ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Листопад

Версія для друку

Музейна діяльність

2 листопада Оновлена експозиція місцевого краєзнавчого музею. Нещодавно Іллінецький краєзнавчий музей поповнився новими картинами місцевої художниці В. М. Когут // Іллінецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2yY5Yrx. – Назва з екрана.

7 листопада 30 річчя з дня заснування районного краєзнавчого музею. Усі бажаючі зібралися на святкуванні та відзначенні 30-ти річчя від дня заснування Піщанського краєзнавчого музею. Участь у святі взяли: директор обласного краєзнавчого музею К. І. Висоцька, зберігач експонатів, заступник голови районної ради В. В. Міщенко, начальник відділу культури і туризму Піщанської райдержадміністрації С. О. Дреліховська, голова профспілки працівників культури Л. О. Бойко, директори структурних підрозділів відділу культури О. М. Бондар, М. С. Бушняк, працівники дитячої бібліотеки та школярі. На свято завітала меценат, голова ФГ «Благо СМС» – С. М. Сауляк, яка допомагає у вирішенні нагальних питань музею. Святкування не обійшлося без участі поета-композитора С. Брайляна, який читав вірші і співав свої авторські пісні // Піщанська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2iybcUC. – Назва з екрана.

Луценко, Г. Тульчинському краєзнавчому музею – 90! : [про історію створення та сучасність Тульчинського краєзнавчого музею] / Г. Луценко // Тульчин. край. – 2017. – 10 листоп. – С. 4.

14 листопада Свято кобзарського мистецтва «Струни вічності». В смт Вороновиця Вінницької області на базі музею історії авіації та космонавтики ім. Можайського у приміщенні палацу Грохольських-Можайських відбулося обласне свято кобзарського мистецтва «Струни вічності» ім. В. Перепелюка до 107-ї річниці від дня народження славетного бандуриста. Свято було започатковане у 2001 р. управлінням культури і туризму Вінницької облдержадміністрації, Вінницьким обласним центром народної творчості та управлінням культури Вінницької міської ради. На святі у Вороновиці зібралися кращі бандуристи Вінниччини // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2ziCI2J. – Назва з екрана.

15 листопада У районному історичному музеї проведено виставку «Стрілецька зброя І половини ХХ ст.». На виставці представлено кулемети МГ-42, «Максим», ДП-27 «Дегтярьова» та інші зразки зброї і військового спорядження. В експозиції виставки представлена галерея портретів захисників та підпільників Барського краю, а також картини, які висвітлюють події того часу. Виставку відвідали учні 10-Б класу Барського обласного гуманітарного ліцею-інтернату // Барська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2z6pbv5. – Назва з екрана.

21 листопада У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї працює виставка «Це щастя – бути у своїм народі», присвячена пам’яті О. Бурбело. О. Бурбело (1998–2013) – лауреатка і дипломант понад півсотні престижних всеукраїнських і міжнародних літературних конкурсів та фестивалів. На виставці були представлені твори, світлини, документи, особисті речі, художні роботи талановитої О. Бурбело // Вінницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2z4YxOs. – Назва з екрана.

23 листопада В Україні буде вестися електронний облік музейних предметів. У Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації в он-лайн режимі відбулася чергова експертна зустріч з питань обговорення пріоритетів урядової політики на тему: «Створення електронного інформаційного ресурсу культурної спадщини і культурних цінностей». Представники Міністерства культури України та незалежні експерти обговорили наказ «Про затвердження порядку обліку музейних предметів в електронній формі» від 9 вересня 2016 р. №784. Цим наказом передбачено, що рішення про ведення електронного обліку музею приймає його керівник, електронний облік здійснюється шляхом створення та ведення інформаційної системи електронного обліку і цей порядок передбачає як це буде здійснюватись. Заступник начальника відділу з питань музейної справи Міністерства культури України І. Ковалишин повідомив, що зараз статистика серед музеїв та музейних закладів невтішна, лише невелика кількість музеїв веде електронний облік, за їх даними це близько 50-ти музеїв України. Міністерство культури уклало договір про співпрацю з громадською організацією «Український центр розвитку музейної справи» для того, щоб розпочати пілотні проекти щодо впровадження цього електронного обліку // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2B84QCO. – Назва з екрана.

27 листопада Виставка декоративного розпису Сергія Бугая. У світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відбулося урочисте відкриття виставки декоративного розпису і подільських старожитностей «Із глибини віків… до наших днів». Це персональна виставка уродженця с. Човновиця Оратівського р-ну С. Бугая. Народною творчістю він займається понад 10 років. У творчому доробку понад 1200 робіт переважно це декоративний розпис, але є ще писанки, ікони, вишивка, намиста. Його роботи постійно представляються на сільських, районних, обласних та всеукраїнських виставках. За своїм ескізом, у 2015 р., майстер розписав 2-х метрову подільську писанку, яка представляла Вінничччину на IV Всеукраїнському фестивалі писанок в Києві, забезпечивши нашій області II місце в номінацї «Регіональна писанка» // Оратівська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2zlEDPy. – Назва з екрана.

30 листопада Цеглина, як підмурок історії. Унікальна колекція старовинної цегли, презентована на виставці у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї так, щоб крізь дослідження цих живих історичних уламків можна було прослідкувати за методами будівництва, у Вінниці зокрема. Найстаріший експонат виготовлено у XVI ст., він колись був частиною архітектурного храмового комплексу «Мури». А найсвіжіша цегла – мініатюрна, з тавром музею, з неї відвідувачі мали змогу створити свої невеличкі архітектурні об’єкти та навчитись самим виготовляти цей будівельний матеріал в рамках практикумів. Організувала виставку завідувачка науково-дослідного сектору археології О. Грабовська. Таврована цегла є цінним джерелом інформації для істориків та краєзнавців. Іноді отримати інформацію, зашифровану в клеймах, досить складно, але завжди захопливо // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2BRunV4. – Назва з екрана.

Листопад Майстер-клас з професійним художником. На виставці професійної художниці О. Косінської із Мурованих Курилівців, що була розгорнута у виставковій залі районного краєзнавчого музею ім. Ф. Коновалюка, побували учні Мурованокуриловецької СЗШ І-ІІІ ст. № 2 та Наддністрянського НВК. Із великою цікавістю присутні слухали екскурсію-презентацію виставкових робіт, яку провела сама авторка. Діти були в захваті від різножанрових робіт: графіки, живопису, натюрмортів, портретів, робіт історичної та релігійної сюжетно-тематичної композиції // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2D3OQC6. – Назва з екрана.

Театрально-концертна діяльність

17 листопада Прем’єри вистав. У приміщенні Теплицького районного будинку культури відбулись дві прем’єри: вистава «Наймичка» Т. Шевченка (режисер Ї. Тиха), яку виконали аматори Бджільнянського народного аматорського театру та вистава С. Васильченка «На перші гулі» (режисер Л. Терещук) у виконанні аматорів Соболівського народного аматорського театру. На заході була присутня методист Вінницького обласного центру народної творчості З. Красуляк // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2jHXMcf. – Назва з екрана.

Маслова, Л. Мистецтво робить світ добрішим : [зразковий дитячий театр «Котигорошко» Тульчинського районного будинку культури виступив з виставою «Коза-Дереза» у Київському палаці дітей та юнацтва. Це була волонтерська акція: зібрати в залі родини переселенців із Криму, Донбасу, подарувати їм гарний настрій і запевнити, що ми усі – одна дружна українська сім’я] / Л. Маслова // Тульчин. край. – 2017. – 24 листоп. – С. 8.

24 листопада Христос з Майдану, або найвідоміша рок-опера українською. Вперше в Україні поставити рок-оперу «Ісус Христос – суперзірка» українською взялися у Вінницькому міському палаці мистецтв «Зоря». Це була мрія І. Воєнної, керівниці вокальної студії «Зоряна мрія», яка виростила не один співочий талант. Її учні (віком від 15 до 22 р.) перевтілились у відомих на весь світ героїв за допомогою акторів театру-студії «БУ». Режисурою займався вінницький актор і режисер Г. Сиротюк. Автором адаптованого перекладу англійського тексту Т. Райса став херсонець С. Аркуша // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2CbSNbv. – Назва з екрана.

24 листопада Бульварний гумор XVII сторіччя, або класичний фарс від вінницьких акторів і режисера. Вінницький актор Р. Хегай-Семенов дебютував у якості режисера. З великим успіхом відбулась прем’єра його дипломної роботи «Лікар мимоволі» // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2BSMslU. – Назва з екрана.

28 листопада Оперета «Летюча миша» в черговий раз зібрала аншлаг. Цим феєричним твором розпочав свій 84-й театральний сезон Вінницький обласний український академічний музично-драматичний театр імені М. К. Садовського. У якості вдячних глядачів були присутні голова облдержадміністрації В. Коровій, перший заступник голови А. Гижко, заступник голови О. Крученюк, заступник голови-директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І. Івасюк, керівники департаментів облдержадміністрації та міської ради. Режисер-постановник спектаклю – народна артистка України Т. Славінська, художник-постановник – С. Ридванецький // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2AZygDE. – Назва з екрана.

Музичне життя Вінниччини

3 листопада Геніальний ювелір української пісні. У приміщенні Стрижавської музичної школи відбувся фестиваль хорового співу, присвячений 140-річчю від дня народження М. Д. Леонтовича. У ньому взяли участь учні музичних шкіл краю та їх викладачі. Мета фестивалю: презентація здобутків вихованців та викладачів музичних шкіл району, обмін досвідом, відзначення ювілейної дати від дня народження видатного земляка М. Д. Леонтовича» // Вінницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2jvwmpU. – Назва з екрана.

8 листопада Леонтовичу присвячується… В актовому залі Немирівської музичної школи відбувся звітний концерт учнів та викладачів школи, присвячений 140-ій річниці від дня народження М. Д. Леонтовича. На святі були присутні голова Немирівської районної державної адміністрації Ю. Погорелюк, заступник голови П. Бугаков, начальника відділу культури та туризму Немирівської райдержадміністрації В. Мазур, директор Немирівського районного будинку культури І. Магденко // Немирівська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2B5Vzf1. – Назва з екрана.

11 листопада Відомі музиканти виступили в музеї П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк. Концерт, що мав назву: «Все для тебе…» відбувся за участі артистів Одеської обласної філармонії лауреата міжнародних конкурсів А. Слободянік та лауреата Всеукраїнського фестивалю А. Шпак, концертмейстра Є. Воюцької. Під час заходу звучали романси, арії та дуети із опер П. І. Чайковського // Жмеринська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2j5En0E. – Назва з екрана.

Ткачук, І. Унікальна подія для поціновувачів якісної музики відбулася у Барі : [у Польському Домі відбувся концерт П. Піковського та проекту «Гітарин», які приїхали до міста вже втретє на запрошення колег із відомого барського рок-гурту «Ф.О.Г.» (у складі Є. Вальчука, І. Лозінського, О. Дєдова, Т. Щерби). Проект «Гітарин» (у складі В. Каменюченка, Є. Соколова) – це, в першу чергу, навчальний відеоблог для любителів гри на гітарі і поціновувачів року. Сьогодні – це більше 500 навчальних відео з докладним розбором хітів року як у фінгерстайл обробках, так і в аранжуваннях на кілька гітар] / І. Ткачук // Барчани. – 2017. – 24 листоп. – С. 1.

Махан-Гуцал, М. Барська музична школа повернулась із Міжнародного конкурсу із черговою перемогою : [у Вінниці відбувся І міжнародний конкурс духової музики «Vin Venti». Близько 50-ти учасників з України і Польщі взяли участь у конкурсних прослуховуваннях, що відбулися на базі Вінницької дитячої музичної школи № 1. Захід відбувся за підтримки Вінницької міської ради, Вінницької облдержадміністрації, Посольства Бельгії в Україні, Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, громадської спілки «Товариство українсько-китайської дружби». Мета конкурсу: популяризація гри на духових інструментах, налагодження міжкультурних зв’язків з мистецькими закладами Європи] / М. Махан-Гуцал // Барчани. – 2017. – 24 листоп. – С. 5.

Кіномистецтво

20 листопада Сто екстремально коротких фільмів з усіх куточків планети можна буде переглянути у «Родині». «100 фільмів за 100 хвилин» – фестиваль однохвилинного кіно. Це повноцінні фільми, кожен з яких розповідає окрему історію. Ігрове, анімаційне, документальне та експериментальне кіно з лише одним обмеженням – 60 секунд. За п’ять років існування фестивалю, до нього долучилося майже 50 тис. глядачів по всій Україні // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2Cb4ejA. – Назва з екрана.

Образотворче мистецтво

Городинська, О. «Україна – Китай: мистецтво єднає» : прокладання «Шовкового шляху» в мистецтві : [у столичній «Галереї сучасного мистецтва М17» відбулася презентація українського мистецтва спільно з китайськими художниками. Проект упорядкований та організований громадською спілкою «Товариство україно-китайської дружби», Міністерством культури України, Торгово-промисловою палатою України, Товариством «Шовковий шлях України». Ініціатором проекту став Народний художник України, меценат В. Козюк. Українську витинанку, музей витинанки представила директор Могилів-Подільського будинку народної творчості О. Городинська] / О. Городинська // Краяни. – 2017. – 23 листоп. – С. 7.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Самошевська, К. Ладижинські камертони : голосом пані Вікторії співає не тільки «Заграва», співає Ладижин, співає Україна… : [про історію створення та творчу діяльність народного аматорського вокального ансамблю «Заграва» Ладижинського міського будинку культури «Лада». Засновник та незмінний керівник колективу – В. Гуліцька] / К. Самошевська // Нове місто. – 2017. – 9 листоп. – С. 4.

Декоративно-прикладне мистецтво

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

8 листопада В Соколові відзначили 60-ти річчя від дня побудови будинку культури та 20-ти річчя від дня заснування народного аматорського родинного вокального ансамблю «Родина». Участь в урочистостях взяли керівник апарату Хмільницької районної державної адміністрації Н. Ткачук, голова Хмільницької районної ради З. Бонсевич, мешканці Соколівської територіальної громади. Усіх присутніх піснею привітали народний аматорський родинний вокальний ансамбль Пальонків «Родина», народний аматорський хоровий колектив «Перлина Поділля» та ансамблі Соколівського будинку культури // Хмільницька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2zU4Jgv. – Назва з екрана.

8 листопада Вихованці Бершадської дитячої музичної школи взяли участь у обласному конкурсі з нагоди 140 річчя від дня народження М. Леонтовича. На базі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича стартував відбірковий тур обласного конкурсу дитячих хорових колективів мистецьких шкіл, в якому взяли участь 27 учнівських колективів. Бершадську дитячу музичну школи ім. Р. А. Скалецького представили хоровий колектив «Кольорова парасолька» та ансамбль бандуристів // Бершадська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2z6m8TR. – Назва з екрана.

8 листопада Відкриття пам’ятника українському композитору Миколі Дмитровичу Леонтовичув селі Суворовське. На території с. Суворовського Тульчинської міської об’єднаної територіальної громади в урочистій атмосфері відкрили пам’ятник українському композитору М. Д. Леонтовичу. В урочистій події взяли участь начальник управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації С. Станіславович Городинський, міський голова В. М. Весняний, голова Тульчинської районної державної адміністрації М. В. Підболячний, заступник голови Тульчинської районної ради Н. І. Григор’єва, начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Тульчинської міської ради К. В. Третьякова, студенти Тульчинського училища культури, дитячі хори Тиманівської дитячої музичної школи та Суворовської загальноосвітньої, вокальний ансамбль «Забава» Суворовського сільського будинку культури № 2 // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2pE01Q6. – Назва з екрана.

8 листопада До Дня української писемності та мови у Бершаді відкрито пам’ятний знак Тарасу Шевченку. Знаменна для бершадчан подія відбулася на центральній площі міста за участю голови обласної державної адміністрації В. Коровія та народного депутата України М. Кучера. Звертаючись до містян з вітальним словом, голова обласної державної адміністрації відзначив роль особистості геніального митця в становленні української нації // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2iWtiPL. – Назва з екрана.

13 листопада Погорільські вечорниці. У Погорільському сільському клубі Теплицького р-ну відбулися вечорниці «Лише у нас у Погорілі». У фойє для глядачів представили виставку сільських майстринь-вишивальниць. Під час святкування звучали українські народні пісні ліричного та жартівливого змісту. Не залишили байдужими глядачів запальні танцювальні композиції колективу «Смайл». Також аматори народного мистецтва представили інсценування українського сільського весілля з усіма звичаями, обрядами, піснями та частуванням весільного короваю // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2zXjDAp. – Назва з екрана.

13 листопада У Вінниці відбувся XVIІІ регіональний фестиваль польської культури «Єднаймось! Радіймо! Співаймо!». Цього року XVIІІ регіональний фестиваль польської культури «Єднаймось! Радіймо! Співаймо!» був присвячений 150-й річниці з дня народження Ю. Пілсудського – творця польської держави. У концертній програмі фестивалю взяли участь більше 300 учасників польських аматорських творчих колективів з Поділля, Полісся та Буковини. З вітальним словом до гостей та учасників фестивалю звернулись керівник Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці – В. Мрозовські та заступник голови облдержадміністрації О. Крученюк. Почесними гостями фестивалю були делегації польських товариств з Вінницької, Житомирської, Хмельницької та Чернівецької областей. Організатором фестивалю виступила ГО «Спілка поляків Вінниччини» – голова товариства А. Ратинська // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2A0SgrR. – Назва з екрана.

15 листопада Співає Поділля Леонтовича. У приміщенні Тульчинського районного будинку культури відбувся відбірковий тур обласного фестивалю хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича» у якому взяли участь академічні та народні хорові колективи з Бершадського, Крижопільського, Тростянецького та Тульчинського районів // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2BDAlVC. – Назва з екрана.

15 листопада У с. Байківка Калинівського р-ну урочисто відкрили оновлений будинок культури та меморіальну плиту землякові М. Дідику. В урочистостях взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, начальник управління культури облдержадміністрації С. Городинський, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства А. Бондар, керівники району, підприємці-благодійники, громада села. Відкриваючи меморіальну плиту М. Дідику, керівники району перелічували значні здобутки відомого земляка. Теплі спогади про свого чоловіка, з яким прожила 40 років висловила вдова – С. Дідик // Калинівська районна державна адміністрація : офіц. інтернет-представництво. – Режим доступу: http://bit.ly/2zUcII4. – Назва з екрана.

Радість від «Радості» : [про творчі успіхи танцювального колективу с. Буди Тростянецького р-ну. До великої сцени колектив впевнено веде хореограф Г. Черній] // Тростян. вісті. – 2017. – 17 листоп. – С. 8.

20 листопада Подільська літературно-мистецька премія «Кришталева вишня». У приміщенні Теплицького районного будинку культури методист обласного центру народної творчості З. Красуляк вручила Подільську літературно-мистецьку премію «Кришталева вишня» заступнику директора Теплицького районного будинку культури – А. Волинець в номінації «Архітектура, живопис, графіка, театр, музика, хореографія». Премію Вінниччини отримують за здобутки у літературі та мистецтві з метою заохочення літературної та мистецької творчості подолян, виявлення оригінальних перспективних талантів та залучення їх до виховання у підростаючого покоління духовності, формування естетичного смаку // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2hEWNVQ. – Назва з екрана.

21 листопада «Судилось кожній сльозинці поговорити з Богом наодинці». Під такою назвою в Теплицькому районному будинку культури відбувся творчий вечір талановитої  людини, автора прозових творів, виконавиці власних пісень, провідного методиста з театралізованих заходів і свят обласного центру народної творчості З. Красуляк. Різножанрові твори стали хітами, відомими на всю країну, виконуються відомими співаками і звучать в усіх куточках України. Згадати хоча б «Щастя, добра і любові», «Лобода», «Мамина хустка», «Мила не плач» та багато інших. Під час заходу декілька пісень авторки звучали у виконанні народного аматорського фольклорного колективу «Берегиня» Орлівського сільського клубу та поезія з збірок «Мандрівниця снів» та «Таїна» у виконанні А. Волинець // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2BUl5oc. – Назва з екрана.

21 листопада Широкогребельський будинок культури відзначив 50-ти річний ювілей. Тут завжди панує атмосфера щирості, доброзичливості, співдружності та натхнення. На святі зібралося чимало гостей. Були присутні голова районної державної адміністрації М. Демченко, голова районної ради С. Сітарський, депутат обласної ради О. Масленніков, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації В. Мазур, Широгогребельський сільський голова А. Фостик, Бохоницький сільський голова І. Савчук, в. о. старости сіл Ксаверівка та Лисогора Якушинецької ОТГ О.Грузевич, методисти відділу культури та завідуючі будинком культури минулих років // Вінницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2ktDAbI. – Назва з екрана.

22 листопада Фестиваль хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича». У Мурованокуриловецькому районному будинку культури «Жовтень» відбувся фестиваль хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича» в рамках відзначення 140-річчя від дня народження видатного композитора. Тож на Мурованокуриловеччину завітали хорові колективи області, які носять почесне звання «народний» аматорський з Ямпільського, Шаргородського, та Чернівецького районів, свою творчу майстерність продемонстрували хорові колективи і Мурованокуриловецького району. Присутніх у залі привітав заступник голови райдержадміністрації В. Козачишен // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2kJZE1K. – Назва з екрана

Кондратюк, Л. На ювілейну зустріч до куми : [автор статті детально висвітлила Х обласне фольклорне театралізоване дійство з мистецького проекту «До куми на посиденьки» методиста фольклорного жанру, керівника народного колективу української пісні «Відлуння» Л. Левченко] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2017. – 23 листоп. – С. 5.

Мураховська, К. Наші на «Струнах вічності» :[у селищі Вороновиця Вінницького р-ну відбулося обласне свято кобзарського мистецтва «Струни вічності» ім. В. Перепелюка. У святі взяли участь відомий бандурист, актор Т. Постніков, директор Вінницького обласного центру народної творчості Т. Цвігун, кращі ансамблі бандуристів Вінниччини, зокрема ансамбль бандуристів і дитячий хоровий колектив «Кольорова парасолька» Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького] / К. Мураховська // Бершад. край. – 2017. – 24 листоп. – С. 3.

27 листопада Народний аматорський духовий оркестр Тростянецького районного будинку культури відзначив 70-ти річчя. Привітати колектив та його керівника В. Чорнійчука з ювілеєм прийшли голова райдержадміністрації Л. Лобань, голова районної ради Л. Скапровська, начальник управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації С. Городинський, заступник селищного голови М. Гріщенко, заслужений артист України Ол. Ричко, народний аматорський колектив весільних музик «Подоляни» з с. Попова Гребля Чечельницького р-ну, шанувальники духової музики // Тростянецька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2C7DaPB. – Назва з екрана.

27 листопада Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Подільська Ліра». У Хмельницькій обласній філармонії відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва ім. В. Ярецького «Поділська Ліра». Журі фестивалю, яке складалося з відомих хормейстерів В. Яценяк (Львів), С. Дацюк (Дрогобич) та артисів, таких як І. Березовський, Л. Голуб, А. Клименко було переглянуто понад 120 конкурсантів, а це понад 500 учасників з 8-ми областей України. Від Вінницького р-ну у конкурсі змагалися вихованці класу вокалу викладача Ю. А. Шалінської Луко-Мелешківської дитячої школи мистецтв та дитячий фольклорний гурт «Викрутаси» Вороновицького селищного будинку культури під керівництвом І. В. Нікітенко // Вінницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DhY66H. – Назва з екрана.

29 листопада Відеоконференція з нагоди 140-річчя М. Д. Леонтовича. В актовому залі палацу Потоцьких фахівцями Тульчинського училища культури та інших закладів культури району проведена відеоконференція на тему: «М. Д. Леонтович – композитор, диригент, педагог» для учнівсько-студентської аудиторії та працівників культури і широкої громадськості. Цікава історично-краєзнавча інформація була поєднана з мистецькими виступами, прозвучали ряд творів М. Д. Леонтовича – геніального українського композитора початку ХХ ст. // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2Cb3gnq. – Назва з екрана.

Бовсунівський, М. «Ювілейна зустріч у куми» : [в Іллінцях відбулося Х обласне фольклорне театралізоване дійство з мистецького проекту «До куми на посиденьки» методиста фольклорного жанру, керівника народного колективу української пісні «відлуння» Л. Левченко. Участь у заході взяли 25 колективів Вінницької та Київської областей, співачка Р. Поштар зі своїм колективом «Яблунька». Знімали дійство для телебачення Г. Секрет та ТРК «Вінтера». Бершадщину представили народні колективи «Берегиня» Бирлівського сільського будинку культури та «Подружки» М’якохідського сільського будинку культури] / М. Бовсунівський // Бершад. край. – 2017. – 1 груд. – С. 3.

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Листопад

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше