ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

 

 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Листопад

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

 

 

Вінниця, 2017


Щомісячний дайджест «Хроніка культурного життя Вінниччини» має на меті забезпечення закладів галузі культури і мистецтва регіону інформацією про культурні події області, передовий досвід і досягнення вітчизняної культури, мистецтва, соціокультурної діяльності, музейної та бібліотечної справи. Видання є інформаційною базою для наукових досліджень, інформаційної підтримки управлінських структур в розробці і реалізації культурної політики та культурної діяльності, а також методичної діяльності фахівців сфери культури, висвітлення сучасного стану культури та мистецького життя регіону у всьому різноманітті його досягнень, проблем, подій і явищ. Для розповсюдження дайджесту використовуються сучасні електронні форми передачі інформації. Розраховано на працівників мистецьких і культурно-освітніх закладів, дослідників культури, широкого кола користувачів.

 

Зміст

Загальний розділ………………………….....................................................……...............…..3

Бібліотеки Вінниччини……………………………………………………………………......…4

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва……………………………………………………..….…7

Музейна діяльність………………………………………………………………………....…...9

Театрально-концертна діяльність………………………………………………………….....11

Музичне життя Вінниччини………………………………………………………………...….12

Кіномистецтво………………………………………………………………………….....….....13

Образотворче мистецтво…………………………………………………………………..…..13

Художня самодіяльність…………………………………………………………………..……14

Декоративно-прикладне мистецтво……………………………………….……………….....14

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв, благодійні акції………………….......14


Загальний розділ

9 листопада Гайсинчани отримали обласні нагороди в галузі культури. Почесними грамотами Міністерства культури України відзначено директора Гайсинської централізованої бібліотечної системи Н. П. Обертинську та директора Нараївського сільського будинку культури Г. П. Гулько. Почесною грамотою Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної ради було відзначено режисера драматичного колективу Гайсинського районного будинку культури О. В. Чучко. Грамотами управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації відзначено директора Кущинецького сільського будинку культури І. С. Пугач та директора Зятковецького сільського будинку культури Ю. Ю. Лебідь. Під час урочистого заходу меценату галузі культури району – директорові ТОВ «Лебідь» с. Зятківці було вручено почесну відзнаку «Покровитель культури–2017», який виділив значний фінансовий ресурс на зміцнення матеріально-технічної бази Зятковецького сільського будинку культури. На урочистостях також було нагороджено кубками переможців обласного конкурсу «Кращий за професією–2017», серед яких від Гайсинського району відзначилися М. М. Кравчук – оператор електронного обладнання КП «Гайсинська кіномережа» (в номінації «Кращий працівник кіномережі», Н. Г. Громова – завідувач музеєм Г. Танцюри м. Гайсин (в номінації «Кращий музейний працівник), Т. І. Шпак – директор музею гончарного мистецтва братів Герасименків с. Новоселівка (в номінації «Краща майстриня») // Гайсинська районна державна адміністрація : офіц. інтернет-представництво. – Режим доступу: http://bit.ly/2iYOqoc. – Назва з екрана.

9 листопада Відзначили кращих працівників культури. З Томашпільського району на номінацію «Покровитель культури–2017» було представлено директора Томашпільської філії ПРАТ «Зернопродукт МХП» В. В Романюка, який понад 4 роки співпрацює із закладами культури району. У 2017 р. Володимир Васильович став меценатом фестивалю народної культури «Одвічна Русава». Ним організовано впорядкування території Олександрівського парку, встановлення сценічного майданчику, профінансовано цінні подарунки учасникам, організаційні моменти фестивалю // Томашпільська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2B7UCmo. – Назва з екрана.

9 листопада Працівники культури взяли участь в урочистостях до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва у Вінниці. Під час урочистостей було нагороджено грамотою обласної державної адміністрації начальника відділу культури і туризму В. Веклюк. Переможцями в обласному конкурсі «Кращий за професією» стали: Н. Літвін – директор Мурованокуриловейького районного будинку культури «Жовтень», В. Бачара – бібліотекар Лучинчиківської бібліотеки-філії. Дипломом обласного управління культури у номінації «За відданість професії» нагороджений В. Ластовляк – художній керівник Немерчанського сільського будинку культури. Грамотами обласного управління культури відзначено Т. Грот – директора Плосківського клубу-бібліотеки та Т. Левінчук – завідуючу відділом обслуговування центральної районної бібліотеки. Також під час урочистостей було вручено відзнаки у номінації «Покровитель культури–2017», від Мурованокуриловецького району нагороджено голову районної державної адміністрації С. Ладана та Котюжанівського сільського голову М. Арнаута // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2jH7JXm. – Назва з екрана.

9 листопада Іван Стефанцов: «Діяльність галузі культури з кожним роком стає цікавішою і змістовнішою, а про талановитих бершадчан, самобутніх майстрів, творчі колективи можна говорити довго і захоплено». (Інтерв’ю голови Бершадської райдержадміністрації І. Стефанцова з нагоди професійного свята працівників культури та майстрів народного мистецтва) // Бершадська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2A4oToS. – Назва з екрана.

9 листопада На Вінниччині відбулися урочистості до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. В урочистостях взяли участь голова Вінницької обласної державної адміністрації В. Коровій, заступник голови-директор Департаменту освіти і науки облдержадмінстрації І. Івасюк, голова Вінницької обласної ради А. Олійник та його заступник М. Кременюк, а також меценати, покровителі та ветерани культури, шанувальники мистецтва. До вітань також долучилися начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський та керівники профспілки працівників культури // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2yIc4fk. – Назва з екрана.

9 листопада Відзначено кращих працівників культури Козятинщини. Грамотою Міністерства культури України було відзначено заслуженого працівника культури України, керівника народного аматорського чеського фольклорно-етнографічного ансамблю «Студанка» Миколаївського сільського будинку культури Л. Я. Лановик. Покровителем культури від Козятинського району став А. Е. Дроздович – голова селянсько-фермерського господарства «НІКА-Д», який протягом 2017 р. надавав благодійну допомогу закладам культури. Напередодні свята управлінням культури і мистецтв Вінницької облдержадмінстрації було проведено обласний конкурс «Кращий за професією», перемогу виборов С. С. Рибачук – завідуючий комунальним закладом «Музей «Хліба» с. Білопілля // Козятинська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2j5XwzH. – Назва з екрана

10 листопада Голова Барської районної державної адміністрації Володимир Саволюк нагороджений обласною відзнакою «Покровитель культури–2017». Цієї почесної відзнаки він удостоївся за вагомий внесок у розвиток галузі культури району, за активну і наполегливу роботу щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури. Під час урочистостей відзначили також переможців обласного конкурсу «Кращий за професією», серед яких була і директор Барської дитячої бібліотеки Л. Мірчук // Барська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2zHvmFy. – Назва з екрана.

11 листопада Давай згадаєм, як все починалось. В с. Метанівка Теплицького р-ну відбулось свято «Давай згадаєм, як все починалось», присвячене 40-річчю відкриття сільського будинку культури. Усіх гостей зустрічав духовий оркестр. Урочисту частину свята розпочав голова села І. В. Гащенко. На святковому концерті «Рідне село – це ми з вами, це наша Україна-мати» свою майстерність представили аматори народного мистецтва фольклорний колектив «Родина», танцювальні колективи та вокальні ансамблі. Порадували й гості свята танцювальний колектив з м. Тульчин та народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Орлівського сільського клубу // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2hLQR0Y. – Назва з екрана.

13 листопада У с. Якушинці Вінницького району відкрито та освячено пам’ятну дошку письменнику польського походження, засновнику першого театру на Поділлі Пьйотрі Яксі Биковському. Урочиста частина церемонії розпочалась з гімну України та Польщі. Право відкриття пам’ятної дошки було надано голові ГО «Польсько-український фундамент Вінниччини» Г. Радзіховській, яка водночас виступила ініціатором та організатором заходу. Освятив пам’ятну дошку та провів спільну молитву вікарій парафії Святого Йосифа Обручника Римсько-католицької церкви м. Немирів отець В. Шклярук // Вінницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2zNat9L. – Назва з екрана.

15 листопада Делегація Липовецького району взяла участь в урочистостях з нагоди 20-ти річчя товариства «Просвіта» у м. Таллінн. В урочистостях взяли участь представники посольства України в Естонії, голови українських товариств, земляцтв, спілок, осередків української культури, культурні діячі, культурознавці, колишні керівники творчих колективів. Вразили виступи хору «Україна», який є візитівкою і невід’ємною складовою життя української громади в Естонії (худ. керівник С. Шеляховскі), жіночого вокального гурту «Сусідки», дитячого творчого колективу «Надія». У другій частині концертної програми звучали пісні кращих українських народних аматорських колективів «Веселий день», «Лебедонька», «Народні музики». Надзвичайно тепло глядачі зустріли молодь – народний аматорський рок-гурт «The way» із виконанням авторських творів та В. Савінову з піснею «В чистім полі» // Липовецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2hCTmPz. – Назва з екрана.

Пісня і пам’ять : у Байківці урочисто відкрили відремонтований будинок культури та вшанували пам’ять Миколи Дідика, одного з найвідоміших уродженців села : [пісні про рідне село і кохання, вірші Л. Костенко, спів заслуженого артиста України, начальника управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації С. С. Городинського, виступи сільського ансамблю «Байківчанка», артистів районного будинку культури, військового духового оркестру, численні вітання представників влади та меценатів – таку різноманітну святкову програму побачили мешканці Байківки Калинівського р-ну в оновленому та відремонтованому сільському будинку культури] // Прапор перемоги. – 2017. – 17 листоп. – С. 3.

21 листопада На Вінниччині вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні. Під час відзначення в області Дня Гідності та Свободи відбулося урочисте покладання квітів та вінків до пам’ятного знаку Небесній сотні та загиблим воїнам АТО, а також до Меморіалу Слави на Європейській площі. У заході взяли участь керівництво області та міста, представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, громадських організацій області, учасники антитерористичної операції на сході України, молодь, військовослужбовці, мешканці та гості міста. Подібні урочисті заходи відбулися в усіх заклад культури області // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2BHPOEE. – Назва з екрана.

24 листопада У приміщенні облдержадміністрації відкрита історична виставка до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років «Людомор на Поділлі». Організатором виставочних стендів став Вінницький обласний краєзнавчий музей. На виставці представлено зібрання тематичних стендів з використанням архівних фондів, документів, світлин та спогади наших земляків про страшну трагедію на теренах Поділля. Три стенди присвячені Голодомору 1932-1933 рр. на Вінниччині. Особливо цінними є свідчення людей, що пережили цю страшну трагедію. Увагу відвідувачів привертають документи Сосонської сільської ради. Це одна із небагатьох сільських рад Вінниччини, де в реєстраційних книгах записували причину смерті: «Помер від голоду» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2BkMPVQ. – Назва з екрана.

Зарицький, П. Ілюзії колишнього ілюзіону : [висвітлено історію створення та сучасний стан будівлі, яка у далекому 1890 р. створювалася як заклад культури, де під супровід фортепіано та скрипки (на якій грав козятинський перукар Аксельруд) демонструвалося німе кіно. Ініціатором будівництва був місцевий благодійник Грінгер. Радянська влада приміщення націоналізувала і до Другої світової війни у ньому розташовувались одночасно місцевий будинок культури та кінотеатр. Навіть фашисти під час війни не закрили заклад, в якому збиралась молодь, ставлячи вистави класиків українського театру. В наш час колись яскравий ілюзіон «Ехо» став гіркою ілюзією сьогодення. Цегла сиплеться, у стелі провалини, стіни тріскають, концертна зала на 450 чоловік виконує роль складського приміщення для декорацій. Автор ставить запитання: «Кому потрібна культура в епоху тотального безкультур’я?»] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2017. – 30 листоп. – С. 4.

Мельник, В. Мурованокурилівчани – учасники програми «Креативна Європа» : [«Креативна Європа» – це програма Європейського Союзу. За підтримки програми здійснювався міжнародний проект «Поліфонія», учасниками якого стали і мешканці Мурованокуриловецького р-ну Мета проекту: збереження зникаючої традиційної української пісні, як загальноєвропейської культурної спадщини. В районі працювала група з трьох чоловік: учасник проекту, відомий музикант-віртуоз, композитор, етнограф М. Бот; його помічник Кріштоф – студент музичної академії (обидва з Угорщини, Будапешт) та координатор проекту від Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» (м. Київ), заступник генерального директора з нематеріальної культури спадщини М. Вертюк. Результатом проекту має стати відкритий в мережі Інтернет цифровий архів української пісенної спадщини, який буде відкритий в травні наступного року] / В. Мельник // Наше Придністров’я. – 2017. – 1 груд. – С. 3.

Бібліотеки Вінниччини

9 листопада Гість районної бібліотеки. У Теплицьку районну бібліотеку завітав земляк Д. І. Щербань – письменник, журналіст, член Національної спілки письменників України, ветеран прокуратури, лауреат ХVII загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання». Дмитро Іванович розповів про свій задум написати книгу про рідне с. Саша, якому у 2023 р. виповниться 200 років, як він сказав: «аби історична правда та здобутки жителів не канули в небуття, а стали надбанням не лише сучасників, а й наступних поколінь». Для читачів районної бібліотеки письменник подарував свої дві останні книги «З дистанції часу» та «Опальний секретар» // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2zVwinj. – Назва з екрана.

Американець презентував свою книгу «Історія одного солдата» : [у Жмеринському районному будинку культури відбулася презентація нової книги американця, волонтера Уолтера Скотта. Книга видана українською та англійською мовами, містить калейдоскоп історій реальних людей. Перша книга Уолтера «Вставай, Україно!» ґрунтувалася на подіях та обставинах, що призвели до Революції на Майдані] // Жмерин. газ. – 2017. – 10 листоп. – С. 7.

14 листопада В районній бібліотеці пройшов урок історії «Трагедія, про яку ми маємо пам’ятати». Провела урок історії з учнями 9-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 краєзнавець районної бібліотеки для дорослих О. Михалиця. Доповненням до історичного уроку стали спогади краян, які зачитала бібліотекар абонементу О. Домбровська. Учні, затамувавши подих, слухали про тих, хто зумів вижити і розповісти про найтрагічнішу сторінку історії України. Також було представлено документальне відео про Голодомор 1932-33 рр. На завершення заходу школярі молитвою і хвилиною мовчання пом’янули всіх, хто відійшов у вічність в голодні 1925-ті, 1932-1933-ті та 1947-й рр. // Хмільницька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2zlMFwp. – Назва з екрана.

Красноштан, А. Краяни на провідних сценах світу : [у Погребищенській районній бібліотеці відбулася зустріч з А. Т. Таранець. У дружній обстановці поважна пані ділилася спогадами про дорогих її серцю людей, відомих українських співаків – покійного чоловіка, народного артиста України О. М. Таранця та відомого в усьому світі оперного співака, свого зятя А. І. Кочергу. Згадували учасники зустрічі про творчі здобутки співаків. Зокрема, про те, що Олександр Михайлович був першим виконавцем пісень «Пісня про рушник», «Ясени», «Чорнобривці», «Ми підем, де трави похилі», «Марічка», «Моя стежина», «Прилетіла ластівка» та інших. Брав участь в озвученні 48-ми кінофільмів, серед яких «Літа молодії» (1958), «Киянка» (1958), «Роман і Франческа» (1960). Понад 120 днів співав для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (1986—1987). На провідних сценах світу нині виконує вокальні партії оперного мистецтва А. Кочерга] / А. Красноштан // Колос. – 2017. – 15 листоп. – С. 3.

15 листопада у відділі № 2 Ладижитнської центральної міської бібліотеки для дітей різного віку було проведено осінні вечорниці «Оберіг жіночої долі». Бібліотекар розповіла про обереги жінки – сорочку, намисто, вінець, обручку, хустку, оберіг вірності і любові – рушник. Для дітей були продемонстровані такі ролики: «Українські обереги», «Рушник – це символ України», «Історія і значення ляльки-мотанки», «Український віночок».

15 листопада у відділі № 2 Ладижинської центральної міської бібліотеки пройшов бібліомікс «Традиції – це модно» для дітей с. Лукашівка. В ході заходу бібліографом було представлено такі книги: «Мольфари України», «Українське народознавство», «Україна: етнокультурна мозаїка», «Українські традиції і звичаї».

16 листопада Соціальний проект з фінансової грамотності. На базі читального залу Калинівської районної бібліотеки сектором у справах сім’ї, молоді та спорту Калинівської райдержадміністрації спільно з громадською організацією «Філософія серця» у рамках реалізації соціального проекту з фінансової грамотності для багатодітних та малозабезпечених сімей було проведено тематичний семінар-навчання. Участь в заході взяли 27 осіб із 7-ми сімей. Проводив навчання представник ГО «Філософія серця» О. Кожухівський. Учасники отримали відповідні сертифікати. Мета заходу: підвищення коефіцієнту фінансового інтелекту в родинах. Даний соціальний проект спрямований допомогти учасникам і учасницям отримати навики щодо ведення сімейного бюджету в сучасних умовах // Калинівська районна державна адміністрація : офіц. інтернет-представництво. – Режим доступу: http://bit.ly/2zRqpJO. – Назва з екрана.

Володимиров. О. Творчий вечір поетеси Ганни Дяченко : [у Барській районній бібліотеці відбувся творчий звіт поетеси, автора чималої кількості поетичних збірок Г. П. Дяченко. Захід, приурочений ювілею Ганни Петрівни мав назву «Я словом дорожу». На творчу зустріч були запрошені вчителі шкіл міста, викладачі та студенти Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського, творчі особистості, представники ЗМІ] / О. Володимиров // Барчани. – 2017. – 17 листоп. – С. 7.

18 листопада Бібліотека села Зозулинці зібрала на гостини громаду. В с. Зозулинцях Козятинського р-ну у сільській бібліотеці було відкрито Інтернет-центр. Це була довгоочікувана подія. На сьогодні для жителів сіл знайти, передати, отримати інформацію стало необхідною послугою. Саме тому користувачами мережі Інтернет стали жителі Зозулинецької територіальної громади. Це 15-й Інтернет-центр у Козятинському районі // Козятинська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2BnwCv5. – Назва з екрана

20 листопада Вчимося цінувати час. В КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. П. Вовкодава» відбулась прем’єра вистави за п’єсою А. Багряної «Над часом», яку представили глядачам учасники літературно-мистецького клубу «Синій птах». Зі справжніми емоціями актори показували та доводили, як не треба втрачати жодної хвилини, цінувати своє життя. Постановка вистави є головним продуктом соціального проекту «Дійство». Мета проекту: сприяння розвитку театрального мистецтва через залучення молоді до творчих майстерень та театральних постановок. Проект реалізується за підтримки British Councsil // Жмеринська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2BfWpFu. – Назва з екрана.

Мадей, З. Це та земля, де нам судилось жити : [колектив Погребищенської центральної районної бібліотеки велику увагу приділяє краєзнавчій роботі. Учні ВПУ № 42 зі своїм наставником А. Голумбієвським завітали до бібліотеки, де для них бібліотекар читального залу Н. Затоковенко провела віртуальну подорож. Директор районної бібліотеки А. Красноштан розповіла учням про талановитих сучасників, які народились і виросли у Погребищі. Також учні взяли участь у пізнавальному квесті «Козацький оберіг»] / З. Мадей // Колос. – 2017. – 22 листоп. – С. 3.

Польський діалог : [у приміщенні Могилів-Подільської міської публічної бібліотеки № 1 спільно з культурно-освітньою організацією «Полонія-Поділля» (спільнота поляків) урочисто відзначили День незалежності Республіки Польща] // Краяни. – 2017. – 23 листоп. – С. 6.

Чекай, К. Київський письменник зібрав аншлаг у бібліотеці : у рамках поїздки по 100 містах України. Козятин відвідав мандрівник, колумніст чоловічого журналу М. Кідрук : [у Козятинській центральній районній бібліотеці відбулася презентація нової книги українського письменника М. Кідрука «Не озирайся і мовчи». Письменник заінтригував присутніх також і розповіддю про свою майбутню книгу «До нема бога»] / К. Чекай // RIA-Козятин. – 2017. – 23 листоп. – С. 8.

Іщук, Л. Вшанування пам’яті поета-пісняра : [у Літинській районній бібліотеці спільно з районною жіночою радою, Подільський народним університетом культури та літературно-мистецьким об’єднанням «Дзвінкова криниця» ім. Х. Т. Замоцного відбувся вечір пам’яті, присвячений 100-річчю від дня народження Літинського поета-пісняра, колишнього завідувача районної бібліотеки Х. Т. Замоцного] / Л. Іщук // Літин. вісн. – 2017. – 30 листоп. – С. 3.

Листопад «Скарби з бабусиної скрині». Борівською бібліотекою-філією № 2 Чернівецького р-ну проведено краєзнавчу подорож на тему: «Скарби з бабусиної скрині». Присутні ознайомилися з стародавніми жіночими і чоловічими сорочками, дбайливо збереженими не одним поколінням борівчан. Вразила користувачів колекція рушників, в якій були представлені давні домоткані рушники, яким більше 50-ти років // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2iA0zk5. – Назва з екрана.

Вечір-портрет : [у читальному залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького відбувся вечір-портрет до 118-ої річниці від дня народження видатного фольклориста, композитора, хормейстера, педагога Р. А. Скалецького. З вітальними словами до присутніх звернулися перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський, заступник голови райради С. Пересунько, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Н. Герасимчук, керівник хору ветеранів війни та праці І. Варгоцький] // Бершад. край. – 2017. – 1 груд. – С. 3.

Грабова, О. Поезія не для слави : [у світлиці Війтівського сільського будинку культури відбулася зустріч із талановитою поетесою-односельчанкою Л. Ратушняк. Її вірші читали місцеві школярі, народний аматорський фольклорний ансамбль «Війтівчанка» потішив українськими піснями. На святі були присутні жителі села, шанувальники рідного слова та сільський голова, «Покровитель культури–2016» М. Замкова] / О. Грабова // Бершад. край. – 2017. – 1 груд. – С. 4.

Тупчій, Л. Київські зустрічі : [делегація жмеринчан завітала на гостину до поета-земляка, лауреата премії ім. В. Сосюри, перекладача С. Литвина, щоб привітати його з одержанням літературної премії ім. В. Забаштанського. На зустріч приїхали поет, член Національної спілки журналістів України В. Горлей, Браїлівський селищний голова В. Резедент, фотокореспондент О. Загурський, працівник міського історичного музею С. Мартинчик, провідний бібліограф-краєзнавець КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. П. Вовкодава» Л. Тупчій, поет В. Цимбал] / Л. Тупчій // Жмерин. меридіан. – 2017. – 2 груд. – С. 4.

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

6 листопада У відділі рідкісних і цінних видань для студентів Вінницького національного аграрного університету відбулася презентація унікального примірника Евклідової геометрії, що був надрукований у Дрездені в 1625 р. Бібліотекар I-ї категорії І. Валігура ознайомила присутніх з біографією великого математика, історією створення його праць та їхнім впливом на подальший розвиток науки. Адже книга «Початки» вперше була надрукована в 1482 р. і з того часу витримала понад п’ятсот видань різними мовами // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2AgPhZ8. – Назва з екрана.

7 листопада У відділі документів іноземними мовами відбулася зустріч з вихованцями Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». До уваги присутніх була представлена відеопрезентація «Японія: про все і трошки», цікаві відеофакти про культуру та традиції Японії. Зустріч завершилась переглядом уривків з японського мультфільму «Маленький лісний дух – Кіцуне» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2AgPhZ8. – Назва з екрана.

7 листопада У відділі документів іноземними мовами відбувся інформаційний брифінг «Польща – історія і сьогодення», присвячений Дню незалежності Польщі. Захід відбувся за участі віце-1-го Секретаря Посольства України у Варшаві О. Мулька та голови «Асоціації євроклубів Вінниччини» Є. Савчук. На брифінгу були обговорені питання історії незалежності братньої держави та можливості отримання сучасної освіти європейського рівня у коледжах, ліцеях та вищих навчальних закладах Польщі // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2AgPhZ8. – Назва з екрана.

8 листопада У читальному залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся літературно-мистецький вечір «У мові є і серце, і вуста, і є ім’я красиве – Україна», присвячений Дню української писемності та мови. До цьогорічного свята фахівці книгозбірні підготували низку заходів. Книжкові виставки: «Мова – душа народу, його найцінніший скарб» – відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук (презентація); «Українська мова – спадщина тисячоліть» – відділ попереднього замовлення, МБА та видачі літератури. Віртуальний рекомендаційний бібліографічний список «Суржик та культура мовлення» на допомогу вихованню культури української мови – відділ наукової інформації та бібліографії. Перегляд газетних публікацій «Свято сонячної мови» – сектор газетної періодики // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2iYLSHh. – Назва з екрана.

8 листопада У вестибюлі основного приміщення відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки та інсталяції народних виробів подільських майстрів Вінницького обласного центру народної творчості «Світ фантазії і краси» з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Експозиція організована Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з Вінницьким обласним центром народної творчості. У програмі: Ведуча – Н. А Войтюк, завідувач відділу мистецтва ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва; вітальне слово – Л. Б. Сеник, заступник директора з основної діяльності; виступ – «Народне мистецтво Вінниччини та їх майстрів» – представника Вінницького обласного центру народної творчості, провідного методиста з виставкової діяльності, майстра народної творчості – С. О. Бугая; музичне вітання від студентів Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича – О. Клітенко (народна пісня «Чотири воли пасу я») та Д. Поліщук (народна пісня «На вулиці музиченько грає») // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2C19umb. – Назва з екрана.

15 листопада «Що ти знаєш про НАТО?». Вікторина під такою назвою відбулась у Вінницькому соціально-економічному інституті Університету «Україна». Захід організував Центр європейської інформації, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2AgPhZ8. – Назва з екрана.

15 листопада Нашу бібліотеку відвідав волонтер Корпусу Миру США в Україні Кен Міямото (Ken Miyamoto), який приїхав співпрацювати із Торгово-Промисловою Палатою міста Вінниця протягом двох років // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2AgPhZ8. – Назва з екрана.

16 листопада Працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук провели зі студентами Вінницького медичного коледжу ім. Д. К. Заболотного квест «Знайди книги – побудуй цитату!». Команді, яка перемогла, вручили на згадку рекламну продукцію від Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Всі отримали заряд позитивних емоцій від крилатих висловів про студентів, з якими їх ознайомили бібліотекарі // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2AgPhZ8. – Назва з екрана.

21 листопада «Музична культура ХІХ ст.». Таку назву мав День інформації, організований відділом рідкісних і цінних видань для викладачів дитячих музичних шкіл Вінницької області. Присутні мали змогу ознайомитися з етнографічними та фольклорними розвідками В. Боржковського, В. Верховинця, М. Сумцова, вміщеними в часописах «Киевская старина» та «Сяйво». Особливо фахівців зацікавили музикознавчі наукові праці та навчально-методичні посібники Г. Гельмгольца, Й. Гунке, О. Кольбе, Е. Ріхтера, А. Лароша, О. Фаміцина та з бібліотеки Немирівської гімназії // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2AgPhZ8. – Назва з екрана.

22 листопада Працівники відділу документів іноземними мовами провели патріотичну годину «Моя країна – Україна», присвячену Дню Гідності та Свободи, для учнів Вінницької школи-гімназії № 2. Під час заходу школярі переглянули художню відеопрезентацію «Моя країна – Україна». Всі охочі взяли участь у вікторині «Чи знаєш ти Україну?». На завершення всі із задоволенням переглянули цікаві українські мультфільми // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2AgPhZ8. – Назва з екрана.

23 листопада Вшановуючи пам’ять жертв голодоморів, фахівці відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук і сектору журнальної періодики провели для вихованців Ліцею цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності годину пам’яті «Чорна сповідь моєї Вітчизни і її затамований біль». Відкрила зустріч в. о. зав. відділу Л. О. Киричок. Учасники заходу переглянули відеоролик «Голодомор. Великий злам». Зав. сектору журнальної періодики Ю. М. Момотюк презентувала виставку-історію, а зав. науково-дослідницьким відділом новітньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею Л. І. Семенко провела цікаву і пізнавальну лекцію // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2AgPhZ8. – Назва з екрана.

27 листопада У відділі мистецтв відбулася презентація виставки живопису, петриківського розпису та графіки у творчому виконанні дітей від 5 років під керівництвом викладача Г. М. Рибак. До уваги відвідувачів понад 50 робіт. Черпаючи з джерел петриківських народних розписів, вихованці Центру передають у сучасному вимірі світ гармонії та духовності. Елементи візерунків петриківського розпису – диск сонця, хвиля води, спіраль вітру, колос хліба і квітка-дерево життя. Кожна живописна та графічна робота – дивовижне поєднання безмежної дитячої фантазії та сміливості у вираженні власних почуттів, у яскравих контрастних кольорах. Вінницький дитячо-молодіжний художній центр «Барви України» заснований художниками-ентузіастами у 2001 р. Метою діяльності Центру є поєднання та вирішення творчих пошуків, експериментів, вивчення та впровадження в діяльність вихованців народних традицій та академічних знань. Підтвердженням гарних результатів роботи викладачів С. Б. Телець, О. Г. Кізімової, С. В. Мазур, Н. П. Швець та Ж. В. Швець, І. М. Тесленка, Г. М. Рибак є перемоги учнів на всеукраїнських та міжнародних конкурсах, фестивалях, здобуття Гран-прі та дипломів у Польщі, Словенії, Угорщині, Іспанії, Італії. Високий рівень фахових умінь і знань підтвердили персональні виставки вихованців Центру в Україні (м. Київ), США, Данії, Флоренції, Великобританії тощо. Визнанням високого рівня творчих робіт учнів є підтримка Фонду «Україна» Л. Кучми // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2yn1PMD. – Назва з екрана.

28 листопада У рамках загальнобібліотечного Дня інформації «Інформаційна безпека в глобальному суспільстві» працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук провідний бібліограф Л. І. Заря та бібліотекар І

Музейна діяльність

2 листопада Оновлена експозиція місцевого краєзнавчого музею. Нещодавно Іллінецький краєзнавчий музей поповнився новими картинами місцевої художниці В. М. Когут // Іллінецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2yY5Yrx. – Назва з екрана.

7 листопада 30 річчя з дня заснування районного краєзнавчого музею. Усі бажаючі зібралися на святкуванні та відзначенні 30-ти річчя від дня заснування Піщанського краєзнавчого музею. Участь у святі взяли: директор обласного краєзнавчого музею К. І. Висоцька, зберігач експонатів, заступник голови районної ради В. В. Міщенко, начальник відділу культури і туризму Піщанської райдержадміністрації С. О. Дреліховська, голова профспілки працівників культури Л. О. Бойко, директори структурних підрозділів відділу культури О. М. Бондар, М. С. Бушняк, працівники дитячої бібліотеки та школярі. На свято завітала меценат, голова ФГ «Благо СМС» – С. М. Сауляк, яка допомагає у вирішенні нагальних питань музею. Святкування не обійшлося без участі поета-композитора С. Брайляна, який читав вірші і співав свої авторські пісні // Піщанська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2iybcUC. – Назва з екрана.

Луценко, Г. Тульчинському краєзнавчому музею – 90! : [про історію створення та сучасність Тульчинського краєзнавчого музею] / Г. Луценко // Тульчин. край. – 2017. – 10 листоп. – С. 4.

14 листопада Свято кобзарського мистецтва «Струни вічності». В смт Вороновиця Вінницької області на базі музею історії авіації та космонавтики ім. Можайського у приміщенні палацу Грохольських-Можайських відбулося обласне свято кобзарського мистецтва «Струни вічності» ім. В. Перепелюка до 107-ї річниці від дня народження славетного бандуриста. Свято було започатковане у 2001 р. управлінням культури і туризму Вінницької облдержадміністрації, Вінницьким обласним центром народної творчості та управлінням культури Вінницької міської ради. На святі у Вороновиці зібралися кращі бандуристи Вінниччини // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2ziCI2J. – Назва з екрана.

15 листопада У районному історичному музеї проведено виставку «Стрілецька зброя І половини ХХ ст.». На виставці представлено кулемети МГ-42, «Максим», ДП-27 «Дегтярьова» та інші зразки зброї і військового спорядження. В експозиції виставки представлена галерея портретів захисників та підпільників Барського краю, а також картини, які висвітлюють події того часу. Виставку відвідали учні 10-Б класу Барського обласного гуманітарного ліцею-інтернату // Барська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2z6pbv5. – Назва з екрана.

21 листопада У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї працює виставка «Це щастя – бути у своїм народі», присвячена пам’яті О. Бурбело. О. Бурбело (1998–2013) – лауреатка і дипломант понад півсотні престижних всеукраїнських і міжнародних літературних конкурсів та фестивалів. На виставці були представлені твори, світлини, документи, особисті речі, художні роботи талановитої О. Бурбело // Вінницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2z4YxOs. – Назва з екрана.

23 листопада В Україні буде вестися електронний облік музейних предметів. У Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації в он-лайн режимі відбулася чергова експертна зустріч з питань обговорення пріоритетів урядової політики на тему: «Створення електронного інформаційного ресурсу культурної спадщини і культурних цінностей». Представники Міністерства культури України та незалежні експерти обговорили наказ «Про затвердження порядку обліку музейних предметів в електронній формі» від 9 вересня 2016 р. №784. Цим наказом передбачено, що рішення про ведення електронного обліку музею приймає його керівник, електронний облік здійснюється шляхом створення та ведення інформаційної системи електронного обліку і цей порядок передбачає як це буде здійснюватись. Заступник начальника відділу з питань музейної справи Міністерства культури України І. Ковалишин повідомив, що зараз статистика серед музеїв та музейних закладів невтішна, лише невелика кількість музеїв веде електронний облік, за їх даними це близько 50-ти музеїв України. Міністерство культури уклало договір про співпрацю з громадською організацією «Український центр розвитку музейної справи» для того, щоб розпочати пілотні проекти щодо впровадження цього електронного обліку // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2B84QCO. – Назва з екрана.

27 листопада Виставка декоративного розпису Сергія Бугая. У світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відбулося урочисте відкриття виставки декоративного розпису і подільських старожитностей «Із глибини віків… до наших днів». Це персональна виставка уродженця с. Човновиця Оратівського р-ну С. Бугая. Народною творчістю він займається понад 10 років. У творчому доробку понад 1200 робіт переважно це декоративний розпис, але є ще писанки, ікони, вишивка, намиста. Його роботи постійно представляються на сільських, районних, обласних та всеукраїнських виставках. За своїм ескізом, у 2015 р., майстер розписав 2-х метрову подільську писанку, яка представляла Вінничччину на IV Всеукраїнському фестивалі писанок в Києві, забезпечивши нашій області II місце в номінацї «Регіональна писанка» // Оратівська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2zlEDPy. – Назва з екрана.

30 листопада Цеглина, як підмурок історії. Унікальна колекція старовинної цегли, презентована на виставці у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї так, щоб крізь дослідження цих живих історичних уламків можна було прослідкувати за методами будівництва, у Вінниці зокрема. Найстаріший експонат виготовлено у XVI ст., він колись був частиною архітектурного храмового комплексу «Мури». А найсвіжіша цегла – мініатюрна, з тавром музею, з неї відвідувачі мали змогу створити свої невеличкі архітектурні об’єкти та навчитись самим виготовляти цей будівельний матеріал в рамках практикумів. Організувала виставку завідувачка науково-дослідного сектору археології О. Грабовська. Таврована цегла є цінним джерелом інформації для істориків та краєзнавців. Іноді отримати інформацію, зашифровану в клеймах, досить складно, але завжди захопливо // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2BRunV4. – Назва з екрана.

Листопад Майстер-клас з професійним художником. На виставці професійної художниці О. Косінської із Мурованих Курилівців, що була розгорнута у виставковій залі районного краєзнавчого музею ім. Ф. Коновалюка, побували учні Мурованокуриловецької СЗШ І-ІІІ ст. № 2 та Наддністрянського НВК. Із великою цікавістю присутні слухали екскурсію-презентацію виставкових робіт, яку провела сама авторка. Діти були в захваті від різножанрових робіт: графіки, живопису, натюрмортів, портретів, робіт історичної та релігійної сюжетно-тематичної композиції // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2D3OQC6. – Назва з екрана.

Театрально-концертна діяльність

17 листопада Прем’єри вистав. У приміщенні Теплицького районного будинку культури відбулись дві прем’єри: вистава «Наймичка» Т. Шевченка (режисер Ї. Тиха), яку виконали аматори Бджільнянського народного аматорського театру та вистава С. Васильченка «На перші гулі» (режисер Л. Терещук) у виконанні аматорів Соболівського народного аматорського театру. На заході була присутня методист Вінницького обласного центру народної творчості З. Красуляк // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2jHXMcf. – Назва з екрана.

Маслова, Л. Мистецтво робить світ добрішим : [зразковий дитячий театр «Котигорошко» Тульчинського районного будинку культури виступив з виставою «Коза-Дереза» у Київському палаці дітей та юнацтва. Це була волонтерська акція: зібрати в залі родини переселенців із Криму, Донбасу, подарувати їм гарний настрій і запевнити, що ми усі – одна дружна українська сім’я] / Л. Маслова // Тульчин. край. – 2017. – 24 листоп. – С. 8.

24 листопада Христос з Майдану, або найвідоміша рок-опера українською. Вперше в Україні поставити рок-оперу «Ісус Христос – суперзірка» українською взялися у Вінницькому міському палаці мистецтв «Зоря». Це була мрія І. Воєнної, керівниці вокальної студії «Зоряна мрія», яка виростила не один співочий талант. Її учні (віком від 15 до 22 р.) перевтілились у відомих на весь світ героїв за допомогою акторів театру-студії «БУ». Режисурою займався вінницький актор і режисер Г. Сиротюк. Автором адаптованого перекладу англійського тексту Т. Райса став херсонець С. Аркуша // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2CbSNbv. – Назва з екрана.

24 листопада Бульварний гумор XVII сторіччя, або класичний фарс від вінницьких акторів і режисера. Вінницький актор Р. Хегай-Семенов дебютував у якості режисера. З великим успіхом відбулась прем’єра його дипломної роботи «Лікар мимоволі» // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2BSMslU. – Назва з екрана.

28 листопада Оперета «Летюча миша» в черговий раз зібрала аншлаг. Цим феєричним твором розпочав свій 84-й театральний сезон Вінницький обласний український академічний музично-драматичний театр імені М. К. Садовського. У якості вдячних глядачів були присутні голова облдержадміністрації В. Коровій, перший заступник голови А. Гижко, заступник голови О. Крученюк, заступник голови-директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І. Івасюк, керівники департаментів облдержадміністрації та міської ради. Режисер-постановник спектаклю – народна артистка України Т. Славінська, художник-постановник – С. Ридванецький // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2AZygDE. – Назва з екрана.

Музичне життя Вінниччини

3 листопада Геніальний ювелір української пісні. У приміщенні Стрижавської музичної школи відбувся фестиваль хорового співу, присвячений 140-річчю від дня народження М. Д. Леонтовича. У ньому взяли участь учні музичних шкіл краю та їх викладачі. Мета фестивалю: презентація здобутків вихованців та викладачів музичних шкіл району, обмін досвідом, відзначення ювілейної дати від дня народження видатного земляка М. Д. Леонтовича» // Вінницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2jvwmpU. – Назва з екрана.

8 листопада Леонтовичу присвячується… В актовому залі Немирівської музичної школи відбувся звітний концерт учнів та викладачів школи, присвячений 140-ій річниці від дня народження М. Д. Леонтовича. На святі були присутні голова Немирівської районної державної адміністрації Ю. Погорелюк, заступник голови П. Бугаков, начальника відділу культури та туризму Немирівської райдержадміністрації В. Мазур, директор Немирівського районного будинку культури І. Магденко // Немирівська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2B5Vzf1. – Назва з екрана.

11 листопада Відомі музиканти виступили в музеї П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк. Концерт, що мав назву: «Все для тебе…» відбувся за участі артистів Одеської обласної філармонії лауреата міжнародних конкурсів А. Слободянік та лауреата Всеукраїнського фестивалю А. Шпак, концертмейстра Є. Воюцької. Під час заходу звучали романси, арії та дуети із опер П. І. Чайковського // Жмеринська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2j5En0E. – Назва з екрана.

Ткачук, І. Унікальна подія для поціновувачів якісної музики відбулася у Барі : [у Польському Домі відбувся концерт П. Піковського та проекту «Гітарин», які приїхали до міста вже втретє на запрошення колег із відомого барського рок-гурту «Ф.О.Г.» (у складі Є. Вальчука, І. Лозінського, О. Дєдова, Т. Щерби). Проект «Гітарин» (у складі В. Каменюченка, Є. Соколова) – це, в першу чергу, навчальний відеоблог для любителів гри на гітарі і поціновувачів року. Сьогодні – це більше 500 навчальних відео з докладним розбором хітів року як у фінгерстайл обробках, так і в аранжуваннях на кілька гітар] / І. Ткачук // Барчани. – 2017. – 24 листоп. – С. 1.

Махан-Гуцал, М. Барська музична школа повернулась із Міжнародного конкурсу із черговою перемогою : [у Вінниці відбувся І міжнародний конкурс духової музики «Vin Venti». Близько 50-ти учасників з України і Польщі взяли участь у конкурсних прослуховуваннях, що відбулися на базі Вінницької дитячої музичної школи № 1. Захід відбувся за підтримки Вінницької міської ради, Вінницької облдержадміністрації, Посольства Бельгії в Україні, Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, громадської спілки «Товариство українсько-китайської дружби». Мета конкурсу: популяризація гри на духових інструментах, налагодження міжкультурних зв’язків з мистецькими закладами Європи] / М. Махан-Гуцал // Барчани. – 2017. – 24 листоп. – С. 5.

Кіномистецтво

20 листопада Сто екстремально коротких фільмів з усіх куточків планети можна буде переглянути у «Родині». «100 фільмів за 100 хвилин» – фестиваль однохвилинного кіно. Це повноцінні фільми, кожен з яких розповідає окрему історію. Ігрове, анімаційне, документальне та експериментальне кіно з лише одним обмеженням – 60 секунд. За п’ять років існування фестивалю, до нього долучилося майже 50 тис. глядачів по всій Україні // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2Cb4ejA. – Назва з екрана.

Образотворче мистецтво

Городинська, О. «Україна – Китай: мистецтво єднає» : прокладання «Шовкового шляху» в мистецтві : [у столичній «Галереї сучасного мистецтва М17» відбулася презентація українського мистецтва спільно з китайськими художниками. Проект упорядкований та організований громадською спілкою «Товариство україно-китайської дружби», Міністерством культури України, Торгово-промисловою палатою України, Товариством «Шовковий шлях України». Ініціатором проекту став Народний художник України, меценат В. Козюк. Українську витинанку, музей витинанки представила директор Могилів-Подільського будинку народної творчості О. Городинська] / О. Городинська // Краяни. – 2017. – 23 листоп. – С. 7.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Самошевська, К. Ладижинські камертони : голосом пані Вікторії співає не тільки «Заграва», співає Ладижин, співає Україна… : [про історію створення та творчу діяльність народного аматорського вокального ансамблю «Заграва» Ладижинського міського будинку культури «Лада». Засновник та незмінний керівник колективу – В. Гуліцька] / К. Самошевська // Нове місто. – 2017. – 9 листоп. – С. 4.

Декоративно-прикладне мистецтво

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

8 листопада В Соколові відзначили 60-ти річчя від дня побудови будинку культури та 20-ти річчя від дня заснування народного аматорського родинного вокального ансамблю «Родина». Участь в урочистостях взяли керівник апарату Хмільницької районної державної адміністрації Н. Ткачук, голова Хмільницької районної ради З. Бонсевич, мешканці Соколівської територіальної громади. Усіх присутніх піснею привітали народний аматорський родинний вокальний ансамбль Пальонків «Родина», народний аматорський хоровий колектив «Перлина Поділля» та ансамблі Соколівського будинку культури // Хмільницька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2zU4Jgv. – Назва з екрана.

8 листопада Вихованці Бершадської дитячої музичної школи взяли участь у обласному конкурсі з нагоди 140 річчя від дня народження М. Леонтовича. На базі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича стартував відбірковий тур обласного конкурсу дитячих хорових колективів мистецьких шкіл, в якому взяли участь 27 учнівських колективів. Бершадську дитячу музичну школи ім. Р. А. Скалецького представили хоровий колектив «Кольорова парасолька» та ансамбль бандуристів // Бершадська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2z6m8TR. – Назва з екрана.

8 листопада Відкриття пам’ятника українському композитору Миколі Дмитровичу Леонтовичув селі Суворовське. На території с. Суворовського Тульчинської міської об’єднаної територіальної громади в урочистій атмосфері відкрили пам’ятник українському композитору М. Д. Леонтовичу. В урочистій події взяли участь начальник управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації С. Станіславович Городинський, міський голова В. М. Весняний, голова Тульчинської районної державної адміністрації М. В. Підболячний, заступник голови Тульчинської районної ради Н. І. Григор’єва, начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Тульчинської міської ради К. В. Третьякова, студенти Тульчинського училища культури, дитячі хори Тиманівської дитячої музичної школи та Суворовської загальноосвітньої, вокальний ансамбль «Забава» Суворовського сільського будинку культури № 2 // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2pE01Q6. – Назва з екрана.

8 листопада До Дня української писемності та мови у Бершаді відкрито пам’ятний знак Тарасу Шевченку. Знаменна для бершадчан подія відбулася на центральній площі міста за участю голови обласної державної адміністрації В. Коровія та народного депутата України М. Кучера. Звертаючись до містян з вітальним словом, голова обласної державної адміністрації відзначив роль особистості геніального митця в становленні української нації // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2iWtiPL. – Назва з екрана.

13 листопада Погорільські вечорниці. У Погорільському сільському клубі Теплицького р-ну відбулися вечорниці «Лише у нас у Погорілі». У фойє для глядачів представили виставку сільських майстринь-вишивальниць. Під час святкування звучали українські народні пісні ліричного та жартівливого змісту. Не залишили байдужими глядачів запальні танцювальні композиції колективу «Смайл». Також аматори народного мистецтва представили інсценування українського сільського весілля з усіма звичаями, обрядами, піснями та частуванням весільного короваю // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2zXjDAp. – Назва з екрана.

13 листопада У Вінниці відбувся XVIІІ регіональний фестиваль польської культури «Єднаймось! Радіймо! Співаймо!». Цього року XVIІІ регіональний фестиваль польської культури «Єднаймось! Радіймо! Співаймо!» був присвячений 150-й річниці з дня народження Ю. Пілсудського – творця польської держави. У концертній програмі фестивалю взяли участь більше 300 учасників польських аматорських творчих колективів з Поділля, Полісся та Буковини. З вітальним словом до гостей та учасників фестивалю звернулись керівник Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці – В. Мрозовські та заступник голови облдержадміністрації О. Крученюк. Почесними гостями фестивалю були делегації польських товариств з Вінницької, Житомирської, Хмельницької та Чернівецької областей. Організатором фестивалю виступила ГО «Спілка поляків Вінниччини» – голова товариства А. Ратинська // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2A0SgrR. – Назва з екрана.

15 листопада Співає Поділля Леонтовича. У приміщенні Тульчинського районного будинку культури відбувся відбірковий тур обласного фестивалю хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича» у якому взяли участь академічні та народні хорові колективи з Бершадського, Крижопільського, Тростянецького та Тульчинського районів // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2BDAlVC. – Назва з екрана.

15 листопада У с. Байківка Калинівського р-ну урочисто відкрили оновлений будинок культури та меморіальну плиту землякові М. Дідику. В урочистостях взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, начальник управління культури облдержадміністрації С. Городинський, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства А. Бондар, керівники району, підприємці-благодійники, громада села. Відкриваючи меморіальну плиту М. Дідику, керівники району перелічували значні здобутки відомого земляка. Теплі спогади про свого чоловіка, з яким прожила 40 років висловила вдова – С. Дідик // Калинівська районна державна адміністрація : офіц. інтернет-представництво. – Режим доступу: http://bit.ly/2zUcII4. – Назва з екрана.

Радість від «Радості» : [про творчі успіхи танцювального колективу с. Буди Тростянецького р-ну. До великої сцени колектив впевнено веде хореограф Г. Черній] // Тростян. вісті. – 2017. – 17 листоп. – С. 8.

20 листопада Подільська літературно-мистецька премія «Кришталева вишня». У приміщенні Теплицького районного будинку культури методист обласного центру народної творчості З. Красуляк вручила Подільську літературно-мистецьку премію «Кришталева вишня» заступнику директора Теплицького районного будинку культури – А. Волинець в номінації «Архітектура, живопис, графіка, театр, музика, хореографія». Премію Вінниччини отримують за здобутки у літературі та мистецтві з метою заохочення літературної та мистецької творчості подолян, виявлення оригінальних перспективних талантів та залучення їх до виховання у підростаючого покоління духовності, формування естетичного смаку // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2hEWNVQ. – Назва з екрана.

21 листопада «Судилось кожній сльозинці поговорити з Богом наодинці». Під такою назвою в Теплицькому районному будинку культури відбувся творчий вечір талановитої  людини, автора прозових творів, виконавиці власних пісень, провідного методиста з театралізованих заходів і свят обласного центру народної творчості З. Красуляк. Різножанрові твори стали хітами, відомими на всю країну, виконуються відомими співаками і звучать в усіх куточках України. Згадати хоча б «Щастя, добра і любові», «Лобода», «Мамина хустка», «Мила не плач» та багато інших. Під час заходу декілька пісень авторки звучали у виконанні народного аматорського фольклорного колективу «Берегиня» Орлівського сільського клубу та поезія з збірок «Мандрівниця снів» та «Таїна» у виконанні А. Волинець // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2BUl5oc. – Назва з екрана.

21 листопада Широкогребельський будинок культури відзначив 50-ти річний ювілей. Тут завжди панує атмосфера щирості, доброзичливості, співдружності та натхнення. На святі зібралося чимало гостей. Були присутні голова районної державної адміністрації М. Демченко, голова районної ради С. Сітарський, депутат обласної ради О. Масленніков, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації В. Мазур, Широгогребельський сільський голова А. Фостик, Бохоницький сільський голова І. Савчук, в. о. старости сіл Ксаверівка та Лисогора Якушинецької ОТГ О.Грузевич, методисти відділу культури та завідуючі будинком культури минулих років // Вінницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2ktDAbI. – Назва з екрана.

22 листопада Фестиваль хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича». У Мурованокуриловецькому районному будинку культури «Жовтень» відбувся фестиваль хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича» в рамках відзначення 140-річчя від дня народження видатного композитора. Тож на Мурованокуриловеччину завітали хорові колективи області, які носять почесне звання «народний» аматорський з Ямпільського, Шаргородського, та Чернівецького районів, свою творчу майстерність продемонстрували хорові колективи і Мурованокуриловецького району. Присутніх у залі привітав заступник голови райдержадміністрації В. Козачишен // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2kJZE1K. – Назва з екрана

Кондратюк, Л. На ювілейну зустріч до куми : [автор статті детально висвітлила Х обласне фольклорне театралізоване дійство з мистецького проекту «До куми на посиденьки» методиста фольклорного жанру, керівника народного колективу української пісні «Відлуння» Л. Левченко] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2017. – 23 листоп. – С. 5.

Мураховська, К. Наші на «Струнах вічності» :[у селищі Вороновиця Вінницького р-ну відбулося обласне свято кобзарського мистецтва «Струни вічності» ім. В. Перепелюка. У святі взяли участь відомий бандурист, актор Т. Постніков, директор Вінницького обласного центру народної творчості Т. Цвігун, кращі ансамблі бандуристів Вінниччини, зокрема ансамбль бандуристів і дитячий хоровий колектив «Кольорова парасолька» Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького] / К. Мураховська // Бершад. край. – 2017. – 24 листоп. – С. 3.

27 листопада Народний аматорський духовий оркестр Тростянецького районного будинку культури відзначив 70-ти річчя. Привітати колектив та його керівника В. Чорнійчука з ювілеєм прийшли голова райдержадміністрації Л. Лобань, голова районної ради Л. Скапровська, начальник управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації С. Городинський, заступник селищного голови М. Гріщенко, заслужений артист України Ол. Ричко, народний аматорський колектив весільних музик «Подоляни» з с. Попова Гребля Чечельницького р-ну, шанувальники духової музики // Тростянецька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2C7DaPB. – Назва з екрана.

27 листопада Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Подільська Ліра». У Хмельницькій обласній філармонії відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва ім. В. Ярецького «Поділська Ліра». Журі фестивалю, яке складалося з відомих хормейстерів В. Яценяк (Львів), С. Дацюк (Дрогобич) та артисів, таких як І. Березовський, Л. Голуб, А. Клименко було переглянуто понад 120 конкурсантів, а це понад 500 учасників з 8-ми областей України. Від Вінницького р-ну у конкурсі змагалися вихованці класу вокалу викладача Ю. А. Шалінської Луко-Мелешківської дитячої школи мистецтв та дитячий фольклорний гурт «Викрутаси» Вороновицького селищного будинку культури під керівництвом І. В. Нікітенко // Вінницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DhY66H. – Назва з екрана.

29 листопада Відеоконференція з нагоди 140-річчя М. Д. Леонтовича. В актовому залі палацу Потоцьких фахівцями Тульчинського училища культури та інших закладів культури району проведена відеоконференція на тему: «М. Д. Леонтович – композитор, диригент, педагог» для учнівсько-студентської аудиторії та працівників культури і широкої громадськості. Цікава історично-краєзнавча інформація була поєднана з мистецькими виступами, прозвучали ряд творів М. Д. Леонтовича – геніального українського композитора початку ХХ ст. // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2Cb3gnq. – Назва з екрана.

Бовсунівський, М. «Ювілейна зустріч у куми» : [в Іллінцях відбулося Х обласне фольклорне театралізоване дійство з мистецького проекту «До куми на посиденьки» методиста фольклорного жанру, керівника народного колективу української пісні «відлуння» Л. Левченко. Участь у заході взяли 25 колективів Вінницької та Київської областей, співачка Р. Поштар зі своїм колективом «Яблунька». Знімали дійство для телебачення Г. Секрет та ТРК «Вінтера». Бершадщину представили народні колективи «Берегиня» Бирлівського сільського будинку культури та «Подружки» М’якохідського сільського будинку культури] / М. Бовсунівський // Бершад. край. – 2017. – 1 груд. – С. 3.

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Листопад

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше