ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

Версія для друку

Музейна діяльність

До Дня сміху в музеї «Літературна Немирівщина» відбувся вечір гумору «Подаруйте посмішку один одному». На захід завітали працівники бібліотеки, гумористи та громадськість міста. Гарний настрій подарував присутній місцевий літератор С. І. Паньків, прочитавши власні гумористичні твори. Також він розповів про історію становлення гумористичного жанру в українській літературі. Продовжила розважати гостей поетеса Г. Я. Чорна, яка є автором великої кількості гуморесок. Порадував своїм виступом і любитель гумористичних творів М. О. Гоменюк, який майстерно декламував гуморески П. Глазового, С. Руданського, В. Коряка, М. Пасічника та інших гумористів. Також дружній сміх та оплески зривалися у літературній вітальні, коли читала твори поетів-гумористів Немирівщини В. Олексієнка, М. Драбовича, О. Дунської бібліотекар Т. Я. Суркова. Закінчився захід прослуховуванням жартівливих українських пісень.

2 квітня на сцені Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбулась благодійна вистава в рамках Всеукраїнського арт-проекту допомоги невиліковно хворим дітям «Оскар і Рожева Пані» за мотивами всесвітньо відомого роману Еріка-Еммануеля Шмітта. Перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, який відвідав виставу та від імені обласної виконавчої влади привітав учасників благодійного арт-проекту. Він зазначив, що кошти, зібрані під час благодійної вистави, будуть направлені на придбання медичного обладнання для Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Інформація про те, що саме придбають за благодійні кошти, буде оприлюднена Департаментом охорони здоров’я трохи згодом. Ініціатор арт-проекту є актриса І. Вітовська.

4 квітня у виставковій залі Вінницького літературно-меморіального музею М. Коцюбинського відбулося відкриття персональної виставки учениці Вінницької дитячої школи мистецтв Х. Степанюк «Муза родом з дитинства». Виставка діяла до18 квітня. Серед присутніх на відкритті персональної виставки були гості, родина юної художниці, учні, викладачі, батьки. До присутніх з вітальними словами та побажаннями звернулись директор дитячої школи мистецтв, заслужений працівник культури України Я. Зінько, викладачі школи О. Анпілогова, Р. Іваненко, член Національної спілки художників України Г. Чекіна.

4 квітня в Бершадському районному краєзнавчому музеї відкрилася виставка-продаж картин «Палітра кольорів» художника Л. Бурдейного з с. Шляхової, яка тривала до кінця місяця. На свято завітали заступник голови Бершадської районної ради С. Пересунько та головний спеціаліст відділу культури і туризму Бершадської райдержадміністрації Т. Тиворська. Л. В. Бурдейний народився 1965 р. в с. Шляхова Бершадського р-ну, навчався в Шляхівській середній школі. У 1982 р. після закінчення 10-ти класів поступив на навчання у Козятинське залізничне училище. Служив в лавах Радянської Армії. Після служби працював на хлібозаводі. У 1989 р. учився в Уманському ТУ-9 на спеціальність художник оформлювач, різьбяр по дереву. Живописом займається з 1991 р. В основному пише пейзажі і натюрморти. Приймав участь в районних та обласних виставках образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Багато картин знаходяться у приватних колекціях Росії, Франції,США, Польщі, Сирії.

10 квітня у Вінницькому обласному художньому музеї розпочав роботу ХІІІ Великодній фестиваль «Українська писанка-2017». В рамках підготовки до Великодня у науково-дослідному відділі музею «Музей гончарного мистецтва ім. О. Г. Луцишина» відбулося одразу три події, а саме: відкриття ХІІІ Великоднього фестивалю «Українська писанка-2017», презентація виставки «Великодні атрибути» та практичні заняття із писанкарства. Старт фестивалю дав майстер-клас із писанкарства за участі заслуженого майстра народної творчості Н. Шпак-Косаківської. Несучи в собі ідею популяризації українського народного мистецтва – писанкарства, фестиваль користується все більшою популярністю і щороку його учасниками стають більше тисячі відвідувачів.

Макаревич, Л. Диво Великодньої писанки : [до Великодня у музеї історії Козятина було відкрито виставку листівок із фондів музею «Зі Світлим воскресінням Господнім!». Листівки подарувала І. Шафер, чий дідусь С. Новіков працював касиром на вокзалі, а зберегла їх у сімейному альбомі тітка Т. Семенівна. Збережено листівки від початку до середини ХХ ст., поштові картки від родичів, які проживали у Польщі, Німеччині, інших країнах] / Л. Макаревич // Вісн. Козятинщини. – 2017. – 20 квіт. – С. 7.

19 квітня до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць у великому залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрили виставку «Подільські мандри: слідами Наполеона Орди». Експозиція складається з десятка літографій видатного польського художника Н. Орда, сотні фото засновників групи «Подільські мандри» Н. Пудайло, І. Кірпічнікова та кількох артефактів привезених ними з мандрівок Вінницькою областю. Тематично виставка поділена на кілька розділів, зокрема: світлини палаців та того, що від них лишилось; культові споруди та живописні руїни будівель, що історія та люди не зберегли дотепер. На фотографіях особистий погляд авторів на відомі пам’ятки, а саме: несподівані ракурси, потаємні куточки, емоції. Наталя і Ігор – відомі музиканти, які вже більше трьох років поспіль захоплюються подорожами невеличкими містечками і селами України . Вони промандрували 8000 км по Вінницькій, Хмельницькій, Житомирській областях на старій машині, фотографуючи палаци, костели, церкви, млини.

21 квітня у Бершадському районному краєзнавчому музеї працівниками закладу О. Притулою та Л. Ющенко проведено урок мужності «Герої сьогодення», для учнів 11-го класу Устянської ЗОШ I-III ст. Метою заходу – виховання в учнів почуття патріотизму, національної гідності, любові до рідного краю, почуття вдячності воїнам АТО за захист України, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в державі, формування активної громадянської позиції щодо єдиної, цілісної Української держави та захисту її кордонів. Присутніх було ознайомлено з історією створення української армії, примноження героїчних подвигів наших земляків та подіями, які відбуваються сьогодні на нашій землі. Учасники заходу також ознайомилися з експозицією музею та оглянули персональну виставку Л. Бурдейного «Палітра кольорів».

Зарицький, П. Статечний художник із душею : [у Музеї історії міста Козятина відкрилася персональна виставка відомого художника-дизайнера В. В. Герасимчука «Богом дана мені». Чимало шанувальників творчості В. Герасимчука завітали на свято, зокрема: секретар міської ради К. Марченко, начальник відділу культури та туризму міста С. Рибінська, директор міського територіального центру О. Дацюк, художниція С. Ігнатенко, заступник головного редактора щотижневика «Вісник Козятинщини», журналіст, поет, публіцист П. Зарицький. В усіх роботах художника панує національна символіка та українська душа] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2017. – 27 квіт. – С. 12.

27 квітня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття XXV обласного фестивалю талантів і творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». Цьогоріч фестиваль об’єднав 115 учасників. Це діти та молодь з функціональними обмеженнями – переможці районних та міських відбіркових конкурсів, а також вихованці центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями з 24-х районів області та міст обласного значення віком від 7 до 35 років. 27 квітня – 11 травня в обласному краєзнавчому музеї презентувалися більше 500 робіт, зокрема, твори образотворчого мистецтва (акварель, гуаш, олівці, олійні фарби, петриківський розпис, аплікація (з тканини, паперу), квілінг, графіка; твори декоративно-прикладного мистецтва (випалювання, вишивка бісером, вишивка стрічкою, вишивка хрестиком, вишивка гладдю, плетіння гачком, шпицями, вироби із бісеру, різьба по дереву); дизайнові композиції з використанням природного матеріалу (вироби з глини, з солоного тіста, з соломки, ліпка з пластиліну (композиції та окремі вироби) архітектура; виготовлення іграшок (в’язані, шиті), а також фотовиставки.

28 квітня у Вінницькому обласному художньому музеї вперше стартував Всеукраїнський фестиваль «Острог-Ренесанс. Родина». Ідея фестивалю – привернути увагу широкого загалу до історії найвідомішого українського роду князів Острозьких і заснованої ними знаменитої «Острозької академії». В рамках фестивалю відбулась прес-конференція, учасниками якої стали директор Вінницького обласного художнього музею І. Безбах, директор Музею Національного університету «Острозька академія» А. Хеленюк та керівник культурологічного проекту «Мистецькі експедиції» Л. Гарарук. Яскравими подіями фестивалю стали представлені студентами Національного університету «Острозька академія» музично-театралізована вистава «Свої вогні запалює Острог», яка перенесла глядачів в шляхетне минуле, дала змогу відчути історію про добро і зло, силу волі, незламність і гідність та виступ студентського хору, у виконанні якого звучали розспіви XVI століття з автентичними текстами Острозької Біблії.

Квітень у с. Четвертинівка Тростянецькогор-ну за активного сприяння місцевої влади відкрили музей-експозицію творчості місцевого четвертинівського художника-аматора, майстра народного малярства В. С. Слободяника, творчість якого відома не тільки на Вінниччині, але і у всій Україні.

  

Квітень в малому залі Вінницького обласного краєзнавчого музею розпочала свою роботу виставка унікальних прикрас з міді, дорогоцінних металів та бурштину від доби Трипілля і аж до виробів кінця ХІХ століття. В рамках підготовки до Великодня у науково-дослідному відділі Вінницького обласного художнього музею «Музей гончарного мистецтва ім. О. Г. Луцишина» відбулося одразу три події: відкриття ХІІІ Великоднього фестивалю «Українська писанка-2017», презентація виставки «Великодні атрибути» та практичні зайняття із писанкарства. Старт фестивалю дав майстер-клас із писанкарства за участі заслуженого майстра народної творчості Наталі Шпак-Косаківської.

Квітень у Вороновицькому музеї історії авіації та космонавтики України відбувся захід присвячений космонавтиці. До музею завітали учасники творчого клубу «Імпульс» (м. Вінниця), творчі особистості і учні 8 – 9-х класів Вороновицької СЗОШ №1, військовослужбовці строкової служби Збройних сил Украйни. Директор музею В. Дем’яненко привітав присутніх із святом розповів про перспективи розвитку космічної галузі України, зокрема про будівництво нового космодрому в Канаді, яке розпочнеться у 2018 р., ознайомив присутніх з діяльністю музею та планами по розширенню експозиції. Працівники музею підготували фотовиставку «Спогади про Івана Івановича Зайця», кандидата історичних наук, професора Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, дослідника Трипільської культури. Захоплюючим був виступ астронома Вінницького планетарію М. В. Левченко, яка передала до фондів музею унікальний експонат – уламок метеорита з Іллінецького кратера. Для присутніх було проведено тематичну екскурсію експозицією музею. Матеріали виставки – це кольорові фотоілюстрації, космічні енциклопедії, астрономічні мапи, схеми, учнівські малюнки про космос та вироби гуртка «Юних космонавтів». Також усім було продемонстровано документальні фільми з історії космонавтики, а саме: «Секретний звіт Ю. Гагаріна», «Місяць», «Марсохід», «Сергій Корольов».

Квітень до 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи в приміщені Бершадського районного краєзнавчого музею відбулася зустріч студентів Бершадського професійно технічного ліцею першого курсу 73-ої групи з ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС, головою громадської районної організації «Дзвони Чорнобиля» О. В. Левицьким під назвою: «Чорнобиль не має минулого часу». Зустріч провела молодший науковий співробітник музею Г. Шевчук. Олексій Володимирович поділився болючими спогадами про безпосередню участь у ліквідації аварії та перебування його в м. Прип’ять. Присутні оглянули виставку «Чорнобиль. Щоб пам’ятали».

Театрально-концертна діяльність

19 квітня у Вінницькому ляльковому театрі відбулась прем’єра мюзиклу за твором Д. Урбан «Усі миші люблять сир».

21 травня на сцені Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Садовського виступив унікальний український колектив – Ukrainian Saxophone Ensemble. Молоді, але вже доволі відомі в Україні та за її межами майстри саксу з різних куточків України підготували велику концертну шоу-програму. Звучала найрізноманітніша музика – від барочної до творів сучасних композиторів. Впродовж останніх місяців у Києві тривали репетиції ансамблю, що складається з більш як дюжини уславлених саксофоністів з Одеси, Вінниці, Рівного, Хмельницького, Житомира, Умані, Запоріжжя, Києва. Ідея виступу належить вінницькому саксофоністу і організатору Міжнародного фестивалю саксофонної музики ім. Адольфа Сакса Є. Попелю. На минулому фестивалі у Вінниці він спромігся зібрати цілий оркестр саксофоністів під приводом професора саксофону Королівської консерваторії Брюсселю А. Крепена.

Музичне життя Вінниччини

19 квітня у концертному залі Вінницької обласної філармонії пройшов вишуканий джазовий вечір, ведучим якого став легендарний О. Коган. Сузір’я віртуозів під керівництвом одного з кращих джазових вокалістів та піаністів в Україні Р. Єгорова вже близько шести років хвилює серця прихильників, але лише нещодавно музиканти презентували свою дебютну платівку «Once in Chestnut Тown». Квартет Р. Єгорова був створений у 2010-му р. Проект цікавий тим, що Руслан аранжує відомі стандарти під оригінальне виконання. Колектив об’єднав кращих джазових музикантів України, які виконують нестаріючі речі, що визнані класикою стилю. У музичному меню концерту звучали пісні, що стали знаними у виконанні Ф. Сінатри, Е. Фіцжеральд, Л. Армстронга, Б.Холлідей, Р. Чарльза.

Турченюк, Л. Подорожуючи фестивалями та конкурсами… : [про участь та досягнення учнів Оратівської дитячої музичної школи у різноманітних фестивалях та конкурсах] / Л. Турченюк. – 2017. – 20 квіт. – С. 3.

22 квітня оновлена Ямпільська дитяча музична школа повнилась дзвінким дитячим сміхом та неперевершеною грою на різноманітних музичних інструментах. Районний інструментальний конкурс «Квітневе інтермеццо» проходив у рамках ІІ відкритого районного інструментального конкурсу «Квітневе інтермецо – 2016». Засновниками конкурсу є відділ культури і туризму Ямпільської райдержадміністрації, дирекція Ямпільської дитячої музичної школи. Співорганізатори – відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Ямпільської райдержадміністрації. Всім учасникам та переможцям конкурсу було вручено дипломи та цінні призи – розписані глиняні статуетки та тарілки-сувеніри з логотипом конкурсу. Призи були спеціально замовлені у подружжя народних майстрів В. Рижого та Н. Лавренчук з м. Ладижина. Логотип конкурсу «Квітневе інтермецо» також був спеціально розроблений молодим архітектором О. Самойлюк.

24 квітня уславлений хоровий колектив, під незмінним керівництвом головного диригента, народного артиста України, професора В. І. Газінського у залі Вінницької обласної філармонії виконав твори української та світової класики та сучасну хорову музику. Звучали пасхальні піснеспіви, твори на вірші Т. Г. Шевченка, українські народні пісні в обробці, хорові твори сучасних композиторів. Завершився концерт музичним фрагментом з «Реквієму» Д. Верді, який прозвучав на честь постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

28 квітня у концертному залі Вінницького училища культури і мистецтв імені М. Д. Леонтовича відбувся концерт камерного хору «Київ». Колектив відвідав Вінницю в рамках свого всеукраїнського турне. Метою турне, в рамках якого хор відвідає 12 міст України, є вшанування сторіччя Місії Української Республіканської Капели під орудою О. Кошиця. Муніципальний камерний хор «Київ» – провідний хоровий колектив України, заснований у грудні 1990 р. М. Гобдичем. Артисти хору – професійні співаки, випускники консерваторій та музичних закладів України. У програмах хору – національна та зарубіжна музика середньовіччя, ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та сучасності. Колектив брав участь у багатьох фестивалях, співав у престижних залах світу, відзначений нагородами на численних конкурсах. Загалом «Київ» провів понад півтори тисячі концертів на сценах 21-єї країни світу.

29 квітня на сцені Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Садовського виступив польський гурт VOŁOSI. Колектив завітав в Україну в рамках світового туру та дав три концерти у Хмельницькому, Житомирі та Вінниці. Музиканти приїхали до Вінниці на запрошення Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці.

Кіномистецтво

7 – 13 квітня у кінотеатрі «Родина» у Вінниці відбулися покази фестивалю військового патріотичного документального кіно ««Позивний Зеніт» у твоєму місті». Цикл п’яти національних фільмів «Позивний Зеніт» – це обличчя передової, обличчя новітньої історії України. Це безпрецедентна національна прем’єра. Цьогоріч відбулося започаткування фестивалю військового патріотичного кіно. З 6-го квітня фестиваль стартував в містах України, а саме: у Хмельницькому – кінотеатр ім. Шевченка та кінотеатр «Планета», у Черкасах – кінотеатр «Україна», у Житомирі – кінотеатр ім. Франка, у м. Васильків Київської області – кінотеатр «Дружба», у Вінниці – кінотеатр «Родина», і з 13 квітня – на узбережжі Чорного моря у м. Южне Одеської області в кінотеатрі «Кіноплаза». У публіцистично-документальному циклі стрічок «Позивний Зеніт» кожен глядач впізнав «guy living next door» – свого друга, брата, батька, сина, колегу, чоловіка у маршрутці. Детальна правда про те, як жили і воювали бійці показала громадянам України, що треба поважати і цінувати військових, які охороняють мирне життя.

22 квітня у вінницькому кінотеатрі «Родина» показали документальний фільм з тифлокоментарем «Я бачу». «Я бачу» – це історія про те, як команда зрячих і незрячих активістів на велосипедах подолали понад 3 тисячі кілометрів через 10 областей України. Фільм було відзнято під час Всеукраїнського велопробігу «Бачу! Можу! Допоможу!» влітку 2015 р. За 33 дні зрячі і незрячі учасники подолали більше 3 тисячі кілометрів та проїхали 10 областей України. Професійних спортсменів серед них не було.

28 – 29 квітня у вінницькому кінотеатрі «Родина» вінничани мали змогу переглянути чотири збірки короткометражних фільмів фестивалю «Довгі ночі короткого метру». Покази з серії «Довгі ночі короткого метра» відбуваються в рамках кінофестивалю «Французька весна в Україні», який демонструють одразу у кількох кінотеатрах України з 2004 р. Цьогоріч, 16 міст, з Вінницею включно, побачили ніч французьких короткометражок. Особливий акцент програма робить на стрічках, які побачили світ нещодавно. Більшість фільмів з «Ночей» були представлені публіці на міжнародних кінофестивалях у Каннах, Клермон-Феррані, Нью-Йорку та Торонто.

Образотворче мистецтво

Квітень в рамках постійної мистецької програми «RE:ВІЗІЯ», що впроваджується департаментом культури Вінницької міської ради спільно з ГО «Лабораторія актуальної творчості» та мистецьким центром «Галерея-ХХІ» вже впродовж шести років, до Вінниці приїжджають молоді митці з Західної України. За час існування програми, вінничани отримали можливість поринути у світ мистецьких процесів, що відбуваються у Києві, Львові, Одесі та Запоріжжі, дослідили культурні ініціативи і традиції Вінниччини, познайомились з багатьма непересічними постатями у сучасному мистецтві України. На цей раз «RE:ВІЗІЯ» демонструє груповий експозиційний проект «Невід’ємні» художників І. Мельника, С. Ковтун та С. Декалюка, який репрезентує сучасні тенденції розвитку сфери образотворчого мистецтва західного регіону держави, а саме: «нову хвилю» молодих митців-професіоналів. Після офіційного відкриття проекту художники звернулись до відвідувачів виставки, більшість яких складали учні мистецьких шкіл міста, з пропозицією спільно намалювати картину. Подібні майстер-класи вже стали традицією мистецьких заходів під кураторством О. Нікітюка.

Самодіяльна народна творчість

 

Художня самодіяльність

Чернега, О. Орлівські «Берегині» – на Першому Національному : [народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Орлівського сільського клубу Теплицького р-ну представив Тепличчину у телепрограмі «Фольк-music». Очолила делегацію заступник директора Теплицького районного будинку культури А. Волинець. У виконанні «Берегині» прозвучала пісня «Ой, в саду-садочку»] / О. Чернега // Вісті Тепличчини. – 2017. – 6 квіт. – С. 1.

Гайсин, О. Гордіївська народна пісня прозвучить на Національному телебаченні : [народний аматорський колектив «Гордіївчанка» Гордіївського будинку культури Тростянецького р-ну взяв участь у зйомці програми «Фольк-music». Колектив «Гордіївчанка» існує з 2006 р. Репертуар колективу поповнюють самі його учасниці. У кожної є зошит, куди записують пісні, які пам’ятають жителі села. Мають у репертуарі й пісні талановитої землячки О. Сандул] / О. Гайсин // Тростян. вісті. – 2017. – 7 квіт. – С. 8.

Куник, А. «Вільшанка» – гордість Вахнівки : [про історію створення та плідну творчу діяльність фольклорного аматорського колективу «Вільшанка» Вахнівського сільського будинку культури Липовецького р-ну] / А. Куник // Липовец. вісті. – 2017. – 12 квіт. – С. 2.

20 квітня у Вінниці, у закладі культури «Міський палац мистецтв» відбувся звітний концерт «Нам 18» зразкового хореографічного колективу «Степ-компанія» на предмет підтвердження звання «зразковий аматорський» танцювальний колектив. Вихованці та його керівники Леся та Микола Семенови підготували насичену, цікаву концертну програму, в якій з танцювальними композиціями виступили різні вікові групи колективу «Степ-компанія». Наймолодші учасники колективу дебютували з жартівливою хореографічною замальовкою «Прогулянка під дощем», яку гучними оплесками підтримав глядач. До концертної програми увійшли найкращі номери «Степ-компанії», які вже встиг полюбити глядач, такі як: «Каттон блюз», «Платина джаз», «Степ коктейль», а також нові «Не забыть нам любимые лица», «Інтро». В творчій біографії колективу «Степ компанія» за 18 років існування багато вагомих перемог, зокрема: дворазові Чемпіони світу, володарі Кубку світу, призери Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів-фестивалів, понад 500 випускників, які вдячні за свої творчі успіхи в першу чергу своїм головним вчителям Лесі та Миколі Семеновим, які без сумніву, одні із найкращих хореографів міста.

Слободянюк, Л. Згуртовує «Калина» : [про творчу діяльність фольклорного колективу «Калина» Попівського сільського будинку культури Липовецького р-ну] / Л. Слободянюк // Липовец. вісті – 2017. – 21 квіт. – С. 1.

22 квітня у Вінниці, у креативному просторі «Артинов» відбувся театрально-англомовний захід, який включав виступи акторів з гумористичними життєвими історіями, авторськими міні-перформансами, глибокими поетичними рядками, власними думками на цікаві теми, авторські пісні на англійській мові від музичного гурту «Женя і Катя». Також, під час заходу актори представили авторську виставу, що має назву «Second breath» («Друге дихання»). До роботи над проектом аматорського театру були залучені волонтери EVS (European Voluntary Service) із Італії, Австрії та Франції. Спілкування як на репетиціях, так і самі виступи, відбуваються виключно англійською. «Movers and Shakers» – англомовний аматорський театр у Вінниці, ініціатива створення якого постала у результаті роботи ГО «Центр Розвитку Пангея Ультіма». Назва означає «люди, які рухають світом, які створюють, змінюють», а метою акторів-аматорів є зміни на краще в житті окремої людини та суспільства загалом.

Декоративно-прикладне мистецтво

11 квітня у Хмільницькому районному будинку культури службою у справах дітей Хмільницької районної державної адміністрації в партнерстві з районною бібліотекою для дорослих – за підтримки відділу культури та туризму Хмільницької районної державної адміністрації організовано та проведено акцію «Великодня писанка». Майстер-клас з написання писанок незмінно провів член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Д. Власійчук. Вихованці прийомних сімей, дитячих будинків створили справжній святковий настрій для бійців АТО – одягли вишиванки, підготували музичні номери, декламували вірші, пригощали домашніми смаколиками та подарували на щастя кожному військовослужбовцю сувеніри, виготовлені власноруч. Військовослужбовці, в свою чергу, також привітали дітей солодкими подарунками. Крім того, всі учасники заходу відвідали арт-галерею «Хмільник-мистецький», де були представлені роботи Д. Власійчука, що виконані в техніці витинанки.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше