Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Управління культури і мистецтв

Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

 

Творчі імена Вінниччини

У дивосвіті життя

До 80-річчя від дня народження вчительки,
журналістки, поетеси, громадської діячки
Фаїни Приймачик

Бібліографічний покажчик

 

Вінниця, 2016


УДК 016:37.011.31

ББК 91.9:74

У 11

Відповідальна за випуск Н. І. Морозова,
директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва,
заслужений працівник культури України

У дивосвіті життя : до 80-річчя від дня народж. вчительки, журналістки, поетеси, громад. діячки Ф. Приймачик : бібліогр. покажч. / Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва ; уклад.: О. Ю. Антонюк, О. М. Зелена ; вступ. ст.: Л. М. Куций, С. М. Травнева ; ред. С. В. Лавренюк ; відп. за вип. Н. І. Морозова. – Вінниця, 2016. – 100 с. – (Творчі імена Вінниччини).

Бібліографічний покажчик присвячений 80-річчю від дня народження відомої журналістки, поетеси, краєзнавця, відмінника освіти України, активної громадської діячки, ветерана праці Фаїни Микитівни Приймачик.

У покажчику представлені окремі книги та твори, вміщені у збірниках, альманахах, періодичних виданнях, пісні, а також значна частина публікацій ювілярки. В окремому розділі подано матеріали про життя і творчість Фаїни Приймачик.

Видання розраховане на педагогів, літературознавців, краєзнавців, бібліотечних працівників, студентську й учнівську молодь та всіх шанувальників творчості Ф. М. Приймачик.

© Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, 2016


Від укладачів

Бібліографічний покажчик «У дивосвіті життя» підготовлено до 80-річчя від дня народження вчительки, журналістки, поетеси, краєзнавця, громадської діячки Фаїни Микитівни Приймачик. Це видання продовжує серію «Творчі імена Вінниччини».

Фаїна Приймачик народилася 19 червня 1936 року в місті Шепетівка Шепетівського району Хмельницької області. Часто переїжджала зі своєю родиною. Згодом Фаїна Микитівна оселилася у Вінниці, де живе і нині.

Ювілярка є автором значної кількості публікацій в українських часописах. Пише вірші.

Вона – вчитель-філолог вищої категорії, відмінник освіти України, нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня та медаллю «Ветеран праці». Фаїна Микитівна – член Конгресу української інтелігенції, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та літературної студії «Подільська хризантема» імені Євгена Гуцала.

Видання складається з текстової та бібліографічної частин. Відкривають покажчик статті відомого поета-гумориста, сатирика та публіциста, члена НСПУ та НСЖУ Леоніда Куцого «В кого справ хороших лік, той в пошані весь свій вік (до поважного ювілею Фаїни Приймачик)» і поетеси, журналістки, учителя-методиста, члена правління Вінницького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, члена правління НСЖУ Світлани Травневої «Не зміліє душі криниця» та відгуки про життя і творчість Фаїни Приймачик.

Бібліографічна частина представлена у двох розділах:
• Творчість Фаїни Приймачик;
• Література про життя і творчий шлях Ф. Приймачик.

До першого розділу включені твори Ф. Приймачик, які подані у хронологічному порядку і розміщені за схемою: «Окремі видання», «Твори, опубліковані у збірниках, альманахах, періодичних виданнях»; в останньому підрозділі виділено: «Поезія» та «Пісні на вірші Ф. Приймачик». До цього розділу також входить підрозділ «Публіцистика», який систематизовано за рубриками: «Публікації про Вінницький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь» та «Методичні розробки уроків».

Другий розділ присвячений життю та творчій діяльності Ф. Приймачик. До нього входить підрозділ «Нагороди, відзнаки, літературно-мистецькі премії». Матеріали в розділі розміщені у хронології.

Видання супроводжує допоміжний іменний покажчик, у якому в алфавітному порядку розміщені прізвища авторів, редакторів, упорядників, осіб, що згадуються в пронумерованих бібліографічних описах. Номерами, взятими в круглі дужки, позначені матеріали, присвячені тій чи іншій особистості. У додатку до покажчика подано список відзнак ювілярки.

При підготовці видання використовувалися державні літописи газетних та журнальних статей, краєзнавчий довідково-бібліографічний апарат і ЕБД (електронні бази даних) бібліотеки та мережа Інтернет. Опрацьовано матеріали із особистого архіву, наданого Фаїною Микитівною Приймачик.

Включені у видання матеріали здебільшого переглянуто de visu. Даний покажчик не претендує на повноту і всеохопність. Відбір літератури закінчено в квітні 2016 року.

Покажчик розрахований на широке коло користувачів – педагогів, краєзнавців, літературознавців, бібліотечних працівників, студентську й учнівську молодь та всіх шанувальників творчості Фаїни Приймачик.