ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру
Дайджест

Версія для друку

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Актуально про культуру

Дайджест

 

 

Вінниця 2016


Дайджест за лютий

Національна парламентська бібліотека України

19-20 травня 2016 р. відбудеться ІX Всеукраїнська науково-практична конференція  «Бібліотека і книга в контексті часу», присвячена 150-річчю від дня заснування Національної парламентської бібліотеки України.

Організатор заходу – Національна парламентська бібліотека України за підтримки Міністерства культури України.

Конференція покликана: відзначити роль Національної парламентської бібліотеки України в розвитку бібліотечної справи; актуалізувати правове та методичне забезпечення діяльності бібліотек; сприяти активному обміну досвідом з проблем трансформації діяльності  публічних бібліотек України на сучасному етапі; активізувати створення електронних ресурсів та розміщення їх у Глобальній мережі.

Конференція буде проходити у формі пленарного засідання та засідання «круглого столу». Місце проведення конференції : м. Київ, вул. М. Грушевського,1.

До 18.04.2016 р. слід надіслати на електронну адресу method@nplu.org заявку згідно з додатком.

Міжнародний семінар «Ринок е-книг та бібліотечне партнерство», 19-20 квітня 2016 р., Литва

У межах Угоди про партнерство між Українською бібліотечною асоціацією та Асоціацією муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки (2014 р.) запрошуємо 10 членів УБА відвідати міжнародний семінар «Ринок е-книг та бібліотечне партнерство», що відбудеться 19-20 квітня 2016 р. в м. Аникщя́й, Литовська Республіка.

VI Всеукраїнська конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири», 1-4 березня 2016 р., смт Славське Львівської обл.

До уваги викладачів бібліотечних дисциплін ВНЗ, керівників бібліотек, тренерів та координаторів РТЦ, сучасних бібліотекарів – активістів УБА, усіх небайдужих до проблем бібліотечної освіти! Українська бібліотечна асоціація та Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв оголошують про проведення VI Всеукраїнської конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири», що відбудеться 1-4 березня 2016 р., вже традиційно, в смт Славське Львівської обл.

Міжнародний семінар «Оцінка результатів діяльності бібліотеки та форми професійної мотивації бібліотекарів», 28-29.02.2016 р., Київ

Українська бібліотечна асоціація та Goethe-Institut в Україні запрошують на міжнародний семінар «Оцінка результатів діяльності бібліотеки та форми професійної мотивації бібліотекарів», що відбудеться 28-29 лютого 2016 р. (неділя та понеділок) у м. Києві у Goethe-Institut в Україні (м. Київ, вул. Волоська, 12/4).

У Берліні обговорили перспективи міжнаціональної та культурної співпраці між Німеччиною та Україною

Заступник Міністра культури України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко, перебуваючи з робочою поїздкою у Берліні, провів зустріч з Уповноваженим Уряду ФРН з питань переселенців та національних меншин Гартмутом Кошиком. Темою зустрічі стало питання діяльності Міжурядової українсько-німецької комісії зі співробітництва у справах осіб німецького походження, які проживають в Україні.

В’ячеслав Кириленко висловив підтримку проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо частки пісень українською мовою в музичних радіопрограмах

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко висловив підтримку проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) (законопроект №3822 від 27.01.2016 р.)

Міністерство культури сформувало план заходів з реалізації проекту «Український Донбас»

Міністерство культури України спільно з структурними підрозділами у сфері культури обласних та Київської міської держадміністрацій сформувало план заходів на 2016 рік щодо реалізації Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас», який передбачає проведення культурних заходів в Донецькій і Луганській областях із залученням митців і творчих колективів з усіх областей України, а також установ, підпорядкованих Мінкультури.

Заплановано, що протягом року найкращі мистецькі колективи з усієї України відвідають не лише великі міста, але й малі містечка і, навіть, села Донецької і Луганської областей. В рамках проекту також творчі колективи Донецької та Луганської областей отримають можливість презентувати свою творчість для усієї країни, беручи участь у культурно-мистецьких акціях інших регіонів.

Окрім культурно-мистецьких акцій, проект «Український Донбас» передбачає проведення різних соціальних акцій, спільних семінарів та науково-практичних конференцій, конкурсів, конференцій, телемостів, оn-line уроків, майстер класів та інших заходів, що об’єднають представників різних областей.

Також, заплановані збір та передача книжок українською мовою, науково-популярних видань з історії Української держави, її культури, Збройних сил України бібліотекам Донецької та Луганської областей.

На розгляд експертної ради Мінкультури з відбору культурно-мистецьких проектів надійшло 39 пропозицій

З метою об’єктивного і прозорого відбору культурно-мистецьких проектів для надання державної фінансової підтримки та їх включення до Плану роботи Мінкультури на 2016 рік наказами Міністерства культури України (від 28 квітня 2015 року N 252) затверджено Положення про Експертну раду Міністерства культури України з відбору культурно-мистецьких проектів для надання державної фінансової підтримки та склад Експертної ради Мінкультури (від 20 листопада 2015 р. № 938) з відбору культурно-мистецьких проектів.

Для заходів, запланована дата проведення яких припадала на лютий-березень 2016 року, Міністерством культури України проводився прийом документів до 15 січня 2016 року.

На розгляд Експертної ради Міністерства культури України з відбору культурно-мистецьких проектів для надання державної фінансової підтримки з метою їх включення до Плану роботи Мінкультури на 2016 рік надійшло 39 пропозицій.

Пропозиції надали місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, національні творчі спілки та їх регіональні осередки, підприємства, установи, організації та їх об’єднання незалежно від форм власності та підпорядкування, а також професійні творчі працівники, які здійснюють діяльність у сферах культури та мистецтв.

Затверджено план роботи УБА на 2016 рік

Українська бібліотечна асоціація як незалежна всеукраїнська громадська організація професійного спрямування позиціонує себе як потужну, стійку громадську організацію, визнану професійною спільнотою України та світу, яка впливає на розвиток бібліотечно-інформаційної сфери в Україні та є лідером у відстоюванні права громадян на доступ до всього обсягу накопичених знань та інформації, права на свободу слова, у розвитку суспільства знань.

Діяльність УБА у 2016 р. буде здійснюватися відповідно до Статуту та Стратегії Української бібліотечної асоціації на 2015-2018 роки.

Бібліотеки підтримують Рік англійської мови в Україні: рекомендації УБА

Ураховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, 2016 рік було оголошено Роком англійської мови в Україні. Бібліотеки України мають потужний потенціал для популяризації вивчення та сприяння підвищенню рівня володіння англійською мовою.

Українська бібліотечна асоціація активно підтримує Рік англійської мови в Україні. Серед різноманітних заходів Української бібліотечної асоціації – підтримка кампанії з популяризації вивчення англійської мови в суспільстві, демонстрація ролі й можливостей бібліотек у вдосконаленні викладання та вивчення англійської мови, надання доступу до актуальних ресурсів, зміцнення партнерства з дотичними організаціями і об’єднаннями, заохочення бібліотек до впровадження інноваційних програм, поширення прогресивного досвіду. Українська бібліотечна асоціація співпрацює з громадською ініціативою GO Global, мета якої – приєднання України до ділового освітнього та культурного простору світової спільноти, і приєдналася до програми Україна Speaking – національної програми з популяризації та вивчення іноземних мов в Україні, яка координується командою Go Global.

У Рік англійської мови в Україні Українська бібліотечна асоціація пропонує бібліотекам запровадити нові програми і послуги, активно рекламувати свою діяльність у цьому напрямі, розповідати громаді про свої заходи і програми, метою яких є підвищення рівня володіння англійською мовою.

Навчальна програма для бібліотекарів «Стратегії розвитку»

Києво-Могилянська бізнес-школа та Українська бібліотечна асоціація запрошують на унікальний курс для зміни бібліотечного середовища України. Це програма для всіх, хто вірить, що бібліотека і книга є каталізаторами розвитку суспільства. Для тих, хто вірить, що «книгосховище» може перетворитися у «книгодіяння».

Семінар «Вікіпедія для бібліотек та бібліотекарів», 18.02.2016 р., м. Київ

Українська бібліотечна асоціація спільно з Goethe-Institut в Україні 18 лютого 2016 р. проведе семінар для членів УБА на тему «Вікіпедія для бібліотек та бібліотекарів».

100 тисяч книг для українських бібліотек

У межах національного соціально-освітнього проекту «100 тисяч книжок для бібліотек», ініційованого Фундацією Дарини Жолдак за логістичної підтримки Нової Пошти у партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією, Форумом Видавців, телеканалом «Україна», Міністерством освіти та науки України, Благодійним фондом «Коло» та Мистецьким Арсеналом навесні 2016 року буде здійснюватись розсилка книжок до бібліотек.

Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Проблеми розвитку документно-інформаційних систем у сучасному інформаційно-комунікаційному середовищі», 10 лютого 2016 р.

Кафедра документальних комунікацій та бібліотечної справи Рівненського державного гуманітарного університету запрошує до участі у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Проблеми розвитку документно-інформаційних систем у сучасному інформаційно-комунікаційному середовищі». Мета проведення конференції: обговорення актуальних проблем функціонування системи документальних комунікацій в умовах трансформації сучасного інформаційно-комунікаційного середовища.

В Мінкультури обговорили перспективи співпраці з програмою «Культура і креативність» в рамках участі України у програмі «Креативна Європа»

4 лютого заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко провів зустріч з директором Британської Ради в Україні Саймоном Вільямсом та керівником Програми ЄС та Східного партнерства «Культура і креативність» Тімом Вільямсом. У зустрічі також взяли участь  координатор сектору з питань регіонального розвитку, молоді та культури Представництва ЄС в Україні Тетяна Шульга  та директор Українського центру культурних досліджень Олександр Буценко.

Андрій Вітренко проінформував учасників зустрічі про ратифікацію Угоди між Урядом України та Європейською Комісією про участь України у програмі «Креативна Європа» та окреслив перспективні кроки Міністерства культури щодо практичної реалізації Угоди.

Сторони обговорили питання заснування Національного бюро програми «Креативна Європа», безпосередньо проведення процедури відбору керівника і співробітників бюро, створення відповідного веб-сайту,  а також проведення спільних заходів з метою поширення інформації про програму та навчальних семінарів для українських учасників. Перший такий захід планується провести уже в березні цього року.

Також, під час зустрічі розглядалися питання співпраці з програмою “Культура і креативність» в рамках інших проектів, зокрема  таких  як «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадами» (COMUS) та «Індикатори культури для розвитку» (CDIS).

Підсумки ІІІ Зимової школи молодих бібліотекарів УБА, 2-5 лютого 2016 р., Закарпатська обл.

З 2 по 5 лютого 2016 р. в с. Ізки Закарпатської обл. Українська бібліотечна асоціація провела ІІІ Зимову школу молодих бібліотекарів. Це інформаційно-освітній проект, головна мета якого – допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі та сформувати власну активну дієву позицію.

Під головуванням В’ячеслава Кириленка відбулося засідання Колегії Мінкультури

1 лютого під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка відбулося засідання  колегії Міністерства культури України.

На розгляд Колегії було винесено проект Плану роботи Міністерства культури України на 2016 рік. За результатами обговорення, колегія прийняла рішення затвердити цей документ.

Також на засіданні було розглянуто низку інших питань та прийнято відповідні рішення.

Результати конкурсу для навчання за програмою «Стратегії розвитку» для бібліотекарів

У конкурсі взяли участь 57 осіб, які представили 19 командних та 5 персональних заявок. Для навчання було відібрано 13 команд (34 особи).

Переможці конкурсу проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»)

Про переможців конкурсу на участь у проекті УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»).

У конкурсі взяло участь 163 бібліотеки з усіх областей України. Конкурсне журі відібрало 83 бібліотеки, у яких в 2016 році буде створено Пункт європейської інформації (Пункт ЄІ). Координатори з обраних бібліотек пройдуть дводенне навчання, відповідно до графіка, складеного Головним тренінговим центром для бібліотекарів УБА.

Українська бібліотечна асоціація проведе у 2 кварталі 2016 р. додатковий конкурс для бібліотек Закарпатської, Івано-Франківської, Київської (крім міста Київ), Луганської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей.Актуально про культуру
Дайджест

 1. Лютий
 2. Березень
 3. Квітень
 4. Травень
 5. Червень
 6. Липень
 7. Серпень
 8. Вересень
 9. Жовтень
 10. Листопад
 11. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше