ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру
Дайджест

Версія для друку

Дайджест за квітень

 

Президент України призначив стипендії молодим майстрам народного мистецтва на 2016 рік

4 квітня 2016 року Президент України підписав Указ № 128 «Про призначення стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2016 рік».

Для отримання стипендії необхідно заповнити відповідну заяву, та надіслати її в паперовому та електронному вигляді на адресу: Міністерство культури України, відділ монументального та образотворчого мистецтва Департаменту мистецтв та навчальних закладів, 01601, м. Київ, вул. Івана Франка, 19, каб. 315, e-mail: vistavka@mincult.gov.ua.

Національне газетно-журнальне видавництво Мінкультури представить фотовиставку Юрія Косіна «Летючі крони голубих дерев..»Із щоденника сталкер»

4 квітня о 14.00 у приміщенні Національного газетно-журнального видавництва (м. Київ, вул. Васильківська, 1) відбудеться презентація фотовиставки робіт Юрія Косіна «Летючі крони голубих дерев…» Із щоденника сталкера».

Фотороботи відомого майстра присвячені усім добровольцям Чорнобильської експедиції журналу «Пам’ятки України» і Міністерства з надзвичайних ситуацій та постійній учасниці цих поїздок до зони відчуження Ліні Костенко.

У Вінниці обговорять практичні кроки з імплементації Довгострокової стратегії розвитку культури України

5 квітня о 10:00 у Вінниці (Конференц-зала галереї Інтер-Шик, вул. Архітектора Артинова, 12а) за підтримки Міністерства культури, Вінницької міської ради та Гете інституту в Києві, з ініціативи Українського центру культурних досліджень, центру розвитку «Демократія через культуру» та Вінницького інституту культурної політики, розпочне роботу Всеукраїнська практична конференція «Політика спільної дії: демократичність, децентралізація, компліментарна субсидіарність, міжкультурний діалог».

Форум молодих бібліотекарів «Бібліотека на мапі міста», 7–8 квітня 2016 р., м.Київ

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації запрошує молодих бібліотечних фахівців зі всієї України, членів УБА віком до 35 років взяти участь у міжнародному Форумі молодих бібліотекарів, який відбудеться 7-8 квітня 2016 р. у м.Києві.

Тема першого Форуму – «Бібліотека на мапі міста». Ми очікуємо наших партнерів та гостей з України, Естонії, Латвії, Молдови, Білорусі.

Метою Форуму є зустріч молодих фахівців бібліотечної справи з різних країн для обговорення діяльності сучасних інноваційних бібліотек.

Національний музей історії України у Другій світовій війні розробляє нову концепцію експозицій закладу.

Відповідно до наказу Міністра культури України В. А. Кириленка від 16 липня 2015 року № 494, музей отримав назву «Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс».

Науковий колектив закладу розпочав роботу, пов’язану з перейменуванням музею: досліджуються історичні теми, які раніше були маловідомими або недостатньо представленими, розробляється нова концепція майбутньої експозиції, проводиться подальше комплектування фондозбірні. За перші три місяці музейне зібрання поповнилося на 1672 одиниці. Це нові надходження з тем повоєнного життя населення, українського національно-визвольного руху, геноциду ромів, депортації кримськотатарського народу 1944 р., українсько-польського трансферу населення 1944 – 1947 рр., голоду в Україні 1946 – 1947 рр.

Музей приділяє велику увагу технічному оновленню формату подачі інформації. На початку року оновлено музейний сайт, він став функціональнішим, отримав різностороннє текстове наповнення та зображення високої якості. Тепер кожен має можливість on-line замовити екскурсію, освітній захід та іншу послугу, що полегшує планування майбутнього візиту.

Колектив музею напрацьовує нові підходи до організації екскурсійних послуг в тому числі і з врахуванням інтересів різних вікових категорій відвідувачів.

В’ячеслав Кириленко вручив державні нагороди діячам культури

Відповідно до Указів Президента України від 22 січня 2016 року № 18/2016 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України», від 4 березня 2016 року № 80/2016 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня» та від 26 березня 2016 року № 117/2016 «Про відзначення державними нагородами України діячів театрального мистецтва» за вагомий особистий внесок у розвиток української культури і мистецтва, багаторічну плідну працю та високу професійну майстерність були нагороджені державними нагородами працівники сфери культури.

Роз’яснення Міністерства культури щодо відкритого листа Голови СБУ з пропозицією ініціювати перегляд заборонених для демонстрування і розповсюдження в Україні фільмів за участі осіб, що загрожують національній безпеці

У зв’язку із оприлюдненням у соціальних мережах речником Служби безпеки України Оленою Гітлянською листа на адресу Міністерства культури України за підписом Голови Служби безпеки України Василя Грицака з пропозицією ініціювати перегляд заборонених для демонстрування і розповсюдження в Україні фільмів за участі осіб, що загрожують національній безпеці, Міністерство культури в межах своїх повноважень повідомляє.

Конкурс ІФЛА на щорічну премію «Публічна бібліотека року – 2016» (13.04.2016)

Датське культурне агентство оголошує конкурс на щорічну премію «Публічна бібліотека року – 2016». Результати конкурсу буде оприлюднено на щорічному Конгресі ІФЛА в Колумбусі, США у серпні цього року.

Організатори:секція публічних бібліотек Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій і установ (ІФЛА) у співпраці з фірмою Systematic. Приз становить 5000$ США.

Офіційно стартував найбільший спільний міждержавний проект України та Литви в сфері культури

13 квітня в Національному музеї Тараса Шевченка заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко та Віце-міністр культури Литовської Республіки Ромас Яроцкіс фотовиставкою «Щодення. Литва у фотографіях 1963-2013 рр.» відкрили найбільший спільний міждержавний проект України та Литви в сфері культури – мистецьку акцію «Литва – Україна: культурне партнерство 2016», що відбувається під патронатом Віце-прем’єр-міністра України – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка та Міністра культури Литовської Республіки Шарунаса Бірутіса.

Рекомендації щодо організації надання бібліотечних послуг в умовах об’єднаних територіальних громад (14.04.2016)

Задля допомоги бібліотекам в адвокаційній діяльності Національна парламентська бібліотека України розробила Рекомендації щодо організації надання бібліотечних послуг в умовах об’єднаних територіальних громад, з якими ви можете ознайомитися на сайті НПБУ за адресою http://profy.nplu.org/download.php?lng=uk&pg=1332.

Колективу Мінкультури представили новопризначеного Міністра Євгена Нищука

15 квітня Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко представив колективу Міністерства культури України новопризначеного Міністра культури України Євгена Нищука.

На зустрічі був присутній Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, який очолював відомство з 2 грудня 2014 року по 14 квітня 2016 року.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, представляючи Є. Нищука, відзначив, що для Міністерства культури є великим позитивом те, що його очолить людина, яка чудово розуміє роботу відомства і проблематику галузі.

Митці Вінниччини відвідали з творчим візитом Донецький регіон

Днями відбувся творчий візит мистецької делегації Вінниччини до міст Краматорськ та Костянтинівка Донецької області.

Під час поїздки 16 квітня в міському палаці культури ім. Л. Бикова (м. Краматорськ) проводилися майстер класи з традиційної вишивки, витинанки, написання писанки та народного малярства за участю провідних майстрів міста Вінниці – заслуженого майстра народної творчості Івана Горобчука та майстрині Ліни Концевич.

Нагадаємо, що в грудні 2015 року Міністерством культури України започатковано Загальноукраїнський проект культурної інтеграції «Український Донбас», покликаний шляхом запровадження міжрегіонального культурного партнерства створити умови для повноцінної інтеграції Донецької і Луганської областей в єдиний культурно-мистецький простір України.

В рамках цього проекту, між управлінням культури і туризму Донецької облдержадміністрації та управлінням культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації укладено Меморандуму про співпрацю на 2016 рік, завдяки чому і відбулася творча зустріч з митцями Вінниччини.

Навчання за програмою Києво-Могилянської бізнес-школи Програма «Стратегії розвитку» для бібліотекарів

18–20 квітня 2016 року в конференц-залі Національної парламентської бібліотеки України відбуватиметься навчання за третім модулем програми Києво-Могилянської бізнес-школи «Стратегії розвитку» для працівників провідних бібліотек України.

Києво-Могилянська бізнес-школа та Українська бібліотечна асоціація запросили бібліотекарів на унікальний курс для зміни вітчизняного бібліотечного середовища. Програма розрахована для всіх, хто вірить, що бібліотека і книга є каталізаторами розвитку суспільства. Для тих, хто вірить, що «книгосховище» може перетворитися у «книгодіяння».

Мета програми – навчити ставити перед бібліотеками амбітні цілі: комбінувати візуальний, слуховий, чуттєвий досвід; творити естетику разом з читачами; стати частиною повсякденного життя людей; дискутувати про ідеї, думки, бути відкритим простором для всіх; охоплювати нові аудиторії, виходити зі старих меж.

Міжнародний семінар «Ринок е-книг та бібліотечне партнерство», 19–20 квітня 2016 р., Литва

У межах Угоди про партнерство між Українською бібліотечною асоціацією та Асоціацією муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки (2014 р.) запрошуємо 10 членів УБА відвідати міжнародний семінар «Ринок е-книг та бібліотечне партнерство», що відбудеться 19-20 квітня 2016 р. в м. Аникщя́й, Литовська Республіка.

Четверта Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста, 19–22 квітня 2016 р., м. Харків

З 19 по 22 квітня 2016 р. на базі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка (провулок Короленка, 18, м. Харків) відбуватиметься Четверта Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста.

У програмі школи передбачено знайомство з крос-медійною журналістикою, трендами у нових медіа та можливостями їх застосування у бібліотечній діяльності; впровадження у бібліотеці конвергентних редакцій; огляд інтернет-сервісів для створення медійного контенту, зокрема подкастів. Учасники школи застосують набуті знання та навички для створення власних ЗМІ-газет у електронному та друкованому форматах.

Комітет з Державної премії України імені Олександра Довженка оголошує конкурс на здобуття премії 2016 року

Державна премія України імені Олександра Довженка присуджується за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва щорічно до 10 вересня. Премія, що носить ім’я видатного українського кінорежисера і письменника Олександра Довженка, присуджується як окремим кінематографістам, так і творчим колективам. Колектив, який висувається на здобуття премії, не може перевищувати 5 осіб і повинен включати лише тих авторів, чий творчий внесок був найбільш визначний.

Премія може бути присуджена громадянам України та інших держав і особам без громадянства. Щороку присуджується лише одна премія.

19 квітня відбудеться Вечір-реквієм пам’яті жертв Голодомору і депортації кримськотатарського народу

19 квітня у Залі пам’яті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» (м. Київ, вул. Лаврська, 3) відбудеться Вечір-реквієм по вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні та депортації кримськотатарського народу у 1944 році.

До участі у Вечорі-реквіємі запрошені політичні, державні, громадські діячі. У заході візьмуть участь курсанти Національної академії Служби безпеки України, представники кримськотатарського народу, а також відвідувачі Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

Під час Вечора-реквієма актриса Анна Гринчук представить літературно-музичний перформанс «Голодомор. Украдене щастя», виступить заслужена артистка АР Крим Ельзара Баталова та бандуристки Марина Чернявська і Мирослава Береза, етно-гурт «Барвінок», а також юні читці кримськотатарського культурно-освітнього центру «Кримська родина».

Учасники заходу переглянуть перший кримськотатарський повнометражний художній фільм «Хайтарма» («Повернення») режисера Ахтема Сейтаблаєва, знятий кримською телекомпанією АТР, який створено на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар у травні 1944 року, а також долю льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана.

VI Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал», 20–24.04.2016 р., Київ (13.04.2016)

Українська бібліотечна асоціація запрошує відвідати VI Міжнародний фестиваль «КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ», який відбудеться з 20 по 24 квітня 2016 р. в м. Київ до Всесвітнього дня книги і авторського права.

У 2016 році Книжковий Арсенал презентує розширену міжнародну секцію ярмарку та сцену «Кафе Європа». Зокрема, вперше буде представлений колективний стенд німецьких видавництв та спеціальна програма у партнерстві з Франкфуртським книжковим ярмарком, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Гете-Інституту в Україні.

З 20 квітня по 4 травня у Києві триватиме ХІ Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця

З 20 квітня по 4 травня в м. Києві у Будинку вчених Національної академії наук України (вулиця Володимирська, 45А) відбудеться ХІ Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця – єдиний в Україні міжнародний конкурс, який є членом Всесвітньої Федерації музичних конкурсів (WFIMC).У цьогорічному конкурсі беруть участь 77 юних піаністів із 10 країн світу, це учасники з України, Австралії, Болгарії, Італії, Ізраїлю, Німеччини, Китаю, Азербайджану, Білорусі, Сербії. Конкурсні змагання відбудуться у трьох групах: «Горовиць-Дебют» – в якій беруть участь юні піаністи, які народились після 30 квітня 2002 року , «Молодша група» – це юні виконавці, які народились між 25 квітня 2001 р. та 25 квітня 2007 р. та «Середня група» – учасники якої народились між 5 травня 1997 р. та 5 травня 2002р.

Писанка – прадавній символ України, у якому закладений генетичний код народу» – Євген Нищук

На площі перед Національним історико-архітектурним заповідником «Софія Київська» відкрився «VI Всеукраїнський фестиваль писанок». В рамках арт-дійства «Авторська писанка» були презентовані 374 великодніх яйця, розписане вручну художниками з усієї України. Організатори кажуть – у першій половині березня кожен з митців отримав заготовки яйця зі склопластику заввишки 67 см. та завширшки в 52 см., підставку до нього і акрилові фарби, решта, підкреслюють, було лише питанням фантазії. Загалом заявки на участь у Фестивалі писанок подали понад 1200 учасників. Великоднє містечко працюватиме у середмісті столиці з 23 квітня по 9 травня 2016 р.

25 квітня у центрі столиці відкриється документальний мистецький проект «Під саркофагом»

25 квітня о14:00 на Європейській площі міста Києва, у підземному переході між Українським домом та Національною філармонією відбудеться відкриття документального мистецького проекту до річниці Чорнобильської аварії.

Виставка представить документальну інсталяцію «Під саркофагом» – історичний та мистецький проект, який продемонструє наслідки використання "мирного" атому в умовах тоталітаризму.

Організатори – Український інститут національної пам’яті, Архів Служби безпеки України та Центр досліджень визвольного руху – обрали поєднання творчих образів, цифр та фактів. За локацію проекту взято підземний перехід – місце, яке дозволяє відчути ефект перебування у замкненому просторі зони ураження або ширше – закритого від світу СРСР.

Додатковий конкурс для бібліотек за проектом УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (25.04.2016)

Українська бібліотечна асоціація оголошує додатковий конкурс на участь у проекті «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне)» для бібліотек Закарпатської, Івано-Франківської, Київської (крім м. Київ), Луганської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей.

Проект передбачає активну роботу бібліотек з популяризації знань про ЄС та європейський вибір України шляхом створення Пунктів європейської інформації для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям місцевих громад районних центрів, невеликих міст і селищ України.

Національний музей літератури запрошує на творчі зустрічі з українськими письменниками

25-28 квітня у Національному музеї літератури України (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 11) у рамках мистецького проекту «Книжковий квітень» відбудеться серія зустрічей з відомими українськими письменниками.

25 квітня о 13:00 проведе творчу зустріч із читачами відома українська письменниця, багаторічний друг музею Марія Морозенко.

Марія Морозенко – автор збірок «Зоряні перевесла», «Елегія любові», історичної поеми «Княгиня Ольга», а також драм «Марія Магдалина», «Вічність», «Князь Святослав». Автор дитячих казок: «Про країну ласунів», навчальних серій «Хто це?», «Що це?», віршованих казок «У зеленому ярочку», «Незвичайні пригоди Чока…», серії пізнавальних загадок, літературного переказу казки «Дванадцять місяців».

25 квітня о 14:30 відбудеться творча зустріч із відомим українським письменником Олександром Дерманським.

Автор свої перші вірші для малечі опублікував у 2001 році у дитячому журналі «Стежка». Деякі твори виходили під псевдонімами Сашко Володарський та Назар Діброва. У жовтні 2004 року видавництво «Теза» в рамках серії «Пригодницька бібліотека» випустило в світ першу його книжку – повість-казку «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська».

28 травня о 12:00 відбудеться творча зустріч із відомим дитячим письменником із Закарпаття, автором серії книги «Іван Сила» Олександром Гаврошем.

Письменник – переможець «Коронації слова» за низку творів, дипломант конкурсу «Золотий лелека», переможець міжнародного конкурсу кіносценаріїв до 200-річчя Тараса Шевченка, автор численних поетичних збірок та дитячих книжок.

«Фотографії, які говорять самі за себе: як робити якісні фото і використовувати їх у роботі бібліотеки»

Українська бібліотечна асоціація спільно з Goethe-Institut в Україні 25 травня 2016 р. проведе семінар для членів УБА на тему «Фотографії, які говорять самі за себе: як робити якісні фото і використовувати їх у роботі бібліотеки».

6 травня в Івано-Франківську відкриється перший Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Carpathian SPACE»

6-8 травня в м. Івано-Франківську відбудеться перший Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону "Карпатський ПРОСТІР" ("Carpathian SPACE"), заснований Національною оперетою України за сприяння Міністерства культури України та підтримки Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської міської ради.

Метою цього мистецького проекту є об’єднання країн Карпатського регіону не лише за територіальною ознакою, а й через мистецтво. За задумом організаторів, "Карпатський ПРОСТІР" як масштабна культурна подія міжнародного значення має стати потужним інструментом культурної дипломатії, майданчиком для щорічних зустрічей митців, бізнесменів, дипломатів, політиків країн Карпатського регіону. Завдяки фестивалю країни-учасниці зможуть презентувати свою культуру, фольклор та сучасні мистецькі надбання.

Учасниками цьогорічного Фестивалю стануть митці та творчі колективи з 8 країн: України, Австрії, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Чехії та Молдови. Почесними гостями запрошені представники з Естонії та з країн об’єднання ГУАМ – Азербайджану та Грузії.

Міжнародний бібліотечний зліт, 7-13 червня 2016 р., Литва

Українська бібліотечна асоціація спільно з Асоціацією муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки організовує для членів УБА професійно-освітню програму «Бібліотечний зліт у Литві» (7-13 червня 2016 р.), яка включає відвідання литовських бібліотек у містах Вільнюс, Клайпеда, Паланга, Скуодас та участь у XV Бібліотечному зльоті бібліотекарів Жематії.

Програма передбачає вивчення досвіду роботи бібліотек різних типів, сучасних підходів до обслуговування користувачів, планування та дизайну бібліотечних приміщень тощо.

Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів, 21–25 червня 2016 р., смт Лазурне Херсонської обл.

Секція з адвокації Української бібліотечної асоціації оголошує набір учасників у ІV Всеукраїнську літню школу адвокації для бібліотекарів «Нова хвиля», що буде проходити з 21 по 25 червня 2016 р. у смт Лазурне Скадовського р-ну Херсонської обл.

Якщо ти мрієш про незабутнє літо, якщо ти прагнеш змінити на краще себе і свою бібліотеку – запрошуємо у ІV Літню школу бібліотечної адвокації «Нова хвиля».

Конкурс заявок на одержання стипендій від міжнародної організації «Центральноєвропейська ініціатива» для молодих письменників

Міністерство культури інформує про конкурс заявок на одержання стипендій від міжнародної організації «Центральноєвропейська ініціатива» для молодих письменників (до 35 років) з країн, які є членами ЦЕІ, але не є членами ЄС (Албанія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Македонія, Молдова, Чорногорія, Сербія і Україна).

З 2006 року грант Центральноєвропейської ініціативи був презентований ЦЕІ у співпраці із Асоціацією словенських письменників в рамках міжнародного літературного фестивалю Віленіца.

Останній термін подачі заявок для участі у конкурсі – 29 квітня 2016 року. Переможець одержує стипендію в розмірі 5000 євро для проживання протягом трьох місяців у будь-якій країні-учасниці ЦЕІ.

З початку року Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» зібрала для бійців АТО близько 12 тисяч книг

Триває ініційована Міністерством культури України у березні 2015 року Всеукраїнська акція по збору книжок до бібліотек військових частин Збройних сил – «Бібліотека українського воїна». Мета цієї акції – сприяти бойовому духу та підтримати патріотизм українських військ, надати можливості для самоосвіти та змістовного дозвілля.

З початку цього року до акції долучились  близько 800 бібліотек, понад 30 громадських організацій і видавців та більше ніж 1000 користувачів бібліотек, авторів, волонтерів, небайдужих жителів міст і сіл України. Загалом за цей час зібрано 11 449 книг, які були передані до 5-ти бібліотек гарнізонних будинків офіцерів Збройних сил України, 27-ми бібліотек військових частин ЗСУ та 44-ї окремої артилерійської бригади (м. Тернопіль), а також до бібліотек військових шпиталів і військкоматів, бібліотеки Воєнно-дипломатичної академії ім. Є. Березняка (м. Київ) та Нововолинського центру допомоги військовослужбовцям (м. Луцьк). Актуально про культуру
Дайджест

 1. Лютий
 2. Березень
 3. Квітень
 4. Травень
 5. Червень
 6. Липень
 7. Серпень
 8. Вересень
 9. Жовтень
 10. Листопад
 11. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше