ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру
Дайджест

Версія для друку

Дайджест за червень

 

Міжнародний бібліотечний зліт, 7-13 червня 2016 р., Литва. Враження.

1–13 червня делегація українських бібліотекарів здійснила черговий професійний візит до дружньої до України Литовської Республіки. Організаторами професійно-освітньої поїздки були Українська бібліотечна асоціація та Асоціація муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки. Протягом тижня українські бібліотекарі відвідали бібліотеки Вільнюса, Клайпедського та Скуодаського районів, Паланги та взяли участь у XV Бібліотечному зльоті бібліотекарів Жемайтії. Захід залишив чудові враження від спілкування з гостинними та приємними бібліотекарями-литовцями.

8 червня в Івано-Франківську стартує міжнародний фестиваль сучасного мистецтва PORTO FRANKO ГОГОЛЬFEST.

8-12 червня в Івано-Франківську відбуватиметься міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва PORTO Franko Гогольfest, який поєднає столицю української постмодерної літератури з унікальним архітектурним обличчям із фестивалем «ГОГОЛЬFESTом». Фестиваль «PORTO FRANKO ГОГОЛЬFEST» відвідають митці з України, Австрії, Болгарії, Данії, Франції, Німеччини та Китаю. Він об’єднає майже два десятка напрямів мистецтва: програму візуального мистецтва, театральну, музичну (класичну академічну музику і альтернативну), екологію і туризм, кіно і літературу, програму перформансів, балет, хореографію, а також синтетичні жанри. Концепція кіно програми PORTO Franko Гогольfest – це налагодження діалогу – як всередині України, так і в стосунках України і світу.

Міжнародний семінар «Регіональна культурна політика: завдання, інструменти, перспективи»

9 червня в Національній історичній бібліотеці України пройшов міжнародний семінар «Регіональна культурна політика: завдання, інструменти, перспективи», організаторами якого виступили Український центр культурних досліджень за підтримки Міністерства культури Литовської Республіки та Міністерства культури України, Інституту культурології НАМУ за участі керівника Відділу проблем регіональної культури Міністерства культури Литовської Республіки Ядвіги Лісивічуте та начальника Департаменту культури і спорту муніципалітету Варена Регіни Свірскинє.

10 червня у Посольстві України у Фінляндії відкриється фотовиставка «Україна: 2014-2016. Війна і мир».

10 червня в Гельсінкі відбулося відкриття виставкового проекту «Україна: 2014 – 2016. Війна і Мир», створеного Національним музеєм історії України у Другій світовій війні, громадською організацією «Міжнародна ініціатива з підтримки України» та Міністерством закордонних справ України. Мета проекту – донести до європейської спільноти інформацію про події в Україні, які відбулися під час Революції Гідності та у постмайданівський період. Події, які змінили хід історії не тільки нашої держави.

З 13 по 23 червня Опішня запрошує на Х Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль.

З 13 по 23 червня у Державній спеціалізованій художній школі-інтернаті І-Ш ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського відбувся Х Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль «Опішне – 2016». Метою цього мистецького заходу є залучення до заняття гончарством та до вивчення історико­мистецьких досягнень гончарства школярів, молоді, розвиток традицій гончарства та популяризація дитячої художньої творчості. До участі у фестивалі запрошені учні загальноосвітніх шкіл, колегіумів, ліцеїв, гімназій, позашкільних навчально­виховних закладів, учні та студенти мистецьких навчальних закладів І­ІV рівнів акредитації, а також залучені художники, експерти­мистецтвознавці, учителі, керівники гуртків, студій, центрів, викладачі мистецьких навчальних закладів. 

Мінкультури у тестовому режимі запроваджує нову процедуру розподілу конфіскованих культурних цінностей за участю музейних, архівних та бібліотечних установ.

Одним з джерел поповнення фондів музейних, бібліотечних та архівних установ є отримання ними конфіскованих або вилучених культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави (далі – конфісковані культурні цінності). Згідно з наказом Міністерства культури України від 02.07.2013 р. № 586, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.07.2013 р. за № 1203/23735, при Міністерстві культури України діє Експертно-фондова рада з питань безоплатної передачі конфіскованих культурних цінностей, одним із основних завдань якої є поповнення та оновлення музейного, бібліотечного та архівного фондів України шляхом розподілу конфіскованих культурних цінностей. Рішення про розподіл культурної цінності буде прийнято за результатами обговорення Радою поданих установами заявок. Установа, яка провела безкоштовну експертизу культурної цінності і зацікавлена в отриманні цієї цінності в свої фонди, має пріоритетне право на отримання такої цінності до своїх фондів.

Світлана Фоменко ініціювала проведення в Україні в 2017 році огляду культурної політики з наголосом на питаннях модернізації культурних інституцій.

13-15 червня Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко взяла участь у п’ятому засіданні Комітету Ради Європи з питань культури, спадщини та ландшафту (CDCPP) у місті Страсбург (Французька Республіка). Під час обговорення доповіді Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко звернулася до Секретаріату Комітету з ініціативою проведення у 2017 році в Україні Огляду культурної політики з окремим наголосом на питаннях охорони культурної спадщини і модернізації культурних інституцій та інфраструктури в різних регіонах з метою удосконалення формування державної політики у сфері культури.

14 червня відбудеться брифінг з нагоди відкриття культурно-мистецької акції «Донеччина -UA. Перезавантаження»

14 червня у Центральній виставковій залі Українського Дому Києва відбувся брифінг з нагоди відкриття культурно-мистецької акції «Донеччина – UA. Перезавантаження». Культурно-мистецька акція «Донеччина – UA: Перезавантаження» відбулася в рамках Загальноукраїнського проекту «Український Донбас», започаткованого Міністерством культури України з метою популяризації культурного надбання Донеччини, презентації мистецтва та підвищення іміджу Східного регіону України.

Вперше в Україні юні драматурги представлять на столичній сцені виставу за своїми творами.

17–27 червня у Києві, за підтримки Міністерства культури України, відбувся культурно-мистецький проект «Клас Акт». В одному з найбільших театрів Британії «Трэверс» («Traverse») в м. Единбург більше 20-ти років назад виник проект «Class Act». Зміст проекту: драматурги навчають дітей основам драматургії, а потім за допомогою професійної команди (режисер, актор, художник) втілюють п’єси дітей на театральній сцені. У Британії участь в цьому проекті вважається дуже почесною і проводиться не тільки з дітьми, а і з дорослими в різних неблагополучних прошарках суспільства (колонії, інтернати, в’язниці і т.п.). Британський драматург Нікола Мак Картні займається зазначеним заходом з 1997 року. Куратор проекту «Класс Акт» – відомий український драматург Н. Ворожбит співпрацювала з ним на кількох проектах, де народилася ідея провести «Клас Акт» в Україні. Проект має на меті пошук потенційних юних драматургів, сприяння соціалізації підлітків та налагодження культурного діалогу між різними регіонами України.

Музей у Пирогові запрошує 18 червня на традиційне латвійське свято – Янів день.

18 червня в Національному музеї народної архітектури та побуту України відбулося святкування традиційного латвійського свята для всієї родини – Янів день. Захід організовано за підтримки Посольства Латвії в Україні. У програмі заходу для відвідувачів музею підготовлено концерт за участі танцювального колективу з Латвії «Dārta», Лайми Янсоне, віртуозної виконавці музики на народному інстрементікокле та Олафса Оконовса, проекції якого доповнюють програму Лайми Янсоне, латвійської рок групи «GreenNovice» та українського фольк-гурту «Правиця». Також гості музею взяти участь у майстер-класах від різноманітних ремісників (ковальство, гончарство, ляльки-мотанки, бісероплетіння та ін.), продегустувати латвійське пиво, сир та хліб.

У Національному заповіднику «Софія Київська» презентують виставку унікальних документів «Конституційний вимір українського державотворення».

23 червня у музеї «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» Державна архівна служба України спільно із заповідником відбулася презентація виставки документів, присвяченої 20-ій річниці Конституції України. Виставка підготовлена за документами центральних державних архівів України та Державного архіву Закарпатської області. На виставці представлено документи і матеріали, які відображають найважливіші історичні моменти конституційних процесів на складному й довгому шляху державотворення України. Доповнять експозицію документи, фотодокументи, матеріали, друковані видання з Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Центрального державного архіву зарубіжної україніки, Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтв України, Державної наукової архівної бібліотеки.

26 червня у Львівському палаці мистецтв відкриється масштабний мультимедійний проект «Тіні забутих Предків. Виставка»

26 червня у Львівському палаці мистецтв, за підтримки Міністерства культури України, відбудеться урочисте відкриття масштабного мультимедійного проекту «Тіні забутих Предків. Виставка», присвяченого культовому фільму Сергія Параджанова. Куратори проекту – Павло Гудімов та Андрій Алферов. Проект покликаний переосмислити значення і вплив кінострічки з часу її прем’єри в 1965 році і до сьогоднішнього дня. «Тіні забутих предків. Виставка» відтворює світ фільму, аналізує контекст місця і часу, в яких він народжувався, і досліджує, де в кінострічці художній вимисел, а де – назавжди втрачена реальність. У структурі виставки закладений своєрідний «шлях» фільму. Експозиція представляє 10 залів виставки, які містять більше 100 артефактів, 10 ексклюзивних інтерв'ю, унікальні фото і відеоматеріали з архівів зйомок, спеціально розроблену зону відпочинку і оригінальний саундтрек для кожного залу, написаний композитором Святославом Луньовим.

VІІ Львівський бібліотечний форум, 14-17 вересня 2016 р.

У межах 23-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» відбудеться VІІ Львівський бібліотечний форум (14-17 вересня 2016 р.), організований Українською бібліотечною асоціацією. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму – «Модерна бібліотека в мінливому світі». Категорії учасників: керівники та провідні фахівці бібліотек, науковці, викладачі вищих навчальних закладів, видавці, автори, читачі, провайдери інформаційних послуг, члени та партнери Української бібліотечної асоціації. Електронна реєстрація для участі у VІI Львівському бібліотечному форумі відкрита за адресою до 15 серпня 2016 р. Реєстрація дійсна лише за умови сплати реєстраційного внеску.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Міжнародна діяльність бібліотек як складова європейського вибору держави», 22-23 вересня 2016 р., м. Одеса.

Одеська національна наукова бібліотека запрошує взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Міжнародна діяльність бібліотек як складова європейського вибору держави», яка відбудеться 22-23 вересня 2016 р., у м. Одесі. Метою конференції є висвітлення пріоритетних напрямів міжнародної діяльності бібліотек України.

ІV Міжнародний конгрес «Бібліотека як феномен культури», 4-6 жовтня 2016 р., м. Мінськ, Білорусь.

Національна бібліотека Білорусі запрошує всіх бажаючих взяти участь в ІV Міжнародному конгресі «Бібліотека як феномен культури», який відбудеться в м. Мінськ в Національній бібліотеці Білорусі з 4 по 6 жовтня 2016 р.

ХІХ міжнародна науково-практична конференція «Короленківські читання 2016», 12.10.2016 р., м. Харків.

До 130-річчя від дня заснування Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка 12 жовтня 2016 р. відбудеться ХІХ міжнародна науково-практична конференція «Короленківські читання 2016» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї: інтеграція до світового наукового та історико-культурного простору». У межах конференції заплановано: пленарне та секційні засідання; професійний майданчик молодого вченого (молодіжна платформа): за підсумками Регіонального конкурсу імені Л. Б. Хавкіної – 2016 на кращу наукову роботу та інноваційний проект бінарний тренінг на тему «Соціальні медіа та крос-медійна платформа як інструмент інформаційно-інтеграційного процесу»;презентація демоверсії електронного ресурсу «Бібліотечна енциклопедія Харківщини»;презентації нових професійних видань, книжкових експозицій; дискусії, обговорення.

Міжнародна науково-практична конференція «Організація і методика створення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів для освітянської галузі України», 17–18 листопада 2016 р., м. Київ.

Українська бібліотечна асоціація запрошує всіх бажаючих взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Організація і методика створення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів для освітянської галузі України» та Всеукраїнському форумі «Місія бібліотек навчальних закладів у національно-патріотичному вихованні дітей та молоді», що відбудеться в рамках конференції 18 листопада 2016 р.Організатори конференції:Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, Українська бібліотечна асоціація.


 


Актуально про культуру
Дайджест

 1. Лютий
 2. Березень
 3. Квітень
 4. Травень
 5. Червень
 6. Липень
 7. Серпень
 8. Вересень
 9. Жовтень
 10. Листопад
 11. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше