ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру
Дайджест

Версія для друку

Дайджест за березень

В’ячеслав Кириленко презентував на Уряді стратегію розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України»

Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури В`ячеслав Кириленко презентував Стратегію розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України» під час засідання Уряду, яке відбулося 23 березня.

«Цей документ розроблявся не лише Міністерством культури, до його розробки долучалися значна кількість провідних бібліотечних організацій різних спрямувань та форм власності, безпосередню участь у розробці приймала Українська бібліотечна асоціація. Стратегія була адаптована на численних нарадах, зокрема вона опрацьовувалась на VІ Львівському бібліотечному форумі «Бібліотек@  – стратегія розвитку», який проходив у вересні 2015 року. І після всіх погоджень в Уряді, документ готовий до прийняття. Разом з тим, я хочу сказати, що це рамковий документ, який для своєї реалізації потребує декількох законодавчих змін і великої кількості розпоряджень та постанов Кабінету Міністрів» – зазначив В`ячеслав Кириленко, представляючи проект розпорядження КМУ «Про схвалення Стратегії розвитку бібліотечної справи до 2025 року в Україні «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України».

Відомі українські музиканти та громадські організації підтримали запровадження квот на україномовні пісні в радіоефірі

У Будинку звукозапису Українського радіо під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка відбулась відкрита для представників ЗМІ нарада з питань запровадження механізмів збільшення частки пісень українською мовою в радіоефірі.

У нараді взяли участь відомі українські виконавці – Антін Мухарський (Орест Лютий), Олександр Ярмола (гурт «Гайдамаки»), Володимир Шерстюк (гурт «Козак Систем»), Тарас Компаніченко (гурт «Хорея козацька»), Сашко Лірник, Євген Романенко (гурт «Тарута»), представники громадських організацій — Катерина Чепура (рух «Відсіч»), Тарас Шамайда (ГО «Простір свободи»), Оксана Левкова (ГО «Не будь байдужим»), керівники провідних радіоорганізацій України, представники влади та журналісти.

У своєму виступі Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко зазначив: «Сьогодні зібрався представницький формат — тут присутні радійники, музиканти, представники громадськості та влада, це дозволяє нам обговорювати практично всі наболілі питання та прийняти узгоджені рішення. Присутність україномовного музичного контенту в радіоефірі не є проблемою лінгвістичною чи соціолінгвістичною, не є суто музичною і музично-індустріальною — це питання національної безпеки»

Представники громадськості підготували та продемонстрували присутнім презентацію «Квотування ефіру як ефективний інструмент культурної політики».

За результатами наради більшість присутніх підтримали законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)» (реєстр. № 3822), зареєстрований народними депутатами України Олегом Медуницею, Ігорем Артюшенком, Іваном Крульком, Олегом Ляшком.

Національна парламентська бібліотека України

19-20 травня 2016 р. відбудеться ІX Всеукраїнська науково-практична конференція  «Бібліотека і книга в контексті часу», присвячена 150-річчю від дня заснування Національної парламентської бібліотеки України. Організатор заходу – Національна парламентська бібліотека України за підтримки Міністерства культури України. Конференція покликана: відзначити роль Національної парламентської бібліотеки України в розвитку бібліотечної справи; актуалізувати правове та методичне забезпечення діяльності бібліотек; сприяти активному обміну досвідом з проблем трансформації діяльності  публічних бібліотек України на сучасному етапі; активізувати створення електронних ресурсів та розміщення їх у Глобальній мережі. Конференція буде проходити у формі пленарного засідання та засідання «круглого столу». Місце проведення конференції: м. Київ, вул. М. Грушевського,1.

До 18.04.2016 р. слід надіслати на електронну адресу method@nplu.org заявку згідно з додатком.

Міжнародний семінар «Ринок е-книг та бібліотечне партнерство», 19-20 квітня 2016 р., Литва

У межах Угоди про партнерство між Українською бібліотечною асоціацією та Асоціацією муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки (2014 р.) запрошуємо 10 членів УБА відвідати міжнародний семінар «Ринок е-книг та бібліотечне партнерство», що відбудеться 19-20 квітня 2016 р. в м. Аникщя́й, Литовська Республіка.

Форум молодих бібліотекарів «Бібліотека на мапі міста», 7-8 квітня 2016 р., м. Київ

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації запрошує молодих бібліотечних фахівців зі всієї України, членів УБА віком до 35 років взяти участь у міжнародному Форумі молодих бібліотекарів, який відбудеться 7-8 квітня 2016 р. у м. Києві. Тема першого Форуму – «Бібліотека на мапі міста». Метою Форуму є зустріч молодих фахівців бібліотечної справи з різних країн для обговорення діяльності сучасних інноваційних бібліотек.

В Івано-Франківську відбудеться перший семінар-тренінг «Участь у програмі ЄС «Креативна Європа»

23 березня у м. Івано-Франківськ відбудеться перший семінар-тренінг для українських організацій, які працюють в сфері культури і креативних індустрій західного регіону, з циклу запланованих на 2016 рік заходів (Західний, Центральний, Південний і Східний регіони), з метою поширення інформації про програму Європейського Союзу «Креативна Європа». Семінар проводиться Міністерством культури України спільно з Івано-Франківською облдержадміністрацією, Українським центром культурних досліджень за участю програми ЄС – Східного партнерства «Культура і креативність». Програмою семінару передбачено участь керівників національних бюро програми «Креативна Європа» в Литовській Республіці Егле Делтувайте та Великій Британії Крістофа Янковські, представника Британської Ради в Україні Пабло Росселло, а також експерта програми ЄС – Східного партнерства «Культура і креативність» Анастасії Нуржинської.

15-17 березня у Києві триватиме культурно-мистецька акція «Нескорена Луганщина»

15-17 березня у Києві, в рамках Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас», ініційованого Міністерством культури України, відбудеться культурно-мистецька акція «Нескорена Луганщина». Мистецька акція відбудеться з метою подолання культурної ізоляції та руйнації стереотипу відсутності української культури на теренах Луганської області, а також надання підтримки творчій діяльності мистецьких колективів Луганщини. Творчі колективи Луганщини представлять у Києві низку  мистецьких заходів.

Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири», 1-4.03.2016, смт. Славське. Підсумки (10.03.2016)

1-4 березня 2016 р. у смт. Славському відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири» під патронатом Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Української бібліотечної асоціації. У конференції брали участь доктори та кандидати наук, професори, доценти провідних вишів України, зокрема, Київського національного університету культури і мистецтв, Харківської державної академії культури, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Київського університету ім. Бориса Грінченка, Львівського національного університету ім. Івана Франка, а також бібліотекарі-практики, в т.ч. директори бібліотек від національних (Р. Матульський) до районних та сільських бібліотек.

В Мінкультури обговорили стан підготовки до проведення ХІV-го засідання Двосторонньої українсько-словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури

В Міністерстві культури під головуванням заступника Міністра культури з питань європейської  інтеграції Андрія Вітренка відбулося засідання Української частини Двосторонньої українсько-словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури. У засіданні взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Держкомтелерадіо, Закарпатської обласної державної адміністрації, голова секретаріату Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ» та представники Міністерства культури України.

Програма ЄС «Креативна Європа» оголошує конкурс заявок на підтримку проектів з перекладу і публікації творів художньої літератури

Програма Європейського Союзу «Креативна Європа» оголошує конкурс заявок на підтримку дворічних проектів (категорія 1) з перекладу і публікації творів художньої літератури, а також просування вже перекладених книг. Максимальний розмір гранту на співфінансування проектів становить 100 тис. євро. Фінансовий внесок ЄС при цьому не перевищує 50% від загального бюджету проекту. Участь у конкурсі можуть брати виключно юридичні особи. Подати заявку може видавництво або видавничий дім, який працює щонайменше 2 роки. Окрема увага приділяється творам, відзначеним Премією Європейського Союзу з літератури. Кінцевий термін подачі заявок – 27 квітня 2016 року.

У Таллінні обговорили перспективи співробітництва України та Естонії в культурній сфері на 2017-2021 роки

11 березня у м. Таллінн, в рамках візиту до Естонської Республіки, для проведення зустрічей з керівниками урядових та парламентських установ, до функціональних обов’язків яких віднесено питання європейської інтеграції, заступник Міністра культури України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко провів зустріч із заступником Генерального секретаря Міністерства культури Естонської Республіки пані Анне-Лі Реймаа.


 


Актуально про культуру
Дайджест

 1. Лютий
 2. Березень
 3. Квітень
 4. Травень
 5. Червень
 6. Липень
 7. Серпень
 8. Вересень
 9. Жовтень
 10. Листопад
 11. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше