ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру
Дайджест

Версія для друку

Дайджест за вересень 

 

У ВЕРЕСНІ ВІДБУДУТЬСЯ ПАРЛАМЕНТСЬКІ СЛУХАННЯ НА ТЕМУ "75-ТІ РОКОВИНИ ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ: УРОКИ ІСТОРІЇ ТА СУЧАСНІСТЬ."

6 вересня Верховною Радою України затверджено проект Постанови про проведення парламентських слухань "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність" (27 вересня 2016 року). Поданим проектом Постанови пропонується провести парламентські слухання на тему: «75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність», в ході яких заслухати інформацію і пропозиції з метою вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України в ході Другої світової війни, – мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, а також для об'єднання зусиль сучасного українського суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності, задля єднання Українського народу навколо ідеї побудови в Україні демократичної правової європейської держави, здатної захистити всіх своїх громадян. У ході парламентських слухань мають бути глибоко осмислені корені гуманітарної катастрофи, що спіткала український та єврейський народи в ході Другої світової війни, а також визначені уроки для державної влади на майбутнє, з метою унеможливлення повторення будь-яких проявів геноциду на теренах України, а також – задля реалізації європейської гуманітарної і соціальної політики в Україні. 

VІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, 14-17 вересня 2016 р. Програма  (07.09.2016)

14-17 вересня 2016 р. у межах 23-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» відбудеться VІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, організований Українською бібліотечною асоціацією.

Цьогорічна тема Бібліотечного форуму – «Модерна бібліотека в мінливому світі».

На професійних майданчиках Бібліотечного форуму також будуть розглядатись питання академічної доброчесності, бібліотечної освіти в інформаційному суспільстві, адвокації, сучасних ІТ-систем для бібліотек, наукового супроводу та ефективних професійних комунікацій, викликів модерності для українських бібліотек.

На учасників Бібліотечного форуму чекають:

- ключові спікери та «зіркові» учасники;

- професійні дискусії;

- тренінги та майстер-класи;

- професійні екскурсії;

- виставки «Читати місто: архітектура бібліотек Німеччини» та «Публічна бібліотека. Фотоесе»;

- екотайм «Бібліотека в стилі еко» – активне дійство на підтримку нових бібліотечних екологічних проектів.

Форум відвідають керівники та провідні фахівці бібліотек, представники органів влади та місцевого самоврядування, науковці, викладачі вищих навчальних закладів, видавці, автори, читачі, провайдери інформаційних послуг, керівники проектів у галузі культури та інформації, члени та партнери Української бібліотечної асоціації. Учасниками Форуму стануть понад 150 осіб. Почесні іноземні гості: фахівці з Литви, Польщі, Молдови та Білорусі. 

Вітальня «Зустріч» «Україна – Греція: від античності до сучасності».

21 вересня о 12:30 в Читальному залі у вітальні «Зустріч» та в рамках роботи Міжнародного наукового-практичного проекту «Діалог культур «Україна – Греція»» (який проходитиме 22–23 вересня 2016 р. в Національному університеті біоресурсів і природокористування України) відбудеться презентація книжкової виставки «Україна – Греція: від античності до сучасності», яку у співпраці підготували: Національна історична бібліотека України, Наукова бібліотека Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Наукова бібліотека Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ. Презентуватимуться книги: Л. В. Терещенко-Кайдан «Діалог культур: Україна – Греція»: міжнародний науково-практичний проект (історія та практики)» та С. В. Пролєєва «Елена Прекрасная: трагедия красоты». На виставку запрошені: делегації з Греції, Великобританії, Литви, Білорусії; науковці та студенти вищих навчальних закладів. Відбудеться концерт грецької та української музики.  

Всеукраїнська науково-практична конференція «Міжнародна діяльність бібліотек як складова європейського вибору держави», 22-23 вересня 2016 р., м. Одеса.

Одеська національна наукова бібліотека запрошує взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Міжнародна діяльність бібліотек як складова європейського вибору держави», яка відбудеться 22-23 вересня 2016 р., у м. Одесі. Метою конференції є висвітлення пріоритетних напрямів міжнародної діяльності бібліотек України. На конференції планується обговорення таких питань: міжнародні проекти бібліотек України: здобутки і проблеми; новації зарубіжних бібліотек та шляхи їхнього втілення в Україні; міжнародний книгообмін бібліотек; співпраця бібліотек з українською діаспорою: нові завдання та ідеї; досвід залучення волонтерів для роботи в міжнародних проектах; сучасна система бібліотечної освіти за кордоном і в Україні; зарубіжні бібліотеки: новий погляд на роль бібліотеки в суспільстві. 

У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ ДО 75-РІЧЧЯ ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ ПРЕЗЕНТУЮТЬ МУЗЕЙНИЙ ПРОЕКТ "СМЕРТЕЛЬНИЙ ШЛЯХ".

26 вересня о 12.30 в головному корпусі Національного музею історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська, 27) відбудеться презентація виставки «Смертельний шлях». Виставка створена на основі фондової колекції Меморіального комплексу із залученням матеріалів Галузевого державного архіву СБУ, Державного архіву Київської області та за підтримки Українського інституту національної пам’яті й Українського центру вивчення історії Голокосту. На ній буде представлено понад 500 музейних предметів. Документальна частина виставкового проекту розповідає про антисемітську доктрину нацизму та її втілення в Німеччині, Європі й Україні; механізми підготовки до широкомасштабних акцій у Бабиному Яру, їх хід і спроби приховати сліди злодіянь. 

Семінар «Кожній бібліотеці – сучасну будівлю», 27.09.16, м. Київ.

27 вересня 2016 р. об 11.00 у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В. Г. Заболотного під егідою Мінрегіону України до Всеукраїнського дня бібліотек відбудеться семінар «Кожній бібліотеці – сучасну будівлю». На заході буде презентуватися електронна версія довідника «Будівлі українських бібліотек», що містить матеріали, отримані від українських бібліотек у межах Всеукраїнської акції «Кожній бібліотеці - сучасну будівлю». Також плануються виступи та повідомлення науковців, фахівців, діячів культури, студентів. Місце проведення: Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного (м. Київ, просп. Перемоги, 50). 

КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКА АКЦІЯ "САМИКІВСЬКИЙ РОЗПИС" У БАХМАТІ.

У вересні  на Донеччині у м. Бахмут стартує культурно-мистецька акція «Самчиківський розпис».  Організаторами цього мистецького заходу виступають Міністерство культури України та ВСМГО «Всеукраїнська рада регіонального молодіжного розвитку та співробітництва». Офіційне відкриття творчого проекту відбудеться 20 вересня 2016 року о 14 -00 у приміщені Краєзнавчого музею м. Бахмут. Відвідувачі матимуть можливість ознайомитися з унікальним народним мистецтвом Хмельниччини – Самчиківським розписом. Виставка представить твори найвідоміших майстрів цього мистецтва: Михайла Юзвука, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України; Сергія Касьянова, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України та дитячі роботи Самчиківської художньої школи.Під час відкриття мистецького проекту народні майстри проведуть для бажаючих майстер-клас самчиківського розпису, відбудеться  концерт  та презентація культурної Хмельниччини. 

1 ТА 2 ЖОВТНЯ 2016 РОКУ ПРОХОДИТИМЕ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ВОКАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА «ОСІННЯ МЕЛОДІЯ».

З нагоди 25-ї річниці Незалежності України всьоме у м. Гнівані Вінницької області 1-2 жовтня 2016 року проходитиме Всеукраїнський конкурс вокального мистецтва «Осіння мелодія». Конкурс започаткований з метою підняття рівня вокальної підготовки української молоді, розвитку творчих особистостей та творчої співпраці на благо утвердження національної культури. За час існування конкурсу у ньому брали участь конкурсанти з багатьох областей України: Вінницької, Київської, Черкаської, Миколаївської, Івано-Франківської, а також Молдови та інших країн. Журі конкурсу – відомі музиканти, Народні та Заслужені артисти України: І. Кириліна, Н. Якобенчук, Л. Сандулеса,  Р. Лоцман, Ю. Шайкевич, С. Городинський та інші. 

ІV Міжнародний конгрес «Бібліотека як феномен культури», 4-6 жовтня 2016 р., м. Мінськ, Білорусь.

Національна бібліотека Білорусі запрошує всіх бажаючих взяти участь в ІV Міжнародному конгресі «Бібліотека як феномен культури», який відбудеться в м. Мінськ в Національній бібліотеці Білорусі з 4 по 6 жовтня 2016 р. Тема 2016 року: «Інформаційні ресурси бібліотек в освітньому, науковому та соціокультурному середовищі». У межах Конгресу відбудеться XVI Міжнародна науково-практична конференція «Менеджмент бібліотек вищих навчальних закладів». Тема 2016 року: «Територія великих справ: тренди в розвитку сучасної бібліотеки університету (до 95-річчя Фундаментальної бібліотеки БГУ)». 

Науково-практична конференція «Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека – центр громадського життя та інноваційного розвитку», 10 листопада 2016 р., м. Миколаїв.

Українська бібліотечна асоціація запрошує на науково-практичну конференцію «Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека – центр громадського життя та інноваційного розвитку», що приурочена до 135-річчя від дня заснування бібліотеки.

Дата проведення: 10 листопада 2016 р.

Місце проведення: Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека (м. Миколаїв, вул. Московська, 9).

Конференція має на меті:

- актуалізувати роль бібліотеки в суспільстві;

- відзначити місце Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки в житті громади та її внесок у розвиток бібліотечної справи;

- висвітлити пріоритетні шляхи розвитку сучасної бібліотеки.

На конференції планується висвітлення питань:

- науково-дослідна діяльність бібліотек;

- бібліотечне краєзнавство;

- проектна діяльність та новації бібліотек;

- інформаційно-ресурсний потенціал бібліотек для задоволення потреб користувачів;

- впровадження сучасних інформаційних технологій в бібліотечно-бібліографічні процеси;

- партнерство та співробітництво бібліотек. 

ХІХ міжнародна науково-практична конференція «Короленківські читання 2016», 12.10.2016 р., м. Харків.

До 130-річчя від дня заснування Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка 12 жовтня 2016 р. відбудеться ХІХ міжнародна науково-практична конференція «Короленківські читання 2016» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї: інтеграція до світового наукового та історико-культурного простору».

У межах конференції заплановано:

- пленарне та секційні засідання;

- професійний майданчик молодого вченого (молодіжна платформа): за підсумками Регіонального конкурсу імені Л. Б. Хавкіної – 2016 на кращу наукову роботу та інноваційний проект;

- бінарний тренінг на тему «Соціальні медіа та крос-медійна платформа як інструмент інформаційно-інтеграційного процесу»;

- презентація демоверсії електронного ресурсу «Бібліотечна енциклопедія Харківщини»;

- презентації нових професійних видань, книжкових експозицій;

- дискусії, обговорення. 

Науково-практична конференція «Національно-патріотичне виховання молоді як стратегічний напрям діяльності бібліотеки», 11-13 жовтня 2016 р., м. Полтава.

11-13 жовтня 2016 р. за ініціативи Державної бібліотеки України для юнацтва на базі Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара відбудеться науково-практична конференція «Національно-патріотичне виховання молоді як стратегічний напрям діяльності бібліотеки».

Основні питання конференції:

- українська держава сьогодні і бібліотеки;

- національно-патріотичне та громадянське виховання бібліотечними засобами;

- моделі бібліотек в умовах децентралізації державного управління;

- бібліотеки для юнацтва, молоді як осередки інформування про реформи у державі та забезпечення суспільної підтримки змін.

Програмою передбачається:

- пленарне та виїзні засідання;

- круглий стіл «Співпраця бібліотеки з державними закладами та громадськими організаціями – запорука впровадження в життя державних програм»;

- проведення Школи керівника «Юнацька бібліотека – інформаційна база реалізаціїї державних програм».

Міжнародна науково-практична конференція «Організація і методика створення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів для освітянської галузі України», 17–18 листопада 2016 р., м. Київ.

Українська бібліотечна асоціація запрошує всіх бажаючих взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Організація і методика створення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів для освітянської галузі України» та Всеукраїнському форумі «Місія бібліотек навчальних закладів у національно-патріотичному вихованні дітей та молоді», що відбудеться в рамках конференції 18 листопада 2016 р. 


 


Актуально про культуру
Дайджест

 1. Лютий
 2. Березень
 3. Квітень
 4. Травень
 5. Червень
 6. Липень
 7. Серпень
 8. Вересень
 9. Жовтень
 10. Листопад
 11. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше