ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру
Дайджест

Версія для друку

Дайджест за листопад

 

Театр Франка отримав престижні нагороди Шостої Міжнародної Премії Театральної Академії (ACT AWARD)

На Шостому Міжнародному Театральному Фестивалі «Academy of Performing Arts Awards» (м. Пекін, Китай), учасником якого від України став Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, були відзначені престижними нагородами: заслужена артистка України Тетяна Шляхова в номінації «Краща жіноча роль», народна артистка України Поліна Лазова  в номінації «Краща роль другого плану», вистава «Ерік XIV» (режисер Станіслав Мойсеєв) увійшла у «ТОР 8» кращих вистав цьогорічного фестивалю.

У Тернополі розпочався VІІ Міжнародний конкурс молодих трубачів ім. Мирона Старовецького

З 7 по 12 листопада у Тернополі, за підтримки Міністерства культури України, відбудеться сьомий міжнародний конкурс молодих трубачів ім. Мирона Старовецького – викладача обласного державного музичного училища ім. С. Крушельницької, який за 35 років наполегливої педагогічної праці поклав на вівтар музичної культури своє серце і талант. Конкурс проводиться з метою виявлення і підтримки молодих талановитих музикантів-трубачів, підвищення їх технічної та художньої майстерності, популяризації здобутків українських та зарубіжних композиторів, набуття молодими музикантами досвіду участі в конкурсах.

У Києві відбувся Перший український форум Шовкового шляху

Міністр культури України Євген Нищук взяв участь в Українському форумі «Шовкового шляху». За словами організаторів, захід покликаний сприяти розвитку співпраці між Україною та Китайською Народною Республікою, залучення інвестицій та поглиблення українсько-китайського діалогу в рамках проекту Нового Шовкового Шляху.

Міністр культури Євген Нищук обговорив проблеми питання сфери культури з представниками профспілкових організацій

Міністр культури України Євген Нищук провів робочу зустріч з представниками профспілкових організацій з метою обговорення проблемних питань сфери культури. У зустрічі взяли участь Голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна, заступник Голови Профспілки Галина Гайдук, Голова Київської міської організації Профспілки Лідія Колодко, Голова Вінницької обласної організації Профспілки Тетяна Побережна.

В Одесі відбувся семінар щодо запровадження контрактної форми роботи в закладах культури

11 листопада в Одеській національній науковій бібліотеці відбувся семінар щодо організації та проведення конкурсних доборів на посади керівників закладів культури за участі заступника Міністра культури України Тамари Мазур, першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності  Ірини Подоляк та керівників відповідальних структурних підрозділі Мінкультури. Учасниками семінару також стали понад 70 керівників профільних структурних підрозділів обласних державних адміністрацій і Київської міської державної адміністрації, виконавчих комітетів міських рад, керівники закладів культури, а також представники Одеської обласної спілки профспілок працівників.

Документальна стрічка «Мустафа» про відомого українського політика, громадського діяча та борця за права кримських татар вийде у широкий прокат у травні 2017 р.

«Мустафа» – перший повнометражний фільм режисера Ахмеда Сарихаліла, робота над яким розпочалася в лютому 2015 року і тривала півтора роки. Проект був реалізований за підтримки Національного Фонду Підтримки Демократії, громадської організації «Гараж Генг», партнерів «Крим. Реаліі», ATR і QHA, а також 252 доброчинців, які повірили в проект і фондували його на Спільнокошті. В основі кінострічки «Мустафа» лежить життєвий шлях лідера кримськотатарського народу, який розкривається глядачу крізь розповіді пана Джемілєва, його сім’ї та однодумців в боротьбі за повернення Криму (в часи СРСР і тепер). Глядачі стрічки переживуть разом з Мустафою-ага одні з найбільш вагомих в його житті спогадів: насильницьку депортацію у 1944 році, перше ув’язнення, найдовше в світі голодування, тривалістю в 303 дні тощо.

Уряд забезпечив безперебійне фінансування кіновиробництва національних фільмів

Уряд забезпечив належні правові, організаційні та економічні умови для розвитку національної кіноіндустрії та створення умов для наповнення вітчизняного кінотелевідеоринку конкурентоспроможними національними фільмами, створеними за рахунок державного замовлення та умовах державної фінансової підтримки. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 16 листопада. Проект постанови  «Пор внесення зміни до пункту  2 постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117» розроблений Міністерство культури України з метою створення більш сприятливих умов виробництва кінопродукції, зокрема безперебійного фінансування виробництва національних фільмів  та ефективного використання коштів.

У Національній парламентській бібліотеці відбудеться пам’ятний вечір з нагоди 80-ти річчя від дня народження Миколи Вінграновського

16 листопада кіномистецька вітальня Національної парламентської бібліотеки України (вул. Набережно-Хрещатицька, 1) з нагоди 80-ти річчя від дня народження видатного митця, запрошує на перегляд повнометражного документального фільму режисера Петра Марусика «Микола Вінграновський». Кінострічку було створено на Українській студії хронікально-документальних фільмів у 1993 році. Показ відбудеться за участі українського режисера-документаліста, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Валентина Сперкача і доктора філологічних наук, професора Людмили Тарнашинської. Під час заходу експонуватиметься книжкова виставка з фондів НПБУ «До 80-річчя від дня народження М. С. Вінграновського (1936–2004), українського поета, кінорежисера і кіноактора».

У Києві презентували мультимедійну мандруючу виставку «ВІДВАЖНІ: наші герої»

21 листопада в Українському домі до Дня Гідності та Свободи презентували мультимедійну мандруючу виставку «ВІДВАЖНІ: Наші Герої», присвячену 100-річчю Української Революції. Цей проект був підготовлений Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Національним музеєм Революції Гідності, Українським інститутом національної пам’яті та Українським Домом. Виставка «ВІДВАЖНІ: Наші Герої» складається із 6 модулів, на яких представлені реконструйовані типажі революційних епох – від Січових Стрільців до активістів Помаранчевого Майдану та Революції Гідності. Доповнюють виставку тематичні відеоролики з кінохроніки та художніх колажів. Заплановано, що впродовж 2017 року експозиція помандрує регіонами України та буде показана за кордоном.

Музей-меморіал Революції Гідності створять на Алеї Небесної Сотні

21 листопада під час урочистих заходів з нагоди Дня Гідності і Свободи, які відбулися в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал», Президент України Петро Порошенко на підтримку громадських організацій виступив із ініціативою створення Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності в місті Києві на Алеї Героїв Небесної Сотні, а також створення благодійного фонду для збору коштів на його спорудження.

Оголошення про проведення першого засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду генерального директора Національного музею літератури України

07 грудня об 11:00 в приміщенні Міністерства культури України ( вул. Івана Франка, 19) каб. 102 відбудеться перше засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду генерального директора Національного музею літератури України.

У Києві презентували канадський фільм «Гіркі жнива» про голодомор в Україні

У дні вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр – геноциду українського народу у столиці презентували фрагменти фільму «Гіркі жнива» (Bitter Harvest, Devil’s Harvest), першої англомовної художньої стрічки, в основу якої лягли трагічні події в Україні початку 20 століття. Продюсер фільму Ян Ігнатович (Канада) також зазначив, що розуміє значення поширення правди про Голодомор у західному світі, для нагадування людству про цей страшний злочин і підкреслив – для нього особисто цей фільм має особливе значення, адже його «родина відчула на собі лещата радянського державного терору і була змушена полишити свою батьківщину».

Оголошення щодо добору кандидатур від громадських організацій у сфері культури для включення до складу конкурсної комісії з конкурсного добору на посаду генерального директора Національного музею Тараса Шевченка

Відповідно до Закону України «Про культуру» Міністерство культури України наказом від 25.11.2016 № 1102 оголосило конкурс на посаду генерального директора Національного музею Тараса Шевченка.

Науково-практична конференція «Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека – центр громадського життя та інноваційного розвитку», 10 листопада 2016 р., м. Миколаїв

Українська бібліотечна асоціація запрошує на науково-практичну конференцію «Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека – центр громадського життя та інноваційного розвитку», що приурочена до 135-ти річчя від дня заснування бібліотеки.

Міжнародна науково-практична конференція «Організація і методика створення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів для освітянської галузі України», 17–18 листопада 2016 р., м. Київ

Українська бібліотечна асоціація запрошує всіх бажаючих взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Організація і методика створення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів для освітянської галузі України» та Всеукраїнському форумі «Місія бібліотек навчальних закладів у національно-патріотичному вихованні дітей та молоді», що відбудеться в рамках конференції 18 листопада 2016 р.

VI Школа професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва», 23 листопада 2016 р., м. Київ

23 листопада 2016 року в Державній бібліотеці України для юнацтва відбудеться VI Школа професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва». Програмою передбачено висвітлення питань якісного обслуговування користувачів, а саме: трансформація сучасної бібліотеки в модерну;

культурна дипломатія у процесах євроінтеграції України;

бібліотека в соціальних медіа;

бібліотека в міському середовищі;

мейкерство в бібліотеці;

бібліотека 4.0;

нормативна діяльність системи «Інформація та документація».

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Бібліотека університету на новому етапі розвитку соціальних комунікацій», 1-2 грудня 2016 р., м. Дніпро

Українська бібліотечна асоціація запрошує взяти участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Бібліотека університету на новому етапі розвитку соціальних комунікацій», що відбудеться 1-2 грудня 2016 р. у м. Дніпро. У вас є унікальна можливість приєднатись до колективу бібліотекознавців, що розвивають нову модель наукової комунікації – платформу відкритих конференцій.

Семінар «Новий погляд на бібліотечні сервіси», 8 грудня 2016 р., м. Київ

Українська бібліотечна асоціація спільно з Goethe-Institut в Україні 8 грудня 2016 р. проведе семінар для членів УБА на тему «Новий погляд на бібліотечні сервіси». Під час семінару будуть розкриті питання: зміст сервісу, складові сервісу, клієнтоорієнтованість, як забезпечити високий рівень сервісу у бібліотеці.

Авторський тренінг «Маркетинг в соціальних мережах для бібліотек», 9 грудня 2016 р., м. Київ

Опис тренінгу: тренінг надає розширені навички з комплексного маркетингу в соціальних мережах, від промо спільнот до аналізу ефективності та роботи з негативом. Курс розрахований на бібліотекарів, як тих, хто вже має спільноти в соціальних мережах, так і тих, хто тільки планує просування за допомогою соціальних медіа. Тренінг буде побудований на прикладах спільнот бібліотек, бізнесу, некомерційних проектів і буде включати аналіз їх спільнот.


 


Актуально про культуру
Дайджест

 1. Лютий
 2. Березень
 3. Квітень
 4. Травень
 5. Червень
 6. Липень
 7. Серпень
 8. Вересень
 9. Жовтень
 10. Листопад
 11. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше