ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  








Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний день



Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy



 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації



Актуально про культуру
Дайджест

Версія для друку

Дайджест за грудень

 

Народному артисту Герману Макаренку присуджено почесне міжнародне звання ЮНЕСКО «Артист в ім’я миру»

В ІА «УНІАН» відбулася прес-конференція з нагоди присудження почесного міжнародного звання ЮНЕСКО «Артист в ім’я миру» народному артисту України, диригенту Національної опери України, художньому керівнику – головному диригенту оркестру «Київ-Класик» Герману Макаренку. У прес-конференція взяли участь народний артист України Герман Макаренко, посол з особливих доручень, заступник голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Рева, заступник Міністра культури України – керівника апарату Ростислав Карандєєв, директор компанії «Plastics» Дерек Іренеуш та директор компанії «Київ-Класик» Шувра Чакраборті.

Держкіно оголошує десятий конкурсний відбір кінопроектів

Державне агентство з питань кіно оголошує десятий конкурсний відбір кінопроектів. Конкурс проходитиме відповідно до Порядку конкурсного відбору кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів, затвердженого наказом Міністерства культури України 26.04.2011 № 30, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.06.2011 за № 687/19425 (далі – Порядок) зі змінами, внесеними до нього наказом Міністерства культури України від 12.10.2015 № 800 «Про внесення змін до Порядку конкурсного відбору кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.10.2015 за № 1308/27753. Запропоновані кінопроекти розглядатимуться у конкурсних категоріях: дитячі повнометражні фільми, дебютні фільми, неігрові національні фільми, неігрові ко-продукційні фільми, анімаційні короткометражні фільми, анімаційні повнометражні фільми, ігрові повнометражні національні фільми, ігрові повнометражні ко-продукційні фільми. Консультації проходять з 1 лютого по 17 березня 2017 року, з 10:00 до 13:00 та 14:00 до16:00 за адресою: Державне агентство України з питань кіно, кім. 419, 412; вул. Лаврська, 10, Київ, 01010. Контактний телефон: 280-11-72, 280-07-95, 280-04-82 (відділ формування та реалізації програм створення та розповсюдження національних фільмів. Прийом документів на участь у конкурсному відборі буде розпочато з 20 березня по 7 квітня 2017 року.

Найбільший та найвідоміший театр Закарпатського краю отримав статус академічного

Творчий колектив Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв отримав статус академічного і надалі іменуватиметься Закарпатським академічним обласним українським музично-драматичним театром імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв. Відповідний наказ підписав Міністр культури Євген Нищук на підставі рішення Експертної комісії Міністерства культури України з питань надання статус академічного творчим колективам України в галузі театрального мистецтва, яка на своєму засіданні одноголосно прийняла рішення підтримати клопотання Закарпатської обласної ради та надати театру статусу академічного за високий професійний рівень та творчі здобутки.

Розпочався конкурс заявок програми ЄС і Східного партнерства «Культура і креативність»: пілотні міста та регіони для участі в ініціативі «Креативні міста та регіони»

Міністерство культури України підтримує Програму Європейського Союзу та Східного партнерства «Культура і Креативність», якою заплановане впровадження Ініціативи «Креативні міста та регіони» для малих та середніх міст і регіонів України, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Молдови. Містам та регіонам України пропонується висловити свою зацікавленість щодо впровадження у своєму місті експериментальної Ініціативи «Креативні міста та регіони». У шістьох відібраних пілотних містах/регіонах (по одному з кожної країни Східного партнерства) проводитимуть заходи з обліку й аналізу даних та складання на їхній основі аналітичних схем з використанням найсучасніших методик із залученням кваліфікованих експертів

Національна спілка театральних діячів України представила нову стратегію розвитку театральної справи

В ІА УНІАН відбулася прес-конференція за участі Міністра культури України, народного артиста України Євгена Нищука, голови Національної спілки театральних діячів України, художнього керівника Національної оперети Богдана Струтинського, театрального режисера і актора, директора Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка Ростислава Держипільського, заслуженої артистки України Ірми Вітовської, режисера, художнього керівника Київського театру «Золоті ворота» Станіслава Жиркова. Під час зустрічі розглядалась нова стратегія розвитку української театральної спілки, в тому числі основні напрямки діяльності нового складу Національної спілки театральних діячів України, а також відбулася презентація перших проектів, ініційованих новим складом Спілки. Серед них – Всеукраїнський театральний фестиваль, Сезонні школи Спілки, Міжнародний напрям діяльності в рамках НСТДУ та інші.

Фахівці Мінкультури поділилися досвідом проведення конкурсних процедур з обрання керівників закладів культури

В Українському кризовому медіа-центрі відбувся круглий стіл на тему: «Особливості конкурсних процедур з обрання керівників закладів культури (досвід Міністерства культури)». Учасниками заходу стали: Тамара Мазур – заступник Міністра культури України, Павло Білаш – начальник управління сценічного і візуального мистецтва Мінкультури, Лариса Петасюк – начальник управління правового забезпечення Мінкультури. Захід ставив за мету  поширення відповідної інформації про можливості, які надає Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури». А також здійснення аналізу та виявленню недоліків (з подальшим виправленням) проведення конкурсних процедур з обрання керівників закладів культури.

У Києві вручили щорічні премії Національної спілки театральних діячів України

У Будинку Актора відбулась урочиста церемонія  вручення щорічних театральних премій Національної спілки театральних діячів України. Лауреатів мистецьких премій привітали заступник Міністра культури України – керівник апарату Ростислав Карандєєв та голова Національної спілки  театральних діячів України, художній керівник Національної оперети  Богдан Струтинський. Лауреатами цьогорічних мистецьких премій  НСТДУ стали:

Премія імені Панаса Саксаганського

Ірина Кліщевська – директор-художній керівник Київського академічного театру «Колесо», народна артистка  України.

Премія «Наш Родовід»

Михайло Тягнієнко – актор Харківського академічного російського драматичного театру ім. О.С. Пушкіна, заслужений артист України.

Премія імені Марії Заньковецької

Тамара Яценко – провідна артистка Київського академічного Молодого театру, народна артистка України.

Премія імені Мар’яна Крушельницького

Сергій Чулков – головний режисер Академічного музично-драматичного театру ім. Л. Українки (м. Кам’янське, Дніпропетровська область), заслужений діяч мистецтв України.

Премія імені Сергія Данченка

Сергій Павлюк – головний режисер Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша.

Премія імені Вадима Писарєва

Ісакова Світлана – провідна актриса балету Харківського національного театру опери та балету ім. М. Лисенка.

Премія в галузі театрознавства і театральної критики

Тетяна Абрамова – головний редактор інформаційно – аналітичного культурологічного часопису «Театр Плюс».

Премія імені Віктора Афанасьєва

Наталія Денисова – головний художник Харківського академічного театру ляльок ім. В. Афанасьєва.

Премія імені Федора Нірода

Сергій Ридванецький – головний художник Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.

Премія імені Миколи Садовського

Микола Гнатенко – директор-художній керівник Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича, заслужений діяч мистецтв України.

 

Мінкультури модернізує інструменти підтримки наукової діяльності і популяризації здобутків національної культури

Міністерством культури прийнято рішення про зміну видів основної діяльності наукових установ, підпорядкованих відомству та перетворення їх на культурно-просвітницькі центри з більш широкими функціями популяризації здобутків національної культури. Зазначені зміни зафіксовані у прийнятому Верховною Радою України Державному бюджеті на 2017 рік і змінах до Бюджетного кодексу. Це раціональний крок до проектного фінансування як наукової діяльності в сфері культури, так і створення умов для розвитку цих установ – поєднання наукової і практичної діяльності.

IV Зимова школа молодих бібліотекарів УБА, 1-4 лютого 2017 р., Закарпатська обл.

Українська бібліотечна асоціація оголошує конкурсний набір бажаючих для участі у роботі IV Зимової школи молодих бібліотекарів УБА, що буде проходити з 1 по 4 лютого 2017 р. в с. Ясиня, Рахівський р-н, Закарпатська область (гірськолижний курорт Драгобрат). Головна мета Школи – допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі та сформувати власну активну дієву позицію. Ключова тема IV Зимової школи – Ідеальна бібліотека. Будемо говорити про те, як забезпечити високий рівень сервісності у бібліотеці, організувати затишний простір та використовувати нові IT-технології. В межах Школи також буде проведено спеціалізований тренінг за програмою Британської Ради в Україні «Активні громадяни». Детальніше про програму читайте тут. Кожен учасник після проходження навчання зможе подати на конкурс до Британської Ради проект соціальної дії, що передбачатиме фінансову підтримку у розмірі до 15 000 грн.

VІI Міжнародна конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири», 1–4 березня 2017 р., смт. Славське

Українська бібліотечна асоціація та Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв оголошують про проведення VІI Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири», що відбудеться 1–4 березня 2017 р., вже традиційно, у смт Славське Львівської області. Бажаючі взяти участь у конференції мають заповнити реєстраційну форму та надіслати її на yakhim@ukr.net. Реєстраційний внесок для участі у Конференції становить 2200 грн., що включає проживання у пансіонаті «Славський» http://www.slavsk.com.ua, харчування, роздаткові матеріали, участь у заходах за програмою, публікацію та збірник матеріалів конференції (електронне видання на CD), сертифікат. Внесок за публікацію стендової доповіді у збірнику матеріалів без участі у конференції – 100,00 грн

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Актуально про культуру
Дайджест

 1. Лютий
 2. Березень
 3. Квітень
 4. Травень
 5. Червень
 6. Липень
 7. Серпень
 8. Вересень
 9. Жовтень
 10. Листопад
 11. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше