ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру
Дайджест

Версія для друку

Дайджест за жовтень

До Всеукраїнського дня бібліотек за поданням регіональних відділень Президія УБА визначила переможців конкурсів та нагороджених відзнаками Української бібліотечної асоціації:

Почесне звання «Бібліотека року 2016» присвоєно Науково-технічній бібліотеці Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна за проект «Університетська бібліотека: створюємо простір успіху».

ІІ місце у конкурсі отримала Бібліотека для дорослих імені М. К. Реріха Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва за проект «Фактор війни. Мислення про майбутнє».

ІІІ місце у конкурсі отримав Комунальний заклад «Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» Запорізької обласної ради за проект «Бібліотечний острівець дитинства: бажання, надії, мрії».

Грамотою Української бібліотечної асоціації нагороджується Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка за інноваційну форму професійного навчання (проект «Дистанційний курс. Електронна бібліографія»).

Богдан Струтинський очолив Національну спілку театральних діячів України

3 жовтня в Будинку Актора відбувся позачерговий з’їзд Національної спілки театральних діячів України, в якому взяли участь 94 представники регіональних відділень Спілки. Про роботу З’їзду присутніх проінформували Голови міжобласних відділень НСТД України. З метою обрання нового очільника театрального об’єднання були заслухані претенденти на головування Спілкою – О. Кужельний (режисер, театральний та громадський діяч, Народний артист України, голова Київського творчого відділення НСТДУ) і Б. Струтинський (театральний режисер, директор і художній керівник Київського національного академічного театру оперети, заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України), які презентували зібранню свої програми діяльності, розвитку та здійснення реорганізації Спілки. Після обговорення представлених програм, шляхом відкритого голосування члени з‘їзду більшістю голосів обрали новим головою Національної спілки театральних діячів України Б. Струтинського.

Рада в першому читанні схвалила заборону на ввезення із РФ антиукраїнських книг

Верховна Рада в першому читанні підтримала Проект закону №5114 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». Рішення підтримали 250 нардепів. Віце-прем’єр-міністр із гуманітарних питань В. Кириленко пояснив, що ухвалення цього законопроекту дозволить захистити український книжковий ринок від російської пропаганди. За його словами, дозволи будуть отримувати лише книги походженням із країни-агресора, російськомовні книжки, видані в Україні, під процедуру не потраплятимуть.

ВВС Україна оприлюднила Довгі списки літературної премії Книга року ВВС-2016 та Дитяча Книга року ВВС-2016, яка проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

До списку премії Книга року ВВС-2016 увійшли 14 видань:

Катерина Бабкіна. Щасливі голі люди. – Чернівці: Meridian Czernowitz, Книги – ХХІ, 2016.

Олександр Бойченко. 50 відсотків рації. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2016.

Руслан Горовий. 40 …або чому чуваки не святкують. – К.: ТаТиШо, 2016.

Алла Дорош. Баобаб та інші історії. – Київ, Санченко: Електрокнига, 2016.

Юлія Ілюха. Неболови (Навчи мене мріяти). – Харків: Віват, 2016.

Брати Капранови. Забудь-річка. – Київ: Нора-Друк, 2016.

Макс Кідрук. Зазирни у мої сни. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2016.

Андрій Кокотюха. Коханка з Площі Ринок. – Харків: Фоліо, 2016.

Богдан Коломійчук. Візит доктора Фройда. – Харків: Фоліо, 2016.

Мирослав Лаюк. Баборня. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

Оксана Луцишина. Любовне життя. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015.

Андрій Любка. Кімната для печалі. – Чернівці: Книги – ХХ, Meridian Czernowitz, 2016.

Таня Малярчук. Забуття. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

Ярослав Мельник. Маша, або Постафашизм.–- Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

До Довгого списку премії Дитяча Книга року ВВС-2016 увійшли 13 видань:

Софія Андрухович, Мар’яна Прохасько. Сузір’я курки. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

Катерина Бабкіна. Шапочка і Кит. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015.

Юрій Винничук. Лежень. – Харків: Фоліо, 2016.

Саша Кочубей. Сім нескладух Говорухи. – Київ: Фонтан казок, 2016.

Сергій Лоскот. Великі собаки бояться маленьких дівчаток. - Харків: Віват, 2016.

Оксана Лущевська. Вітер з-під сонця. – Київ: Фонтан казок, 2016.

Оксана Лущевська. Задзеркалля. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

Ніна Найдич. Музичні казки. – Київ: Веселка, 2015.

Лариса Ніцой. Дві бабуськи в незвичайній школі або скарб у візку. – Київ: Самміт-Книга, 2016.

Таня Стус. Їжачок Вільгельм. – Харків: Віват, 2016.

Галина Ткачук. Тринадцять історій у темряві. – Київ: Темпора, 2016.

Ірина Цілик. МІСТОрія однієї дружби. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

Тарас Шило. Літак в небі. – Київ, Круговерть, 2015.

Рейтинг «найпотужніших» сучасних авторів у світі

Оголошено рейтинг «найпотужніших» сучасних авторів у світі за версією провідного американського журналу Hollywood Reporter. На основі продажів книг, кількості театральних, музичних чи кіноадаптацій творів та впливу письменника на світову культуру було обрано 25 авторів. Востаннє рейтинг був сформований у 2014 році, цьогоріч список поповнило 11 авторів. Ось як виглядає повний рейтинг:

1. Джоан Ролінґ

2. Стівен Кінг

3. Джеймс Паттерсон

4. Джордж Мартін

5. Еріка Леонард Джеймс

6. Майкл Льюїс

7. Метью Квік

8. Джон Ґрін

9. Ніл Ґейман

10. Денніс Ліхейн

11. Гілліан Флінн

12. Ернест Клайн

13. Девід Гранн

14. Діана Геблдон

15. Ю Несбе

16. Маргарет Етвуд

17. Бен Мезріч

18. Ліана Моріарті

19. Пола Гоукінз

20. Джеффрі Тубін

21. Грем Мур

22. Емма Доног’ю

23. Лорен Олівер

24. Патрік Несс

25. Марія Семпл

Верховна Рада України ухвалила законопроект, який упорядковує умови для належного припинення безстрокових трудових договорів з керівниками державних і комунальних закладів культури

6 жовтня Верховна Рада України ухвалила Закон України про внесення змін до «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» (4679). Даний законопроект розроблений групою народних депутатів України з метою уникнення розбіжностей у трактуванні деяких норм законодавства та створення належних умов для припинення безстрокових трудових договорів з керівниками та професійними творчими працівниками державних і комунальних закладів культури. Внесення змін до чинного Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» дозволить визначити підставу, за якою мають бути припинені безстрокові трудові договори, укладені з керівниками та з професійними творчими працівниками (художнім та артистичним персоналом) державних та комунальних закладів культури.

Призначено 72 державні стипендії видатним діячам культури і мистецтва

12 жовтня 2016 року Президент України підписав Указ №443/2016 «Про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва», що сприятиме реалізації державної політики у підтримці та поліпшенні матеріальних умов життя видатних діячів української культури і мистецтва та соціальному захисту професійних творчих працівників і працівників культури.

Розпочав свою роботу 68-мий Франкфуртський ярмарок на якому Україна представляє національний стенд і насичену літературну програму

18-19 жовтня Міністр культури Є. Нищук перебуває з робочим візитом у Франкфурті-на-Майні, де на найбільшому у світі книжковому ярмарку, Україна представляє національний стенд і насичену літературну програму.

Національний стенд України представить на міжнародному книжковому форумі здобутки понад 12 українських видавництв, в тому числі, крім сучасної української літератури, актуальну мистецьку тематику, видання «Родоводу», графічні історії Nebeskey, креативні путівники від видавництва «Основи», а також роботи українських ілюстраторів та учасників конкурсу найкращого книжкового дизайну, заснованого цього річ спільно з Гете-Інститутом в Україні. У програмі українського стенду заплановані зустрічі з українськими авторами – С. Жаданом, Ю. Андруховичем, К. Бабкіною, І. Цілик, І. Померанцевим (зустрічі з цими авторами розпочалися ще 17 жовтня в Берліні) та іншими відомими авторами. А також ціла низка літературних заходів та презентацій впродовж роботи 68-го Франкфуртського книжкового ярмарку, який триватиме до 23 жовтня. Офіційне відкриття  українського національного стенду відбудеться 19 жовтня за участі Міністра культури України Є. Нищука, Надзвичайного і Повноваженого посла України в Німеччині А. Мельника, Генерального консула України у Франкфурті-на-Майні А. Польової, виконавчого директора видавництва Suhrkamp Т. Шпара, видавця книги “Ukraine. The best” Ю. Комелькова.

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відкриється виставка відреставрованих унікальних творів «Живопис і графіка Азії»

20 жовтня у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (м. Київ, вул. Терещенківська, 15-17) виставкою «Живопис і графіка Азії» відбудеться урочисте відкриття нового довгострокового виставкового проекту «Ars longa: реставратори та реставрація», започаткованого Національним науково-дослідним реставраційним центром України і Національним музеєм мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Проект, присвячений 100-річчю Музею та 80-річчю Реставраційного центру, побудований на співпраці музею та художників-реставраторів з метою зберегти й передати нащадкам безцінні мистецькі скарби, продемонструє результати плідної й багаторічної співпраці двох поважних закладів культури, виключну роль українських художників-реставраторів у збереженні та відродженні колекції світового значення Музею Ханенків. Упродовж декількох років у залах Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків будуть експонуватися відреставровані кращими фахівцями Реставраційного центру твори мистецтва, виконані у різних техніках із застосуванням різноманітних матеріалів.

У Києві проходить семінар «Культурна політика в епоху креативних індустрій»

21 жовтня в Національному педагогічному університеті імені М. Драгоманова відбудеться семінар на тему «Культурна політика в епоху креативних індустрій». Захід організований Українським центром культурних досліджень за підтримки Міністерства культури України, Міністерства культури Литовської республіки, Посольства Литовської Республіки в Україні, Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова та за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. Під час семінару розглядатимуться основні принципи і цілі розвитку культурних та креативних індустрій в Україні на прикладі Литви. Фахівці Міністерства культури та неурядової сфери Литовської Республіки поділяться інформацією про нові напрямки в галузі культурних та креативних індустрій, потенціал культурних та креативних індустрій для розвитку усіх галузей життєдіяльності країни, області, міста, села та окремо взятої людини.  Захід орієнтований на діячів у сфері культури, керуючих організацій культури і фахівців, а також всіх зацікавлених у гармонійному та сталому розвитку галузі культури та суспільства в цілому.

У Мінкультури відбулося спільне засідання Президії Громадської ради та фахівців відомства з метою обговорення проекту держбюджету на 2017 рік

У Міністерстві культури України відбулося спільне засідання Президії Громадської ради при Мінкультури за участі заступника Міністра культури Т. Мазур та фахівців Управління правового забезпечення та Управління фінансово-ресурсного забезпечення відомства. Під час засідання учасники розглянули та обговорили основні положення проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік». Зокрема, передбачені у проекті Державного бюджету України на 2017 рік видатки для Міністерства культури України за різними бюджетними програмами.

У Мистецькому Арсеналі презентували масштабний Міжнародний виставковий проект «Ефемероїди. ХХ століття у плакаті»

Проект «Ефемероїди. ХХ століття у плакаті» створювався кураторами Мистецького Арсеналу впродовж року у співпраці із більш ніж 10-ти музеїв України, приватних колекціонерів та міжнародних інституцій. Мета цього проекту простежити механізми формування шаблонів сприйняття через ретроспективу історії мистецтва плакату; продемонструвати інструментарій впливу на масову свідомість та маніпуляцію нею з боку держави, політичних партій, комерційних компаній.

На засіданні колегії Мінкультури розглянули питання внесення змін до Програми кіновиробництва національних фільмів на 2016/2017 роки та придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек

Колегією також схвалено Перелік видань для поповнення фондів публічних бібліотек україномовними книгами. За інформацією начальника управління з питань  мовної політики та літератури Л. Нікіфоренко, цьогоріч на конкурс було подано пропозиції 118-ма видавництвами, які представили до розгляду 1756 назв україномовних видань. Експертною ради з відбору україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек було сформовано перелік видань, які, в свою чергу, були надіслані до регіональних структурних підрозділів у сфері культури та обласних універсальних наукових бібліотек. На регіональному рівні був проведений аналіз рекомендованої літератури та здійснено заявки на видання, необхідні для публічних бібліотек областей. За результатами Експертної ради, тематичної та змістовної оцінки видань, а також потреб регіональних публічних бібліотек, Мінкультури сформовано рейтинг видань, який включає в себе 195 назв від 50 видавництв.

Два українських фільми включено до головного конкурсу Міжнародного Лейпцизького фестивалю

Стрічки «Головна роль» режисера С. Буковського та «Рідні» режисера В. Манського, створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно, включені до конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю DOK Leipzig у Німеччині. Світова прем’єра «Головної ролі» відбудеться 1 листопада на відкритті конкурсної програми фестивалю.

Оголошення про проведення конкурсного добору керівника Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіального комплексу

Міністерство культури України відповідно до Закону України «Про культуру» оголошує конкурс на посаду генерального директора Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіального комплексу (далі – Музей) (вул. Лаврська, 24, м. Київ, 01015)

1. Строк приймання документів на участь у конкурсі

Документи на участь у конкурсі приймаються з 10.10.2016 року по 08.11.2016 року включно.

2. Початок формування конкурсної комісії

Міністерство культури України (далі – орган управління) розпочинає формування конкурсної комісії з 10.10.2016 року.

 3. Умови проведення конкурсу

Обов’язковою умовою проведення конкурсного добору є його відкритість.

Представники засобів масової інформації та громадськості мають право бути присутніми на засіданнях конкурсної комісії під час проведення співбесіди з кандидатами, під час якої публічно презентуються запропоновані проекти програм розвитку Музею на один і п’ять років.

4. Строки проведення конкурсу

Конкурсний добір починається 10.10.2016 року та закінчується не пізніше 10.12.2016 року.

Міністр культури представив колективу Національного народного хору України імені Г. Г. Верьовки новопризначеного генерального дтректора – художнього керівника – Зеновія Корінця

За результатами засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду генерального директора – художнього керівника Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г. Г. Верьовки, яке відбулося 12 вересня 2016, переможцем було визначено З. М. Корінця.

Зеновій Корінець – заслужений діяч культури України, народний артист України, професор НПУ ім. М. Драгоманова. З 2001 року, за запрошенням художнього керівника Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г. Г. Верьовки А. Авдієвського, Зеновій Михайлович обіймав посаду головного режисера-диригента Національного хору.

«Містки громадської активності»

Українська бібліотечна асоціація стала одним із співорганізаторів проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр. Це дворічний проект, орієнтований на сприяння демократичним перетворенням в Україні шляхом впровадження нових, а також підтримки вже існуючих активних громадських ініціатив з особливим акцентом на невеликих містах, які виявилися найбільш уразливими в сучасних українських умовах.

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Бібліотека університету на новому етапі розвитку соціальних комунікацій», 1-2.12.2016 р., м. Дніпро

Українська бібліотечна асоціація запрошує взяти участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Бібліотека університету на новому етапі розвитку соціальних комунікацій», що відбудеться 1-2 грудня 2016 р. у м. Дніпро.


 


Актуально про культуру
Дайджест

 1. Лютий
 2. Березень
 3. Квітень
 4. Травень
 5. Червень
 6. Липень
 7. Серпень
 8. Вересень
 9. Жовтень
 10. Листопад
 11. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше