ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Вересень

Версія для друку

28 вересня у читальній залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва розпочав роботу ІV Обласний бібліотечний форум, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек. Організаторами Форуму виступили управління культури і туризму Вінницької ОДА, Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва та громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини». На форумі «Бібліотеки Вінниччини в умовах сьогодення» були розглянуті питання розвитку бібліотек як соціально-культурних центрів місцевих громад та інститутів соціалізації особистості, особливо в сільській місцевості. Обговорювалися проблеми важливості гармонійного розвитку інформаційної та книжкової культури у загальнодоступних бібліотеках, а також питання становлення молодих бібліотекарів у бібліотечній професії. На урочистому відкритті Форуму із вітальними промовами виступили: народний депутат України С. Кудлаєнко, заступник начальника управління культури і туризму Вінницької ОДА В. Троян, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, президент ГО «Асоціація бібліотек Вінниччини» Н. Морозова. Від імені державного видавництва «Мистецтво» Держкомтелерадіо України до учасників бібліотечного форуму звернувся його директор, член правління Української асоціації виробників поліграфічної продукції І. Степурін. Цьогоріч на Вінниччині із обласного бюджету на видання книг місцевих авторів виділено 400 тис. грн. Учасники форуму мали змогу оглянути кілька тематичних виставок: «Нові книги видавництв м. Вінниця», «Конкурсні роботи бібліотек області», «Я і моя бібліотека».

Музейна діяльність

16 вересня у центрі Вінниці розпочав працювати перший в Україні музей Української марки ім. Якова Балабана. Колекцію Вінниці передав син Я. Бaлaбaнa, який був сотником у голови Директорії УНР – О. Балабан. Він вже 60 років проживає у США. В урочистому відкритті музею взяв участь заступник голови – директор департаменту освіти і науки Вінницької ОДА І. Івасюк. В музеї презентовано лише один відсоток марок від колекції О. Балабана, яка знаходиться в домі філателіста в Америці. Скільки точно вартує колекція невідомо, адже ще не зроблена інвентаризація. Філателісти зазначають, що вартість вимірюється мільйонами доларів.

 

Лупещенко, І. «Осінь весільна» у Пирогові : [у Національному музеї народної архітектури та побуту відбулося культурно-мистецьке дійство «Осінь весільна». У заході взяв участь колектив «Слупичка» із с. Пологи Теплицького р-ну. На святі було продемонстровано історичне минуле сільського весільного обряду: випікання короваю, обрядові пісні, пускали все нечисте за водою тощо] / І. Лупещенко // Вісті Тепличчини. – 2016. – 22 верес. – С. 7.

Театрально-концертна діяльність

8 вересня розпочав свій 83 сезон Вінницький обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. К. Садовського. Прем’єрну виставу за п’єсою Т. Іващенко «Ідзанамі... Богиня, яка вабить» відвідав голова обласної адміністрації В. Коровій. На прем’єру завітали і гості з Києва – драматург Т. Іващенко, сценограф А. Александрович-Дочевський, композитор І. Небесний, а відкрили новий театральний сезон директор театру В. Лозовський та головний режисер театру, режисер-постановник прем’єрної вистави «Ідзанамі... Богиня, яка вабить» – народна артистка України Т. Славінська. Майже дві години без перерви ущент заповнена глядацька зала слідкувала за чарівним дійством, яке відбувалось на сцені – хвилюючим, майстерно доповненим чудовими костюмами та новаторською сценографією.

17 вересня прем’єрою вистави «Рибалчина русалонька» розпочався 79-й сезон у Вінницькому академічному обласному театрі ляльок. Ляльковий театр підготував кілька сюрпризів для малят та їх батьків. Всього до кінця місяця юний глядач побачить чотири вистави. Лірична вистава «Рибалчина русалонька» (В. Королів-Старий) – це легенда про кохання для дітей шкільного віку. Дивовижна розповідь про те, які випробування довелося здолати козакові Іваненку та чарівній Русалоньці, щоб возз’єднатися навіки Режисер – А. Солоняк, художник – О. Книжник.

Музичне життя Вінниччини

Свірщевська, О. «Рок-Козятин 2016» : [у парку у Козятині відбувся музичний фестиваль. На танцювальному майданчику панувала неповторна атмосфера, живий звук, драйвова і запальна музика, енергійні і яскраві виконавці. Починаючи з п’ятої години вечора та майже до опівночі дійство заряджало оточуючих мегапозитивним настроєм та енергетикою] / О. Свірщевська // RIA Козятин. – 2016. – 1 верес. – С. 9.

З 18 вересня до 30 жовтня у Вінниці, в храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської, відбуватимуться концерти традиційного органного фестивалю «Музика в монастирських мурах». Цьогоріч у Вінницю завітали органісти з Польщі, Угорщини, Франції, Голландії та Австрії. Серед них як відомі та знані давно вінничанам музиканти, так і молоді виконавці.

  

19 вересня у приміщенні Тростянецького районного краєзнавчого музею, відділом обслуговування центральної районної бібліотеки спільно з директором музею Л. Шамраєнко було проведено урок мужності «Стежками партизанської слави» та представлено перегляд літератури «Партизанська звитяга». Про партизанські краї і зони на Вінниччині учням 11-го класу загальноосвітньої школи № 2 розповіла вчитель історії С. Маснюк. Роль та значення партизанського руху під час Другої Світової війни висвітлювали директор музею Л. Шамраєнко та провідний бібліотекар відділу обслуговування Центральної районної бібліотеки О. Барчук. Екскурс в історію Другої Світової війни біля музейної експозиції та про Тростянецьку підпільну групу очолювану М. Біловим, розповідала зберігач фонду музею І. Миронюк. На захід був запрошений племінник М. Білова В. Красій.

21 вересня програмою сучасної вітчизняної музики «Український сувенір» у виконанні італійського флейтиста з українським корінням С. Зубицького та Академічного камерного оркестру «Арката» стартував 80-ий ювілейний сезон Вінницької обласної філармонії. 2017-ий рік – ювілейний для колективу філармонії, тож на мешканців міста і області очікує цілий ряд грандіозних проектів до 85-ти річчя Вінниччини та 80-ти річчя головної концертної організації краю. Цього року креативний оркестр запросив до співпраці професора саксофона Королівської Консерваторії Брюсселя, члена правління асоціації Адольфа Сакса – саксофоніста і композитора Алана Крепена та директора об’єднання музичних шкіл м. Кельце Артура Яроня (фортепіано).

21 вересня Бершадська дитяча музична школа ім. Р. А. Скалецького провела для учнів, батьків та громадськості міста флешмоб за участю учнів по класу хореографії та вокального ансамблю «Кольорова парасолька», а також виставку дитячих малюнків учнів по класу образотворчого мистецтва.

 

23 вересня у Вінниці відбулося свято для дітей та молоді – Всеукраїнський дитячий джазовий конкурс. Фінальний гала-концерт конкурсу проведуть на сцені Вінницької обласної філармонії, у складі журі традиційно будуть присутні не лише вінницькі музиканти високого рівня, але й великі джазові зірки, що завітали до Вінниці на фестиваль. На конкурс було подано заявки з багатьох українських міст. У фінал вийшли 13 переможців. Це юні музиканти з Києва та області, з Одеси, м. Вільногірськ (Дніпропетровська область) та Вінниці.

Кіномистецтво

1 вересня у Вінниці в конференц-залі готелю «Франція» відбулася прес-конференція перед проведенням «Х МіжНародного ВІННИЦіЯнського фестивалю комедійного і пародійного кіно», який вже десятий рік поспіль організовує Обласна молодіжна громадська організація «Вінницький КВН». На прес-конференції було представлено цьогорічних гостей фестивалю та членів журі – акторів знаменитої кінострічки «В бій ідуть одні старики» О. Немченко, В. Янтбелідзе та Р. Сугдуллаєва.

2 вересня на Майдані Незалежності у Вінниці відбулася церемонія нагородження переможців «Х Міжнародного ВІННИЦіЯнського фестивалю комедійного і пародійного кіно». Фестиваль, який вже десятий рік поспіль організовує Обласна молодіжна громадська організація «Вінницький КВН» став можливий за підтримки міської влади та обласної державної адміністрації.

 

23 вересня у Вінниці, як і у 300 містах світу, розпочався Манхеттенський фестиваль короткометражок. Найбільший в світі інтерактивний Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів щорічно збирає заявки від режисерів всього світу і у вересні представляє чергову добірку з 10-ти фіналістів. Переможців визначає численна міжнародна аудиторія протягом одного тижня. За традицією, в Україні Манхеттенський міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів представляє компанія «Артхаус Трафік». Серед фіналістів цього року: австралійська анімація «Я – олівець», французький фільм «Горила», нідерландська замальовка «Тримайся», стрічка з Франції «Остання подорож загадкового Пола В. Р.», німецький фільм «Зломлені», фільми «Тунель» (Норвегія), «Карусель» (Великобританія), «Понаднормові» (Австралія), «Бравіст» (Росія) та «Еллу підвищили?» (США). Прем’єри більшості фільмів-фіналістів відбулися на престижних світових кінофестивалях – у Берліні, Торонто, Трайбеці та інших.

Вересень щороку в другу суботу вересня святкують День українського кіно. Цьогоріч у Вінниці на честь свята відбулось одразу два покази непересічних українських стрічок. Розпочали свято кіно-вечіркою, організованою культурологічним проектом «Мистецькі експедиції» Л. Гарарук. Біля входу до кінотеатру «Родина» звучала музика, пригощали смачною кавою та печивом, говорили про кіно. Запрошеними гостями свята стали автори документальної стрічки «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» (2013) – режисер О. Чорний та сценарист С. Цалик. Запросивши всіх до кінотеатру на перегляд свого фільму, митці взяли слово, щоб привітати всіх українців зі святом кіно, а також нагадали, що в цей час поневоленим залишається український режисер О. Сенцов та закликали писати йому листи. У назві фільму – посилання на твір Ю. Яновського «Голівуд на березі Чорного моря», в якому також описується творча співпраця кіношників, але 1920-х рр. Після показу стрічки відбулось її обговорення, але вечір на цьому не завершився. ОКП «Вінницякіно» запросив всіх на площу Європейську насолодитись художньою стрічкою з доробку режисера М. Іллєнка «Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди» (1994). У цьому фільмі знімався Б. С. Ступка, тож показ присвятили нещодавній пам’ятній даті – 27 серпня видатному українському акторові виповнилося б 75 років.

Михайло Грушевський і Вінниччина

(до 150-річчя від дня народження)

15 вересня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася презентація бібліографічного покажчика «М. Грушевський і Вінниччина» в рамках засідання клубу «Дослідник краю». У фонді бібліотеки зберігається ряд прижиттєвих видань праць великого вченого, які тривалий час знаходилися у закритому для читачів «спецфонді» і лише не так давно стали надбанням науковців та широкого загалу. За часів незалежної України тема вивчення життя і творчості М. С. Грушевського стала однією з провідних у дослідженнях вінницьких науковців, які роблять свій вагомий внесок у загальноукраїнську грушевськіану. Видання є першою спробою систематизувати матеріали про різноаспектні зв’язки М. С. Грушевського з Вінниччиною. У ньому представлено окремі книги, публікації в наукових збірниках, альманахах, всеукраїнських та регіональних ЗМІ, виявлені у фонді Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, бібліографічних джерелах та мережі Інтернет.

26 вересня до 150-ти річчя від дня народження М. С. Грушевського у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва було експоновано виставку-ювілей «Земля, до якої линув душею Михайло Грушевський». Присвячена вона висвітленню зв’язків Великого Українця з Вінниччиною. До уваги користувачів представлено книги, матеріали науково-практичних конференцій, статті зі збірників, періодичних видань. Родзинкою експозиції є щойно виданий бібліографічний покажчик «Михайло Грушевський і Вінниччина».

27 вересня у Гайсинській центральній бібліотеці відбувся історичний портрет «Найбільший творець живої історії», присвячений 150-ти річчю від дня народження М. С. Грушевського. Ведучі заходу, працівники центральної бібліотеки І. Хилобокова, К. Гончарук та учень СЗШ І-ІІІ ст. № 4 м. Гайсин В. Бондар, ознайомили присутніх з творчим та життєвим шляхом державного і громадського діяча, історика, першого Президента України М. Грушевського. До уваги присутніх була продемонстрована мультимедійна презентація «Вірний син своєї землі» та організована виставка-історія «Великий син українського народу».

28 вересня в приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Михайло Грушевський і Вінниччина: до 150-ти річчя від дня народження». Участь у конференції взяли заступник голови обласної ради Л. Щербаківська, заступник директора управління культури і мистецтва ОДА О. Залінська, заступник директора – начальник управління комунікацій з громадськістю Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації В. Лазаренко, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею К. Висоцька, директор Державного архіву Вінницької області Ю. Легун, науковці та краєзнавці краю. Під час пленарного засідання присутні заслухали виступи модераторів, серед яких доповідали представники Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Вінницького та Хмельницького обласних краєзнавчих музеїв.

29 вересня у с. Сестринівка Козятинського р-ну на святкування 150-ти річчя з дня народження голови Центральної Ради Української Народної Республіки М. С. Грушевського завітало обласне керівництво: голова Вінницької ОДА В. Коровій, голова обласної ради А. Олійник, заступник голови – директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації І. Івасюк, начальник обласного управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський, заступник начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації В. Троян. Обласне керівництво разом із районним здійснило покладання вінків до пам’ятника українського історика, громадського та політичного діяча М. С. Грушевського в м. Козятин. Цього дня обласне та районне керівництво вручили грамоти, грошові відзнаки та цінні подарунки науковцям, працівникам музею ім. М. С. Гушевського та всім, хто пропагує і вшановує діяльність та спадщину вченого світового рівня. Відповідні відзнаки вручили також від народних депутатів України. Присутні мали змогу відвідати представлений в Сестринівці V Обласний фестиваль-конкурс музейних міні-експозицій «Віхи державотворення на Вінниччині», в якому взяли участь 16 державних та самодіяльних музеїв області, висвітлюючи життєвий шлях, наукову і державотворчу спадщину М. С. Грушевського та історію українського державотворення. По завершенню урочистостей присутні оглянули також цікаві експозиції, представлені навчальними закладами району.

 

Макаревич, Л. Великий українець : [21 вересня Музей історії міста у Козятині провів засідання тематичного круглого столу з нагоди ювілею М. С. Грушевського, який тісно пов’язаний з Вінниччиною. Мати М. С. Грушевського Глафіра Захарівна Оппокова родом із Сестринівки Козятинського р-ну. Участь у круглому столі взяли представники влади, педагоги, учні шкіл, активні громадяни] / Л. Макаревич // Вісник Козятинщини. – 2016. – 29 верес. – С. 5.

Вересень в Шаргородській районній бібліотеці відбувся вечір історичного портрета під назвою: «М. Грушевський – історик, Президент, діяч». Захід відбувся з метою привернення уваги учнівської молоді та широких кіл громадськості до постаті М. Грушевського, осмислення та усвідомлення його ролі і місця у процесі самовизначення українців та був проведений на виконання Указу Президента України П. Порошенка від 9 лютого 2015 року № 63 «Про відзначення 150-ти річчя від дня народження М. Грушевського» – видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першого Президента України. На заході був присутній представник районної влади – заступник керівника виконавчого апарату районної ради, керуючий справами В. Загороднюк. Затамувавши подих, глядачі слухали пісні про Україну і її народ у виконанні директора районної бібліотеки Г. Волощук та керівника народного хорового колективу районного Будинку культури В. Солодуна. Фіналом заходу стала пісня «Роде наш красний» у виконані народного хору районного Будинку культури. Крім того, на заході була презентована виставка «Апостол української ідеї».

Вересень в читальній залі Томашпільської районної бібліотеки з нагоди 150-ти річчя від дня народження видатного громадського і державного діяча, визнаного лідера національно-демократичної революції, українського історика М. С. Грушевського було оформлено книжково-документальну виставку «Титанічна постать на ниві української історії». Чільне місце на виставці посідає 50-ти томне зібрання опублікованих і неопублікованих творів видатного вченого, історичне дослідження «Історія України-Руси», універсали Центральної Ради. У збірниках «Хто такі українці і чого вони хочуть», «На порозі Нової України» порушено майже всі найболючіші питання нашого сьогодення.

Образотворче мистецтво

6 вересня у виставковій залі Вінницької обласної організації національної спілки художників України відбулось відкриття персональної виставки живопису В. Колтановської «Кольорова мить». Експозиція налічує 61 картину. Це вже восьма персональна виставка авторки за останні 12 р., але перша з тих пір, як художниця стала членом спілки художників.

Борисюк, В. Вироби з газетних трубочок ніби сплетені з лози : [у Музеї «Літературна Немирівщина» експонується виставка робіт А. П. Мельник – чарівної українки, творчої особистості. Вона захоплюється не лише різними видами вишивки: як традиційними, так і сучасними, а й орігамі та газетоплетінням] / В. Борисюк // Прибуз. новини. – 2016. – 16 верес. – С. 12.

20 вересня у виставковій залі Вінницької обласної організації Національної спілки художників України представлено виставку вінницької художниці, заслуженого художника України К. Жілінскайте «Трансформація». Назву виставки авторка пояснила, як духовну, емоційну і політичну трансформацію, що супроводжує людину все життя.

22 вересня в Регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відкрилась виставка талановитого закарпатського художника А. Тиводара. Остання виставка художника у Вінниці відбулась ще у 2013 р., але до того він вшановував своєю присутністю вінницьких прихильників своєї творчості щорічно. Цьогорічна виставка носить назву «Стелла» та присвячується пам’яті матері художника.

Шамраєнко, Л. у Тростянецькому районному краєзнавчому музеї закінчилась персональна виставка художника-аматора В. С. Красія «І спів душі, і пензля помах» : [експозицію відвідали учні та жителі району. На виставці було представлено чимало пейзажів, натюрморти, різнобарв’я квітів] / Л. Шамраєнко // Тростян. вісті. – 2016. – 23 верес. – С. 8.

Вересень Вінницький обласний художній музей презентував фотовиставку «Шедеври світового мистецтва в незалежній Україні. Магія фрагмента». «Магія фрагмента» представила фотоелементи творів живопису і фото картин у повному форматі з фондів Вінницького обласного художнього музею періоду ХІІ–ХІХ ст., виконаних українськими та європейськими живописцями переважно в стилях бароко й класицизм. Гості міста долучились до частини культурної спадщини Вінниччини, мали чудову нагоду оцінити значущість її у вимірі не лише всеукраїнському, а й європейському. Виставку було підготовлено фахівцями музею з нагоди відзначення Дня міста.

Вересень у галереї «АртШик» у Вінниці пройшла виставка живопису Ю. Кафарського. Кафарський Юрій Дамазійович – художник, викладач Могилів-Подільського початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу – дитячої школи мистецтв. Художник є членом Національної Спілки художників України з 2000 р. Цьогоріч Ю. Кафарського було нагороджено званням заслуженого. Ця виставка – зібрання думок автора, його власної філософії та світосприйняття у картинах. Сам художника дякує своїм вчителям та тим, хто рекомендував його до Національної Спілки художників України. А найбільше Кафарський вдячний природі рідного краю за постійний творчий імпульс, за те, що постійно хочеться працювати, відображаючи навколишню красу.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Лавренюк, В. Закохані у пісню : [вже довгий час при Нараївському будинку культури Гайсинського р-ну діє народний аматорський чоловічий колектив «Нараївські козаки». Його найпершим організатором був голова сільради П. Бичок, а згодом Г. Гулько. Сьогодні ансамбль складається з дев’яти учасників: В. Шевчук, І. Діхтяр, В. Кібаленко, В. Ткачук, П. Кужільний, В. Долобан, Г. Діхтяр, О. Болюх, Д. Колташ. За весь час творчої діяльності колектив успішно виступав не лише у власному селі, а й у багатьох інших населених пунктах області й навіть України] / В. Лавренюк // Трибуна праці. – 2016. – 23 верес. – С. 2.

Декоративно-прикладне мистецтво

Стаднік, О. Дарує спокій вишитий рушник : [томашпільська майстриня вишивки С. Гусак підтримує українські традиції та створює неймовірні вироби. Любов до вишивки у жінки з’явилася ще у дитинстві. У творчому доробку Світлани Василівни чимало робіт, різноманітних за складністю та технікою виконання: мережені хрестиком, гаптовані гладдю, вишиті ниткою та бісером] / О. Стадник // Томашпіл. вісн. – 2016. – 23 верес. – С. 2.

«Роде наш творчий» : [під такою назвою у Ямпільському музеї образотворчого мистецтва було відкрито виставку, на якій представлені мистецькі твори майстринь народного аматорського колективу подільської вишивки «Солов’їні вічка». Очолюють колектив О. Чеботар та А. Болгарська. Різнобарвністю кольорів та майстерністю виконання вражають чоловічі та жіночі сорочки, рушники, серветки, краватки А. Болгарської, С. Нагірняк, Н. Васюкової, Т. Полінської, Т. Боднар, А. Мруг, М. Гринчик, О. Сандул] // Ямпіл. вісті. – 2016. – 23 верес. – С. 1.

Мартишева, Л. «За вроду дякую батькам, за вдачу – Богу і родині» : [у с. Гармак Барського р-ну живе народна майстриня Н. А. Гаєвська. Майстриня володіє художнім розписом, розписом по дереву, склу, глині, навіть – страусиних яйцях, вишивка, вироби із кукурудзи, льону, соломи. Колоритні роботи пані Наталії користуються популярністю в Україні. Багато робіт знаходиться і в закордонні: Польщі, Німеччині, Бельгії, Туреччині, Росії. Основним місцем роботи Наталії Анатоліївни є посада зберігача фондів Барського історичного музею] / Л. Мартишева // Поділ. край. – 2016. – 30 верес. – С. 5.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Знак, Л. Ми побували на фестивалі «Гуцульська бриндзя» : [могилівчани взяли участь у XXIII Міжнародному фестивалі «Гуцульська бриндзя», що відбувся на Закарпатті. Окрасою могилівчан були учасники театру мод «Кралі». Своїми костюмами, в яких поєднані елементи старовини і сучасності, вони зачарували учасників свята. Фестиваль став справжнім святом піднесення українського духу] / Л. Знак // Слово Придністров’я. – 2016. – 9 верес. – С. 10.

Войтенко, Н. Нові творчі обличчя відкриває фестиваль : [у с. Вербівка Скоморошківської територіальної громади Оратівського р-ну урочисто і мистецьки пройшов районний фестиваль-огляд «З Україною в серці»] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2016. – 15 верес. – С. 3.

Герасимчук, Н. «Рушники мого краю» : [під такою назвою в с. Любимівка, що на Житомирщині відбувся Всеукраїнський фестиваль народного ужиткового мистецтва. Серед учасників фестивалю народні аматорські колективи з областей України та гості з Білорусі і Молдови. В цьому заході від Вінницької області взяв участь жіночий ансамбль української пісні «Вербина» Устянського сільського будинку культури Бершадського р-ну з концертною програмою «Моє село – моя родина»] / Н. Герасимчук // Бершад. край. – 2016. – 16 верес. – С. 4.

17 вересня у Вінниці відбувся семінар творчої молоді обласного літературно-мистецького об’єднання ім. В. Стуса. Це своєрідне ювілейне зібрання кращих молодих поетів, прозаїків,художників Вінниччини краю, в якому беруть участь представники влади, вінницькі письменники, літератори, які відзначені за власні творчі здобутки премією «Подільська пектораль». Кращі твори учасників семінару будуть надруковані в черговому виданні альманаху об’єднання.

23 вересня – 23 жовтня в Києві, у Національному музеї літератури України, в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької акції «Мистецтво одного села» відбулася виставка народної культури Вінниччини «Народні витоки Поділля», присвячена 25-ій річниці незалежності України. Виставка сформована з кращих робіт різних видів народного мистецтва провідних майстрів області, а також старовинних традиційних костюмів і районних вишитих рушників. Оратівський р-н був представлений роботами Н. Співак зі студії флористики с. Підвисоке, декоративними розписами С. Бугая з с. Човновиця, старовинними традиційними костюми з с. Кам’яногірка та с. Човновиця. На відкриття цієї вистаки були запрошені чоловічий вокальний гурт «Оратаї» та колектив «Весільні музики» Оратівського районного будинку культури.

24-25 вересня в Івано-Франківську, на площі Ринок, відбулось урочисте відкриття V Міжнародного фольклорного фестивалю етнографічних регіонів «Родослав». Понад тисяча людей в національному вбранні зі всіх областей України з’їхались до Івано-Франківська, щоб взяти участь у святі. Окрім учасників з усіх регіонів України, на фестиваль також завітали гості з Польщі, Румунії, Словаччини, Латвії. Вінниччину представляв народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Марічка» Животівського сільського будинку культури Оратівського р-ну. Гості та учасники фестивалю мали можливість ознайомитися із творчістю 34 колективів. Приємно було відчувати атмосферу дружелюбності. Поряд колективи Луганської, Івано-Франківської, Одеської, Вінницької, Рівненської, Дніпропетровської, Черкаської, Харківської, Чернівецької, Запорізької, Тернопільської та інших областей.

26 вересня на площі перед Літинською райдержадміністрацією пройшла Всеукраїнська акція «Велика українська хода», яка налічує понад 200 українських прапорів із Майдану, передової на Сході України та решти міст. Прапор від Літина став 225-им у загальній кількості. Розпочалася хода 14 вересня 2014 р. з Майдану Незалежності в Києві. Мета акції – пройти всю Україну, пронести дух патріотизму, вшанувати пам’ять Героїв Майдану і АТО. У кожному населеному пункті приєднується новий прапор, на якому люди пишуть свої думки, побажання, щоб силою думки, віри і молитви зупинити війну в Україні. 14 жовтня усі прапори буде піднято на найвищу вершину Карпат Говерлу та здійснено молитву за припинення війни та мир в Україні.

Дода, Г. Вдячність «Надвечірівців» : [21 вересня у с. Правилівка Оратівського р-ну відбувся ІХ Всеукраїнський фестиваль українського борщу та пісні. Це мистецький проект заслуженої журналістки України Г. Секрет. Фестиваль проводиться вже 9 років у садибі, де народилась і виросла Г. Секрет. У фестивалі взяв участь 41 співочий колектив з Вінницької та інших областей України] / Г. Дода // Жмерин. газ. – 2016. – 30 верес. – С. 2.

23-25 вересня Вінниця у 20-ий раз перетворилася на джазову столицю України. Vinnytsia Jazzfest – професійна музична подія, яка підкреслює статус Вінниччини у світі. Глядачі побачили і почули виступи зірок світової джазової сцени з 9 країн, що протягом трьох днів лунали зі сцени концертної зали регіональної дирекції НТКУ «Вінтера». Фестиваль вдвадцяте відбувся у Вінниці. Організатори підготували чимало особливих ювілейних сюрпризів. На свято завітали учасники фестивалю та гості з Люксембургу, Литви, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Італії, США, Грузії та України. Справжньою сенсацією став виступ Дерека Брауна – всесвітньо відомого саксофоніста-новатора, який грає у власному стилі. Позитивні та незабутні враження від різноманітної програми фестивалю слухачі отримали гарантовано!

Дєдова, І. «Ритми танцю» сколихнули Бар : [24 вересня у Барському центрі дозвілля відбувся районний танцювальний конкурс «Ритми танцю». Танцюристи з 15 сільських закладів культури змагалися у 2-х вікових категоріях: 6-14 років, 15 років і старші. Переможці конкурсу були нагороджені грамотами відділу культури і туризму Барської РДА] / І. Дєдова // Барчани. – 2016. – 30 верес. – С 4.

Григор’єв, Р. Зазирнути в очі героям… : [25 вересня на центральній площі м. Бар відбулася благодійна фотовиставка «Обличчя Героїв». Організаторами акції виступили учасники організації «Права молодь». Подібна фотовиставка вже пройшла у Вінниці. Мета акції – нагадати суспільству, що війна триває і що ми маємо бути вдячними героям-патріотам] / Р. Григор’єв // Барчани. – 2016. – 30 верес. – С. 5, 6.

Водолій, М. Лине пісня з народних джерел : [у Сказинецькому будинку культури Могилів-Подільського р-ну атестувалися на високе звання «народний» жіночий вокальний гурт «Діброва» та гурт весільних музик «Загравай». Екзаменувала гурти комісія із Вінницького обласного центру народної творчості у складі Л. Гричанюк, Н. Джус, Н. Римаренко. Також на святі були присутні представники влади району. Авторитетна комісія була задоволена виконавським рівнем обох колективів і запевнила, що клопотатиме перед керівництвом управління культури і мистецтв облдержадміністрації про присвоєння їм звання «народний»] / М. Водолій // Слово Придністров’я. – 2016. – 30 верес. – С. 8.

Вересень у Вінниці, на Площі Європейській, відбулась друга спільна акція вінницьких фотографів та поетів. Розпочалось все з «Фотосушки» – вільної виставки для всіх охочих. Різножанрові та різноформатні фото розвішали на мотузках і на виставку з цікавістю споглядала особливо та частина публіки, що славиться вмінням віршувати. Поети підбирали собі зображення до смаку і тихенько відходили, бурмочучи рими під ніс. На цій зустрічі «Фотографи проти поетів – 2» виявилось, що фотографів у цьому тісному гуртку трохи менше, ніж поетів, всього 10. Майже дві години поспіль читали вірші всі охочі.

   

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Вересень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше