ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Травень

Версія для друку

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв,благодійні акції

3 травня Оратівська громада зібралася на районне Великоднє святкування, що проходило на фольклорному та дитячому майданчиках. На сцені фольклорного районного фестивалю «Світле свято Великоднє» презентували автентичні веснянки та великодні співи народні фольклорно-етнографічні колективи, учні дитячої музичної школи, колективи художньої самодіяльності сільських будинків культури. Дитяча зразкова студія «Юний майстер» провела майстер-клас із писанкарства, на галявині було встановлено арт-об’єкт – великоднє дерево із писанок. Кожна сільська громада презентувала великодній кошик з дарами, що були відправлені учасникам АТО. На дитячому майданчику відбувалися Великодні забави: гра-квест, естафета для малюків «Великодні зайці», весняні хороводи, кривий танець, великодні ігри та спортивні змагання. На майданчику працювали майстер-класи з плетіння браслетів та виготовлення пасхальних сувенірів, художники-майстри з аквагриму та розпису хною.

3 травня на центральній площі м. Іллінці відбулося справжнє святкове дійство – фестиваль веснянок та великодніх пісень «Благослови, мати, весну зустрічати». У ньому взяли участь аматорські колективи зі всіх куточків Іллінеччини. Особливу радість викликали в присутніх дитячі хороводи, таночки, пісні. Їх дарували колективи: «Дивоцвіти» Красненьківського СБК, «Калинонька» Іллінецького РБК, «Джерельце» Білківського БК, «Зорі» Іллінецького НВК, квартет «BELLS» Іллінецької дитячої музичної школи, вихованців дошкільних навчальних закладів «Струмочок» та «Пролісок», «Троїсті музики» Леухівського СБК, «Мальви» Жорницького СБК та інші. Звеселяли присутніх своїм співом, веснянками юні таланти Б. Момот, Д. Ткач, Н. Саволюк, С. Григорук. Хороводи та виконання кривого танцю, що споконвіку були традиційними серед українського народу, представили учасниці зразкових дитячих колективів «Фантазія» Іллінецького РБК та «Ілляночка» Іллінецької дитячої музичної школи. Свій гумор та прекрасні емоції подарували іллінчанам та гостям свята красненьківчанки Н. Метельська та Н. Волошенюк. Створювали атмосферу Великодня аматорські колективи «Хутірські молодиці» Романово-Хутірського клубу-бібліотеки, «Журавка» Іллінецького СК, «Іллінецькі візерунки» Іллінецького РБК, «Господині» Красненьківського БК, учасники художньої самодіяльності із с. Сороки та із с. Бабин та інші. Організували фестиваль сектор культури і туризму райдержадміністрації та колектив Іллінецького РБК. Вагому підтримку у підготовці до свята надала Іллінецька міська рада та міський голова В. Ящук.

3 травня з метою популяризації Великодня, стародавніх звичаїв та вшанування традицій, у Мурованокуриловецькому РБК «Жовтень» відбувся фестиваль народної творчості «Писанковий рай», за участю народних та аматорських колективів р-ну. Також всі присутні мали змогу оглянути творчі роботи майстрів народного промислу представлених на Великодній виставці-ярмарку.

4 травня у приміщенні Чечельницького районного будинку дитячої творчості відбувся конкурс «Колискова пісня» за участю працівників дошкільних навчальних закладів, батьків та інших осіб, причетних до виховання дітей. Мета конкурсу – відродження народних традицій, естетичний розвиток і виховання дітей дошкільного віку, збагачення духовного світу дітей. Конкурс проводився в таких номінаціях: виконання української народної колискової пісні, виконання колискових пісень народів світу, виконання колискових пісень сучасних авторів. Учасники конкурсу виконували українські народні колискові пісні, колискові пісні народів світу та колискові пісні сучасних авторів. Виступи супроводжувалися відеороликами про дітей, дитячою анімацією, хореографічною композицією. Під час виступу виконавці дотримувалися культури виконавської майстерності, емоційності виступу та естетики зовнішнього вигляду. Переможцями стали: Л. О. Донцова – мати (Чечельницький ДНЗ «Веселка»); О. О. Рудик – музичний керівник (Стратіївський НВК І-ІІІ ст.); О. І. Блиндур– завідуюча (Вербський ДНЗ «Тепле гніздечко»).

4 травня у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулась урочиста церемонія відкриття XІ Міжнародного фестивалю народної хореографії «Барвінкове кружало». Юних учасників та організаторів заходу привітали представники обласної та міської влади. Фестиваль «Барвінкове кружало» тривав чотири дні. Окрім вінничан, свої концертні програми продемонстрували близько 20 дитячих хореографічних колективів. Загальна кількість учасників майже півтисячі. Географія цьогорічного фестивалю досить широка, до Вінниці приїхали продемонструвати свою танцювальну майстерність колективи з Харкова, Запоріжжя, а також із Болгарії, Румунії, Грузії та Молдови. За роки його існування у фестивалі взяло участь понад 100 колективів з більш як 20 країн світу, різних регіонів України, з міста Вінниці та з Вінницької області. Загальна кількість учасників фестивалю за всі роки існування – більше 15 тисяч. Фестиваль «Барвінкове кружало» є офіційним учасникам Всесвітньої організації «Збереження розвитку фольклору», він є добре відомим у світі. Так, в цьому році на участь в фестивалі лише з-закордону надійшло більше 30 заявок.

  

5 травня в концертній залі Вінницької обласної філармонії відбулося урочисте відкриття ІV Всеукраїнського свята народного мистецтва «Великодня писанка». Свято народного мистецтва «Великодня писанка» на обласному рівні було започатковане у 2000 р. управлінням культури і туризму Вінницької ОДА та Вінницьким обласним центром народної творчості. Щорічно напередодні Великодніх свят у Світлиці Вінницького ОЦНТ відкривається виставка «Великодня писанка», на базі якої проводяться майстер-класи за участю провідних майстрів писанкарства області, в результаті чого на Вінниччині значно зріс інтерес до цього давнього виду народного мистецтва і утворилась плеяда народних майстрів писанкарства, навколо якої гуртується молодь. Враховуючи цей факт, Міністерством культури України у 2007 р. було прийняте рішення, з метою підтримки і розвитку української національної культури, відродження, збереження і популяризації писанкарства та зміцнення творчих зв’язків між майстрами народного мистецтва регіонів України, започаткувати на Вінниччині Всеукраїнське свято народного мистецтва «Великодня писанка» з періодичністю проведення раз у три роки на 3-й – 4-й день Великодніх свят у м. Вінниці. У 2007 р. на Вінниччині відбулось І Всеукраїнське свято народного мистецтва «Великодня писанка», в якому взяли участь 26 писанкарок з 10 областей України. В ІV Всеукраїнському святі народного мистецтва взяли участь 40 писанкарів з 17 областей України, в тому числі 14 писанкарок Вінниччини.

     

Криворучко, М. Переможці «Квітучої України» : [22-23 квітня у Києві відбувся VIII Міжнародний благодійний фестиваль «Квітуча Україна». Серед численних учасників були і вихованці тростянецького БК. Результати змагань: номінація «Вокал» у ІІ віковій категорії Д. Шестопал – 1-е місце; номінація «Дует» у ІІ віковій категорії Т. Терепа і Д. Шестопал – 2-е місце. У хореографічних змаганнях представниками Тростянця були вихованці середньої групи хореографічного колективу «Сюрприз», керівник А. Тиндиринда, які стали лауреатами ІІ премії в номінації «Народна хореографія» в ІІ віковій категорії] / М. Криворучко // Тростян. вісті. – 2016. – 6 трав. – С. 4.

11 травня у районному Будинку культури відбулась творча зустріч з поетом-земляком, генерал-майором, кандидатом юридичних наук, заслуженим юристом України, членом Національної спілки письменників України, лауреатом 16-го загальнонаціонального конкурсу України «Українська мова – мова єднання», людиною доброї душі, щирого серця та надзвичайної мудрості О. А. Куцим, який народився у с. Шарапанівка Крижопільського р-ну. На заході були присутні голова районної державної адміністрації В. І. Панчук та голова районної ради П. С. Тамбовцев. Також були запрошені родичі, близькі друзі Олександра Артемовича та благочинний Піщанського р-ну протоієрей В. Криворучко. Презентувала творчість письменника Т. П. Ананченко – культуролог, член національної спілки журналістів України ім. К. Паустовського лауреата 6-го загальнонаціонального конкурсу України «Українська мова – мова єднання». Захід провела О. В. Кройтор – начальник відділу культури і туризм Крижопільської РДА.

12 травня у Вінницькому краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки робіт учасників ХХІV обласного Фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». Організатором фестивалю вже 24 роки поспіль є Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради. Цього року у фестивалі взяли участь 115 дітей та молодь з функціональними обмеженнями віком від 7 до 35 р. з 25 районів області та усіх міст обласного значення. На виставці було представлено більше як 500 робіт, виконаних у різних жанрах та техніках. Усі учасники фестивалю здобули нелегку перемогу у себе в районі, у своєму місті та пройшли до фіналу обласного фестивалю. Наймолодша учасниця фестивалю, семирічна Н. Каменська, представила на виставці 9 своїх робіт, які оформила у велику композицію під назвою «Подорож Валентина і Валентинки до казкового зоопарку». За словами дівчинки, вона багато вільного часу присвячує в’язанню іграшок. Любов до цього захоплення розпалила у неї мама. 20 травня у Вінницькому обласному українському академічному музично-драматичному театрі ім. М.Садовського відбулося урочисте нагородження переможців та учасників фестивалю.

  

12 травня в приміщенні Гайсинського РБК відбувся творчий вечір О. І. Гринник – поетеси, педагога, громадського діяча, автора численних збірок віршів і пісень, дипломанта і Лауреата кількох літературно-мистецьких конкурсів і премій, в тому числі і міжнародних. Олена Іванівна – родом з Іллінецького р-ну, жінка, яка на все життя взяла від рідної землі силу та наснагу, любов до українського слова і пісні, що стали джерелом її творчого натхнення і патріотизму. Має багато почесних грамот, дипломів, подяк за свою подвижницьку працю для України, за громадську активність і творчість та патріотичне виховання молоді. О. І. Гринник – почесна просвітянка, її ім’я записано в «Енциклопедію сучасної України», вона нагороджена пам’ятними знаками і медалями. За час військових дій на Донеччині і Луганщині, проявила себе і як активний волонтер в наданні допомоги учасникам АТО на Сході країни. Під час вечора звучали вірші поетеси, пісні у виконанні учнів загальноосвітніх шкіл міста та художніх колективів районного Будинку культури, Гайсинської музичної школи, окремих солістів.

Музика, О. 30-річна «Сутищанка» підтвердила звання народного колективу : [колоритний аматорський колектив «Сутищанка» Тиврівського р-ну (керівник О. Остапчук) відзначив 30-ліття творчості. За роки свого існування склад неодноразово змінювався, але є в колективі і «старожили» – М. І. Олійник, С. Т. Мутичко, Н. А. Білик. У цьому році жіночий ансамбль оцінювала атестаційна комісія у складі Л. К. Гричанок – завідуючої відділом Вінницького обласного центру народної творчості, Н. І. Джус – провідний методист з вокально-хорового мистецтва та Ж. В. Дмитренко – провідний методист Вінницького обласного центру народної творчості. По закінченню концерту комісія прийняла рішення рекомендувати ансамбль «Сутищанка» на підтвердження звання народного колективу] / О. Музика // Маяк. – 2016. – 13 трав. – С. 8.

14 травня у м. Умань Черкаської області відбувся ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «GLOBAL–DANCE», в якому взяли участь танцювальні колективи Вінниччини. Вихованці дитячого зразкового танцювального колективу «Веселкова мрія» смт Оратів та дитячого танцювального колективу «Радість» із с. Осичної Оратівського р-ну вибороли два почесних місця у своїй віковій категорії. Ансамбль народного танцю «Радість», який займається в Ладижинській ЗОШ № 2, став кращим в номінації «Сюжетний танець». Вихованці дитячих зразкових танцювальних колективів «Фантазія» Іллінецького РБК та «Ілляночка» Іллінецької дитячої музичної школи здобули три перших місця за кожну виконану танцювальну композицію та Гран-прі у номінації «Народний танець». Більше 130 постановок, понад півтори тисячі учасників різних вікових категорій оцінювало кваліфіковане журі із Києва, Івано-Франківська, Умані, та гість із сонячної Грузії – Каха Чітаіа. Хореографічні колективи були представлені із міст Київ, Марганець, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Черкаси, Умань.

14 – 15 травня в концертній залі державного педагогічного університету ім. П. Тичини відбувся V Всеукраїнський фестиваль-конкурс інструментального, вокального, хореографічного, театрального мистецтва та театрів мод «Квітуча країна» м. Умань. Засновниками і організатори фестивалю-конкурсу є Національна Всеукраїнська музична спілка, Всеукраїнська спілка сучасної та естрадної хореографії, відділ культури і туризму Уманської міської ради, Державний педагогічний університет ім. П. Тичини, Дендрологічний парк «Софіївка», Творчий проект «Тріумф-Fest». Творчий проект «Тріумф-Fest» створений з метою здійснення культурних, освітньо-видовищних заходів Всеукраїнського рівня, а також виявлення і підтримки талановитих дітей та молоді у різних видах мистецтва. В даному конкурсі прийняли участь і учні Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького, а саме: хореографічний колектив «Росинка» нагороджений дипломом за зайняте І місце в номінації «дитяча хореографія»; ансамбль піаністів у складі учнів VІ класу Я. Балан та Ю. Федорак нагороджений дипломом за зайняте ІІІ місце в номінації «інструментальна музика» – ансамблева гра; учениця VІІІ класу фортепіанного відділу А. Дмитрук нагороджена дипломом за зайняте ІІІ місце в номінації «інструментальна музика»; учениця І класу вокально-хорового відділу М. Громико нагороджена дипломом за зайняте ІІІ місце у номінації «естрадний вокал, молодша група».

16 травня в актовій залі НВК СЗШ № 1 «гімназія» смт Тростянця, в рамках ХІV Міжнародного фестивалю імені П. І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, за підтримки народного депутата Верховної Ради України М. Кучера та депутата Вінницької обласної ради Л. Білозір, відбувся концертний виступ тріо «CONTEMP» для обдарованих дітей та молоді. Перед початком виступу представники депутатів для Тростянецької та Новоободівської дитячих музичних шкіл передали баяни від М. Кучера та Л. Білозір. Глядачі мали можливість послухати твори П. І. Чайковського, класичну музику та музику українських композиторів.

18 травня в м. Ладижині за підтримки міського голови В. Коломєйцева відбувся концерт в рамках ХІV Міжнародного фестивалю імені П. І. Чайковського та Н. Ф. фон Мекк. В концерті взяли участь Академічний камерний оркестр «Арката», переможець конкурсу «Golden Saxophone» Кента Ігараші (саксофон, Японія), солісти Вінницької філармонії: народна артистка України І. Швець (сопрано), В. Полторацький (тенор).

19 травня в рамках проведення XIV Міжнародного фестивалю імені П. І. Чайковського та Н. Ф. фон Мекк в актовій залі Тульчинського училища культури (палац Потоцьких) відбувся концерт квартету «Гальярда» (солісти – Н. Лановенко, О. Ганська). Цікаву музичну програму слухали голова Тульчинської РДА М. Підболячний, керівник апарату райдержадміністрації Т. Найда, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації К. Третьякова, директор Тульчинського училища культури Л. Трачук, викладачі та студенти училища, учні та викладачі міської дитячої музичної школи та ін.

Созанська, С. «Квітневе інтермеццо – 2016» : [у минулому році в Ямпільському р-ні було започатковано конкурс інструментальної музики під назвою «Квітневе інтермеццо». Засновниками конкурсу є відділ культури і туризму Ямпільської РДА, дирекція Ямпільської музичної школи. Організатори конкурсу найперше поставили собі за мету об’єднати талановитих дітей, допомогти продемонструвати їх творчі досягнення, виявити нові імена, сприяти культурному та естетичному вихованню учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. На конкурс до Ямполя з’їхалися діти зі всього Поділля, а саме з м. Немирова, м. Могилева-Подільського, смт Піщанки і Летичева. Всім учасникам та переможцям було вручено дипломи та цінні призи, які підготували на замовлення талановите подружжя народних майстрів В. Рижий та Н. Лавренчук з м. Ладижина] / С. Созанська // Ямпіл. вісті. – 2016. – 20 трав. – С. 3.

Осаволюк, С. Чудодійна Явдоха лікує сміхом : С. Крикун здобула гран-прі V Міжрегіонального конкурсу-фестивалю гумору і сатири «Грицева шкільна наука» : [С. Крикун з м. Калинівки, не вперше бере участь у конкурсі, який проходить у м. Копичинці, Гусятинського р-ну, Тернопільської обл. Цьогоріч його учасниками були сорок гумористів з Київської, Запорізької, Вінницької, Полтавської, Донецької, Івано-Франківської областей] / С. Осаволюк // Прапор перемоги. – 2016. – 20 трав. – С. 12.

20 травня у парку відпочинку м. Бершадь відбулися заходи з нагоди святкування Дня Європи в Україні, які розпочалися проведенням культурно-масової акції «Бершадщина – крок до Європи». У заходах взяли участь перший заступник голови РДА В. Ольшевський, заступник голови районної ради С. Пересунько та заступник міського голови В. Менюк, представники трудових колективів, учнівської молоді, представники громадськості, духовенства, ЗМІ. В ході культурно-мистецької акції звучали пісні, як українські – «Вишиванка» ( І. Гайдей), так і пісні народів Європи різними мовами. Так, у виконанні вихованців Бершадськіої ДМШ звучали: італійська народна пісня «Маmmа» та рокова композиція «Bring me to life…» – у виконанні переможця телевізійного фестивалю-конкурсу «Соловейко України», Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос країни» С. Іванченко. «Крилаті руки» польською мовою виконала Ю. Муць, а на «Французькі канікули» запросила учениця Бершадської ДМШ Ю. Мордух. Хореографічні композиції представляли дитячий хореографічний колектив ДМШ «Росинка» – український танець «Козачок», танцювальний колектив Баланівського СБК «Мальви» виконали молдавський танець «Хора», а Флоринського СБК – «Турецький танок». Презентували свою роботу євроклуби району, які діють у загальноосвітніх навчальних закладах: Бершадській ЗОШ І – ІІІ ст. №1, Джулинській, П’ятківській, Флоринській ЗОШ І – ІІІ ст., Дяківській, Маньківській ЗОШ І – ІІІ ст. Дитяче бачення європейського майбутнього України виразилося у дитячих малюнках та плакатах. Виставки виробів, майстер-класи по виготовленню європейської символіки та атрибутики представили будинок дитячої творчості та станція юних техніків. Працівниками центральної районної бібліотеки розгорнуто тематичну виставку та проведено інтерактивну вікторину «Європейські столиці», де запропонували помандрувати столицями країн Європи. На завершення заходу вокальним ансамблем «Кольорова парасолька» та хореографічним колективом Бершадської ДМШ виконано Флеш-моб «Україна – це Європа».

  

20 травня у Літинському РБК відбувся звітний концерт Зразкового аматорського колективу спортивно-бального танцю «Шанс» під керівництвом художнього наставника Р. Терентьєва. На теренах району колектив існує вже понад 13 років, 11 із них носить звання зразкового аматорського. За час своєї творчої діяльності юні танцюристи вибороли безліч відзнак та нагород на районних, обласних та всеукраїнських конкурсах. Брали участь у заходах в рамках проведення днів України в Грузії, відвідавши міста Сухумі, Батумі та Кобуллєтті. Зайняли ІІ почесне місце у Міжнародному конкурсі дитячої творчості «Сонце. Радість. Краса.», що проходив у м. Несебр (Болгарія). На даний час у колективі нараховується більше 75-ти дітей різного віку: старша, середня, молодша та підготовча групи. Колектив приїхали привітати прекрасні вокалісти І. Кравець, Д. Захарова та О. Кулик. Завітали на свято Зразковий аматорський колектив бального танцю «Грація» Вінницького палацу дітей та юнацтва під керівництвом заслуженого працівника культури України О. Мацюка. Ще однією поважною гостею була заслужений працівник культури України, кавалер Ордену Княгині Ольги ІІІ ст. директор Обласного центру народної творчості Т. Цвігун, яка нагородила Р. Олеговича та кращих його вихованців Почесними грамотами. Не оминули увагою свято танцю і керівники Літинського р-ну.

21 травня в Жмеринському РБК проведено 10-й ювілейний фестиваль-конкурс «Жмеринський калейдоскоп – 2016» з метою популяризації народної хореографії та підтримки талановитих юних виконавців у розвитку та розкритті їх творчого потенціалу, приділення особливої уваги колективам сільських закладів культури, загальноосвітніх шкіл, будинків дитячої творчості, заохочення до покращення рівня виконавської майстерності та вшанування творчої роботи хореографа В. Г. Сокирка, який дев’ятнадцять років пропрацював в Жмеринському РБК та здобув почесне звання «народний». За 10 років проведення фестиваль-конкурс «Жмеринський калейдоскоп – 2016» набув великого розмаху і став відомим за межами нашої області. Крім колективів міста та району ініціативу своєї участі у святі проявили танцювальні колективи з багатьох районів Вінниччини: Бершадського, Барського, Тиврівського, Вінницького, Шаргородського, Липовецького, Оратівського, Калинівського та гостей з Хмельницької і Тернопільської областей. Почесними гостями фестивалю були син митця В. Сокирко з родиною, який презентував фото з сімейного архіву, та учасники народного танцювального колективу «Жмеринчанка» – С. О. Петрук, Н. П. Усатюк. Переможцями регіонального фестивалю-конкурсу народної хореографії пам’яті В. Г. Сокирка «Жмеринський калейдоскоп – 2016» стали: І місце – Зразковий аматорський танцювальний колектив «Зернятко» Липовецького РБК; ІІ місце розділили: ансамбль народного танцю «Веселка» Барського районного центру дозвілля із Зразковим аматорським народним колективом «Жмеринчанка» Жмеринського РБК; ІІІ місце розділили: дитячий танцювальний колектив «Росинка» Бершадської дитячої музичної школи і Хореографічна студія А. Дембовської. Гран-прі – Зразковий аматорський хореографічний колектив «Сузір’я» Жмеринського міського управління культури і туризму.

21-22 травня у Вінниці за підтримки управління культури і мистецтв Вінницької ОДА з метою здійснення культурних, освітньо-видовищних заходів Всеукраїнського рівня, виявлення і підтримки талановитих дітей та молоді у різних видах мистецтва і творчості пройшов ІІ Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв «Зірковий тріумф 2016». Танцювальний колектив Бершадського будинку дитячої творчості «Міраж» у номінації «Народно-стилізована хореографія» виборов почесне ІІІ місце.

Руда, М. «Весняна парасолька» зібрала таланти : [в Ямпільському РБК відбувся традиційний дитячо-юнацький конкурс «Весняна парасолька», організований міським будинком дитячої та юнацької творчості за підтримки райдержадміністрації, відділів культури та туризму, освіти, сім’ї, молоді та спорту, служби в справах дітей, районного будинку культури. Конкурс проходив у трьох номінаціях – «Естрадна пісня», «Вокальні ансамблі», «Танець» та трьох вікових категоріях – 6–10 р., 11–13 р., 14–18 р. На свято зібралися близько 400 обдарованих дітей Ямпільщини] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2016. – 25 трав. – С. 4.

Юзвак, Т. Томашпільщина знову довела, що ми любимо свою землю і поважаємо рідні традиції : [ фестиваль народної творчості «Одвічна Русава» пройшов під гаслом «Материнська хустка – оберіг родини». Помилуватись старовинними хустками гості фестивалю мали можливість, завітавши до світлиць, які представили 19 тереторіальних громад р-ну. Також на святі були представлені книжкові виставки, дивовижні картини талановитих подільських художників, бісерні ікони, вишиті рушники. Гостей свята частували традиційними стравами української кухні, віншували українськими піснями й танцями] / Т. Юзвак // Томашп. вісник. – 2016. – 25 трав. – С. 1.

25 травня відбувся подвійний мистецький візит представників культури Тульчинщини до столиці нашої держави. В Українському коледжі імені В. Сухомлинського дитяча театральна студія «Котигорошко» при Тульчинському РБК презентувала свою веселу, осучаснену виставу «Ріпка». Учні коледжу захоплено вітали юних тульчинських артистів, жваво реагували на динамічний сюжет п’єси. В цей же день представники Тульчинського районного літературно-мистецького об’єднання «Оберіг» Т. Буга, Л. Маслова, М. Ясакова, Ю. Хмелевський, Н. Шаварська, О. Янушкевич, за підтримки С. Леонтьєвої, О. Яковлєва провели свій творчий вечір у Будинку Національної спілки письменників України «Незабутні зустрічі». Звучали поетичні та музичні твори наших земляків, яких тепло вітали кияни, зокрема, Народний артист України А. Паламаренко, знані поети П. Засенко і М. Шевченко. Захід відбулася у доброзичливій, творчій обстановці. П. Засенко вручив квиток члена НСПУ Н. Шаварській, а представник керівництва НСПУ Т. Фольварочна нагородила Грамотою НСПУ літературно-мистецьке об’єднання «Оберіг» за активну літературну та громадську діяльність.

26-29 травня у Вінниці відбувся Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo» – присвячений постаті видатного українського письменника М. Коцюбинського та названий на честь одного з найвідоміших його творів. Всього у насиченій програмі було більше 40 подій, пов’язаних із літературою, кіно, візуальним мистецтвом. Цьогорічний фестиваль був присвячений темі моря, мотивам кримських новел М. Коцюбинського, історії та сучасній ситуації півострова через призму культури. Почесними гостями фестивалю були володар престижної Європейської літературної нагороди Пйотр Пазінський, білоруський письменник і перекладач Альгерд Бахаревіч, чеський кінодокументаліст Бржетіслав Рихлік, український письменник Тарас Прохасько, який читав улюблене з Коцюбинського пливучи по Бугу на теплоході. Серед гостей також вірменська письменниця Неллі Шахназарян, польський літературознавець Ґжеґож Янкович, британська письменниця і журналістка Лілі Хайд, українські авторки Наталка Сняданко, Маріанна Кіяновська та інші відомі митці. У рамках фестивалю відбулися зустрічі з митцями, авторські читання та кінопокази на різних локаціях міста. А також – цікаві культорологічні лекції, дискусії, музично-літературні перформанси, книжкові презентації, вечори поезії, виставки.

Колективи підтвердили свої звання : [у Хмільницькому РБК відбулося підтвердження звань «зразковий» ансамблю танцю «Джерельце», який діє на базі Хмільницького РБК та «народний» аматорського вокального ансамблю «Первоцвіт» Уланівського СБК. В залі працювала атестаційна комісія управління культури і мистецтв Вінницької ОДА] // Життєві обрії. – 2016. – 27 трав. – С. 4.

27 травня в залі Іллінецького РБК, де проходило свято хореографії «Танець об’єднує нас», зібралися всі, хто не уявляє свого життя без танцю. Учасники свята та глядачі отримали справжню насолоду від класичних, народних, бальних та сучасних танців від зразкового аматорського танцювального колективу «Ілляночка» Іллінецької дитячої музичної школи, міської студії танцю «Sun life» та танцювального колективу Іллінецького державного аграрного коледжу, Вінницької студії танцю «Soul dance studio». Найбільш видовищними та цікавими для глядачів були хореографічні композиції «Фламенко» у виконаннні М. Заремби та В. Гребенюк, «Вальс», який під супровід ансамблю скрипалів Іллінецької дитячої музичної школи виконали танцівники Іллінецького державного аграрного коледжу, «Модерн» у виконанні цього ж колективу, «Хіп хоп» та «Брейк данс» від гостей свята – Вінницької студії танцю «Soul dance studio». Виступ найменших учасників міської студії танцю «Sun life», які виконували танцювальну композицію «Фіксіки», не залишив у залі жодного байдужого. Ведучими свята були – Д. Трикоза та Д. Алексєєнко, які в образі богинь танцю та поезії і музики Терпсіхори і Евтерпи, чудово провели захід. Подяки та солодкі подарунки вручила учасникам заходу завідувач сектору культури і туризму Іллінецької РДА О. Письменна.

28 травня в м. Тульчині відбувся обласний молодіжний етнофестиваль «Калинові мости». Засновниками та організаторами обласного молодіжного етнофестивалю «Калинові мости» є управління культури і мистецтв ОДА, Вінницький обласний центр народної творчості, відділ культури і туризму Тульчинської РДА та Тульчинське училище культури. В урочистому відкритті етнофестивалю взяли участь начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА, заслужений артист України С. Городинський, директор обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України Т. Цвігун, керівники районної влади, директор Тульчинського училища культури, заслужений працівник культури України Л. Трачук. У фестивалі взяли участь творчі колективи та майстри народної творчості Вінниччини. Тульчинський р-н представляли аматорські художні колективи: Ансамбль народної пісні Тульчинської ДМШ; Народний аматорський фольклорний театр «Червона калина» Тульчинського училища культури; Народний аматорський фольклорно-інструментальний ансамбль «Кобза» Тульчинського училища культури; Жіночий вокальний ансамбль «Зореграй» Тульчинського училища культури; Зразковий аматорський танцювальний колектив «Променистий» Клебанського СБК; Дитяча театральна студія «Котигорошко» Тульчинського РБК; Жіночий вокальний колектив «Мальви» Кирнасівського міського будинку культури № 1. Декоративно-прикладне мистецтво презентували: С. Погонець, с. Крищинці; В. Рижий, Н. Лавренчук, гончарство; Олександр та Тетяна Кайнарі, вироби зі шкіри; В. Гриб, різьба по дереву; С. Лєбєдєва, лялькарство; С. Ткачук, Сергій та Олег Довгані, М. Лукашенко, Г. Зорик, Володимир та Надія Гриб, О. Дидинський – художники. Окремо були представлені художні роботи студентів відділу декоративно-прикладного мистецтва Тульчинського училища культури та вихованців художнього відділу Тульчинського дитячої музичної школи. Основною складовою фестивалю була виставка «Скарби Тульчинщини» організована РБК, Тульчинським краєзнавчим музеєм, Тиманівськими народними музеями, працівниками сільських закладів культури району, на якій були представлені писанки, ляльки-мотанки, витинанки, старовинні хустки, сорочки, рушники, домоткані доріжки, рядна, скатерки, кераміка та гончарство.

 

29 травня в Тростянецькому РБК відбувся традиційний щорічний конкурс-фестиваль дитячої та юнацької творчості «Тростянецькі самоцвіти». Цьогоріч в конкурсі прийняли участь 23 солісти та 17 дитячих хореографічних колективів. Традиційно, конкурс проводився у двох номінаціях: вокал (естрадна та народна пісня) та хореографія(сучасний та народний танець), та у трьох вікових категоріях: І вікова категорія 7–10 р.; ІІ вікова категорія 11–14 р.; ІІІ вікова категорія 15–18 р.

Травень учасники хорового колективу СТОВ АФ «Ольгопіль» прийняли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів», який об’єднує не лише хорові аматорські колективи Кіровоградщини, а й всієї України. В різні роки учать у фестивалі брали колективи, як із Заходу, так і зі Сходу України. Широка географія учасників фестивалю і цьогоріч, зокрема, Вінницька, Тернопільська, Черкаська, Дніпровська і навіть Луганська та Донецька області. Традиційній ранковій фестивальній ході творчих делегацій передувало вшанування видатного Кобзаря – учасники фестивалю поклали квіти до пам’ятника Т. Шевченку з нагоди відзначення 155-ї річниці перепоховання українського поета на Чернечій горі поблизу Канева. Подальша хронологія подій вже не відступала від традицій фестивалю. Насамперед – це уквітчання кущів калини, посаджених перед обласною філармонією з нагоди 10-ї та 15-ї річниць фестивалю. Іще одна візитівка фестивалю – виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Калиновий розмай». Також тут представлена і виставка короваїв від творчих делегацій з Кіровоградщини та інших регіонів нашої держави. Іще одне символічне дійство, яке знаменує відкриття фестивалю – пов’язання рушника до фестивальної емблеми – гілки калини, завершило офіційну частину. Цьогорічний рушник, спеціально вишитий народними майстринями Кіровоградського р-ну. На святі були присутні керівники області.

Травень у Тиврівському РБК відбулося районне свято народного мистецтва «Великдень душі в піснях та обрядах». З вітальними словами до учасників та гостей свята звернулись керівник району. Свято розпочалося з огляду виставки народного мистецтва «Пасхальний дивограй», до якої долучились працівники закладів культури району спільно з жителями територіальних громад. Умілі майстрині представили для огляду мешканцям та гостям районного центру справжні витвори: власноруч випечені паски та великодні писанки. У концертній програмі звучали Великодні обрядові пісні у виконанні викладачів та учнів Тиврівської та Гніванської музичних шкіл, працівників районного Будинку культури. За участь у виставці народного мистецтва начальником відділу культури і туризму С. Мартиневич було проведено нагородження дипломами сільських територіальних громад. По закінченню концерту проводились ігри та забави «Ми покличем сонечко нас зігріти, ми будемо весноньці радіти».

Травень вже традицією стало проведення щорічної виставки-конкурсу «Великодня писанка» на Гайсинщині. Цьогорічна виставка розмістилась у фойє районного Будинку культури. Представляли виставку територіальні громади Гайсинського р-ну. Також на святі були присутні керманичі р-ну. Одразу було оголошено результати виставки-конкурсу «Великодня писанка – 2016». Переможці по номінаціях: краща майстриня Великодньої випічки – Н. В. Каращенко з с. Новоселівка, Л. М. Чаленко з с. Чечелівка; краща писанкарка Гайсинщини – О. М. Якубчик з с. Кисляк, О. А. Розвора з с. Гранів; краща Великодня експозиція – Нараївська сільська територіальна громада, Бубнівська сільська територіальна громада; кращий майстер витинанки – О. В. Замирайло з с. Бондурі, О. М. Грошовик з с. Басаличівка.

Травень вже стало гарною традицією в Лозовому Чернівецького р-ну щороку проводити Великодні гаївки. На свято прибули не тільки місцеві колективи художньої самодіяльності, а й вихованці Тульчинського культурно-просвітнього училища під керівництвом М. Т. Сафроняка, який і започаткував цю традицію в с. Лозове. Участь в заході взяли перший заступник голови РДА А. Кузь та заступник голови районної ради О. Суляк, які привітали лозівчан та гостей села з Великодніми святами.

 


Хроніка культурного життя Вінниччини
Травень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше