ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Січень

Версія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Січень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

Вінниця, 2016


Загальний розділ

Напередодні нового 2016 року у Національному музеї літератури України відбулась презентація найповнішого видання творів українського поета, літературознавця та перекладача Михайла Драй-Хмари. Книга вийшла у видавництві «Наукова думка» за підтримки Держкомтелерадіо, у рамках бюджетної програми «Українська книга». У презентації взяв участь перший заступник голови Держкомтелерадіо Б. Червак. Презентована збірка творів містить поезію, поетичні переклади, матеріали наукової діяльності, щоденник і листування М. Драй-Хмари, літературознавчі праці та рецензії. Упорядник видання – літературознавець, заступник директора Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України С. Гальченко. Автори передмов – І. Дзюба та М. Томенко.

17 січня у Самгородецькій СЗШ Козятинського району відбувся мітинг з нагоди відкриття пам’ятної дошки «кіборгу» Юрію Осаулку, який загинув 20 січня 2015 р. під час оборони Донецького аеропорту. Указом Президента України Ю. Осаулко посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Сотні людей прийшли вшанувати пам’ять героя: рідні, друзі, військові побратими, учнівський та педагогічний колективи школи, представники органів сільського самоврядування та районної державної адміністрації. Почесне право відкрити пам’ятний знак воїну надано батькам героя, після чого відбулося освячення дошки пам’яті та покладання квітів.

20 січня, у День пам’яті захисників Донецького аеропорту, у вінницькому Будинку офіцерів відбулося нагородження легендарних «кіборгів» орденами та медалями за оборону Донецького летовища, за проявлену особисту мужність, стійкість, рішучість при виконанні військового обов’язку під час захисту незалежності суверенітету і територіальної цілісності України в ході проведення АТО. Дев’ятьом вінничанам відзнаки присвоєно посмертно. Урочисте вшанування учасників АТО відбулося за участі бійців АТО, волонтерів, громадськості, представників обласної та міської влади, керівництва штабу Повітряних Сил Збройних Сил України.

20 січня у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. Пирогова відбулося відкриття меморіальної дошки, загиблому в АТО «кіборгу», начальнику медичної служби 90-го батальйону Олександру Кондратюку. Цей вищий навчальний заклад О. Кондратюк закінчив у 2010 р., а у січні 2015 р. лейтенант медслужби загинув неподалік Донецького аеропорту. Вшанувати пам’ять «кіборга» прийшли представники обласної та міської влади: перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, голова обласної ради А. Олійник та секретар Вінницької міської ради П. Яблонський, рідні, бойові побратими, одногрупники, студенти та викладачі ВУЗу. Присутні поклали квіти до меморіальної дошки та вшанували пам’ять хвилиною мовчання усіх загиблих бійців в зоні АТО.

26 січня, під час прес-конференції у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулася презентація нової книги «Світоч життя». Це інформаційне видання про минуле, сьогодення та майбутнє енергетики Вінниччини. Авторами такої ідеї стали заступник генерального директора НЕК «Укренерго» Ю. Касіч, гендиректор ПАТ «Вінницяобленерго» А. Поліщук та директор учбового центру ПАТ «Вінницяобленерго», заслужений енергетик України О. Бірюков. Книга побачила світ у рік 55-літнього ювілею ПЕО «Вінницяобленерго» та 20-ліття ПАТ «Вінницяобленерго». Книга «Світоч життя» вийшла накладом у 400 примірників, віддрукована видавництвом «Консоль».

26 січня вінницька книгарня «Є» запрошувала на прес-конференцію з нагоди створення Вінницького історичного товариства. Вінницьке обласне краєзнавче товариство «Поділля» – одна з найстаріших дослідницьких організацій м. Вінниці, заснована у 1980 р. На рахунку товариства не один десяток проведених конференцій, виданих книг та реалізованих дослідницьких проектів. Спільнота «Історія Вінниці» – успішний мережевий проект молодих дослідників, заснований у 2011 р. Його головна мета – популяризація та привернення уваги вінничан до власної історії за допомогою сучасних методів. Відтепер дві організації об’єдналися і мають назву – Вінницьке історичне товариство. Захід відбувся за участі представників обох ініціатив: професора, доктора історичних наук, керівника ГО «Краєзнавче товариство «Поділля» Ю. Легун та історика, керівника ГО «Спільнота «Історія Вінниці» О. Федоришена.

Відзначення Дня Соборності України

13 січня, до Дня Соборності України, у відділі документів з гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва представлено книжково-ілюстративну виставку «Єдність як запорука сили». 18 січня відділ краєзнавства організував перегляд літератури «Шлях до Соборності». 22 січня сектор журнальної періодики підготував прес-виставку «День Соборності – свято єдності нації». Для детального ознайомлення з експозиціями працівники бібліотеки підготували віртуальні списки літератури, які можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

 

19 січня у Ладижинській центральній міській бібліотеці організовано виставку-діалог «У єдності сила народу», присвячену Дню Соборності України. Це свято відзначають щороку 22 січня, у день проголошення Акту Злуки – єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) у 1919 р.

21 січня у секторі правової інформації Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва відбулося засідання «круглого столу» під назвою: «Акт Злуки: уроки минулого і завдання сьогодення», присвячене Дню Соборності України. Захід відбувся за участі представників Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, молодіжного лекторію «Феміда», Клубу творчої інтелігенції «Інтермеццо» та громадської організації «Асоціація бібліотек Вінниччини». Модератором заходу виступив голова Вінницької обласної організації НСПУ М. Каменюк. У засіданні «круглого столу» взяли участь: заступник директора – начальник управління комунікацій з громадськістю Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю В. Лазаренко, поет та композитор А. Савченко, завідувач сектору правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва К. Осадчук, а також відомі письменники Вінниччини: В. Кобець, В. Рабенчук, Л. Куций, Ж. Дмитренко та ін. До заходу працівники сектору підготували тематичну книжково-ілюстративну виставку «Державність вимріяна поколіннями».

21 січня, до Дня Соборності України, Липовецька районна бібліотека для дітей організувала патріотичну годину «Ми українці – велика родина». У заході взяли участь учні шостого класу загальноосвітньої школи №2 ім. В. Копитка. Школярі читали патріотичні вірші та переглянули відеоматеріали «Рідна Україна» та «Україна – це ти».

21 січня, з нагоди Дня Соборності України, у Гайсинській районній бібліотеці для дітей відбулася історико-літературна композиція «В нас єдина держава – ми єдиний народ». Також до заходу працівники бібліотеки оформили книжкову виставку «Слава тобі, Україно моя».

21 січня, до Дня Соборності України, працівниками районного Музею історії та етнографії Тепличчини проведено тематичний захід «Національна єдність – запорука державності України» для учнів місцевої школи. В ході заходу відбувся перегляд документальної стрічки «Злука», в якій відображено історичні події підписання Акту Злуки. Також школярі більше дізналися про державні символи України та символи Теплицького району тощо.

21 січня, до Дня Соборності України, у Чернівецькій центральній районній бібліотеці відбувся урок історії «Україна є і буде». Мета заходу – виховання національної свідомість та почуття гідності, пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу, виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

21 січня у Шаргородському районному Будинку культури відбулися урочисті збори громадськості району з нагоди відзначення Дня Соборності України «Соборність – символ єдності нації». В урочистостях взяли участь керівництво районної ради та райдержадміністрації, керівники територіальних громад, депутати районної ради. Працівниками районного Будинку культури та вихованцями дитячої музичної школи підготовлено тематичний концерт.

22 січня у м. Вінниця відбулося урочисте покладання квітів до Меморіалу Слави та пам’ятнику Героям Небесної Сотні й воїнам АТО, приурочене до 97-ї річниці проголошення Акту Злуки – єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), що відбулося 22 січня 1919 року на Софіївській площі у м. Київ. У покладанні взяли участь: перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, голова обласної ради А. Олійник, військові, представники духовенства та громадськість міста. Сотні людей висловили свою скорботу за полеглими синами України. День Соборності України є своєрідним символом єднання громадян України з різних регіонів, різної національності та різних соціальних верств.

22 січня у концертній залі «Плеяда» Вінницької обласної філармонії відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України. В урочистостях взяли участь: перший заступник голови обласної державної адміністрації А. Гижко, голова Вінницької обласної ради А. Олійник, заступник міського голови Г. Якубович, а також представники громадськості регіону, творча інтелігенція, учасники антитерористичної операції на сході України, військові, волонтери. У ході свята вручено почесні грамоти, квіти та нагороди кращим представникам творчої інтелігенції і громадськості Вінниччини, а також учасникам АТО, військовим та волонтерам. По завершенню офіційної частини свої вітання учасникам заходу презентували кращі творчі колективи та виконавці Поділля.

 

22 січня у торговому центрі «Sky Park» у м. Вінниця відбулася акція «Соборна, вільна, неподільна моя Україна», присвячена Дню Соборності України. В ході заходу вінничани створили картину в японській техніці клаптикового живопису – кінусайга. Більше сотні вінничан долучилися до створення картини та приєднали свій клаптик єдності, серед них – представники влади, молодь, звичайні відвідувачі торгового центру. На картині зображені символи держави: калина, герб, державний прапор та журавель, як символ любові до рідної землі. Готове панно передадуть в офіс Вінницької ГО переселенців «Спільна справа» у знак підтримки та єдності.

22 січня, до Дня Соборності України, у Липовецькій центральній районній бібліотеці працівниками відділу обслуговування проведено хвилину історичної пам’яті «День Соборності і Свободи в Україні», а також оформлено бібліографічний огляд літератури «Соборність України під прапором волі».

22 січня голова Оратівської районної державної адміністрації Н. Мельничук, голова районної ради Г. Лошак, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчого апарату районної ради, представники громадськості, селищний, сільські голови взяли участь в урочистому заході з нагоди відзначення Дня Соборності України «Величний День Злуки», який відбувся у районному Будинку культури. У фойє закладу працівниками центральної районної бібліотеки презентовано виставку тематичних видань «У нас єдина держава, і ми єдиний народ». По завершенню урочистої частини відбувся святковий концерт, організований працівниками Будинку культури та за участі дитячих колективів художньої самодіяльності.

22 січня у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Соборність України: від історії до сьогодення», присвячене Дню Соборності України. У засіданні взяли участь: представники влади, викладачі історії та правознавства загальноосвітніх закладів району, краєзнавці, представники громадськості та ЗМІ. Захід супроводжувався демонстрацією тематичних відеоматеріалів.

 

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, у приміщенні сесійної зали Ладижинської міської ради відбулось урочисте зібрання за участі представників місцевої влади, працівників бюджетних установ, громадських організацій, засобів масової інформації. В ході заходу відбулося покладання кошику з квітами до погруддя Тараса Шевченка. По завершенню урочистої частини відбувся перегляд документально-історичного фільму про мільйони незламних борців, які захищали територіальну цілісність України.

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, у читальній залі Липовецької центральної районної бібліотеки організовано книжкову виставку «Соборна мати – Україна одна для всіх як оберіг». Представлені книги передають історію української держави, висвітлюють її тернистий шлях до соборності, а також розповідають про процеси державотворення та формування території української незалежної держави.

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, в Іллінецькому районному Будинку культури відбувся урочистий захід за участі голови районної державної адміністрації А. Лисака, керуючого справами виконавчого апарату районної ради С. Семенюка, керівників та працівників підприємств, установ, організацій, громадськості міста. По завершенню офіційної частини відбувся святковий концерт, який підготували творчі колективи Іллінеччини.

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, у Гайсинському районному Будинку культури відбулось урочисте святкування. Учасники святкового дійства переглянули відеофільм «Соборна, вільна, неподільна моя Україна». З вітальним словом до присутніх звернулися голова районної ради Г. Боровий та мер міста А. Гук, які вручили почесні грамоти учасникам бойових дій антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей і грошові винагороди за високий професіоналізм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Працівники районного Будинку культури підготували святковий концерт.

22 січня у читальній залі Теплицької центральної районної бібліотеки відбувся цикл заходів присвячених Дню Соборності України, зокрема: оформлено книжкову викладку «Соборна Україна: історія і сучасність» та відбувся екскурс у минуле «Історичними шляхами України». У заході взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації В. Дзюбенко, голова Теплицької селищної ради Р. Трамбовецький, начальник відділу культури і туризму В. Прокопенко.

22 січня в актовій залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького відбулися урочистості та тематичний концерт, присвячений Дню Соборності України. У заході взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський, міський голова М. Кольченко, представники громадських організацій та політичних партій, делегації трудових колективів та установ району, духовенства, молоді та студентства, учасники АТО та сім’ї переселенців, представники ЗМІ. По завершенню урочистої частини відбувся патріотичний концерт за участі: народного аматорського хорового колективу міської організації ветеранів праці, учнів та викладачів дитячої музичної школи, вокального квартету «Загадкові» Війтівського СБК, зразкового ансамблю естрадного танцю «Мрія» РБК, хореографічного колективу дитячої музичної школи «Росинка» та ін.

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, у читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки організовано книжкову виставку «Україна навіки Соборна». Книги на виставці представлені за розділами: «На шляху до Соборності України», «Ідейні провідники української Соборності», «Розквітай, прекрасна Україно!» та «Світ відкриває Україну». У Томашпільській районній бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку «Україна в нас одна».

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, в Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбулися урочистості та тематичний концерт «Україна Соборна – наша гордість і слава», з нагоди Дня Соборності України. В урочистому зібрані взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації І. Гончар, заступник голови райдержадміністрації В. Козачишен, начальники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ з трудовими колективами. Хвилиною мовчання вшановано борців за незалежність та соборність України у різні часи. По закінченню урочистих зборів відбувся святковий концерт організований працівниками районного Будинку культури та вихованцями дитячої музичної школи.

Стаматі, Х. День Соборності України та презентація книги про учасників АТО : [з нагоди Дня Соборності України, у залі засідань Чернівецької райдержадміністрації відбулася презентація збірки «Сучасні герої нашого краю». В збірці опублікована інформація про учасників антитерористичної операції на сході України та мобілізованих жителів Чернівецького району Вінницької області станом на листопад 2015 р. На презентацію запрошено учасників антитерористичної операції району та їх сім’ї] / Х. Стаматі // Чернівец. зоря. – 2016. – 29 січ. – С. 4.

Татарин, М. «Єднаймося, друзі й родино, хай наша свята Україна цвіте, як калина…» : [до Дня Соборності України, у залі засідань Жмеринської районної ради відбулися урочисті збори за участі керівництва району, сільські і селищні голови, керівники підприємств, організацій та установ району. По завершенню офіційної частини відбувся тематичний концерт, організований працівниками районного Будинку культури та вихователі і викладачі Станіславчицької музичної школи] / М. Татарин // Жмерин. меридіан. – 2016. – 30 січ. – С. 1.

Бібліотеки Вінниччини

У січні у Липовецькій районній бібліотеці для дітей організовано книжкову виставку «Для допитливих, доскіпливих, ерудованих і всіх, хто прагне такими стати». Виставка складається з чотирьох розділів «Я пізнаю світ», «Світ навколо нас», «Чудеса рідного краю», «Цікаве про незвичайне».

Михалиця, О. Подарунки від краєзнавців : [про краєзнавчі видання, що були видані краєзнавцями, поетами, творчими краянами Хмільницького району. У 2015 році їх було видано понад двадцять книг, частину з яких подаровано Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих] / О. Михалиця // Життєві обрії. – 2016. – 5 січ. – С. 4.

Рудая, М. Презентація нової книги : [у рамках чергового засідання клубу «Криниця» у Немирівській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги «Донбас – арена війни» (Вінниця, 2015). Видання здійснено в рамках інформаційної кампанії «Почути – Зрозуміти – Порозумітися», що проводиться Вінницькою ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» у межах реалізованого Фондом «Східна Європа» за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН. До збірки «Донбас – арена війни» увійшло п’ятдесят унікальних історій, авторами яких є письменники, поети, фотохудожники, журналісти – вихідці з Донеччини. Більшість з них – це викладачі, співробітники, студенти та випускники Донецького національного університету. Збірка складається з публіцистичних нарисів, аналітичних роздумів, есе і філософських міркувань, які відображають події на Донбасі в період 2014–2015 рр. Упорядником збірки стала кандидат філологічних наук, в. о. завідувачки кафедри журналістики ДонНУ у м. Вінниця Олена Тараненко] / М. Рудая // Прибуз. новини. – 2016. – 8 січ. – С. 7.

Тупчій, Л. «Калинове гроно». Підсумки року : [у читальній залі КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека» відбулося підсумкове засідання міськрайонного літературного об’єднання «Калинове гроно» під керівництвом поета, члена Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України В. Горлея. В програмі заходу підведено підсумки діяльності об’єднання за 2015 р.] / Л. Тупчій // Жмерин. меридіан. – 2016. – 9 січ. – С. 4.

12 січня на базі НВК «Томашпільська ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» відбулися педагогічні читання на тему: «М. І. Драгоманов – історик, філософ, поет, громадський діяч». Учасники педагогічних читань – учителі початкових класів загальноосвітніх шкіл та завідувачі дошкільних навчальних закладів району. Педагогічні працівники ознайомились з життєвим та творчим шляхом М. І. Костомарова, його громадською та науковою діяльністю, літературною творчістю. До заходу працівники Томашпільської центральної районної бібліотеки підготували виставку творів видатного історика, поета, громадського діяча 19 століття М. І. Костомарова.

15 січня у Чернівецькій центральній районній бібліотеці відбувся вечір-портрет «Дорога болю», з нагоди 78-річчя від дня народження видатного українського поета, перекладача, прозаїка, літературознавця, правозахисника, Героя України Василя Стуса.

20 січня у Вінницькій міській бібліотеці № 13 відбувся вечір спілкування «Крим – красо України!», присвячений Дню АР Крим. З вітальним словом виступив начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І. Салецький. Музичний дарунок прозвучав у виконанні вихованців Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька».

Бевза, М. Героїзм «кіборгів» – шлях у безсмертя : [у Ямпільській центральній районній бібліотеці відбулась година пам’яті «Донецький аеропорт – незламна фортеця українського духу», присвячена захисникам Донецького аеропорту, легендарним героям-«кіборгам». Організатори заходу – працівники центральної районної бібліотеки та краєзнавчого відділу Ямпільського районного музею образотворчого мистецтва. Присутні дізналися більше про події того часу, прослухали патріотичні вірші та пісні І. Федишин «Прошу в неба», «Повертайся живим», С. Вакарчука «Стріляй». Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх мужніх воїнів, які загинули, обороняючи рідну землю. До заходу працівники бібліотеки підготували виставку «Донецький аеропорт – незламна фортеця духу», де представлені матеріали про воїнів АТО та волонтерів] / М. Бевза // Ямпіл. вісті. – 2016. – 27 січ. – С. 2.

27 січня у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки проведено годину пам’яті «Голокост – знищення фашистами людей єврейської нації». Бібліотекарі розповіли присутнім про масштаби трагедії, про жертви Голокосту на Вінниччині. Учасники переглянули фрагменти документального фільму «Реквієм берегині». До заходу працівники бібліотеки підготували тематичну викладку книг «Ключові факти про Голокост: історична правда».

27 січня, з нагоди вшанування пам’яті жертв Голокосту, у Літинській центральній районній бібліотеці відбулась історична година «Без надії на виживання» та організовано книжково-ілюстративну виставку «Сльозою омивається душа… Чому ж так часто доля українська плаче?..». Бібліограф С. Красноголов та бібліограф-краєзнавець Н. Римаренко ознайомили присутніх з подіями того часу, що відбулися в Україні і зокрема у м. Літин. На завершення заходу відбувся перегляд короткометражних документальних фільмів про події того часу.

27 січня, до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, з метою ознайомлення читачів з трагічним минулим українського народу, у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей організовано бібліомікс «Прости нас, пам’яте, прости...», біля якого також відбулися тематичні бесіди бібліотекарів з читачами.

27 січня, до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, у читальній залі Липовецької центральної районної бібліотеки організовано викладку літератури «Трагедія Бабиного Яру». У представлених книгах зібрано свідчення очевидців тих подій, які дивом вижили.

27 січня, до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, працівниками Бершадської центральної районної бібліотеки оформлено тематичну інформаційну викладку та проведено коментований перегляд літератури «Скорботна свічка пам’яті святої». В сільських бібліотеках району відбулися години скорботи «Місця, пов’язані з пам’яттю про Голокост на Бершадщині».

Біла зимонька прийшла, багато свят нам принесла : (різдвяно-новорічні посиденьки) : [з метою відродження українських народних традицій, звичаїв, обрядів, популяризації українського народного мистецтва, працівники Чечельницької центральної районної бібліотеки проводять різноманітні заходи: уроки народознавства, зустрічі, різдвяно-новорічні посиденьки тощо. Зокрема, до новорічно-рідзвяних свят у бібліотеці відбулися бібліотечні посиденьки «Прощання з колядою». Також до заходу оформлено перегляд літератури «Різдво у нашому домі», книжкову виставку «Радіє нині вся земля» тощо] // Чечельниц. вісн. – 2016.– 28 січ. – С. 5.

28 січня у приміщенні вінницької бібліотеки-філії №11 відбувся поетичний вечір «До мурашек» переселенеці з м. Севастопіль Ірини Берези. Рік тому бібліотека допомогла І. Березі організувати свій перший авторський вечір. Цього разу авторка вирішила поділитись своїми досягненнями за рік. Протягом року вона брала активну участь у вінницьких поетичних фестивалях та отримала нагороду за кращий вірш на фестивалі «Малахітовий носоріг». Усім бажаючим І. Береза подарувала свою віршовану збірку. Під час вечору також відбувся благодійний збір коштів на ліки для бійців в зоні АТО від волонтерської групи «Бойові Бджілки».

28 січня, до 125-річчя від дня народження поета, філософа, новатора поетичної форми, перекладача П. Г. Тичини, у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей оформлено книжково-ілюстративну виставку-присвяту «В поколіннях я озвуся...».

28 січня, з нагоди вшанування пам’яті полеглих у битві під Крутами, у Літинській центральній районній бібліотеці проведено годину історії «На Аскольдовій могилі – український цвіт…» та організовано виставку-реквієм «Там цвіт прекрасний України довічним сном калино спить». Також виставку історичних матеріалів та книг «Крути 29 січня 18 року – символ героїзму українського юнацтва» представлено і у Літинському краєзнавчому музеї ім. Устима Кармалюка.

28 січня, до Дня пам’яті героїв Крут, працівниками Липовецької районної бібліотеки для дітей організовано історико-літературну експозицію «Від героїв Крут до героїв АТО». Виставка присвячена подвигам національно-визвольних змагань початку ХХ ст. та наших сучасників під час Майдану та героїчної боротьби на сході України.

28 січня, з метою виховання у молодого покоління почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу, вшанування пам’яті українських юнаків, що полягли в бою під Крутами, у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся виховний захід «В серцях людських не вмерли Крути». Ведучі заходу розповіли про трагічні події 1917-1918 рр., студенти Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу декламувала поетичні твори, присвячені юним героям Крут та сучасним героям АТО. На завершення присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які загинули у боротьбі за волю і кращу долю України. До заходу організовано тематичний перегляд літератури «День пам’яті героїв Крут».

29 січня у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей організовано книжкову викладку-вшанування «Нев’янучий вінок пам’яті героїв Крут», до Дня пам’яті героїв Крут.

29 січня у відділі обслуговування Козятинської центральної районної бібліотеки організовано книжкову виставку «Від Героїв Крут до Героїв Небесної Сотні», присвячену подвигу і самопожертві цих юних українців. Також відбулася бесіда «Молодь – рушій великих змін», головною метою якої є донесення до суспільства важливості теми захисту держави, відповідальності за її долю.

29 січня, у рамках вшанування пам’яті героїв Крут, в Калинівській центральній районній бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну виставку «Від Героїв Крут до Героїв Небесної Сотні», де читачі мали можливість детально ознайомитися з героїчним минулим та сьогоденням українського народу, життям та діяльністю борців за волю України.

29 січня у залі засідань Томашпільської районної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації В. Ставнійчука відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Подвиг Героїв Крут». На захід були запрошені: начальники, спеціалісти управлінь та відділів районної державної адміністрації, виконавчого апарату районної ради, керівники підприємств, установ та організацій району, представники засобів масової інформації. До заходу працівники Томашпільської центральної районної бібліотеки презентували підбір тематичної літератури та відеофільмів про події того часу.

29 січня, до Дня пам’яті героїв Крут, у Бершадській центральній районній бібліотеці для юнацтва оформлено виставку-роздум «Крути: і сум і біль, і вічна пам’ять». У читальній залі оформлено інформаційну викладку – історичний екскурс «Крути – трагедія і слава». У районному краєзнавчому музеї оформлено виставку «Подвиг і трагізм», у навчальних закладах міста та району відбулися лекції «Пам’яті тридцяти». У бібліотеках району для різних груп читачів проведено літературно-історичні подорожі «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ» та «Нема любові понад ту, що окропила кров’ю Крути».

29 січня, у рамках вшанування пам’яті героїв Крут, у Мурованокуриловецькій центральній районній бібліотеці відбувся патріотичний урок «На шлях в майбутнє вкажуть Крути». До заходу працівники бібліотеки підготували книжково-ілюстративну експозицію «Героїка трагедії Крут».

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

2-10 січня, до 78-річчя від дня народження видатного поета, правозахисника, Героя України Василя Стуса, у відділі краєзнавства експонувався перегляд літератури «Василь Стус: життя як творчість», присвячений пам’яті видатного земляка.

4 січня, до 78-річчя від дня народження видатного поета, правозахисника, Героя України Василя Стуса, у відділі документів з гуманітарних, технічних та природничих наук організовано виставку-портрет «А все ж нестерпна безневинна кара…». Експозиція складається з двох розділів «Сходження на Голгофу слави» та «Василь Стус у колі своїх сучасників», матеріали яких висвітлюють життєвий та творчий шлях письменника.

5 січня у відділі рідкісних і цінних видань оформлено виставку «Агатангел Кримський – учений, письменник, українець», присвячену 145-річчю від дня народження відомого сходознавця, етнографа, перекладача кримськотатарського походження, одного з організаторів Академії наук України. Видатний вчений зробив величезний внесок в українське мовознавство, зокрема у вивчення історичних пам’яток української мови та її діалектних особливостей. Чимало уваги він приділяв проблемам розвитку й нормалізації української літературної мови. На виставці представлено прижиттєві видання наукових праць вченого та його художні твори.

6 січня відділ мистецтв підготував перегляд книжково-ілюстративної виставки «Сповідь душі Василя Касіяна», присвячений 120-річчю від дня народження відомого художника.

Касіян Василь – український радянський художник, графік, народний художник СРСР, професор Київського художнього інституту. Художник з вродженим хистом, широким інтелектом, знанням життя і глибинної суті людини. Митець, який поєднав традиції європейської культури з національними традиціями українців.

6 січня відділ краєзнавства організував виставку-ювілей «Ми приходим у світ для любові…», присвячену 75-річчю від дня народження української поетеси, заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки письменників України Ганни Чубач. Також працівники відділу підготували біобібліографічний покажчик до ювілею поетеси, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua.

11 січня інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» підготував книжкову виставку «Письменник життя і боротьби», до 140-річчя від дня народження видатного американського письменника Джека Лондона. З літератури, представленої на експозиції, можна дізнатися про нужденне життя, пошук щастя, творчість життєлюбної людини з важкою і дивовижною долею. Для детального ознайомлення з експозицією працівники центру підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua.

12 січня у відділі аграрних наук і виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Сучасні технології в овочівництві», яке провела президент клубу Г. Мінова. З цікавою інформацією виступили В. Кухтіна, П. Стащук, Л. Білоус, Л. Литвиненко. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

14 січня у читальній залі відділу документів з гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся літературно-мистецький вечір у рамках Стусівських читань «Кожна муза має свій вік», присвячений 78-й річниці від дня народження українського поета, політв’язня, Героя України Василя Стуса. У літературно-мистецькому вечорі взяли участь: начальник обласного управління культури та мистецтв С. Городинський, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозова, поетеса, член НСПУ, громадська діячка, заступник голови Вінницького Міжнародного земляцтва у Києві Н. Гнатюк; письменник, член НСПУ, голова обласної організації Конгресу української інтелігенції, голова літературно-мистецького об’єднання ім. В. Стуса В. Кобець; доктор філологічних наук, професор кафедри історії української літератури і фольклористики Донецького національного університету В. Просалова; кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського В. Крупка; літературознавець, аспірант Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України В. Василенко; письменниця, заступник головного редактора літературно-мистецького журналу «Вінницький край», член НСПУ В. Сторожук. Студенти з різних навчальних закладів міста читали вірші В. Стуса та виконували українські народні пісні. До заходу у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано: виставку-пам’ять «Не просто поет, а дух і совість народу» (відділ краєзнавства); виставку-портрет «А все ж нестерпна безневинна кара…» (відділ документі


Хроніка культурного життя Вінниччини
Січень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше