ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Січень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

Вінниця, 2016


Загальний розділ

Напередодні нового 2016 року у Національному музеї літератури України відбулась презентація найповнішого видання творів українського поета, літературознавця та перекладача Михайла Драй-Хмари. Книга вийшла у видавництві «Наукова думка» за підтримки Держкомтелерадіо, у рамках бюджетної програми «Українська книга». У презентації взяв участь перший заступник голови Держкомтелерадіо Б. Червак. Презентована збірка творів містить поезію, поетичні переклади, матеріали наукової діяльності, щоденник і листування М. Драй-Хмари, літературознавчі праці та рецензії. Упорядник видання – літературознавець, заступник директора Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України С. Гальченко. Автори передмов – І. Дзюба та М. Томенко.

17 січня у Самгородецькій СЗШ Козятинського району відбувся мітинг з нагоди відкриття пам’ятної дошки «кіборгу» Юрію Осаулку, який загинув 20 січня 2015 р. під час оборони Донецького аеропорту. Указом Президента України Ю. Осаулко посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Сотні людей прийшли вшанувати пам’ять героя: рідні, друзі, військові побратими, учнівський та педагогічний колективи школи, представники органів сільського самоврядування та районної державної адміністрації. Почесне право відкрити пам’ятний знак воїну надано батькам героя, після чого відбулося освячення дошки пам’яті та покладання квітів.

20 січня, у День пам’яті захисників Донецького аеропорту, у вінницькому Будинку офіцерів відбулося нагородження легендарних «кіборгів» орденами та медалями за оборону Донецького летовища, за проявлену особисту мужність, стійкість, рішучість при виконанні військового обов’язку під час захисту незалежності суверенітету і територіальної цілісності України в ході проведення АТО. Дев’ятьом вінничанам відзнаки присвоєно посмертно. Урочисте вшанування учасників АТО відбулося за участі бійців АТО, волонтерів, громадськості, представників обласної та міської влади, керівництва штабу Повітряних Сил Збройних Сил України.

20 січня у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. Пирогова відбулося відкриття меморіальної дошки, загиблому в АТО «кіборгу», начальнику медичної служби 90-го батальйону Олександру Кондратюку. Цей вищий навчальний заклад О. Кондратюк закінчив у 2010 р., а у січні 2015 р. лейтенант медслужби загинув неподалік Донецького аеропорту. Вшанувати пам’ять «кіборга» прийшли представники обласної та міської влади: перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, голова обласної ради А. Олійник та секретар Вінницької міської ради П. Яблонський, рідні, бойові побратими, одногрупники, студенти та викладачі ВУЗу. Присутні поклали квіти до меморіальної дошки та вшанували пам’ять хвилиною мовчання усіх загиблих бійців в зоні АТО.

26 січня, під час прес-конференції у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулася презентація нової книги «Світоч життя». Це інформаційне видання про минуле, сьогодення та майбутнє енергетики Вінниччини. Авторами такої ідеї стали заступник генерального директора НЕК «Укренерго» Ю. Касіч, гендиректор ПАТ «Вінницяобленерго» А. Поліщук та директор учбового центру ПАТ «Вінницяобленерго», заслужений енергетик України О. Бірюков. Книга побачила світ у рік 55-літнього ювілею ПЕО «Вінницяобленерго» та 20-ліття ПАТ «Вінницяобленерго». Книга «Світоч життя» вийшла накладом у 400 примірників, віддрукована видавництвом «Консоль».

26 січня вінницька книгарня «Є» запрошувала на прес-конференцію з нагоди створення Вінницького історичного товариства. Вінницьке обласне краєзнавче товариство «Поділля» – одна з найстаріших дослідницьких організацій м. Вінниці, заснована у 1980 р. На рахунку товариства не один десяток проведених конференцій, виданих книг та реалізованих дослідницьких проектів. Спільнота «Історія Вінниці» – успішний мережевий проект молодих дослідників, заснований у 2011 р. Його головна мета – популяризація та привернення уваги вінничан до власної історії за допомогою сучасних методів. Відтепер дві організації об’єдналися і мають назву – Вінницьке історичне товариство. Захід відбувся за участі представників обох ініціатив: професора, доктора історичних наук, керівника ГО «Краєзнавче товариство «Поділля» Ю. Легун та історика, керівника ГО «Спільнота «Історія Вінниці» О. Федоришена.

Відзначення Дня Соборності України

13 січня, до Дня Соборності України, у відділі документів з гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва представлено книжково-ілюстративну виставку «Єдність як запорука сили». 18 січня відділ краєзнавства організував перегляд літератури «Шлях до Соборності». 22 січня сектор журнальної періодики підготував прес-виставку «День Соборності – свято єдності нації». Для детального ознайомлення з експозиціями працівники бібліотеки підготували віртуальні списки літератури, які можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

 

19 січня у Ладижинській центральній міській бібліотеці організовано виставку-діалог «У єдності сила народу», присвячену Дню Соборності України. Це свято відзначають щороку 22 січня, у день проголошення Акту Злуки – єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) у 1919 р.

21 січня у секторі правової інформації Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва відбулося засідання «круглого столу» під назвою: «Акт Злуки: уроки минулого і завдання сьогодення», присвячене Дню Соборності України. Захід відбувся за участі представників Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, молодіжного лекторію «Феміда», Клубу творчої інтелігенції «Інтермеццо» та громадської організації «Асоціація бібліотек Вінниччини». Модератором заходу виступив голова Вінницької обласної організації НСПУ М. Каменюк. У засіданні «круглого столу» взяли участь: заступник директора – начальник управління комунікацій з громадськістю Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю В. Лазаренко, поет та композитор А. Савченко, завідувач сектору правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва К. Осадчук, а також відомі письменники Вінниччини: В. Кобець, В. Рабенчук, Л. Куций, Ж. Дмитренко та ін. До заходу працівники сектору підготували тематичну книжково-ілюстративну виставку «Державність вимріяна поколіннями».

21 січня, до Дня Соборності України, Липовецька районна бібліотека для дітей організувала патріотичну годину «Ми українці – велика родина». У заході взяли участь учні шостого класу загальноосвітньої школи №2 ім. В. Копитка. Школярі читали патріотичні вірші та переглянули відеоматеріали «Рідна Україна» та «Україна – це ти».

21 січня, з нагоди Дня Соборності України, у Гайсинській районній бібліотеці для дітей відбулася історико-літературна композиція «В нас єдина держава – ми єдиний народ». Також до заходу працівники бібліотеки оформили книжкову виставку «Слава тобі, Україно моя».

21 січня, до Дня Соборності України, працівниками районного Музею історії та етнографії Тепличчини проведено тематичний захід «Національна єдність – запорука державності України» для учнів місцевої школи. В ході заходу відбувся перегляд документальної стрічки «Злука», в якій відображено історичні події підписання Акту Злуки. Також школярі більше дізналися про державні символи України та символи Теплицького району тощо.

21 січня, до Дня Соборності України, у Чернівецькій центральній районній бібліотеці відбувся урок історії «Україна є і буде». Мета заходу – виховання національної свідомість та почуття гідності, пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу, виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

21 січня у Шаргородському районному Будинку культури відбулися урочисті збори громадськості району з нагоди відзначення Дня Соборності України «Соборність – символ єдності нації». В урочистостях взяли участь керівництво районної ради та райдержадміністрації, керівники територіальних громад, депутати районної ради. Працівниками районного Будинку культури та вихованцями дитячої музичної школи підготовлено тематичний концерт.

22 січня у м. Вінниця відбулося урочисте покладання квітів до Меморіалу Слави та пам’ятнику Героям Небесної Сотні й воїнам АТО, приурочене до 97-ї річниці проголошення Акту Злуки – єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), що відбулося 22 січня 1919 року на Софіївській площі у м. Київ. У покладанні взяли участь: перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, голова обласної ради А. Олійник, військові, представники духовенства та громадськість міста. Сотні людей висловили свою скорботу за полеглими синами України. День Соборності України є своєрідним символом єднання громадян України з різних регіонів, різної національності та різних соціальних верств.

22 січня у концертній залі «Плеяда» Вінницької обласної філармонії відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України. В урочистостях взяли участь: перший заступник голови обласної державної адміністрації А. Гижко, голова Вінницької обласної ради А. Олійник, заступник міського голови Г. Якубович, а також представники громадськості регіону, творча інтелігенція, учасники антитерористичної операції на сході України, військові, волонтери. У ході свята вручено почесні грамоти, квіти та нагороди кращим представникам творчої інтелігенції і громадськості Вінниччини, а також учасникам АТО, військовим та волонтерам. По завершенню офіційної частини свої вітання учасникам заходу презентували кращі творчі колективи та виконавці Поділля.

 

22 січня у торговому центрі «Sky Park» у м. Вінниця відбулася акція «Соборна, вільна, неподільна моя Україна», присвячена Дню Соборності України. В ході заходу вінничани створили картину в японській техніці клаптикового живопису – кінусайга. Більше сотні вінничан долучилися до створення картини та приєднали свій клаптик єдності, серед них – представники влади, молодь, звичайні відвідувачі торгового центру. На картині зображені символи держави: калина, герб, державний прапор та журавель, як символ любові до рідної землі. Готове панно передадуть в офіс Вінницької ГО переселенців «Спільна справа» у знак підтримки та єдності.

22 січня, до Дня Соборності України, у Липовецькій центральній районній бібліотеці працівниками відділу обслуговування проведено хвилину історичної пам’яті «День Соборності і Свободи в Україні», а також оформлено бібліографічний огляд літератури «Соборність України під прапором волі».

22 січня голова Оратівської районної державної адміністрації Н. Мельничук, голова районної ради Г. Лошак, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчого апарату районної ради, представники громадськості, селищний, сільські голови взяли участь в урочистому заході з нагоди відзначення Дня Соборності України «Величний День Злуки», який відбувся у районному Будинку культури. У фойє закладу працівниками центральної районної бібліотеки презентовано виставку тематичних видань «У нас єдина держава, і ми єдиний народ». По завершенню урочистої частини відбувся святковий концерт, організований працівниками Будинку культури та за участі дитячих колективів художньої самодіяльності.

22 січня у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Соборність України: від історії до сьогодення», присвячене Дню Соборності України. У засіданні взяли участь: представники влади, викладачі історії та правознавства загальноосвітніх закладів району, краєзнавці, представники громадськості та ЗМІ. Захід супроводжувався демонстрацією тематичних відеоматеріалів.

 

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, у приміщенні сесійної зали Ладижинської міської ради відбулось урочисте зібрання за участі представників місцевої влади, працівників бюджетних установ, громадських організацій, засобів масової інформації. В ході заходу відбулося покладання кошику з квітами до погруддя Тараса Шевченка. По завершенню урочистої частини відбувся перегляд документально-історичного фільму про мільйони незламних борців, які захищали територіальну цілісність України.

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, у читальній залі Липовецької центральної районної бібліотеки організовано книжкову виставку «Соборна мати – Україна одна для всіх як оберіг». Представлені книги передають історію української держави, висвітлюють її тернистий шлях до соборності, а також розповідають про процеси державотворення та формування території української незалежної держави.

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, в Іллінецькому районному Будинку культури відбувся урочистий захід за участі голови районної державної адміністрації А. Лисака, керуючого справами виконавчого апарату районної ради С. Семенюка, керівників та працівників підприємств, установ, організацій, громадськості міста. По завершенню офіційної частини відбувся святковий концерт, який підготували творчі колективи Іллінеччини.

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, у Гайсинському районному Будинку культури відбулось урочисте святкування. Учасники святкового дійства переглянули відеофільм «Соборна, вільна, неподільна моя Україна». З вітальним словом до присутніх звернулися голова районної ради Г. Боровий та мер міста А. Гук, які вручили почесні грамоти учасникам бойових дій антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей і грошові винагороди за високий професіоналізм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Працівники районного Будинку культури підготували святковий концерт.

22 січня у читальній залі Теплицької центральної районної бібліотеки відбувся цикл заходів присвячених Дню Соборності України, зокрема: оформлено книжкову викладку «Соборна Україна: історія і сучасність» та відбувся екскурс у минуле «Історичними шляхами України». У заході взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації В. Дзюбенко, голова Теплицької селищної ради Р. Трамбовецький, начальник відділу культури і туризму В. Прокопенко.

22 січня в актовій залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького відбулися урочистості та тематичний концерт, присвячений Дню Соборності України. У заході взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський, міський голова М. Кольченко, представники громадських організацій та політичних партій, делегації трудових колективів та установ району, духовенства, молоді та студентства, учасники АТО та сім’ї переселенців, представники ЗМІ. По завершенню урочистої частини відбувся патріотичний концерт за участі: народного аматорського хорового колективу міської організації ветеранів праці, учнів та викладачів дитячої музичної школи, вокального квартету «Загадкові» Війтівського СБК, зразкового ансамблю естрадного танцю «Мрія» РБК, хореографічного колективу дитячої музичної школи «Росинка» та ін.

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, у читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки організовано книжкову виставку «Україна навіки Соборна». Книги на виставці представлені за розділами: «На шляху до Соборності України», «Ідейні провідники української Соборності», «Розквітай, прекрасна Україно!» та «Світ відкриває Україну». У Томашпільській районній бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку «Україна в нас одна».

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, в Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбулися урочистості та тематичний концерт «Україна Соборна – наша гордість і слава», з нагоди Дня Соборності України. В урочистому зібрані взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації І. Гончар, заступник голови райдержадміністрації В. Козачишен, начальники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ з трудовими колективами. Хвилиною мовчання вшановано борців за незалежність та соборність України у різні часи. По закінченню урочистих зборів відбувся святковий концерт організований працівниками районного Будинку культури та вихованцями дитячої музичної школи.

Стаматі, Х. День Соборності України та презентація книги про учасників АТО : [з нагоди Дня Соборності України, у залі засідань Чернівецької райдержадміністрації відбулася презентація збірки «Сучасні герої нашого краю». В збірці опублікована інформація про учасників антитерористичної операції на сході України та мобілізованих жителів Чернівецького району Вінницької області станом на листопад 2015 р. На презентацію запрошено учасників антитерористичної операції району та їх сім’ї] / Х. Стаматі // Чернівец. зоря. – 2016. – 29 січ. – С. 4.

Татарин, М. «Єднаймося, друзі й родино, хай наша свята Україна цвіте, як калина…» : [до Дня Соборності України, у залі засідань Жмеринської районної ради відбулися урочисті збори за участі керівництва району, сільські і селищні голови, керівники підприємств, організацій та установ району. По завершенню офіційної частини відбувся тематичний концерт, організований працівниками районного Будинку культури та вихователі і викладачі Станіславчицької музичної школи] / М. Татарин // Жмерин. меридіан. – 2016. – 30 січ. – С. 1.

Бібліотеки Вінниччини

У січні у Липовецькій районній бібліотеці для дітей організовано книжкову виставку «Для допитливих, доскіпливих, ерудованих і всіх, хто прагне такими стати». Виставка складається з чотирьох розділів «Я пізнаю світ», «Світ навколо нас», «Чудеса рідного краю», «Цікаве про незвичайне».

Михалиця, О. Подарунки від краєзнавців : [про краєзнавчі видання, що були видані краєзнавцями, поетами, творчими краянами Хмільницького району. У 2015 році їх було видано понад двадцять книг, частину з яких подаровано Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих] / О. Михалиця // Життєві обрії. – 2016. – 5 січ. – С. 4.

Рудая, М. Презентація нової книги : [у рамках чергового засідання клубу «Криниця» у Немирівській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги «Донбас – арена війни» (Вінниця, 2015). Видання здійснено в рамках інформаційної кампанії «Почути – Зрозуміти – Порозумітися», що проводиться Вінницькою ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» у межах реалізованого Фондом «Східна Європа» за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН. До збірки «Донбас – арена війни» увійшло п’ятдесят унікальних історій, авторами яких є письменники, поети, фотохудожники, журналісти – вихідці з Донеччини. Більшість з них – це викладачі, співробітники, студенти та випускники Донецького національного університету. Збірка складається з публіцистичних нарисів, аналітичних роздумів, есе і філософських міркувань, які відображають події на Донбасі в період 2014–2015 рр. Упорядником збірки стала кандидат філологічних наук, в. о. завідувачки кафедри журналістики ДонНУ у м. Вінниця Олена Тараненко] / М. Рудая // Прибуз. новини. – 2016. – 8 січ. – С. 7.

Тупчій, Л. «Калинове гроно». Підсумки року : [у читальній залі КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека» відбулося підсумкове засідання міськрайонного літературного об’єднання «Калинове гроно» під керівництвом поета, члена Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України В. Горлея. В програмі заходу підведено підсумки діяльності об’єднання за 2015 р.] / Л. Тупчій // Жмерин. меридіан. – 2016. – 9 січ. – С. 4.

12 січня на базі НВК «Томашпільська ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» відбулися педагогічні читання на тему: «М. І. Драгоманов – історик, філософ, поет, громадський діяч». Учасники педагогічних читань – учителі початкових класів загальноосвітніх шкіл та завідувачі дошкільних навчальних закладів району. Педагогічні працівники ознайомились з життєвим та творчим шляхом М. І. Костомарова, його громадською та науковою діяльністю, літературною творчістю. До заходу працівники Томашпільської центральної районної бібліотеки підготували виставку творів видатного історика, поета, громадського діяча 19 століття М. І. Костомарова.

15 січня у Чернівецькій центральній районній бібліотеці відбувся вечір-портрет «Дорога болю», з нагоди 78-річчя від дня народження видатного українського поета, перекладача, прозаїка, літературознавця, правозахисника, Героя України Василя Стуса.

20 січня у Вінницькій міській бібліотеці № 13 відбувся вечір спілкування «Крим – красо України!», присвячений Дню АР Крим. З вітальним словом виступив начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І. Салецький. Музичний дарунок прозвучав у виконанні вихованців Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька».

Бевза, М. Героїзм «кіборгів» – шлях у безсмертя : [у Ямпільській центральній районній бібліотеці відбулась година пам’яті «Донецький аеропорт – незламна фортеця українського духу», присвячена захисникам Донецького аеропорту, легендарним героям-«кіборгам». Організатори заходу – працівники центральної районної бібліотеки та краєзнавчого відділу Ямпільського районного музею образотворчого мистецтва. Присутні дізналися більше про події того часу, прослухали патріотичні вірші та пісні І. Федишин «Прошу в неба», «Повертайся живим», С. Вакарчука «Стріляй». Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх мужніх воїнів, які загинули, обороняючи рідну землю. До заходу працівники бібліотеки підготували виставку «Донецький аеропорт – незламна фортеця духу», де представлені матеріали про воїнів АТО та волонтерів] / М. Бевза // Ямпіл. вісті. – 2016. – 27 січ. – С. 2.

27 січня у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки проведено годину пам’яті «Голокост – знищення фашистами людей єврейської нації». Бібліотекарі розповіли присутнім про масштаби трагедії, про жертви Голокосту на Вінниччині. Учасники переглянули фрагменти документального фільму «Реквієм берегині». До заходу працівники бібліотеки підготували тематичну викладку книг «Ключові факти про Голокост: історична правда».

27 січня, з нагоди вшанування пам’яті жертв Голокосту, у Літинській центральній районній бібліотеці відбулась історична година «Без надії на виживання» та організовано книжково-ілюстративну виставку «Сльозою омивається душа… Чому ж так часто доля українська плаче?..». Бібліограф С. Красноголов та бібліограф-краєзнавець Н. Римаренко ознайомили присутніх з подіями того часу, що відбулися в Україні і зокрема у м. Літин. На завершення заходу відбувся перегляд короткометражних документальних фільмів про події того часу.

27 січня, до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, з метою ознайомлення читачів з трагічним минулим українського народу, у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей організовано бібліомікс «Прости нас, пам’яте, прости...», біля якого також відбулися тематичні бесіди бібліотекарів з читачами.

27 січня, до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, у читальній залі Липовецької центральної районної бібліотеки організовано викладку літератури «Трагедія Бабиного Яру». У представлених книгах зібрано свідчення очевидців тих подій, які дивом вижили.

27 січня, до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, працівниками Бершадської центральної районної бібліотеки оформлено тематичну інформаційну викладку та проведено коментований перегляд літератури «Скорботна свічка пам’яті святої». В сільських бібліотеках району відбулися години скорботи «Місця, пов’язані з пам’яттю про Голокост на Бершадщині».

Біла зимонька прийшла, багато свят нам принесла : (різдвяно-новорічні посиденьки) : [з метою відродження українських народних традицій, звичаїв, обрядів, популяризації українського народного мистецтва, працівники Чечельницької центральної районної бібліотеки проводять різноманітні заходи: уроки народознавства, зустрічі, різдвяно-новорічні посиденьки тощо. Зокрема, до новорічно-рідзвяних свят у бібліотеці відбулися бібліотечні посиденьки «Прощання з колядою». Також до заходу оформлено перегляд літератури «Різдво у нашому домі», книжкову виставку «Радіє нині вся земля» тощо] // Чечельниц. вісн. – 2016.– 28 січ. – С. 5.

28 січня у приміщенні вінницької бібліотеки-філії №11 відбувся поетичний вечір «До мурашек» переселенеці з м. Севастопіль Ірини Берези. Рік тому бібліотека допомогла І. Березі організувати свій перший авторський вечір. Цього разу авторка вирішила поділитись своїми досягненнями за рік. Протягом року вона брала активну участь у вінницьких поетичних фестивалях та отримала нагороду за кращий вірш на фестивалі «Малахітовий носоріг». Усім бажаючим І. Береза подарувала свою віршовану збірку. Під час вечору також відбувся благодійний збір коштів на ліки для бійців в зоні АТО від волонтерської групи «Бойові Бджілки».

28 січня, до 125-річчя від дня народження поета, філософа, новатора поетичної форми, перекладача П. Г. Тичини, у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей оформлено книжково-ілюстративну виставку-присвяту «В поколіннях я озвуся...».

28 січня, з нагоди вшанування пам’яті полеглих у битві під Крутами, у Літинській центральній районній бібліотеці проведено годину історії «На Аскольдовій могилі – український цвіт…» та організовано виставку-реквієм «Там цвіт прекрасний України довічним сном калино спить». Також виставку історичних матеріалів та книг «Крути 29 січня 18 року – символ героїзму українського юнацтва» представлено і у Літинському краєзнавчому музеї ім. Устима Кармалюка.

28 січня, до Дня пам’яті героїв Крут, працівниками Липовецької районної бібліотеки для дітей організовано історико-літературну експозицію «Від героїв Крут до героїв АТО». Виставка присвячена подвигам національно-визвольних змагань початку ХХ ст. та наших сучасників під час Майдану та героїчної боротьби на сході України.

28 січня, з метою виховання у молодого покоління почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу, вшанування пам’яті українських юнаків, що полягли в бою під Крутами, у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся виховний захід «В серцях людських не вмерли Крути». Ведучі заходу розповіли про трагічні події 1917-1918 рр., студенти Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу декламувала поетичні твори, присвячені юним героям Крут та сучасним героям АТО. На завершення присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які загинули у боротьбі за волю і кращу долю України. До заходу організовано тематичний перегляд літератури «День пам’яті героїв Крут».

29 січня у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей організовано книжкову викладку-вшанування «Нев’янучий вінок пам’яті героїв Крут», до Дня пам’яті героїв Крут.

29 січня у відділі обслуговування Козятинської центральної районної бібліотеки організовано книжкову виставку «Від Героїв Крут до Героїв Небесної Сотні», присвячену подвигу і самопожертві цих юних українців. Також відбулася бесіда «Молодь – рушій великих змін», головною метою якої є донесення до суспільства важливості теми захисту держави, відповідальності за її долю.

29 січня, у рамках вшанування пам’яті героїв Крут, в Калинівській центральній районній бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну виставку «Від Героїв Крут до Героїв Небесної Сотні», де читачі мали можливість детально ознайомитися з героїчним минулим та сьогоденням українського народу, життям та діяльністю борців за волю України.

29 січня у залі засідань Томашпільської районної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації В. Ставнійчука відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Подвиг Героїв Крут». На захід були запрошені: начальники, спеціалісти управлінь та відділів районної державної адміністрації, виконавчого апарату районної ради, керівники підприємств, установ та організацій району, представники засобів масової інформації. До заходу працівники Томашпільської центральної районної бібліотеки презентували підбір тематичної літератури та відеофільмів про події того часу.

29 січня, до Дня пам’яті героїв Крут, у Бершадській центральній районній бібліотеці для юнацтва оформлено виставку-роздум «Крути: і сум і біль, і вічна пам’ять». У читальній залі оформлено інформаційну викладку – історичний екскурс «Крути – трагедія і слава». У районному краєзнавчому музеї оформлено виставку «Подвиг і трагізм», у навчальних закладах міста та району відбулися лекції «Пам’яті тридцяти». У бібліотеках району для різних груп читачів проведено літературно-історичні подорожі «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ» та «Нема любові понад ту, що окропила кров’ю Крути».

29 січня, у рамках вшанування пам’яті героїв Крут, у Мурованокуриловецькій центральній районній бібліотеці відбувся патріотичний урок «На шлях в майбутнє вкажуть Крути». До заходу працівники бібліотеки підготували книжково-ілюстративну експозицію «Героїка трагедії Крут».

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

2-10 січня, до 78-річчя від дня народження видатного поета, правозахисника, Героя України Василя Стуса, у відділі краєзнавства експонувався перегляд літератури «Василь Стус: життя як творчість», присвячений пам’яті видатного земляка.

4 січня, до 78-річчя від дня народження видатного поета, правозахисника, Героя України Василя Стуса, у відділі документів з гуманітарних, технічних та природничих наук організовано виставку-портрет «А все ж нестерпна безневинна кара…». Експозиція складається з двох розділів «Сходження на Голгофу слави» та «Василь Стус у колі своїх сучасників», матеріали яких висвітлюють життєвий та творчий шлях письменника.

5 січня у відділі рідкісних і цінних видань оформлено виставку «Агатангел Кримський – учений, письменник, українець», присвячену 145-річчю від дня народження відомого сходознавця, етнографа, перекладача кримськотатарського походження, одного з організаторів Академії наук України. Видатний вчений зробив величезний внесок в українське мовознавство, зокрема у вивчення історичних пам’яток української мови та її діалектних особливостей. Чимало уваги він приділяв проблемам розвитку й нормалізації української літературної мови. На виставці представлено прижиттєві видання наукових праць вченого та його художні твори.

6 січня відділ мистецтв підготував перегляд книжково-ілюстративної виставки «Сповідь душі Василя Касіяна», присвячений 120-річчю від дня народження відомого художника.

Касіян Василь – український радянський художник, графік, народний художник СРСР, професор Київського художнього інституту. Художник з вродженим хистом, широким інтелектом, знанням життя і глибинної суті людини. Митець, який поєднав традиції європейської культури з національними традиціями українців.

6 січня відділ краєзнавства організував виставку-ювілей «Ми приходим у світ для любові…», присвячену 75-річчю від дня народження української поетеси, заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки письменників України Ганни Чубач. Також працівники відділу підготували біобібліографічний покажчик до ювілею поетеси, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua.

11 січня інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» підготував книжкову виставку «Письменник життя і боротьби», до 140-річчя від дня народження видатного американського письменника Джека Лондона. З літератури, представленої на експозиції, можна дізнатися про нужденне життя, пошук щастя, творчість життєлюбної людини з важкою і дивовижною долею. Для детального ознайомлення з експозицією працівники центру підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua.

12 січня у відділі аграрних наук і виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Сучасні технології в овочівництві», яке провела президент клубу Г. Мінова. З цікавою інформацією виступили В. Кухтіна, П. Стащук, Л. Білоус, Л. Литвиненко. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

14 січня у читальній залі відділу документів з гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся літературно-мистецький вечір у рамках Стусівських читань «Кожна муза має свій вік», присвячений 78-й річниці від дня народження українського поета, політв’язня, Героя України Василя Стуса. У літературно-мистецькому вечорі взяли участь: начальник обласного управління культури та мистецтв С. Городинський, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозова, поетеса, член НСПУ, громадська діячка, заступник голови Вінницького Міжнародного земляцтва у Києві Н. Гнатюк; письменник, член НСПУ, голова обласної організації Конгресу української інтелігенції, голова літературно-мистецького об’єднання ім. В. Стуса В. Кобець; доктор філологічних наук, професор кафедри історії української літератури і фольклористики Донецького національного університету В. Просалова; кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського В. Крупка; літературознавець, аспірант Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України В. Василенко; письменниця, заступник головного редактора літературно-мистецького журналу «Вінницький край», член НСПУ В. Сторожук. Студенти з різних навчальних закладів міста читали вірші В. Стуса та виконували українські народні пісні. До заходу у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано: виставку-пам’ять «Не просто поет, а дух і совість народу» (відділ краєзнавства); виставку-портрет «А все ж нестерпна безневинна кара…» (відділ документі

Музейна діяльність

Зарицький, П. Виставка тепла й любові : [у музеї історії міста Козятин відбулася виставка робіт слухачів Університету третього віку, який працює у міському територіальному центрі. В експозиції виставки представлено вироби у техніці декупаж, вишиті нитками та бісером, розписані тарілки, натільні прикраси тощо] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2016. – 1 січ. – С. 3.

5 січня в обласному краєзнавчому музеї відбувся Х фестиваль різдвяних страв «Подільський Святвечір – 2016. Багата кутя». У заході взяли участь: керівники області, працівники музею, воїни АТО, переселенці зі сходу України, викладачі та студенти Донецького національного університету, представники засобів масової інформації та громадських організацій, також були запрошені діти, позбавлені батьківського піклування. Гостей свята привітали мелодійними колядками гурт «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтва ім. М. Д. Леонтовича, фольклорно-етнографічний колектив «Берегиня» Оратівського районного краєзнавчого музею, колядники з Погребищенського та Теплицького районів, члени вінницької громадської організації «Конфедерація поляків Поділля XXI ст.» та ін. Центральною подією цьогорічного ювілейного фестивалю стала презентація альбому «Подільський Святвечір. Багата кутя». На сторінках видання крок за кроком постають етапи підготовки та святкування таємничого і одухотвореного Святвечора. По закінченні дійства усіх гостей пригостили традиційними пісними стравами Святвечора.

 

Крохмалюк, Р. Світло істини : [у музейно-просвітницькому центрі Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського відбулося відкриття фотовиставки «Каменотесний промисел і поминальні хрести Мурованокуриловеччини», підготовленої учителем історії і керівником історико-краєзнавчого й фольклорно-етнографічного гуртка при Мурованокуриловецькому районному Будинку творчості Романом Крохмалюком. В експозиції виставки представлено сімнадцять світлин] / Р. Крохмалюк // Наше Придністров’я. – 2016. – 6 січ. – С. 2.

14 січня у Бершадському районному краєзнавчому музеї відбулося свято Щедрої куті. У заході взяли участь: керівник апарату райдержадміністрації Т. Гресько, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Н. Герасимчук, священнослужитель Голдашівської громади Української греко-католицької церкви о. Михайло Будник, вихованці та викладачі дитячої музичної школи, громадськість міста. Метою свята є вивчення та збереження традицій українського народу, які передавалися і примножувалися поколіннями. Цього року до господи районного краєзнавчого музею завітали: колектив Бершадського районного Будинку культури, дитячий вокальний ансамбль дитячої музичної школи та зразковий дитячий вокальний ансамбль «Світанок» Флоринського Будинку культури.

14 січня у виставковій залі Мурованокуриловецького районного краєзнавчого музею ім. Федора Коновалюка відбулася презентація виставки художньої вишивки самодіяльних майстринь с. Дружба під назвою: «Українська рідна хата вишиванками багата». У заході взяли участь майстрині-вишивальниці села, які розповідали про своє захоплення вишивкою, їхні односельці та родичі, працівники культури і освіти, учнівська молодь, жителі селища, шанувальники художньої вишивки, представники засобів масової інформації району. З вітаннями виступили: заступник голови райдержадміністрації В. Козачишен, начальник відділу культури і туризму РДА В. Веклюк, Роздолівський сільський голова В. Слободянюк, керівник сільськогосподарського фермерського господарства «Велес Віта» П. Струсевич, настоятель церкви Вознесіння Господнього с. Дружби протоієрей о. Костянтин, бібліотекар районної бібліотеки для дітей Н. Коріневська та ін. Музичні вітання прозвучали у виконанні працівників районного Будинку культури, самодіяльної поетеси та композитора В. Демби, аматорського колективу сільського Будинку культури с. Дружба «Дружбівчанка», учнів СЗШ І-ІІ ст. с. Дружба.

Музей був ще однією її дитиною : на будівлі музею С. Руданського відкрито меморіальну дошку на честь його засновниці Юлії Грош : [у рамках VII Всеукраїнського свята сатири і гумору імені Степана Руданського «І знову я живий світ оглядую» на фасаді будівлі музею С. Руданського відкрито меморіальну дошку на честь Юлії Грош. Вона була палким пропагандистом творчості Степана Руданського, організовувала і проводила літературні вечори, творчі заходи, присвячені пам’яті відомого земляка. Меморіальна дошка встановлена з ініціативи сільського голови с. Хомутинці О. Мудрик, за кошти сільського бюджету] // Прапор Перемоги. – 2016. – 19 січ. – С. 3.

20 січня, до 78-ї річниці від дня народження талановитого поета, правозахисника та борця за українську незалежність, Героя України Василя Стуса, у музеї В. Стуса с. Рахнівка Гайсинського району представлено перегляд публікацій «Великий Українець - Василь Стус». До уваги користувачів представлено спогади дружини поета Валентини, сина Дмитра, українського письменника, літературознавця та громадського діяча Василя Овсієнка, а також інші цікаві матеріали про життя та діяльність В. Стуса.

Заливадна, Л. Немов світлиця батьківської хати : [про діяльність шкільного музею народознавства «Берегиня», який знаходиться у СЗШ І-ІІІ ст. № 2 с. Городківки Крижопільського району. Музейну кімнату народознавства у школі створено у 2010 р. Серед експонатів: вишиті сорочки, рушники, яким більше ста років, а також старовинні ікони, мальовані по дереву та речі побуту. Поряд зі старовинними експонатами є художні роботи сучасних майстрів села] / Л. Заливадна // Сільські новини. – 2016. – 22 січ. – С. 2.

Іванченко, Г. Свято щедрої куті : [у Бершадському районному краєзнавчому музеї відбулося Свято щедрої куті. У заході взяли участь: керівник апарату РДА Т. Гресько, начальник відділу культури і туризму РДА Н. Герасимчук, священнослужитель Голдашівської громади Української греко-католицької церкви о. Михайло Будник, вихованці та викладачі музичної школи, місцеві мешканці] / Г. Іванченко // Бершад. край. – 2016. – 22 січ. – С. 3.

28 січня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки студентських проектів пам’ятного знаку Герою України, лицарю Небесної Сотні, вінничанину Максиму Шимку. Конкурс на кращий проект пам’ятного знаку герою Небесної Сотні був організований Вінницьким коледжем будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури. Переможцем серед шести запропонованих проектів став студент IV курсу Вінницького коледжу будівництва і архітектури М. Розанов.

28 січня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки «Рушникова дорога Донбасу», яка висвітлює цілісність України як єдиної унітарної держави. Експозицію складають 74 рушники, що репрезентують мистецтво народної вишивки Донеччини, у тому числі Авдіївки, Волновахи, Слов’янська та ін. Стилістка представлених творів різноманітна та багатогранна, відображає традиційні українські мотиви і символи. Центром експозиції є рушник з відомими рядками Т. Г. Шевченка «Думи мої…» – копія виробу, виготовленого у свій час Лесею Українкою в дарунок видатному поету. Зараз цей історичний екземпляр знаходиться у фондах музею Т.Г. Шевченка у м. Київ. Привертає увагу рушник пам’яті Олекси Тихого, який демонструвався на виставці у США. Особливий сегмент виставки складають колективна робота двадцяти чотирьох вишивальниць об’єднання «Натхнення», а також майже семиметровий «Рушник єднання», створений представницями шістнадцяти територіальних громад Слов’янського району, які на сьогодні є унікальними зразками мистецтва Донеччини. Колекція, представлена на виставці, різноманітна за датами створення – від сучасних до виконаних у 60-ті роки ХХ ст. Доповнена раритетними творами XVIII ст. з фондів Вінницького обласного художнього музею – іконою «Спас Нерукотворний», яскравого прикладу українського бароко, виконаної в техніці чеканка та живопис на дереві з використанням срібла, позолоти, лиття та Євангеліє в металевому окладі з художньою чеканкою. Результатом цього творчого контенту стало підписання договору про співпрацю, який буде запорукою міцних творчих стосунків регіонів, побудови фундаменту впровадження базових європейських цінностей.

 

Театрально-концертна діяльність

Ткачук, І. Танцювальний вогник від колективу «Глорія-Данс» : [у Барському районному Будинку культури відбувся концерт, організований Барським районним дитячим клубом спортивного танцю «Глорія-Данс»] / І. Ткачук // Барчани, – 2016. – 22 січ. – С. 5.

27 січня у Вінницькій обласній філармонії відбувся концерт «Moz-Art» з циклу «Вечори з «Аркатою». У програмі концерту пролунали твори Вольфганга Амадея Моцарта у виконанні Академічного камерного оркестру «Арката», Академічного камерного хору «Вінниця», народної артистки України І. Швець, заслуженої артистки України Є. Ліпітюк, заслуженої артистки України М. Червоній, В. Полторацького і В. Черевика.

Музичне життя Вінниччини

Руда, М. Відкрито оновлену музичну школу : [у м. Ямпіль відбулося урочисте відкриття оновленої дитячої музичної школи після капітального ремонту. У відкритті закладу взяли участь: перший заступник голови обласної державної адміністрації А. Гижко, заступник голови обласної ради О. Качур, начальник обласного управління культури та мистецтв С. Городинський, представники районної влади] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2016. – 20 січ. – С. 1.

Кіномистецтво

31 січня вінницька книгарня «Є» та агенція АртПоле запрошували на показ фільму незалежного французького режисера Вінсента Муна «Кримські стежки». Вінсент Мун використовує імпровізаційну зйомку у незвичній обстановці. З 2009 р. режисер працює самостійно, здійснюючи свої проекти без залучення грошей, тим самим переглядаючи закони кіноіндустрії. Сюжети з півострова склалися в повнометражний фільм про традиційну музику народів Криму, музичний портрет дивовижної землі, де є місце пісням та мелодіям кримських татар, греків, болгар, вірменів.

Образотворче мистецтво

Татарин, М. «Сюрреалістична» Жмеринка Петра Куцака : [про виставку куртин жмеринського художника Петра Куцака, що діє у виставкових залах Жмеринського міського історичного музею] / М. Татарин // Жмерин. меридіан. – 2016. – 9 січ. – С. 4.

До 10 січня у лекційній залі Ладижинського ПКВС «Прометей» діяла художня виставка робіт місцевих художників, присвячена 45-річчю Ладижинської ТЕС. Організатором творчого заходу виступив художник В. Іщук, який запросив друзів та однодумців – художників, більшість з яких працюють або свого часу працювали на Ладижинській ТЕС.

 

14 січня у виставковій залі експоцентру Вінницької торгово-промислової палати розпочала свою роботу традиційна XVII міжрегіональна виставка мистецтва «Артгалера». Найсвіжіші роботи кращих митців з чотирьох областей України можна було проглянути до 25 січня. Відбір творів до участі у щорічній звітній зимовій виставці проводився комісією, до складу якої увійшли вінницькі майстри та мистецтвознавці: заслужений діяч мистецтв України Ф. Панчук, голова НСХУ у Вінницькій області О. Назаренко, О. Журунова, О. Нікітюк, О. Ворчинський. Після проведеного відбору до експонування на виставці представлено понад 200 творів різних жанрів. За традицією, один з виставкових залів віддано під експозицію дитячих та юнацьких робіт, серед яких твори учнів Вінницької художньої школи, Вінницької дитячої школи мистецтв, центру розвитку дитини «ДивоСвіт», центру «Барви України», студії «Лавка чудес», «Чудесна мить», «СтРиЖи», «Акварель», центру творчості «Арт-Фантазія», арт-майстерні «Скриня».

 

Макаревич, Т. Душа чарівного пензля : [про виставку живописних робіт художників міста Ладижин, яка діяла в Ладижинському ПКВС «Прометей». Започаткував цю справу художник Дмитро Самошевський декілька років тому. Відтоді щороку створюється виставка робіт місцевих художників-професіоналів та аматорів-початківців] / Т. Макаревич // Нове місто. – 2016. – 21 січ. – С. 11.

21 січня у світлиці Обласного центру народної творчості відбулося відкриття персональної виставки художника-графіка, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Олександра Пелешка «Художник і час», присвяченої 60-річчю від дня народження художника. В експозиції представлено більше 60 кращих робіт митця різних років творчості, в яких представлено теми героїчної козацької доби, народних звичаїв-обрядів та образи з віршів Тараса Шевченка. Роботи виконані у техніках гратографії, акварельного живопису, енкаустики та в авторській техніці. Зокрема на виставці представлені картини: «Буша – «орлине гніздо», «Козацька застава», «Смерть гінця», «Віче», «Облога», «Різдвяна вечеря», «Молитва», «Тарас Бульба з сином», «Дударик», «Гільце», «Край дороги гне тополю до самого долу…», «Пішов козак нерозумний слави добувати, «Осталася сиротою старесенька мати» та ін.

Пелешко Олександр народився у 1956 р. у м Тульчин Вінницької області. Після закінчення Львівського поліграфічного інституту ім. І. Федорова у 1991 р., отримав професію художника-графіка. Брав участь у багатьох виставках графіки та живопису, був учасником скульптурних пленерів. Член Спілки народних майстрів України. Чимало років, присвятив педагогічній діяльності, працюючи викладачем архітектурної графіки в художній гімназії та у Вінницькому архітектурно-будівельному коледжі.

 

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

4 січня у Борівському сільському Будинку культури Чернівецького району відбувся святковий новорічний концерт. Захід відбувся за участі: директора Борівського СБК М. Сімончука, художніх керівників С. Бойка, В. Гоменюка, керівника духового оркестру В. Ставнійчука та учасників художньої самодіяльності СБК.

Сауляк, В. Свято Конищівських талантів : [у Конищівському сільському Будинку культури Мурованокуриловецького району відбувся звітний концерт учасників художньої самодіяльності місцевої громади] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2016. – 15 січ. – С. 4.

Олійник, В. Звенить Оляниця піснями : [про діяльність фольклорного колективу «Горлиця», що діє при Оляницькому сільському Будинку культури Тростянецького району. У репертуарі колективу ліричні, жартівливі, обрядові пісні. Колектив бере участь у різноманітних святах і заходах села і району] / В. Олійник // Тростянец. вісті. – 2016. – 28 січ. – С. 4.

Кондратюк, Л. Прийшли до тебе три празники в гості : [в Іллінецькому районному Будинку культури відбулося фольклорне театралізоване дійство «Прийшли до тебе три празники в гості» з мистецького проекту «До куми на посиденьки». У заході взяли участь фольклорні колективи майстри поетичного слова та народні умільці Теплицького, Оратівського, Гайсинського та Липовецького районів] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2016. – 28 січ. – С. 4.

Войтенко, Н. «Під Віфліємською зіркою» : [на Оратівщині відбувся традиційний фестиваль колядок і щедрівок «Під Віфліємською зіркою». У фестивалі взяли участь вісімнадцять пісенних колективів району. З вітальними словами звернулися до присутніх перший заступник голови райдержадміністрації В. Поліщук та начальник відділу культури і туризму РДА О. Василевич. Всі учасники фестивалю відзначені дипломами відділу культури і туризму РДА] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2016. – 28 січ. – С. 3.

Николайчук, Н. Українська пісня єднає нас : [під такою назвою відбувся концерт у с. Вищеольчедаї Мурованокуриловецького району. У заході взяли участь двадцять учасників художньої самодіяльності Попелюхівського клубу-бібліотеки. А в переддень свята колектив художньої самодіяльності Вищеольчедаївського сільського Будинку культури відвідав с. Попелюхи Мурованокуриловецького району та взяв участь у святі «Українські вечорниці». Заходи організовано з метою підтримки та збагачення української культури, збереження традицій українського народу та обміну творчими надбаннями] Н. Николайчук // Наше Придністров’я. – 2016. – 29 січ. – С. 4.

Декоративно-прикладне мистецтво

Кондратюк, Л. Рушники, вишивані в Подільськім краю… : [у фойє Іллінецького районного Будинку культури відбулося відкриття виставки робіт вишивальниць району. В експозиції виставки представлені вишиті портрети Л. Любенко (с. Жадани), ікони С. Бортнюк (с. Бабин), вишивки О. Суховерхової (с. Якубівка), Г. Дремацької (с. Леухи), К. Суденко (с. Сорока), О. Шевчук (с. Даньківка) та ін.] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2016. – 1 січ. – С. 9.

Макаревич, Л. Вернісаж рукодільної краси у Музеї історії міста Козятин : [у Музеї історії міста Козятин наприкінці грудня відбулося відкриття виставки «Рукодільна святкова краса». В експозиції виставки представлені: прикраси з бісеру, вишивки, вироби в техніці декупаж, бісерне ткацтво тощо. Всі представлені вироби виготовлені учасники Університету третього віку Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування] / Л. Макаревич // 13 округ. – 2016. – 13 січ. – С. 9.

Знайшлося у бібліотеці місце і для тканих рушників : [народознавчий куточок Хомутинецької сільської бібліотеки Калинівського району поповнився новими експонатами. Надбанням сільської бібліотеки стала колекція старожитностей, ткані рушники та вишиті жіночі сорочки, яку передала жителька с. Сосонки Вінницького району Я. Бортяна] // Прапор Перемоги. – 2016. – 29 січ. – С. 2.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

До Руданського на свято : 16-17 січня 2016 року у Хомутинцях та Калинівці відбудеться традиційне свято гумору імені Степана Руданського : [цьогоріч свято присвячене 182-й річниці від дня народження видатного українського поета, перекладача античної літератури Степана Руданського. Дні гумору на Калинівщині відбуваються з 1981 року, відтоді свято набуло статусу спочатку обласного, а згодом всеукраїнського] // Прапор Перемоги. – 2016. – 5 січ. – С. 1.

9 січня в Іллінецькому районному Будинку культури відбувся фестиваль народної творчості «Різдвяне диво». Учасники та гості фестивалю мали можливість переглянути твори майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, які були представлені на виставці, що розгорнулася у фойє Будинку культури. У фестивалі взяли участь: народний аматорський ансамбль української пісні «Журавка», учасники Городоцького Будинку культури, учасники народного аматорського фольклорного колективу «Хутірські молодиці» Романово-хутірського клубу-бібліотеки, аматори Сороцького Будинку культури, вихованці Іллінецької дитячої музичної школи, учасники колективу «Злагода» Павлівського Будинку культури та ін.

12 січня у Ладижинському міському Будинку культури «Лада» відбувся святковий концерт «Святі Різдвяні піснеспіви». У виконанні хорового колективу «Рассвет», хору Свято-Казанського храму та православного театру «Ексклюзив» прозвучали різдвяні канти і колядки. Концерт відбувся з благословення настоятеля Свято-Казанського храму о. Сергія. До заходу сектор краєзнавства міському Будинку культури «Лада» організував виставку новорічної іграшки, де представив іграшки різних часів та цікаві факти з історії.

12 січня на площі біля Ямпільського районного Будинку культури відбувся районний фестиваль колядок та щедрівок «Різдвяне диво». Всіх присутніх на фестивалі з новорічними та різдвяними святами привітав заступник голови Ямпільської РДА М. Труба. У святі взяли участь творчі колективи сільських громад району.

13-14 січня у Вінницькому центральному міському парку ім. М. Горького, біля головної ялинки, відбувся фольклорний фестиваль колядок та щедрівок «На Поділлі, на Різдво». На головній сцені міста колядували та щедрували пісенні колективи, ансамблі народних музик, виконавці народних пісень районів області, які продемонстрували гостям різдвяні традиції та звичаї Поділля, створили атмосферу справжнього українського свята. Біля міської ялинки було розміщено містечко майстрів, які презентували вінничанам та гостям міста свої роботи – гончарні вироби, шкіряні обереги, вироби з соломи та лози, картини та вироби кращих різьбярів області. На завершення кожен колектив нагороджено почесними дипломами учасника фестивалю та цінними подарунками.

Конкурс-фестиваль «Різдвяні дзвіночки» : [у Калинівському районному Будинку культури відбувся районний етап щорічного фестивалю колядок «Різдвяні дзвіночки». Фестиваль відбувся за благословення митрополита Вінницького і Барського Семеона, який відкрив святкове дійство. Під час фестивалю виступали найкращі дитячі та дорослі колективи з Калинівського благочиння] // 13 округ. – 2016. – 14 січ. – С. 6.

14 січня у Липовецькому районному Будинку культури відбувся П’ятий районний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво», з метою підтримки і розвитку української національної культури засобами народного мистецтва, пропаганди фольклорних скарбів і культурних надбань української нації та відродження свят релігійно-народного календаря. Розпочалось свято зі святкової ходи усіх територіальних громад Липовецького району. З новорічними святами присутніх привітали перший заступник голови райдержадміністрації О. Дмитрів, заступник голови районної ради Р. Танасюк та начальник відділу культури і туризму РДА Г. Терлецький. У рамках районного фестивалю проведено конкурс «Кращий різдвяний калач». Усіх учасників фестивалю нагороджено подарунками та грамотами райдержадміністрації, районної ради, відділу культури і туризму РДА.

Косенко, І. Різдвяне диво – 2016 : [у Гайсинському районному Будинку культури відбувся районний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво», за участю усіх територіальних громад району, які представляли на святі різдвяний експозиції та конкурсну програму з виконанням колядок і щедрівок. У фойє РБК відбулася презентація вертепів сільських громад району. З вітальним словом до присутніх звернулися голова районної ради Г. Боровий та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Ричков. По закінченню святкового дійства кращих учасників нагороджено дипломами у номінаціях: «Краща різдвяна зірка» (Гранівська територіальна громада), «Краща різдвяна експозиція» (Кузьминецька територіальна громада), «Краще представлення куті і випічки» (Мітлинецька територіальна громада), «Краща різдвяна програма» (Митківська територіальна громада). Призові місця отримали: Карбівська територіальна громада (І місце), Кіблицька територіальна громада (ІІ місце), Жерденівська територіальна громада (ІІІ місце)] / І. Косенко // Трибуна праці. – 2016. – 15 січ. – С. 1.

15 січня в смт Чечельник відбувся щорічний районний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво». У заході взяли участь творчі колективи, обрядові гурти та майстри декоративно-прикладного мистецтва від громад району. Основною темою фестивалю стали обряди зимово-різдвяних свят. У рамках заходу презентовано виставку традиційних різдвяних страв та роботи майстрів декоративно-прикладного мистецтва району. Кульмінацією свята став концерт за участі фольклорних колективів.

16 січня в Тростянецькому районному Будинку культури відбувся районний фестиваль «Різдвяна зірка». Мета фестивалю – це відродження, збереження та розвиток української культури, народних традицій, звичаїв, обрядів; пропагування народного мистецтва, залучення молодого покоління до джерел національної історії культури. Учасників фестивалю та глядачів привітали представники влади району: заступник голови райдержадміністрації В. Задорожний, керуюча справами апарату районної ради В. Піган, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Дворський. В рамках заходу презентовано виставку традиційних різдвяних страв та роботи майстрів декоративно-прикладного мистецтва району. У виконанні аматори районної сцени прозвучали різноманітні колядки і щедрівки. По завершенню заходу всіх учасників нагороджено подяками за участь фестивалі.

Сміятись і не здаватись : 35 років на Калинівщині проходить свято гумору імені С. Руданського : [у с. Хомутинці та м. Калинівка відбулося VII Всеукраїнське свято сатири і гумору імені Степана Руданського «І знову я живий світ оглядую». Цьогоріч свято присвячене 182-й річниці від дня народження видатного українського поета, перекладача античної літератури Степана Руданського. На свято запрошувалися гумористи з усієї України та найкращі народні аматорські колективи Вінниччини. У заході взяли участь: народний депутат України О. Домбровський, начальник управління культури і мистецтв ОДА С. Городинський, директор обласного центру народної творчості Т. Цвігну, керівники РДА та районної влади м. Калинівка] // Прапор Перемоги. – 2016. – 19 січ. – С. 1.

Терлецький, Г. Свято сатири і гумору : [у Калинівці відбулося VII Всеукраїнське свято сатири і гумору імені Степана Руданського «І знову я живий світ оглядую». Цьогоріч свято присвячене 182-й річниці від дня народження видатного українського поета, перекладача античної літератури Степана Руданського. На свято запрошувалися гумористи з усієї України та найкращі народні аматорські колективи Вінниччини. У заході взяли участь: народний депутат України О. Домбровський, начальник управління культури і мистецтв ОДА С. Городинський, директор обласного центру народної творчості Т. Цвігну, керівники РДА та районної влади м. Калинівка. Липовецький район представляв народний аматорський колектив, інструментальний ансамбль «Народні музики» районного Будинку культури] / Г. Терлецький // Липовец. вісті. – 2016. – 20 січ. – С. 2.

Вогник, Т. Пройшов перший фестиваль колядок «Різдвяні дзвіночки» : [у м. Козятин відбувся районний етап фестивалю колядок «Різдвяні дзвіночки». Конкурс-фестиваль проходив з благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона. Під час фестивалю виступали найкращі дитячі та дорослі колективи району. Серед них – учні недільних та загальноосвітніх шкіл, колективи парафій району. У рамках фестивалю колядок проведено благодійний збір коштів для учасників бойових дій у зоні АТО] / Т. Вогник // RIA Козятин. – 2016. – 21 січ. – С. 8.

Корольова, А. «Різдвяне диво» відроджує українські народні традиції : [у Чечельницькому районному Будинку культури відбувся районний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво», за участю усіх територіальних громад району, які представляли на святі різдвяний експозиції та конкурсну програму з виконанням колядок і щедрівок. У фойє РБК відбулася презентація вертепів сільських громад району] / А. Корольова // Чечельниц. вісн. – 2016. – 21 січ. – С. 5.

Сарахан, М. І я знов живий, світ оглядаю… : Всеукраїнське свято сатири та гумору імені Степана Руданського під гаслом «Україна сміється і не здається» : [у Хомутинцях та Калинівці відбулося VII Всеукраїнське свято сатири і гумору імені Степана Руданського «І знову я живий світ оглядую». Цьогоріч свято присвячене 182-й річниці від дня народження видатного українського поета, перекладача античної літератури Степана Руданського. На свято запрошувалися гумористи з усієї України та найкращі народні аматорські колективи Вінниччини. У заході взяли участь: народний депутат України О. Домбровський, начальник управління культури і мистецтв ОДА С. Городинський, директор обласного центру народної творчості Т. Цвігну, керівники РДА та районної влади м. Калинівка] / М. Сарахан // 13 округ. – 2016. – 21 січ. – С. 8-9.

Гуменюк, Л. Районний фестиваль колядок : [у Літинському районному Будинку культури відбувся районний фестиваль колядок «Різдвяні дзвіночки» за участю аматорських колективів колядників та щедрівників району. У рамках фестивалю колядок проведено благодійний збір коштів для дітей-сиріт, учасників бойових дій у зоні АТО. Зі словами вітань до присутніх звернулись митрополит Вінницький і Барський Симеон, а також перший заступник голови Літинської райдержадміністрації Л. Кримковська, голова районної ради В. Мельник та літинський селищний голова А. Бичок. Різноманітними колядками привітали усіх церковні хори та дитячі хори недільних шкіл храмів району, а також аматорські вокальні колективи. Усіх виступаючих було відзначено почесними дипломами та подарунками, а на наймолодших учасників фестивалю по закінченню чекало пригощання солодощами] / Л. Гуменюк // Літин. вісн. – 2016. – 21 січ. – С. 5.

Колектив Жмеринського РБК взяв участь у фестивалі колядок та щедрівок «На Поділлі на Різдво» : [у січні у Вінницькому центральному міському парку біля головної ялинки, відбувся фольклорний фестиваль колядок та щедрівок «На Поділлі, на Різдво». На головній сцені міста колядували та щедрували пісенні колективи, ансамблі народних музик, виконавці народних пісень районів області, які продемонстрували гостям різдвяні традиції та звичаї Поділля, створили атмосферу справжнього українського свята. Біля міської ялинки було розміщено містечко майстрів, які презентували вінничанам та гостям міста свої роботи – гончарні вироби, шкіряні обереги, вироби з соломи та лози, картини та вироби кращих різьбярів області. Від Жмеринського району у фестивалі взяли участь колядники Жмеринського РБК. На завершення кожен колектив нагороджено почесними дипломами учасника фестивалю та цінними подарунками] // Жмерин. меридіан. – 2016. – 23 січ. – С. 1.

28 січня у приміщенні Вінницької академії неперервної освіти за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськості облдержадміністрації відбулось засідання Клубу патріотичного виховання, присвячене Дню пам’яті героїв Крут «Крути-історичний урок сьогодення». Під час заходу його учасники, а це в переважній більшості вчителі історії та інших гуманітарних дисциплін, обговорили історичні обставини зазначеного періоду, причини та наслідки бою під Крутами, значення цієї події для творення сучасної історії української державності. Присутні переглянули відеоматеріали про Крути та в ході обговорення даної тематики провели паралелі з героїчним сьогоденням на території деяких окупованих районів Донецької та Луганської областей.

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва Н.Ф. Гончар

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Січень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше