ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

Версія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Серпень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

Вінниця, 2016


Загальний розділ

1 серпня до українських бібліотек була направлена перша книга з цьогорічної державної програми «Українська книга» – «Війни художників» С. Стеценка, що вийшла на замовлення Держкомтелерадіо у видавництві «Фоліо». Презентація нової книги відомого сучасного письменника, якого ЗМІ охрестили «дідусем українського трилера», відбулась навесні під час «Книжкового арсеналу» у Києві. Роман «Війни художників» заснований на реальних фактах біографії відомого українського художника і розвідника-нелегала М. Глущенка і відображає події 1940 р. Серед дійових осіб як реальні історичні персонажі – Йосип Сталін, Адольф Гітлер, Вінстон Черчилль, їхнє найближче оточення, художники і літератори, які жили і творили в той час у передвоєнному Радянському Союзі й нацистській Німеччині, –  так і вигадані герої. Цьогоріч на програму «Українська книга» у державному бюджеті передбачено 42 млн. грн. У рамках програми заплановано видати майже 240 назв книг, весь наклад яких буде відправлено у бібліотечну мережу.

Піхачек, М. Лауреатка премії : [у видавництві «Вінниця – 2015» тисячним тиражем вийшла книга колишнього редактора бершадського часопису, заслуженого журналіста України П. В. Маніленка «Незгасна зірка Василя Думанського». Один із розділів книги «Урок літератури рідного краю» розповідає про співзвучність творчості В. Думанського й А. Колісника. 10-й розділ книги розповідає про Т. Кульчинську – лауреатку літературної премії імені В. Думанського (2009 р.)] / Михайло Піхачек // Піщан. вісті. – 2016. – 12 серп. – С. 5.

Недитяча поезія Дарії Новицької : [підбірка поезії юної письменниці з с. Демидівка Жмеринського р-ну, яка пише вірші з дев’яти років, чудово малює та співає] // Жмерин. меридіан. – 2016. – 13 серп. – С. 4.

Сучасне монументальне мистецтво у втіленні художників Могилева-Подільського : [на зовнішніх стінах Будинку культури, завдяки ініціативі міської влади та зусиллям групи працівників культури, художників міста, з’явилися мурали. Це один із різновидів монументального мистецтва – настінний розпис, який в останній час набуває популярності в Україні. «Орнаменталістика», яка зараз постає на будинках, – як своєрідне маркування простору. Що тут Україна, ми – Українці» – така думка існує в середовищі фольклористів щодо національних мотивів у зображеннях на зовнішніх стінах будинків] // Краяни. – 2016. – 18 серп. – С. 4.

20 серпня в с. Матейків Барського р-ну відбулося урочисте відкриття скульптурного погруддя Тарасу Шевченку. Незважаючи на спекотну погоду, суботній день зібрав у центрі Матейкова чимало мешканців села. Розділити урочистість неординарної події з громадою завітали голова Барської райдержадміністрації В. Саволюк, голова районної ради М. Піддубний, також творчий «десант» митців із Вінниці – поетів, групу яких очолила знана на Поділлі поетеса Т. Яковенко, та художників – творчих побратимів Л. Гринюка.

21 серпня в с. Борівка Чернівецького р-ну урочисто було відкрито пам’ятник Т. Г. Шевченку. В Україні іна всіх континентах світу Шевченкові встановлено понад тисячу пам’ятників. До них  приходять сотні тисяч людей, щоб віддати свою шану Кобзареві. Автором ідеї встановлення пам’ятника Т. Г. Шевченку стали Олег Петрович та Ігор Петрович Годзи та їх рідні. Вони подарували усім жителям с. Борівка чудове місце для відпочинку, пам’ятку історії та взагалі «заклали фундамент» шляху духовного розвитку жителів рідного села.

22 серпня у с. Марківка Теплицького р-ну у відбулося урочисте відкриття осучасненого музею та меморіалу на могилі всесвітньо відомого композитора, уродженця Поділля М. Леонтовича. В оновленій експозиції музею представлені близько 500 експонатів. Серед них – чимало речей родини композитора: меблі, піаніно, килими, література, речі, які власноруч виготовляв батько митця, малюнки сестри Леонтовича та авторські оригінали нот музичних творів композитора.Серед іншого в музеї можна побачити й софу, на якій 1921 р. підісланий чекістами убивця позбавив життя М. Леонтовича, коли той гостював у батьківській господі.Загалом, створено чотири експозиційні зали, у двох з яких встановлено мультимедійні екрани та термінали. В музеї постійно лунають твори композитора.Наразі сільська рада розробляє проектну документацію на створення парку поблизу місця поховання М. Леонтовича.

 

25 серпня гостино відкрив двері трансформований простір, який розташований в центрі м. Жмеринка на вул. Доватора. Простір отримав назву «ART DEPO» та буде спільно використовуватись громадськими організаціями та активістами для реалізації соціокультурних проектів. Це стало можливим завдяки підтримці Міністерства іноземних справ Німеччини, Фонду Боша та Фонду EVZ (Німеччина) та співпраці організацій ГО «Культурний ді@лог» (Кременчук), Інституту культурної політики (Вінниця), молодіжної організації MITTENDRIN (Німеччина) та сприянню Жмеринської міської ради.

Слюсар, І. «Нехай українська пісня в обрамленні М. Леонтовича летить по всьому світу…» : [грандіозне культурно-мистецьке дійство відбулося в мальовничому с. Марківка Вінницького р-ну, де гідно вшанували пам’ять геніального композитора-земляка Миколи Дмитровича Леонтовича. Символічно, що сучасний меморіальний комплекс, де покоїться його прах, та до приємного невпізнання реконструйований музей відкрито саме зараз, коли увесь світ відзначає 100-річчя з дня першого професійного виконання славнозвісного «Щедрика». З усіх-усюд на Тепличчину з’їхалися віддані шанувальники таланту видатного українського композитора, хорового диригента, громадського діяча, педагога, ім’я якого відоме у всьому світі] / Ірина Слюсар // Вісті Тепличчини. – 2016. – 25 серп. – С. 1, 6.

Серпень у закладі «Пан Заваркін та синъ» відбувся творчий вечір Л. Земелько під назвою «Ти сьогодні – натхнення!». На вечір прийшли чимало друзів відомої вінничанки. Були серед публіки і ті, хто слухав її проникливу поезію вперше. З самого початку поетеса та актриса побудувала вечір у вигляді розповіді-літопису про власне життя, ілюстровану віршами. Розпочинаючи від народження та дитинства, віршів присвячених мамі, до юнацьких закоханостей та справжнього кохання і народження сина, якому і зараз присвячує чимало віршованих листів-розповідей. Були також вірші присвячені Вінниці, навіяні безсонням, вірші написані під час численних театральних гастролей

Серпень представники Республіки Польща обговорили створення Польсько-українського культурного центру-музею в с. Соколівка Крижопільського р-ну. В зустрічі, яка відбулась у Вінницькій обласній державній адміністрації, взяли участь: перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, директор Департаменту міжнародного співробітництва В. Мережко, керівники профільних управлінь ОДА та голови постійних комісій обласної Ради. Польську сторону представляли Ентоні та Ева Беліна-Бжозовські, представники польських бізнесових кіл. Польський гість зауважив, що керується не лише сентиментальними моментами, але й має економічний та комерційний інтерес : «Я хотів би створити об’єкт, який би був зразковим на Україні. Я бачу це як польсько – український культурний центр-музей «Поділля», створений у співпраці із Львівською академією образотворчих мистецтв, а саме із кафедрою збереження культурної спадщини. Туди мав би увійти Центр міжнародних виставок – платформа контактів мистецтва і бізнесу, а також родинний музей та експозиція історії розвитку регіону в поєднанні із сучасним готелем. Реалізація проекту розрахована на декілька років та поділена на етапи, які включають, зокрема, будівництво під’їзної дороги до об’єкту.

Відзначення Дня прапора на Вінниччині

23 серпня на Майдані Незалежності у м. Вінниця з самого ранку розпочалась офіційна церемонія підняття Державного Прапору України. Разом з учасниками АТО таку честь мала донька загиблого солдата Нацгвардії. Після урочистостей відбулось покладання квітів до Меморіалу слави та пам’ятника воїнам АТО і Небесної Сотні. На Європейській площі відбувалось свято «Скарби Поділля», на якому були представлені всі райони області зі своїми експозиціями: вишиванками, короваями, дідухами та іншими оберегами.  В цей час працювали також виставки до свят: члени Спілки художників України виставили найкращі та найбільш патріотичні  роботи у своєму виставковому залі на вулиці Пушкіна, а у «Світлиці» Вінницького літературно-меморіального музею відкрили виставку робіт художників-експериментаторів з різних куточків країни «…від Малевича до Бенгсі…». Тут можна було переглянути роботи В. Рибачука, А. Задворного, О. Назаренко, В. Байрака, О. Нікитюка, Ф. Панчука, В. Колтановської, І. Кравченко, С. Ткачука, Г. Кожокаря, створені в оригінальних техніках. Тим часом на сцені, встановленій на Європейській площі, тривав концерт провідних творчих колективів області. Танцювала, співала та декламувала вся Вінниччина. А ближче до вечора тут відбувся сольний концерт заслуженого артиста України С. Городинського «Роде мій, славетний український». Завершився вечір «кінодвориком» під гаслом «Дивись українське» − під відкритим небом можна було переглянути фільм «Поводир». На площі Шевченка встановлювали рекорд: вінниччани взяли участь у створенні прапору України з квітів, організаторами створення якого виступили всеукраїнська газета «Сільський вісник», Вінницька міська рада, Департамент культури м. Вінниця та Вінницька молодіжна рада. Захід пройшов в рамках Всеукраїнської акції «Прапор України - прапор миру».

Урочисті церемонії, приурочені підняттю Державного Прапора України відбулися також в усіх районах області за участі керівництва районних державних адміністрацій, районних рад, громадськості.

 

До 25-ї річниці незалежності України

24 серпня 1991 року – Великий і Величний день нашої історії. Відбулося проголошення незалежності України, якої прагнули, за яку боролись і до якої йшли десятки поколінь співвітчизників. Прийнятий Верховною Радою України Акт проголошення незалежності України відновив національну державність українського народу, визначив новий політико-правовий статус нашої країни. Минулі двадцять п’ять років незалежного розвитку України довели принципову правильність обраного нею шляху. Сьогодні є всі підстави стверджувати, що Україна відбулася як держава. Вона має сучасну інституційну систему державної влади, власне законодавство, зайняла чільне місце у світовому і європейському співтовариствах. За Конституцією Україна розвивається на засадах демократичної, соціальної і правової держави та формування громадянського суспільства.

У Вінниці організували широкий спектр розважальних та культурно-мистецьких заходів, серед яких парад короваїв, майстер-класи, фотовиставки, дефіле юних красунь, фестивалі та інші не менш цікаві заходи, до яких вінничани охоче долучалися.

Вже традиційно на свято вінничани та гості міста прийшли у вишиванках, а дівчата у яскравих українських віночках. У вишиванках прийшли навіть іноземці, що надавало святу ще більшого колориту. Розпочалося свято Дня Незалежності у Вінниці на майдані Незалежності відкриттям фестивалю народної творчості та сучасного українського мистецтва «Подільська пектораль». На відкритті свята вінницькі волонтери вручили  міському голові Сергію Моргунову прапор міста, який пройшов разом з українськими вояками усю лінію фронту. Після чого оригінально та традиційно пройшов парад короваїв майстринь з Вінниці і області. На майдані також розгорнулася фотовиставка «Сила. Дух. Воля» та безліч майстер-класів, до яких долучалися як маленькі гості свята, так і дорослі. Готові роботи з майстер-класів організатори  обіцяють передати бійцям на схід. Для любителів прекрасного на майдані модельні агентства та вінницькі дизайнери презентували молодіжний сучасний одяг з автентичними українськими орнаментами. У цей день вінницький майстер Анатолій Гайструк зафіксував рекорд України по декоративних боксерських рукавичках,на яких будуть вишиті орнаменти різних регіонів України. Свято проходило також і на Європейські площі, там розгорнувся фестиваль «Скарби Поділля». Для вінничан кращі свої виступи підготували вінницькі актори театру. В цей час в сквері Козицького розташувалася мистецька толока. Вінничани охоче долучалися до майстер-класів на площі та фотографувалися зі скарбами Поділля – це і вишиті рушники, картини вирізьблені по дереву, короваї, глиняний посуд, вишиті сорочки та інше.

У м. Бершадь заходи з нагоди 25 річниці Незалежності нашої держави розпочалися із площі Героїв України. Керівництво району, делегації трудових колективів, представники  громадських організацій, ветерани війни та праці, школярі та молодь та громадськість, низько схиливши голови у хвилині мовчання, поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. Далі святковою урочистою ходою Єднання під урочисті українські  мелодії пройшлися вулицями міста до міського парку, де продовжилося святкування 25-ї річниці Незалежності України мистецькими заходами. Урочистості та святковий концерт з нагоди 25-річниці Незалежності України «Я люблю Україну свою» відбулися в м. Гайсин. Насамперед присутні вшанували пам’ять героїв-земляків, які загинули за волю України на Сході хвилиною мовчання. З вітальним словом до гайсинчан звернувся голова райдержадміністрації В. Уткін. Захоплюючі виступи учасників народної самодіяльності району та працівників районного Будинку культури додали запалу та феєрії до святкового настрою присутніх. 24 серпня на центральній площі та на вулиці Соборній Іллінців з самого ранку кипіло-вирувало святкове дійство. Напроти будівлі міської ради розташувалися учасники художньої самодіяльності усіх сіл, що об’єдналися в Іллінецьку об’єднану міську територіальну громаду. Поряд з ними – представники Дашівської об’єднаної селищної територіальної громади, а далі – інші територіальні громади Іллінеччини. Усі вони представили свої святкові виставкові експозиції «Подвір’я роду» з пишними, мов сонце, короваями, обжинковими дідухами, щедрими дарами ланів чарівного Надсоб’я. На виставкових стендах були розміщені вишиванки, витинанки, вишиті нитками та бісером картини самодіяльних митців, вироби з дерева, соломи, лозоплетіння, флористика, в’язані вироби, предмети побуту, українська іграшка. Очільники району та міста оглянули світлиці, подякували за участь, за віншування з головним святом держави. На центральній площі м. Калинівка 22 серпня зібралося сотні мешканців району, аби всім разом відзначити свято української незалежності. Гості мали змогу оглянути святкову виставку, на якій кожна територіальна громада представила національну українську світлицю, обжинкові хліби та дари урожаю. Експонувались роботи майстрів лозоплетіння, гончарства, вишивальниць, образотворчого мистецтва. Центральної площею міста урочистим маршем, в супроводі духового оркестру, пройшли військовослужбовці в/ч 3028 Національної гвардії України. Святкування продовжилось в районному Будинку культури, де відбулось урочисте засідання та святковий концерт. У святкових заходах, що проходили в Крижополі з нагоди 25-ї річниці незалежності України, взяли участь територіальні громади району. Територіальні громади представили світлиці, які презентували майстрів громади: з випічки короваїв, приготування українських національних страв, ручної вишивки, майстерності співу і танцю, гри на музичних інструментах. Кожна з громад на чолі з сільським головою все це майстерно представляла, вітаючи керівників району, усіх учасників святкування. Урочистості з нагоди визначної дати відбулися і в Жмеринському районному будинку культури за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості району. Жмеринчани підійшли до свята з чималими здобутками. По-святковому вбрані світлиці територіальних громад милували око виробами народних умільців, дарами полів та садів. Офіційна частина свята розпочалася внесенням Державного прапора України до зали та звучанням Державного Гімну України.  Данину шани віддали учасники зібрання пам’яті загиблих земляків, які боронили суверенітет та територіальну цілісність нашої Батьківщини на Сході України. Гарний настрій та відчуття урочистості створювали працівники районного будинку культури та артисти академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії. Липівчани пройшли центральною вулицею міста вбрані у найрізноманітніші відтінки кольорів вишиванок. Далі відбулися районні заходи з нагоди свята. У заходах взяли участь керівники району, представники апарату районної державної адміністрації та районної ради, керівники установ, організацій, міський, селищний, сільські голови та представники ЗМІ. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв земляків та поклали квіти до пам’ятного знаку учасникам АТО. По завершенню урочистої частини святкові заходи продовжилися на площі біля районного будинку культури у яких взяли участь творчі колективи територіальних громад району. По вулиці Соборній Літина відбулась урочиста Хода Миру та Єднання за участю керівництва району, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, трудових колективів установ та організацій, а також творчих колективів та мешканців сільських громад району. Перед Літинською райдержадміністрацією відбувся районний конкурс вишиванки «Вишита сорочка – роду оберіг», на якому було представлено вишиті сорочки різних територіальних громад. На участь у конкурсі подали заявки 20 учасників. 22 серпня у Мурованокуриловецькому районному будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт. Перед районним будинком культури гостей зустрічали піснями аматори району. Відбувся огляд обрядових хлібів та короваїв, виробів народних майстрів району. Колективами художньої самодіяльності району проведено святковий концерт. В Могилів-Подільському р-ні пройшов Фестиваль світлиць «Святе, як хліб, моє рідне село». Кожна територіальна громада, а їх в районі 28, демонструвала громадськості найкраще: вишивку бісером, хрестиком, гладдю, витинанки, писанкарство, в’язання гачком, авторські ляльки, картини в техніці перо-пух, квілінг, живопис, шедеври домашньої випічки тощо. Особливого настрою та колориту в святкування Дня незалежності України на теренах району додали фольклорно-етнографічні колективи районного та сільських будинків культури. «Ми співаєм тобі, Україно» – під таким гаслом відбувся святковий концерт на сцені парку за участю кращих колективів художньої самодіяльності та дитячих хореографічних ансамблів Оратівщини. Під звуки духових оркестрів кожен мав чудову можливість оглянути виставки декоративно-прикладного мистецтва із майстер-класами. 22 серпня урочистості відбулися і в Піщанському р-ні за участю керівників району, органів місцевого самоврядування, керівників районних організацій, установ, учасників АТО, представників територіальних громад, громадськості. Біля районного будинку культури територіальні громади встановили світлиці, кожна з яких була чимось особлива. Гостинні господарі з посмішкою та піснями заманювали присутніх – пригощали запашними пампушками з часником, варениками, пиріжками на любий смак, бутербродами з салом. Розпочалось святкове дійство урочистою ходою Центральною вулицею Піщанка. Далі святкування відбувалося на площі біля районного будинку культури. Урочистості за участі представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, польської делегації, учасників АТО та їх сімей, трудових колективів, організацій та установ, політичних формувань та громадськості відбулися біля Погребищенського районного кінотеатру ім. В. Терлецького. В Тиврівському районному будинку культури відбувся святковий концерт «Квітуй во славу України талантів тиврівських земля». Протягом дня тривали виставки робіт народних умільців смт Тиврова, спортивні змагання, а ввечері тиврівчан та гостей свята порадував концерт естрадної української пісні «Україні жити у віках». У Томашполі святкування почалось із урочистої ходи на чолі з керівництвом району та гостей з міста Ельблонг республіки Польща. До підніжжя пам’ятника Т. Шевченку були покладені квіти та вінки. Продовжилися урочистості на імпровізованій сцені біля приміщення районної ради, де з святковим концертом виступали артисти району. У Теплику урочиста хода у формі параду вишиванок, пройшла по головній вулиці містечка – Незалежності до районного стадіону «Старт», на якому відбулися основні урочистості та святковий концерт. У Чечельнику, Чернівцях, Шаргороді, Ямполі, Тульчині та багатьох інших населених пунктах області було проведено ряд масових урочистих заходів.

 

Бібліотеки Вінниччини

4 серпня серед відвідувачів бібліотечного інтернет-центру Гайсинської районної дитячої бібліотеки відбулися комп’ютерні змагання під назвою «Веселий gamer» в рамках літніх читань «Ключі від книжкового літа». Підготувала і провела це веселе, зовсім нове для бібліотеки свято, бібліотекар читального залу  відділу 5-9 класів К. Сметанська. В ході заходу ведуча ознайомила дітей з правилами безпечної роботи з комп’ютером, розповіла про найпопулярніші комп’ютерні ігри та історію  їх створення. Діти ознайомилися з новинками комп’ютерних ігор, з поняттями «Кіберспорт», «Геймер». Адже комп’ютерні ігри – це не лише емоції, наголосила ведуча,  а й досконалі знання інформаційних технологій.

Остапенко, Т. Стає модним читати : [у Немирові поступово набуває популярності читання книг. До такого висновку дійшли бібліотекар Немирівської центральної районної бібліотеки Н. Майданюк та продавець-консультант книжкового магазину «Школярик» О. Матієнко. За словами жінок останнім часом популярності набуває сучасна українська література. Завідуюча відділом обслуговування читачів Немирівської центральної районної бібліотеки С. Слюсарчук і бібліотекар читального залу Л. Ткачук розповідають, що потрохи надходить нова література. Бібліотека і сама дбає про поповнення фону: здає на макулатуру старі книги, закуповує нові, іноді бібліотекарі купують книги за власний кошт] / Т. Остапенко // Прибузькі новини. – 2016. – 5 серп. – С. 2.

9 серпня працівники Іллінецької районної бібліотеки для дітей завітали до дитячого майданчика з ляльками-петрушками, запропонувавши діткам черговий «казкограй». Зустріч розпочалася з перегляду казки-п’єси «Івасик та Змія». Учасники лялькового клубу «Барвінок» – Р. Яценко і Є. Швець та бібліотекарі районної дитячої бібліотеки зуміли зацікавити всіх присутніх. Юні глядачі не тільки уважно дивилися казку, а й намагалися самі брати участь у виставі. Після вистави артисти та керівник клубу О. Харченко навчали всіх бажаючих керувати ляльками-петрушками і озвучувати ролі героїв. До уваги присутніх було представлено перегляд літератури «У світі казки чарівної», з дітками проведено вікторину «Чи знаєш ти казкових героїв?». Активні учасники зустрічі отримали солодкі призи.

16 серпня працівники Іллінецької районної бібліотеки для дітей в черговий раз побували на дитячому майданчику, що в центрі міста. Цього разу зустріч було присвячено 25-річчю незалежності Україні. З дітьми було проведено пізнавально-розважальну гру «Моя країна – Україна». Українською лічилкою учасники гри визначали, хто саме буде виконувати завдання із «скриньки-веселинки». За кожну вірну відповідь гравці отримували жетончик, по їх кількості було визначено переможця. Ним став учень 5-го класу Іллінецької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 1 А. Позняк, який отримав на згадку про гру символічний синьо-жовтий прапорець. Всіх учасників бібліотекарі пригостили солодощами. Також до уваги присутніх було представлено перегляд літератури «Ми – діти козацького роду».

Кравчук В. С. «Ми хочемо, щоб ваше літо книгами було зігріте» : [з метою розвитку та поглиблення інтересу молодого читача до книги у Лозівській сільській бібліотеці пройшла зустріч з дітьми різної вікової категорії. аби зацікавити їх, були організовані такі книжкові виставки, поради та огляди, в яких діти охоче брали участь і чудово провели час разом, після чого ласували солодощами] / В. С. Кравчук // Чернівецька зоря. – 2016. – 19 серп. – С. 6.

Сучасний клуб відкрито в Слободі Кустовецькій : [двадцять п’ята річниця незалежності України жителям с. Слобода Кустовецька запам’ятається надовго. Адже саме напередодні цього свята в селі було відкрито клуб-бібліотеку після капітального ремонту. На відкриття закладу з подарунками завітали представники райдержадміністрації, районної та сільської ради. Жителі села в свою чергу віддячили гостям чудовим концертом] // Життєві обрії. – 2016. – 26 серп. – С. 5.

Серпень в захоплюючу мандрівку мальовничими стежками сучасної і прадавньої України вирушили читачі-старшокласники Липовецької районної бібліотеки для дітей. Разом з бібліотечними працівниками юні туристи пройшлися маршрутами: державним, історичним , народознавчим, мовним, славетних земляків. Особливі враження залишилися після віртуальної екскурсії «Сім чудес України».

Серпень Немирівська центральна районна бібліотека, а саме літературно-мистецький клуб «Криниця», об’єднує творчих людей художників та майстрів народно-ужиткового мистецтва. У бібліотеці регулярно проходять виставки народної творчості «Творимо красу своїми руками». Виставки бувають різноманітні та різнохарактерні, на яких показані такі види творчих робіт як живопис, вишивка хрестом, бісером, стрічками, флористика, вироби з природного матеріалу. Творчість вирізняється позитивним сприйняттям, адже майстри народно-ужиткового мистецтва творять з любові до самого виробу, передають всю щедрість душі через творчість іншим людям. Працівники бібліотеки вдячні Л. М. Гулідовій, Т. Р. Волошкевич, І.О.Слюсарчук, С. Л. Книш, Г. О .Шенк, О. М. Січкар, С. С. Динінберг, Л. М. Штепі, О. І. Загній, Г. С. Коваль, Д. М. Левицькій, О. Я. Демиденко, О. О. Кучер – активним учасницям виставок, які мають щастя дарувати людям радість.

 

Серпень бібліотекарі Чечельницької центральної районної бібліотеки проводять значну роботу з учасниками АТО. Так було проведено зустріч учасника АТО С. Коваля, жителя с. Тартак, з читачами. У ході зустрічі Сергій подарував книги, які привіз із зони бойових дій, розповів про пережите, показав листи, книги, дитячі малюнки. Все, що зберіг, Сергій подарував читачам бібліотеки.

Серпень в Чернівецькій районній бібліотеці для дітей на вшанування пам’яті І. Я. Франка було проведено літературно-мистецький захід «Іван Франко –  це розум і серце нашого народу». Бібліотекарі та діти перегорнули сторінки ліричної творчості Франка. Для нащадків І. Я. Франко залишив величезну спадщину, близько шести тисяч творів у жанрах поезії, прози, публіцистики, драматургії, літературної критики. І. Я. Франко щиро любив рідну землю, Україна, її природа та люди живуть у його віршах, оповіданнях, повістях.

Серпень з метою розвитку та поглиблення інтересу молодого читача до книги у Лозівській сільській бібліотеці Чернівецького р-ну пройшла зустріч з дітьми різної вікової категорії. Щоб зацікавити дітей були організовані такі книжкові виставки, поради та огляди: «Книга – найбільший скарб культурного життя молоді», «Україна читає!», «Пізнай свій край з бібліотекою», «Місце зустрічі – країна дитинства», проводилися літературні вікторини: «Хто читає той і відгадає» та «Збирайтеся дітвора, розпочинається весела гра», в яких діти охоче брали участь і чудово провели  час разом, після чого ласували солодощами.

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

Відповідно до Указу Президента України від 08.12.2015 № 687/2015 «Про вшанування пам’яті Івана Франка» протягом 2016 року проводитиметься низка культурних заходів, спрямованих на вшанування пам'яті видатного українського письменника, науковця та громадського діяча, популяризацію його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, а також з нагоди відзначення пам'ятних дат – 160-річчя від дня народження та 100-річчя з дня смерті. Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва провела низку заходів присвячену цим знаменним датам. 3 серпня у вестибюлі відбулась презентація книжкової виставки-ювілею «Мойсей української літератури». Відділ рідкісних і цінних видань презентував виставку прижиттєвих друків творів видатного письменника «Каменяр українського слова». На експозиції представлені «Апокріфи і лєґєнди з українських рукописів» (Львів, 1902), зібрані та впорядковані І. Франком, поетична збірка «Давнє й нове» (Львів, 1911), арабська казка «Коваль Бассім» (Львів, 1901), оповідання «К свету!» (Москва, 1905), часописи «Житє і слово» та «Галицький літературно-науковий вісник» (Львів, 1896) за редакцією І. Франка та інше. Сектор газетної періодики підготував перегляд публікацій "Іван Франко – дух, наука, думка, воля", присвячений життю та творчості видатного письменника, філософа, історика, громадського діяча В свою чергу відділ наукової інформації та бібліографії підготував бібліографічний список «Сучасне франкознавство», в якому представлені франкознавчі дослідження 21 століття.

 

21 серпня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулась презентація книги Генадія Фіміна «Доброволець «Сумрака». У книзі описано дивовижну долю автора, який пережив викрадення і полон терористів у червні 2014 року, коли на Донбасі вже відбувалися гарячі бої між українською армією та російськими військами. Це спогади про непростий і страшний час початку російської агресії в Україні.

Державний Прапор України є одним із офіційних атрибутів держави, символом її суверенітету, який, поряд з іншими символами, пройшов складний шлях самоутвердження. 23 серпня в рамках святкування Дня Державного Прапора України  сектор правової інформації організував книжкову виставку «Державний прапор України – символ, що об’єднує», а також провів інформаційну годину «Державні та народні символи України». Учасниками заходу стали вихованці Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Відділ краєзнавства підготував виставку-дату «Символ вільної держави». Безпосередньо керівництво бібліотеки прийняло участь в урочистих заходах міста.

Традиційно низкою заходів відзначав День Незалежності України колектив Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. До цьогорічного свята у бібліотеці було організовано книжково-ілюстративні виставки «Україна – суверенна, незалежна, правова держава», «Незалежна Україна: ідея, нація, держава», «Незалежна і єдина будь навіки, Україно!”, «Моя Україна у кольорі, в слові і в пісні», «Дослідження вінницьких краєзнавців в роки Незалежності» та ін. Відділ наукової інформації та бібліографії підготував бібліографічний список «Україна: боротьба за Незалежність триває...», де вміщена інформація про героїзм, жертовність, незламну силу вояків, добровольців, волонтерів, пересічних громадян України, змушених вкотре відстоювати зі зброєю в руках Незалежну і Соборну Україну. 18 серпня у секторі правової інформації відбувся круглий стіл – «25 років незалежності: підсумки та перспективи», присвяченого Дню незалежності України за участю представників Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, науковців, юристів, громадських організацій, депутатів обласної Ради. Працівники відділу краєзнавства та редакційно-видавничого сектору підготували бібліографічний покажчик «Вінниччина в історико-краєзнавчих виданнях за роки державної незалежності». У ньому представлено видання, що відображають історичний, економічний, політичний та культурний розвиток Вінниччини від найдавніших часів до сьогодення. Також подано матеріали наукових конференцій, документи, що розповідають про пам’ятки історії та культури, видатних діячів краю, відомих постатей, життя і діяльність яких пов’язані з Вінниччиною. 23 серпня бібліотека активно прийняла участь у заході організованому громадськими активістами Вінниччини «Заколот» (читання віршів 25 українських поетів), який тривав цілу добу до Дня Незалежності України.

 


Хроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше