ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Листопад

Версія для друку

22 листопада у відділі аграрних наук і виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою «Урожай-2016», яке провела президент клубу Г. Г. Мінова. Учасники заходу обмінялися досвідом вирощування екологічно чистих овочів та фруктів. Із цікавою інформацією виступили: Л. О. Стягайло, О. І. Бурмістрова, А. М. Клімьонова, М. Д. Вербицька, Ф. Г. Палазюк, П. О. Донченко, П. В. Стащук, Л. А. Білоус, Л. І. Литвиненко та інші. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

23 листопада відділ рідкісних і цінних видань відвідав представник Центру політичної освіти федеральної землі Саксонія-Ангальт (Landeszentrale für politische Bildung Sachsen-Anhalt) директор Регіонального освітнього центру «Робота і життя» (місто Мерзебург) П. Ветцель.

25 листопада у читальному залі відділу документів з гуманітарних, технічних та природничих наук з нагоди ювілею відбувся творчий вечір вінницької поетеси, провідного методиста з культурно-дозвіллєвої роботи Вінницького обласного центру народної творчості, депутата обласної ради Ж. Дмитренко. На святі також було презентовано книгу ювілярки «Нитка Аріадни».

 

27 листопада у читальному залі відділу документів з гуманітарних, технічних та природничих наук спільно з ГО Цивільний корпус «Азов» відбулась презентація книги «Широкинська операція» та серії книг «Азовські спогади» видавництва «Орієнтир».

 

29 листопада у відділі мистецтв відбулося чергове заняття з експрес-курсу правопівкульного (інтуїтивного) малювання під керівництвом педагога Н. Ю. Дерлиці. Інтуїтивний живопис – що це? У чому суть, і чим він відрізняється від звичайного? Чого можна досягти завдяки цій методиці. Всі ці питання розглядалися на засіданні.

29 листопада у відділі документів іноземними мовами відбулася цікава та пізнавальна зустріч учнів молодших класів м. Вінниці з представниками патрульної поліції під назвою «Подорож у країну Дорожніх знаків» в рамках програми ПОЛіС (Поліція і Спільнота). Патрульні поліцейські провели з учнями просвітницько-превентивну бесіду, під час якої навчали дітей правил безпечної поведінки на дорогах, давали поради, як діяти в різних ситуаціях, зокрема, якщо дитина загубилась та інше. Учні з допомогою поліцейських в ігровій формі закріпили отримані знання та інформацію. Також у рамках заходу школярі стали учасниками makerspace лабораторії, в якій вони розвивали свої творчі здібності та просторову уяву, дізналися про можливості тривимірного друку та основи роботи на 3D принтері. На згадку про зустріч діти отримали листівки, закладки, магніти та інші матеріали з символікою патрульної поліції, які надали організатори програми Міжнародної організації IREX. На заході відбулося анонсування «Експрес-курсу вивчення англійської мови» для патрульних поліцейських, який буде проходити у відділі документів іноземними мовами.

29 листопада у секторі правової інформації відбувся круглий стіл «Референдум 1991 року: історичне значення та реалії сьогодення». Організатори заходу: Вінницька крайова (обласна) організація Народного Руху України, Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва. Тематика круглого столу: вступне слово – С. М. Свитко – модератор круглого столу, голова Вінницької крайової (обласної) організації Народного Руху України, доцент Донецького національного університету ім. В. Стуса; історичне значення референдуму 1 грудня 1991 року – О. К. Струкевич – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри філології та гуманітарних наук КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти»; матеріали референдуму 1 грудня 1991 р. у фондах Державного архіву Вінницької області – Ю. В. Легун– доктор історичних наук, професор, директор Державного архіву Вінницької області; перебіг підготовки і проведення референдуму 1 грудня 1991 р. та результати голосування на Вінниччині – В. В. Шпичка– заступник голови Вінницької крайової (обласної) організації Народного Руху України, член Всеукраїнського культурно-просвітницького товариства «Меморіал»; участь Вінницької крайової (обласної) організації Народного Руху України у підготовці та проведенні референдуму 1 грудня 1991 р – О. І. Колексник – довірена особа кандидата на посаду Президента України В. Чорновола, керівник управи Вінницької крайової (обласної) організації Народного Руху України у 1990–1992 рр.; референдум 1991 року: чи справдились надії та сподівання українського народу? – Л. В. Філонов – заслужений працівник культури України, член Вінницької обласної виборчої комісії з проведення всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 р.; спогади учасника підготовки і проведення референдуму 1 грудня 1991 р. – В. М. Палій – член Народного Руху України з 1989 р., правозахисник; Всеукраїнський референдум 1991 року та реалії сьогодення – П. В. Слотюк – кандидат історичних наук, доцент Вінницького національного аграрного університету; Презентація книжково-ілюстративної виставки «Так народжувалась держава: всеукраїнський референдум 1991 року» – О. О. Зіньковська – завідувач відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук.

Музейна діяльність

2 листопада у Літинському краєзнавчому музеї ім. У. Кармалюка відбулась презентація книги В. Мельника «Оборонні укріплення міста Вінниці». Цей історичний нарис автор презентував особисто, провівши досить пізнавальний та цікавий екскурс у історію Вінниці для усіх присутніх на зустрічі. В. Мельник – український політолог, антрополог, журналіст, є автором 5-ти книг та понад 150-ти наукових та науково-популярних праць. На даний час є членом Національної Спілки Журналістів України, членом Українського Географічного Товариства та членом Канадської Мережі Економічної історії. Досліджує соціально-культурну антропологію, етнічну психологію, мікроісторію та етнічну історію Поділля. Протягом 2010-2011 рр. досліджував історію та місце розташування замкових укріплень у м. Вінниця. Результатом цих досліджень стала книга «Оборонні укріплення міста Вінниці. Короткий історичний нарис», видана невеликим накладом у Києві в липні 2011 р. Кілька примірників книги автор презентував музею.

8 листопада в Тульчинському краєзнавчому музеї відбулася презентація фотовиставки «Наодинці з об’єктивом», підготовленої А. Вігуржинською та учасниками дитячої фотостудії «Світлинка» Михайлівського сільського будинку культури. Юних фотомайстрів тепло привітали начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації К. Третьякова, викладач Тульчинського училища культури О. Онищенко, голова Тульчинського районного літературно-мистецького об’єднання «Оберіг» Ю. Хмелевський, представники районної бібліотеки, краєзнавчого музею, родина, друзі та знайомі А. Вігуржинської. Чимала делегація з с. Михайлівки на чолі з сільським головою В. Ніколаєнком теж привітала своїх дітей та їх наставницю з гарним початком роботи студії.

10 листопада у великій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею було відкрито виставку «Космічні мальви» української художниці Ю. Гушул. На виставці представлено більше тридцяти картин, намальованих акрилом і гуашшю, графіка і багато глиняних тарілок, розписаних ангобами, а також вперше – близько десяти керамічних скульптур. Вперше в музейній практиці міста виставку супроводжувала ціла низка подій та активностей для дорослих і дітей: лекції з наївного мистецтва і кераміки; різноманітні майстер-класи (зокрема за участю київської письменниці Г. Ткачук та вінницького кераміста М. Діденка); покази мультиплікаційних і короткометражних фільмів, співзвучних з творчістю художниці. Крім того, діяв інтерактивний куточок для дітей, де можна було розмалювати створені Ю. Гушул розмальовки.

Шибалова, С. Хто допоможе Гніванському музею : [директор Гніванського історичного музею С. Шибалова розповідає про історію його заснування, діяльність до цього часу та значення для жителів міста. Вона закликає представників районної та обласної влади, а саме : міського голову В. Кулешова, голову обласної ради А. Олійника та його речника з питань культури і духовності В. Вітковського, депутата обласної ради Ж. Дмитренко та народного депутата України І. Мельничука допомогти Гніванському історичному музею «Ветеран» перебороти матеріальні та організаційні труднощі. У музеї необхідно провести ремонтні роботи, щоб мати змогу зробити реекспозицію та реконструкцію музею. А сам музей С. Шибалова пропонує переіменувати з історичного на краєзнавчо-історичний] / С. Шибалова // Маяк. – 2016. – 18 листоп. – С. 8.

20 листопада в музеї «Літературна Немирівщина» з дітьми 4-го та 5-го класів місцевої школи-інтернату було проведено вечір відпочинку до Всесвітнього дня дитини. Розпочалося дійство з ознайомлення дітей з дитячою літературою поетів та письменників Вінниччини під рубрикою «Книга відкриває світ». Наступною частиною свята став поетичний калейдоскоп «Віршів віночок від дитячих поетів», в якому школярі брали активну участь, читаючи дитячі вірші Г. Усача, О. Вітенко, Т. Яковенко, В. Сторожук та інших поетів. З вихователькою Іриною Олександрівною маленькі учасники заходу провели гру «Відгадай загадку». Активне пожвавлення спостерігалося і під час проведення казкової вікторини «Добра казка – чародійка», яку підготувала Г. Петрівна, вихователька 4-го класу. Учні залюбки переглянули мультфільми за сценаріями Г. Усача «Сонячний коровай» і «Черевики» та за літературними творами М. Некрасова «Дед Мазай и зайцы», «Генерал Топтыгин», весело співали дитячі пісні Г. Чубач.

30 листопада в районному музеї історії та етнографії Тепличчини учням місцевих шкіл та дитячої музичної школи було продемонстровано експонати старовини. На виставці було представлено знаряддя праці наших пращурів. Діти мали нагоду не тільки оглянути, а й доторкнутись до цікавих предметів, поміркувати, яким чином ними користувались в давні часи та почути, в яких видах народних промислів використовували той чи інший експонат.

 

Листопад у науково-дослідному відділі Вінницького обласного художнього музею «Музей гончарного мистецтва ім. О. Г. Луцишина» відкрилась персональна виставка вінницької майстрині О. Золотарьової «Етнокоди української ляльки-мотанки». На виставці представлено близько 100 виробів, виконаних в унікальних техніках, якими в Україні володіють усього кілька осіб. Для їх створення використовуються природні матеріали: вовна, шовк, волокна, льон, бавовна. Були в експозиції і особливі експонати. Це – ляльки-мотанки, виготовлені з конопляного домотканого полотна ХІХ- ХХ століть. Доповняли виставку понад 50 робіт у новій техніці екопринт-фарбування тканин і паперу рослинами, при якому на виробі залишаються неповторні відбитки листя, трав і квітів. У 2015 р. твори О. Золотарьової експонувалися у Львові в рамках презентації персональної виставки «Магія фарбування». Створена майстром колекція ляльок брала участь у проекті «Етнолялька» і викликала великий інтерес, оскільки відобразила особливості виготовлення традиційної іграшки на Поділлі.

Листопад у музеї «Літературна Немирівщина» відбулася година спілкування з учнями 5-го класу місцевої школи-інтернату на тему «Поезії за дитячими творами М. О. Некрасова». Працівниками музею були прочитані уривки з дитячої поеми «Селянські діти», вірші «На Волзі», «Залізниця», «Генерал Топтигін». Захід було проведено в експозиційній залі, присвяченій поету М. Некрасову. Завершили знайомство з творчістю Миколи Олексійовича переглядом експозиції та картин М. Компанця «М. Некрасов на охоті», «Дід Мазай та зайці», А. Сороки «М. Пирогов у хворого М. Некрасова».

Театрально-концертна діяльність

11-12 листопада у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського на малій сцені відбулась прем’єра драматичної комедії «Чудовий вікенд для пікніка» за п’єсою Теннесі Вільямса. Поставив виставу режисер та актор театру Г. Сиротюк. Художником виступив О. Руденко.

17 листопада у Вінницькій обласній філармонії відбувся виступ академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» з Хмельницького. Колектив продовжив у Вінниці абонементний цикл концертів Вінницької обласної філармонії «Слухай, співай, грай українське». Ансамбль є лауреатом ХІІ Всесвітнього фестивалю молоді і студентів. Колектив періодично здійснює творчі звіти у Києві, перед українцями Далекого Сходу, Росії, мешканцями Донбасу. Був призером і переможцем Всесвітнього фестивалю-конкурсу імені П. Вірського. Гастролював у Польщі.

25 листопада у Вінницькій обласній філармонії у циклі концертів «Знай наших» відбувся виступ вихідців із Вінниці, імена яких вже відомі за межами міста. Це – тенор В. Горай і два баритони — Ю. Дудар та І. Газінський. Супроводжував солістів академічний камерний оркестр «Арката» під орудою залуженого діяча мистецтв України Г. Куркова.

27 листопада у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського у рамках Всеукраїнського туру української акапельної формації «Піккардійська Терція» вінничанам було представлено нову концертну програму «Лети...», яку у жовтні вже чули в близько двох десятках міст Східної та Південної України.

30 листопада у Віницькій обласній філармонії відбувся виступ Академічної хорової капели «Орея». Володарі 9-ти Гран-Прі та 30-ти перших місць на міжнародних хорових конкурсах на чолі з неперевершеним художнім керівником та диригентом, заслуженим діячем мистецтв України О. Вацеком. На сцені філармонії звучала українська народна творчість, світова класика та твори на релігійну тематику.

Музичне життя Вінниччини

Американські виконавці майстерно виступили перед тими, хто завжди дарує свято іншим : [в актовій залі Козятинської музичної школи урочисто відзначили Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. На свято завітали представники влади району. З яскравими номерами перед учасниками свята виступив дует американських виконавців Беннетт та Едіт] // Козятин. експрес. – 2016. – 10 листоп. – С. 5.

11 листопада в актовому залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького відбувся вечір музики «Шлягери ХХ століття». В концертній програмі звучали найпопулярніші композиції, пісні та мелодії з кінофільмів в інструментальному виконанні викладачів та учнів навчального закладу. Ведучі заходу З. М. Нечитайло та Л. С. Козловська розповідали цікаві факти до кожної композиції, а також провели музичну вікторину «Відгадай мелодію», що продемонструвала неабиякі знання аудиторії в сучасній музиці.

Не просто день, а свято : [8 листопада у приміщенні Бершадської музичної школи ім. Р. А. Скалецького урочисто відзначили Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. На зібрання завітали: голова райради М. Бурлака, міський голова М. Кольченко, завідуюча відділом культури і туризму Бершадської райдержадміністрації Н. Герасимчук, начальник управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації С. Городинський] // Бершад. край. – 2016. – 11 листоп. – С. 3.

17 листопада в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького відбулося театралізоване конкурсно-ігрове дійство «Подорож в країну Мультляндію», яке підготували Н. С. Сторожук та К. К. Мураховська. Під час концертної програми звучали мелодії та пісні з улюблених мультфільмів, діти їх відгадували та підспівували разом з артистами.

Євтушенко, О. Є така школа-хор «Пролісок» : [у Немирівській музичній школі розпочав свою роботу хор під назвою «Пролісок». У колективі діти різні: за віком, характером, ставленням до навчання, вони навчаються у різних класах, але всіх їх об’єднує робота над піснею] / О. Євтушенко // Прибузькі новини. – 2016. – 18 листоп. – С. 7.

24 листопада в Гайсинській дитячій музичній школі було проведено семінар директорів початкових спецiалiзованих мистецьких навчальних закладiв областi на базі Гайсинського району та обласного навчально-методичного центру галузі культури, мистецтв та туризму. У семінарі взяли участь заступник голови райдержадміністрації С. Несвятий та голова районної ради Г. Боровий. Відкрили семінар заступник начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації В. Троян та начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації М. Ричков. Директор дитячої музичної школи М. Бондар ознайомив присутніх директорів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів з навчально-виховним процесом та матеріально-технічною базою Гайсинської дитячої музичної школи. Після творчого звіту Гайсинської дитячої музичної школи було проведено круглий стіл на тему: «Початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади: нові форми роботи в естетичному вихованні дітей та юнацтва» за участю всіх учасників семінару.

Листопад працівниками Бершадської районної бібліотеки до Всеукраїнського дня працівників культури і майстрів народного мистецтва було розгорнуто тематичні виставки, які висвітлили основні етапи розвитку культури району протягом різних історичних періодів, засвідчуючи, що саме культура єднала націю та допомагала їй вижити у важкі часи. Крім того, одна із виставок світлин та збірок поезій присвячена творчості поетеси М. Ясакової-Рудик, яка народилася та виросла у багатодітній сім’ї в с. Михайлівці Бершадського р-ну. Приємною новиною була участь самої поетеси у районних заходах до професійного свята працівників культури. На урочистостях був присутній начальник управління культури і мистецтв  облдержадміністрації С. С. Городинський.

Кіномистецтво

6 листопада у кінотеатрі ім. У. Кармалюка у Літині відбувся другий Літинський кінофестиваль короткометражних документальних фільмів. До участі у конкурсі було запрошено всіх бажаючих, так само, як і до перегляду конкурсних фільмів на тему: «Літинщина очима сучасників, минуле, майбутнє, екологія». На розсуд журі було представлено 8 робіт учнів літинських шкіл № 1 та № 2. За результатами конкурсу перше місце розділили фільми «Inspectors» та «Чорнобиль не має минулого часу», третє посіла робота «Будем жити без війни!..». Усі три короткометражки представили учні Літинської СЗШ № 2. Приз глядацьких симпатій виборов учень 7-А класу Літинської СЗШ № 1 С. Лісничий.

12 листопада у Вінниці, у кінотеатрі «Родина», відбувся показ першого в Україні повнометражного фільму про вишиту сорочку «Спадок нації», який організував Цивільний корпус «АЗОВ». Ідея фільму полягає в тому, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу. У «Спадку нації» органічно переплетені дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією. Фільм знімався не лише в Україні, а й у 5-ти інших країнах – Канада, Росія, Італія, ОАЕ та Німеччина Раніше побачити фільм мали можливість жителі Канади, Німенниччини, Греції, Італії, Бельгії, Чехії, Іспанії та Голандії. В Україні презентація фільму розпочалася саме у Вінниці, після чого матимуть можливість спостерігати кінострічку у всіх регіонах України.

Образотворче мистецтво

4 листопада відомий вінницький художник, фотограф і колекціонер В. Козюк під час прес-конференції для місцевих ЗМІ поділився своїми враженнями від участі у І Міжнародному культурному ЕКСПО 2016 Шовкового шляху, який проходив у китайському м. Дуньхуан у кінці вересня. Українську делегацію на міжнародному форумі очолив Міністр культури України Є. Нищук. Серед учасників – Надзвичайний та Повноважний Посол України у Китайській Народній Республіці О. Дьомін, художники – В. Козюк та І. Мельничук. У різноманітних заходах форуму взяли участь представники з 84-х країн світу, а роботи для експозиції та самих учасників форуму відбирали виключно представники китайської сторони. Організаторами були вибрані чотири картини В. Козюка, які відображають українську природу та історичний побут. Разом із представниками офіційних делегацій, керівниками мистецьких інституцій з усього світу, В. Козюк взяв участь у символічному розписі порцелянових тарілок – одного з різновидів традиційного мистецтва Китаю та у створенні картин на рисовому папері. Він також провів численні зустрічі із китайською студентською молоддю та школярами, демонструючи техніку швидкого малюнку та розповідаючи про Україну.

Порожна, А. «У моїм краю» : [у Тульчинському краєзнавчому музеї було відкрито виставку подільського художника, заслуженого працівника культури України Ф. Івановича. На виставку завітала начальник відділу культури Тульчинської райдержадміністрації К. Третьякова, художники з Тульчина, Львова, Чернівців, Одеси, Вінниці, Немирова. Виставка складається з 30-ти картин, основний жанр яких пейзаж та натюрморт. Картини Ф. Івановича зберігаються у різних музеях України, у приватних колекціях відомих шанувальників мистецтва в Україні та за кордоном: Польщі, Канаді, Швейцарії, Італії, Німеччині, Придністров’ї] / А. Порожна // Тульчин. край. – 2016. – 4 листоп. – С. 8.

4 листопада в приміщенні Теплицького районного будинку культури відбулась презентація виставки «Історія безсмертної душі» Е. Руппельта. Самобутній художник-скульптор народився в с. Соболівка Теплицького р-ну, працював в місцевій школі вчителем образотворчого мистецтва і креслення, учасник обласних, республіканських та всесоюзних виставок народної творчості, нагороджувався нагрудним знаком «Відмінник народної освіти». На свято завітали соболівчани, багато теплих слів та спогадів линуло від колеги, сусідки Т. П. Тертичної, яка за життя добре знала талановитого митця. Був присутній на святі і начальник відділу культури і туризму В. Прокопенко. Музичні дарунки линули від Р. Бондаря, учнів Теплицької дитячої музичної школи: М. Самко, І. Іванченко, Д. Яковенко та дитячого вокального ансамблю. По закінченню свята теплицькі поети та письменники: Р. Гарбуз, О. Герасименко, В. Тигипко, Г. Нарожна та П. Козачинський презентували власні збірки.

Листопад у бібліотеці-філії № 11 (вул. Князів Коріатовичів, 189) відкрилася виставка графіки «5х5». Свої роботи (по п’ять картин) представили п’ять художників: І. Грищук, Л. Гринюк, О. Пелешко, Н. Якорєва, К. Жілінскайте. Всі є членами Національної спілки художників України. І. Грищук працює в жанрі декоративної композиції, портрету, натюрморту, жанрової картини, а також у галузі книжкової графіки та храмового розпису. Г. Гринюк – заслужений діяч мистецтв України з 1999 р., живописець, графік, художник декоративно-прикладного мистецтва. О. Пелешко працює у техніці акварельного і воскового живопису. Автор-ілюстратор до творів Т. Г. Шевченка. Н. Якорева – графік, учасниця обласних і республіканських виставок. К. Жілінскайте – заслужений художник України з 2013 р. Працює в галузі станкового живопису, класичного вітража та художнього скла, графіки. Виставка триватиме до 24 січня 2017 р.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Листопад

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше