ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

Версія для друку

Музейна діяльність

2 лютого у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки всесвітньо відомої української художниці, лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Марії Оксентіївни Примаченко «Казковий світ». В експозиції представлено двадцять п’ять живописних творів майстрині наївного малярства та кераміка українських майстрів з фонду Дирекції художніх виставок України (м. Київ).

Примаченко Марія – українська народна художниця, представниця «народного примітиву» («наївного мистецтва»); лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, одна з найвідоміших українських художниць. Заслужений діяч мистецтв УРСР з 1970 р. Її виставки з великим успіхом експонувалися у Франції, Канаді, Польщі, Росії, Німеччині та інших країнах світу.

 

Ткач, В. Крути 29 січня 1918 р. – символ героїзму українського юнацтва : [з нагоди вшанування пам’яті полеглих у битві під Крутами, у Літинському краєзнавчому музеї ім. Устима Кармалюка оформлено виставку історичних матеріалів та книг «Крути 29 січня 1918 року – символ героїзму українського юнацтва»] / В. Ткач // Літин. вісн. – 2016. – 4 лют. – С. 4.

Нагачевський, А. Перша вчительсько-учнівська конференція : до 365-річчя з дня загибелі козацького полководця Д. Нечая : [у Тиврівському районному Будинку культури, з ініціативи директора Сутисківського історичного музею «Слава» А. Тамтури та за сприяння районної державної адміністрації, проведено районну вчительсько-учнівську краєзнавчу конференцію «Визначний військовий і політичний діяч, один з організаторів національно-визвольних змагань українського народу, полковник брацлавський Данило Нечай», приурочену 365-річчю Краснянської битви. На захід запрошено учасників антитерористичної операції на чолі з головою районної спілки Д. Танцем, з вуст яких прозвучали настанови молодому поколінню. У фойє районного Будинку культури розгорнуто виставки художньої, публіцистичної та наукової літератури про Данила Нечая та національно-визвольну боротьбу українського народу, а також картин і малюнків, присвячених козацькій добі, науково-пошукові роботи учнів загальноосвітніх шкіл. В роботі конференції взяли участь: голова районної ради Я. Красовський, начальник відділу освіти райдержадміністрації О. Нижник, меценати освіти, голови територіальних громад, учасники антитерористичної операції, духовенство, краєзнавці, учителі, учні загальноосвітніх шкіл району. Кращі краєзнавці району А. Тамтура, О. Коваль, І. Кузьмич висвітлили тему зародження і діяльності козацтва на Тиврівщині, визначної ролі в цьому процесі Данила Нечая, поділились досвідом роботи з козацької педагогіки. Учні Сутиківської, Тиврівської, Строїнецької загальноосвітніх шкіл, Тиврівського ліцею та Гніванської гімназії №2 презентували свої наукові та творчі дослідження, приурочені Краснянській битві та Данилу Нечаю. В ході конференції презентовано збірку поезій «Данило Нечай – лицар козацького Поділля». Конференція завершилась вшануванням борців за незалежність України від козацьких часів до сьогодення. Під час заходу лунали пісні на козацьку тематику, декламувались авторські поезії, виступали гуртківці «Школи бойового гопака»] / А. Нагачевський, В. Усатюк // Маяк. – 2016. – 12 лют. – С. 1, 4.

15 лютого у приміщенні музею ПС ЗС України (штаб ПС ЗС України м. Вінниця), спільно з Вороновицьким музеєм історії авіації та космонавтики проведено захід з нагоди 100-річчя від дня народження льотчика, Героя Радянського союзу, учасника Другої світової війни, вороновичанина Григорія Олійника. До заходу підготовлено виставку (фото, копії документів, ілюстрації літаків, виготовлено банер з ілюстраціями періоду Другої світової війни) та документальний фільм про літаки, на яких воював Г. Олійник. У заході взяли участь: рідні Г. Олійника, військовослужбовці, учні і учителі з Вороновицької СЗОШ №1, представники Вінницького обласного краєзнавчого музею. Також присутні мали можливість ознайомитись з експозицією музею та авіаційною технікою на території.

Мельник, В. Показали свою творчість : [у виставковій залі Мурованокуриловецького районного краєзнавчого музею за сприяння відділу культури і туризму райдержадміністрації Вінницьким державним телебаченням проводились зйомки майстрів та майстринь художньої вишивки селища Муровані Курилівці та села Дружби. Також були запрошені майстри слова О. Дорош, В. Демба, Н. Кащен та аматорський ансамбль народної пісні «Дружбівчанка» Дружбівського сільського Будинку культури] / В. Мельник // Наше Придністров’я. – 2016. – 19 лют. – С. 4.

24 лютого у великій виставковій залі обласного краєзнавчого музею відбувся «круглий стіл» за участю мистецтвознавців, викладачів, працівників галузі культури області, сільських голів, представників засобів масової інформації «Леонтович – славетний син співочого Поділля». Засідання розпочалося з трансляції твору М. Леонтовича «Щедрик» у різних виконаннях (хорове, інструментальне тощо) на різних мовах. У зустрічі, ініційованої управлінням культури і мистецтв облдержадміністрації, обласним краєзнавчим музеєм та обласним центром народної творчості взяли участь: начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський; кандидат мистецтвознавства, дослідник життя і творчості М. Леонтовича А. Завальнюк; директор обласного краєзнавчого музею К. Висоцька; архітектор, керівник проектно-виробничої організації «Майстерня музейних проектів», член Спілки дизайнерів України, Національної спілки архітекторів України О. Антонець; директор Вінницького обласного центру народної творчості Т. Цвігун; начальник відділу культури і туризму Теплицької райдержадміністрації В. Прокопенко; Марківський сільський голова Теплицького району В. Пурдик та ін. До заходу працівники Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували виставку літератури з фонду бібліотеки «Безмежно закоханий в пісню».

 

Театрально-концертна діяльність

16 лютого у залі палацу мистецтв «Зоря» у м. Вінниця відбулася музично-візуально-пластична вистава «Метаморфоза» про зміни в Україні, організована за підтримки Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» та Департаменту культури Вінницької міської ради. Виставу поставила нідерландсько-українська режисер А. Любченко. «Метаморфоза» дає змогу кожному українцю поглянути на суспільство та себе в ньому збоку. У виставі значущі моменти української сучасності знайшли живе відображення – страх тих, хто йде на війну, розпач тих, хто лишився, нові реалії життя переселенців, популізм та маніпулювання політиків, сміливість тих, хто починає нове, руйнація старих звичок та неможливість справжньої еволюції без єднання. Важливим елементом вистави є костюми героїв (дизайнер Патриція Пивош (Польща)) – вони грають у дивному об’ємному ганчір’ї, що символізує нашарування сумнівів та нерішучості кожної істоти перед лицем змін. Наприкінці вистави всі герої позбуваються цих нашарувань під звуки української пісні. Після дійства відбулося обговорення побаченого.

24-27 лютого у м. Вінниця відбувся форум молодої музики «Барви музики ХХ сторіччя. Авангард. Класика. Джаз» за участі вінницьких, львівських та івано-франківських віртуозів. Весь цикл музичних концертів пройшов під гаслом «Слухай українське!». Організаторами цьогорічного проекту виступили Департамент культури Вінницької міської ради, Благодійний фонд сприяння розвитку талантів «Поділля», Вінницька обласна філармонія та Центр концертних і фестивальних програм. Відкрила форум концертна програма хорової музики подільських композиторів ХХ сторіччя та сучасних авторів у виконанні чоловічого хорового ансамблю «Бревіс» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. У програмі заходу прозвучав джаз від гостей з Івано-Франківська та від вінницьких майстрів жанру – джазового квартету «Art Prestige» у складі А. Бучинського (контрабас), М. Пасічняка (саксофон), Р. Микитюка (фортепіано) та Б. Ткачука (ударні) і джазового квартету «Експромт» у складі Ю. Кондрицького (клавішні), О. Прокопчука (гітара), Ю. Гузєєва (контрабас) та Д. Яцини (ударні). У програмі форуму відбувся майстер-клас з ансамблевої гри від соліста камерного ансамблю «Leopolis» М. Драгана (фортепіано). Закриття форуму відбулося великою святковою концертною програмою за участі муніципального естрадно-духового оркестру «ВінБенд».

26 лютого, з метою популяризації театрального мистецтва та профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді, театральним колективом студентів та викладачів Тульчинського училища культури, у Бершадській дитячій музичній школі організовано свято. Вони підготували постановку музичної казки П. Морозова «Вовкомагія», конкурсно-ігрову програму «Чарівний світ театру» та виставу «Ярмарок життя» за творами Шолом Алейхема.

Музичне життя Вінниччини

10 лютого у Вінницькій обласній філармонії відбувся концерт солістки Національної філармонії України Інни Порошиної у супроводі Академічного камерного оркестру Вінницької обласної філармонії «Арката» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Г. Куркова. У концертній програмі прозвучали твори Ф. Шопена, Р. Шумана, Й. С. Баха, Л. Бетховена.

16 лютого Вінницька обласна філармонія запрошувала на концерт лауреата міжнародних конкурсів Академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Кіровоградської обласної філармонії. Концерт відбувся у рамках творчого циклу «Слухай, співай, грай українське».

24 лютого у Немирівському районному Будинку культури відбулася концертна програма «Від Баха до Бітлз» за участі київського квартету саксофоністів під керівництвом доцента Національної музичної академії Ю. Василевича.

Кіномистецтво

10 лютого, у рамках освітнього проекту «Творча альтернативна освіта», вінницька книгарня «Є» та ГО «Конгрес активістів культури» запрошували на виїзне засідання Літературного кіноклубу на тему: «Екранізація літературних творів» за участю режисера Ірини Правило. У програмі засідання відбулися перегляд та обговорення короткометражних фільмів «Кров», «Мужицький ангел», «Сонет 132», що створені за мотивами оповідань грузинського та українського письменників: Нодара Думбадзе і Степана Васильченка.

Правило Ірина – кінорежисер, сценарист. У 2011 р. закінчила КНУТКТ ім. І. Карпенка-Карого. Член НСКУ. Поставила короткометражні фільми: «Годинничок» (2005 р.), д/ф «Пані Марися» (2006 р.), «Мистецтво поза часом» (2007 р.), «Сонет 132» (2010 р.), «Кров» (2010 р.), «Мужицький ангел» (2012 р.).

18-24 лютого у вінницькому кінотеатрі ім. М. Коцюбинського демонструвався фільм Анатолія Матешка Captum («Полон»), фестивальна прем’єра якого відбулася в липні 2015 р. на VI Одеському міжнародному кінофестивалі. Captum – це історія про дванадцять полонених і двох охоронців, які з фізичного знищення полонених влаштовують гру зі ставками. За сюжетом фільму, жінка їде визволяти свого сина з полону та сама потрапляє в полон, з якого неможливо вирватися. Разом з нею інші герої стрічки намагаються вижити і знайти своїх полонених дітей. У прокат фільм вийшов мовою оригіналу (російською). У головних ролях знялися В. Горянський, Л. Руснак, О. Ступка та ін.

19-25 лютого, у рамках щорічного Фестивалю французьких кінопрем’єр «Вечори французького кіно», у вінницькому кінотеатрі «Родина» демонструвалися новинки французького кінематографу. Вінничани мали можливість побачити чотири французькі фільми – мелодраматичний трилер «Меріленд», мелодрами «Діпан», «Мій король» та комедію «А ні хвилини спокою». Колекцію нових і найкращих французьких фільмів представили українським глядачам компанія «Артхаус Трафік» і Французький Інститут в Україні.

20 лютого у рамках фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих відбувся показ та обговорення документального фільму В. Балаяна «Любіть мене, будь ласка». Історія вбивства російської журналістки українського походження, активістки анархо-екологічного руху Насті Бабурової та адвоката-правозахисника, на рахунку якого була низка гучних політичних справ – Станіслава Маркелова.

Образотворче мистецтво

8 лютого у виставковій залі Вінницького музею-садиби Михайла Коцюбинського відбулося відкриття персональної виставки народного малярства Івана Горобчука «Блюз на волинках». Персональна виставка художника складається з вісімнадцяти живописних картин – це жанрові картини на тему сільського побуту: «Сіно везуть», «Годувальниця», «Провінція гуляє», «У вихорі аркану», «Зимові турботи», «І знову достигають яблука»; пейзажі :«Весіння повінь», «Осінній пейзаж» та ін.

 

8 лютого у приміщенні Кирнасівської ЗШ №1 Тульчинського району відбувся вечір-спогад «Була на землі Людина», присвячений 70-річчю від дня народження майстра народного малярства Івана Коваля. У заході взяли участь: завідуюча відділом Вінницького обласного центру народної творчості Л. Гречанюк, директор Вінницького музею-садиби Михайла Коцюбинського Ф. Панчук, автор та ведуча мистецьких програм вінницького державного телебачення Г. Секрет, автор книг про Івана Коваля Г. Волошенюк, поетеса, заступник редактора журналу «Вінницький край» В. Сторожук, журналісти обласного радіо, голова Тульчинської райдержадміністрації М. Підболячний, начальник відділу освіти райдержадміністрації М. Митрицан, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації К. Третьякова.

9 лютого, з нагоди 70-річчя від дня народження майстра народного малярства Івана Коваля з с. Кирнасівка Тульчинського району, у світлиці Обласного центру народної творчості відбулося відкриття персональної виставки пам’яті «Мужність в мистецтві». Експозиція виставки налічує двадцять п’ять картин – «Великодні розваги», «Подільська толока», «Розплітають молоду», «Жнива», «На вулиці музиченька грає»,«Мати у вишневій хустині» та ін. Доповнюють експозицію репродукції картин І. Коваля, які зберігаються в Національному музеї архітектури та побуту України (м. Київ). В рамках відкриття виставки відбулася презентація книги Ганни Волошенюк «Іване, сину наш…» –документальна повість видана до 70-річчя І. Коваля «Бібліотечкою журналу «Вінницький край». У презентації книги взяли участь: автор книги Г. Волошенюк, заслужений журналіст України І. Волошенюк, заслужений діяч мистецтв України Ф. Панчук та ін.

Коваль Іван – самодіяльний художник, який залишив особливий слід в історії розвитку народного малярства на Вінниччині. У наївному стилі він створював жанрові картини, відображаючи український народний побут, звичаї, обряди, розваги. Еволюціонував від лаконічного образу до складних багатофігурних композицій. Окремі роботи художника зберігаються у Національному музеї народної архітектури та побуту України (м. Київ), але основний свій творчий доробок, сто картин, Іван Коваль заповів вихованцям Кирнасівської загальноосвітній школі, де діє його картинна галерея.

 

10 лютого у виставковій залі Вінницької обласної організації Національної спілки художників України відбулося відкриття виставки, присвяченої 20-річчю заснування Немирівських живописно-графічних пленерів. В експозиції презентовано роботи вінницьких митців – учасників пленеру у різні роки, загалом понад шістдесят картин – це роботи різних років, різні за змістом, жанрами, стилем та технікою.

Власійчук, Д. Мальована і ткана поезія Михайла Громова : [про художника Михайла Громова, який народився у м. Хмільник. Він є учасником республіканських, всесоюзних і міжнародних виставок у Кишиневі, Москві, Гельсінкі, Касабланці та ін. Нагороджений дипломами, грамотами, подяками, медалями ВДНГ СРСР. Член спілки дизайнерів СРСР (1988 р.). За малюнками М. Громова виготовлено десятки тисяч квадратних метрів килимів та килимових виробів, які прикрашають оселі України, Молдови, Росії, Казахстану, Італії, Німеччини, Канади та інших країн. Крім образотворчої діяльності М. Громов є автором поетичної збірки віршів «В обіймах вітру» та співавтор декількох колективних поетичних збірок] / Д. Власюк // 13 округ. – 2016. – 11 лют. – С. 12.

Михалиця, О. Народний художник України : [про художника, мецената, колекціонера, мистецтвознавця, фотографа, мандрівника Володимира Козюка. Нещодавно Указом Президента України «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня соборності України» В. Козюку присвоєно почесне звання «Народний художник України». З нагоди цієї події працівники Хмільницької центральної районної бібліотеки для дорослих підготували тематичну виставку, де кожен зможе доторкнутися до української краси на полотнах, у книгах народного художника України В. Козюка] / О. Михалиця // Життєві обрії. – 2016. – 12 лют. – С. 5.

17 лютого у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки творів графіки та живопису члена спілки художників України, представниці Київської мистецької школи, учасниці та автора більше, ніж тридцяти персональних виставок Лариси Пуханової. До кола творчих інтересів художниці входять сюжетні композиції з романтичними образами музикантів, урбаністичні мотиви, натюрморти, пейзажі. Створюючи дивовижну галерею образів, сюжетів і мотивів, мисткиня втілює їх у змістовно-цілісних серіях, присвячених рідному місту, враженням від подорожей тощо. У програмі заходу також відбувся перформанс – під гармонійні ритми мелодій, в присутності аудиторії, художниця створювала динамічні начерки і дарувала їх учасникам заходу.

Колорит місцевих краєвидів очима аматорів-живописців Козятина : [до релігійного свята Стрітення Господнього, у Музеї історії міста Козятин відбулася виставка творів образотворчого мистецтва аматорів-живописців, які запропонували свої зимові та весняні пейзажі місцевих краєвидів. Всього представлено п’ятнадцять робіт різних форматів] // 13 округ. – 2016. – 18 лют. – С. 16.

До 19 лютого у галереї «ІнтерШик» у м. Вінниця тривала персональна виставка «Весь світ в очах твоїх» авторства відомої київської художниці Оксани Фурлет. Оспівування жінки у всіх її проявах відображено у цій серії картин, традиційно виконаних на шовку. Теплі тони, м’які лінії і тонкі обриси створюють в кожній композиції особливе царство, де основною діючою особою є жінка, її краса, ніжність, любов.

До 29 лютого у вінницькому Регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» тривала персональна виставка самодіяльної художниці Таїсії Лепехи «Краплина світу в кольорах». Відкриття виставки відбулося за участі майстрині, на якій вона також читала власні вірші.

Лепеха Таїсія родом з Дніпропетровщини. Захоплюється графікою, пише й ілюструє дитячі книжки, поезії, гумористичні твори. Т. Лепеха випустила збірку гуморесок «Веселі українці» (2014 р.), збірки поезії «Калейдоскоп життя», «И печаль, и радость» (2015 р.). Є автором навчальних посібників «Українська мова», «Українознавство» та ін.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Ткаченко, О. З піснями та смаколиками : приїхали до бійців АТО вернигородські аматори : [нещодавно жіночий вокальний ансамбль «Чарівниця» Вернигородського сільського Будинку культури Козятинського району відвідали Вінницький військовий шпиталь з благодійною концертною програмою та подарунками] О. Ткаченко // Вісн. Козятинщини. – 2016. – 4 лют. – С. 5.

Посвєтова, О. Вечір пам’яті Марії Руденко : [у приміщенні Могилів-Подільського районного Будинку культури «Дружба» відбувся вечір пам’яті видатної фольклористки, етнографа, майстрині ужитково-декоративного мистецтва Марії Оксентіївни Руденко «Ім’я, що світить зіркою з небес», приурочений до 101-ї річниці від дня її народження. У ході заходу директор музею етнографії та народного мистецтва ім. М. Руденко Марія Гоцуляк запрошувала до слова гостей – методиста обласного центру народної творчості Т. Горбулінську, керівника фольклорно-етнографічного ансамблю «Горлиця» З. Багрій, директора Будинку народної творчості О. Городинську та ін. Виступи чергувалися з піснями у виконанні народних колективів району] / О. Просвєтова // Слово Придністров’я. – 2016. – 19 лют. – С. 5.

Декоративно-прикладне мистецтво

10 лютого у світлиці Обласного центру народної творчості відбулося відкриття персональної виставки Олександра Крутих «Різьблене мереживо», присвяченої 70-річчю від дня його народження. В доробку майстра нараховується більше двохсот різноманітних робіт, які були представлені на обласних і міжрегіональних виставках та в містечках майстрів в рамках різних культурно-мистецьких заходів. Роботи О. Крутих зберігаються в приватних колекціях США, Великобританії, Франції, Німеччини, Ізраїлю, Італії та Іспанії. Нинішня виставка «Різьблене мереживо» є дев’ятою персональною виставкою майстра, в її експозиції представлено більше сімдесяти робіт різного спрямування. Широко представлені роботи з циклу «витинанка в дереві», створені за сюжетами народних пісень, свят та обрядів. Серію робіт майстер присвятив оформленню православних ікон та портретів знаних подільських митців. Відкрила виставку директор ОЦНТ Т. Цвігун. Вітання майстру та враження про виставку висловили: голова обласного осередку НСМНМУ І. Горобчук, наукові співробітники-мистецтвознавці обласного краєзнавчого музею Т. Журунова та Л. Гальчевська. Музичні вітання прозвучали у виконанні автора-виконавиці З. Красуляк та вокального дуету «Розмай» с. Якушенці Вінницького району.

 

Ковтун, М. Незвичайне у звичайному : [про творче захоплення Тамари Каращенко – бібліографа Гайсинської центральної районної бібліотеки. Виробами ручної роботи дівчина захопилася у 2012 р. Для своєї роботи використовує різні матеріали: паперові смужки, шишки, крупи, макаронні вироби, пластиковий посуд, картон тощо. У колекції майстрині більше п’ятдесяти виробів, які вирізняються оригінальністю, неординарністю, актуальність] / М. Ковтун // Трибуна праці. – 2016. – 12 лют. – С. 4.

Віктор Чубюк з м. Ладижин є одним з самих відомих в Україні майстрів-каменерізів. Він є продовжувачем традицій Карла Фаберже та Василя Коваленка в каменерізному мистецтві. У творчому доробку В. Чубюк більше двохсот унікальних та ексклюзивних робіт, виконаних з цільного каменю. Персонажами робіт В. Чубюка стають птахи, тварини, герої кінофільмів та ін. Роботи майстра зберігаються у приватних колекціях в Україні та за кордоном.

 

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Зацерковна, Л. В. Українські вечорниці у Вищеольчедаєві : [працівники Вищеольчедаївського сільського Будинку культури провели звітний концерт у формі українських вечорниць. У заході взяли участь всі клубні формування громади] / Л. В. Зацерковна // Наше Придністров’я. – 2016. – 5 лют. – С. 5.

11 лютого у Крижопільському районному Будинку культури відбувся вечір пісні для молоді «Дві душі, два серця», присвячений Дню усіх закоханих. У програмі вечора звучали пісні про кохання у виконанні солісток Крижопільського РБК.

13 лютого на базі вінницької загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №3 ім. Михайла Коцюбинського відбувся фінальний етап VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У заключному етапі взяли участь вісімнадцять учнів загальноосвітніх навчальних закладів, три учні професійно-технічних закладів та вісім студентів вищих навчальних закладів. З вітальним словом до конкурсантів звернулася перший заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації О. Чорна. У виконанні шкільного хору прозвучали пісні на слова Т. Шевченка «Думи мої, думи мої», «Реве та стогне Дніпр широкий» та ін.

14 лютого у Немирівському районному Будинку культури відбувся концерт «З любов’ю до вас», присвячений Дню усіх закоханих. Присутні мали можливість насолодитися ліричними та жартівливими піснями про кохання у виконанні солістки Немирівського РБК О. Йолтуховської та хореографічними композиціями у виконанні учасників зразкового ансамблю бального танцю «Ритм».

Войцехівська, І. Літературно-мистецька зустріч з Михайлом Каменюком : [колектив та студенти Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу Вінницького національного аграрного університету взяли участь у зустрічі з українським поетом, прозаїком, публіцистом, перекладачем Михайлом Каменюком. У ході заходу присутні дізналися більше про життєвий і творчий шлях видатного земляка. Наприкінці всі бажаючі отримали від М. Каменюка книгу «2000. Поезії, іронізми, пісні»] / І. Войцехівська // Краяни. – 2016. – 18 лют. – С. 7.

19 лютого у Хмільницькому районному Будинку культури відбувся благодійно-патріотичний концерт в підтримку воїнів АТО за участю місцевих аматорських хорових, танцювальних, вокальних колективів. На концерт запрошено учасників антитерористичної операції району. Зібрані кошти передано керівнику міської громадської організації «Народне віче» М. Михальнюку.

24 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у приміщенні Могилів-Подільського районного Будинку культури відбулося свято «Кращої, ніж рідна, мови не буває». Гостем на заході був волонтер Корпусу Миру США в Україні Метью Парр, який українською мовою привітав присутніх і висловив своє захоплення мовою, культурою українського народу. В рамках свята відбувся конкурс знавців української мови і відзначення переможців. У виконанні поетеси, журналістки, майстрині, директора музею ім. М. Руденко Марії Гоцуляк прозвучали патріотичні вірші «Шевченко і час», «Звернення до російського народу» та ін.

26 лютого у Тростянецькому будинку дитячої творчості відбулося народознавче свято «Вишивка-святиня і скарб народу», яке підготували колектив та вихованці закладу. Діти, одягнені у вишиванки, читали вірші, розповідали про символи українського народу. Під час заходу, місцевими майстринями вишивки презентовано рушник-оберіг Тростянця «Та святиться ім’я твоє Тростянець». Присутні мали можливість переглянути тематичну виставку декоративно-прикладного мистецтва.

26 лютого у приміщенні Шаргородського районного Будинку культури відбувся благодійний концерт «Вітрила надії» в підтримку воїнів АТО. Концерт організовано за сприяння керівництва району, міської ради та благодійного фонду «Вітрила надії», спільно з Вінницькою обласною народною самообороною, за участі професійних та аматорських колективів м. Вінниці, працівників районного Будинку культури та вихованців Шаргородської дитячої музичної школи.

28 лютого на площі Миру у м. Гайсин відбулося театралізоване дійство «Проводи Зими – зустріч Весни» за участю територіальних громад району, які представляли світлиці своєї громади. В програмі свята відбулися виступи найкращих аматорських колективів закладів культури району та окремих солістів. Концерт переплітався з жартівливими сценками за участю працівників районного Будинку культури. У святі взяли участь: голова районної ради Г. Боровий, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Ричков, сільські голови територіальних громад, керівники структурних підрозділів району та гості свята. Усіх учасників заходу відзначено подяками відділу культури і туризму райдержадміністрації. 

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва Н.Ф. Гончар

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше