ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

Версія для друку

24 лютого, до 145-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки, Могилів-Подільська центральна районна бібліотека презентувала книжкову виставку «На крилах пісень Лесі Українки». Крім творів самої поетеси на виставці представлено публікації, статті, рецензії, літературознавчі праці, а також дослідження про перебування родини Косачів на Поділлі, а саме у м. Могилів-Подільський, її творчі зв’язки з культурними та освітніми діячами краю.

Біла Н. М. «На шлях я вийшла ранньою весною…» : [у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбувся цикл масових заходів «На шлях я вийшла ранньою весною...», присвячених 145-й річниці від дня народження славної дочки українського народу Лесі Українки. Школярі більше дізналися про дитинство поетеси, розгадували тематичні кросворди, брали участь у літературній вікторині «Мій шлях», декламували вірші видатної письменниці. Також всі присутні мали можливість переглянути документальний фільм «Леся Українка»] / Н. М. Біла // 13 округ. – 25 лют. – С. 7.

25 лютого, у рамках проектів «Класичний четвер. 10 кращих книг» та «Поезія без купюр» театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, у відділі попереднього замовлення Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 145-річчю від дня народження Лесі Українки.

25 лютого, у рамках культурно-мистецького проекту відділу культури Літинської райдержадміністрації «Калинові мости», у Літинському районному Будинку культури відбулось літературно-мистецьке свято «Чарівна квітка України», з нагоди 145-ї річниці від дня народження видатної поетеси Лесі Українки. До заходу учні шкіл підготували музично-літературну композицію, де прозвучали твори Лесі Українки та власні вірші, присвячені їй. Також відбувся перегляд документальних фільмів про життєвий та творчий шлях Лесі Українки.

25 лютого у с. Чеснівка Хмільницького району відбулося літературно-мистецьке свято «Ти себе Українкою звала», до 145-річчя від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки. Урочистий захід відбувся за участю автора та ведучої мистецьких програм вінницького державного телебачення Г. Секрет, першого заступника голови Хмільницької райдержадміністрації П. Горбатюка, заступника голови районної ради А. Войцещука, відомого вінницького художника В. Козюка, члена Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, автора книг про рідний край та поетичних збірок, ініціатора спорудження пам’ятника Лесі Українці у с. Чеснівка Є. Козюка, письменника-земляка, члена Національної спілки письменників України Г. Мовчанюка, почесних громадян Хмільницького району В. Вільчинського та М. Дороша, жителів Лип’ятинської територіальної громади, молоді та ветеранів громади. Урочисту програму прикрасили творчі колективи Хмільниччини. На завершення заходу відбулося покладання квітів до пам’ятника видатної українки.

25 лютого, до145-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки, у Козятинській центральній районній бібліотеці оформлено книжкову виставку «В серці маю те, що не вмирає». Читачі мали змогу ознайомитись з поетичними, драматичними та прозовими творами славетної доньки України. У бібліотеці с. Непедівка Козятинського району проведено літературну годину «Життя прекрасне, якщо навчишся жити».

25 лютого в Оратівській центральній районній бібліотеці відбулася літературно-музична година «Нехай мої струни лунають», приурочена 145-річчю від дня народження видатної письменниці, поетеси, перекладачки і культурної діячки Лесі Українки. Захід супроводжувався відео переглядом про життєвий і творчий шлях та вшанування пам’яті Лесі Українки, звучали пісні на її вірші. По завершенню заходу присутні ознайомилися з літературою представленою на книжковій виставці «Незгасна зоря України», рекомендаційним анотованим списком літератури «Горить зоря її поезії над краєм» та отримали пам’ятки читача «Леся Українка – геніальна донька українського народу».

25 лютого у кінотеатрі «Мир» у м. Гайсин відбулась літературно-музична композиція «Поетична світлиця Лесі Українки», з нагоди 145-ї річниці від дня народження відомої поетеси. Захід організовано працівниками центральної районної бібліотеки спільно з працівниками кінотеатру «Мир». Цього дня у Чечелівській бібліотеці-філії Гайсинської ЦБС проведено усний журнал «Вона жива і вічно буде жити» для учнів місцевої школи.

25 лютого, до 145-ї річниці від дня народження геніальної української поетеси та громадського діяча Лесі Українки, у Бершадській центральній районній бібліотеці організовано творчий портрет «На крилах Лесиних пісень» для учнів професійно-технічного ліцею. Для учнів молодших класів місцевої школи працівники відділу з обслуговування дітей провели поетичну годину «Дзвінка струна Лесиного слова». Діти з цікавістю слухали розповідь про дитинство Лесі Українки, декламували вірші, ознайомилися з книгами відомої поетеси.

25 лютого, до145-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки, в Аграрному ліцеї працівники Теплицької центральної районної бібліотеки підготували і провели літературно-музичну композицію «Талант і мужність славетної дочки». До заходу організовано книжкову виставку «Я буду вічно жити».

25 лютого, до145-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки, у Чернівецькій центральній районній бібліотеці оформлено календар знаменних і пам’ятних дат «На шлях я вийшла ранньою весною» та проведено бібліографічний огляд «Леся Українка та сучасність».

26 лютого, до145-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки, працівники Липовецької районної бібліотеки для дітей провели літературно-музичний захід «Леся Українка: сонети з життя». Також працівники бібліотеки підготували літературну експозицію «Невтомна берегиня українського духу» та провели огляд літератури «Безсмертний талант в ореолі страждання».

Бібліотеки Вінниччини

2 лютого у Ладижинській центральній міській бібліотеці для студентів четвертого курсу Ладижинського коледжу ВНАУ організовано зустріч зі старшим інспектором, старшим лейтенантом внутрішньої служби, представником Ладижинського міського сектору кримінально-виконавчої інспекції Є. Незбутнім. Зустріч відбулася за ініціативи бібліотекарів та куратора групи, викладача української мови та літератури коледжу Н. Кушнір. Присутні дізналися більше про правопорушення, кримінальну відповідальність, правила настання та оформлення кримінальної відповідальності, тощо.

2 лютого у залі засідань Хмільницької районної державної адміністрації о. Іван Пукас, настоятель храму Святих первоверховних апостолів Петра і Павла Української православної церкви Київського патріархату у м. Хмільник, презентував релігійні книги. Після презентації книги отримали структурні підрозділи районної державної адміністрації і районної ради та Хмільницька центральна районна бібліотека.

Кордонська, А. Замовляю музику словами : [під такою назвою відбувся тематичний захід, організований працівниками Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки та технолого-економічного коледжу, до 75-річчя відомої поетеси Ганни Чубач. Учасники заходу, студенти, викладачі, бібліотекарі переглянули цікаву мультимедійну презентацію, перегорнули сторінки життя і творчості талановитої землячки. У виконанні керівника народного театру «Народна усмішка» Г. Колядко та його вихованців прозвучали твори відомої поетеси] / А. Кордонська // Краяни. – 2016. – 4 лют. – С. 6.

Мозгова, Т. Районна бібліотека стала переможцем : конкурс для бібліотек проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», який проводила Українська бібліотечна асоціація за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне) : [проект передбачає активну роботу бібліотек з популяризації знань про ЄС та європейський вибір України шляхом створення Пунктів європейської інформації для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям місцевих громад районних центрів, невеликих міст та селищ України. У конкурсі взяли участь 163 бібліотеки з усіх областей України, відібрано 83 у яких впродовж року буде створено Пункт європейської інформації. З Вінниччини до переліку переможців проекту увійшло чотири бібліотеки – Козятинська ЦБС, Барська районна бібліотека для дітей, Томашпільська та Хмільницька районні бібліотеки] / Т. Мозгова // Вісн. Козятинщини. – 2016. – 4 лют. – С. 1.

Кордонська, А. Замовляю музику словами : [під такою назвою відбувся тематичний захід, організований працівниками Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки та технолого-економічного коледжу, до 75-річчя відомої поетеси Ганни Чубач. Учасники заходу, студенти, викладачі, бібліотекарі переглянули цікаву мультимедійну презентацію, перегорнули сторінки життя і творчості талановитої землячки. У виконанні керівника народного театру «Народна усмішка» Г. Колядко та його вихованців прозвучали твори відомої поетеси] / А. Кордонська // Слово Придністров’я. – 2016. – 5 лют. – С. 5.

5 лютого, до 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, у читальній залі Оратівської центральної районної бібліотеки презентовано книжкову виставку «В його серці жила України», а також підготовлено пам’ятку читача «Михайло Грушевський – історик і будівничий нації». У заході взяли участь голова районної ради Г. Лошак та заступник голови райдержадміністрації В. Палюра.

9 лютого у дитячому відділі Ладижинської центральної міської бібліотеки відбулася екологічна мандрівка «Перлини природи – заповідники». Присутні дізналися більше про збереження природних умов, раціональне використовування ресурсів, природні комплекси та об’єкти які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу та підтримання загального екологічного балансу, тощо.

11 лютого у читальній залі Іллінецької центральної районної бібліотеки відбулася науково-краєзнавча конференція з приводу презентації книги трилогії-реквієму «Їх не злякав «Вервольф» (про героїв та звитягу Другої української партизанської бригади). Книгу презентували авторка, донька очільника Другої української партизанської бригади Максима Корнійчука, краєзнавець-дослідник, публіцист, член спілки журналістів України, лауреат обласної журналістської премії ім. К. Гришина, Майя Пірогова (Корнійчук) та співавтор книги, журналіст, громадський активіст Юрій Нагорний. В обговоренні взяли участь краєзнавці, історики, журналісти з міст Києва, Вінниці, Немирова, Гайсина та ін. Також на захід було запрошено командний склад, представників Українського козацтва Вінницького та Кальницького полків, учасників бойових дій в зоні АТО, учителів історії загальноосвітніх шкіл району, бібліотечних працівники Іллінецької ЦБС. До заходу організовано книжкову виставку «Не згасає партизанське вогнище».

 

Мірчук, С. Неформальне навчання молодих бібліотекарів : [про участь представників Барської районної бібліотеки для дітей у ІІІ зимовій школі молодих бібліотекарів, який відбувся 2-5 лютого у с. Ізки Закарпатської області. Школа молодого бібліотекаря організовується двічі на рік Українською бібліотечною асоціацією та її Молодіжною секцією, яка об’єднує молодих та активних працівників книгозбірень з усіх міст України в реалізації різних проектів з популяризації читання і удосконалення бібліотечної роботи] / С. Мірчук // Барчани. – 2016. – 12 лют. – С. 6.

Бачара, В. Л. Бібліотека очима дітей : [про діяльність сільської бібліотеки с. Лучинчик Мурованокуриловецького району. На сьогоднішній день при бібліотеці працює дитяче об’єднання «Пізнайко», проводяться гуртки та різноманітні заходи] / В. Л. Бачара // Наше Придністров’я. – 2016. – 12 лют. – С. 4.

12 лютого у Ладижинській центральній міській бібліотеці відбувся захід «Від лицарів степу до правителів країни». Працівники дитячого відділу бібліотеки представили відео з цікавими відомостями про історію та звичаї козацтва, маловідомі факти з життя та діяльності українських гетьманів та становлення української державності. Також школярам представили літературу про історію козацтва, гетьманів, цікаві оповідання про українські звичаї і традиції, про борців за українську незалежність.

Не викинь книгу на смітник! Її віддай в бібліотеку : [у лютому у Крижопільській центральній районній бібліотеці розпочалася акція «Не викинь книгу на смітник». Акцію організовано з метою виховання бережливого ставлення до книги, підвищення престижу читаючого суспільства та поповнення фонду бібліотеки літературою з різних галузей знань] // Сільські новини. – 2016. – 16 лют. – С. 3.

Гуменюк, Л. Найяскравіші миті дитинства : [у Літинській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги, до якої увійшли оповіді про чотирнадцять обдарованих та перспективних дітей району. Збірка Київського видавничого центру «Перлина» отримала назву «Майбутнє Вінниччини – талановиті діти» і була приурочена до року дитячої творчості в Україні] / Л. Гуменюк // Літин. вісн. – 2016. – 18 лют. – С. 5.

18 лютого, напередодні Міжнародного дня рідної мови, в Іллінецькій районній бібліотеці для дітей відбувся турнір юних мовознавців «Рідна мова – багата скарбниця». Учасники турніру – учні молодших класів ЗОШ №3 взяли активну участь в різноманітних конкурсах: школярі змагалися на швидкість у вимовлені скоромовок, відгадували українські загадки, згадували відомі прислів’я та приказки про мову, виконували українські пісні. Під час заходу відбулася презентація книга Тетяни Пакалюк «Розмова про мову».

Поезія та проза про міста і села України : [у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбулася презентація літературно-краєзнавчого видання, збірки «Поетична топоніміка». В заході взяли участь: керівник апарату Хмільницької районної державної адміністрації Н. Ткачук, керуючий справами Хмільницької районної ради В. Мельник, член Національної спілки письменників України Л. Новикова, краєзнавець районної бібліотеки для дорослих О. Михалиця. Презентацію провели працівники Хмільницької районної дитячої бібліотеки для учнів старших класів місцевої школи. У виданні сімдесят сім авторів розповідають про дев’яносто населених пунктів України. Це – чи не найперша книжка поезії та прози про села і міста України, поєднаних з просвітницьким краєзнавством. У збірнику поети і прозаїки, літератори і майстри слова звернулися до історичної географії, ономастики, фольклору] // Життєві обрії. – 2016. – 19 лют. – С. 4.

21 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки підготовлено розгорнуту книжкову виставку «Мова – це наш всенародний скарб», мета якої сприяти мовній різноманітності і стимулюванню до вивчення іноземних мов, а також зближення культур і їх активну взаємодію у мовних питаннях.

21 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, з метою ознайомлення читачів з скарбами української мови, виховання почуття патріотизму та гордості за рідну мову; ознайомлення користувачів з літературою цієї тематики, у читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дітей організовано перегляд літератури «О слово рідне, України слава!», проведено бесіди та інформаційні хвилинки.

21 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбулось літературно-мистецьке свято «Мова – символ роду, народу, держави». На свято завітали учні та учителі шкіл міста, волонтер Корпусу Миру США в Україні міс Кейла Кінг, представники ЗМІ. В ході заходу експонувалася слайд-презентація «Мови нема без народу, народу без мови нема». До уваги всіх користувачів бібліотеки у читальній залі експонувалася книжкова виставка «Мова – це державна святиня народу».

21 лютого у відділі обслуговування Тростянецької центральної районної бібліотеки відбувся захід присвячений Міжнародному дню рідної мови «Чари мови серцем відчуваю». В програмі заходу для відвідувачів бібліотеки проведено бесіду «Людину вивищує знання рідної мови» та коментований огляд тематичної літератури.

21 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки організовано книжкову виставку «Рідна мова – світ душі моєї».

22 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у читальній залі Липовецької центральної районної бібліотеки оформлено книжково-ілюстративну виставку «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті». Друковані видання представлені на виставці переконують в тому, що рідна мова – є важливим чинником самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

23 лютого у приміщенні Вінницької міської бібліотеки-філії №13 відбулася зустріч присвячена Міжнародному дню рідної мови «Мова – серце нації». У заході взяли участь представники польської, білоруської, литовської та чеської спільноти. Студенти Вінницького центру професійно-технічної освіти технологій та дизайну мали можливість почути вірші та пісні вірменською, польською, білоруською, російською, чеською, литовською мовами у виконанні представників національно-культурних товариств та запрошених гостей.

23 лютого у читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки відбулося засідання любительського об’єднання «Щедра грядка». Перше засідання приурочене темі: «Садівництво-городництво: зміна клімату, плюс чи мінус?». У ході засідання відбулися виступи голови любительського об’єднання Г. Слободян та членів об’єднання «Щедра грядка». До заходу працівники читальної зали підготували книжкову виставку «Як посієш – так і заробиш!».

Гоц, Т. В. Роль книги в житті дитини : [у Морозівській сільській бібліотеці Мурованокуриловецького району відбувся бібліотечний урок для учнів молодших класів місцевої школи. Школярі дізналися більше про значення книг у житті людини, взяли участь у розгадуванні загадок, розповідали вірші, приказки про книги] / Т. В. Гоц // Наше Придністров’я. – 2016. – 26 лют. – С. 5.

Сорокова, Л. Прощальна мелодія зими : [працівники Тульчинської районної бібліотеки для дітей для школярів місцевої школи провели коментований перегляд «На гостини до лютого». Також учні взяли участь у тематичних конкурсах, розгадували загадки, розповідали прислів’я тощо] / Л. Сорокова // Тульчин. край. – 2016. – 26 лют. – С. 8.

26 лютого у Козятинській центральній районній бібліотеці відбувся районний конкурс читців «Без України не було б Тараса». У конкурсі взяли участь тридцять два учасники з територіальних громад району, які змагалися у різних вікових категоріях. Кожен учасник мав виконати два літературні твори – твір Т. Шевченка та твір сучасного автора патріотичного спрямування. Також присутні мали можливість переглянути літературно-мистецькі композиції: інсценізація уривку з поеми «Наймичка» (Широкогребельський СК), інсценізація уривку з поеми «Відьма» (Комсомольський СК), та інсценізація уривку «Три ворони» (Самгородоцький СБК).

26 лютого у Теплицькій центральній районній бібліотеці відбулося літературне досьє «Думкою жив з Україною», приурочене 110-річниці від дня народження українського письменника Євгена Горбова. Читачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з біографією та творчим надбанням письменника.

У лютому у Ладижинському міському Будинку культури «Лада», у рамках чергового засідання дитячого клубу «Дивосвіт», відбулася народознавча година «Зимові свята в Україні». Мета заходу – закріпити знання дітей про зимові свята, розширити знання про світогляд українського народу, прищепити любов і пошану до історичного минулого України. Ведуча розповіла дітям про найбільші зимові свята, традиції та обряди під час їх святкування, діти взяли участь у тематичній вікторині та переглянули мультфільм «Помічник Діда Мороза».

На базі Тульчинської центральної районної бібліотеки створено «Муніципальну лабораторію ідей». Розпочала свою роботу «Муніципальна лабораторія ідей» з бібліовізиту до Нестерварської бібліотеки-філії Тульчинського району. Заступник директора ЦБС Л. Галіза для обговорення запропонувала тему: «Сучасні шляхи розвитку бібліотечного середовища». Протягом зустрічі дванадцять бібліотечних фахівців з сільських бібліотек-філій розглядали питання щодо функціонування бібліотечної галузі в сучасних умовах.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

1 лютого, до 45-річчя з часу створення Вінницької обласної організації Спілки письменників України, відділ краєзнавства підготував виставку-ювілей «Вінницькій обласній організації Спілки письменників України – 45 років».

3 лютого у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася зустріч з студентами КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого, які представили свій фільм «Спокута». Під час засідання також відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Ф. Фелліні «8 з половиною». Світовий шедевр, знятий маестро кіно, порушує теми кризи та духовної творчості режисера, показує внутрішній світ творця.

 

3 лютого у відділі рідкісних і цінних видань відбувся День інформації «Музика крізь віки» для викладачів дитячих музичних шкіл Вінницької області (клас фортепіано). Бібліотекар відділу І. Валігура представила фахівцям книжкові раритети, часописи, збірники, нотні видання ХVІІІ – початку ХХ ст., більшість з яких перебували в приватних книгозбірнях С. Потоцької, М. Щербатової, Ф. Гейдена, З. Грохольського, О. Петрусенко та фундаментальної бібліотеки Немирівської гімназії. Присутні дізналися більше про відомих композиторів та музикантів, чиї імена пов’язані з Вінниччиною – Т. Падуррою, Ф. Лістом, І. Падеревським, П. Чайковським, М. Леонтовичем, П. Ніщинським, К. Стеценком та ін.

4 лютого у відділі рідкісних і цінних видань організовано книжкову виставку «Тадеуш Костюшко», присвячену відомому військовому і політичному діячу, національному герою Польщі і США. Увазі користувачів запропоновано праці польських та українських істориків К. Бартошевича «Dzieje insurekcji Kościuszkowskiej» (Відень, 1909), Т. Корзона «Kim i czem był Kościuszko» (Краків, 1907) та «Kościuszko : źyciorys z dokumentów wysnuty» (Краків, 1894), М. Костомарова «Костюшко и революция 1794 года» (Москва,1870) тощо. Представляє інтерес монографія «Dzieje Tadeusza Kościuszki, pierwszego naczelnika polaków» (Краків, 1872) польського генерала, уродженця Волині Францишека Пашковського – найближчого друга, послідовника і біографа Тадеуша Костюшка.

7 лютого у відділі документів іноземними мовами відбувся карнавал. Учасники заходу спробували відтворити свято, яке традиційно відзначається у Німеччині. Під час дійства члени гуртка ознайомилися з культурою, традиціями і звичаями країни. В процесі святкування учасники поглибили власні знання з німецької мови.

9 лютого, з нагоди 160-річчя від дня народження видатного українського вченого-педагога, літературознавця і громадського діяча Софії Федорівни Русової, відділ наукової інформації та бібліографії підготував віртуальний бібліографічний огляд літератури «Софія Русова – видатний педагог, психолог, громадський діяч», який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

9 лютого, напередодні свята всіх закоханих – Дня святого Валентина, у відділі мистецтв відбулася мистецька година «Говоримо мовою квітів» для відвідувачів Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Під час години дозвілля, відвідувачі «Обрію» ознайомились з історією свята, традиціями його відзначення в Україні, переглянули тематичні відеоролики та взяли участь у майстер-класі з виготовлення сувенірних листівок та рамок для фото.

9 лютого у відділі аграрних наук і виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Вирощування ягідних культур». У заході взяв участь кандидат сільськогосподарських наук П. Донченко, який ознайомив учасників зібрання з вітчизняними та зарубіжними технологіями вирощування чорниці. З цікавою інформацією виступили О. Бурмістрова, Л. Литвиненко, М. Вербицька. До заходу працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

10 лютого у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Д. Торнаторе «Легенда про піаніста». Зворушлива стрічка про митця, від гри якого на піаніно всі божеволіли. У нього був свій маленький світ, де він дарував музику, жив почуттями та думками. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить та цікавиться кіно.

10 лютого, до Дня Святого Валентина, у секторі інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» до уваги користувачів представлено книжково-ілюстративну виставку «Через віки – з любов’ю». Видання, з яких складається експозиція, знайомлять з історією походження свята, традиціями його відзначення в різних країнах та цікавими розповідями про кохання.

11 лютого у відділі мистецтв, у рамках проекту «Живи, мистецтво, у руках майстрів», відбулося відкриття виставки Богдана Ломоносова «Місто: мистецький ракурс», на якій представлено тридцять вісім робіт художника у техніках живопису, графіки та кераміки за період 2009-2015 рр. Виставка є мистецькою посвятою юного художника рідному місту.

Ломоносов Богдан народився у м Вінниця 1997 р. Закінчує навчання у Вищому художньому професійно-технічному училищі № 5. Також з 2009 р. вихованець арт-майстерні «Скриня». Юний майстер – учасник міських та обласних виставок і конкурсів: «Воскресни, писанко», «Великодні дзвони», «Новорічна композиція» та ін. Він є переможцем у номінаціях кераміки I-IV Молодіжної бієнале українських традиційних ремесел у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.

14 лютого у відділі документів іноземними мовами відбулася чергова зустріч учасників клубу спілкування німецькою мовою, під час якої обговорювалось святкування Дня Святого Валентина. Лідер клубу Л. Гоменюк розкрила тему «Свята і святкування», ознайомила з новими словами і виразами цієї тематики.

15 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук організовано книжково-ілюстративну виставку «Мова, рідна мова – пісня стоголоса». Для детального ознайомлення з експозицією працівники відділу підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

15 лютого сектор журнальної періодики спільно з відділом документів із гуманітарних, технічних та природничих наук організували прес-виставку «Окупація Криму: до і після». Для детального ознайомлення з експозицією фахівці відділу підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

16 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, який відзначають 21 лютого, починаючи з 2000 р., у секторі правової інформації організовано тематичний перегляд «Без мови немає нації, а без нації – держави».

17 лютого у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Л. Бунюеля «Скромна чарівність буржуазії». Шедевр майстра сюрреалістичного кінематографа – глузлива замальовка нікчемного життя буржуа, де сон і ява сплітаються у павутину нових снів. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить та цікавиться кіно.

17 лютого у секторі правової інформації відбулося чергове засідання молодіжного лекторію «Феміда». Голова Вінницької обласної громадської організації «Подільський центр соціальних технологій» О. Яцюк прочитала лекцію на тему: «Порушення прав людини в окупованому Криму» (до Дня початку тимчасової окупації Криму).

18 лютого у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва спільно з управлінням у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації та обласним краєзнавчим музеєм організували літературно-мистецьке свято «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті!», у рамках культурологічного проекту «Мови різні – душа одна». У програмі заходу відбулися читання віршів та виконання музичних творів представниками різних національностей. Фахівці бібліотеки підготували до свята книжково-ілюстративну виставку «Мова, рідна мова – пісня стоголоса!» (відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук), тематичний перегляд літератури «Без мови немає нації, а без нації – держави» (сектор правової інформації), виставку-календар «Шляхом життя з рідним словом» (відділ попереднього замовлення, МБА та видачі літератури).

 

18 лютого у відділі мистецтв відбулася презентація творчості поета, виконавця власних і народних пісень, уродженця м. Донецьк – Валентина Гапонова.

18 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, сектор газетної періодики підготував перегляд газетних публікацій «Найдорожче добро кожного народу – його мова».

19 лютого у відділі аграрних наук і виробництва оформлено книжкову виставку «Легка промисловість: інноваційна діяльність».

23 лютого у відділі аграрних наук і виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Горіх – цінна садова культура». Садівники-аматори В. Кіндрат, О. Бурмістрова, М. Вербицька поділилися з учасниками заходу власним досвідом вирощування грецького горіха. У заході взяли участь менеджер ТД «КІСОН» В. Сюсюкалов, директор ТОВ «В.І.П. Технології» В. Швець, які ознайомили присутніх з новими біологічними препаратами. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

23 лютого у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулося чергове засідання екологічного клубу «День Х». На засіданні обговорювалася масова загибель зубрів у с. Трибухи Літинського р-ну.

24 лютого, у рамках Університету культури «Книга і суспільство», у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася презентація книг Арсена Зінченка «Цвіт півонії» та «Історія: вступ до спеціальності».

Зінченко Арсен народився 1948 р. у с. Парпурівці на Вінниччині. Історик, краєзнавець, доктор історичних наук, професор, заступник директора Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України. Автор наукових монографій, публікацій документів з історії українського селянства, національно-визвольного руху, біографістики, історії релігійних спільнот, пам’яткознавства й численних статей у періодичній пресі.

27 лютого у секторі інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відбулося офіційне відкриття Року англійської мови на Вінниччині. У програмі відкриття відбулися виступи: директора Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозової, кандидата педагогічних наук О. Рябоконь, завідуючої сектором інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» Ю. Кашпрук, студентів Донецького національного університету.

28 лютого у відділі документів іноземними мовами відбулося чергове засідання клубу спілкування німецькою мовою. Разом з постійними учасниками на зустрічі були присутні нові члени клубу, а також волонтер з Німеччини.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше