ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

Версія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Лютий

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

Вінниця, 2016


Загальний розділ

5 лютого вінницька книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошували на презентацію поетичної збірки Юлії Мусаковської «Чоловіки, жінки і діти». До збірки увійшли тексти, написані протягом 2013-2015 рр., у передчутті та під час розгортання складних подій в країні. Назви розділів збірки – «Глина», «Залізо» та «Вогонь» є спробою повернутися до первісного, до того, як усе починалося, переосмислити, ідентифікувати самих себе, відділити справжнє, важливе від штучного і другорядного. Доповненням книжки є її графічне оформлення у виконанні Романа Романишина та Андрія Лесіва (творча майстерня «Аґрафка»).

9 лютого у приміщенні Томашпільського районного Будинку культури відбулось розширене засідання ради відділу культури і туризму Томашпільської районної державної адміністрації, на якому розглянуто підсумки творчої і фінансово-господарської діяльності закладів культури району за 2015 р. та завдання на 2016 р. У засіданні взяли участь: начальник відділу культури і туризму О. Сікал, директор Вапнярського сільського Будинку культури С. Демченко, завідувач Гнатківської сільської бібліотеки О. Горбатюк, завідувач Липівською сільською бібліотекою Н. Бабина, працівники сільських закладів культури, центральної районної бібліотеки, районного Будинку культури, дитячих музичних шкіл.

13 лютого вінницька книгарня «Є» запрошувала на презентацію поетичної збірки Євгенія Франків «15 мільйонів хвилин». Автор представив поетичну збірку про метафорику часу, осмислення внутрішнього світу людини тощо.

17 лютого у Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича відбулося розширене засідання підсумкової колегії управління культури і мистецтв обласної державної адміністрації. З доповіддю «Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і мистецтв області у 2015 році та завдання на 2016 рік» виступив начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський. За результатами засідання прийнято відповідну постанову, якою визначено першочергові завдання.

18 лютого вінницька книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошували на презентацію книги Тетяни Терен «RECвізити. Антологія письменницьких голосів». Це двокнижжя з найвідвертішими і найщирішими інтерв’ю Т. Терен з сучасними українськими письменниками, які розповідають про своїх батьків, місце народження і сім’ю, згадують учителів і колег, діляться письменницькими секретами, розмірковують про людські почуття та цінності.

Терен Тетяна – журналістка, куратор книжкових проектів та літературних програм. Друкувалася на сторінках видань «Україна молода», «День», «Високий замок», «Український тиждень», «Українська правда. Життя», Harper’s Bazaar. Упорядниця книги «Літопис самовидців. Дев’ять місяців українського спротиву» (2014). Випусковий редактор «Української правди. Культура».

22 лютого пам’ять воїна-патріота, який загинув у зоні АТО, захищаючи територіальну цілісність України – Дмитра Склярова увіковічнили у його рідному селі Журавне Літинського району. На фасаді місцевої школи на честь Героя, колишнього випускника, відкрито меморіальну дошку. В урочистому відкритті взяли участь родина та близькі Героя, представники районної та місцевої влади, друзі та військові побратими, волонтери, учні та вчителі, жителі громади.

23 лютого вінницька книгарня «Є» та літературна агенція «Discursus» запрошували на презентацію книги Любомира Стринаглюка «Знаки часу. Розпізнавання», яка відбулася за участі автора.

Стринаглюк Любомир – український письменник, поет, літературознавець, журналіст, публіцист, громадський діяч з Івано-Франківська. Автор двох поетичних збірок «Медовий кумир» і «Бентежні видива».

23 лютого в актовій залі Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського відбулися урочистості з нагоди 45-річного ювілею Вінницької обласної організації Спілки письменників України. Привітати літераторів завітали: голова обласної державної адміністрації В. Коровій, заступник голови – директор Департаменту освіти і науки ОДА І. Івасюк, заступник голови обласної ради Л. Щербаківська, представники Вінницької міської ради, студенти та викладачі закладу. З нагоди ювілею В. Коровій відзначив окремих літераторів краю почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради, а голові обласної організації Національної спілки письменників України М. Каменюку вручив почесну грамоту Верховної ради України. В ході урочистостей також відбулось нагородження лауреатів щорічної літературної премії ім. Михайла Стельмаха за кращі публікації журналу «Вінницький край». У виконанні художніх колективів та виконавців Вінницького державного педагогічного університету відбувся святковий концерт.

23 лютого у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» відбулася підсумкова нарада відділу культури і туризму РДА. У засіданні взяли участь: начальник обласного управління культури і мистецтв С. Городинський, голова райдержадміністрації С. Ладан, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Веклюк, голова обласного комітету працівників культури області Т. Побережна, депутат обласної ради та голова фермерського господарства «Велас Віта» П. Струсевич, голова фермерського господарства «Олімп» Л. Огурчук, сільські голови та працівники культури району. В ході засідання присутні підвели підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури у 2015 р. та окреслили завдання на 2016 р. По завершенню підсумкової наради подяками районної державної адміністрації та районної ради нагороджено сільських голів за вагомий внесок у розвиток галузі культури району.

24 лютого вінницька книгарня «Є» запрошувала на презентацію роману Олександра Дмитрука «Свій-чужий», яка відбулася за участі автора. Крім роману «Свій-чужий», у видання увійшло історико-публіцистичне есе «Іван Богун – життя героя».

Дмитрук Олександр – відомий письменник та журналіст. Автор історичних романів «Тризна», «Сліди на Печерську», «Іван Богун – полковник», «Отаман Яків Шепель», «Золотий вовк», «Чорна берегиня».

25 лютого у приміщенні Оратівської дитячої музичної школи відбулась нарада працівників культури Оратівського району. Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури у 2015 р. та завдання на 2016 р. проінформувала начальник відділу культури і туризму РДА О. Пушкар. Також у засіданні взяли участь: директор районного Будинку культури Т. Ліванська, директор центральної районної бібліотеки Т. Антонець, директор районного краєзнавчого музею О. Василенко та директор дитячої музичної школи Л. Турченюк. На нараді обговорювались питання збереження і розвитку культурно-дозвіллєвої інфраструктури закладів культури, збереження музейних колекцій, нерухомих пам’яток культурної спадщини, сприяння розвитку туристичних послуг, залучення позабюджетних коштів, розширення сфери платних послуг, продовження тісної співпраці між закладами культури району. Досвідом роботи сільських закладів культури поділились завідувач Прибережнянським СК-бібліотекою Ю. Осташевська, директор Чагівського СБК М. Царук, бібліотекар Чагівської сільської бібліотеки О. Трохимець.

Усатюк, В. У Красному відкрито пам’ятний знак : [у с. Красне Тиврівського району за участі широкої громадськості Вінниччини, представників інтелігенції, творчих та краєзнавчої спілок, козацьких товариств полку ім. Івана Богуна та міжнародного селянського козацтва, Краснянської та інших територіальних громад Тиврівщини, засобів масової інформації краю та молоді на місці колишньої фортеці відбулося відкриття пам’ятного знаку, приуроченого 365-річчю Краснянської битви та загибелі у ній Брацлавського полковника Данила Нечая. Пам’ятний знак споруджено за ініціативи краєзнавця, завідуючого Сутисківського історичною музею «Слава» Анатолія Тамтури та за сприяння меценатів району – шанувальників історичного минулого та козацьких традицій. У заході взяли участь: депутат Вінницької обласної ради В. Барцьось, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації В. Лазаренко, голови Тиврівської районної державної адміністрації Л. Мачай та районної ради Я. Красовський, отаман полку ім. І. Богуна В. Воловодюк та інші учасники, які також відвідали могилу Данила Нечая, що знаходиться в полі поблизу с. Черемошне. По завершенню церемонії відкриття пам’ятного знаку в Краснянському сільському клубі відбувся святковий концерт учасників художньої самодіяльності на козацько-патріотичну тематику] / В. Усатюк, А. Нагачевський // Маяк. – 2016. – 26 лют. – С. 1, 4-5.

26 лютого відбулася підсумкова нарада працівників галузі культури Крижопільського району за участі заступника голови районної державної адміністрації В. Круць, заступника директора з навчально-виховної роботи Тульчинського училища культури В. Заремби, начальника відділу культури і туризму Крижопільської райдержадміністрації О. Кройтор. В ході засідання присутні підвели підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури у 2015 р. та окреслили завдання на 2016 р.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій

на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ

колишнього СРСР з республіки Афганістан

9 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано виставку-дату «І досі сниться Афганістан».

11 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, у Бершадському районному краєзнавчому музеї відбулася тематична година мужності «Афганістан, обпалений війною...» для учнів Бершадського професійного ліцею. На захід запрошено голову районної організації Української спілки ветеранів Афганістану, учасника бойових дій в Афганістані А. Івасика, який поділився спогадами про події того часу. Також присутні оглянули тематичну виставку та експозицію музею «Наша біль, наша пам’ять».

12 лютого у приміщенні обласної державної адміністрації відбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан. У заході взяли участь: заступник голови – директор Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації І. Івасюк, голова вінницької обласної ради А. Олійник, заступник міського голови С. Тимощук, голова вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані П. Кирилішин, учасники бойових дій на території інших держав та члени їх родин, військовослужбовці, учасники антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Пам’ять воїнів-афганців та українців, які загинули внаслідок бойових дій на території інших держав присутні вшанували хвилиною мовчання.

12 лютого, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва представлено книжкову виставку «Афганістан 1979-1989».

12 лютого у приміщенні сесійної зали Ладижинської міської ради відбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан. У заході взяли участь представники міської ради, учасники бойових дій на території інших держав та члени їх родин, учасники антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, громадськість, ЗМІ. Воїнів-інтернаціоналістів привітали секретар Ладижинської міської ради Л. Бучко та заступник міського голови О. Ткачук, які вручили воїнам-афганцям відзнаки Президента України – пам’ятні медалі. Закінчились урочистості покладанням квітів до пам’ятної дошки Героям Небесної Сотні.

12 лютого у Мазурівській сільській бібліотеці Чернівецького району відбулася історична година пам’яті «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять». На зустріч запрошено воїна-афганця В. Бровко, який поділився своїми нелегкими спогадами, оцінюючи тогочасні події з погляду теперішнього часу, розповідав про своїх побратимів та ін.

15 лютого, у рамках урочистостей з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан у м. Вінниця відбулася піша хода від Музею воїнів-афганців до Центрального парку культури і відпочинку для покладання квітів до пам’ятника воїнам, які загинули в Афганістані.

15 лютого, з метою сприяння військово-патріотичного виховання молоді та з нагоди 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, Всеукраїнська спілка учасників Повітряних сил Збройних сил України та спілка Ветеранів Афганістану м. Вінниці провели урок мужності для студентів та учнів навчальних закладів міста. Впродовж заходу відбулось вшанування ветеранів трьох поколінь: учасників Другої світової війни, учасників бойових дій в Афганістані та учасників антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

15 лютого, до 27-ї річниці виведення військ з республіки Афганістан, Липовецька центральна районна бібліотека презентувала книжкову виставку-панораму «Афганістан: Подвиг. Трагедія. Пам’ять». На виставці представлено книги про війну в Афганістані, портрет земляка, який загинув виконуючи свій інтернаціональний обов’язок, фотографії учасників бойових дій на сході країни. У відділі обслуговування організовано виставку-спомин «Не гоїть рани біль Афганістану».У Липовецькій районній бібліотеці для дітей організовано викладку літератури «Війна без перемоги».

15 лютого у залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького відбулися урочистості присвячені 27-й річниці виведення військ з республіки Афганістан. Під час урочистого зібрання сто шістнадцятьом воїнам-афганцям вручено відзнаки Президента України – пам’ятні медалі. Розпочався захід з перегляду документального кінофільму «Хроніка війни в Афганістані». До учасників бойових дій, які виконували інтернаціональний обов’язок на територіях інших держав, звернулися голова районної державної адміністрації І. Стефанцов, голова районної ради М. Бурлака, заступник міського голови В. Менюк, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) А. Івасик, голова районної організації ветеранів війни і праці В. Крамар. Після урочистостей відбувся святковий концерт за участі солістів районного Будинку культури.

15 лютого відділ обслуговування Тростянецької центральної районної бібліотеки для дорослих представив тематичний перегляд літератури «Далекий у часі, близький у пам’яті біль», до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. До уваги читачів представлено документальну і художню літературу на сторінках якої висвітлені історичні події, поезія, листи, спогади солдат і офіцерів, які пройшли Афганську війну.

15 лютого у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» відбулися урочистості з нагоди 27-ї річниці виведення військ з республіки Афганістан. В урочистому зібрані взяли участь: голова районної державної адміністрації С. Ладан, голова Мурованокуриловецької районної спілки ветеранів Афганістану В. Мельник, військовий комісар Мурованокуриловецького районного військкомату Ю. Чорний, представники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ разом з трудовими колективами. Хвилиною мовчання вшановано всіх полеглих борців за незалежність та соборність України в різні часи її історії. По закінченню урочистих зборів відбувся тематичний концерт.

15 лютого в Іллінецькому районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, на які запрошено учасників бойових дій на території інших держав, членів родин загиблих та померлих воїнів, учасників антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

15 лютого, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, в Іллінецькій центральній районній бібліотеці проведено годину мужності та патріотизму «То наша пам’ять і данина поваги» для учнів та педагогічного колективу Павлівської загальноосвітньої школи. У презентації ведучі заходу поєднали історичні факти, кіно-фотохроніку та поетичне слово. 16 лютого в Іллінецькій центральній районній бібліотеці відбувся урок мужності «Поряд з нами живуть ветерани, що пройшли по дорогах війни», де учні старших класів місцевої школи мали змогу поспілкуватися зі свідками й учасниками воєнних подій.

 

15 лютого, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки представлено книжкову виставку-спогад «Обов’язок. Подвиг. Трагедія», яка висвітлює сторінки мужності та відваги воїнів-інтернаціоналістів, які з честю пройшли через горнило пекельних випробувань війною. Для молоді проведено історичну годину «Афганістан болить через роки» з переглядом кіно-відеоматеріалів про події в Афганістані та на території інших держав.

15 лютого, до 27-річниці виведення радянських військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, у Мурованокуриловецькій центральній районній бібліотеці проведено патріотичний урок «Ціна чужої війни». В ході заходу презентовано книжкову виставку «Афганістан: історія та пам’ять». Доповнили експозицію світлини воїнів-афганців району.

Відлітають у вічність роки : [у Піщанському районному Будинку культури відбувся захід з вшанування воїнів-інтернаціоналістів «Афганістан – це біль в моїй душі». У заході взяли учать: перший заступник голови РДА Д. Денисов, голова районної ради Д. Чвалюк, які вручили відзнаки, грамоти за мужність, відвагу, вірність присязі воїнам-інтернаціоналістам району. По завершенню офіційної частини відбувся тематичний концерт] // Піщан. вісті. – 2016. – 19 лют. – С. 1.

Корнієнко, А. «Душмани були у себе вдома, а ми – гості» : [у Хмільницькій центральній районній бібліотеці відбувся захід присвячений вшануванню учасників Афганської війни. Захід організовано для учнів старших класів місцевої школи. Протягом заходу звучали розповіді про події того часу, вірші про Афганістан, а також присутні мали можливість переглянути документальний фільм про Мараварську битву] / А. Корнієнко // Життєві обрії. – 2016. – 19 лют. – С. 5.

«Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять» : [під такою назвою у Ямпільській центральній районній бібліотеці, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, відбувся вечір-реквієм. Запрошені воїни-афганці розповіли присутнім про події того часу, а також оцінили ситуацію у країні на даний час. Присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання всіх воїнів, які загинули на чужій землі, а також захищаючи свою] // Ямпіл. вісті. – 2016. – 26 лют. – С. 4.

В усіх районах Вінницької області відбулися заходи з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан за участі голів райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, начальників відділів, структурних підрозділів РДА та міських рад, учнів навчальних закладів, педагогічних колективів, духовенства, громадськості району та міста.

З нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

та загиблих воїнів у зоні АТО

У Гніванському музеї з’явився стенд про учасників АТО : [у Гніванському історичному музеї Тиврівського району поряд зі стендами, присвяченими різним сторінкам історії м. Гнівань, з’явилися стенди присвячені трагічним подіям в історії української держави – Героям Небесної Сотні та Героям АТО] // Маяк. – 2016. – 12 лют. – С. 5.

17 лютого, з нагоди Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, сектор журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організував прес-виставку «Небесна сотня – герої нашого часу». Для детального ознайомлення з експозицією працівники сектору підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua Цього дня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся урок мужності «Над нами – Бог, а в серці – Україна» для старшокласників Вінницької школи І-ІІІ ст. № 3.

18 лютого, з метою вшанування Героїв Небесної Сотні, відділом обслуговування Тростянецької центральної районної бібліотеки організовано презентацію книг: Надії Дички «Знакове світло Майдану», Наталії Гук «Євромайдан: звичайні герої», Антіна Мухарського «Майдан. Революція духу», «Євромайдан: хроніка в новелах», книги-реквієму «Небесна Сотня». Також у читальній залі бібліотеки представлено виставку літератури «Дні, що змінили історію». У залах Тростянецького районного краєзнавчого музею представлено фотовиставки «Герої нашого часу», «Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе», калейдоскоп світлин «Хроніка Майдану».

18 лютого у секторі обслуговування дітей Оратівської центральної районної бібліотеки для учнів місцевої школи проведено героїко-патріотичну годину «Герої Небесної Сотні – герої нашого часу». По закінченню заходу присутні мали можливість ознайомитися з викладкою літератури «Небесна Сотня – наш біль і наша гордість».

18 лютого, у рамках заходів вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, у виставковій залі Бершадського районного краєзнавчого музею відбулася презентація фотовиставок «Люди Майдану», на якій представлено фото, зроблені безпосереднім учасником Революції Гідності о. Михайлом Будником та «Час плине, а пам’ять – залишається», на якій представлено фото учасників подій на Майдані. У заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський та заступник бершадського міського голови В. Менюк, учасники Революції Гідності, учні Бершадського професійного ліцею та працівники культури району.

18 лютого, з нагоди другої річниці вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки представлено книжкову виставку-реквієм «Майдан – мужність, воля та біль». Книги, фотографії та публіцистичні матеріали висвітлюють революційні події в Україні у листопаді 2013 – лютому 2014 рр.

18 лютого, з нагоди Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, у вестибюлі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва оформлено книжкову виставку «Герої забуття не знають», у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано виставку «Майдан. Україна. Шлях до свободи».

 

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні : [з нагоди Дня вшанування Героїв Небесної Сотні у Гайсинській центральній районній бібліотеці підготовлено книжкову виставку «Поетика революції», на якій презентовано книги про події на Майдані Незалежності у Києві. Книги представлені на експозиції – це хроніки Євромайдану, спогади родичів, друзів, побратимів, написані українськими журналістами, письменниками, звичайними людьми] // Трибуна праці. – 2016. – 19 лют. – С. 2.

19 лютого у м. Вінниця відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні й воїнам АТО та Меморіалу Слави. У покладанні квітів, приуроченому вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні та подвигу усіх учасників Революції Гідності, взяли участь голова облдержадміністрації В. Коровій, перший заступник голови обласної ради Л. Щербаківська, міський голова С. Моргунов, військові, представники духовенства та громадськості. Хвилиною мовчання вінничани вшанували тих, хто два роки тому не повернувся живим з Революції Гідності. Взвод Почесної варти командування Повітряних Сил у супроводі військового оркестру пройшов урочистим маршем, віддаючи шану українським героям.

19 лютого працівники Вінницької центральної районної бібліотеки презентували книгу «Небесна Сотня: антологія майданівських віршів». До збірки увійшли вірші понад двохсот сучасних українських письменників, представників Польщі, Білорусі, Франції, Італії, Канади, США, Росії, а також поезії непрофесійних авторів. Під час презентації присутні мали змогу ознайомитися з віршами, в яких відображалися події Революції Гідності.

19 лютого у світлиці Стрижавської дитячої музичної школи Вінницького району відбувся творчий звіт вихованців та викладачів закладу, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Революції Гідності 2013-2014 рр. В програмі заходу відбулася концертна програма «Від класики до сучасності», яка складалася з трьох розділів: класична, українського народна та сучасна музика.

19 лютого, з нагоди Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, у кіноклубі Іллінецької центральної районної бібліотеки відбувся показ документального фільму «Небесна Сотня» з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила». Також працівниками бібліотеки підготовлено перегляд літератури «Пам’ятаймо Героїв Небесної Сотні».

 

19 лютого, напередодні Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, у Бершадській центральній районній бібліотеці організовано зустріч з учасниками Майдану «Небесна Сотня – герої нашого часу». Розпочалась зустріч хвилиною мовчання в пам’ять про загиблих на Майдані. Учасники подій поділилися враженнями пережитого два роки тому, а учні місцевої школи прочитали тематичні вірші. Присутні мали можливість переглянути документальне відео «Хроніка подій Майдану» від працівників Бершадської кіновідеомережі.

19 лютого на Майдані Свободи у м. Хмільник відбулося вшанування подвигу учасників Революції Гідності та пам’яті Героїв Небесної Сотні. Участь у мітингу-реквіємі взяли: голова Хмільницької районної державної адміністрації Є. Буткевич, голова Хмільницької районної ради З. Бонсевич, міський голова С. Редчик, державні службовці, учасники антитерористичної операції, сільські голови, ветерани, молодь, волонтери, представники громадських організацій і політичних партій району та міста. Присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання загиблих учасників антитерористичної операції, Героїв Небесної Сотні та поклали корзини з квітами до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

19 лютого, з нагоди Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, у Калинівському районному Будинку культури відбулося відкриття книжкової експозиції «Небесна Сотня. Герої, що змінили хід історії». Цього дня у читальній залі Калинівської центральної районної бібліотеки відбувся «круглий стіл» на тему: «Герої не вмирають», за участю першого заступника голови райдержадміністрації Ю. Слабчука, заступника Калинівського міського голови О. Щьова, учасників Революції Гідності, громадськості міста.

19 лютого, з нагоди Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, у Липовецькій центральній районній бібліотеці відбулася героїко-патріотична година для учнів школи-колегіуму ім. В. Липківського. До заходу працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Затиснувши болючі рани, Україна проростає Майданом…».

19 лютого у приміщенні Чечельницького районного Будинку культури відбувся вечір-реквієм вшанування подвигу учасників Революції Гідності. У заході взяли участь: учасник Революції Гідності, голова громадської ради при Чечельницькій райдержадміністрації С. Івасенко, священнослужитель с. Бондурівки Української православної церкви о. Володимир, голова районної ради С. П’яніщук та ін.

19 лютого у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Центральна районна бібліотека спільно з районним Будинком культури та районним краєзнавчим музеєм ім. Федора Коновалюка провели реквієм «Покоління незалежних». Також до заходу працівники бібліотеки підготували книжкову фотоілюстративну експозицію «Бережіть пам’ять про подвиг».

19 лютого у м. Бар відбувся мітинг-реквієм з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, за участі керівників району та міста, учасників АТО, представників трудових колективів, навчальних закладів, громадськості. Учасники заходу поклали квіти до стели Героям Небесної Сотні та загиблим в АТО землякам.

20 лютого, з нагоди Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, у секторі газетної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано перегляд газетних публікацій «Трагічна річниця: 20 лютого – День Героїв Небесної Сотні».

20 лютого, з метою вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які загинули під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбулися патріотичні читання «Гідність. Відвага. Сила духу», до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні.

21 лютого вклонитися пам’яті героїв, полеглих у боротьбі за свободу, гідність та незалежність Української держави на площу Європейську у м. Вінниця прийшли голова обласної державної адміністрації В. Коровій, голова обласної ради А. Олійник, заступник вінницького міського голови А. Рева, учасники антитерористичної операції, військовослужбовці, представники релігійних конфесій та громадських організацій, жителі міста. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку й інтерактивної стели пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів в АТО.

21 лютого у залі Вінницької обласної філармонії відбулися заходи з нагоди річниці виведення військ з-під Дебальцевого. У заході взяли участь: голова обласної державної адміністрації В. Коровій, голова обласної ради А. Олійник та заступник вінницького міського голови А. Рева. Під час заходу керівники області та міста вручили почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної ради, медалі «За оборону м. Дебальцеве» родинам двадцяти вінничан, які загинули у боях під Дебальцевим. Такими ж нагородами та подяками облдержадміністрації й обласної ради відзначено триста учасників тих подій. Загиблих побратимів учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.

22 лютого у Гайсинській центральній районній бібліотеці відбулася патріотична година пам’яті «Сотня Небесна хай в небо злетить, свічка скорботи у душах горить!». До заходу оформлено ілюстровану фотовиставку «Покликала нас Україна», на якій представлено світлини героїв-земляків, їх біографії, періодичні видання, в яких відображені події, що відбувалися на Майдані Незалежності. Захід супроводжувала мультимедійна презентація «Небесна Сотня. Герої нашого часу». Також працівники бібліотеки підготували віртуальну виставку «Книги за мотивами Майдану» та бібліографічний огляд книг «Поетика революції».

23 лютого у Чернівецькій центральній бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку «Голос Майдану», присвячену другій річниці Революції Гідності. До уваги читачів представлено твори відомих українських письменників – учасників історичних подій на Майдані: Ю. Андруховича, В. Чемериса, І. Карпи, А. Куркова.

24 лютого у вестибулі Хмільницької районної бібліотеки для дітей розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Лицарі волі ХХІ століття», присвячену Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Перша частина виставки «Майдан – волелюбної нації символ» складається з розділів: «Події, що змінили долю України», «Тривожні сторінки Майдану», «Небесна Сотня поіменно», «Творчість свободи». Друга частина «АТО: зона особливої уваги»: «Україна – територія гідності і свободи», «Душу й тіло ми положим за нашу свободу», «Герої не вмирають», «Я молюсь за Україну», «Діти малюють серцем».

24 лютого, з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, у Вінницькому коледжі Національного університету харчових технологій відбувся реквієм пам’яті Небесної Сотні за участі студентів та співробітників коледжу. В ході заходу перед студентами та викладачами виступив активний учасник Майдану, нині голова спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» А. Слівінський.

25 лютого у Вінницькому літературно-меморіальному музеї М. М. Коцюбинського відбувся благодійний вечір вшанування пам’яті захисників України та презентація патріотичного проекту «Незгасаючі свічі пам’яті» за участю воїнів АТО, волонтерів, поетів, авторів-виконавців: Г. Рибачук-Прач, Т. Скомаровської, С. Брайляна, Ю. Брилюк, Ю. Піскунової, С. Бевз та ін.

До 145-ї річниці від дня народження Лесі Українки

16 лютого, до 145-річчя від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки фахівці відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували книжкову інсталяцію «Довго щирими словами до людей промовлятиму я...» з циклу «Літературний календар». Для детального ознайомлення з експозицією працівники відділу підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

24 лютого, до 145-річчя від дня народження Лесі Українки, у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся перегляд та обговорення фільму українського режисера В. Івченка «Лісова пісня» (1961 р.). Красива, трагічна казка-феєрія про кохання лісової Мавки і сільського хлопця Лукаша. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить та цікавиться кіно.

24 лютого, до 145-ї річниці від дня народження видатної письменниці, поетеси, перекладачки і культурної діячки Лесі Українки, в Іллінецькій районній бібліотеці для дітей відбувся літературно-музичний ранок «У віночок пам’яті Лесі Українки». В ході заходу школярі взяли активну участь у літературній вікторині «Життєві дороги Лесі Українки».


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше