ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Лютий

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

Вінниця, 2016


Загальний розділ

5 лютого вінницька книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошували на презентацію поетичної збірки Юлії Мусаковської «Чоловіки, жінки і діти». До збірки увійшли тексти, написані протягом 2013-2015 рр., у передчутті та під час розгортання складних подій в країні. Назви розділів збірки – «Глина», «Залізо» та «Вогонь» є спробою повернутися до первісного, до того, як усе починалося, переосмислити, ідентифікувати самих себе, відділити справжнє, важливе від штучного і другорядного. Доповненням книжки є її графічне оформлення у виконанні Романа Романишина та Андрія Лесіва (творча майстерня «Аґрафка»).

9 лютого у приміщенні Томашпільського районного Будинку культури відбулось розширене засідання ради відділу культури і туризму Томашпільської районної державної адміністрації, на якому розглянуто підсумки творчої і фінансово-господарської діяльності закладів культури району за 2015 р. та завдання на 2016 р. У засіданні взяли участь: начальник відділу культури і туризму О. Сікал, директор Вапнярського сільського Будинку культури С. Демченко, завідувач Гнатківської сільської бібліотеки О. Горбатюк, завідувач Липівською сільською бібліотекою Н. Бабина, працівники сільських закладів культури, центральної районної бібліотеки, районного Будинку культури, дитячих музичних шкіл.

13 лютого вінницька книгарня «Є» запрошувала на презентацію поетичної збірки Євгенія Франків «15 мільйонів хвилин». Автор представив поетичну збірку про метафорику часу, осмислення внутрішнього світу людини тощо.

17 лютого у Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича відбулося розширене засідання підсумкової колегії управління культури і мистецтв обласної державної адміністрації. З доповіддю «Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і мистецтв області у 2015 році та завдання на 2016 рік» виступив начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський. За результатами засідання прийнято відповідну постанову, якою визначено першочергові завдання.

18 лютого вінницька книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошували на презентацію книги Тетяни Терен «RECвізити. Антологія письменницьких голосів». Це двокнижжя з найвідвертішими і найщирішими інтерв’ю Т. Терен з сучасними українськими письменниками, які розповідають про своїх батьків, місце народження і сім’ю, згадують учителів і колег, діляться письменницькими секретами, розмірковують про людські почуття та цінності.

Терен Тетяна – журналістка, куратор книжкових проектів та літературних програм. Друкувалася на сторінках видань «Україна молода», «День», «Високий замок», «Український тиждень», «Українська правда. Життя», Harper’s Bazaar. Упорядниця книги «Літопис самовидців. Дев’ять місяців українського спротиву» (2014). Випусковий редактор «Української правди. Культура».

22 лютого пам’ять воїна-патріота, який загинув у зоні АТО, захищаючи територіальну цілісність України – Дмитра Склярова увіковічнили у його рідному селі Журавне Літинського району. На фасаді місцевої школи на честь Героя, колишнього випускника, відкрито меморіальну дошку. В урочистому відкритті взяли участь родина та близькі Героя, представники районної та місцевої влади, друзі та військові побратими, волонтери, учні та вчителі, жителі громади.

23 лютого вінницька книгарня «Є» та літературна агенція «Discursus» запрошували на презентацію книги Любомира Стринаглюка «Знаки часу. Розпізнавання», яка відбулася за участі автора.

Стринаглюк Любомир – український письменник, поет, літературознавець, журналіст, публіцист, громадський діяч з Івано-Франківська. Автор двох поетичних збірок «Медовий кумир» і «Бентежні видива».

23 лютого в актовій залі Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського відбулися урочистості з нагоди 45-річного ювілею Вінницької обласної організації Спілки письменників України. Привітати літераторів завітали: голова обласної державної адміністрації В. Коровій, заступник голови – директор Департаменту освіти і науки ОДА І. Івасюк, заступник голови обласної ради Л. Щербаківська, представники Вінницької міської ради, студенти та викладачі закладу. З нагоди ювілею В. Коровій відзначив окремих літераторів краю почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради, а голові обласної організації Національної спілки письменників України М. Каменюку вручив почесну грамоту Верховної ради України. В ході урочистостей також відбулось нагородження лауреатів щорічної літературної премії ім. Михайла Стельмаха за кращі публікації журналу «Вінницький край». У виконанні художніх колективів та виконавців Вінницького державного педагогічного університету відбувся святковий концерт.

23 лютого у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» відбулася підсумкова нарада відділу культури і туризму РДА. У засіданні взяли участь: начальник обласного управління культури і мистецтв С. Городинський, голова райдержадміністрації С. Ладан, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Веклюк, голова обласного комітету працівників культури області Т. Побережна, депутат обласної ради та голова фермерського господарства «Велас Віта» П. Струсевич, голова фермерського господарства «Олімп» Л. Огурчук, сільські голови та працівники культури району. В ході засідання присутні підвели підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури у 2015 р. та окреслили завдання на 2016 р. По завершенню підсумкової наради подяками районної державної адміністрації та районної ради нагороджено сільських голів за вагомий внесок у розвиток галузі культури району.

24 лютого вінницька книгарня «Є» запрошувала на презентацію роману Олександра Дмитрука «Свій-чужий», яка відбулася за участі автора. Крім роману «Свій-чужий», у видання увійшло історико-публіцистичне есе «Іван Богун – життя героя».

Дмитрук Олександр – відомий письменник та журналіст. Автор історичних романів «Тризна», «Сліди на Печерську», «Іван Богун – полковник», «Отаман Яків Шепель», «Золотий вовк», «Чорна берегиня».

25 лютого у приміщенні Оратівської дитячої музичної школи відбулась нарада працівників культури Оратівського району. Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури у 2015 р. та завдання на 2016 р. проінформувала начальник відділу культури і туризму РДА О. Пушкар. Також у засіданні взяли участь: директор районного Будинку культури Т. Ліванська, директор центральної районної бібліотеки Т. Антонець, директор районного краєзнавчого музею О. Василенко та директор дитячої музичної школи Л. Турченюк. На нараді обговорювались питання збереження і розвитку культурно-дозвіллєвої інфраструктури закладів культури, збереження музейних колекцій, нерухомих пам’яток культурної спадщини, сприяння розвитку туристичних послуг, залучення позабюджетних коштів, розширення сфери платних послуг, продовження тісної співпраці між закладами культури району. Досвідом роботи сільських закладів культури поділились завідувач Прибережнянським СК-бібліотекою Ю. Осташевська, директор Чагівського СБК М. Царук, бібліотекар Чагівської сільської бібліотеки О. Трохимець.

Усатюк, В. У Красному відкрито пам’ятний знак : [у с. Красне Тиврівського району за участі широкої громадськості Вінниччини, представників інтелігенції, творчих та краєзнавчої спілок, козацьких товариств полку ім. Івана Богуна та міжнародного селянського козацтва, Краснянської та інших територіальних громад Тиврівщини, засобів масової інформації краю та молоді на місці колишньої фортеці відбулося відкриття пам’ятного знаку, приуроченого 365-річчю Краснянської битви та загибелі у ній Брацлавського полковника Данила Нечая. Пам’ятний знак споруджено за ініціативи краєзнавця, завідуючого Сутисківського історичною музею «Слава» Анатолія Тамтури та за сприяння меценатів району – шанувальників історичного минулого та козацьких традицій. У заході взяли участь: депутат Вінницької обласної ради В. Барцьось, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації В. Лазаренко, голови Тиврівської районної державної адміністрації Л. Мачай та районної ради Я. Красовський, отаман полку ім. І. Богуна В. Воловодюк та інші учасники, які також відвідали могилу Данила Нечая, що знаходиться в полі поблизу с. Черемошне. По завершенню церемонії відкриття пам’ятного знаку в Краснянському сільському клубі відбувся святковий концерт учасників художньої самодіяльності на козацько-патріотичну тематику] / В. Усатюк, А. Нагачевський // Маяк. – 2016. – 26 лют. – С. 1, 4-5.

26 лютого відбулася підсумкова нарада працівників галузі культури Крижопільського району за участі заступника голови районної державної адміністрації В. Круць, заступника директора з навчально-виховної роботи Тульчинського училища культури В. Заремби, начальника відділу культури і туризму Крижопільської райдержадміністрації О. Кройтор. В ході засідання присутні підвели підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури у 2015 р. та окреслили завдання на 2016 р.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій

на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ

колишнього СРСР з республіки Афганістан

9 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано виставку-дату «І досі сниться Афганістан».

11 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, у Бершадському районному краєзнавчому музеї відбулася тематична година мужності «Афганістан, обпалений війною...» для учнів Бершадського професійного ліцею. На захід запрошено голову районної організації Української спілки ветеранів Афганістану, учасника бойових дій в Афганістані А. Івасика, який поділився спогадами про події того часу. Також присутні оглянули тематичну виставку та експозицію музею «Наша біль, наша пам’ять».

12 лютого у приміщенні обласної державної адміністрації відбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан. У заході взяли участь: заступник голови – директор Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації І. Івасюк, голова вінницької обласної ради А. Олійник, заступник міського голови С. Тимощук, голова вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані П. Кирилішин, учасники бойових дій на території інших держав та члени їх родин, військовослужбовці, учасники антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Пам’ять воїнів-афганців та українців, які загинули внаслідок бойових дій на території інших держав присутні вшанували хвилиною мовчання.

12 лютого, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва представлено книжкову виставку «Афганістан 1979-1989».

12 лютого у приміщенні сесійної зали Ладижинської міської ради відбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан. У заході взяли участь представники міської ради, учасники бойових дій на території інших держав та члени їх родин, учасники антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, громадськість, ЗМІ. Воїнів-інтернаціоналістів привітали секретар Ладижинської міської ради Л. Бучко та заступник міського голови О. Ткачук, які вручили воїнам-афганцям відзнаки Президента України – пам’ятні медалі. Закінчились урочистості покладанням квітів до пам’ятної дошки Героям Небесної Сотні.

12 лютого у Мазурівській сільській бібліотеці Чернівецького району відбулася історична година пам’яті «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять». На зустріч запрошено воїна-афганця В. Бровко, який поділився своїми нелегкими спогадами, оцінюючи тогочасні події з погляду теперішнього часу, розповідав про своїх побратимів та ін.

15 лютого, у рамках урочистостей з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан у м. Вінниця відбулася піша хода від Музею воїнів-афганців до Центрального парку культури і відпочинку для покладання квітів до пам’ятника воїнам, які загинули в Афганістані.

15 лютого, з метою сприяння військово-патріотичного виховання молоді та з нагоди 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, Всеукраїнська спілка учасників Повітряних сил Збройних сил України та спілка Ветеранів Афганістану м. Вінниці провели урок мужності для студентів та учнів навчальних закладів міста. Впродовж заходу відбулось вшанування ветеранів трьох поколінь: учасників Другої світової війни, учасників бойових дій в Афганістані та учасників антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

15 лютого, до 27-ї річниці виведення військ з республіки Афганістан, Липовецька центральна районна бібліотека презентувала книжкову виставку-панораму «Афганістан: Подвиг. Трагедія. Пам’ять». На виставці представлено книги про війну в Афганістані, портрет земляка, який загинув виконуючи свій інтернаціональний обов’язок, фотографії учасників бойових дій на сході країни. У відділі обслуговування організовано виставку-спомин «Не гоїть рани біль Афганістану».У Липовецькій районній бібліотеці для дітей організовано викладку літератури «Війна без перемоги».

15 лютого у залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького відбулися урочистості присвячені 27-й річниці виведення військ з республіки Афганістан. Під час урочистого зібрання сто шістнадцятьом воїнам-афганцям вручено відзнаки Президента України – пам’ятні медалі. Розпочався захід з перегляду документального кінофільму «Хроніка війни в Афганістані». До учасників бойових дій, які виконували інтернаціональний обов’язок на територіях інших держав, звернулися голова районної державної адміністрації І. Стефанцов, голова районної ради М. Бурлака, заступник міського голови В. Менюк, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) А. Івасик, голова районної організації ветеранів війни і праці В. Крамар. Після урочистостей відбувся святковий концерт за участі солістів районного Будинку культури.

15 лютого відділ обслуговування Тростянецької центральної районної бібліотеки для дорослих представив тематичний перегляд літератури «Далекий у часі, близький у пам’яті біль», до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. До уваги читачів представлено документальну і художню літературу на сторінках якої висвітлені історичні події, поезія, листи, спогади солдат і офіцерів, які пройшли Афганську війну.

15 лютого у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» відбулися урочистості з нагоди 27-ї річниці виведення військ з республіки Афганістан. В урочистому зібрані взяли участь: голова районної державної адміністрації С. Ладан, голова Мурованокуриловецької районної спілки ветеранів Афганістану В. Мельник, військовий комісар Мурованокуриловецького районного військкомату Ю. Чорний, представники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ разом з трудовими колективами. Хвилиною мовчання вшановано всіх полеглих борців за незалежність та соборність України в різні часи її історії. По закінченню урочистих зборів відбувся тематичний концерт.

15 лютого в Іллінецькому районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, на які запрошено учасників бойових дій на території інших держав, членів родин загиблих та померлих воїнів, учасників антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

15 лютого, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, в Іллінецькій центральній районній бібліотеці проведено годину мужності та патріотизму «То наша пам’ять і данина поваги» для учнів та педагогічного колективу Павлівської загальноосвітньої школи. У презентації ведучі заходу поєднали історичні факти, кіно-фотохроніку та поетичне слово. 16 лютого в Іллінецькій центральній районній бібліотеці відбувся урок мужності «Поряд з нами живуть ветерани, що пройшли по дорогах війни», де учні старших класів місцевої школи мали змогу поспілкуватися зі свідками й учасниками воєнних подій.

 

15 лютого, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки представлено книжкову виставку-спогад «Обов’язок. Подвиг. Трагедія», яка висвітлює сторінки мужності та відваги воїнів-інтернаціоналістів, які з честю пройшли через горнило пекельних випробувань війною. Для молоді проведено історичну годину «Афганістан болить через роки» з переглядом кіно-відеоматеріалів про події в Афганістані та на території інших держав.

15 лютого, до 27-річниці виведення радянських військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, у Мурованокуриловецькій центральній районній бібліотеці проведено патріотичний урок «Ціна чужої війни». В ході заходу презентовано книжкову виставку «Афганістан: історія та пам’ять». Доповнили експозицію світлини воїнів-афганців району.

Відлітають у вічність роки : [у Піщанському районному Будинку культури відбувся захід з вшанування воїнів-інтернаціоналістів «Афганістан – це біль в моїй душі». У заході взяли учать: перший заступник голови РДА Д. Денисов, голова районної ради Д. Чвалюк, які вручили відзнаки, грамоти за мужність, відвагу, вірність присязі воїнам-інтернаціоналістам району. По завершенню офіційної частини відбувся тематичний концерт] // Піщан. вісті. – 2016. – 19 лют. – С. 1.

Корнієнко, А. «Душмани були у себе вдома, а ми – гості» : [у Хмільницькій центральній районній бібліотеці відбувся захід присвячений вшануванню учасників Афганської війни. Захід організовано для учнів старших класів місцевої школи. Протягом заходу звучали розповіді про події того часу, вірші про Афганістан, а також присутні мали можливість переглянути документальний фільм про Мараварську битву] / А. Корнієнко // Життєві обрії. – 2016. – 19 лют. – С. 5.

«Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять» : [під такою назвою у Ямпільській центральній районній бібліотеці, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, відбувся вечір-реквієм. Запрошені воїни-афганці розповіли присутнім про події того часу, а також оцінили ситуацію у країні на даний час. Присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання всіх воїнів, які загинули на чужій землі, а також захищаючи свою] // Ямпіл. вісті. – 2016. – 26 лют. – С. 4.

В усіх районах Вінницької області відбулися заходи з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан за участі голів райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, начальників відділів, структурних підрозділів РДА та міських рад, учнів навчальних закладів, педагогічних колективів, духовенства, громадськості району та міста.

З нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

та загиблих воїнів у зоні АТО

У Гніванському музеї з’явився стенд про учасників АТО : [у Гніванському історичному музеї Тиврівського району поряд зі стендами, присвяченими різним сторінкам історії м. Гнівань, з’явилися стенди присвячені трагічним подіям в історії української держави – Героям Небесної Сотні та Героям АТО] // Маяк. – 2016. – 12 лют. – С. 5.

17 лютого, з нагоди Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, сектор журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організував прес-виставку «Небесна сотня – герої нашого часу». Для детального ознайомлення з експозицією працівники сектору підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua Цього дня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся урок мужності «Над нами – Бог, а в серці – Україна» для старшокласників Вінницької школи І-ІІІ ст. № 3.

18 лютого, з метою вшанування Героїв Небесної Сотні, відділом обслуговування Тростянецької центральної районної бібліотеки організовано презентацію книг: Надії Дички «Знакове світло Майдану», Наталії Гук «Євромайдан: звичайні герої», Антіна Мухарського «Майдан. Революція духу», «Євромайдан: хроніка в новелах», книги-реквієму «Небесна Сотня». Також у читальній залі бібліотеки представлено виставку літератури «Дні, що змінили історію». У залах Тростянецького районного краєзнавчого музею представлено фотовиставки «Герої нашого часу», «Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе», калейдоскоп світлин «Хроніка Майдану».

18 лютого у секторі обслуговування дітей Оратівської центральної районної бібліотеки для учнів місцевої школи проведено героїко-патріотичну годину «Герої Небесної Сотні – герої нашого часу». По закінченню заходу присутні мали можливість ознайомитися з викладкою літератури «Небесна Сотня – наш біль і наша гордість».

18 лютого, у рамках заходів вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, у виставковій залі Бершадського районного краєзнавчого музею відбулася презентація фотовиставок «Люди Майдану», на якій представлено фото, зроблені безпосереднім учасником Революції Гідності о. Михайлом Будником та «Час плине, а пам’ять – залишається», на якій представлено фото учасників подій на Майдані. У заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський та заступник бершадського міського голови В. Менюк, учасники Революції Гідності, учні Бершадського професійного ліцею та працівники культури району.

18 лютого, з нагоди другої річниці вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки представлено книжкову виставку-реквієм «Майдан – мужність, воля та біль». Книги, фотографії та публіцистичні матеріали висвітлюють революційні події в Україні у листопаді 2013 – лютому 2014 рр.

18 лютого, з нагоди Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, у вестибюлі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва оформлено книжкову виставку «Герої забуття не знають», у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано виставку «Майдан. Україна. Шлях до свободи».

 

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні : [з нагоди Дня вшанування Героїв Небесної Сотні у Гайсинській центральній районній бібліотеці підготовлено книжкову виставку «Поетика революції», на якій презентовано книги про події на Майдані Незалежності у Києві. Книги представлені на експозиції – це хроніки Євромайдану, спогади родичів, друзів, побратимів, написані українськими журналістами, письменниками, звичайними людьми] // Трибуна праці. – 2016. – 19 лют. – С. 2.

19 лютого у м. Вінниця відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні й воїнам АТО та Меморіалу Слави. У покладанні квітів, приуроченому вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні та подвигу усіх учасників Революції Гідності, взяли участь голова облдержадміністрації В. Коровій, перший заступник голови обласної ради Л. Щербаківська, міський голова С. Моргунов, військові, представники духовенства та громадськості. Хвилиною мовчання вінничани вшанували тих, хто два роки тому не повернувся живим з Революції Гідності. Взвод Почесної варти командування Повітряних Сил у супроводі військового оркестру пройшов урочистим маршем, віддаючи шану українським героям.

19 лютого працівники Вінницької центральної районної бібліотеки презентували книгу «Небесна Сотня: антологія майданівських віршів». До збірки увійшли вірші понад двохсот сучасних українських письменників, представників Польщі, Білорусі, Франції, Італії, Канади, США, Росії, а також поезії непрофесійних авторів. Під час презентації присутні мали змогу ознайомитися з віршами, в яких відображалися події Революції Гідності.

19 лютого у світлиці Стрижавської дитячої музичної школи Вінницького району відбувся творчий звіт вихованців та викладачів закладу, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Революції Гідності 2013-2014 рр. В програмі заходу відбулася концертна програма «Від класики до сучасності», яка складалася з трьох розділів: класична, українського народна та сучасна музика.

19 лютого, з нагоди Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, у кіноклубі Іллінецької центральної районної бібліотеки відбувся показ документального фільму «Небесна Сотня» з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила». Також працівниками бібліотеки підготовлено перегляд літератури «Пам’ятаймо Героїв Небесної Сотні».

 

19 лютого, напередодні Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, у Бершадській центральній районній бібліотеці організовано зустріч з учасниками Майдану «Небесна Сотня – герої нашого часу». Розпочалась зустріч хвилиною мовчання в пам’ять про загиблих на Майдані. Учасники подій поділилися враженнями пережитого два роки тому, а учні місцевої школи прочитали тематичні вірші. Присутні мали можливість переглянути документальне відео «Хроніка подій Майдану» від працівників Бершадської кіновідеомережі.

19 лютого на Майдані Свободи у м. Хмільник відбулося вшанування подвигу учасників Революції Гідності та пам’яті Героїв Небесної Сотні. Участь у мітингу-реквіємі взяли: голова Хмільницької районної державної адміністрації Є. Буткевич, голова Хмільницької районної ради З. Бонсевич, міський голова С. Редчик, державні службовці, учасники антитерористичної операції, сільські голови, ветерани, молодь, волонтери, представники громадських організацій і політичних партій району та міста. Присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання загиблих учасників антитерористичної операції, Героїв Небесної Сотні та поклали корзини з квітами до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

19 лютого, з нагоди Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, у Калинівському районному Будинку культури відбулося відкриття книжкової експозиції «Небесна Сотня. Герої, що змінили хід історії». Цього дня у читальній залі Калинівської центральної районної бібліотеки відбувся «круглий стіл» на тему: «Герої не вмирають», за участю першого заступника голови райдержадміністрації Ю. Слабчука, заступника Калинівського міського голови О. Щьова, учасників Революції Гідності, громадськості міста.

19 лютого, з нагоди Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, у Липовецькій центральній районній бібліотеці відбулася героїко-патріотична година для учнів школи-колегіуму ім. В. Липківського. До заходу працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Затиснувши болючі рани, Україна проростає Майданом…».

19 лютого у приміщенні Чечельницького районного Будинку культури відбувся вечір-реквієм вшанування подвигу учасників Революції Гідності. У заході взяли участь: учасник Революції Гідності, голова громадської ради при Чечельницькій райдержадміністрації С. Івасенко, священнослужитель с. Бондурівки Української православної церкви о. Володимир, голова районної ради С. П’яніщук та ін.

19 лютого у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Центральна районна бібліотека спільно з районним Будинком культури та районним краєзнавчим музеєм ім. Федора Коновалюка провели реквієм «Покоління незалежних». Також до заходу працівники бібліотеки підготували книжкову фотоілюстративну експозицію «Бережіть пам’ять про подвиг».

19 лютого у м. Бар відбувся мітинг-реквієм з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, за участі керівників району та міста, учасників АТО, представників трудових колективів, навчальних закладів, громадськості. Учасники заходу поклали квіти до стели Героям Небесної Сотні та загиблим в АТО землякам.

20 лютого, з нагоди Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, у секторі газетної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано перегляд газетних публікацій «Трагічна річниця: 20 лютого – День Героїв Небесної Сотні».

20 лютого, з метою вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які загинули під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбулися патріотичні читання «Гідність. Відвага. Сила духу», до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні.

21 лютого вклонитися пам’яті героїв, полеглих у боротьбі за свободу, гідність та незалежність Української держави на площу Європейську у м. Вінниця прийшли голова обласної державної адміністрації В. Коровій, голова обласної ради А. Олійник, заступник вінницького міського голови А. Рева, учасники антитерористичної операції, військовослужбовці, представники релігійних конфесій та громадських організацій, жителі міста. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку й інтерактивної стели пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів в АТО.

21 лютого у залі Вінницької обласної філармонії відбулися заходи з нагоди річниці виведення військ з-під Дебальцевого. У заході взяли участь: голова обласної державної адміністрації В. Коровій, голова обласної ради А. Олійник та заступник вінницького міського голови А. Рева. Під час заходу керівники області та міста вручили почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної ради, медалі «За оборону м. Дебальцеве» родинам двадцяти вінничан, які загинули у боях під Дебальцевим. Такими ж нагородами та подяками облдержадміністрації й обласної ради відзначено триста учасників тих подій. Загиблих побратимів учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.

22 лютого у Гайсинській центральній районній бібліотеці відбулася патріотична година пам’яті «Сотня Небесна хай в небо злетить, свічка скорботи у душах горить!». До заходу оформлено ілюстровану фотовиставку «Покликала нас Україна», на якій представлено світлини героїв-земляків, їх біографії, періодичні видання, в яких відображені події, що відбувалися на Майдані Незалежності. Захід супроводжувала мультимедійна презентація «Небесна Сотня. Герої нашого часу». Також працівники бібліотеки підготували віртуальну виставку «Книги за мотивами Майдану» та бібліографічний огляд книг «Поетика революції».

23 лютого у Чернівецькій центральній бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку «Голос Майдану», присвячену другій річниці Революції Гідності. До уваги читачів представлено твори відомих українських письменників – учасників історичних подій на Майдані: Ю. Андруховича, В. Чемериса, І. Карпи, А. Куркова.

24 лютого у вестибулі Хмільницької районної бібліотеки для дітей розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Лицарі волі ХХІ століття», присвячену Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Перша частина виставки «Майдан – волелюбної нації символ» складається з розділів: «Події, що змінили долю України», «Тривожні сторінки Майдану», «Небесна Сотня поіменно», «Творчість свободи». Друга частина «АТО: зона особливої уваги»: «Україна – територія гідності і свободи», «Душу й тіло ми положим за нашу свободу», «Герої не вмирають», «Я молюсь за Україну», «Діти малюють серцем».

24 лютого, з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, у Вінницькому коледжі Національного університету харчових технологій відбувся реквієм пам’яті Небесної Сотні за участі студентів та співробітників коледжу. В ході заходу перед студентами та викладачами виступив активний учасник Майдану, нині голова спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» А. Слівінський.

25 лютого у Вінницькому літературно-меморіальному музеї М. М. Коцюбинського відбувся благодійний вечір вшанування пам’яті захисників України та презентація патріотичного проекту «Незгасаючі свічі пам’яті» за участю воїнів АТО, волонтерів, поетів, авторів-виконавців: Г. Рибачук-Прач, Т. Скомаровської, С. Брайляна, Ю. Брилюк, Ю. Піскунової, С. Бевз та ін.

До 145-ї річниці від дня народження Лесі Українки

16 лютого, до 145-річчя від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки фахівці відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували книжкову інсталяцію «Довго щирими словами до людей промовлятиму я...» з циклу «Літературний календар». Для детального ознайомлення з експозицією працівники відділу підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

24 лютого, до 145-річчя від дня народження Лесі Українки, у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся перегляд та обговорення фільму українського режисера В. Івченка «Лісова пісня» (1961 р.). Красива, трагічна казка-феєрія про кохання лісової Мавки і сільського хлопця Лукаша. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить та цікавиться кіно.

24 лютого, до 145-ї річниці від дня народження видатної письменниці, поетеси, перекладачки і культурної діячки Лесі Українки, в Іллінецькій районній бібліотеці для дітей відбувся літературно-музичний ранок «У віночок пам’яті Лесі Українки». В ході заходу школярі взяли активну участь у літературній вікторині «Життєві дороги Лесі Українки».

24 лютого, до 145-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки, Могилів-Подільська центральна районна бібліотека презентувала книжкову виставку «На крилах пісень Лесі Українки». Крім творів самої поетеси на виставці представлено публікації, статті, рецензії, літературознавчі праці, а також дослідження про перебування родини Косачів на Поділлі, а саме у м. Могилів-Подільський, її творчі зв’язки з культурними та освітніми діячами краю.

Біла Н. М. «На шлях я вийшла ранньою весною…» : [у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбувся цикл масових заходів «На шлях я вийшла ранньою весною...», присвячених 145-й річниці від дня народження славної дочки українського народу Лесі Українки. Школярі більше дізналися про дитинство поетеси, розгадували тематичні кросворди, брали участь у літературній вікторині «Мій шлях», декламували вірші видатної письменниці. Також всі присутні мали можливість переглянути документальний фільм «Леся Українка»] / Н. М. Біла // 13 округ. – 25 лют. – С. 7.

25 лютого, у рамках проектів «Класичний четвер. 10 кращих книг» та «Поезія без купюр» театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, у відділі попереднього замовлення Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 145-річчю від дня народження Лесі Українки.

25 лютого, у рамках культурно-мистецького проекту відділу культури Літинської райдержадміністрації «Калинові мости», у Літинському районному Будинку культури відбулось літературно-мистецьке свято «Чарівна квітка України», з нагоди 145-ї річниці від дня народження видатної поетеси Лесі Українки. До заходу учні шкіл підготували музично-літературну композицію, де прозвучали твори Лесі Українки та власні вірші, присвячені їй. Також відбувся перегляд документальних фільмів про життєвий та творчий шлях Лесі Українки.

25 лютого у с. Чеснівка Хмільницького району відбулося літературно-мистецьке свято «Ти себе Українкою звала», до 145-річчя від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки. Урочистий захід відбувся за участю автора та ведучої мистецьких програм вінницького державного телебачення Г. Секрет, першого заступника голови Хмільницької райдержадміністрації П. Горбатюка, заступника голови районної ради А. Войцещука, відомого вінницького художника В. Козюка, члена Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, автора книг про рідний край та поетичних збірок, ініціатора спорудження пам’ятника Лесі Українці у с. Чеснівка Є. Козюка, письменника-земляка, члена Національної спілки письменників України Г. Мовчанюка, почесних громадян Хмільницького району В. Вільчинського та М. Дороша, жителів Лип’ятинської територіальної громади, молоді та ветеранів громади. Урочисту програму прикрасили творчі колективи Хмільниччини. На завершення заходу відбулося покладання квітів до пам’ятника видатної українки.

25 лютого, до145-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки, у Козятинській центральній районній бібліотеці оформлено книжкову виставку «В серці маю те, що не вмирає». Читачі мали змогу ознайомитись з поетичними, драматичними та прозовими творами славетної доньки України. У бібліотеці с. Непедівка Козятинського району проведено літературну годину «Життя прекрасне, якщо навчишся жити».

25 лютого в Оратівській центральній районній бібліотеці відбулася літературно-музична година «Нехай мої струни лунають», приурочена 145-річчю від дня народження видатної письменниці, поетеси, перекладачки і культурної діячки Лесі Українки. Захід супроводжувався відео переглядом про життєвий і творчий шлях та вшанування пам’яті Лесі Українки, звучали пісні на її вірші. По завершенню заходу присутні ознайомилися з літературою представленою на книжковій виставці «Незгасна зоря України», рекомендаційним анотованим списком літератури «Горить зоря її поезії над краєм» та отримали пам’ятки читача «Леся Українка – геніальна донька українського народу».

25 лютого у кінотеатрі «Мир» у м. Гайсин відбулась літературно-музична композиція «Поетична світлиця Лесі Українки», з нагоди 145-ї річниці від дня народження відомої поетеси. Захід організовано працівниками центральної районної бібліотеки спільно з працівниками кінотеатру «Мир». Цього дня у Чечелівській бібліотеці-філії Гайсинської ЦБС проведено усний журнал «Вона жива і вічно буде жити» для учнів місцевої школи.

25 лютого, до 145-ї річниці від дня народження геніальної української поетеси та громадського діяча Лесі Українки, у Бершадській центральній районній бібліотеці організовано творчий портрет «На крилах Лесиних пісень» для учнів професійно-технічного ліцею. Для учнів молодших класів місцевої школи працівники відділу з обслуговування дітей провели поетичну годину «Дзвінка струна Лесиного слова». Діти з цікавістю слухали розповідь про дитинство Лесі Українки, декламували вірші, ознайомилися з книгами відомої поетеси.

25 лютого, до145-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки, в Аграрному ліцеї працівники Теплицької центральної районної бібліотеки підготували і провели літературно-музичну композицію «Талант і мужність славетної дочки». До заходу організовано книжкову виставку «Я буду вічно жити».

25 лютого, до145-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки, у Чернівецькій центральній районній бібліотеці оформлено календар знаменних і пам’ятних дат «На шлях я вийшла ранньою весною» та проведено бібліографічний огляд «Леся Українка та сучасність».

26 лютого, до145-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки, працівники Липовецької районної бібліотеки для дітей провели літературно-музичний захід «Леся Українка: сонети з життя». Також працівники бібліотеки підготували літературну експозицію «Невтомна берегиня українського духу» та провели огляд літератури «Безсмертний талант в ореолі страждання».

Бібліотеки Вінниччини

2 лютого у Ладижинській центральній міській бібліотеці для студентів четвертого курсу Ладижинського коледжу ВНАУ організовано зустріч зі старшим інспектором, старшим лейтенантом внутрішньої служби, представником Ладижинського міського сектору кримінально-виконавчої інспекції Є. Незбутнім. Зустріч відбулася за ініціативи бібліотекарів та куратора групи, викладача української мови та літератури коледжу Н. Кушнір. Присутні дізналися більше про правопорушення, кримінальну відповідальність, правила настання та оформлення кримінальної відповідальності, тощо.

2 лютого у залі засідань Хмільницької районної державної адміністрації о. Іван Пукас, настоятель храму Святих первоверховних апостолів Петра і Павла Української православної церкви Київського патріархату у м. Хмільник, презентував релігійні книги. Після презентації книги отримали структурні підрозділи районної державної адміністрації і районної ради та Хмільницька центральна районна бібліотека.

Кордонська, А. Замовляю музику словами : [під такою назвою відбувся тематичний захід, організований працівниками Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки та технолого-економічного коледжу, до 75-річчя відомої поетеси Ганни Чубач. Учасники заходу, студенти, викладачі, бібліотекарі переглянули цікаву мультимедійну презентацію, перегорнули сторінки життя і творчості талановитої землячки. У виконанні керівника народного театру «Народна усмішка» Г. Колядко та його вихованців прозвучали твори відомої поетеси] / А. Кордонська // Краяни. – 2016. – 4 лют. – С. 6.

Мозгова, Т. Районна бібліотека стала переможцем : конкурс для бібліотек проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», який проводила Українська бібліотечна асоціація за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне) : [проект передбачає активну роботу бібліотек з популяризації знань про ЄС та європейський вибір України шляхом створення Пунктів європейської інформації для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям місцевих громад районних центрів, невеликих міст та селищ України. У конкурсі взяли участь 163 бібліотеки з усіх областей України, відібрано 83 у яких впродовж року буде створено Пункт європейської інформації. З Вінниччини до переліку переможців проекту увійшло чотири бібліотеки – Козятинська ЦБС, Барська районна бібліотека для дітей, Томашпільська та Хмільницька районні бібліотеки] / Т. Мозгова // Вісн. Козятинщини. – 2016. – 4 лют. – С. 1.

Кордонська, А. Замовляю музику словами : [під такою назвою відбувся тематичний захід, організований працівниками Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки та технолого-економічного коледжу, до 75-річчя відомої поетеси Ганни Чубач. Учасники заходу, студенти, викладачі, бібліотекарі переглянули цікаву мультимедійну презентацію, перегорнули сторінки життя і творчості талановитої землячки. У виконанні керівника народного театру «Народна усмішка» Г. Колядко та його вихованців прозвучали твори відомої поетеси] / А. Кордонська // Слово Придністров’я. – 2016. – 5 лют. – С. 5.

5 лютого, до 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, у читальній залі Оратівської центральної районної бібліотеки презентовано книжкову виставку «В його серці жила України», а також підготовлено пам’ятку читача «Михайло Грушевський – історик і будівничий нації». У заході взяли участь голова районної ради Г. Лошак та заступник голови райдержадміністрації В. Палюра.

9 лютого у дитячому відділі Ладижинської центральної міської бібліотеки відбулася екологічна мандрівка «Перлини природи – заповідники». Присутні дізналися більше про збереження природних умов, раціональне використовування ресурсів, природні комплекси та об’єкти які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу та підтримання загального екологічного балансу, тощо.

11 лютого у читальній залі Іллінецької центральної районної бібліотеки відбулася науково-краєзнавча конференція з приводу презентації книги трилогії-реквієму «Їх не злякав «Вервольф» (про героїв та звитягу Другої української партизанської бригади). Книгу презентували авторка, донька очільника Другої української партизанської бригади Максима Корнійчука, краєзнавець-дослідник, публіцист, член спілки журналістів України, лауреат обласної журналістської премії ім. К. Гришина, Майя Пірогова (Корнійчук) та співавтор книги, журналіст, громадський активіст Юрій Нагорний. В обговоренні взяли участь краєзнавці, історики, журналісти з міст Києва, Вінниці, Немирова, Гайсина та ін. Також на захід було запрошено командний склад, представників Українського козацтва Вінницького та Кальницького полків, учасників бойових дій в зоні АТО, учителів історії загальноосвітніх шкіл району, бібліотечних працівники Іллінецької ЦБС. До заходу організовано книжкову виставку «Не згасає партизанське вогнище».

 

Мірчук, С. Неформальне навчання молодих бібліотекарів : [про участь представників Барської районної бібліотеки для дітей у ІІІ зимовій школі молодих бібліотекарів, який відбувся 2-5 лютого у с. Ізки Закарпатської області. Школа молодого бібліотекаря організовується двічі на рік Українською бібліотечною асоціацією та її Молодіжною секцією, яка об’єднує молодих та активних працівників книгозбірень з усіх міст України в реалізації різних проектів з популяризації читання і удосконалення бібліотечної роботи] / С. Мірчук // Барчани. – 2016. – 12 лют. – С. 6.

Бачара, В. Л. Бібліотека очима дітей : [про діяльність сільської бібліотеки с. Лучинчик Мурованокуриловецького району. На сьогоднішній день при бібліотеці працює дитяче об’єднання «Пізнайко», проводяться гуртки та різноманітні заходи] / В. Л. Бачара // Наше Придністров’я. – 2016. – 12 лют. – С. 4.

12 лютого у Ладижинській центральній міській бібліотеці відбувся захід «Від лицарів степу до правителів країни». Працівники дитячого відділу бібліотеки представили відео з цікавими відомостями про історію та звичаї козацтва, маловідомі факти з життя та діяльності українських гетьманів та становлення української державності. Також школярам представили літературу про історію козацтва, гетьманів, цікаві оповідання про українські звичаї і традиції, про борців за українську незалежність.

Не викинь книгу на смітник! Її віддай в бібліотеку : [у лютому у Крижопільській центральній районній бібліотеці розпочалася акція «Не викинь книгу на смітник». Акцію організовано з метою виховання бережливого ставлення до книги, підвищення престижу читаючого суспільства та поповнення фонду бібліотеки літературою з різних галузей знань] // Сільські новини. – 2016. – 16 лют. – С. 3.

Гуменюк, Л. Найяскравіші миті дитинства : [у Літинській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги, до якої увійшли оповіді про чотирнадцять обдарованих та перспективних дітей району. Збірка Київського видавничого центру «Перлина» отримала назву «Майбутнє Вінниччини – талановиті діти» і була приурочена до року дитячої творчості в Україні] / Л. Гуменюк // Літин. вісн. – 2016. – 18 лют. – С. 5.

18 лютого, напередодні Міжнародного дня рідної мови, в Іллінецькій районній бібліотеці для дітей відбувся турнір юних мовознавців «Рідна мова – багата скарбниця». Учасники турніру – учні молодших класів ЗОШ №3 взяли активну участь в різноманітних конкурсах: школярі змагалися на швидкість у вимовлені скоромовок, відгадували українські загадки, згадували відомі прислів’я та приказки про мову, виконували українські пісні. Під час заходу відбулася презентація книга Тетяни Пакалюк «Розмова про мову».

Поезія та проза про міста і села України : [у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбулася презентація літературно-краєзнавчого видання, збірки «Поетична топоніміка». В заході взяли участь: керівник апарату Хмільницької районної державної адміністрації Н. Ткачук, керуючий справами Хмільницької районної ради В. Мельник, член Національної спілки письменників України Л. Новикова, краєзнавець районної бібліотеки для дорослих О. Михалиця. Презентацію провели працівники Хмільницької районної дитячої бібліотеки для учнів старших класів місцевої школи. У виданні сімдесят сім авторів розповідають про дев’яносто населених пунктів України. Це – чи не найперша книжка поезії та прози про села і міста України, поєднаних з просвітницьким краєзнавством. У збірнику поети і прозаїки, літератори і майстри слова звернулися до історичної географії, ономастики, фольклору] // Життєві обрії. – 2016. – 19 лют. – С. 4.

21 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки підготовлено розгорнуту книжкову виставку «Мова – це наш всенародний скарб», мета якої сприяти мовній різноманітності і стимулюванню до вивчення іноземних мов, а також зближення культур і їх активну взаємодію у мовних питаннях.

21 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, з метою ознайомлення читачів з скарбами української мови, виховання почуття патріотизму та гордості за рідну мову; ознайомлення користувачів з літературою цієї тематики, у читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дітей організовано перегляд літератури «О слово рідне, України слава!», проведено бесіди та інформаційні хвилинки.

21 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбулось літературно-мистецьке свято «Мова – символ роду, народу, держави». На свято завітали учні та учителі шкіл міста, волонтер Корпусу Миру США в Україні міс Кейла Кінг, представники ЗМІ. В ході заходу експонувалася слайд-презентація «Мови нема без народу, народу без мови нема». До уваги всіх користувачів бібліотеки у читальній залі експонувалася книжкова виставка «Мова – це державна святиня народу».

21 лютого у відділі обслуговування Тростянецької центральної районної бібліотеки відбувся захід присвячений Міжнародному дню рідної мови «Чари мови серцем відчуваю». В програмі заходу для відвідувачів бібліотеки проведено бесіду «Людину вивищує знання рідної мови» та коментований огляд тематичної літератури.

21 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки організовано книжкову виставку «Рідна мова – світ душі моєї».

22 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у читальній залі Липовецької центральної районної бібліотеки оформлено книжково-ілюстративну виставку «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті». Друковані видання представлені на виставці переконують в тому, що рідна мова – є важливим чинником самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

23 лютого у приміщенні Вінницької міської бібліотеки-філії №13 відбулася зустріч присвячена Міжнародному дню рідної мови «Мова – серце нації». У заході взяли участь представники польської, білоруської, литовської та чеської спільноти. Студенти Вінницького центру професійно-технічної освіти технологій та дизайну мали можливість почути вірші та пісні вірменською, польською, білоруською, російською, чеською, литовською мовами у виконанні представників національно-культурних товариств та запрошених гостей.

23 лютого у читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки відбулося засідання любительського об’єднання «Щедра грядка». Перше засідання приурочене темі: «Садівництво-городництво: зміна клімату, плюс чи мінус?». У ході засідання відбулися виступи голови любительського об’єднання Г. Слободян та членів об’єднання «Щедра грядка». До заходу працівники читальної зали підготували книжкову виставку «Як посієш – так і заробиш!».

Гоц, Т. В. Роль книги в житті дитини : [у Морозівській сільській бібліотеці Мурованокуриловецького району відбувся бібліотечний урок для учнів молодших класів місцевої школи. Школярі дізналися більше про значення книг у житті людини, взяли участь у розгадуванні загадок, розповідали вірші, приказки про книги] / Т. В. Гоц // Наше Придністров’я. – 2016. – 26 лют. – С. 5.

Сорокова, Л. Прощальна мелодія зими : [працівники Тульчинської районної бібліотеки для дітей для школярів місцевої школи провели коментований перегляд «На гостини до лютого». Також учні взяли участь у тематичних конкурсах, розгадували загадки, розповідали прислів’я тощо] / Л. Сорокова // Тульчин. край. – 2016. – 26 лют. – С. 8.

26 лютого у Козятинській центральній районній бібліотеці відбувся районний конкурс читців «Без України не було б Тараса». У конкурсі взяли участь тридцять два учасники з територіальних громад району, які змагалися у різних вікових категоріях. Кожен учасник мав виконати два літературні твори – твір Т. Шевченка та твір сучасного автора патріотичного спрямування. Також присутні мали можливість переглянути літературно-мистецькі композиції: інсценізація уривку з поеми «Наймичка» (Широкогребельський СК), інсценізація уривку з поеми «Відьма» (Комсомольський СК), та інсценізація уривку «Три ворони» (Самгородоцький СБК).

26 лютого у Теплицькій центральній районній бібліотеці відбулося літературне досьє «Думкою жив з Україною», приурочене 110-річниці від дня народження українського письменника Євгена Горбова. Читачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з біографією та творчим надбанням письменника.

У лютому у Ладижинському міському Будинку культури «Лада», у рамках чергового засідання дитячого клубу «Дивосвіт», відбулася народознавча година «Зимові свята в Україні». Мета заходу – закріпити знання дітей про зимові свята, розширити знання про світогляд українського народу, прищепити любов і пошану до історичного минулого України. Ведуча розповіла дітям про найбільші зимові свята, традиції та обряди під час їх святкування, діти взяли участь у тематичній вікторині та переглянули мультфільм «Помічник Діда Мороза».

На базі Тульчинської центральної районної бібліотеки створено «Муніципальну лабораторію ідей». Розпочала свою роботу «Муніципальна лабораторія ідей» з бібліовізиту до Нестерварської бібліотеки-філії Тульчинського району. Заступник директора ЦБС Л. Галіза для обговорення запропонувала тему: «Сучасні шляхи розвитку бібліотечного середовища». Протягом зустрічі дванадцять бібліотечних фахівців з сільських бібліотек-філій розглядали питання щодо функціонування бібліотечної галузі в сучасних умовах.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

1 лютого, до 45-річчя з часу створення Вінницької обласної організації Спілки письменників України, відділ краєзнавства підготував виставку-ювілей «Вінницькій обласній організації Спілки письменників України – 45 років».

3 лютого у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася зустріч з студентами КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого, які представили свій фільм «Спокута». Під час засідання також відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Ф. Фелліні «8 з половиною». Світовий шедевр, знятий маестро кіно, порушує теми кризи та духовної творчості режисера, показує внутрішній світ творця.

 

3 лютого у відділі рідкісних і цінних видань відбувся День інформації «Музика крізь віки» для викладачів дитячих музичних шкіл Вінницької області (клас фортепіано). Бібліотекар відділу І. Валігура представила фахівцям книжкові раритети, часописи, збірники, нотні видання ХVІІІ – початку ХХ ст., більшість з яких перебували в приватних книгозбірнях С. Потоцької, М. Щербатової, Ф. Гейдена, З. Грохольського, О. Петрусенко та фундаментальної бібліотеки Немирівської гімназії. Присутні дізналися більше про відомих композиторів та музикантів, чиї імена пов’язані з Вінниччиною – Т. Падуррою, Ф. Лістом, І. Падеревським, П. Чайковським, М. Леонтовичем, П. Ніщинським, К. Стеценком та ін.

4 лютого у відділі рідкісних і цінних видань організовано книжкову виставку «Тадеуш Костюшко», присвячену відомому військовому і політичному діячу, національному герою Польщі і США. Увазі користувачів запропоновано праці польських та українських істориків К. Бартошевича «Dzieje insurekcji Kościuszkowskiej» (Відень, 1909), Т. Корзона «Kim i czem był Kościuszko» (Краків, 1907) та «Kościuszko : źyciorys z dokumentów wysnuty» (Краків, 1894), М. Костомарова «Костюшко и революция 1794 года» (Москва,1870) тощо. Представляє інтерес монографія «Dzieje Tadeusza Kościuszki, pierwszego naczelnika polaków» (Краків, 1872) польського генерала, уродженця Волині Францишека Пашковського – найближчого друга, послідовника і біографа Тадеуша Костюшка.

7 лютого у відділі документів іноземними мовами відбувся карнавал. Учасники заходу спробували відтворити свято, яке традиційно відзначається у Німеччині. Під час дійства члени гуртка ознайомилися з культурою, традиціями і звичаями країни. В процесі святкування учасники поглибили власні знання з німецької мови.

9 лютого, з нагоди 160-річчя від дня народження видатного українського вченого-педагога, літературознавця і громадського діяча Софії Федорівни Русової, відділ наукової інформації та бібліографії підготував віртуальний бібліографічний огляд літератури «Софія Русова – видатний педагог, психолог, громадський діяч», який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

9 лютого, напередодні свята всіх закоханих – Дня святого Валентина, у відділі мистецтв відбулася мистецька година «Говоримо мовою квітів» для відвідувачів Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Під час години дозвілля, відвідувачі «Обрію» ознайомились з історією свята, традиціями його відзначення в Україні, переглянули тематичні відеоролики та взяли участь у майстер-класі з виготовлення сувенірних листівок та рамок для фото.

9 лютого у відділі аграрних наук і виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Вирощування ягідних культур». У заході взяв участь кандидат сільськогосподарських наук П. Донченко, який ознайомив учасників зібрання з вітчизняними та зарубіжними технологіями вирощування чорниці. З цікавою інформацією виступили О. Бурмістрова, Л. Литвиненко, М. Вербицька. До заходу працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

10 лютого у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Д. Торнаторе «Легенда про піаніста». Зворушлива стрічка про митця, від гри якого на піаніно всі божеволіли. У нього був свій маленький світ, де він дарував музику, жив почуттями та думками. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить та цікавиться кіно.

10 лютого, до Дня Святого Валентина, у секторі інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» до уваги користувачів представлено книжково-ілюстративну виставку «Через віки – з любов’ю». Видання, з яких складається експозиція, знайомлять з історією походження свята, традиціями його відзначення в різних країнах та цікавими розповідями про кохання.

11 лютого у відділі мистецтв, у рамках проекту «Живи, мистецтво, у руках майстрів», відбулося відкриття виставки Богдана Ломоносова «Місто: мистецький ракурс», на якій представлено тридцять вісім робіт художника у техніках живопису, графіки та кераміки за період 2009-2015 рр. Виставка є мистецькою посвятою юного художника рідному місту.

Ломоносов Богдан народився у м Вінниця 1997 р. Закінчує навчання у Вищому художньому професійно-технічному училищі № 5. Також з 2009 р. вихованець арт-майстерні «Скриня». Юний майстер – учасник міських та обласних виставок і конкурсів: «Воскресни, писанко», «Великодні дзвони», «Новорічна композиція» та ін. Він є переможцем у номінаціях кераміки I-IV Молодіжної бієнале українських традиційних ремесел у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.

14 лютого у відділі документів іноземними мовами відбулася чергова зустріч учасників клубу спілкування німецькою мовою, під час якої обговорювалось святкування Дня Святого Валентина. Лідер клубу Л. Гоменюк розкрила тему «Свята і святкування», ознайомила з новими словами і виразами цієї тематики.

15 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук організовано книжково-ілюстративну виставку «Мова, рідна мова – пісня стоголоса». Для детального ознайомлення з експозицією працівники відділу підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

15 лютого сектор журнальної періодики спільно з відділом документів із гуманітарних, технічних та природничих наук організували прес-виставку «Окупація Криму: до і після». Для детального ознайомлення з експозицією фахівці відділу підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

16 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, який відзначають 21 лютого, починаючи з 2000 р., у секторі правової інформації організовано тематичний перегляд «Без мови немає нації, а без нації – держави».

17 лютого у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Л. Бунюеля «Скромна чарівність буржуазії». Шедевр майстра сюрреалістичного кінематографа – глузлива замальовка нікчемного життя буржуа, де сон і ява сплітаються у павутину нових снів. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить та цікавиться кіно.

17 лютого у секторі правової інформації відбулося чергове засідання молодіжного лекторію «Феміда». Голова Вінницької обласної громадської організації «Подільський центр соціальних технологій» О. Яцюк прочитала лекцію на тему: «Порушення прав людини в окупованому Криму» (до Дня початку тимчасової окупації Криму).

18 лютого у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва спільно з управлінням у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації та обласним краєзнавчим музеєм організували літературно-мистецьке свято «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті!», у рамках культурологічного проекту «Мови різні – душа одна». У програмі заходу відбулися читання віршів та виконання музичних творів представниками різних національностей. Фахівці бібліотеки підготували до свята книжково-ілюстративну виставку «Мова, рідна мова – пісня стоголоса!» (відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук), тематичний перегляд літератури «Без мови немає нації, а без нації – держави» (сектор правової інформації), виставку-календар «Шляхом життя з рідним словом» (відділ попереднього замовлення, МБА та видачі літератури).

 

18 лютого у відділі мистецтв відбулася презентація творчості поета, виконавця власних і народних пісень, уродженця м. Донецьк – Валентина Гапонова.

18 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, сектор газетної періодики підготував перегляд газетних публікацій «Найдорожче добро кожного народу – його мова».

19 лютого у відділі аграрних наук і виробництва оформлено книжкову виставку «Легка промисловість: інноваційна діяльність».

23 лютого у відділі аграрних наук і виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Горіх – цінна садова культура». Садівники-аматори В. Кіндрат, О. Бурмістрова, М. Вербицька поділилися з учасниками заходу власним досвідом вирощування грецького горіха. У заході взяли участь менеджер ТД «КІСОН» В. Сюсюкалов, директор ТОВ «В.І.П. Технології» В. Швець, які ознайомили присутніх з новими біологічними препаратами. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

23 лютого у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулося чергове засідання екологічного клубу «День Х». На засіданні обговорювалася масова загибель зубрів у с. Трибухи Літинського р-ну.

24 лютого, у рамках Університету культури «Книга і суспільство», у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася презентація книг Арсена Зінченка «Цвіт півонії» та «Історія: вступ до спеціальності».

Зінченко Арсен народився 1948 р. у с. Парпурівці на Вінниччині. Історик, краєзнавець, доктор історичних наук, професор, заступник директора Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України. Автор наукових монографій, публікацій документів з історії українського селянства, національно-визвольного руху, біографістики, історії релігійних спільнот, пам’яткознавства й численних статей у періодичній пресі.

27 лютого у секторі інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відбулося офіційне відкриття Року англійської мови на Вінниччині. У програмі відкриття відбулися виступи: директора Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозової, кандидата педагогічних наук О. Рябоконь, завідуючої сектором інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» Ю. Кашпрук, студентів Донецького національного університету.

28 лютого у відділі документів іноземними мовами відбулося чергове засідання клубу спілкування німецькою мовою. Разом з постійними учасниками на зустрічі були присутні нові члени клубу, а також волонтер з Німеччини.

Музейна діяльність

2 лютого у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки всесвітньо відомої української художниці, лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Марії Оксентіївни Примаченко «Казковий світ». В експозиції представлено двадцять п’ять живописних творів майстрині наївного малярства та кераміка українських майстрів з фонду Дирекції художніх виставок України (м. Київ).

Примаченко Марія – українська народна художниця, представниця «народного примітиву» («наївного мистецтва»); лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, одна з найвідоміших українських художниць. Заслужений діяч мистецтв УРСР з 1970 р. Її виставки з великим успіхом експонувалися у Франції, Канаді, Польщі, Росії, Німеччині та інших країнах світу.

 

Ткач, В. Крути 29 січня 1918 р. – символ героїзму українського юнацтва : [з нагоди вшанування пам’яті полеглих у битві під Крутами, у Літинському краєзнавчому музеї ім. Устима Кармалюка оформлено виставку історичних матеріалів та книг «Крути 29 січня 1918 року – символ героїзму українського юнацтва»] / В. Ткач // Літин. вісн. – 2016. – 4 лют. – С. 4.

Нагачевський, А. Перша вчительсько-учнівська конференція : до 365-річчя з дня загибелі козацького полководця Д. Нечая : [у Тиврівському районному Будинку культури, з ініціативи директора Сутисківського історичного музею «Слава» А. Тамтури та за сприяння районної державної адміністрації, проведено районну вчительсько-учнівську краєзнавчу конференцію «Визначний військовий і політичний діяч, один з організаторів національно-визвольних змагань українського народу, полковник брацлавський Данило Нечай», приурочену 365-річчю Краснянської битви. На захід запрошено учасників антитерористичної операції на чолі з головою районної спілки Д. Танцем, з вуст яких прозвучали настанови молодому поколінню. У фойє районного Будинку культури розгорнуто виставки художньої, публіцистичної та наукової літератури про Данила Нечая та національно-визвольну боротьбу українського народу, а також картин і малюнків, присвячених козацькій добі, науково-пошукові роботи учнів загальноосвітніх шкіл. В роботі конференції взяли участь: голова районної ради Я. Красовський, начальник відділу освіти райдержадміністрації О. Нижник, меценати освіти, голови територіальних громад, учасники антитерористичної операції, духовенство, краєзнавці, учителі, учні загальноосвітніх шкіл району. Кращі краєзнавці району А. Тамтура, О. Коваль, І. Кузьмич висвітлили тему зародження і діяльності козацтва на Тиврівщині, визначної ролі в цьому процесі Данила Нечая, поділились досвідом роботи з козацької педагогіки. Учні Сутиківської, Тиврівської, Строїнецької загальноосвітніх шкіл, Тиврівського ліцею та Гніванської гімназії №2 презентували свої наукові та творчі дослідження, приурочені Краснянській битві та Данилу Нечаю. В ході конференції презентовано збірку поезій «Данило Нечай – лицар козацького Поділля». Конференція завершилась вшануванням борців за незалежність України від козацьких часів до сьогодення. Під час заходу лунали пісні на козацьку тематику, декламувались авторські поезії, виступали гуртківці «Школи бойового гопака»] / А. Нагачевський, В. Усатюк // Маяк. – 2016. – 12 лют. – С. 1, 4.

15 лютого у приміщенні музею ПС ЗС України (штаб ПС ЗС України м. Вінниця), спільно з Вороновицьким музеєм історії авіації та космонавтики проведено захід з нагоди 100-річчя від дня народження льотчика, Героя Радянського союзу, учасника Другої світової війни, вороновичанина Григорія Олійника. До заходу підготовлено виставку (фото, копії документів, ілюстрації літаків, виготовлено банер з ілюстраціями періоду Другої світової війни) та документальний фільм про літаки, на яких воював Г. Олійник. У заході взяли участь: рідні Г. Олійника, військовослужбовці, учні і учителі з Вороновицької СЗОШ №1, представники Вінницького обласного краєзнавчого музею. Також присутні мали можливість ознайомитись з експозицією музею та авіаційною технікою на території.

Мельник, В. Показали свою творчість : [у виставковій залі Мурованокуриловецького районного краєзнавчого музею за сприяння відділу культури і туризму райдержадміністрації Вінницьким державним телебаченням проводились зйомки майстрів та майстринь художньої вишивки селища Муровані Курилівці та села Дружби. Також були запрошені майстри слова О. Дорош, В. Демба, Н. Кащен та аматорський ансамбль народної пісні «Дружбівчанка» Дружбівського сільського Будинку культури] / В. Мельник // Наше Придністров’я. – 2016. – 19 лют. – С. 4.

24 лютого у великій виставковій залі обласного краєзнавчого музею відбувся «круглий стіл» за участю мистецтвознавців, викладачів, працівників галузі культури області, сільських голів, представників засобів масової інформації «Леонтович – славетний син співочого Поділля». Засідання розпочалося з трансляції твору М. Леонтовича «Щедрик» у різних виконаннях (хорове, інструментальне тощо) на різних мовах. У зустрічі, ініційованої управлінням культури і мистецтв облдержадміністрації, обласним краєзнавчим музеєм та обласним центром народної творчості взяли участь: начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський; кандидат мистецтвознавства, дослідник життя і творчості М. Леонтовича А. Завальнюк; директор обласного краєзнавчого музею К. Висоцька; архітектор, керівник проектно-виробничої організації «Майстерня музейних проектів», член Спілки дизайнерів України, Національної спілки архітекторів України О. Антонець; директор Вінницького обласного центру народної творчості Т. Цвігун; начальник відділу культури і туризму Теплицької райдержадміністрації В. Прокопенко; Марківський сільський голова Теплицького району В. Пурдик та ін. До заходу працівники Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували виставку літератури з фонду бібліотеки «Безмежно закоханий в пісню».

 

Театрально-концертна діяльність

16 лютого у залі палацу мистецтв «Зоря» у м. Вінниця відбулася музично-візуально-пластична вистава «Метаморфоза» про зміни в Україні, організована за підтримки Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» та Департаменту культури Вінницької міської ради. Виставу поставила нідерландсько-українська режисер А. Любченко. «Метаморфоза» дає змогу кожному українцю поглянути на суспільство та себе в ньому збоку. У виставі значущі моменти української сучасності знайшли живе відображення – страх тих, хто йде на війну, розпач тих, хто лишився, нові реалії життя переселенців, популізм та маніпулювання політиків, сміливість тих, хто починає нове, руйнація старих звичок та неможливість справжньої еволюції без єднання. Важливим елементом вистави є костюми героїв (дизайнер Патриція Пивош (Польща)) – вони грають у дивному об’ємному ганчір’ї, що символізує нашарування сумнівів та нерішучості кожної істоти перед лицем змін. Наприкінці вистави всі герої позбуваються цих нашарувань під звуки української пісні. Після дійства відбулося обговорення побаченого.

24-27 лютого у м. Вінниця відбувся форум молодої музики «Барви музики ХХ сторіччя. Авангард. Класика. Джаз» за участі вінницьких, львівських та івано-франківських віртуозів. Весь цикл музичних концертів пройшов під гаслом «Слухай українське!». Організаторами цьогорічного проекту виступили Департамент культури Вінницької міської ради, Благодійний фонд сприяння розвитку талантів «Поділля», Вінницька обласна філармонія та Центр концертних і фестивальних програм. Відкрила форум концертна програма хорової музики подільських композиторів ХХ сторіччя та сучасних авторів у виконанні чоловічого хорового ансамблю «Бревіс» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. У програмі заходу прозвучав джаз від гостей з Івано-Франківська та від вінницьких майстрів жанру – джазового квартету «Art Prestige» у складі А. Бучинського (контрабас), М. Пасічняка (саксофон), Р. Микитюка (фортепіано) та Б. Ткачука (ударні) і джазового квартету «Експромт» у складі Ю. Кондрицького (клавішні), О. Прокопчука (гітара), Ю. Гузєєва (контрабас) та Д. Яцини (ударні). У програмі форуму відбувся майстер-клас з ансамблевої гри від соліста камерного ансамблю «Leopolis» М. Драгана (фортепіано). Закриття форуму відбулося великою святковою концертною програмою за участі муніципального естрадно-духового оркестру «ВінБенд».

26 лютого, з метою популяризації театрального мистецтва та профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді, театральним колективом студентів та викладачів Тульчинського училища культури, у Бершадській дитячій музичній школі організовано свято. Вони підготували постановку музичної казки П. Морозова «Вовкомагія», конкурсно-ігрову програму «Чарівний світ театру» та виставу «Ярмарок життя» за творами Шолом Алейхема.

Музичне життя Вінниччини

10 лютого у Вінницькій обласній філармонії відбувся концерт солістки Національної філармонії України Інни Порошиної у супроводі Академічного камерного оркестру Вінницької обласної філармонії «Арката» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Г. Куркова. У концертній програмі прозвучали твори Ф. Шопена, Р. Шумана, Й. С. Баха, Л. Бетховена.

16 лютого Вінницька обласна філармонія запрошувала на концерт лауреата міжнародних конкурсів Академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Кіровоградської обласної філармонії. Концерт відбувся у рамках творчого циклу «Слухай, співай, грай українське».

24 лютого у Немирівському районному Будинку культури відбулася концертна програма «Від Баха до Бітлз» за участі київського квартету саксофоністів під керівництвом доцента Національної музичної академії Ю. Василевича.

Кіномистецтво

10 лютого, у рамках освітнього проекту «Творча альтернативна освіта», вінницька книгарня «Є» та ГО «Конгрес активістів культури» запрошували на виїзне засідання Літературного кіноклубу на тему: «Екранізація літературних творів» за участю режисера Ірини Правило. У програмі засідання відбулися перегляд та обговорення короткометражних фільмів «Кров», «Мужицький ангел», «Сонет 132», що створені за мотивами оповідань грузинського та українського письменників: Нодара Думбадзе і Степана Васильченка.

Правило Ірина – кінорежисер, сценарист. У 2011 р. закінчила КНУТКТ ім. І. Карпенка-Карого. Член НСКУ. Поставила короткометражні фільми: «Годинничок» (2005 р.), д/ф «Пані Марися» (2006 р.), «Мистецтво поза часом» (2007 р.), «Сонет 132» (2010 р.), «Кров» (2010 р.), «Мужицький ангел» (2012 р.).

18-24 лютого у вінницькому кінотеатрі ім. М. Коцюбинського демонструвався фільм Анатолія Матешка Captum («Полон»), фестивальна прем’єра якого відбулася в липні 2015 р. на VI Одеському міжнародному кінофестивалі. Captum – це історія про дванадцять полонених і двох охоронців, які з фізичного знищення полонених влаштовують гру зі ставками. За сюжетом фільму, жінка їде визволяти свого сина з полону та сама потрапляє в полон, з якого неможливо вирватися. Разом з нею інші герої стрічки намагаються вижити і знайти своїх полонених дітей. У прокат фільм вийшов мовою оригіналу (російською). У головних ролях знялися В. Горянський, Л. Руснак, О. Ступка та ін.

19-25 лютого, у рамках щорічного Фестивалю французьких кінопрем’єр «Вечори французького кіно», у вінницькому кінотеатрі «Родина» демонструвалися новинки французького кінематографу. Вінничани мали можливість побачити чотири французькі фільми – мелодраматичний трилер «Меріленд», мелодрами «Діпан», «Мій король» та комедію «А ні хвилини спокою». Колекцію нових і найкращих французьких фільмів представили українським глядачам компанія «Артхаус Трафік» і Французький Інститут в Україні.

20 лютого у рамках фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих відбувся показ та обговорення документального фільму В. Балаяна «Любіть мене, будь ласка». Історія вбивства російської журналістки українського походження, активістки анархо-екологічного руху Насті Бабурової та адвоката-правозахисника, на рахунку якого була низка гучних політичних справ – Станіслава Маркелова.

Образотворче мистецтво

8 лютого у виставковій залі Вінницького музею-садиби Михайла Коцюбинського відбулося відкриття персональної виставки народного малярства Івана Горобчука «Блюз на волинках». Персональна виставка художника складається з вісімнадцяти живописних картин – це жанрові картини на тему сільського побуту: «Сіно везуть», «Годувальниця», «Провінція гуляє», «У вихорі аркану», «Зимові турботи», «І знову достигають яблука»; пейзажі :«Весіння повінь», «Осінній пейзаж» та ін.

 

8 лютого у приміщенні Кирнасівської ЗШ №1 Тульчинського району відбувся вечір-спогад «Була на землі Людина», присвячений 70-річчю від дня народження майстра народного малярства Івана Коваля. У заході взяли участь: завідуюча відділом Вінницького обласного центру народної творчості Л. Гречанюк, директор Вінницького музею-садиби Михайла Коцюбинського Ф. Панчук, автор та ведуча мистецьких програм вінницького державного телебачення Г. Секрет, автор книг про Івана Коваля Г. Волошенюк, поетеса, заступник редактора журналу «Вінницький край» В. Сторожук, журналісти обласного радіо, голова Тульчинської райдержадміністрації М. Підболячний, начальник відділу освіти райдержадміністрації М. Митрицан, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації К. Третьякова.

9 лютого, з нагоди 70-річчя від дня народження майстра народного малярства Івана Коваля з с. Кирнасівка Тульчинського району, у світлиці Обласного центру народної творчості відбулося відкриття персональної виставки пам’яті «Мужність в мистецтві». Експозиція виставки налічує двадцять п’ять картин – «Великодні розваги», «Подільська толока», «Розплітають молоду», «Жнива», «На вулиці музиченька грає»,«Мати у вишневій хустині» та ін. Доповнюють експозицію репродукції картин І. Коваля, які зберігаються в Національному музеї архітектури та побуту України (м. Київ). В рамках відкриття виставки відбулася презентація книги Ганни Волошенюк «Іване, сину наш…» –документальна повість видана до 70-річчя І. Коваля «Бібліотечкою журналу «Вінницький край». У презентації книги взяли участь: автор книги Г. Волошенюк, заслужений журналіст України І. Волошенюк, заслужений діяч мистецтв України Ф. Панчук та ін.

Коваль Іван – самодіяльний художник, який залишив особливий слід в історії розвитку народного малярства на Вінниччині. У наївному стилі він створював жанрові картини, відображаючи український народний побут, звичаї, обряди, розваги. Еволюціонував від лаконічного образу до складних багатофігурних композицій. Окремі роботи художника зберігаються у Національному музеї народної архітектури та побуту України (м. Київ), але основний свій творчий доробок, сто картин, Іван Коваль заповів вихованцям Кирнасівської загальноосвітній школі, де діє його картинна галерея.

 

10 лютого у виставковій залі Вінницької обласної організації Національної спілки художників України відбулося відкриття виставки, присвяченої 20-річчю заснування Немирівських живописно-графічних пленерів. В експозиції презентовано роботи вінницьких митців – учасників пленеру у різні роки, загалом понад шістдесят картин – це роботи різних років, різні за змістом, жанрами, стилем та технікою.

Власійчук, Д. Мальована і ткана поезія Михайла Громова : [про художника Михайла Громова, який народився у м. Хмільник. Він є учасником республіканських, всесоюзних і міжнародних виставок у Кишиневі, Москві, Гельсінкі, Касабланці та ін. Нагороджений дипломами, грамотами, подяками, медалями ВДНГ СРСР. Член спілки дизайнерів СРСР (1988 р.). За малюнками М. Громова виготовлено десятки тисяч квадратних метрів килимів та килимових виробів, які прикрашають оселі України, Молдови, Росії, Казахстану, Італії, Німеччини, Канади та інших країн. Крім образотворчої діяльності М. Громов є автором поетичної збірки віршів «В обіймах вітру» та співавтор декількох колективних поетичних збірок] / Д. Власюк // 13 округ. – 2016. – 11 лют. – С. 12.

Михалиця, О. Народний художник України : [про художника, мецената, колекціонера, мистецтвознавця, фотографа, мандрівника Володимира Козюка. Нещодавно Указом Президента України «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня соборності України» В. Козюку присвоєно почесне звання «Народний художник України». З нагоди цієї події працівники Хмільницької центральної районної бібліотеки для дорослих підготували тематичну виставку, де кожен зможе доторкнутися до української краси на полотнах, у книгах народного художника України В. Козюка] / О. Михалиця // Життєві обрії. – 2016. – 12 лют. – С. 5.

17 лютого у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки творів графіки та живопису члена спілки художників України, представниці Київської мистецької школи, учасниці та автора більше, ніж тридцяти персональних виставок Лариси Пуханової. До кола творчих інтересів художниці входять сюжетні композиції з романтичними образами музикантів, урбаністичні мотиви, натюрморти, пейзажі. Створюючи дивовижну галерею образів, сюжетів і мотивів, мисткиня втілює їх у змістовно-цілісних серіях, присвячених рідному місту, враженням від подорожей тощо. У програмі заходу також відбувся перформанс – під гармонійні ритми мелодій, в присутності аудиторії, художниця створювала динамічні начерки і дарувала їх учасникам заходу.

Колорит місцевих краєвидів очима аматорів-живописців Козятина : [до релігійного свята Стрітення Господнього, у Музеї історії міста Козятин відбулася виставка творів образотворчого мистецтва аматорів-живописців, які запропонували свої зимові та весняні пейзажі місцевих краєвидів. Всього представлено п’ятнадцять робіт різних форматів] // 13 округ. – 2016. – 18 лют. – С. 16.

До 19 лютого у галереї «ІнтерШик» у м. Вінниця тривала персональна виставка «Весь світ в очах твоїх» авторства відомої київської художниці Оксани Фурлет. Оспівування жінки у всіх її проявах відображено у цій серії картин, традиційно виконаних на шовку. Теплі тони, м’які лінії і тонкі обриси створюють в кожній композиції особливе царство, де основною діючою особою є жінка, її краса, ніжність, любов.

До 29 лютого у вінницькому Регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» тривала персональна виставка самодіяльної художниці Таїсії Лепехи «Краплина світу в кольорах». Відкриття виставки відбулося за участі майстрині, на якій вона також читала власні вірші.

Лепеха Таїсія родом з Дніпропетровщини. Захоплюється графікою, пише й ілюструє дитячі книжки, поезії, гумористичні твори. Т. Лепеха випустила збірку гуморесок «Веселі українці» (2014 р.), збірки поезії «Калейдоскоп життя», «И печаль, и радость» (2015 р.). Є автором навчальних посібників «Українська мова», «Українознавство» та ін.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Ткаченко, О. З піснями та смаколиками : приїхали до бійців АТО вернигородські аматори : [нещодавно жіночий вокальний ансамбль «Чарівниця» Вернигородського сільського Будинку культури Козятинського району відвідали Вінницький військовий шпиталь з благодійною концертною програмою та подарунками] О. Ткаченко // Вісн. Козятинщини. – 2016. – 4 лют. – С. 5.

Посвєтова, О. Вечір пам’яті Марії Руденко : [у приміщенні Могилів-Подільського районного Будинку культури «Дружба» відбувся вечір пам’яті видатної фольклористки, етнографа, майстрині ужитково-декоративного мистецтва Марії Оксентіївни Руденко «Ім’я, що світить зіркою з небес», приурочений до 101-ї річниці від дня її народження. У ході заходу директор музею етнографії та народного мистецтва ім. М. Руденко Марія Гоцуляк запрошувала до слова гостей – методиста обласного центру народної творчості Т. Горбулінську, керівника фольклорно-етнографічного ансамблю «Горлиця» З. Багрій, директора Будинку народної творчості О. Городинську та ін. Виступи чергувалися з піснями у виконанні народних колективів району] / О. Просвєтова // Слово Придністров’я. – 2016. – 19 лют. – С. 5.

Декоративно-прикладне мистецтво

10 лютого у світлиці Обласного центру народної творчості відбулося відкриття персональної виставки Олександра Крутих «Різьблене мереживо», присвяченої 70-річчю від дня його народження. В доробку майстра нараховується більше двохсот різноманітних робіт, які були представлені на обласних і міжрегіональних виставках та в містечках майстрів в рамках різних культурно-мистецьких заходів. Роботи О. Крутих зберігаються в приватних колекціях США, Великобританії, Франції, Німеччини, Ізраїлю, Італії та Іспанії. Нинішня виставка «Різьблене мереживо» є дев’ятою персональною виставкою майстра, в її експозиції представлено більше сімдесяти робіт різного спрямування. Широко представлені роботи з циклу «витинанка в дереві», створені за сюжетами народних пісень, свят та обрядів. Серію робіт майстер присвятив оформленню православних ікон та портретів знаних подільських митців. Відкрила виставку директор ОЦНТ Т. Цвігун. Вітання майстру та враження про виставку висловили: голова обласного осередку НСМНМУ І. Горобчук, наукові співробітники-мистецтвознавці обласного краєзнавчого музею Т. Журунова та Л. Гальчевська. Музичні вітання прозвучали у виконанні автора-виконавиці З. Красуляк та вокального дуету «Розмай» с. Якушенці Вінницького району.

 

Ковтун, М. Незвичайне у звичайному : [про творче захоплення Тамари Каращенко – бібліографа Гайсинської центральної районної бібліотеки. Виробами ручної роботи дівчина захопилася у 2012 р. Для своєї роботи використовує різні матеріали: паперові смужки, шишки, крупи, макаронні вироби, пластиковий посуд, картон тощо. У колекції майстрині більше п’ятдесяти виробів, які вирізняються оригінальністю, неординарністю, актуальність] / М. Ковтун // Трибуна праці. – 2016. – 12 лют. – С. 4.

Віктор Чубюк з м. Ладижин є одним з самих відомих в Україні майстрів-каменерізів. Він є продовжувачем традицій Карла Фаберже та Василя Коваленка в каменерізному мистецтві. У творчому доробку В. Чубюк більше двохсот унікальних та ексклюзивних робіт, виконаних з цільного каменю. Персонажами робіт В. Чубюка стають птахи, тварини, герої кінофільмів та ін. Роботи майстра зберігаються у приватних колекціях в Україні та за кордоном.

 

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Зацерковна, Л. В. Українські вечорниці у Вищеольчедаєві : [працівники Вищеольчедаївського сільського Будинку культури провели звітний концерт у формі українських вечорниць. У заході взяли участь всі клубні формування громади] / Л. В. Зацерковна // Наше Придністров’я. – 2016. – 5 лют. – С. 5.

11 лютого у Крижопільському районному Будинку культури відбувся вечір пісні для молоді «Дві душі, два серця», присвячений Дню усіх закоханих. У програмі вечора звучали пісні про кохання у виконанні солісток Крижопільського РБК.

13 лютого на базі вінницької загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №3 ім. Михайла Коцюбинського відбувся фінальний етап VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У заключному етапі взяли участь вісімнадцять учнів загальноосвітніх навчальних закладів, три учні професійно-технічних закладів та вісім студентів вищих навчальних закладів. З вітальним словом до конкурсантів звернулася перший заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації О. Чорна. У виконанні шкільного хору прозвучали пісні на слова Т. Шевченка «Думи мої, думи мої», «Реве та стогне Дніпр широкий» та ін.

14 лютого у Немирівському районному Будинку культури відбувся концерт «З любов’ю до вас», присвячений Дню усіх закоханих. Присутні мали можливість насолодитися ліричними та жартівливими піснями про кохання у виконанні солістки Немирівського РБК О. Йолтуховської та хореографічними композиціями у виконанні учасників зразкового ансамблю бального танцю «Ритм».

Войцехівська, І. Літературно-мистецька зустріч з Михайлом Каменюком : [колектив та студенти Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу Вінницького національного аграрного університету взяли участь у зустрічі з українським поетом, прозаїком, публіцистом, перекладачем Михайлом Каменюком. У ході заходу присутні дізналися більше про життєвий і творчий шлях видатного земляка. Наприкінці всі бажаючі отримали від М. Каменюка книгу «2000. Поезії, іронізми, пісні»] / І. Войцехівська // Краяни. – 2016. – 18 лют. – С. 7.

19 лютого у Хмільницькому районному Будинку культури відбувся благодійно-патріотичний концерт в підтримку воїнів АТО за участю місцевих аматорських хорових, танцювальних, вокальних колективів. На концерт запрошено учасників антитерористичної операції району. Зібрані кошти передано керівнику міської громадської організації «Народне віче» М. Михальнюку.

24 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у приміщенні Могилів-Подільського районного Будинку культури відбулося свято «Кращої, ніж рідна, мови не буває». Гостем на заході був волонтер Корпусу Миру США в Україні Метью Парр, який українською мовою привітав присутніх і висловив своє захоплення мовою, культурою українського народу. В рамках свята відбувся конкурс знавців української мови і відзначення переможців. У виконанні поетеси, журналістки, майстрині, директора музею ім. М. Руденко Марії Гоцуляк прозвучали патріотичні вірші «Шевченко і час», «Звернення до російського народу» та ін.

26 лютого у Тростянецькому будинку дитячої творчості відбулося народознавче свято «Вишивка-святиня і скарб народу», яке підготували колектив та вихованці закладу. Діти, одягнені у вишиванки, читали вірші, розповідали про символи українського народу. Під час заходу, місцевими майстринями вишивки презентовано рушник-оберіг Тростянця «Та святиться ім’я твоє Тростянець». Присутні мали можливість переглянути тематичну виставку декоративно-прикладного мистецтва.

26 лютого у приміщенні Шаргородського районного Будинку культури відбувся благодійний концерт «Вітрила надії» в підтримку воїнів АТО. Концерт організовано за сприяння керівництва району, міської ради та благодійного фонду «Вітрила надії», спільно з Вінницькою обласною народною самообороною, за участі професійних та аматорських колективів м. Вінниці, працівників районного Будинку культури та вихованців Шаргородської дитячої музичної школи.

28 лютого на площі Миру у м. Гайсин відбулося театралізоване дійство «Проводи Зими – зустріч Весни» за участю територіальних громад району, які представляли світлиці своєї громади. В програмі свята відбулися виступи найкращих аматорських колективів закладів культури району та окремих солістів. Концерт переплітався з жартівливими сценками за участю працівників районного Будинку культури. У святі взяли участь: голова районної ради Г. Боровий, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Ричков, сільські голови територіальних громад, керівники структурних підрозділів району та гості свята. Усіх учасників заходу відзначено подяками відділу культури і туризму райдержадміністрації. 

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва Н.Ф. Гончар

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше