ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

Версія для друку

Кіномистецтво

7 квітня в рамках «ЧЕських ЧЕтвергів» у мережі Книгарень «Є» пройшов перегляд фільму Їржі Стейскала «Яма» (Jáma) (2014). Фільм було показано мовою оригіналу з українськими субтитрами. Кожного другого четверга Чеський центр, спільно з Книгарнями «Є» у Вінниці, Дніпропетровську, Харкові, Луцьку, Тернополі, Івано-Франківську організовує для співвітчизників, студентів, які вивчають чеську мову, та всіх, кого цікавлять чеська культура, показ чеських фільмів.

8 – 14 квітня у Вінниці пройшов тиждень іспанського кіно «Cinefiesta», який об'єднав 5 стрічок, наповнених питомо іспанським, місцями доволі чорним гумором. Cinefiesta – це традиційна подія, яка проводиться в Україні вже чотирнадцятий раз. Покази пройшли у Києві, Львові, Одесі, Харкові та Вінниці. Всі фільми демонструвалися мовою оригіналу з українськими субтитрами. Як завжди, сеанси проходили у вінницькому кінотеатрі «Родина».

Цьогоріч показали: учасника останніх Канн «Ідеальний день» з О. Куриленко, Бенісіо дель Торо і Тімом Роббінсом; «Мініатюрний острів» – десять нагород «Гойя», включаючи найкращий фільм, найкращу режисуру, найкращий сценарій, найкращу чоловічу роль, найкращий іспанський фільм року, ще й у похмурих тонах «Справжнього детективу»; документальний фільм «Пако де Лючія: пошук» про одного із найгеніальніших гітаристів світу, який серйозно вплинув на фламенко, і «Мортадело і Філімон проти Джимі Торчка» – найкращий анімаційний фільм Іберії.

14 квітня у книгарні «Є» у рамках Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» відбувся показ українських кіноекранізацій.

Торік у Вінниці стартував Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo», який поряд з літературною складовою робить акцент на феномені перетворення текстів у кіно. Добірка українських кінооповідань, яку вже встигли полюбити глядачі, демострувалась як своєрідний анонс наступної едиції фестивалю, що проходитиме 26-29 травня.

Список фільмів:

1. «Помин» (за оповіданням «Помин» І. Цілик), реж. І. Цілик.

2. «Перешкода» (за мотивами оповідання Д. Хармса), реж. М. Буйницький.

3. «Рахіра» (за мотивами повісті «Земля» О. Кобилянської), реж. М. Бушан.

4. «Як Шевченко шукав роботи» (за мотивами оповідання О. Маковея), реж. А. Бортник.

23 та 24 квітня вінничани мали можливість оцінити підбірку найкращих короткометражних робіт французьких режисерів під час нічного марафону «Довгі ночі короткого метра». Цьогорічний фестиваль «Французька весна в Україні», який традиційно проводиться протягом квітня, завітав до вінницького кінотеатру «Родина». Надзвичайно популярні з 2004 року, коли фестиваль «Французька весна в Україні» проходив вперше, «Довгі ночі короткого метра» постійно набирають обертів. Концепція проста – глядачам пропонується 6-7 годин, щоб насолодитися підбіркою кращих французьких короткометражних фільмів, поки на вулиці ніч. Особливий акцент програма робить на стрічках, які побачили світ недавно. Фантастичні драми, комедії, анімаційні фільми – кожен знайде щось до душі. Подію організовано спільно з Французьким Інститутом в Україні.

Образотворче мистецтво

2 – 5 квітня у виставковому залі Вінницької обласної організації Національної спілки художників України представлено виставку члена спілки художників Н. Якорєвої. В експозиції представлено живопис, графіку, офорт та скульптуру.

З 2010 р. Наталя Якорєва працює у власній арт-майстерні, де навчає всіх бажаючих малюванню. Перша персональна виставка мисткині відбулась у 2011 р. у Вінницькому літературно-меморіальному музеї М. М. Коцюбинського. Крім художньої діяльності пані Наталя відома написанням прози та поезії і у 2012 р. була номінована на літературну премію «Народний письменник» сайту proza.ru.

Презентована виставка охоплює всю палітру захоплень художниці: майстерні портрети, мальовничі пейзажі, графічні роботи та навіть скульптура. Експозиція надзвичайно насичена та різнопланова. На відкритті виставки художниця подякувала тим, хто повірив у неї як в художника, це І. В. Безбах, М. В. Бабій та І. П. Грищук та своїй родині, яка дає їй змогу творити.

 

Дронова, Ю. В. Юна художниця із Безіменного : [у Безіменському ЗНВК Козятинського р-ну десятикласниця Т. Козіонова є гордістю школи. З дитинства малювання було найцікавішим заняттям для дівчинки. Вона може позмагатися у роботі з відомими живописцями. Написані пейзажі, портрети, натюрморти перемагають у конкурсах і прикрашають районні виставки фестивалів юних художників] / Ю. В. Дронова // Вісник Козятинщини. – 2016. – 7 квіт. – С. 12.

Ахевич, Н. Живопис Володимира Воронюка : [22 квітня 1961 року у с. Зарічне Тульчинського р-ну народився видатний український художник, член Спілки художників України. Закінчив Вижницьке художнє училище прикладного мистецтва та художньо-графічний факультет Одеського державного педагогічного інститут ім. К. Ушинського. Дві техніки домінують у творчості художника – олія та акварель. Живопис Воронюка естетично пов’язаний з модерними течіями європейського та українського мистецтва початку ХХ ст. Персональні виставки художника були у багатьох містах країни і світу: Вінниця, Тульчин (Україна), Геел (Бельгія), Нью-Йорк, Норд-Порт (США), Клерво (Люксембург), Торонто (Канада). Частина творів митця зберігається у картинній галереї Вінницького обласного художнього музею, однак більшість – у приватних колекціях в Україні та за кордоном] / Н. Ахевич // Тульчин. край. – 2016. – 15 квіт. – С. 6.

Ворошилова, К. Його твори доступні, зрозумілі, рідні : [у Тростянецькому краєзнавчому музеї розпочала роботу персональна художня виставка ладижинського художника Д. Самошевського. Для цієї виставки митець надав твори в техніці акварель по-мокрому, багатошарового письма, олійний живопис, пастель] / К. Ворошилова // Нове місто. – 2016. – 21 квіт. – С. 10.

21 квітня у приміщенні Вінницької дитячої художньої школи (вул. Магістратська, 66) відбулося відкриття виставки українського художника-живописця, графіка, книжкового ілюстратора, художника-реставратора темперного, олійного і монументального живопису Миколи Миколайовича Прокопенка. Виставка носить назву «Сонце Півдня». М. М. Прокопенко – лауреат, дипломант і призер багатьох Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних виставок, а також Міжнародних Б’єнале і Трієнале графіки та ілюстрації друкованих і рукописних книжок. Твори М. Прокопенка зберігаються в зібраннях 83-х музеїв та галерей України, Європи, США, Англії, Росії, Німеччини, Мексики, Молдови, країн СНГ, а також в приватних колекціях Європи, США, Англії, Німеччини, Мексики, Канади, Греції, Норвегії, Ізраїлю, Австралії, Росії, Бельгії, Голландії, Молдови, Польщі, Югославії (Сербії), Іспанії, Франції, Італії, Швейцарії, ЮАР (Кейптаун) та інших країн світу.

20 квітня – 10 травня в Регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» м. Вінниця відкрито виставку талановитої латвійської художниці, актриси Еліни Дзелме. Еліна Дзелме заявила про себе у мистецькому світі лише кілька років тому. Головною темою творів Еліни є ЖІНКА, її природа, самотність, біль, але, водночас, й гротескна та іронічна посмішка, легке самомилування та очевидне бажання бути на подіумі.

Квітень вихованці КО «Тростянецький Будинок дитячої творчості» здобули перемогу у конкурсі майстрів народних ремесел «Поділля. Творчість. Діти», який відбувався у м. Вінниця. На базі Будинку дитячої творчості функціонує гурток «Декоративний розпис» керівником якого є В. Бачинська. Саме вона та її вихованці і захищали честь р-ну на даному конкурсі. Як вже зазначалося вище результати хороші: В. Гуз отримав перемогу – І місце, а М. Лаврук та Д. Трач розділили ІІ місце. Картини, які вихованці представили на конкурс вражають яскравістю барв та оригінальністю композиції. Чітко передано український колорит.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Степанюк, Л. «Війтівчанка славить рідну землю» : [культурно-освітнім осередком с. Війтівці Липовецького р-ну є сільський будинок культури, у якому робота не жевріє, а по-справжньому кипить. Тут працюють творчі колективи, про які відомо далеко за межами нашого р-ну. Це – народний аматорський колектив «Війтівчанка», танцювальний ансамбль «Веселка» і надзвичайно веселий, жартівливий колектив дзвінкоголосих жіночок «Війтовецькі молодички». Тільки на початку 2016 р. ці колективи дали шість концертів. Уже більше двадцяти років очолює народний аматорський колектив Т. І. Осадчук. Активно сприяє учасникам художньої самодіяльності у вирішенні потреб сільський голова М. М. Погребняк] / Л. Степанюк // Липовец. вісті. – 2016. – 1 квіт. – С. 4.

Корчмарюк, Н. Подвижники культури з Чернятина : [про самодіяльний Чернятинський хор, організований у 1979 р., який нині об’єднує 34 ентузіасти. Очолює хор В. П. Сольвар. Основу колективу складають В. В. Шпак, Г. В. Чеперната, Г. К. Огороднік, Л. С. Кочмарюк, Є. Г. Просвітлюк, В. В. Демчукова. Ведуча концертів Н. М. Крупельницька, завідувачка Слободочернятинського клубу О. С. Муря. У чоловічому ансамблі співають В. І. Анщук, О. Д. Оріховський, С. М. Мукомела, П. Ф. Шпіганєвич. Жіночий вокальний ансамбль – це Л. О. Чеперната, Л. П. Присяжнюк, Т. Т. Оранська, В. Т. Оранська, Н. Н. Підгаєць, Г. І. Бєлік. Солістка – Л. В. Пігуляк] / Н. Корчмарюк // Жмерин. меридіан. – 2016. – 9 квіт. – С. 4.

13 квітня на каналі «Культура» Українського радіо відбулася прямоефірна передача, присвячена темі феномену автентичного співу Гайсинського р-ну. В програмі взяли участь  фахівці в жанрі фольклору – золотий голос Гайсинщини, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів та конкурсів, керівник народного аматорського фольклорного колективу «Рідня» Гайсинського районного Будинку культури Л. Горошко; також володарка титулу «Соловейко України», гайсинчанка А. Величко – вихованка видатного педагога Л. Г. Зозулі, випускниця Київського вищого музичного училища ім. Р. М. Глієра; наш земляк із с. Зятківці, письменник, фольклорист, етнограф М. Дмитренко. Під час прямого ефіру транслювалися записи автентичного співу фольклорних колективів Чечелівсього СБК, Гунчанського СК. До обговорення в студії за прямим телефонним дзвінком долучилися Т. О. Цвігун – директор Вінницького обласного центру народної творчості, Заслужений працівник культури України та М. Л. Ричков – начальник відділу культури і туризму Гайсинської РДА, Заслужений працівник культури України. Цьогоріч, 12 червня гайсинська земля гостинно зустрічатиме кращі фольклорні колективи з усієї України на ІV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі автентичних колективів ім. Г. Танцюри, приуроченому 115-й річниці видатного фольклориста. Розпочнеться фестиваль в м. Вінниця 10 червня та триватиме три дні.

21 квітня в Чечельницькому РБК було проведено засідання «круглого столу» для учасників гуртків художньої самодіяльності на тему : «Автентичне мистецтво Чечельниччини : вишивка та народні строї», з метою відродження та збереження українського старовинного костюма, пізнання своїх духовних коренів.

Для проведення цього заходу працівники РБК зібрали кращі зразки старовинного костюма. Старовинний костюм (жіноча сорочка, спідниця, весільний вінок) від с. Демівки представила директор Демівського СБК Л. Соколова, старовинні фартухи, яким більше 100 років представила на виставку керівник народного самодіяльного фольклорно-етнографічного ансамблю «Рогізяночка» С. Натолочна.

Весільні вінки представив завідувач народним музеєм с. Бондурівка В. О. Коваленко. Експонувала народне вбрання на основі подільської вишивки від с. Бондурівка в.о. директора Бондурівського СБК Н. Осадчук. Демівський костюм демонструвала художній керівник Ольгопільського СБК О. Жданова.

Квітень у Крижопільському районному Будинку культури відбувся творчий звіт колективів на підтвердження звання «Народний аматорський» та «Зразковий аматорський» колектив.

Свою майстерність продемострували: народний аматорський духовий оркестр районного Будинку культури та зразковий аматорський духовий оркестр Крижопільської школи естетичного виховання» (керівник Ю. Ошовський), народний аматорський фольклорний ансамбль Героя Соціалістичної Праці О. Ф. Десяк Тернівського сільського будинку культури (керівник Л. Ковцун), а також хореографічні колективи районного Будинку культури: народний аматорський ансамбль народного танцю «Юність»(керівник І. Швець), зразковий аматорський ансамбль танцю «Грація» (керівник А. Малютяк), зразковий аматорський ансамбль танцю «Дзвіночок» (керівник Л. Резнік) та зразковий аматорський ансамбль танцю «Дивоцвіт» Городківського СБК (керівник Р. Магльований).

Оцінювала виступи колективів комісія з Вінницького обласного центру народної творчості у складі: Гречанюк Л. К. – завідуючої відділом народної творчості та аматорського мистецтва обласного центру народної творчості – голови комісії, Римаренко Н. П. – провідного методиста обласного центру народної творчості з музичного жанру, Гарбулінської Т. Є. – провідного методиста обласного центру народної творчості з фольклору, Дернової О. М. – виконуючої обов’язки директора Вінницького міського Центру концертних та фестивальних програм.

Також на захисті колективів була присутня начальник відділу культури і туризму Крижопільської РДА О. В. Кройтор.

За рішення комісії, всі колективи успішно підтвердили звання «Народний» та «Зразковий» аматорський колектив.

Декоративно-прикладне мистецтво

Ткаченко, О. Витинанки – у різнобарв’ї кольорів : [у Музеї історії м. Козятин представлено виставку витинанок «Я і квіти» місцевої майстрині Л. Панасюк. Тридцять витинанок на чорному, фіолетовому, червоному, коричневому, зеленому та синьому тлі вражають своєю красою відвідувачів музею. Витинанки Л. Панасюк зберігаються в приватних колекціях не лише козятинчан, а і гостей міста, в тому числі із ближнього і дальнього зарубіжжя. Вона є активною учасницею обласних, Всеукраїнських і міських виставок образотворчого та прикладного мистецтва] / О. Ткаченко // Вісник Козятинщини. – 2016. – 14 квіт. – С. 12.

8 квітня в Барському районному центрі дозвілля за присутності 30 учасників, зокрема працівників культури р-ну, учнів ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 м. Бара, майстрів народної творчості, відбувся майстер-клас з традиційної подільської вишивки «качалкова гладь».

Його провели методисти Вінницького обласного центру народної творчості: Н. М. Шпак – заслужений майстер народної творчості України, етнограф, вишивальниця, дослідник символів та провідний методист обласного центру народної творчості О. С. Барнасюк.

12 квітня в виставковій залі Бершадського районного краєзнавчого музею відбулась презентація виставки «Візерунки моєї душі», на якій були представлені вишукані роботи майстрині з бісероплетіння О. Гончарук з с. Війтівка. В 2012 р. після народження синочка Оксана Вікторівна відкрила для себе вишивку бісером. І вже зараз на виставці представлено більше як 90 її робіт.

Презентація була присвячена ще одній важливій події – Дню народження матусі нашої майстрині – С. П. Манченко. Ця виставка присвячена саме їй – гарній, коханій, дорогій матусі. Привітали майстриню директор ДМШ ім. Р. Скалецького К. Мураховська та директор районного краєзнавчого музею О. Горобець. На згадку про виставку майстриня презентувала краєзнавчому музею одну із своїх робіт – ікону. На завершення всі присутні скуштували смачний коровай, виготовлений власноруч Оксаною Вікторівною.

13 квітня у холі Чечельницької РДА розміщено виставку дитячих робіт – вихованців районного будинку дитячої творчості. Увазі відвідувачів представлені колективні та індивідуальні роботи дітей: В. Шпильової, К. Богачук, А. Римарчук. Роботи складні, з різною технікою виконання, але виконані напрочуд майстерно. Кожна з них – витвір мистецтва, який свідчить про знання звичаїв і традицій свого народу, любов до України. Можливо, серед цих 14–16-літніх підлітків є майбутні конструктори літаків і автомобілів, адже уміло змайстровані ними моделі виглядають досконало.

Дана виставка організована директором районного Будинку дитячої творчості С. М. Ситник. Допомогли вихованцям у виготовленні цих експонатів керівники гуртків Н. І Гуцал, Н. В. Шевчук, О. І. Токарчук, Ю. І. Химишинець.

 

Войтенко, Н. Дивовижну красу творить серцем : [в Оратівському районному будинку дитячої творчості працюють педагоги талановиті, креативні і працелюбні. Роботи їх вихованців презентують на різноманітних виставках, де вони займають призові місця і на обласних, і на республіканських, і навіть на міжнародних виставках. Аурелія Пахоміївна Кметюк – педагог за професією і художник за покликанням серця. Вона навчає дітей на творчих гуртках з тістопластики і валяння вовни. Частими відвідувачами гуртка є і дорослі, які власними руками створюють прекрасні, ексклюзивні речі. Директор Будинку дитячої творчості І. Гончарук задоволена роботою талановитого керівника творчих гуртків] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2016. – 14 квіт. – С. 3.

14 квітня у Світлиці обласного центру народної творчості відбулось відкриття ювілейної виставки «У творчому колі Людмили Філінської».

Сьогоднішні гончарі гідно продовжують давні традиції гончарства. Особливе місце у когорті сучасних майстрів посідає Л. Л. Філінська.

Л. Філінська − з тих подвижників, які присвятили своє життя збереженню і розвитку традиційної культури України. Енергійна і натхненна, Людмила Леонідівна відроджувала писанкарство на Вінниччині, переймаючи традицію у Римми Гріх та Анастасії Мудли. У 1989 р. з групою однодумців створила музей народного мистецтва, де навчала дітей не тільки любити і розуміти народне мистецтво, а й творити своїми руками: писати писанки, вирізати витинанки, малювати на склі, робити ляльки-мотанки та ін.

Майстриня опанувала багато видів народного мистецтва, але основою її творчості після знайомства з видатним гончарем О. Луцишиним стало гончарне ремесло. Л. Філінська не тільки перейняла всі традиційні секрети гончарства, а й створила свій власний «жіночий» стиль, втіливши одночасно любов до писанки і до глини.

У творчому доробку майстрині нараховується понад 5000 керамічних виробів та 12 персональних виставок. Вона є постійною учасницею міжнародних, всеукраїнських, обласних виставок та різноманітних мистецьких форумів і свят, зокрема, щорічного Всеукраїнського форуму писанкарства у Коломиї, Міжнародного фестивалю асоційованих шкіл ЮНЕСКО (2003 р.) та багато ін. Її роботи знаходяться у різних музеях Вінниччини, приватних колекціях України, Росії, Чехії, Америки, Польщі.

Дроганчук, Л. Розмаїття візерунків на полотні : [у с. Івонівці Могилів-Подільського р-ну проживає майстриня-вишивальниця М. Д. Волощук. Талант Марії Дем’янівни – це сенс її життя, дар Божий. У хаті майстрині десятки вишитих подушок, рушників, серветок, ікон. Вишиває Марія Дем’янівна чоловічі й жіночі сорочки. У кожну свою роботу вона вкладає тепло власної душі, свій розум і талант] / Л. Дроганчук // Слово Придністров’я. – 2016. – 15 квіт. – С. 8.

Бойко, С. Золоті руки : підбито підсумки районного конкурсу народних ремесел «Поділля. Творчість. Діти» : [у Калинівському районному конкурсі взяли участь 64 школярі. За оцінками журі перемогу у номінації «Вишиванка» здобули Я. Яцків (с. Гущинці) та Н. Дудник (м. Калинівка). У номінації «Різьба по дереву» кращими було визнано роботи В. Бондаренка (с. Слобідка) та В. Наумця (м. Калинівка). Кращі писанки виготовили Ю. Пасішнюк (с. Сальник), О. Ступак та М. Гончарук (м. Калинівка). У номінації «Декоративний розпис» перемогла В. Горобець (м. Калинівка). Вже кілька років поспіль зі своїми витинанками на конкурсі перемагають А. Саулко, А. Вчерашнюк, Я. Рабинчук (с. Дружелюбівка). Перше місце у номінації «Лозоплетіння» виборола Б. Сичевська (с. Хомутинці). Роботи М. Щетініної (с. Дружне) пермогли у номінації «Вишивка бісером»] / С. Бойко // Прапор Перемоги. – 2016. – 22 квіт. – С. 4.

Мартишева, Л. Вишиванка – поема життя, закодована вічність в узорах… : [у приміщенні Барського районного Центру дозвілля було проведено майстер-клас з основних видів подільської вишивки. Методисти Центру, представники сільських закладів культури, народні майстрині краю, а також усі охочі зібралися, щоб долучитися до цікавого дійства – під наставництвом заслуженої майстрині народної творчості України Н. М. Шпак з м. Вінниці.

На Поділлі найвідомішою вишивальною майстернею була і є фабрика художніх виробів «Жіноча праця» у с. Клембівка Ямпільського р-ну, яка сягає своїм коряннім ще у 1870 р. Подільська вишивка має досить багато різновидів. Це і вишивка низзю – «кругла низь», «дрібненька», «сліпа», «лиса низь», «низь з лиця шита», «страпата». Поширеними також були гладь («качалолки»), хрестик (панська вишивка), штапівка, поверхниця кафасор, різні види змережувальних швів, виколювання, зерновий вивід, мережки] / Л. Мартишева // Поділ. край. – 2016. – 22 квіт. – С. 5.

Мусієнко, Л. Мистецтво, що дозволяє відірватись від землі : [про життя та діяльність самобутнього митця, художника, майстра із художнього різьблення Петра Васильовича Пипу] / Л. Мусієнко // Колос. – 2016. – 27 квіт. – С. 2.

28 квітня у приміщені районного краєзнавчого музею відбулася презентація персональної виставки вишитих картин «Розмаїття творчості» майстрині Г. А. Обертинської с. Баланівка. Галина Аркадіївна народилася 16 травня 1963 р. в с. Верхні Холокори, Молдова, в простій селянській родині, тут пройшло її дитинство та шкільні роки.

Закінчила сердню школу. З 1981 р. по 1982 р. навчалася в ПТУ м. Сороки за спеціальністю кухар-кондитер. Має доньку та онучку. З 2011 р. проживає з родиною в с. Баланівка.

Вишивати почала в 26 років з легкої руки свекрухи. Була вражена її роботами, після чого виникло бажання і себе присвятити цій справі. Мати також вишивала.

Спочатку вишивала технікою «хрест». На бісер перейшла років 4 назад. У її доробку: вишиті рушники, ікони, серветки, скатерки, наволочки – технікою «хрестик».

Бісером – картини, ікони, портрети відомих українських діячів: Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка.

Її роботи у фондовій колекції музею історії с. Баланівка.

Майстриня є постійною учасницею районних та обласних виставок народної творчості.

28 квітня у фойє Вінницької ОДА відбулося відкриття Великодньої виставки. На виставці представлені різноманітні писанки, дряпанки, мальованки, ткацькі вироби та твори живопису на Великодню тематику, в тому числі й зразки іконопису, а також твори народного малярства й різьби по дереву.

Майстрині народного писанкарства Т. П. Пірус та М. О. Верхова познайомили присутніх з практичною частиною написання писанок.

«Подільська писанка вирізняється з поміж інших своєю архаїчністю, сакральністю, символізмом. Тут ми можемо спостерігати символіку землі, чотирьох сторін світу, життя, сонячної енергії, безконечності», – зазначила автор книг «Писанка Поділля» та «Великодня писанка» Марина Верхова.

Варто відзначити, що Вінницька область є однією з перших областей України, де став відроджуватись, розвиватись і популяризуватись найдревніший, унікальний і малодосліджений вид народного мистецтва – писанкарство.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Хмільницька школа мистецтв – переможець творчих звітів : [упродовж 2015 р. початкові спеціалізовані мистецькі заклади області представляли свої творчі звіти в рамках обласного конкурсу. 26 березня у Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Леонтовича відбулися підсумки цього заходу. Творчий звіт учнівсько-педагогічного колективу Хмільницької школи мистецтв визнали одним з найкращих у відповідній номінації. Начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА С. Городинський вручив директору закладу В. В. Автодійчук Грамоту за зайняте І місце] // Життєві обрії. – 2016. – 1 квіт. – С. 9.

3 квітня за підтримки Міністерства культури України та Міжнародної корпорації «Зоряні мости» у Вінниці відбувся 52-й Всеукраїнський конкурс-фестиваль для дітей та молоді «Весняний зорепад». Головою журі виступила – А. Попова, народна артистка України, директором конкурсу-фестивалю – Ж. Тетьора.

Захід проводиться з метою підтримки та популяризації творчості талановитих юних виконавців, ефективна міжнародна взаємодія організацій, що працюють з дітьми та молоддю в області мистецтва.

На конкурсі були представлені вокальні номери (академічний, народний, естрадний та фольклорний співи); танці (народні, бальні, спортивні та сучасні); цирковий та оригінальні жанри – конкурсантів різних вікових категорій (від 5 до 25 років).

Учениця 8 класу фортепіано Крижопільської школи естетичного виховання Я. Перевертана (викладач – О. М Бурлака) взяла участь у конкурсі. Технічно організована, емоційна, з хорошим звуковеденням, Яна на високому рівні представила школу, виконавши концертну п’єсу «Косарі» в обробці Л. Жульєвої, за що й була нагороджена дипломом лауреата ІІ премії у номінації 11 – 14 років.

Терлецька, В. Конкурс гумористів : [1 квітня у Липовецькому районному будинку культури пройшов районний конкурс сатири та гумору, в якому взяли участь гумористи із 17 клубних закладів р-ну. Компетентне журі на чолі з М. Пасічником оцінювали гумористів. Найстаршій учасниці – 73, найменшій – 8 років. Перемогу в конкурсі вибороли гумористи із Зозова] / В. Терлецька // Липовец. вісті. – 2016. – 6 квіт. – С. 1.

7 квітня в РЦСМ «Арт-Шик» м. Вінниці відбувся мистецький Проект «Ре:візія. Парадигма». До нашого міста завітали митці з Одеси. До партнерської участі в проекті цього року долучився Департамент культури Одеської міської Ради, який представив проект «Одеса їде в гості». Вінничани мали змогу відвідати експозицію Музею сучасного мистецтва Одеси та послухати джазову програму одеських музикантів. 7 квітня відбувся виступ муніципального театру духової музики ім. А. Саліка «Диксиленд», а також було відкрито виставку Музею сучасного мистецтва Одеси.

Цьогорічна «Ре:візія» представила приклади мистецтва, як взірець сучасних тенденцій розвитку культури та мистецтва, відкрила для міста Вінниця широке поле для ознайомлення з найкращими зразками культурних досягнень не тільки регіонів України, а й з закордону, завдячуючи пріоритету налагодження культурної комунікації Департаменту культури Вінницької міської Ради. Організатор проекту: Департамент культури Вінницької міської ради. Партнери: ВОГО «Лабораторія актуальної творчості», Департамент культури Одеської міської ради, Чеський культурний центр, ВОГО «Культурна стратегія – ХХІ», ВОГО «Ліга розвитку мистецтва», ГО «Креативний простір», регіональний Центр сучасного мистецтва «Арт-Шик», "BarabanZA" (Запоріжжя).

7 квітня у світлиці Стрижавської дитячої музичної школи відбувся захід в рамках Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця». Прагнення педагогічного колективу виховати небайдужу особистість, здатну співчувати болю інших, бажання допомогти хворим малюкам відділення реанімації Вінницької обласної лікарні, об’єднало в цей вечір викладачів та учнів випускних класів струнно-народного і фортепіанного відділів музичної школи. Якісною концертною програмою з творів західно-європейської класики та українських композиторів ХХ століття майбутні випускники 2016 року приємно порадували присутніх у залі батьків та учнів молодших класів.

Під час концерту-акції зібрано 300 гривень благодійних коштів, які будуть внесені на рахунок Всеукраїнського благодійного фонду.

Сарахан, М. Пиків сміється : [у с. Пиків Калинівського р-ну під гаслом «Пиків сміється – Україна не здається», відбувся районний фестиваль сатири та гумору. У фойє Будинку культури влаштували виставки : «Моє село – моя маленька батьківщина», «Україно моя мила», «Пиківський край – пісенний розмай». Місцеві умільці представили свої вишивки. Молода художниця Н. Крус – картини живопису і натюрморту. З хлібом-сіллю пиківці зустрічали своїх гостей з районного та обласного центрів. Привітали пиківців зі святом гумору провідний спеціаліст обласного Будинку народної творчості З. Красуляк, члени Вінницького куреня гумористів ім. С. Руданського, працівники Калинівського районного будинку культури та члени аматорських колективів сіл Сальник та Шепіївка. Також нещодавно відсвяткував своє 80-річчя поет-гуморист с. Пиків О. Бойко, який цього року був удостоєний Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. С. Руданського] / М. Сарахан // 13 округ. – 2016. – 7 квіт. – С. 8.

Новицький, М. Гуморина з ліхтариками : [у Сказинецькому БК Могилів-Подільського р-ну відбулася гуморина, яка носила широкомасштабний характер. Головна роль була відведена гурту народної пісні «Діброва». Деякі жартівливі пісні супроводжувались комічними сценками, в котрих головними персонажами виступали директор СБК М. Власик та керівник «Діброви» Н. Їжаківська. З цікавими номерами виступили подружжя – Ганна і Микола Орисюки, а також О. Войцехівський. Місцевих аматорів доповнювали виступи працівників РБК «Дружба». Комічні сценки зіграли керівник народного аматорського театру «Народні усмішки» Г. Колядко та акторка І. Люта. А місцева поетеса М. Гоцуляк прочитала кілька власних гуморесок] / М. Новицький // Слово Придністров’я. – 2016. – 8 квіт. – С. 4.

8 квітня наймолодші учасниці Міжнародного інтернет-конкурсу «Світові таланти», учні Бершадської ДМШ ім. Р. А. Скалецького О. Герасименко (4 р.) та В. Гоцуленко (6 р.) були нагороджені Дипломом за зайняте І місце в 2-й віковій категорії «інструментальна музика» (викладач О. М. Гоцуленко).

Засновниками конкурсу виступають ВГО «Європейська фестивально-концертна молодіжна ліга» та продюсерський центр Заслуженого артиста естрадного мистецтва України І. Нетлюха «DS SOUND». Метою проведення даного конкурсу є відродження, збереження та розвиток національних культур, створення умов та підтримки для розвитку дитячого та юнацького мистецтва, які не мають можливість їздити по містах України, але мають бажання показати свої таланти та отримувати перемоги. Оцінювання відбувалось за такими критеріями: якість музичного матеріалу, емоційність, техніка виконання, ансамблевість тощо.

До участі запрошувались обдаровані діти та молодь, а також творчі особистості, що вже відбулися, як артисти, в категорії «професіонали». Конкурсну інтернет-програму оцінювало Міжнародне журі – це Народні та Заслужені артисти, діячі культури і мистецтв, представники шоу-бізнесу.

8 квітня у приміщенні Калинівського РБК було проведено районний фестиваль «Повір у себе». Метою проекту є виявлення талантів та творчих здібностей у дітей з обмеженими функціональними можливостями.  Організаторами фестивалю є Центр соціальних служб у справах дітей та молоді та Калинівський районний Будинок дитячої творчості.

Учасникам весняного свята була представлена музична програма, де свої пісні дарували гостям юні солісти музичної школи та демонструвалась виставка творчих робіт та поробок самих дітей.

Творчі роботи оцінювались в трьох номінаціях: декоративно-прикладного напрямку, роботи з природніх матеріалів та твори образотворчого мистецтва, де юні майстри отримали грамоти, призи та подяки.

У дружній атмосфері завідувач районної ПМПК Т. В. Гаврилюк провела гру «Знайомство» між учасниками фестивалю.

Під керівництвом методиста БДТ був проведений майстер-клас по виготовленню колективної роботи з паперу «Галявини дитячих мрій», де кожна дитина змогла написати свою мрію до сонячної кишеньки-сонечка. Також кожен учасник зміг власноруч створити букет польових квітів з паперу для своєї родини, до свята матері.

Фестиваль спонукав учасників дійства на творчу реалізацію кожної дитини, довів думку про те, що є потенціал для створення умов розкриття творчих, художньо-естетичних потреб маленької особистості.

9 квітня у Вільшанському СБК стартував фестиваль народної творчості «Село селу, як вдячність за людські скарби як шана патріотам!». У с. Вільшанка відбувся звітній концерт художньої самодіяльності в рамках проведення обмінних концертів фестивалю. Вербським СБК було показано велику змістовну концертну програму (32 номери). Активними учасниками концерту стали М. Северінова (директор закладу), О. Парубочий та С. Іванащенко, С. Ліпніцький, Ю. Кульчицька, О. Григорчак, Н. Кульчицька, М. Онуфрійчук, І. Бабій, М. Ліпніцька та ін.

10 квітня у м. Вінниці відбувся Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацького мистецтва «Музичний олімп». Переможцями конкурсу у своїй віковій категорії (9-13 років) стали учні викладача О. В. Кройтор – Н. Паслай (Крижопільська ШЕВ) та А. Рабозей (Городківська ШЕВ), які були нагороджені кубками,почесними дипломами та цінними подарунками. В конкурсі приймали участь діти з більше як 10-ти областей України, серед яких Київська, Житомирська, Тернопільська, Запорізька, Хмельницька, Вінницька, Одеська, Івано-Франківська та ін. області.

10 квітня вихованці Тростянецького Будинку дитячої творчості побували на 2-му Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацького мистецтва «Музичний олімп», який відбувся в м. Вінниця.

Засновниками та організаторами конкурсу стала Громадська організація «Єднаємо серця». Конкурс проводився за підтримки Вінницької ОДА та управління культури і мистецтв Вінницької ОДА.

Метою конкурсу стало виявлення і підтримка талановитих дітей та молоді у різних видах мистецтва і творчості.

Юні тростянчани – учасники ансамблю «Дударик» та солісти І. Білик, В. Чемерис та М. Корнієнко (художній керівник К. Береза) прийняли участь в конкурсі в номінації «вокал» (соло, малі форми, ансамблі). Компетентне журі із провідних фахівців у галузі культури і найвизначніших діячів мистецтва відзначило дипломами лауреатів конкурсу, ексклюзивною статуеткою та цінними подарунками ансамбль «Дударик» за зайняте І місце, І. Білика за зайняте ІІІ місце у молодшій віковій категорії (4 – 8 років) .

М. Корнієнко зайняла також ІІІ місце, у ІІІ віковій категорії  в жанрі «Естрадний вокал», і В. Чемерис – ІV місце.

11 квітня у залі обласного академічного театру ім. Садовського відбувся ювілейний концерт творчих колективів Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва «Барвінок».

Привітати зі знаменною датою, а саме 20-літтям творчої діяльності, колектив Центру, який забезпечує мистецькою освітою 1600 юних вінничан, завітали також голова Вінницької ОДА В. Коровій, голова обласної Ради А. Олійник, Вінницький міський голова С. Моргунов. Відвідали свято творчості і члени іноземних делегацій, що прибули до Вінниці задля участі в міжнародній конференції «Вишеградський досвід для українського уряду та бізнесу».

Керівник ОДА відзначив високу майстерність та професіоналізм вихованців центру художньо-хореографічної творчості, відтак побажав усім присутнім віри у власне майбутнє та майбутнє України.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4
  5. Частина 5
  6. Частина 6

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше