ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

Версія для друку

Квітень у юнацькому залі центральної районної бібліотеки м. Козятин відбувся районний захід «Писанку писали – Великдень стрічали». На цей захід були запрошені усі бажаючі працівники клубних закладів Козятинського р-ну. Учасники мали з собою 2-3 видуті яйця та інструменти для написання писанки (писачок, віск, фарби та ін.)

Майстер-клас по написанню писанок проводила О. Г. Сесмій – писанкарка з смт Глухівці, роботи якої будуть представлені цьогоріч на Всеукраїнському фестивалі писанок – 2016. Фестиваль пройде 23 квітня – 9 травня в м. Києві. Тематика фестивалю – символ «Дерево життя».

Всі присутні мали змогу навчитися мистецтву написання писанки.

На завершення, директор районного будинку культури подякувала від імені відділу культури і туризму Козятинської РДА учасникам заходу, вручивши грамоту і подарунковий набір писанкарці О. І. Сесмій.

Квітень у Липовецькій районній бібліотеці для дітей напередодні Великодня проведено майстер - клас «Писанковий дивосвіт», який провела бібліограф-краєзнавець Т. Загалило.

Поринувши в чарівний світ народних традицій, дівчатка 8 класу Липовецької школи ім. В. Липківського відкрили для себе багато цікавого, пізнали секрети писанкових символів і фарб. А допомогла їм у цьому викладка літератури «Христос Воскрес».

Квітень у Козятинській центральній районній бібліотеці було проведено годину-спомин «Чорний біль весни».

Бібліотекар відділу краєзнавства Н. П. Соляр розповіла присутнім про страшну екологічну катастрофу, її наслідки. Захід супроводжувався музичними номерами, демонструвалися фрагменти фільмів про Чорнобиль.

Ціною свого здоров'я, а нерідко і життя, ліквідатори закрили від радіації собою країну і весь світ. І саме цього дня на захід були запрошені ліквідатори аварії Н. М. Петрик, В. Й Ткач, В. Л. Тишкевич, Ю. М. Городченко, Л. О. Ящук, які ознайомили присутніх з історією трагедії, що трапилась на Чорнобильській АЕС.

Квітень на базі Кордишівської СЗШ I-III ст. відбулося районне методичне об`єднання бібліотекарів на тему «Ігрові технології в роботі шкільної бібліотеки». Ознайомчу екскурсію по навчальному закладу провела директор Г. І. Зорук. Присутні із задоволенням послухали інформацію про історію та сьогодення школи.

До уваги учасників заходу була представлена лялькова вистава «Поросятко Чок». Учні школи продемонстрували свою майстерність в умінні працювати із ляльками бі-ба-бо. Учень 1 класу Арсен. презентував мініатюру «Чомучка». Глядачі відзначили цікаві форми роботи з дітьми, поділившись і своїми професійними знахідками.

Квітень в читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки представлена виставка-реквієм, яка розповідає про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС «Чорнобиль: біль, пам’ять, пересторога». На виставці представлені документальні матеріали, художні твори, публіцистичні нариси, як кінця 80-х ,так і сьогодення.

Квітень напередодні Міжнародного дня пам’яток та історичних місць, в Інтернет-центрі Липовецької ЦРБ, для старшокласників міста проведено слайд-подорож під назвою «День пам’яток історії та культури Вінниччини».

18 квітня щорічно в Україні відзначається Міжнародний день пам'яток та історичних місць, який встановлено Указом Президента України від 23.08.1999 № 1062/99 на підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам'яток історії та культури.

У Вінницькій області зосереджені усі види та категорії пам’яток, які є об’єктами національної та регіональної політики.

На початок 2016 року на державному обліку перебувало 4307 пам’яток: 1739 – археології, 1893 – історії, 526 – містобудування та архітектури, 47 садово-паркового та ландшафтного мистецтва, 101 – монументального мистецтва. За цими показниками Вінниччина займає одне із провідних місць в державі.

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

6 квітня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ за участю директора видавництва «Дуліби», доктора історичних наук М. В. Гримич відбулася презентація книги Т. Снайдера «Криваві землі. Європа між Гітлером та Сталіном». Тимоті Девід Снайдер ( Timothy David Snyder; нар. 18 вересня 1969) — американський історик, професор Єльського університету. Фахівець з історії Східної Європи та, зокрема, історії України, Польщі, Росії. Навчався в Браунському університеті та Оксфордському університеті. Докторське звання одержав у 1997 році в Оксфордському університеті. Працював у Національному центрі наукових досліджень (CNRS, Франція, в 1994—1995 роках), а також у Віденському інституті наук про людину (Institut für die Wissenschaften vom Menschen). Професор Єльського університету. Його праці опубліковані англійською, польською, німецькою, російською, українською, чесь-кою, французькою, словацькою, білоруською та іспанською мовами. Тимоті Снайдер публікувався в багатьох наукових та універсальних журналах. Науковець займається переважно історією XX ст. Дослідник націоналізму, тоталітаризму та голокосту. У книзі «Криваві землі. Європа між Гітлером та Сталіном» йдеться про український Голодомор, сталінські масові репресії, Холокост, розстріли німцями мирного населення, післявоєнні етнічні чистки. Вперше книга побачила світ у 2010 р., отримала 9 премій і стала світовим бестселером. Її надрукували на 26 мовах світу.

У 2015 р. видавництво «Дуліби» за підтримки Посольства США в Україні, Міністерства освіти та науки та Міністерства культури здійснило широкомасштабний, видавничий та просвітницький проект – переклад та публікацію російськомовного видання світового історичного бестселеру – книги Тімоті Снайдера «Криваві землі. Європа між Гітлером та Сталіним». За умовами цього проекту тираж книги розповсюджується безкоштовно в навчальних закладах та бібліотеках України. За півроку з часу виходу книги було з успіхом здійснено 24 презентації в різних містах України, переважно в вищих навчальних закладах. Для поширення електронного видання книги було створено сайт, де можна завантажити книгу в будь-якому електронному форматі. За час існування сайту було завантажено книгу 57 тисячами користувачів з різних регіонів світу.

7 квітня у стінах Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася зустріч з ліквідаторами аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталась 26 квітня 1986 року.

2016 рік в Україні оголошений роком «Ліквідації полинового лиха».

Організаторами заходу виступили Вінницька обласна та міська громадські організації «Союз Чорнобиль України», а також Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

Зустріч присвячена 30-й річниці Чорнобильської трагедії та проходила за участі депутатів обласної Ради, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, членів родин загиблих героїв, громадських та ветеранських організацій, представників засобів масової інформації.

Модератором заходу виступив заступник голови Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України», ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС М. Ястремський.

 

11 квітня відділом рідкісних і цінних видань для викладачів дитячих музичних шкіл Вінницької області було організовано День інформації «Теорія музики». Бібліотекар І категорії І. М. Валігура представила та прокоментувала фахівцям збірники, методичні посібники, нотні видання ХVІІІ – початку ХХ ст. Присутні мали можливість ознайомитися з науковими музичними посібниками російських та німецьких музикознавців XIX ст. Г. Гельмгольца, Й. Гунке, О. Кольбе, Е. Ріхтера та О. Фламіцина. Вони почули цікаву розповідь про відомого піаніста Ференца Ліста, який у 1847-48 рр. перебував на Поділлі, творців західноєвропейського музичного мистецтва Р. Вагнера, Ф. Легара, Л. Фаля, К. Сен-Санса, Ф. Шопена.

12 квітня у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) відбулася творча зустріч з відомою майстринею, завідувачкою навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Т. П. Пірус «Писанка – красунька чарівна», яка провела майстер-клас з виготовлення писачка та розписування писанок.

14 квітня ВМГО «Вінницьке культурно-просвітницьке товариство ім. О. І. та М. К. Реріхів» спільно з Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва та Вінницьким училищем культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича проводить заходи у напрямку розвитку Культури та Духовності. У рамках культурного проекту 14 квітня 2016 року у відділі економіки і новітніх технологій було організовано музичний вечір «Культура є любов до людини».

14 квітня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, III поверх) відбулася зустріч з відомим українським письменником, дослідником історії України, автором бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь» Володимиром Білінським.

Творчий доробок автора складають книги: «Страна Моксель» (2002, «Открытие Великороссии» (2004), «Страна Моксель, или открытие Великороссии» у трьох книгах (2006), «Країна Моксель, або Московія» у трьох книгах (2008), «Москва ординська» (2011), «Москва ординська. Книга друга» (2012), «Україна-Русь» – «Споконвічна земля» (2013), «Україна-Русь» – «Князі Галицькі-Острозькі» (2015).

У 2011 році за книгу «Країна Моксель, або Московія» В. Білінський став лауреатом премії ім. Івана Франка у номінації «За найкращу наукову роботу в інформаційній сфері».

20 квітня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з управлінням культури і мистецтв Вінницької ОДА та Вінницькою організацією Національної спілки письменників України у рамках засідання Клубу творчої інтелігенції «Інтермеццо» провели творчий звіт Подільського народного університету культури. У програмі зустрічі були: інформація про університет – ректор Н. Г. Щепілова, виступи фольклористів, етнографів, цікава виставка, художні номери у виконанні активістів Університету.

22 квітня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулось засідання відкритого координаційного форуму з проблемних питань учасників АТО та членів їх сімей.

Форум відбувся під головуванням директора Департаменту соціальної і молодіжної політика ОДА Н. Заболотної та начальника відділу допомоги учасникам АТО Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА А. Грачова. В ході зібрання присутні обговорили нагальні питання, з якими зустрічаються учасники АТО та їхні родини.

Музейна діяльність

1 квітня у великій виставковій і академічній залах Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилась виставка сучасного мистецтва Польщі «Простір наявності» (спільно з інститутом образотворчого мистецтва Університету ім. Я. Кохановського (м. Кельце, Польща). Виставка має мету популяризації сучасного мистецтва Польщі на теренах України. Виставки відбулися в Ужгороді та Львові, вдруге виставку митців з м. Кельце приймає м. Вінниця. Організаторами заходу є Вінницький обласний краєзнавчий музей, інститут образотворчого мистецтва Університету ім. Я. Кохановського.

В експозиції поміщено 39 творів у різних техніках візуального мистецтва, живопису акрилами, цифрового друку, пастель, ліногравюра, олійний живопис, розпис розчинником на плиті, живопис у поєднанні з художнім склом. Представлено роботи 11 авторів: А. Барткевича, П. Домагала, Л. Гоздек, В. Лучая, Я. Матиса, Б. Михальського, Є. Пелки, В. Щепанського, Р. Урбанського, Я. Валясека, В. Вежбіцького, Й. Зак.

Відкриття виставки сучасного польського мистецтва пройшло за участі делегації з Польщі, співробітники музейних закладів міста, авторів виставки та представників громадських організацій.

 

В мелодії ниток розквітає весна : [оазою багатогранної творчості є Ямпільський районний музей образотворчого мистецтва. Тут створюються і представляються на виставках перлини народного мистецтва. Викликають захоплення вишивки, нині вже покійної вишивальниці з с. Порогів В. Сандульської, виконані технікою вибийки та виставка вишитих картин під назвою «Барви творчості» талановитих майстринь народного колективу подільської вишивки «Солов’їні вічка». Чільне місце в експозиції займають неперевершені сюжетні картини та натюрморти вишивальниць з Ямполя К. Льови, Т. Інгушевої, В. Гаєвської, Л. Віняр, Н. Прилипко, Н. Димчак, Н. Калетнік. Відвідувачі музею протягом місяця матимуть змогу милуватися цією рукотворною красою] // Ямпіл. вісті. – 2016. – 6 квіт. – С. 4.

11 квітня у Бершадському районному краєзнавчому музеї відбулася оглядова екскурсія для дітей дитячого соціального центру «Надія». Молодший науковий співробітник музею О. Притула ознайомила відвідувачів з історією краю, роботами майстрів народної творчості Бершадщини. Особливий інтерес викликала у дітей виставка «Візерунки моєї душі» О. Гончарук з с. Війтівка.

13 квітня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «З життя громадської організації Союз Чорнобиль України», яка триватиме до 1 травня.

Виставка присвячена 30-річчю Чорнобильської катастрофи, 25-річчю створення Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», 25-річчю створення Вінницької обласної громадської організації «Союз Чорнобиль України» та 20-річчю міської громадської організації «Союз Чорнобиль України». Нині у склад організації входять до 500 членів, серед них: інваліди-ліквідатори, постраждалі, вдови чорнобильців, ветерани ядерних випробувань.

На виставці представлені буклети, брошури, книги, авторами яких є ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, члени міської громадської організації «Союз Чорнобиль України», особисті речі ліквідаторів, чорнобильська поминальна книга, світлини роботи організації за останні роки.

14 квітня в Тростянецькому районному краєзнавчому музеї відбувся захід з нагоди 40-річчя створення музею. Також в рамках заходу проведено презентацію персональної виставки художника з м. Ладижин – Д. Самошевського «Мить життя». На заході побували представники органів виконачої влади і місцевого самоврядування, колеги та однодумці по пензлю, друзі та шанувальники творчості митця, члени Тростянецького районного літературно-мистецького об’єднання «Джерело» та Ладижинського літературно-мистецького об’єднання «Стожари». З визначною датою з дня створення музею колектив закладу привітали заступник голови Тростянецької РДА В. Задорожний та керуюча справами виконавчого апарату районної ради В. Піган і вручили подяку Тростянецької РДА та районної ради за активну діяльність у розвитку музейної справи ,створення музейних експозицій, збереження надбань історичних і культурних цінностей Тростянеччини. Також було відзначено колектив музею та художника грамотами і подарунками від відділу культури і туризму РДА.

19 квітня в Тульчинському краєзнавчому музеї відбувся масовий захід з нагоди відзначення Міжнародного дня пам’яток історії та культури «Люби та знай свій рідний край». Науковим співробітником з пам’яток охоронної роботи Л. М. Щербань була представлена презентація «Історичне надбання Тульчинського краю». Гості музею мали можливість здійснити віртуальну подорож по найбільш значущим об’єктам культурної спадщини краю, познайомитися з історичними постатями, які в різний час залишили свій вагомий внесок в історичне надбання району.

19 квітня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки «Скарбниця Лаврських майстерень», яка представляє творчі здобутки молодих київських живописців: О. Возіянової, М. Гайового, Н. Гладовської, О. Думбадзе, А. Копайгоренка, В. Лозовської, В. Барловського. Вони є учнями і послідовниками видатного мистця, графіка, дійсного члена Національної академії мистецтв України, народного художника України, члена Національної спілки художників України, лауреата Державної премії України ім. Тараса Шевченка Миколи Андрійовича Стороженка і представляють свій значний авторський доробок, який базується на відродженні та збереженні традицій іконопису.

На виставці експонується більше 30 ікон класичного канонічного письма, виконаних в стилі українського бароко, а також творів на сакральну тематику.

Шамраєнко, Л. Бережемо історичний код безсмертного народу : [сорок років тому у квітневі дні Тростянецька районна рада прийняли історичне рішення про створення краєзнавчого музею, який очолила автор ідеї Н. Ф. Дорош. 12 травня 1982 р. музею присвоєно високе звання «Народний музей», у грудні 2005 р. за гарні показники роботи це звання підтверджено. У травні 2010 р., за сприяння Тростянецької районної ради та державної адміністрації, музейний фонд набув статусу Державного, відтак, належить до державної частини музейного фонду України. Розмістився музей у приміщенні колишньої загальноосвітньої школи № 2. Його оформлення належить самодіяльному художнику з Тростянця В. К. Дяченку. На сьогодні музей має 2681 експонат. Основу фонду складають колекції вишитих жіночих та чоловічих сорочок, рушників, знарядь праць та одягу селян, світлин, листівок, колекції з нумізматики (більшу частину якої подарував М. Прус з Летківки), хусток, військового одягу] / Л. Шамраєнко // Тростян. вісті. – 2016. – 21 квіт. – С. 4.

Музею «Пам’ять Чорнобиля» – 10 років : [відкриття музею «Пам’ять Чорнобиля» було приурочене до 20-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Музейна експозиція складається з чотирьох розділів: «Герої Чорнобиля», «Дзвони Чорнобиля», «України Чорнобильський біль», «На захисті інтересів чорнобильців». На виставці представлені інформативні матеріали про учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, евакуйованих та переселених, прилади для замарів забруднення територій, продуктів харчування, особисті дозиметри-накопичувачі. В окремих альбомах зібрані фотоматеріали про відкриття музею та Пам’ятного знаку в Сквері Слави, про діяльність районної громадської організації «Союз Чорнобиль», інформативний збірник «Ми пишемо – про нас пишуть». Музей відвідують учні міських та сільських шкіл, студенти медичного коледжу, військовослужбовці, жителі, гості міста і сіл р-ну. За збереження історичної пам’яті, активну роботу в 2008 р. музею присвоєно високе звання «народного»] // Трибуна праці. – 2016. – 26 квіт. – С. 2.

Куник, А. Музей збирає старі фотографії : [музей історії с. Вахнівки Липовецького р-ну збирає старі фотографії ХХ ст. і до наших днів для фотовиставок. Тематика фотографій різноманітна: старі воєнні, довоєнні та післявоєнні фото дорослих та дітей, а також весільні фотографії різних років аж до сьогодення. Проект розроблений для того, щоб показати дітям, як змінювався одяг весільний, військовий чи побутовий. Багато чого може розповісти про епоху задній фон фотографії] / А. Куник // Липовец. вісті. – 2016. – 27 квіт. – С. 3.

27 квітня Бершадський районний краєзнавчий музей взяв участь в роботі круглого столу на тему: «Автентичне мистецтво Вінниччини: вишивка та народні строї», та презентації однойменної обласної виставки народного одягу Вінниччини, яка відбулась в обласному краєзнавчому музеї.

Районний краєзнавчий музей в рамках виставки представляв традиційні жіночий та чоловічий костюми Бершадщини, а також вишиті технікою низь жіночі сорочки. Великим успіхом у присутніх на презентації користувалося дефіле в наших традиційних народних строях, представлене студентами інституту історії, етнології та права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського.

Дякуючи за співпрацю, відомий краєзнавець Поділля Лілія Іваневич презентувала Бершадському районному краєзнавчому музею власну книгу «Традиційне вбрання українців Поділля: регіонально-локальні аспекти», в яку також ввійшли матеріали досліджень з фондів районного краєзнавчого музею.

Квітень-Травень у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею експонуватиметься виставка «На писанці я знову пишу радість…», що представляє доробок майстринь з м. Могилева-Подільського.

Це роботи знаних мисткинь – заслуженого працівника культури України, члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, члена Спіли краєзнавців України – О. Городинської, члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, Лауреата міжнародної премії ім. Івана Огієнка – М. Гоцуляк, члена Національної Спілки художників України – Л. Сорочинської, Т. Мороховець, а також О. Ковальської, О. Корсовської, Р. Трейгер та Л. Паладійчук.

Могилів-Подільський – один з провідних центрів писанкарства Вінниччини, завдяки активній діяльності міського Будинку народної творчості. Майстрині представляли свої мистецькі твори в Росії, Польщі, Німеччині. Могилів-Подільська писанка є окрасою музейних збірок світу, зокрема, Англії, Ізраїлю, США, а також зберігається у фондових колекціях України та нашої області, у приватних зібраннях багатьох країн.

Виставка презентує авторські писанки, виконані різними техніками: воскові, дряпанки, травлені (техніка відбілювання), з природніх матеріалів – зернівки, соломи та декоративні писанкові композиції. Писанкарство на Вінниччині базується на міцних національних традиціях в органічному поєднанні з новітніми модерними пошуками. З появою авторської писанки змінилося співвідношення традиційного і нового в орнаментиці та в сюжетному колі.

    

Театрально-концертна діяльність

3 квітня у Вінницькому обласному українському академічному музично-драматичному театрі театрі ім. Садовського відбулася комедія на дві дії «Схоже на щастя», де Ада Роговцева зіграла роль у режисерській роботі своєї доньки. Вистава на дві дії російською мовою.

Режисер-постановник – К. Степанкова. Художник-постановник – Т. Ткаченко. Художник по костюмах – С. Нікітчіна. Хореограф постановник – О. Скляренко. Композитор – А. Шусть. Дійові особи та виконавці: Клод – Народна артистка України А. Роговцева, Марго – Заслужена артистка України С. Орліченко.

У 2015 році цей спектакль був удостоєний головної театральної премії країни – «Київської пекторалі» – актрисою року визнана Ада Роговцева за образ Клод.

Театральна весна 2016 : [п’ять аматорських театральних колективів Тростянецького р-ну представили свої роботи на традиційний огляд-конкурс «Театральна весна 2016», який відбувся першого квітня у районному Будинку культури. Народний аматорський театральний колектив Тростянецького РБК під керівництвом З. Мартинової показав виставу-жарт за мотивами М. Старицького «По-модньому». Театральний колектив Гордіївського СБК, який очолює О. Дяченко, виступив зі сценкою «Язиката Феська». Колектив Козинецького СК, підготовлений М. Струком, порадував інсценівкою «Кум приїхав з-за кордону». Театрали Новоободівського СБК, керівник В. Оголенко, жартували на тему «Як ми «Бриску» святкували». Учасники театру Олександрівського СБК, яким керує С. Сабатович, інсценізували «Жарти Кузьми»] / підгот. О. Гайсин // Тростян. вісті. – 2016. – 7 квіт. – С. 8.

На сцені районного будинку культури – «Жив-був пес» : [на головній сцені Тульчинського р-ну було поставлено виставу за мотивами української народної казки «Жив-був пес». По реакції зали відчувалось, що глядачеві все сподобалось, що він скучив за цікавою професійною грою талановитих виконавців. В п’єсі зіграли ролі: П. Романов, Ю. Рогозін, С. Кланцатий, А. Бондарчук, П. Яковлєв, К. Дідик, С. Качмар, В. Кубко, А. Розлучна, А. Пислар, студенти Тульчинського училища культури: М. Ковальчук, А. Вігуржинська, Д. Чумаченко, О. Рябчук, Л. Ляшенко, А. Котвицька, В. Смолій та діти з театральної студії «Котигорошко»: Є. Пріян, Д. Агеєв, О. Стахов, Ю. Афанасьєва, А. Шелестова, народний вокальний ансамбль «Заграва» (керівник А. Тихоліз). Режисеру Л. Масловій, дизайнеру декорацій О. Трембовецькій, працівникам районного будинку культури на чолі з С. Фурманом та усім учасникам дійства лунали гучні оплески. Театральна група на численні прохання глядачів повторить виставу на сцені районного будинку культури, побуває з гастролями в сільських будинках культури Тільчинського р-ну] // Тульчин. вісті. – 2016. – 8 квіт. – С. 4.

20 квітня народно-духовий відділ Чернівецької дитячої музичної школи влаштував звітний концерт для батьків, учнів і всіх, хто любить музику. В концертній залі лунали такі твори: «Вальс» О. Давиденка, «Цвіркун» Н. Май, Е. Дербенко «Експромт», полька «Годинник», «Угорський танець», «Кадриль». учні з великим задоволенням і радістю виконували твори. З вітальний словом до гостей свята звернуся завідуючий відділом народно-духових інструментів Свирида Ю. В. Оркестр духових інструментів показав свій молодший склад, який задав жару творами «Гномик» та «Чарльстон», а дорослий оркестр ще раз довів своє звання зразкового. В звітному концерті також прийняли участь і викладачі, які стали прикладом для дітей.

По-закінченню заходу директор школи М. Т. Савчук подякував вчителям і учням за працю, а глядачам за увагу.

Музичне життя Вінниччини

4 квітня відбувся концерт учнів фортепіано та скрипки «Весняне різнобарв’я», який організувала викладач Н. Цимбал. Свято проходило у затишній музичній світлиці Крижопільської школи естетичного виховання. Присутніми були вчительський колектив, батьки та учні.

У концерті взяли участь 18 виконавців. У концерті прозвучали музичні мініатюри відомих класиків: О. Гедіке «Рондо», Г. Ліхнера «Рондо», К. Гурліта Етюд До-мажор, Ф. Бургмюлера Етюд Соль-мажор, С. Гелера «Кружляюче листя» та Етюд ре-мінор, Д. Шостаковича «Пісня – душа»; твори українських композиторів: О. Кравчука «Гумореска», М. Скорика «Лагідна пісня», Ю. Щуровського «Український танець»; твори в обробці Л. Жульєвої: «Бігли коні», «Урок в мишачій школі», концертна п’єса «Косарі»; композиторів двадцятого сторіччя: Д. Герца «Музичний жарт», М. Шмітца «Сонячний вальс», Н. Гана «Роздум», А. Роулі «Китайський хлопчик», О. Нежигай «Роздум», В. Данкомба Сонатина До-мажор.

4 квітня у Вінницькій філармонії відбувся вечір українських романсів. Солісти філармонії та їх учні підготували для вінничан щось особливе на завершення циклу вокальних вечорів «У фокусі – голос». Музичний вечір «Романтика українського романсу» – це молоді та знані вокальні імена на сцені філармонії та відомі і улюблені пісні. Народна артистка України І. Швець (сопрано), заслужені артистки України Н. Векленко (сопрано) та М. Червоній (меццо-сопрано), артисти філармонії Н. Лановенко (сопрано) та В. Полторацький (тенор), студентка НМАУ ім. П. Чайковського А. Дерун та студентка ВУКіМ ім. М. Леонтовича О. Гернега, а також уславлений чоловічий вокальний ансамбль «Brevis» співали у цей вечір на сцені.

6 квітня у Вінницькій обласній філармонії відбувся класичний концерт. лауреата міжнародних конкурсів піаністки з Веймара (ФРН) Юлії Воропаєвої у супроводі Академічного камерного оркестру «Арката» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Георгія Куркова

У програмі вечора звучали твори Сергія Рахманінова та Сергія Прокоф’єва. Юлія Воропаєва народилась у 1988 р. на Львівщині. Навчалась у Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Леонтовича, у Львівській Національній музичній академії. На даний час є студенткою Вищої школи музики ім. Ліста у Ваймарі (ФРН). Ю. Воропаєва є лауреатом та дипломантом Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів піаністів, серед яких конкурси у Донецьку, Харкові та Санкт-Петербурзі. Виступає з сольними та камерними програмами на сценах України та за кордоном.

6 квітня в Жмеринському районному будинку культури відбувся трьохсеансний концерт за участю Академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» з патріотично-виховною програмою «Козацька слава».

Запрошені на концерт школярі міста та району із задоволенням прослухали цікаву історію козацтва, біографію наших славних козаків.

Нікого не залишили байдужими козацькі пісні на різну тематику та демонстрація справжніх козацьких танців.

Вігуржинська, А «Молодість – вічна весна» : [2 квітня в Тульчинському районному будинку культури відбувся творчий вечір О. Ричка – чудового музиканта і співака Тульчинського краю, що народився і проживає великою родиною в славетній Кирнасівці. О. Ричко з нагоди свого 50-річного ювілею презентував концертну програму «Молодість – вічна весна». Музичні вітання ювіляру подарували: викладач Тульчинського училища культури А. Розлучна, студентка А. Ляшенко, співак В. Гавенко, учасники духовного оркестру з Тростянця та Кирнасівки, Заслужений артист України, начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА С. Городинський. Активну участь у підготовці заходу взяли працівники районного будинку культури: директор – С. Фурман; В. Весняна, Л. Маслова, В. Яковлєва, Л. Шеремета, С. Кланцатий, Н. Пашкевич, А. Бондарчук та викладачі училища культури: директор – Л. Трачук; А. Олянишена, С. Бегас, Ю. Рогозін, О. Онищенко, а також студенти-практиканти – А. Вігуржинська та В. Смолій] / А. Вігуржинська // Тульчин. край. – 2016. – 8 квіт. – С. 4.

12 квітня у Вінницькій обласній філармонії відбулася зустріч з визнаними в Україні і світі митцями та їхніми учнями. Ольга Рівняк – відома українська скрипалька, солістка Національної філармонії України, заслужена артистка України, лауреат Національного конкурсу ім. М. В. Лисенка (1988 р., І премія ), Всесоюзного конкурсу скрипалів імені Д. Ойстраха (1988 р., І премія) та лауреат Міжнародного конкурсу камерної музики в Парижі (1990 рік, Гран-прі.). Гастролювала в Німеччині, Італії, Японії, Туреччині, Польщі, Хорватії, Литві. Нині О. Рівняк – доцент Національної музичної академії імені П. І. Чайковського.

До Вінниці вона приїжджала разом з вихованцями свого класу: А. Базаровою, Ю. Фетисенко, та лауреатом міжнародних конкурсів Р. Лопатинським в якості піаніста-акомпаніатора. Прозвучали твори Антоніо Вівальді, Генриха Ернста, Каміля Сен-Санса, Джорджа Гершвіна.

18 квітня в актовому залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького відбувся агітаційний концерт студентів III курсу фортепіанного відділу Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича.

Нечитайло А.(клас викладача Т. Сібірякової) та О. Андрійців (клас викладача О. Зільберт). Концертна програма складалася з творів як українських так і зарубіжних композиторів-класиків. По завершенню концерту студентки охоче відповіли на запитання присутніх: чому вони пов’язали своє життя з музикою, що спонукало до вибору саме цієї професії.

Доречі, А. Нечитайло є випускницею саме Бершадської дитячої музичної школи, яка щорічно виступає з сольними концертними виступами в стінах рідної школи.

20 квітня на сцені Вінницької обласної філармонії знову звучали «Шлягери і свіжак» у виконанні вінницького ВІА «Експромт» (солісти: Н. Бурмістрова та С. Роздобудько). Концерт було присвячено 75-річчю лідера легендарного квартету Beatles Джона Леннона.

У програмі брали участь музиканти вінницького колективу «Ars longa» за участі вже відомої нашим землякам випускниці місцевого музичного училища Еліни Мбані. Також на сцені – вінницький саксофоніст Євген Попель.

Спеціальний гість вечора – останній хіпі Вінниччини, справжній рок-н-рольщик Богдан Совик.

Мартинов, А. Концерт у костелі «Від Барокко до сучасності» : [у костелі св. Михаїла Архангела в смт Тиврові відбувся концерт духовної музики «Від Барокко до сучасності», який підготували викладачі Тиврівської дитячої музичної школи. В концерті прозвучали «Ave Maria» Й. С. Баха, Дж. Каччіні, Ф. Шуберта, арії з «Страсті по Матфею» Й. С, Баха, «Panis Angelicus» С. Франка, «Дух Христа» Е. Брилі. Партію органа виконувала директор музичної школи К. С. Мітюшнікова, скрипка – Л. С. Добровенко, труба – О. І. Яшан, вокал – М. А. Стаднік та учениця 6 кл. Я. Ель-Сігейд. Захід проведено з метою долучення тиврівчан до класичної та духовної музики] / А. Мартинов // Маяк. – 2016. – 22 квіт. – С. 5.

Березуцька, Л. Музична школа дарує дітям мрію : [у вересні 2016 р. виповнюється 25 років, як у с. Дзигівці Ямпілського р-ну було відкрито дитячу музичну школу. Цьогоріч за рішенням Вінницької ОДА та колегії управління культури і мистецтва, колективу Дзигівської дитячої музичної школи присвоєно 2 місце за підсумками проведення творчих звітів початкових спеціалізованих митсецьких навчальних закладів області. У школі створено 8 колективів: ансамбль народних інструментів «Сопілка калинова», ансамбль бандуристів «Чарівні струни», вокальний ансамбль «Барвисті візерунки», ансамбль акордеоністів «Золоті октави», ансамбль гітаристів «Рондо», хореографічний зразковий колектив народно-сценічного танцю «Наддністрянські віночки». У перспективі створення ансамблю естрадно-духовних інструментів] / Л. Березуцька // Ямпіл. вісті. – 2016. – 27 квіт. – С. 4.

Рок – це життя : у Калинівці відбувся фестиваль рок-музики : [організований палкими прихильниками рок-музики, фестиваль засвідчив, що у Калинівці чимало шанувальників цього музичного напрямку. Публіка гаряче вітала гру гуртів «Декорум» (лідер гурту В. Федун), «7-й материк» (лідер гурту І. Рябоконь). Справжній клас показали М. Федун, Я. Капецький, О. Крамер] // Прапор перемоги. – 2016. – 29 квіт. – С. 12.

29 квітня в актовій залі Крижопільської школи естетичного виховання відбувся звітний концерт відділу фортепіано.

У концертній програмі свою майстерність продемонстрували вихованці викладачів фортепіанного відділу: А. М. Гонтарук, О. М. Бурлаки, А. В. Корчак, В. В. Чорнолуцької, В. М. Гнатовської, В. М. Момот.

Атмосфера звітного вечора була насичена виступами 17 юних поціновувачів музики, а тематика їх просто вражала своєю різноманітністю, мелодії варіювалися від авторів класики минулих сторіч до сучасності, композиції, написані на основі української народної творчості.

Привітні ведучі В. Ошовська та Б. Кришталь невимушено і легко вели концертну програму, а учасники концерту яскраво і образно передавали характер музичних творів. Музичні мініатюри у виконанні молодших школярів А. Мошул, А. Полудьони, В. Грози, І. Кальніченко порадували присутніх музичністю та вмінням передати гостроту фарб, що на папері відбилися в нотних знаках. Учні ж середніх класів – М. Костур, А. Ярчевська, Д. Симчишина, Д. Вівчарук, А. Паламарчук – вразили всіх відточеністю техніки, навичками передачі характеру та настрою музичних творів. На професійному рівні продовжили концертну програму старші учні та випускники відділу: Ю. Тимофійчук, І. Коваль, В. Ошовська, Я. Бондар, Б. Кришталь.

Фінальною нотою звітного концерту прозвучав концертний твір «Косарі» у виконанні Я. Перевертаної. Технічно організована, емоційна, з хорошим звуковеденням, Яна на високому рівні 3 квітня 2016р. представила школу на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі для дітей та молоді «Весняний зорепад», за що була нагороджена дипломом лауреата ІІ премії.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4
  5. Частина 5
  6. Частина 6

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше