ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

Версія для друку

Бібліотеки Вінниччини

1 квітня розпочався тиждень читання у Гайсинській районній дитячій бібліотеці під гаслом «Слався величайся, зіркою гори, українська книжка серед дітвори». Тиждень читання був наповнений зустрічами з найулюбленішими дитячими книжками, літературними подорожами, іграми та вікторинами, різноманітними конкурсами та акціями, ляльковими виставами, презентаціями. Працівники дитячої бібліотеки підготували різноманітні цікаві заходи для відвідувачів бібліотеки протягом усього тижня читання.

    

1 квітня працівники Немирівської ЦРБ організували книжкову виставку-інсталяцію «Гумор – характерна риса українця».

На ній розмістились сатиричні та сентиментально-реалістичні твори класиків української та зарубіжної літератури.

А у «кошику жартів» книги гумористів вінниччини, який так і назвали «Сміх породжає рідна земля».

Літературно-мистецький захід «Родом із Жмеринки» : [літературно-мистецький захід «Родом із Жмеринки», організований працвниками Бібліотеки сімейного читання управління культури та туризму Жмеринської міської ради, об’єдав чимало гостей, які розповідали цікаві факти з біографії виданого уродженця м. Жмеринки, відомого польського письменника Яна Бжехви] // Жмерин. газ. – 2016. – 1 квіт. – С. 7.

Поезія моєї душі : [до Всесвітнього дня поезії в Чернівецькій районній бібліотеці для дорослих було проведено поетичні читання під назвою «Поезія моєї душі», в яких взяли участь член районного літературного об’єднання «Муравські обрії» В. Їжаківська та місцева поетеса Г. Мазур] // Чернівец. зоря. – 2016. – 1 квіт. – С. 5.

5 квітня у Барській районній бібліотеці для дітей відбулось офіційне відкриття Пункту європейської інформації. Його реалізація стала можливою завдяки перемозі у проекті «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в Пунктах європейської інформації в бібліотеках» від ВГО «Українська бібліотечна асоціація» та програми Європейського Союзу «Erasmus+» (Жан-Моне).

Приємний привід зібрав у бібліотеці багатьох почесних гостей: заступника міського голови О. Голубкова, головного спеціаліста відділу культури та туризму РДА І. Філіпова, директора Барської районної бібліотеки Л. Кирилюк, директора Барського районного історичного музею Н. Коваль, голову БО «Фонд громади Барського району «Барі» Р. Мочарного, а також бібліотекарів із сіл р-ну та місцевих шкіл.

До уваги учасників відкриття була запропонована коротка програма, що містила екскурс в історію Євросоюзу (презентували ведучі заходу Б. Бучковська та Л. Пожалюк зі школи-гімназії № 2), виконання поезій (В. Осіпов, Є. Кучерук та О. Мельник – учні школи-гімназії № 2) та пісень про Україну (Я. та Б. Ендевич, А. Полевська та С. Лотоцька – усі зі школи № 4, вчитель В. Лоян), а також гімн ЄС, зіграний скрипковим тріо учениць музичної школи (вчитель Я. Вихованець).

Паралельно відбулась презентація завдань, послуг та можливостей, які користувачі бібліотеки зможуть реалізувати при Пункті європейської інформації. Серед таких, зокрема, доступ до численних інформаційних ресурсів, як друкованих, так і електронних, щодо культури, економіки та цінностей європейських країн. Для зручної роботи з віртуальною інформацією книгозбірня отримала також електронну книгу Pocket Book,на яку уже сьогодні завантажено близько 50 ліцензійних книг про Європу та євроінтеграційний рух України.

5 квітня відбувся. семінар бібліотечних працівників Іллінецької ЦБС. Тема зустрічі «Робота бібліотеки по формуванню позитивної мотивації на здоровий спосіб життя». Цікаву презентацію, щодо різноманітних форм і методів роботи у даному напрямку, підготувала методист В. Ходань. Мудрі поради і цінні вказівки прозвучали від Т. Токачук, завідуючої дитячою бібліотекою. Завершився семінар інформаційною годиною з органічного землеробства «До землі з любов’ю!».

Пізнавальним і цікавим були виступи-рекомендації П. Стецишина з технології вирощування на присадибних ділянках основних овочевих культур з-за допомогою органіки та В. Краснянської про власноруч виготовлені мікробіологічні добрива і препарати для вирощування екологічно чистої городини на власних ділянках. Колишні викладачі аграрного коледжу презентували книги, авторами й дописувачами котрих виступали, та відеофільм про основи органічного виробництва на власних присадибних ділянках.

Учасники семінару прийняли участь у Всеукраїнській акції «Серце до серця».

 

6 квітня директором Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги О. С Комаром. проведена чергова робоча зустріч з директором Козятинської ЦРБ Т. В. Дячук. Під час зустрічі сторони обговорили питання співпраці щодо надання безоплатної правової допомоги жителям м. Козятин та Козятинського р-ну. Результатом даної зустрічі є підписання Меморандуму про взаємодію та спільну діяльність щодо надання безоплатної правової допомоги громадянам і передбачає проведення робочих зустрічей, круглих столів, забезпечення роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги, інформування громадян про роботу Козятинського МЦ та проведення інших заходів. В рамках підписаного Меморандуму забезпечено роботу дистанційного пункту доступу громадян до безоплатної правової допомоги.

Так, згідно встановленого графіка, начальником відділу взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги О. Г. Василюк надано 12 он-лайн консультацій по Skype- зв’язку з використанням системи Бібліоміст на базі сільських бібліотек, для жителів сіл Широка Гребля, Йосипівка, Білопілля, Жежелів та Комсомольське Козятинського р-ну. Жителі зазначених територіальних громад отримали вичерпні правові консультації щодо: порядку успадкування за законом та заповітом; порядку відновлення строків для прийняття спадщини, порядку призначення пенсії по втраті годувальника, порядку виплати компенсації за невикористану відпустку при звільненні, порядок оформлення правовстановлюючих документів на земельну частку-пай та інші. В цей же час, в приміщенні Центральної районної бібліотеки проведено прийом громадян. За отриманням безоплатної правової допомоги звернулось 10 осіб, яким надано консультації та роз’яснено законодавство з наступних питань: порядок розірвання трудових відносин за ініціативою працівника та виплата коштів при звільненні; порядок захисту прав потерпілого в кримінальному провадженні; процедура притягнення до відповідальності за дрібну крадіжку, вчинену неповнолітнім, порядок розірвання договору оренди земельної частки (паю), порядок отримання субсидії громадянами, що користуються житловим приміщенням на умовах оренди тощо. Під час прийому громадян та он-лайн консультацій отримувачів правової допомоги, працівників бібліотек додатково поінформовано про місце розташування та напрямки роботи Козятинського МЦ, а також повідомлено про те, що он-лайн консультування та прийом громадян в приміщенні Центральної районної бібліотеки будуть проводитись працівниками Козятинського МЦ щомісяця кожного останнього четверга з 10:00 до 12:00год.

6 квітня у Всесвітній день мультфільмів, на гостину до сектору обслуговування дітей центральної районної бібліотеки м. Оратів завітали вихованці центру культурно-духовного розвитку дітей та молоді. Для малечі бібліотекарем Г. В. Кулько підготовлено мульт-мандри «Казкові герої планети Мультляндія». Діти взяли активну участь у вікторині «Казкові загадки, дитячі відгадки» та з великим задоволенням переглянули повчальні мультфільми: «Про дівчинку, яка наступила на хліб», «Про всіх на світі», «Лисичка з качалкою», а потім всі разом здійснили обговорення переглянутого і зробили відповідні висновки, адже повчальні мультфільми допомагають дитині осмислити ситуацію, зробити правильні висновки, подивитися на себе з боку.

6 квітня бібліотекарі Гайсинської районної дитячої бібліотеки, організували показ лялькової вистави під назвою «В казках трапляються дива» для діток дитячого садка № 5 «Факел» м. Гайсин. Зустріч з казкою була досить цікавою і захопливою. Діти з задоволенням слухали казкові історії, брали участь у загадках. Особливо цікавим було знайомство з українськими народними казками. Захід пройшов в атмосфері спілкування, пізнання, радісних посмішок. Діти зрозуміли, що казка не тільки чарівна, а й корисна. В кінці заходу ведуча ознайомила дітей з книгами та періодичними виданнями дитячої книгозбірні, запросила всіх відвідати бібліотеку, і наголосила, що книги – це друзі і порадники, вони, не вміючи говорити, розповідають про пригоди і подорожі, про чудеса і навколишній світ.

7 квітня Томашпільська селищна бібліотека провела презентацію ювілейної книжково-документальної виставки присвяченої першій згадці про Томашпіль «400 – славний ювілей Томашполя» за такими розділами: «Про Томашпіль – із друкованих видань»; «Вони прославили Томашпілля»; «Важливі віхи в історії Томашполя»; «Натхнення джерело – батьківська земля»; «Пам’ятаймо наших героїв АТО»; «Найкрасивіші пейзажі нашого міста».

7 квітня у відділі з обслуговування дітей Бершадської центральної районної бібліотеки проведено Акцію Всеукраїнського Благодійного Фонду «Серце до серця», в якій взяли участь учні 1-9 класу образотворчого мистецтва Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького, викладач Г. В. Качан. Під час години спілкування «Доброта і милосердя в твоєму житті» діти дізналися, що милосердя і доброта – це ніби два крила, на яких тримається людство. І не обов’язково це повинна бути матеріальна допомога, інколи достатньо теплого слова, моральної підтримки, душевної розмови.

На стікерах у вигляді сердець діти написали слова, що характеризують добрих людей, волонтерів, та прикріпили їх до плаката, на якому зображено силует людини. Це було вправою «Добрих слів». Також спільно намалювали малюнок «Добро починається з тебе».

 

Соляр, Н. Читачі бібліотек-філій змагалися у конкурсі : [у Козятинській районній бібліотеці для дітей пройшов театралізований районний конкурс «Сузір’я вічного й святого – дитяча книга на землі», в якому 17 кращих читачів бібліотек-філій демонстрували гарні знання, ерудицію та творчий підхід до презентації улюбленої книги. Зі слів організатора конкурсу, завідуючої РДБ Л. Фещук, уподобання школярів цього року дещо змінилися. В пошані, як завжди, класична література, але багато дітей надає перевагу сучасній українській та зарубіжній прозі] / Н. Соляр // Вісник Козятинщини. – 2016. – 7 квіт. – С. 7.

7 квітня в лекційній залі Тростянецького районного Будинку культури, працівниками відділу обслуговування Тростянецької ЦРБ проведено літературну годину для учнів 9-х класів Тростянецьких шкіл. Провідні бібліотекарі О. Барчук та А. Ліпніцька, розповіли учням про життєвий і творчий шлях надзвичайно багатогранного митця – М. Старицького. Зокрема, було зазначено, що Старицький був не тільки драматургом, але одним із корифеїв вітчизняного театру, реформатором української поезії, романістом, перекладачем. Він увійшов в літературу насамперед, як автор історичних романів і повістей, в яких натхненно оспівано героїчну боротьбу українського народу за волю й незалежність в минулі часи (XVII—XVIII ст.).

Перекладацький доробок М. Старицького величезний – понад 200 творів. Це – вважав поет – «найцінніший труд у добу виховання мови», джерело поширення однієї національної культури на інші, збагачення змісту і форми

Увазі присутніх на заході було представлено водевіль на одну дію «По-модному, яку підготували учасники Народного театру Тростянецького РБК, З. Мартинова. Ролі персонажів виконали: Гаврило Вареник, багатий селянин– С. Сабатович, Наталка, його старша дочка – Н. Горб, Настя, його менша дочка – А. Загородня, Овсій, парубок – П. Скуба, Орина Дзвонарська, вдова – З. Мартинова, Перепетуя Дембицька, дворянка – О. Панчук, Ростислав, її син – Н. Падалко.

Колупаєва, Б. Бібліотечна справа : [про завідуючу Букатинської сільскої бібілотеки Чернівецького р-ну Г. П. Волкову. За 25 років роботи в бібліотеці, ця жінка завжди вчасно є на робочому місці. Діти залюбки по завершенні занять у школі приходять до бібліотеки, де знаходять не лише необхідну книгу, але й слушну пораду. Ганна Павлівна – справжня господиня у своїй другій домівці, одразу помітно, що вона доклала рук, щоб зробити бібліотеку затишною] / Б. Колупаєва // Чернівец. зоря. – 2016. – 8 квіт. – С. 6.

8 квітня в читальній залі Іллінецької центральної бібілотеки було проведено інформаційну фреш-годину «Трагедія і велич циганської душі».

Зустріч з представниками цієї волелюбної нації була приурочена Міжнародному дню ромів. Цікаву презентацію підготувили учні 9-А класу ЗОШ № 1 (класний керівник Я. Є. Дудюк). У цій школі навчається найбільше циганських діток. Гості заходу активно долучилися до обговорення даної теми. Разом співали, танцювали, сумували, а головне – щиро цікавилися життям і звичаєм циганського народу. Адже були присутні люди старшого, поважного віку. Н. Д. Дамаскіна розповіла про циганське весілля, вінчання, родини й хрестини. А юні красуні Бузила Рімма і Дамаскіна Ілона виконували циганські пісні, читали вірші та ділилися планами на майбутнє. М. Сандуленко розповів про чоловічі справи, обов’язки і відповідальність.

По завершенні заходу присутні не розходилися, а ще довго ділилися враженнями від почутого й побаченого.

 

9 квітня в центральній районній бібліотеці м. Чечельник відбулася презентація книжкової виставки «За забралом вічності», яку присвячено 70-му ювілею письменника Сушинського Б. І. Бібліограф-краєзнавець В. Колійчук, представила історичні твори письменника. Відомо, що експозиція подарованих Богданом Івановичем книг, захоплює все більше читачів бібліотеки. Жителі Чечельниччини попали під вплив краси й сили художнього слова, великої ерудованості Б. Сушинського. Книжкову виставку супроводжував бібліографічний огляд літератури «Польський пілот із Кодими».

11 квітня Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів – пам’ятна дата, яка відзначається за ініціативи ООН.

З цієї нагоди в Томашпільській центральній районній бібліотеці проходить презентація книжкової виставки «Колючі дроти між життям і смертю». На виставці представлено карту окупованої Європи, з позначенням таборів смерті, відомості про найжахливіші концтабори: Бухенвальд, Майданек, Бельзец, Треблінка; краєзнавчі матеріали томашпільського «гетто», документальна та художня література. Читачі та відвідувачі бібліотеки переглянуть цикл документальних фільмів по даній темі.

12 квітня в Мурованокуриловецькій центральній районній бібліотеці відбулась перша робоча нарада бібліотечних працівників району в рамках підготовки до Першої Мурованокуриловецької науково-краєзнавчої конференції яка відбудеться 21-22 жовтня 2016 р. в смт Муровані Курилівці.

В підготовчих роботах взяли участь Мурованокурловецька РДА, районна рада, інститут історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, центр дослідження історії Поділля Інституту історії України НАНУ при Кам’янець-Подільському університеті ім. Огієнка, Вінницька обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Державний архів Вінницької області.

14 квітня в Будинку дитячої творчості, в якому знаходиться Томашпільська селищна бібліотека, було проведено майстер-клас з виготовлення Великодньої писанки. Діти навчилися створювати візерунки на яйцях з різних круп, макаронів, насіння та кавових зернят. А бібліотека до цієї дати підготувала виставку літератури з цієї тематики «Веселково на Великдень сонце виграє».

14 квітня в Іллінецькій центральній районній бібліотеці було проведено майстер-клас від Г. О. Кулієвої «Свято Хрестового Воскресіння» по написанню української писанки. Свято проведено зі студентами Іллінецького аграрного коледжу (гр. Б-31). Відроджуючи здобуті традиції, майстриня-писанкарка, навчала всіх бажаючих різних технік творення писанки, крапанки, шкрябанки. Студенти з цікавістю слухали про символи сповненені обрядового значення, без яких писанка була б тільки розмальованим яйцем. Писанки виготовлені власноруч студенти забрали додому.

До цього заходу влаштовано перегляд літератури «Великдень: традиції, прикраси і справи».

   

14 квітня в Оратівському районному Будинку культури було проведено літературний вечір «Мовою весни», підготовлений працівниками районного Будинку культури та працівниками центральної районної бібліотеки. На рівні із поважними поетами Оратівщини свої вірші, свої перші спроби продекламували В. Ситник – студентка Тульчинського училища культури, юні дарування Л. Житник, учениця Животівської школи та К. Дробаха, учениця Оратівської школи.

Поетичні збірки поетів Оратівщини презентували працівники районної бібліотеки на книжковій виставці «Поезія – це стан душі високий», серед яких нова збірка Я. Возної «Не болить у дятла голова». Директор районного Будинку культури Т. Ліванська наголосила, що книги оратівських поетів є унікальними першоджерелами для складання неповторних сценаріїв до знаменних дат. На завершення літературного вечора начальник відділу культури і туризму О. Пушкар подякувала поетам за цікаву зустріч.

Всесвіт митця, освячений любо’ю : [у Чечельницькій центральній районній бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки «За забралом вічності», на якій В. Колійчук, бібліограф-краєзнавець представила історичні твори письменника Б. І. Сушинського. Книжкову виставку супроводжував бібліографічний огляд літератури «Польський пілот із Кодими»] // Чечельниц. вісник. – 2016. – 14 квіт. – С. 4.

Шаворська, Т. Барви веселки Лариси Токарчук : [у приміщенні районної бібліотеки м. Бар було презентовано дві поетичні збірки місцевої письменниці Л. Токарчук «Барви веселки» та «Поклик душі». На свято завітало чимало прихильників творчості Лариси Фомічни. Автор читала свої поезії, розповідала про себе, про те, що спонукало її до творчості] / Т. Шаворська // Поділ. край. – 2016. – 15 квіт. – С. 4.

15 квітня до 80 – річчя від Дня народження О. Ф. Чорногуза – українського письменника-сатирика, гумориста, в Бершадській центральній районній бібліотеці відбулась година гумору «Веселі поради Олега Чорногуза».

Коляда, Л. Диво дивнеє… : [у районній бібліотеці для дітей м. Хмільник пройшов майстер-клас «Диво дивнеє – українська Великодня писанка», який провів член Національної спілки народних майстрів України, викладач образотворчого відділу школи мистецтв Д. І. Власійчук. Працівники бібліотеки вдячні завідувачці відділу образотворчого мистецтва школи мистецтв І. М. Громовій за надані матеріали для майстер-класу] / Л. Коляда // Життєві обрії. – 2016. – 15 квіт. – С. 5.

Медведєв, В. У бібліотеці відбулася презентація книги про замки і фортеці Поділля : [у Барській районній бібліотеці було презентовано книгу про замки й фортеці Поділля за участю автора В. Захар’єва. Це видання вийшло за ініціативи пам’яткоохоронців-дослідників з Хмельницького, які були активними учасниками наукових конференцій у Києві, Львові, Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Меджибожі. Автор книги сповнений усвідомлення, що вцілілі залишки неохідно зберегти, він досліджує археологічні об'єкти матеріальної культури Давньої Русі, культуру кулястих амфор. Його книга розповідає про оборонні споруди XVI-XVII ст., залишки яких збереглися вздовж західного відрізку Кучманського шляху – від «воріт у Східне Поділля» м. Бар до Південно-Волинської Базалії, біля якої Кучманський шлях вливається у Чорний. Змістову інформацію доповнено цікавими ілюстраціями, частину з яких створено у Пізньому Середньовіччі, картами і сучасними світлинами] / В. Медведєв // Барчани. – 2016. – 15 квіт. – С. 7.

18 квітня в читальному залі Липовецької центральної районної бібліотеки проведено майстер-клас з розпису традиційної подільської писанки під назвою «Мудрість та краса подільської писанки».

Майстер-клас для учнів Липовецької СЗШ № 2 провела бібліограф-краєзнавець Т. Загалило.

В рамках заходу дівчата (адже за традицією написанням писанок займалися лише дівчата та жінки) були ознайомлені з символікою орнаменту та кольорами традиційної писанки.

18 квітня в секторі обслуговування дітей Оратівської центральної районної бібліотеки для учнів 5 кл. Оратівської ЗОШ І-ІІІ ст. проведена година корисної поради «Комп’ютер і твоє здоров’я».

Мета заходу – формування інтересу до власного здоров’я, прагнення до самовдосконалення у сфері новітніх інформаційних технологій, показати всі плюси і мінуси комп’ютерних ігор, їх вплив на здоров’я людини, пояснити що таке ігроманія, як з нею боротися та як її попередити.

До уваги учнів представлено відео «Вплив комп’ютера на здоров’я людини».

По завершенні заходу всі учасники отримали буклет «Діти в Інтернеті».

20 квітня в читальному залі Липовецької центральної бібліотеки експоновано книжкову виставку «Великдень славить писанка барвиста», присвячену одному із найбільших та найшанованіших християнських свят – світлому празнику Великодня.

Матеріали представлені на виставці знайомлять користувачів із традиціями святкування Великодня, розповідають про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку, розкриють таємниці українського писанкарства, зосереджують увагу на символіці орнаменту писанки, історії її виникнення.

21 квітня в Лозівській сільській бібліотеці Чернівецького р-ну було організовано пізнавально-оглядову екскурсію під назвою «У світі книги чарівної». До бібліотеки завітали учні та вчителі місцевої школи.

Бібліотекар познайомила школярів з правилами користування книгою та бібліотекою, розповіла їм про абетковий та систематичний каталог, ознайомила з тематичними полицями дитячого фонду, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей.

Весело та радісно було в цей день в бібліотеці. Діти, які побували на екскурсії, мали змогу записатися до бібліотеки і стати її читачем. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія.

22 квітня на передодні 30-ї річниці Чорнобильської трагедії у відділі обслуговування Шаргородської районної бібліотеки відбувся вечір-спомин за назвою «Мужність і біль Чорнобиля».

На захід бібліотечні працівники району запросили учасників тих вогненних подій – жителів м. Шаргорода, які в той буремний час ціною власного життя врятували життя мільйонів людей, взявши активну участь у ліквідації атомної стихії.

У вечорі-спомині змогли взяти участь лише три ліквідатори: Пшук В. П., Коров’янко В. І. та Пащенко В. С.

Під слова ведучих заходу Н. Лисенко та О. Зафієвської, демонструвались відеослайди та пісні про трагічні квітневі дні 1986 р.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто жив, працював та увійшов в безсмертя.

Запрошені старшокласники Слободо-Шаргородської ЗОШ І-ІІІ ст. читали вірші відомих українських авторів про Чорнобиль.

На закінчення дійства директор централізованої бібліотечної системи Г. Волощук, подякувала ліквідаторам за участь в заході і вручила їм на згадку пам’ятні сувеніри.

Сміх, що веселить серця : [в Мурованокуриловецькій районній бібліотеці для дітей була проведена презентація книг гумориста-земляка з Мурованих Куриловець А. М. Ліщенюка «Це вам не смішки», «А ви сьогодні посміхались», «Сміймося разом». На презентації книг були присутні учні 6-7 класів школи-гімназії № 1 з вчителькою С. О Школьною. Розпочала зустріч завідуюча районною бібліотекою З. В. Соболєва. Бібліотекар Н. В. Коріневська представила книги автора, читала його гуморески. Активними учасниками були – Т. Савчук, В. Базишена, В. Хмеляр, Д. Ніжинський, Л. Ладан, В. Яцько] // Наше Придністров’я. – 2016. – 22 квіт. – С. 4

Пламаділ, С. «Ми – тиверці!» : [у Тиврівському районному БК за участю працівників Тиврівської центральної районної бібліотеки та районного Будинку культури, обласної Спілки краєзнавців, істориків, дослідників, письменників, учнів Тиврівської школи, творчої інтелігенції р-ну відбулася презентація документально-публіцистичного нарису тиврівчанина Г. О. Сувертка «Ми – тиверці!». Книга призначена для дослідників історії, краєзнавців, творчої інтелігенції і загалом для широкого кола читачів. ] / С. Пламаділ // Маяк. – 2016. – 22 квіт. – С. 8.

Ковпак, Г. Поезія і музика душі С. Брайляна : [у Піщанській ЦРБ у рамках чергового засідання клубу «Джерело» на тему «Я пісню свою до людей донесу, як мрію, як волю, як світле кохання, нехай вона будить у серці красу, як рання зірниця, квітуче світання» відбулася зустріч з талановитим земляком, поетом, композитором, волонтером С. А. Брайляном. Його вітали начальник відділу культури і туризму С. О. Дреліховська, директор районної бібліотеки С. М. Бушняк. Сергій Анатолійович давній друг бібліотеки, завжди бере участь у проведенні масових заходів, в засіданнях клубів «Берегиня», «Джерело», які діют при ЦРБ. На заході були присутні бібліотекарі сільських бібліотек. Готується до випуску перша книга С. Брайляна. Більше дізнатися про творчість земляка учасники заходу могли з книжкової виставки-персоналії на тему «У гармонії з собою і світом»] / Г. Ковпак // Піщан. вісті. – 2016. – 22 квіт. – С. 5.

26 квітня відповідно до плану роботи Бершадського районного методичного кабінету відбулася інструктивно-методична нарада для бібліотечних працівників загальноосвітніх навчальних закладів р-ну.

На нараді були присутні 36 бібліотекарів, для яких висвітлені такі основні питання:

-Про проведення конкурсного відбору проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів;

-Про перерозподіл підручників між загальноосвітніми навчальними закладами району.

У ході наради було також проаналізовано допущені помилки щодо замовлення загальноосвітніми навчальними закладами підручників через Репозитарій навчального контенту для учнів 4 і 7 класів.

26 квітня в Хмільницькій районній бібліотеці для дітей пройшов урок пам'яті «Чорнобиль: чорна трагедія на кольоровій землі» з читачами – учнями СЗШ № 3.

Працівники читальної зали організували композицію-перегляд «Чорнобиль чорним смолоскипом став вироком усім живим», на якій окрім світлин пожежників, які першими віддали життя за наш порятунок, представлена література цієї тематики, яка є у фонді бібліотеки.

Запрошений ліквідатор Чорнобильської катастрофи І. М. Рибак поділився своїми спогадами про страшні події у зоні лиха, про героїзм працівників АЕС, військовослужбовців, пожежників та інших героїв.

Затамувавши подих із сльозами на очах, діти дивились документальний фільм «Чорнобиль 3828» про мужність і відвагу українців у перші дні після трагедії.

27 квітня у Козятинській районній центральній бібліотеці відбулось офіційне відкриття Пункту європейської інформації. Його реалізація стала можливою завдяки перемозі у проекті «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в Пунктах європейської інформації в бібліотеках» від ВГО «Українська бібліотечна асоціація» та програми Європейського Союзу «Erasmus+» (Жан-Моне).

Приємна подія зібрала у бібліотеці багатьох гостей: представників міської влади, читачів, а також бібліотекарів з сіл району та місцевих шкіл.

До уваги учасників відкриття була запропонована програма, що містила екскурс в історію Євросоюзу, яку презентувала директор Центральної районної бібліотеки Т. Дячук, музичні вітання від Т. Фабіцької та В. Большанек, виступ членів євроклубу (Комсомольська бібліотека для дорослих).

Паралельно відбулась презентація завдань, послуг та можливостей, які користувачі бібліотеки зможуть реалізувати при Пункті європейської інформації. Серед таких, зокрема, доступ до численних інформаційних ресурсів, як друкованих, так і електронних, щодо культури, економіки та цінностей європейських країн. Для зручної роботи з віртуальною інформацією книгозбірня отримала також електронну книгу Pocket Book, на яку уже сьогодні завантажено близько 50 ліцензійних книг про Європу та євроінтеграційний рух України.

У конкурсі взяло участь 163 бібліотеки з усіх областей України. Конкурсне журі відібрало 83 бібліотеки, у яких в 2016 р. буде створено Пункт європейської інформації (Пункт ЄІ), – зазначила директор ЦРБ Т. Дячук. – координатор цього напрямку, вон була учасником Міжнародної науково-практичної конференції, пройшла навчання та отримала відповідний сертифікат.

Пункт Європейської інформації в бібліотеці надасть доступ всім зацікавленим особам до інформаційних ресурсів та електронних баз даних щодо функціонування інституцій Європейського Союзу, можливостей навчання, участі в молодіжних та інших програмах ЄС. У такому Пункті можна здійснювати обмін інформацією з освітніми установами, громадськими організаціями, органами державної влади, ЗМІ. А ще, ресурси Пункту поширюватимуть ідеї євроінтеграції України серед місцевої громади шляхом проведення інформаційних та культурно-просвітницьких заходів.

Під час скап-консультації з представником ГО «Товариство інтеграції Європа – Схід» Д. Дідиком присутні змогли почути інформацію про освітні можливості для молоді у Польщі, функціонування літніх мовних таборів для дітей та дорослих.

Виступаючі обмінялися думками стосовно популяризації знань про Європу, європейські цінності, євроінтеграцію України та про важливу роль бібліотеки у наданні відповідної інформації.

Учасники заходу переглянули тематичні відео: «Наша країна – серце Європи, або неймовірна Україна», «12 фактів про Україну» та «Подорож Європою: Чехія». Євромандрівка проходила на фоні яскравої, інформативної мультимедійної презентації, яка була доповнена вдало підібранами відеороліками.

Медведєв, В. «Бібліотека на колесах» популяризувала для Барської єврейської спільноти відеоінтерв’ю з онукою Шолом-Алейхема Бел Кауфман : [22 квітня Вінницьким товариством єврейської мови і культури в Барській районній бібліотеці проведено культурно-масовий захід для місцевої єврейської громади. Цього разу він був приурочений класику єврейської літератури Шолом Алейхему. Присутні переглянули відеоінтерв’ю з його онукою Бел Кауфман, американською письменницею і педагогом] / В. Медведєв // Барчани. – 2016. – 29 квіт. – С. 7.

29 квітня Чорнобиль: наш біль і сум : [в читальній залі Чернівецької ЦРБ відбулись урочистості з нагоди вшанування ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС, які підготувала М. Присяжна – бібліотекар-бібліограф районної бібліотеки. До участі в заході долучилось місцеве керівництво. На обліку в Чернівецькому р-ні знаходиться 60 учасників-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, 16 потерпілих внасладок Чорнобильської катастрофи (переселенці із забруднених зон)] // Чернівец. зоря. – 2016. – 29 квіт. – С. 4.

29 квітня у Немирівській районній бібліотеці для дітей з учнями 2-А класу НВК № 1 (класовод Г. П. Змерзла) пройшов бібліотечний урок «Журнали і газети малятам планети», метою якого було знайомство молодших школярів з журналами і газетами дитячої книгозбірні та формування у дітей уміння знаходити цікаву та корисну інформацію з періодичних видань. Бібліограф Л. О. Петрова розповіла другокласникам про історію виникнення періодики, про те, який шлях пройшов український дитячий журнал і яким він є сьогодні.

Відомо, що в Україні щорічно видається близько 100 назв дитячих газет і журналів. Діти дізналися, що районна бібліотека для дітей підписує 40 назв періодичних видань, тільки для молодших школярів, учнів 6-10 років, – 18 назв.

Квітень з метою виховання небайдужості до минулого і майбутнього своєї держави, співчуття до чужого болю як до свого, до загальнонародного болю як особистого, почуття любові до людини, землі, держави Оратівською центральною бібліотекою спільно з районним краєзнавчим музеєм для учнівської молоді підготовлено та проведено годину пам’яті «Терновий вінець Чорнобиля». Своїми спогадами з присутніми поділився ліквідатор аварії на ЧАЕС О. Ханас. В ході заходу читалися вірші письменників Оратівщини присв’ячені темі Чорнобиля, переглянуто документальні кадри хроніки тих подій, презентовано книжкову виставку «Чорнобиль. Наш біль. Наша пам’ять».

Квітень працівники Липовецької ЦРБ провели вечір-пам’яті «Чорнобиль – попередження набат, його уроків людство не забуде!..» для старшокласників Липовецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3.

Учням були представлені відеоролики вибуху на ЧАЕС, евакуація міста, а також кадри – Чорнобиль 30 років потому.

В ході проведеного заходу присутні ознайомились з бібліографічним оглядом літератури «Трагедія Чорнобиля у наших серцях».

Квітень напередодні Великодня в читальній залі Бершадської центральної районної бібліотеки відбувся майстер-клас для різних груп читачів, який провела вчитель образотворчого мистецтва і трудового навчання Бершадської ЗОШ № 3, майстриня-писанкарка В. В. Танадайчук. Юні читачі читальної зали та вихованці гуртка «Чарівні візерунки» Будинку дитячої творчості, керівник Р. В. Маніленко, із задоволенням прослухали розповідь провідного бібліотекаря читальної зали Н. А. Сидоренко про історію виникнення писанки, її різновиди, значення символів та орнаменту. В. В. Танадайчук познайомила усіх присутніх із різними техніками оформлення Великодніх оберегів, продемонструвавши спосіб колорування, крапанку, мальованку, техніку декупаж. Діти власноруч спробували різні форми декорування яєць, та прикрасили ними Великоднє деревце.

     

Квітень у вітринах КЗ «Жмеринська ЦРБ» влаштовано виставку-панораму «Цей світ не повинен загинути», яка приурочена Всесвітньому дню Землі. На виставці пропонується література екологічної тематики та представлені авторські роботи художниці Г. Кобильник.

Щорічно 7-го квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. До Всесвітнього дня здоров’я в КЗ «Жмеринська ЦРБ» на допомогу всім, хто потребує і розуміє цінність здоров’я, організовується ряд заходів та пропагується література з даної тематики. Також для учнів шкіл було проведено інформаційний брифінг «Краса – основа людської душі», оформлено перегляд літератури та у вітрині бібліотеки представлена виставка-інсталяція «Час обирати здоров'я».

Квітень в Іллінецькій районній дитячій бібліотеці відбулась чергова вистава лялькового клубу «Барвінок», що діє при РДБ. За мотивами однойменної повісті-казки Ю. Чеповецького. Оновлену виставу «Івасик і Змія» майстерно зіграли юні актори – учні 3-4 класів загальноосвітніх шкіл міста.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4
  5. Частина 5
  6. Частина 6

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше