ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Жовтень

Версія для друку

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Грабчак, О. «Гармонія» – бажана гостя на всіх святах : [про участь колективу «Гармонія» Височанського будинку культури Томашпільського р-ну у святі «Полонинське літо – 2016», що відбулося у червневі дні на Прикарпатті в Івано-Франківській області та участь колективу в «Театрі на городі» у 9-му обласному фестивалі борщу в с. Правилівка Оратівського р-ну] // Томашпіл. вісн. – 2016. – 5 жовт. – С. 3

5-9 жовтня народний ансамбль танцю «Барвінок» Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва за сприяння та організаційної підтримки Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації брав участь у Міжнародному фольклорному фестивалі «Trandafir de la Moldova», який традиційно уже 48-й раз пройшов у м. Ясси (Румунія) та є надзвичайно відомим і престижним у Європі. В цьому році у фестивалі взяло участь майже 20 колективів з Румунії, Молдови, України, Болгарії, Сербії, Польщі. Враховуючи те, з яким успіхом пройшли виступи колективу в минулому році, оргкомітет передбачив для «Барвінку» особливу програму перебування. Так, якщо для всіх колективів тривалість виступу складала 15 – 20 хвилин, то «Барвінок» радував глядача своїми сольними концертами тривалістю більше години. За високий виконавський рівень учасників, «Барвінок» став єдиним колективом, який було нагороджено дипломом «За високі досягнення у мистецтві».

7 – 9 жовтня у Львові відбувся Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Зірка української сцени 2016», де ансамбль народного танцю «Радість» (ЗОШ № 2, кер. Я. Бондарчук) представив м. Ладижин. З Вінницької області були представники ще і з м. Літин, всі інші учасники фестивалю з Харкова, Києва, Запорізької, Житомирської, Черкаської, Івано-Франківської, Львівської та інших областей. Всього членами журі за 2 дні було прослухано 190 номерів, ладижинський колектив змагався в народній хореографії, де посів 1 місце. На гала-концерт було відібрано тільки 30 номерів, серед яких і номер ладижинської «Радості» «Веселі гуцулята».

9 жовтня на сцені Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. К. Садовського пройшов п’ятий ювілейний відкритий Всеукраїнський інтегрований фестиваль творчості людей з обмеженими можливостями «Багряна осінь на Поділлі». На сцені театру зі своїми віршами та піснями виступило 19 мешканців Вінниччини та інших регіонів України.

 

12 жовтня в приміщенні Будинку офіцерів м. Вінниці відбулися прослуховування та відбір лауреатів на Всеукраїнський фестиваль «Сурми звитяги». Кращі з кращих отримають нагоду виступати на сцені Національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької у Львові, де 1 грудня відбудеться святковий гала-концерт. Чотирнадцятий Вінницький обласний дитячо-юнацький фестиваль мистецтв «Сурми звитяги» проводиться за участю дітей, учнівської та студентської молоді Вінницької області. Фестиваль ставить за мету широко пропагувати серед дітей та юнацтва кращі зразки мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях Національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті через пісенну спадщину Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також через сучасну українську молодіжну патріотичну пісню, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому майдані, Євромайдані, Революції Гідності. В рамках Фестивалю проходять конкурси: на кращу живописну, графічну, декоративно-тематичну композицію; конкурс на кращу героїко-патріотичну хореографічну композицію; конкурс авторської пісні; художнє читання.

Уманська, Л. Бирлівчанам аплодували стоячи : [народному аматорському колективу «Берегиня» Бирлівського сільського будинку культури Бершадського р-ну пощастило стати учасником Х фестивалю української народної пісні «Серпневий заспів», який проводився у м. Чорноморську Одеської області. На фольклорний конкурс з’їхалось вісімдесят колективів з усієї України і навіть з-за кордону. Солісти «Берегині» виконали три автентичні пісні. Щороку цей захід проводиться як обжинки] / Л. Уманська // Бершад. край. – 2016. – 13 жовт. – С. 3.

«Перлина Поділля»: [8 жовтня у Хмільнику відбувся Всеукраїнський конкурс спортивного танцю «Перлина Поділля – 2016». У конкурсі взяли участь учасники з Вінниці, Житомира, Хмельницького, Білої Церкви, Летичева, Коростеня та інших міст України. Хмільник представили вихованці танцювального клубу «Данс-Марія»] // Життєві обрії. – 2016. – 14 жовт. – С. 7.

Петрик, В. В гостях у міста Лева : [учасники молодшої, середньої та старшої вікових груп зразкового колективу спортивного і бального танцю Літинського районного будинку культури взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Зірка української сцени». Впродовж трьох днів вони демонстрували свої танцювальні вміння та здібності і здобули 4 призових місця – три перших і одне третє] / В. Петрик // Літин. вісн. – 2016. – 20 жовт. – С. 5.

Прокопенко, В. Доторкнутись до глибин народної творчості : [у Теплицькому районному будинку культури відбувся ХІV фестиваль фольклорного мистецтва «Душа без пісні, що безкрила птиця», приурочений пам’яті відомої фольклористки Є. Д. Тондій. На свято завітали колеги майже з двадцяти територіальних громад Тепличчини та Вінниці] / В. Прокопенко// Вісті Тепличчини. – 2016 – 20 жовт. – С. 7.

Романова, Н. Глуховецькі «Добряни» підкоряли столицю : [8 жовтня у Києві відбувся заключний етап Всеукраїнського регіонального фестивалю патріотичної та козацької творчості «А ми за волю», присвяченого пам’яті поета-пісняра М. Моцика. У гала-концерті було представлено колективи та виконавці з 5-ти областей України. Чоловічий вокальний колектив «Добряни» Глуховецького сільського будинку культури Козятинського р-ну виконав пісні «О, Україно», «Хтось та й вродить», в черговий раз підтвердивши свою високу виконавську майстерність та стали дипломантами фестивалю] / Н. Романова // Вісн. Козятинщини. – 2016. – 20 жовт. – С. 5.

«Денс-стиль» – клуб чемпіонів : [8 жовтня у Хмільнику відбувся конкурс спортивного танцю «Перлина Поділля – 2016», з якого зразковий дитячий колектив спортивного танцю «Денс-стиль» м. Бар повернувся з п’ятьма кубками та дванадцятьма першими місцями] // Барчани. – 2016. – 21 жовт. – С. 4.

Водолій, М. Останні акорди фестивалю : [у с. Кукавка Могилів-Подільського р-ну відбувся заключний етап V районного фестивалю народної творчості «Наддністрянські обереги», котрий приурочувався до 25-ї річниці незалежності України. Майстрині рукоділля Н. Якубовська, О. Бойко, В. Баландюк, Н. Бацалай представили на виставці свої роботи. В. Кушнір представила більше десятка власних віршованих і прозових книг, а також художні етюди. Пісенні сувеніри дарували гурти: народний колектив «Шанс», вокальні колективи «Калиновий цвіт», «Злагода», «Джерело», «Берегиня», «Мальви», весільні музики «Загравай»] / М. Водолій // Сл. Придністров’я. – 2016. – 21 жовт. – С. 8.

Руда, М. Ямпільському «Сонечку» аплодував Влад Яма : [8 жовтня молодша група зразкового танцювального колективу «Сонечко» Ямпільського будинку дитячої та юнацької творчості взяла участь в 1-му турі 3-го Всеукраїнського чемпіонату з хореографічного мистецтва «ArtDance-2017», організованого Міжнародним союзом мистецтв, що проходив в залі Чернівецької обласної філармонії, і виборола перше місце в номінації «Сучасний танець» у віковій групі 7-9 р. Цьогоріч у фестивалі взяли участь понад 100 танцювальних колективів з чотирьох областей України: Вінницької, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2016. – 21 жовт. – С. 1-2.

8 жовтня у Чернівецькій обласній філармонії відбувся перший відбірковий тур III Всеукраїнського чемпіонату з хореографічного мистецтва «ArtDance 2017». Конкурсанти змагалися у наступних номінаціях: класичний танець, східний танець, народний танець, народна стилізація, сучасний танець (джаз, модерн, контемпорарі), вуличний танець (хіп-хоп, джаз-фанк, брейк-данс), естрадний танець, естрадно-спортивний танець та естрадно-бальний танець. Зразковий аматорський ансамбль естрадного танцю «Мрія» Бершадського районного будинку культури став «Золотим чемпіоном» в номінації «естрадний танець».

12 жовтня вихованці Томашпільського будинку дитячої творчості: фольклорно-етнографічний ансамбль «Вербиченька», ансамбль танцю «Шарм», ансамбль танцю «Веселка» разом із вихованцями відділення рукопашного бою «Альтаїр» РДЮСШ, взяли участь у ХІV обласному дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв «Сурми звитяги», який проводився з метою виховання у дітей та молоді патріотизму, любові до України, поваги до історії та героїчного минулого нашого народу. В номінації «Вокальні ансамблі» фольклорно-етнографічний ансамбль «Вербиченька» зайняв І місце, представивши на розгляд журі дві автентичні пісні «Як збирався я на війноньку» та «Козацька стройова», записані від відомої фольклористки з с. Стіна Томашпільського р-ну З. Чорної. В номінації «Хореографія» ансамблі танцю «Шарм», «Веселка» та вихованці відділення рукопашного бою «Альтаїр» зайняли ІІ місце із танцювальною композицією «Єднаймось, браття українці».

14 жовтня народний аматорський фольклорний ансамбль «Любисток» Жабокрицького будинку культури Крижопільського р-ну взяв участь у фестивалі козацької пісні та козацької страви «Покрова – козацькая мати», який відбувся в с. Нова Ободівка Тростянецького р-ну. Серед учасників фестивалю були колективи із Тростянецького, Крижопільського та Бершадського районів. Колектив «Любисток» презентував на святі козацькі пісні: «Ой розвивайся та сухий дубе», «Ой піду я в очерет» та «Гуляв я три роки». Всі три пісні мали величезний успіх у глядачів та схвальні відгуки журі фестивалю.

15 жовтня в Одесі вихованці Гайсинської музичної школи по класу фортепіано А. Шуляр та О. Шуляр на чолі з викладачем мистецького закладу І. М. Маруненко взяли участь у Міжнародному конкурсі «Музика єднає нас» в рамках Тижнів Німеччини в Україні на краще виконання творів німецьких композиторів та німецьких народних пісень в номінації «фортепіано». Конкурсна програма складалася з двох творів. За підсумками конкурсу А. Шуляр була нагороджена Дипломом лауреата ІІІ ступеня, О. Шуляр була нагороджена Дипломом учасниці конкурсу.

16 жовтня працівниками Соболівського сільського будинку культури був організований та проведений виїзний концерт «З Україною в серці» в с. Метанівка Теплицького р-ну, присвячений Дню захисника України. На цьому святі прозвучали виступи ансамблю української пісні «Українка», учасників гуртків дорослого сольного співу та художнього читання, були запрошені артисти із с. Велика Мочулка, ілюзіоніст М. Москалюк та гуморист із с. Брідок В. Прибила. Також був продемонстрований відеопроект «Історія створення свята».

Мікоян, С. «Любисток» у Тростянці : [14 жовтня у Тростянці відбувся міжрайонний фестиваль-конкурс козацької пісні. Бершадщину представив народний фольклорно-етнографічний колектив із Хмарівки «Любисток». Сільські артисти майстерно виконали дві пісні «Їхав козак з України» та «За широким, за Дніпром»] / С. Мікоян // Бершад. край. – 2016. – 21 жовт. – С. 3.

22-23 жовтня у приміщенні Мистецького центру Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського пройшов ІІІ Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв «Єднаємо серця 2016». Учні Гайсинської музичної школи стали дипломантами конкурсу в номінації «Естрадний вокал». За зайняте ІІ місце Дипломами були нагороджені Т. Кащук та І. Цехмейструк. А. Корненко була нагороджена Дипломом за зайняте ІІІ місце. Іллінецький зразковий аматорський хореографічний колектив «Фантазія» Іллінецького районного будинку культури також прийняв участь у конкурсі. У номінаціях «Естрадна хореографія» (вікові категорії 4-8 та 9-12 р.) було представлено хореографічні композиції «Метелики» та «Байкери»; у номінаціях «Сучасна хореографія» та «Народна хореографія», (вікова категорія 13-17 р.) – хореографічні композиції «Графіті» та «Ярмарок». В ході напруженої боротьби юні вихованці «Фантазії» здобули перші місця у всіх вікових категоріях та номінаціях. Зразковий аматорський хореографічний колектив «Непосиди» Самгородоцької ДМШ Козятинського р-ну отримав І, ІІ та ІІІ місця у номінаціях «Сценічна хореографія», «Народно-стилізована хореографія» та «Сучасна хореографія». Зразковий аматорський колектив народного танцю «Подільський вітерець» Глуховецького селищного будинку культури Козятинського р-ну зайняли почесне ІІ місце у номінації «Класична хореографія». Теплицький район представляв зразковий хореографічний колектив «Фантазія» районного будинку культури, продемонструвавши свою виконавську майстерність у двох номінаціях: «Народна творчість»(13-17 років) – танець «Дівочі витрибеньки» та «Сучасна хореографія»(12-13років малі форми) – танець «Сучасні дівчата».

Яскраві перемоги вокалістів та хореографічних колективів нашого краю : [у приміщенні Мистецького центру Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського пройшов ІІІ Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв «Єднаймо серця». Для участі у заході відгукнулися солісти та творчі колективи з Київської, Одеської, Вінницької, Львівської, Хмельницької, Житомирської, Тернопільської, Дніпропетровської, Черкаської, Полтавської, Запорізької. Миколаївської областей. Учасники свята змагалися в жанрових конкурсах таких як хореографічне, вокальне, театральне, циркове та інструментальне мистецтво. Захід організовано ГО «Єднаємо серця», головною метою діяльності якої є розвиток та популяризація національної української культури, виявлення, заохочення та підтримка талановитих дітей і молоді в різних видах мистецтва] // Козятин. експрес. – 2016. – 27 жовт. – С. 5.

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Жовтень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше