ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Жовтень

Версія для друку

Музейна діяльність

На базі Вінницького художнього музею Міністерство культури України влаштувало спеціальні курси, на яких музейників з усієї України навчатимуть експертизі творів мистецтва. Під час практичних занять фахівці музейної справи ознайомилися з фондовими колекціями, які належать Вінницькому художньому музею. Впродовж п’яти днів визначали авторів робіт, та їхню цінність.

4 жовтня до Бершадського районного краєзнавчого музею завітали учні 5, 8 та 9-го класів Маньківської ЗОШ I-II ст. Для них було проведено оглядову екскурсію по музею та тематичну екскурсію «Віхи державотворення на Вінниччині» до 150-ти річчя від дня народження М. Грушевського молодшим науковим співробітником музею з питань туризму та краєзнавства Г. Шевчук.

12 жовтня в Академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею було відкрито виставку «Саксонське дзеркало і Магдебурзьке право – основи для Європи», матеріали якої надані Центром політичної освіти землі Саксонія-Ангальт (Німеччина). Виставку було створено під науковим керівництвом професора кафедри цивільного права Х. Люка (Галле-Віттенберзький університет ім. М. Лютера). Презентація проекту відбулась 1 лютого – 10 березня 2006 р. в парламенті Саксонії-Ангальт. Досі виставка демонструвалась містами Німеччини, побувала у Бельгії, Республіці Білорусь, Україні (Київ, Переяслав-Хмельницький). Вінницький обласний краєзнавчий музей доповнив виставку матеріалами, що розповідають про існування Магдебурзького права на Поділлі.

Ткаченко, О. У музеї міста відкрито нову залу «Звитяги і мужності» : [у Козятинському музеї міста відкрито нову залу та виставку картин учасника бойових дій на сході України О. Данілевича «Аура душі воїна». У виставці представлено портрети, предмети, речі, літературу про відомих козятинчан періоду І та ІІ Світових війн, учасників бойових дій в Афганістані та фотогалерея із 14-ти воїнів, котрі загинули в АТО] / О. Ткаченко // Вісн. Козятинщини. – 2016. – 20 жовт. – С. 6, 7.

Ратушняк, О. Відвідали фотовиставку : [20 жовтня у Піщанському районному краєзнавчому музеї відбулася фотовиставка присвячена 177-й річниці виникнення фотографії «Піщанський район – перлина Вінниччини». Більшість представлених на виставці робіт зроблені у незвичайну пору: ранні світанки, негода, під час атмосферних опадів тощо] / О. Ратушняк // Піщан. вісті. – 2016 – 28 жовт. – С. 4.

28 жовтня працівники музею «Літературна Немирівщина» разом із вчителями Великобушинської ЗОШ І-ІІІ ступенів підготували виховну годину «Тільки пам’ять не сивіє…» для учнів шостого, сьомого та восьмого класів. Діти ознайомилися з музейною виставкою фотографій на військову тематику. Із захопленням учні слухали цікаві факти, розповіді про військові дії, про рух підпільників, дії партизанських загонів на території Немирівщини.

Жовтень у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилась 68-ма обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, організована Вінницьким обласним центром народної творчості. Кожного року, напередодні Дня українського козацтва, у Вінниці відкривається обласна виставка народного мистецтва, яка дає шанувальникам народного мистецтва гарну нагоду познайомитись з новими роботами відомих подільських майстрів, а також відкрити для себе нові імена. В цьому році свої картини, гончарне мистецтво, різьбу по дереву, розмаїття вишитих рушників, сорочок, панно і карти, флористичні картинки, ляльки-мотанки представили митці із усіх куточків області. Серед них юні художниці Станіславчицької ДМШ Жмеринського р-ну – Н. Новроцька і Ю. Солян. Гарний настрій учасникам заходу дарував народний аматорський колектив троїстих музик «Вусачі» Браїлівського міського будинку культури. Всього 92 учасника виставки, які представили понад 500 робіт різних видів народного мистецтва Вінниччини.

 

Жовтень народний музей історії с. Бондурівка Чечельницького р-ну організував відпочинок дітей з метою ознайомлення їх з народно-прикладним мистецтвом та традиційними ремеслами краю. Виставкова зала музею облаштована та прикрашена експозиціями персональних виставок та окремими експонатами майстрів народної творчості Чечельниччини та с. Бондурівки. Тут можна проглянути, прослідкувати і проаналізувати розвиток культури і мистецтва південного Поділля протягом ХХ – початку ХХІ ст. Художня вишивка, художня обробка дерева, лозоплетіння, розпис, в’язання, плетіння, шиття, ткацтво, гончарство, малярство, столярство, бондарство, відомі і невідомі майстри Чечельниччини та с. Бондурівки. На виставці репрезентовані доробки династії малярів Видмишів з с. Каташин (кінець ХІХ – початку ХХ ст.); династії гончарів М. Д. Тодорашка (кінець ХІХ – початку ХХ ст.); художника і столяра І. О. Бурдейного (2-га половина ХХ ст.); В. О. Юсипишина (кінець ХХ – початку ХХІ ст.); Г. І. Шкільнюк та К. К. Осадчук (ХХІ ст.) з Бондурівки; А. Л. Круть, А. В. Доніка-Білозор (ХХІ ст.) – Чечельник; І. М. Михальченко (середина ХХ ст.) с. Торканівка; Л. М. Бурлака (ХХІ ст.) з Демівки – майстрині по бісеру і десятки інших.

Театрально-концертна діяльність

7 жовтня на малій сцені Вінницького обласного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбулася прем’єра вистави «Бог пообіцяв…» режисер-постановник О. Бандура. Комедія поставлена за п’єсою німецького драматурга У. Хуба «Біля ковчега о восьмій». Актори театру розіграли динамічний, зухвалий і смішний спектакль, в якому без повчальностей і моралей, весело і ненав’язливо шукали відповіді на питання, які хвилюють багатьох.

10 жовтня на базі Тульчинського училища культури відбувся масштабний інформаційно-просвітницький захід на тему гендерної рівності чоловіків та жінок. На запрошення представників управління соціального захисту населення райдержадміністрації, до студентів 1-го курсу місцевого навчального закладу завітали – голова Вінницької громадської організації «Інформаційний просвітницький центр «ВІСЬ» С. Дубина та соціальний театр студентів Вінницького технічного коледжу. Соціальний театр у Вінниці діє два роки, таку форму донесення інформації до однолітків обрали самі студенти-волонтери. Мініатюри для свого соціального театру теж створювали самі. Актори цього театру уже вийшли за межі Вінниці, їх з радістю запрошують до себе навчальні заклади у районах.

11 жовтня з нагоди 80-го ювілейного сезону у Вінницькому будинку офіцерів відбувся виступ Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського. Найкращі танцюристи України, що неодноразово підкорювали знамениті сцени світу, вдарили гопака і презентували всі найкращі номери свого славетного ансамблю. До нової програми увійшли старовинні і сучасні танці різних регіонів України. Глядачі побачили динамічну та витончену фольклорно-хореографічну виставу, отримали заряд колосальної енергії.

18 жовтня на сцені Вінницького обласного музично-драматичного театру ім. М. Садовського актори Черкаського академічного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка презентували мюзикл «Танго Марії», а для дітей музичну казку «Усі миші люблять сир». «Танго Марії» – вистава за мотивами однойменного твору видатного аргентинського композитора, засновника напрямку «танго нуво» А. П’яццоли (лібрето – О. Юрін). Найголовнішим виразним засобом у вирішенні вистави було танго – танець у різних своїх проявах і стилях: аргентинського, простонародного та європейського. Кожному виконавцю довелось оволодіти специфічною пластикою танго.

Жовтень аматорський театр «Ресурс» (м. Вінниця) гастролював у Латвії зі спектаклем українською мовою «Райніс і Аспазія. Роман у листах». Вистава присвячена подружжю латиських письменників-класиків і культурних діячів Райнісу і Аспазії була показана латиській та українській громадам Риги 21 жовтня в Академічній бібліотеці Латвійського університету та 25 жовтня в Меморіальному музеї Райніса і Аспазії (Рига). Підготовка і організація гастрольного туру до Латвії відбулась за підтримки Посольства Латвії в Україні, Посольства України в Латвії та Товариства підтримки України.

Музичне життя Вінниччини

7 жовтня у Ладижинському палаці культури «Прометей» відбувся концерт, присвячений Дню музики. В концерті брали участь учні та викладачі школи, звучали сольні ансамблеві та хорові номери. Концерт підготували та провели викладачі теоретичного відділу школи І. В. Мезеніна та М. М. Смірнова. Талановиті емоційні виступи учасників концерту та чудова музика приємно вразила всіх присутніх у залі.

12 жовтня в залі Гайсинської музичної школи Вінницького р-ну відбулося свято першокласників. В цьому навчальному році в сім’ю музикантів та художників школа прийняла 60 учнів. Зі словами привітання до присутніх звернувся директор школи М. Д. Бондар. На концерті панував піднесений настрій, виступи кращих учнів та колективів зустрічали бурхливими оплесками. Фінальним акордом концерту став виступ першокласників, які виконали твір «Весела пісенька».

13 жовтня у циклі концертів «Знай наших» Вінницька обласна філармонія надала сцену для виступу струнному квартету столичних музикантів, серед яких є і вінничанин за походженням, відомий місцевій публіці скрипаль – М. Грінченко. Разом з ним грали: К. Бондар – скрипка, К. Кулеба – альт, А. Александров – віолончель. Прозвучали твори Й. Гайдна, Ф. Мендельсона і С. Франка.

Бондар, О. Вшанували знаного земляка : [6 жовтня в с. Дмитрашівка Піщанського р-ну відбувся V обласний фестиваль хорового мистецтва ім. П. Муравського. У цьому прекрасному святі взяли участь кращі народні аматорські хорові колективи Вінниччини: народна аматорська хорова капела «Діброва» ім. П. І. Муравського, народна аматорська хорова капела Немирівського районного будинку культури, хоровий колектив «Зачарована долина» Дмитрашівського сільського будинку культури, народний аматорський хоровий колектив працівників культури Чечельницького р-ну, народний аматорський хоровий колектив працівників культури Вінницького р-ну, молодіжний хор Одеської єпархії УПЦ, народний інструментальний ансамбль «Колорит» Піщанської дитячої музичної школи. Учасникам фестивалю було вручено грамоти управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації] / О. Бондар // Піщан. вісті. – 2016. – 14 жовт. – С. 6.

16 жовтня в м. Умань відбувся VI Всеукраїнський фестиваль-конкурс інструментального, вокального, хореографічного, театрального мистецтв та театрів мод «Квітуча країна». Засновниками та організатори фестивалю-конкурсу є Національна Всеукраїнська музична спілка, Всеукраїнська спілка сучасної та естрадної хореографії, відділ культури і туризму Уманської міської ради, державний педагогічний університет ім. П. Тичини, дендрологічний парк «Софіївка», творчий проект «Тріумф-Fest». Учні Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького взяли активну участь у конкурсі та здобули чимало призових місць: Д. Барткова – Диплом лауреата І ступеня у номінації «народний вокал»; фортепіанний ансамбль у складі В. Гоцуленко та О. Герасименко – Диплом лауреата ІІ ступеня у номінації «інструментальна музика – фортепіано»; І. Погребняк – Диплом лауреата ІІ ступеня в номінації «інструментальна музика – баян.

18 жовтня в Іллінецькому районному будинку культури відбувся районний семінар-практикум для керівників колективів вокально-хорового жанру. Семінар проводився на базі народного аматорського камерного хору Іллінецького районного будинку культури. У семінарі були задіяні представники всіх клубних закладів району, що свідчить про велику зацікавленість керівників аматорських колективів питаннями розширення творчого досвіду, підвищення професійного рівня та поповнення новим матеріалом. Завідувач сектору культури і туризму Іллінецької райдержадміністрації О. Письменна зазначила, що із 236-ти формувань, які функціонують у клубних закладах району, 97 – вокально-хорові колективи, що складає 41,1% від їх загальної кількості. У вокально-хорових коллективах нараховується 1066 учасників, що становить 8,9% жителів району. Із 18-ти аматорських колективів, яким присвоєно звання «народний», 9 – колективи вокально-хорового жанру. У семінарі взяла участь провідний методист з вокально-хорового жанру Вінницького обласного центру народної творчості Н. Джус.

19 жовтня на сцені Вінницької обласної філармонії для жителів та гостей міста у супроводі академічного камерного оркестру АРКАТА обласної філармонії (художній керівник та головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Г. Курков) грав лауреат міжнародних конкурсів, одеський піаніст Г. Кожухар. Цей концерт продовжив абонементний цикл «STEINWAY&K». До його програми увійшли фортепіанні твори Ліста, Скрябіна, Рахманінова та Моцарта.

Корольова, А. Кожний день – з музикою : [1 жовтня у Чечельницькій дитячій музичній школі урочисто відзначили Міжнародний день музики. Впродовж концерту діти виконували різноманітні музичні твори із світової класики, українських та інших визнаних композиторів] / А. Корольова // Чечельниц. вісн. – 2016. – 20 жовт. – С. 2.

Герасимчук, Н. Лише творчий викладач може виховати творчу особистість : [про творчу діяльність та здобутки Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького. Це єдиний спеціалізований мистецький навчальний заклад у районі. Тут займаються понад 300 учнів. Педагогічний колектив – 28 креативних викладачів. Учні школи є неодноразовими переможцями різноманітних музично-виконавських конкурсів різних рівнів] / Н. Герасимчук // Бершад. край. – 2016. – 21 жовт. – С. 4.

21 жовтня в музичній світлиці Стрижавської дитячої музичної школи Вінницького р-ну відбувся тематичний конкурс виконавської майстерності серед учнів струнно-народного відділу, в якому прийняло участь 20 учнів. У двох вікових групах змагались учні середніх і старших класів. Всі учасники конкурсу справились із поставленим завданням. Присутні на заході батьки, викладачі та учні отримали велике задоволення від концерту за творами сучасних композиторів.

27 жовтня у рамках заходів з відзначення Дня визволення України від фашистських загарбників у приміщенні музичної школи Теплика відбувся концерт за участю артистів Київської філармонії: заслуженої артистки України Є. Ліпітюк, лаурета міжнародних конкурсів С. Бортника та заслуженого діяча мистецтв України В. Полянського.

Піхачек, М. Третє хорове свято «Школа Павла Муравського» : [14 жовтня у концертній залі Будинку архітектора, м. Київ, відбувся святковий концерт, в якому взяли участь хорові колективи України: Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г. І. Майбороди, Народна хорова капела «Діброва» ім. П. Муравського Піщанського районного будинку культури Вінницької області, вокальний ансамбль «Покров», Муніципальна академічна чоловіча хорова капела ім. Л. М. Ревуцького, Муніципальний академічний камерний хор «Київ». У програмному виконанні учасників «Діброва» прозвучали три українські пісні, а саме: «Ой, там, на горі», «Чорна хмара з-за лиману», «Сонце низенько»] / М. Піхачек // Піщан. вісті. – 28 жовт. – С. 5.

30 жовтня у Вінницькій обласній філармонії відбувся концерт Є. Грушина – українського неокласичного композитора та піаніста, одного з небагатьох представників неокласичного стилю в Україні. Таким чином талановитий нео-класик презентував свій новий альбом «Once». Разом з ним на сцені виступив струнний квартет із друзів, який і допомагав під час запису альбому. Стиль, в якому творить композитор – сучасна класика (modernclassical), поєднує академізм, мінімалізм та неокласицизм. За п’ять років творчості Є. Грушин дав понад 200 концертів, видав чотири альбоми та став автором саундтреків до п’яти вітчизняних фільмів. Новий альбом «Once» є четвертим альбомом Є. Грушина (попередні релізи: «Inside», «Absolution», «Dominicano»).

31 жовтня в приміщенні Соболівської дитячої музичної школи Теплицького р-ну за участі зразкового фольклорного колективу «Цвіт папороті» Соболівського сільського будинку культури та дитячого фольклорного колективу музичної школи відбулося обрядове дійство «Обжинки». Учнями школи на цьому святі було вдало відтворено традиції та звичаї рідного села.

Жовтень у Крижопільській школі естетичного виховання лунав концерт, присвячений Міжнародному дню музики, під назвою «Музика торкається душі». Яскравими були сольні номери баяністів, акордеоністки, лірично й витончено грали піаністи, вокалісти відтворили різностильовість та багатожанровість пісенної культури, учень-духовик вразив технічністю й оригінальністю виконання, з творчим запалом виступили молодша, середня та старша група колективу «Каприз» у ритмах сучасної танцювальної музики.

Кіномистецтво

22 вересня – 3 жовтня в 250-ти містах на всіх континентах світу пройшов щорічний Манхеттенський кінофестиваль. Кожен глядач міг стати членом міжнародного журі і взяти участь у виборі кращої короткометражки року. Голосували і вінничани після перегляду стрічок у кінотеатрі «Родина». Голосування вінницьких кіноманів виглядає так: «Тримайся» – перше місце, на другому з однаковою кількістю голосів «Бравіст» та «Я – олівець» і на третьому стрічка «Тунель». Краща актриса – Чарлі Чан Дагель («Тримайся»). Всього у голосуванні взяло участь 255-ть вінницьких любителів кіно. Фаворитом всесвітнього глядацького журі знову ж став фільм «Тримайся» (Holdon) Шарлотти Скотт-Вілсон з Нідерландів.

21 – 27 жовтня сто однохвилинних фільмів з усього світу вінничани змогли переглянути у кінотеатрі «Родина». Така подія відбулася у рамках Всеукраїнського фестивалю однохвилинного кіно з усього світу – «100 фільмів за 100 хвилин 2016». Цьогоріч організатори фестивалю вп’яте поспіль вибрали з багатьох тисяч фільмів «однохвилинну сотню», яка покликана відновити стомлені мозкові клітини надшвидкового життя. Це повноцінні фільми, кожен з яких апелює до глядача та розповідає історії, які, здавалось би, неможливо вкласти в одну хвилину, підтверджуючи своїм прикладом вислів «Стислість – сестра таланту!». Традиційно значну увагу на «100 фільмів за 100 хвилин 2016» було приділено українському кіно – 10 робіт програми – це фільми наших режисерів.

28 – 31 жовтня у Вінниці у кінотеатрі «Родина» відбувся ІІ кінофестиваль «Короткий метр із Нідерландів». Також цього місяця фестиваль пройшов і в інших містах України:  Києві, Харкові, Львові, Луцьку. Всього в рамках фестивалю було показано 18 короткометражних фільмів, що надані Інститутом кіно Нідерландів. Традиційно програма фестивалю складалася із двох частин – двох програм, до кожної з яких було включено по 9-ть фільмів. До кожної із програм увійшли фільми різних жанрів: комедії, драми, анімація, фентезі, мелодрами. Всі фестивальні фільми мають високий міжнародний рейтинг кінокритиків.

Образотворче мистецтво

7 жовтня у Вінниці на Європейській площі громадською організацією «Лабораторія актуальної творчості» було реалізовано проект «Європейський вернісаж», присвячений Дню художника. Це була виставка творчих робіт митців різних жанрів і напрямків образотворчого мистецтва в публічному просторі Вінниці. Також, в межах проведення вернісажу, відбувся майстер-клас з живопису та спільне малювання триптиху «Місто». Під час «Європейського вернісажу» відбулося нагородження призами художників, які відзначились у 2016 році.

17 – 24 жовтня в Регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» у Вінниці пройшла персональна виставка талановитого художника, письменника, драматурга В. Рибачука, присвячена його ювілею. Картини художника прикрашають вісімнадцять найпрестижніших музеїв і галерей України, є у колекціях банків, навчальних закладів, у музеях США, Швейцарії, Словаччини, у приватних колекціях найвідоміших людей держави та колекціонерів світу. В. Рибачук нагороджений медаллю ООН за внесок у розвиток світової культури (2006 рік).

Шамраєнко, Л. Світ, де вирує віра, надія, любов : [у Тростянецькому районному краєзнавчому музеї закінчилась виставка «Україно, ти для мене – диво!» самодіяльної художниці з с. Гордіївка О. Сандул. Персональну виставку художниці було представлено вперше. Тематичною основою картин, здебільшого, є українська народна пісня, мальовничий побут та звичаї українського села] / Л. Шамраєнко // Тростян. вісті. – 2016. – 21 жовт. – С. 6.

Медведєв, В. «Малювати картини руками не можна – лише серцем, що б’ється в душі» : [9 жовтня у Барській районній бібліотеці було презентовано виставку художніх полотен викладачки образотворчого мистецтва Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського Н. Підгорної. Улюбленими жанрами художниці є пейзаж і натюрморт з квітами, портрети. Виставки Н. Підгорної експонувалися у Барі, Вінниці, Польщі] / В. Медведєв // Поділ. край. – 2016. – 21 жовт. – С. 4.

23 жовтня у Вінниці в мистецькій галереї «АртШик» було відкрито виставку картин «Vinnytsia Style Art». Особливістю виставки є те, що на ній презентувалися картини непрофесійних художників Вінниці і не тільки. Організатор виставки – ГО «Асоціація культурного підприємництва Pik Art», партнери – ТД «Галерея Інтершик», спілка підприємців «Стіна», Вінницька міська рада, медичний центр «Статус», студія «Лавка чудес» та ТС «Мега смак». Кожен з майстрів, робота яких була презентована, успішний в своїй сфері діяльності. Юристи, лікарі, адвокати, економісти, ТОП-менеджери та бізнес-тренери. Вони дуже різні і в той же час дуже схожі. Їх об’єднує одна, але суттєва деталь: вони абсолютно творчі люди – відкриті всьому новому.

Жовтень у виставковій залі спілки художників Вінниці відкрили збірну виставку, присвячену професійному святу майстрів пензля, що відзначається щорічно у другу неділю жовтня. На виставці твори всіх видів образотворчого мистецтва: портрети, пейзажі, натюрморти, графіка, абстракція, гобелен. Серед майстрів, чиї роботи представлені, є заслужені і давно відомі імена, а також зовсім молоді митці.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Кубляк, С. Козацькому роду нема переводу : [14 жовтня в Рівненському будинку культури Мурованокуриловецького р-ну вшановували учасників народного аматорського чоловічого ансамблю «Рівненські козаки», який відсвяткував свій 50-ти річний ювілей. Це було свято спогадів і творчості, яке нікого не залишило байдужим] / С. Кубляк // Наше Придністров’я. – 2016. – 21 жовт. – С. 5.

Ковтун, М. Наша гордість – «Зозулята» : [про історію створення та плідну творчу діяльність зразкового аматорського фольклорного колективу «Зозулята» Гайсинського р-ну. Колектив має чимало дипломів управління культури і туризму Вінницької ОДА та обласного центру народної творчості, є лауреатом багатьох Всеукраїнських, обласних та районних фестивалів] / М. Ковтун // Трибуна праці. – 2016. – 21 жовт. – С. 2.

Підтвердили свої почесні звання : [14 жовтня в рамках святкування 576-ї річниці Браїлова підтверджували почесне звання «народний» такі колективи: зразковий народний аматорський колектив троїстих музик «Вусачі» Браїлівського міського будинку культури, зразковий аматорський духовий оркестр Браїлівського міського будинку культури, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Купавонька» Демидівського сільського будинку культури Жмеринського р-ну] // Жмерин. меридіан. – 2016 – 22 жовт. – С. 4.

25 жовтня у Лозівському сільському клубі Козятинського р-ну два аматорські колективи української пісні «Лозівчанка» Лозівського сільського клубу та «Подоляни» Вівсяницького сільського будинку культури в черговий раз підтвердили своє почесне звання «народний аматорський колектив». У виконанні обох колективів вже багато років лунають різноманітні музичні твори: українські народні та авторські, a-capella, жартівливі та ліричні пісні. Оцінювала творчу роботу народних аматорських колективів компетентна комісія з Вінниці: О. І. Назарець – заступник директора Вінницького обласного Центру народної творчості; Н. І. Джус – провідний методист з вокально-хорового мистецтва обласного центру народної творчості та О. Остапчук – артист академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії.

Декоративно-прикладне мистецтво

Корифей подільської витинанки : [розповідається про хмільницького майстра стародавнього виду декоративного-прикладного мистецтва – витинанки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, відмінника народної освіти Д. І. Власійчука] // Життєві обрії. – 2016. – 7 жовт. – С. 8.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Жовтень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше