ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Червень

Версія для друку

Кіномистецтво

15 – 17 червня у Вінниці пройшла акція «Відлуння 19 Міжнародного фестивалю документального кіно Їглава». В рамках цього заходу було проведено показ шести документальних кінострічок, які знімались режисерами Європи по усьому Євразійському континенту. Їх демонстрували у кінотеатрі «Родина». Акція «Відлуння XIX Міжнародного фестивалю документального кіно Їглава» організована Чеським центром за підтримки департаменту культури Вінницької міської ради та кінотеатру «Родина».

17 – 19 червня дві ночі у кіно з найцікавішими стрічками останнього часу, що доступні всім лише за безкоштовним запрошенням відбуваються нині завдяки Вінницькій міській раді, міському департаменту культури та кінотеатру «Родина». Це вже третій поспіль щорічний літній проект «Ніч у кіно», що проходить під гаслом «Проведи чудовий вечір з друзями! Живи спілкуючись!». Традиційно до кіно-ночі фойє кінотеатру «Родина» перетворюється на затишну лаунж-зону, стіни якої прикрашені барвистими картинами. Тут можна посмакувати ароматною кавою, пригоститись солодощами та поспілкуватись на теми кіно.

Образотворче мистецтво

1 червня – 10 липня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею триває вернісаж VІ Вінницького бієнале художнього текстилю юних авторів «Світ у клаптику». Перша виставка була експонована у 2006 р. до Міжнародного дня захисту дітей. В нинішній експозиції представлені твори дітей та молоді у техніках художнього текстилю – гарячий та холодний батик, розпис полотна, аплікація, гобелен, традиційна українська іграшка лялька-мотанка, авторська м’яка іграшка. На відкритті також відбувся бліц-конкурс на тему «Я люблю Україну». На меті проведення бієнале постає завдання ознайомити глядачів з доробком юних талантів не тільки Вінниці, але й України, налагодження творчих контактів та активізації міжрегіональної комунікації, а також обмін педагогічним досвідом, мистецькими ідеями. У проекті взяли участь 73 юних художники віком від 7 до 17 років. Старанність юних майстрів художнього текстилю була відмічено у двадцяти номінаціях, але всі учасники отримали видання Вінницького обласного краєзнавчого музею. У Вінниці склалося міцне професійне середовище майстрів художнього текстилю, які неодноразово були відмічені на всеукраїнському рівні. Серед них переважна більшість – викладачі образотворчого мистецтва у дитячих художніх закладах. У Вінниці утворилася таким чином потужна школа художнього текстилю, що і надихнуло організаторів на ідею бієнале.

8 червня до дня народження заслуженого діяча мистецтв України, директора Вінницького обласного художнього музею І. Безбаха відкрито його персональну виставку, що носить назву «Мислю образами». В експозиції близько сорока полотен, створені художником у різні періоди творчості. Їх тематизм, що в основному не виходить за рамки пейзажного жанру і лише іноді доповнений натюрмортами та портретами, окреслений сферами психологічного та філософського сприйняття. Авторський стиль Іллі Васильовича склався завдяки поєднанню організаційно-адміністративних функцій директора та позиції тонкого і вдумливого художника.

8 червня у холі Вінницької міської ради відкрито виставку польського художника В. Онека. Відкрити виставку мали честь Директор департаменту культури М. Філанчук та Почесний Консул України в Тарнові Б. Бабуська. В. Онак закінчив Академію Образотворчих Мистецтв у Кракові. Займається станковим малярством. Свої роботи презентував на виставках у багатьох країнах. Його твори входять до зібрань колекціонерів Бельгії, Франції, Іспанії, Японії, Англії, Швеції, США, Бразилії, Австралії та Польщі.

  

15 червня за участю творчої інтелігенції області, у холі редакції журналу «Вінницький край» відкрилась персональна постійно діюча виставка відомого вінницького художника А. Павлюка. Участь у заході, незважаючи на поважний вік, взяв і автор картин – А. Г. Павлюк. «У цій залі представлено близько п’яти десятків робіт різних періодів ,– зауважив він,– це й портрети і пейзажні полотна, але всі ці картини неодмінно пов’язані із Вінниччиною». Тож віднині картинами А. Павлюка, виконаними у стилі соцреалізму, можуть помилуватися як вінничани, так і гості міста.

 

Налужний, І. «Картини з життя-буття» : [22 червня у Будинку народної Творчості Могилева-Подільського місцевий художник М. Г. Олійниченко представив чергову виставку картин під назвою «Картинки з життя-буття», до якої увійшла 51 робота на родинно-побутові теми. Художник постійно вдосконалює власну майстерність, невтомно працюючи над створенням власних картин. У творчому доробку митця більше тисячі творів та безліч персональних виставок у різних містах області та за її межами] / І. Налужний // Краяни. – 2016. – 23 черв. – С. 7.

Осадча, Л. Найбільше щастя – працювати для власної душі : [про життя та творчість художника-живописця і графіка О. М. Батаєва. Виставка робіт митця представлена у Жмеринському історичному музеї. Живе дихання картин, їх емоційність і самобутність, наповнюють кожний мазок майстра] / Л. Осадча // Жмерин. газ. – 2016. – 24 черв. – С. 12.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

6 червня в Шаргородському районному Будинку культури проведено атестацію трьох народних аматорських колективів Шаргородського р-ну на предмет підтвердження звання «народний» та присвоєння одному з аматорських колективів звання «зразковий». Почесне звання «народний» підтверджували за жанрами мистецтва, а саме: вокально-хоровий ­ народний аматорський хоровий колектив Шаргородського районного будинку культури, народний аматорський чоловічий ансамбль народної пісні «Явір» Мурафського сільського будинку культури; музичний ­ народний аматорський оркестр народних інструментів Джуринської дитячої музичної. Крім того, колектив хореографічного жанру – студія естрадного танцю «ROYAL DANCE» атестувався на предмет присвоєння почесного звання «зразковий». Остаточне рішення про підтвердження звання «народний» та присвоєння звання «зразковий» прийматиме колегія управління культури і мистецтв Вінницької ОДА.

Декоративно-прикладне мистецтво

1-14 червня в Світлиці ОЦНТ було експоновано виставку «Подільська народна іграшка», на якій представлено біля 200 робіт. Тут традиційна народна іграшка та живописні картини на дитячу тематику у виконанні знаних подільських майстрів, дитячі роботи з різних видів народного мистецтва (керамічна іграшка, живопис, лялька-мотанка, декоративний розпис, художнє випилювання, різьба по дереву, ручне ткацтво, флористика, вишивка). В усіх творах учасників виставки панувало декоративне багатство, фарби сповнені світлом, наче сонцем.

 

6 – 30 червня у Музеї образотворчого мистецтва в м. Шаргород була представлена виставка робіт під назвою «Магія бісеру» майстрині Н. В. Гоц.

Мазур, І. Фантазії Катерини Гончар : [про молоду, скромну та дуже талановиту народну майстриню К. Гончар із Паланки Томашпільського р-ну. Творчий доробок майстрині на сьогодні складає вже не один десяток виробів виконаних у різноманітних техніках – розписі по склу, батику, малюванні олійними та акриловими фарбами, акварельними олівцями, гончарстві і кераміці. Експозицію «Фантазії Катерини Гончар» дівчина вперше представила цьогоріч на VI фестивалі народної культури «Одвічна Русава»] / І. Мазур, В. Кравчук // Томашп. вісн. – 2016. – 22 черв. – С. 3.

Піхачек, М. Гріх ховати таку красу : [у Піщанському районному будинку культури в останні дні червня відбувся один з етапів естафети культурологічно-мистецького спрямування «Мистецтво одного села». У рамках цієї акції працівники закладів культури Студенянської, Чорноминської, Трибусівської, Грабарівської територіальних громад презентували культурні надбання своїх громад] / М. Піхачек // Піщан. вісті. – 2016. – 8 лип. – С. 4.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Побережнюк, Л. Стартував I тур «Музичного зорепаду» : [фестиваль творчості «Музичний зорепад», учасниками якого стали вокалісти Липовецького районного будинку культури, дитячої музичної школи, дитячого юнацького центру, сільських будинків культури Липовеччини провів свій I тур] / Л. Побережнюк // Липовец. вісті. – 2016. – 8 черв. – С. 2.

Пентюк, О. Після десятирічної перерви в Ободівці відродився фестиваль : [4 червня в с. Ободівка Бершадського р-ну відновився фестиваль «Ободівка – мелодійний край Поділля». Фестиваль зібрав чимало талановитих дітей, усі плекають надію, що фестиваль стане традиційним і буде проводитись щорічно] / О. Пентюк // Тростян. вісті. – 2016. – 9 черв. – С. 8.

Гончарук, В. «Зорянка-арт» з кожним роком стає кращою : [в Козятинському будинку культури, пройшов звіт дитячо-юнацької творчості хореографічного спрямування. Тренери-хореографи показували, чому вони навчили у своїх студіях колектив «Зорянки-арт»] // В. Гончарук // RIA Козятин. – 2016. – 9 червня. – С. 9.

9 – 16 червня в болгарському м. Албена, на березі Чорного моря, відбувся міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Зірки Албени». У конкурсі взяли участь більше 600 учасників з різних країн. Підкорювати болгарську сцену вирушили й переможці та дипломанти численних фестивалів і конкурсів – зразкові дитячі хореографічні колективи «Фантазія» Іллінецького районного будинку культури та «Ілляночка» Іллінецької дитячої музичної школи. Журі конкурсу очолив відомий хореограф та балетмейстер, народний артист України Г. Чапкіс. Виступи дітей оцінювали заслужений діяч мистецтв України В. Савинська та фіналіст конкурсу «Танцюють всі» В. Лященко. Дипломами міжнародного фестивалю за підтримку талановитої молоді були нагороджені і керівники колективів – Т. Проданець та Ю. Нікітіна.

10 червня відбувся ІV Всеукраїнський фестиваль-конкурс автентичних колективів на приз Гната Танцюри, присвячений 115-й річниці від дня народження відомого подільського фольклориста. Проходить фестиваль-конкурс у Вінниці та на батьківщині Гната Танцюри в с. Зятківці Гайсинського р-ну та м. Гайсин, з періодичністю – раз на п’ять років. Метою проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу є збереження та відродження багатовікової спадщини українського фольклору, виявлення фольклорних та фольклорно-етнографічних колективів і окремих виконавців, які є носіями народнопісенної творчості, а також сприяння подальшому вивченню творчої спадщини Гната Танцюри, джерел автентичного фольклору в піснях, народному музикуванні, дійстві, костюмах, етнографічній атрибутиці тощо. У конкурсі взяли участь більше 30 колективів з області.

  

Конкурс «Перлина Жмеринки» : [на великій сцені Жмеринського будинку науки і техніки відбувся традиційний конкурс спортивного бального танцю «Перлина Жмеринки». Запальний джайв, самбу, ча-ча-ча, віденський вальс і пристрасне танго виконували більше 100 пар різних вікових категорій] // Жмерин. газ. – 2016. – 10 черв. – С. 7.

Творчий зорепад : [подією, яка давно виходить за межі навчального закладу і стала знаковою у культурному житті краю є щорічний звіт Барських народних аматорських колективів профспілок України, якими так багатий гуманітарно-педагогічний коледж ім. М. Грушевського, – їх тут аж 12! Ось і цьогоріч усі вони не лише подарували численним глядачам незабутні хвилини насолоди спілкування із справжнім мистецтвом, а й успішно пройшли чергову атестацію] // Поділ. край. – 2016. – 10 черв. – С. 5.

Водолій, М. Звітувало «Дністровське гроно» : [народний аматорський ансамбль «Дністровське гроно» зібрав на районній сцені Могилів-Подільського не лише усіх танцюристів, але й чимало глядачів, серед яких батьки, друзі, вчителі. Понад дві години тривало неповторне, барвисте дійство, яке налічувало 19 танцювальних постановок. Танцювальні постановки чергувались з піснями у виконанні юних солістів, котрі також входять до «Дністровського грона»] / М. Водолій // Слово Придністров’я. – 2016. – 10 черв. – С. 5.

10 червня в Очитківській територіальній громаді Оратівського краю відбувся районний огляд-конкурс «З Україною в серці». Актова зала сільської ради гостинного зустрічала мешканців своїх сіл Очитків та Люлинці. В фойє приміщення було розташовано виставки декоративно-прикладного мистецтва «Моє село ­ краплиночка Поділля», «Незрівнянний світ оригамі», книжкова виставка «Це моя Україна – це моя Батьківщина». Огляд-конкурс став не лише творчим звітом майстрів мистецтва ,а й справжнім святом села. Адже саме доброї благословенної днини в селі було відзначено сільських «старожилів» М. С. Коцюрубу (с. Очитків), яка нещодавно відсвяткувала свій 90-річний ювілей та Г. С. Дичук 93-річну жительку с. Люлинці. Поряд із найстаршими було відзначено і найменших жителів Очитківської територіальної громади, яким вручені подяки та подарунки. Вітали жителів села вокальні ансамблі «Селяночка» Люлинецького сільського клубу та «Подоляночка» Очитківського сільського будинку культури.

  

10–13 червня в Національному природному парку «Кармелюкове Поділля» в урочищі «Вишенька» Чечельницького р-ну пройшов п’ятий Міжнародний молодіжний форум «Південне Поділля – перлина України». В ювілейному форумі взяли участь 11 команд: Тульчинського, Тростянецького, Липовецького, Ямпільського, Крижопільського, Бершадського, Чечельницького р-нів та команда з м. Сороки Республіки Молдова. Учасниками форуму стали 88 дітей віком від 12 до 18 років. Співробітники комунального закладу «Вінницький центр ФЗН «Спорт для всіх» взяли участь у проведенні спортивної частини форуму. Відбулися змагання з футболу, туристичної естафети, дартсу, пейнтболу тощо.

14 червня між закладами культури Крижопільського р-ну пройшов 19-й районний конкурс молодих виконавців сучасної пісні імені Д. Казанського «Зоряна криниця – 2016». Районний конкурс молодих виконавців сучасної пісні «Зоряна криниця – 2016» відбувся напередодні Дня молоді та Дня Конституції України. Мета конкурсу – популяризація та розвиток української естради, відновлення національних пісенних традицій, виявлення нових молодих перспективних співаків краю та вшанування пам’яті колишнього керівника багатьох творчих колективів Крижопільського районного будинку культури Д. К. Казанського, який вніс неабияку частку свого таланту в розвиток пісенної творчості району та області. Переможці отримали дипломи за призові місця та грамоти за участь у конкурсі. Володар Гран-прі отримав подарунок від організаторів районного конкурсу.

Юлія Тимофійчук та її «Занурення у світ абстракції» : [учениця Крижопільської школи естетичного виховання Ю. Тимофійчук (4 клас образотворчого мистецтва) перемогла на XVII обласному дитячому фестивалі-конкурсі візуального мистецтва «Арт-Олімп – 2016» у номінації «Яскрава творча фантазія», що проходив у рамках Дня захисту дітей та організований Вінницьким обласним художнім музеєм] // Сільські новини. – 2016. – 14 черв. – С. 1.

Караулан, М. «Подільські мальви» підкорили столичний олімп : [у Києві відбувся І Всеукраїнський конкурс мистецтв «Я люблю Україну», організований Міністерством соціальної політики спільно з Київською міською держадміністрацією. У заході взяли участь понад дві сотні співаків, музикантів, танцюристів, серед яких і заслужені артисти України, а також діти переселенців та військових, учасники АТО на Сході України. Мета конкурсу – плекання патріотичного духу та любові до Батьківщини, підтримка наших захисників. Відрадно, що серед численних виступаючих були й представники міста Гнівань, учасниці зразкового ансамблю подільської пісні і танцю «Подільські мальви», які гідно представили Тиврівщину на цьому конкурсі і стали лауреатами І премії] / М. Караулан // Маяк. – 2016. – 17 черв. – С. 8.

24 червня в м. Немирів відбувся V обласний фестиваль-конкурс «Народні музики Поділля». Більше двадцяти кращих аматорських народних музичних гуртів та окремих виконавців на народних інструментах Вінниччини демонстрували своє мистецтво. Конкурсну програму колективи представляли в таких номінаціях: оркестри та ансамблі народних інструментів, ансамблі народних та троїстих музик, весільні музики, солісти-інструменталісти. Обласний конкурс «Народні музики Поділля» започаткований у 2006 р., проводиться один раз на два роки в м. Немирів. Головною метою конкурсу є сприяння розвитку та популяризації різноманітних форм народної інструментальної музики, збереження народного музичного інструментарію, виявлення і підтримка талановитих виконавців і зміцнення творчих зв’язків між аматорськими та професійними колективами.

Квартет Жмеринських саксофоністів підкорив Одесу : [з 12 по 17 червня в Одесі проходив Всеукраїнський вокально-інструментальний фестиваль-конкурс «Самоцвіти. Літо. Море». Участь у конкурсі взяли 93 учасники зі всієї України. Кавартет саксофоністів «Веселі пальчики» у складі Ю. Власюка, М. Кащинського, Н. Самойлюка, М. Шемета підкорили серця суддів конкурсу та стали лауреатами I премії] // Жмерин. газ. – 2016. ­ 24 черв. – С. 1.

Мальченко, Н. Оце так «Уладівські візерунки»! : [18 червня у с. Уладівка Літинського р-ну відбувся фестиваль «Уладівські візерунки». У фойє сільського Будинку культури були облаштовані виставки по петриківському розпису та лозоплетінню. Сильних та мужніх приваблював турнір «Козацькі розваги». До уладівчан приїхали кращі аматори сцени Микулинецької, Громадської, Журавненської, Багриновецької територіальних громад, а також самодіяльні артисти із Літина під керівництвом начальника відділу культури і туризму РДА О. Гвоздінської] / Н. Мальченко // Літин. вісн. – 2016. – 23 черв. – С. 4.

Єднала світ піснею : [співачка із Козятина Н. Літвінова, привезла перемогу з Міжнародного фестивалю-конкурсу «Україна єднає світ», який проходив 10-12 червня у м. Скадовськ Херсонської області під егідою Міністерства культури України, ставши власником Диплому I ступеню у номінації «Естрадний вокал»] // Вісн. Козятинщини. – 2016. – 23 черв. – С. 1.

23 – 26 червня у м. Ходзеж (Республіка Польща) проходив фестиваль європейської пісні «Ходзеж 2016». На міжнародне пісенне свято пощастило потрапити юним панянкам із Тростянецького р-ну Н. Цвігун, С. Яковишиній, К. Гордузенко. Дівчата на фестивалі представили свою країну піснею «Україна – це ти» та сольними композиціями «Мовчати» та «Небо знає», за що їх було відзначено пам’ятними дипломами та сувенірами. Також наші молоді дарування ввійшли у десятку кращих солістів фестивалю із 60 учасників.

Іванченко, А. Козацький фестиваль у Байраківці : [у с. Байраківка Немирівського р-ну, 10 червня вперше відбувся козацький фестиваль, який зібрав усю сільську родину. Свято було організоване для того, аби об’єднати усі покоління навколо ідеї – відродження національних та козацьких традицій. Захід розпочався флешмобом, а далі учасники ділились на курені та проходили різні випробування, щоб довести гостям, що гідні бути козаками] / А. Іванченко // Прибуз. новини. – 2016. – 24 черв. – С. 5.

«Хай пісня долю колисає» : [фоторепортаж з районного фестивалю народної творчості ім. К. Широцького «Кроковеє колесо», який відбувся 21 червня в с. Білоусівці Тульчинського р-ну] // Тульчин.край. – 2016. – 24 черв. – С. 3.

25–26 червня за сприяння Хмільницької районної державної адміністрації, Хмільницької районної ради, Хмільницької міської ради на території міського парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка у Хмільнику вперше відбувся VІІІ Міжнародний фестиваль етнічної музики та культури «Живий вогонь». Програма була насичена різноманітними безкоштовними майстер-класами з прадавнього та сучасного декоративно-прикладного мистецтва: вишивки, гончарства, ковальства, лозоплетіння, виробів із соломки, лиття, інкрустації по дереву, виготовлення іграшок, тощо. Учасники відтворювали обряди плетіння вінків, водіння хороводів, національні традиційні ігри та розваги тощо. На гостей чекали незабутні враження від кінного театру, змагань воїнів середньовічної доби, старовинного обряду «толока», барабанного шоу за участю відомих артистів, етно-рок гуртів. Феєрію вогняного дійства відтворив арт-колектив козацького вогняно-піротехнічного шоу «Полум’я віків». На території фестивалю діячі відкритий табір «Козацька слобода», польова кухня.

Ткаченко, О. Безіменські аматорки з міжнародного фотоконкурсу приїхали з перемогами : [24 червня в гончарній столиці України Опішні, що на Полтавщині відбулося офіційне оголошення й нагородження переможців III Міжнародного фотоконкурсу «Гончарні візії країни». Фотоконкурс проводився під патронатом Національної спілки фотохудожників України та міжнародного фотографічного руху «Образ без кордонів». Фотоаматорка з с. Безіменне Козятинського р-ну, Т. Янчук здобула аж 2 перемоги: фоторобота «Березнева заметіль» здобула срібну медаль та фоторобота «Думки» стала переможцем в номінації «Дивосвіт кераміки». А її донька Л. Янчук, отримала диплом в номінації «КерамоРеклама» за фото «Народження»] / О. Ткаченко // Вісн. Козятинщини. – 2016. – 30 черв. – С. 1.

Чечельничани на етнофестивалі : [у с. Івашків Кодимського р-ну Одеської області, 18–19 червня відбувався етнофестиваль «Кодима-фест». На 2 га. розмістилися 3 майданчики: «Котуня» – з традиційною кодимською кухнею, «Котруца» – дитячий майданчик та «Клака» – екомайданчик з головною сценою. Чечельницький р-н представляли ансамбль духових інструментів Чечельницького районного будинку культури, вокальний жіночий ансамбль Любомирського сільського будинку культури «Фортові Любомирчанки» та народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Демівчанка» // Чечельниц. вісн. – 2016. – 30 черв. – С. 6.

Войтенко, Н. «Село – моя гордість» : [18 червня у с. Чагів Оратівського р-ну відбувся фестиваль-огляд, який став великим святом для жителів сіл Мервин, Мала Ростівка і Чагів. Свято поєднало і День села, і 45-річчя відкриття сільського будинку культури і бібліотеки, відкриття яких відбулося у червні 1971 р. По-святковому прикрасили сільський заклад культури, бібліотеку, музей історії села. Чарували красою виставки творчих робіт сільських майстринь «Родовід мого села», «Мамині рушники», «Хай береже тебе Бог, моя Україно», «Український одяг мого села», «Сільські світлини». Високе пісенне мистецтво дарували учасниці народного фольклорно-етнографічного колективу «Кумасі», вокального ансамблю «Світанок», сімейний дует О. Мирончука та його доньки Вікторії, тріо юних солістів – С. Маркитан, О. Нетребіної, С. Москалюк] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2016. – 30 черв. – С. 3.

Червень в рамках проведення VІІ районного Фестивалю фольклорного мистецтва «Липовеччино, рідна моя!», та напередодні Дня Конституції України, у м. Липовець відбулася зустріч представників усіх територіальних громад р-ну. Відкрив Фестиваль начальник відділу культури та туризму Г. Терлецький. Липовчани мали нагоду послухати український народний фольклор у виконанні звичайних сільських талановитих і працелюбних людей. По завершенні виступів, підведено підсумки конкурсу «Скатертино, вишита моя», що проходив у рамках фестивалю. Конкурсне журі визначило переможців. Перше місце зайняла Вахнівська територіальна громада, друге розділили Війтовецька, Попівська та Костянтинівська громади, третє – Зозівська, Щасливська та Староприлуцька.

З повноліттям, «Зорепаде»! : [у Калинівському р-ні починаннями директора районного Будинку культури М. Шелешко та співака В. Гуменчука уже більш як півтора десятиліття існує фестиваль творчості «Зорепад». Цьогоріч учасниками фестивалю були 160 співаків і танцюристів, а для заключного гала-концерту журі відібрало сорок три номери. Традиційно фестиваль проходив за підтримки районної влади] // Прапор перемоги. – 2016. – 1 лип. – С. 3.

VII районний фестиваль фольклору : [у Липовецькому р-ні на базі районного Будинку культури відбувся VII районний фестиваль фольклору. Свято розпочалося оглядом вишиванок сільських територіальних громад. Продовжила свято концертна програма «Фольклорний вернісаж»] // Липовец. вісті. – 2016. – 1 лип. – С. 2.

Ткачук, І. Триста шістдесят п’ять днів активності : [26 червня ініціативна спільнота «Актив. Бар» відзначила рік своєї діяльності. За цей період активісти організували чимало цікавих та неординарних заходів. Підсумком колосальної громадської роботи стало грандіозне дійство у міському парку відпочинку. На святі були присутні представники міської та районної влади. Лейтмотивом усієї події стала «творча зона», що складалась із виступів місцевих митців у найрізноманітніших галузях творчості. Бісероплетіння, миловаріння, виготовлення ляльок-мотанок, прикрас із полімерної глини, розпис тіла індійською хною, майстер-клас від фотографа та ще чимало іншого. «Вільний мікрофон» – імпровізована сцена, що діяла для музикантів, вокалістів, усіх присутніх на святі] / І. Ткачук // Барчани. – 2016. – 1 лип. – С. 1, 5.

Мельник, Г. В Івонівці на гостині : [25 червня гостинна Івонівка Могилів-Подільського р-ну об’єднала талановитих сусідів на Перший районний фестиваль української пісні, який пройшов під назвою «В Івонівку на гостину». Кожне село, яке завітало на гостину, привезло із собою кращі зразки декоративно-ужиткового мистецтва, українські національні страви, показало яскраві вокальні та хореографічні номери] / Г. Мельник // Слово Придністров’я. – 2016. – 1 лип. – С. 1, 5.

Долинська, О. «Оберіг мого роду простелився в душі назавжди» : [у Піщанському районному будинку культури відбулась мистецька акція, яка мала на меті ознайомити жителів та гостей райцентру із творчими здобутками сіл р-ну. Відвідувачі свята із захопленням розглядали експонати, представлені майстрами народного мистецтва – вишиті рушники, сорочки,серветки, картини та вироби з петриківським розписом, ткані доріжки. Гарного настрою додали учасники фольклорного колективу «Червона калина»] / О. Долинська // Піщан. вісті. – 2016. – 1 лип. – С. 4.

Могилів-Подільський район приймав міжнародний молодіжний форум: «В єдності – сила! В силі – перемога!» : [у червні, на форум прибули учасники з семи районів Вінниччини. З метою спрямування активної участі молоді у житті суспільства протягом трьох днів відбувалися різноманітні культурно-мистецькі заходи] // Слово Придністров’я. – 2016. – 1 лип. – С. 2.

Гвоздінська, О. Літинська «Горлиця» підкорила глядачів на Міжнародному фестивалі Фольклору в Польщі : [з 23 по 28 червня в м. Вольштин (Республка Польща) проходив Міжнародний фестиваль Фольклору за участю фольклорних колективів із Польщі, Індії, Хорватії, Угорщини, Нідерландів, Чехії та Румунії. Україну, за запрошенням бурмістра Вольштина В. Ліса, представляв фольклорний ансамбль «Горлиця» Літинського районного будинку культури] / О. Гвоздінська // Літин. вісник. – 2016. – 7 лип. – С. 1.

До 25-ї річниці незалежності України

З 1 по 20 червня в Шаргородському районному музеї відбувалася виставка дитячого малюнка «Рідну землю, де живем, Україною зовем», присвячена 25-й річниці Незалежності України. В заході прийняло участь 36 юних художників Шаргородщини.

«Мрії про Україну: дитячий погляд» : [в Україні проходить Всеукраїнський конкурс дитячої творчості, котрий присвячений 25-й річниці Незалежності України. Конкурс проводиться з метою формування у майбутнього покоління високої громадської свідомості, сприяння національно-патріотичного розвитку особистості, стимулювання пізнавальної активності у дітей та підлітків та спонукання їх до творчості] // Чечельниц. вісті. – 2016. – 9 черв. – С. 5.

Червень в села Рожнятівка та Стіна Томашпільського р-ну завітали творчі колективи із Антонівки, Пилипів-Борівських, Ракової, Гнаткова, Яланця, Вил, Нетребівки, щоб прийняти участь в культурно-мистецькій акції «З Україною в серці». Перейняли естафету сільські громади Пилипів, Кислицького, Марківки. Наступні святкові заходи відбудуться у Томашполі, Вилах, Пеньківці, Високому.

Червень на Тепличчині стартував проект творчих звітів територіальних громад в рамках громадсько-патріотичної та культурно-мистецької акції «Україна починається з тебе», присвячений 25-річниці Незалежності України. Так, 3 червня в Веселівській територіальній громаді кращі аматорські колективи сільського клубу продемонстрували свою виконавську майстерність на фестивалі «Батьківська хата». На території стадіону, імпровізовану сцену було оригінально оформлено в народному стилі з тюків соломи. Розгорнуто виставку з яскравим розмаїттям творчих доробків майстрів народно-ужиткового мистецтва, серед яких вирізнялися роботи майстра Д. Неживляка. Яскравим фіналом дійства були страви національної кухні, котрими пригощали всіх присутніх працівники ТОВ «Теплик-АГРО». Також у рамках проекту пройшла «Естафета пам’яті, миру та єдності поколінь» і розпочалися творчі звіти колективів народної творчості територіальних громад району. 12 червня звітувала Залузька територіальна громада. В фойє та на площі біля сільського клубу була представлена виставка робіт майстрів народно-ужиткового мистецтва. Свою майстерність на сцені демонстрували фольклорний колектив «Василиха» та ансамбль народних сопілкарів «Червона калина», саксофоніст В. Похилюк. На завершення концерту прозвучала пісня «Синє небо – жовте поле». У сільському клубі с. Побірка відбувся творчий звіт аматорських колективів і окремих виконавців під назвою «З надією в майбутнє» та святкування 40-річного ювілею фольклорного колективу «Надія». В с. Метанівка відбувся фестиваль територіальної громади «Тернова хустка». В програмі фестивалю: святковий концерт за участю колективів та окремих виконавців Метанівського сільського будинку культури, виставки декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва місцевих майстрів та гостей, ігри та конкурси, розіграш лотереї, виступ заслуженого артиста України М. Янченка.

Килівник, М. В єдиній родині, єдиній Україні : [у с. Лозова Шаргородського р-ну 12 червня в рамках проведення районного фестивалю народної творчості «Тобі, Україно, врочисто даруєм талантів намисто», відбувся творчий звіт аматорських колективів та виконавців місцевої територіальної громади. У вестибюлі Будинку культури було розміщено виставку робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Концертна програма свята була наповнена патріотичними піснями, віршами та хореографічними постановками] / М. Килівник // Шаргородщина. – 2016. – 1 лип. – С. 4.

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Червень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше