ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

Кіномистецтво

10 березня Чеський центр, спільно з книгарнями «Є» у Вінниці, Дніпропетровську, Харкові, Луцьку, Тернополі, Івано-Франківську, організував для співвітчизників, студентів, які вивчають чеську мову, та всіх, кого цікавлять чеська культура, показ чеських фільмів. Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами. Покази відбуватимуться до кінця червня. За цей час буде продемонстровано дев’ять різножанрових чеських фільмів. Вже 10 березня у книгарні «Є» вінничани переглянули фільм Б. Рихліка «Біда, мамко, біда, Шварценберги тут!» (Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde!). 24 березня відбувся показ фільму «K Oblakům vzhlížíme» («У хмари вдивляємося») режисера М. Душека.

11–17 березня у Вінниці в кінотеатрі «Родина» відбувся «Тиждень італійського кіно». У цьому році фестиваль, якій знайомить українського глядача з найяскравішими новинками сучасного кінематографа Італії, відбувся ушосте. До програми увійшли фільми з конкурсної програми Венеційського і Каннського кінофестивалів. Останніми роками багатий на традиції італійський кінематограф переживає черговий розквіт. Проте нові роботи складно пробиваються у міжнародний прокат і майже не доходять до українського глядача. Але «Тиждень італійського кіно» щорічно представляє в Україні найяскравіші кіноновинки із сонячної Італії. Цьогоріч у восьми містах України,в тому числі і у Вінниці. Фестиваль організований компанією «Артхаус Трафік» за підтримки Посольства Італії в Києві.

В рамках фестивалю відбувся показ історичного трилеру «Кров моєї крові» від патріарха італійського кіно Марко Беллоккьо. Фільм був представлений в основному конкурсі Венеційського кінофестивалю і здобув премію міжнародної асоціації кінопреси (ФІПРЕССІ). До програми також увійшов новий фільм лауреата Берлінського, Каннського та Венеційського кінофестивалів Нанні Моретті – «Моя мати». Стрічка була представлена в основному конкурсі Канн, де отримала приз екуменічного (християнського) журі. Один з найстаріших журналів про кіно, французький Cahiers du Cinéma, назвав картину Моретті найкращим фільмом 2015 р., помістивши її у перший рядок свого рейтингу. Темну сторону життя тихого альпійського села показав трилер «Крижаний ліс». «Пристебніть ремені» – мелодрама про турбулентні стосунки грубого механіка й витонченої дівчини. У ці ж дні, з 11 по 17 березня, у «Родині» показували й українські фільми – документальний фільм «Справжня Русь» та романтичну комедію «Ніч святого Валентина».

18 – 24 березня у кінотеатрі «Родина» презентували документальний фільм від «Babylon’13» «Крим. Як це було». Цей фільм – історія офіцерів, солдатів та матросів, які під час захоплення Криму у лютому – березні 2014 р. не зрадили своїй присязі на вірність народу України. Це фільм про тих, хто не спокусився на обіцянки керівництва російського флоту. Про тих, хто стикнувся з залякуванням сімей, надпотужним інформаційним тиском та зрадою побратимів. Продовжуючи виконання свої військових обов’язків на землі, морі та в повітрі, безпосередні учасники розповідають про вторгнення та анексію українського Криму. Для широкої громадськості важливо почути історію протистояння від безпосередніх учасників, важливо зрозуміти, що таке військова присяга, що таке втрата дому та корабля, що таке зрада побратимів і неймовірний тиск на сім’ю та родичів. Але крім цього, суспільству потрібно знати про те, що вихідці з Криму продовжують служити у Військово-Морських Силах України та роблять все можливе для відновлення флоту, морської піхоти та авіації.

Образотворче мистецтво

2 березня – 1 квітня у бібліотеці-філії № 1 Вінницької ЦБС (просп. Коцюбинського, 49) відкрилася перша персональна виставка творчих робіт-портретів історичних діячів та сучасників «Погляд». Її автор – молода вінницька художниця Г. Борачук.

Основний акцент у портретах художниця робить саме на виразність погляду своїх героїв, адже вважає, що очі – дзеркало душі. Дівчина є постійним учасником бібліотечних заходів і проектів. Для всіх бажаючих навчитись пізнавати таємниці живопису, вона на волонтерських засадах упродовж двох років проводить у філії заняття з арт-майстерні. У мистецькому доробку Ганни – участь у польських міжнародних пленерах, презентація робіт на міжрегіональних виставках творів мистецтва «Арт-галера» у 2015 та 2016 рр.

3 березня під назвою «Вона» у Музеї історії міста Козятина відкрито виставку фотохудожниці Міли Мхеїдзе, яку приурочено до Міжнародного жіночого дня 8 Березня. Неймовірний колорит робіт, їх композиційна будова, сюжетний зміст викликали у відвідувачів велике захоплення. Гарними враженнями від світлин поділилася з присутніми ініціатор відкриття персональної виставки та шанувальниця творчості Міли Мхеїдзе – директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді О. Слободянюк, начальник відділу міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Л. Кудимець та інші відвідувачі. «Українське попурі» завзято виконала для автора виставки і запрошених гостей учениця Козятинської дитячої музичної школи Тетяна Гунчак

4 березня – 4 квітня в Тульчинському краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка талановитої художниці Аліни Славгородської. Художниця працює переважно в жанрі натюрморту, реалістичного пейзажу, оспівуючи ліричну красу краєвидів України та рідного краю. Аліна Василівна є учасницею міжнародних і всеукраїнський мистецьких проектів та пленерів, а також відомих мистецьких заходів під егідою Академії мистецтв України. З 2012 р. вона є членом Національної спілки художників України.

  

5 березня в Оратові стартувала серія майстер-класів з живопису від талановитої землячки Т. Хитрої. Діти, відвідавши перше заняття, вчилися поєднувати кольори, малювати квіти і отримали велике задоволення від проведеного часу. Заняття проходять в першу суботу місяця в приміщенні Музичної школи. Усі бажаючі розвивати свої творчі здібності, естетичний смак та почуття запрошуються до участі.

11 березня у Вінницькій дитячій художній школі відбулося відкриття персональної виставкаи С. Бартка «Аспекти». Виставка творчих робіт викладача школи продовжує традиційний для закладу цикл виставкових презентацій в рамках проекту «Викладаємо і творимо».

На виставці представлено твори живопису і графіки, виконані у різних техніках: олія, акварель, пастель, акрил. Пейзажні, натюрмортні, портретні композиції створені у період з 2002 по 2016 рр., переважна більшість з них – пленерні етюди місцин рідного краю. Художник тісно пов’язаний з Вінницею не лише тим, що народився і проживає у «місті над Бугом» – як зветься одна з його робіт, але й тематикою власної творчості.

Чернецька, Л. Вшанували видатного земляка : [15 березня працівники культури Новоободівського СБК Тростянецького р-ну вшанували видатного земляка, художника Олексу Новаківського. Художній керівник СБК В. В. Оголенко провів екскурсію музеєм, ознайомивши з роботами художника] / Л. Чернецька // Тростянец. вісті. – 2016. – 24 берез. – С 4.

17 березня проект «Листівка з Вінниці» об’єднав дизайнерів, художників і всіх творчих людей Вінниці, яких фанати малювання з «Breakfast & Sketch» спільно з командою програми «Екологічне місто», запросили загальними зусиллями створити листівки із зображеннями нашого чарівного міста заради чудової мети. Кращі малюнки з видами Вінниці перетворяться на привабливі для вінничан та туристів листівки, які покажуть «обличчя» міста очима художника. Кошти, що будуть виручені в процесі реалізації листівок, будуть спрямовані на створення арт-об’єктів у дитячих лікарнях міста. Всі листівки будуть надруковані на переробленому папері, отже купуючи таку листівку вінничани не тільки зможуть допомогти дітям, а й зроблять свідомий екологічний вибір. У майбутньому заплановано проведення виставки-презентації робіт всіх учасників конкурсу та ярмарок-продаж листівок на День Європи. А згодом учасники спільноти «Breakfast & Sketch» прикрашатимуть простори лікарень міста Вінниці.

23 березня у Центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик», презентацією ретроспективної виставки відомого художника, куратора та мистецтвознавця Гліба Вишеславського, відкрився мистецький проект «Ре:візія. Парадигма». Цьогорічна «Ре:візія», окреслена допоміжною назвою «Парадигма», представляє приклади мистецтва, як взірець сучасних тенденцій розвитку культури та мистецтва, відкриває для міста широке поле для ознайомлення з найкращими зразками культурних досягнень не тільки регіонів України, а й з закордону. Організатор проекту – Департамент культури Вінницької міської ради. Партнери: ВОГО «Лабораторія актуальної творчості», Департамент культури Одеської міської ради, Чеський культурний центр, ВОГО «Культурна стратегія – ХХІ», ВОГО «Ліга розвитку мистецтва», ГО «Креативний простір», регіональний Центр сучасного мистецтва «Арт-Шик», «BarabanZA» (Запоріжжя). Проект «Ре:візія» проводиться у Вінниці вже шостий рік поспіль, щораз знайомлячи вінницького поціновувача з сучасним мистецтвом, актуальною творчістю знаних митців України. А на цей раз наше місто приймало Г. Вишеславського – художника, відомого тим, що заснував часопис TERRA INCOGNITA, входив до експертної ради України на 51-му Венеційському бієнале сучасного мистецтва, експертної ради Центру сучасного мистецтва при Києво-Могилянській академії. Він є автором публікацій про питання сучасного мистецтва у спеціалізованій пресі, організатором виставок, автором інсталяцій, перформансів та енвайронмент-проектів. Роботи Г. Вишеславського представлені в Музеї сучасного мистецтва в Сараєво, у Художньому музеї Ментона (Франція), Національному музеї образотворчого мистецтва України, Третьяковській галереї. Центр сучасного мистецтва «Арт-Шик» став майданчиком, на якому розмістились роботи Г. Вишеславського різних років. Це інсталяції, фотографії, картини та колажі. Закінчився вечір імпровізованою лекцією та спогадами про власний творчий шлях від Г. Вишеславського. Він презентував свою книжку «Термінологія сучасного мистецтва», написану в співавторстві з Олегом Сидор-Гібелиндою.

25 березня у Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка приватного колекціонера, народного художника України Володимира Козюка «Скарби твої, Україно. Історія врятування».

Відвідати виставку та привітати Володимира Козюка завітав і голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. «Ми живемо в не простий час. А такі події дуже потрібні. Адже експонати, представлені на виставці повертають нас до першоджерел, до глибин нашої історії».

Очільник області привітав колекціонера та художника В. Козюка з присвоєнням почесного звання Народний художник України, побажав міцного здоров’я та творчого натхнення.

В експозиції представлено 250 зразків народного іконопису кінця XVIII – початку ХХ ст. подільської ікони з приватної колекції художника.

На відкритті були присутні представники «Книги рекордів України», які зафіксувати дев’ять рекордів України, а саме:

у категорії «Колекції» − найбільша в Україні колекція народних ікон Поділля на полотні. Загальна кількість ікон – 250 одиниць;

у категорії «Благодійність» − передача найбільшої кількості експонатів із приватної колекції до музеїв України – 1500;

у категорії «Науково-пошукова робота» − найбільший приватний архів з зображенням хат під стріхою, які були знайдені та сфотографовані у Вінницькій області автором – 200;

у категорії «Науково-пошукова робота» − найбільший приватний архів світлин хат під стріхою, у яких на період фіксації ще проживали люди – 65;

у категорії «Фотографія» − найбільший архів власних світлин людей у вишитих сорочках. Загальна кількість людей на фотографіях у вишитих сорочках – 800;

у категорії «Фотографія» − найбільший архів власних світлин із фотосесій людей у національному одязі, які були подаровані їм автором особисто. Загальна кількість зйомок – 200;

у категорії «Колекції» − найбільша приватна колекція світлин людей у вишиванках, сфотографованих до 1924 року. Загальна кількість фотографій – 200;

у категорії «Колекції» − найбільша приватна колекція дореволюційних (до 1917р.) листівок із зображенням людей та видівУкраїни. Загальна кількість листівок – 850;

у категорії «Колекції» − найбільша приватна колекція фотографій та листівок із зображенням хат під стріхою, видрукуваних або сфотографованих до 1936 р. Загальна кількість експонатів – 250.

  

24 березня організатори Всеукраїнського благодійного конкурсу «БлагодійнаУкраїна – 2015» озвучили фіналістів. З-поміж півсотні лауреатів було шестеро вінничан. Усі вони стали переможцями конкурсу «БлагодійнаУкраїна - 2015» і отримали бурштинові статуетки «Янгол добра».

Так, у номінації «Благодійник: компанія – середній бізнес» 3 місце посіла Торгова Марка «Україночка» – професійна мережа продовольчих делікатес-маркетів «Україночка» (м.Вінниця); у номінації «Благодійник – малий бізнес» (у т.ч. фізична особа – підприємець) 2 місце дісталося підприємцю Підгорняку О. О. (м. Вінниця).

Сірак С. А. (м. Вінниця) був наймолодшим учасником церемонії (16 років). Через своє неповноліття він не міг номінуватися у категорії «Волонтер», відтак здобув 3 місце у номінації «Благодійник – фізична особа». Номінацію «Благодійність в медіа» виграла Громадська організація «ЧАС.ОПИС» (м.Вінниця) – 2 місце.

У номінаціях, які відбиралися під патронатом Міністерства соціальної політикиУкраїни, також є вінничани. Це – Мороз Д. Г. (м. Вінниця), категорія «Волонтер: фізична особа» – 1 місце; та Волонтерська організація «Бойові Бджілки» (м. Вінниця), категорія «Волонтер: організація» – 2 місце

Весняне натхнення в роботах юних художників : [прихід весни надихнув юних художників Козятинської музичної школи на створення виставки під назвою «Весняні настрої». В основі виставки – роботи учнів художнього класу, виконані у різних техніках] // Козятинщина. – 2016. – 24 берез. – С. 5.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

1 березня в малому залі Хмільницького районного будинку культури заступник голови Хмільницької РДА М. Чикотун, заступник голови Хмільницької райради А. Войцещук, міський голова С. Редчик, помічник народного депутата П. Юрчишина С. Маташ начальник відділу культури і туризму РДА М. Стукан, директор районного будинку культури А. Горбатюк, колеги по творчій і пісенній діяльності привітали старосту Народного аматорського хорового колективу ветеранів війни та праці Хмільницького районного будинку культури Ольгу Гавуру з 90-річним ювілеєм. Народний аматорський хоровий колектив ветеранів війни та праці – це чотириголосий мішаний хор зі своїми солістами, дуетами, тріо, читцями, гумористами. Народився хор завдяки О. М. Попову у далекому 1985 р. І вже 8 травня 1985 р. хор вперше виступив на сцені районного будинку культури. Загалом у колективі налічується близько 40 хористів, які живуть та дихають піснею. Програма хорових пісень складає понад сотні творів. Це військово-патріотичні, духовні, українські народні, жартівливі та авторські.

11 березня в Хмільницькому районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди 10-річного ювілею з дня створення народного аматорського хорового колективу української пісні «Зорецвіт» районного будинку культури. Участь у святкуванні взяли: перший заступник голови Хмільницької РДА П. Горбатюк, заступник голови Хмільницької районної ради А. Войцещук, директор Обласного центру народної творчості, Заслужений працівник культури України Т. Цвігун, провідний методист з вокально-хорового мистецтва ОЦНТ Н. Джус, дружина народного депутата України П. Юрчищина Л. Юрчишина, колишні керівники району та міста, творча еліта Хмільницького краю, представники громадських організацій, молодь, ветерани.

Дякуючи за вітання, керівник хорового колективу В. Коцулим відзначив, що саме за сприяння районної влади були пошиті костюми, в яких виступили учасники «Зорецвіту», а це 70 тис. грн. коштів з районного бюджету. На завершення концертної програми у виконанні народного аматорського хорового колективу української пісні «Зорецвіт» прозвучала пісня «Боже, Великий Єдиний» , яку підтримали усі присутні в залі. Народний аматорський хоровий колектив української пісні «Зорецвіт» є лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Пісня над Дніпром», переможцем в номінації «Кращий колектив вокально-хорового мистецтва Вінницької області в 2013 р.»; учасником ІІІ Міжнародного фестивалю гірських культур – лемків та гуралів в м. Щавниці Республіки Польша; учасником Всеукраїнського фестивалю-конкурсу аматорського вокально-хорового мистецтва «Пісня над Бугом»; обласного фестивалю-конкурсу хорового мистецтва ім. Павла Муравського; обласного мистецького проекту «Співає Поділля Леонтовича»; обласного традиційного мистецького свята «Пісенні крила сивої зозулі» присвячені П. Ніщинському. Колектив уже 10 років живе українською піснею і дарує її слухачам. Всі ці 10 років керував колективом Василь Тимофійович Коцулим.

  

Цешківський, А. Святкували територіальні громади : [6 березня у Смаржинецькому СК Погребищенського р-ну відбувся концерт місцевого жіночого ансамблю «Чарівна квітка». Ось уже 20 років керує сільським клубом Н. Вертільна.] / А. Цешківський // Колос. – 2016. – 18 берез. – С 3.

Шульган, Є. Майстри сцени підтвердили звання найкращих : [у Вапнярському будинку культури відбувся звіт народних художніх самодіяльних колективів Томашпільського р-ну. Професійну оцінку дійству дали: завідуюча відділом збереження і розвитку народної творчості та аматорського мистецтва Вінницького обласного центру народної творчості Л. Гречанюк, начальник відділу культури і туризму Томашпільської РДА О. Сікал, народний депутат України І. Спориш] / Є. Шульган // Томашпіл. вісн. – 2016. – 23 берез. – С 3.

Сніжна, А. Поезія лікар – душі, талант – подарунок долі : [про життєвий і творчий шлях аматорки віршованих рядків, козятинчанки Г. П. Добриніної] / А. Сніжна // 13 округ. – 2016. – 24 берез. – С. 12.

Декоративно-прикладне мистецтво

16 березня презентація виставки виробів соломоплетіння відбулася в Іллінецькій центральній районній бібліотеці. Виставка діятиме ще впродовж місяця. Автор робіт – Тетяна Герасимець, жителька с. Жорнище Іллінецького р-ну. Серед присутніх, котрі побували на відкритті – заступник голови РДА В. Поїзд, завідувач сектору культури і туризму РДА О. Письменна, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА О. Тищик, представники засобів масової інформації, структурних підрозділів РДА, працівники та читачі бібліотеки, школярі, вчителі, односельчани.

Присутні мали змогу пересвідчитися, що звичайна солома, кукурудзяне листя та колосочки можуть трансформуватися в неабиякі цікаві та оригінальні вироби. Талант до цього виду мистецтва Т. Герасимець успадкувала від маминого брата П. Шамрая, професора медицини, який славиться і як художник. Таким видом творчості займається багато народів, але цікаво, що його витоки йдуть саме з української землі.

Щоб урізноманітнити зустріч, до бібліотеки завітали юні вихованки дитячої музичної школи, котрі разом із своїм викладачем підготували прекрасні пісенні композиції. Всі, хто був присутнім на відкритті виставки, мали можливість оглянути вироби зблизька, ознайомитися з технікою їх виготовлення. А на завершення талановита землячка провела свій майстер-клас, де можна було й повчитися азів техніки соломоплетіння.

  

18 березня – 12 квітня «Шевченкові думи в мистецьких узорах» – таку назву має виставка вишивок Заслуженого майстра народної творчості України Михайла Покиданця (м.Чернівці), яка відкрилась у Світлиці вінницького обласного центру народної творчості. У своїх вишиваних творах митець використовує, як давні народні традиції, так і сучасні тенденції вишивки. Розробки візерунків для вишивання М. Покиданця опубліковані у таких відомих журналах як «Hapoднa творчість та eтнoгpафія», «Україна», «Наш дім», «Краса і мода», «Жінка» та інших. Михайло Григорович – активний учасник всеукраїнських та міжнародних виставок. Його персональні виставки відбувалися у Києві, Тернополі, Харкові, Мінську. Першу свою персональну виставку він презентував в Канаді (м.Вінніпеґ,1989 р.). Експозиція виставки «Шевченківські думи в мистецьких узорах», що нині представлена у Вінниці, складається з творів, серед яких є унікальні вишиті рушники, що інтерпретують шевченківські образи «Кобзаря». Доповнюють експозицію – вишиті сорочки, рушники, серветки, більшість візерунків до яких розробив сам майстер. Роботи виконані в різних техніках вишивки (хрестик, низинка, штапівка, стебнівка, мережка).

Караулан, М. Жінка, котра вишиває красу нашої України : [вишивати картини жителька с. Грижинець Тиврівського р-ну Галина Франчук почала близько двох років тому, а вже віднедавна її роботи з’явилися у будинку культури м. Гнівань. З нагоди відкриття персональної виставки грижинецької майстрині директор будинку культури А. Петлик вручив Г. Франчук Почесний диплом] / М. Караулан // Маяк. – 2016. – 25 берез. – С. 1, 8.

24 березня в КО «Тростянецький Будинок дитячої творчості» відбувся районний конкурс юних майстрів з декоративно-ужиткового мистецтва «Творча майстерня». Метою якого було популяризувати досягнення учнівської молоді, залучити її до різноманітних гуртків з декоративно-ужиткового напрямку, виховати естетичний смак, повагу до національної культурної спадщини та розвинути художньо-творчі здібності у дітей, обмінятися досвідом виконавчої майстерності.

У конкурсі взяли участь представники Глибочанської СЗШ І-ІІІ ст., Летківської СЗШ І-ІІІ ст., Новоободівської СЗШ І-ІІІ ст., Демківської СЗШ І-ІІ ст., Олександрівської СЗШ І-ІІІ ст., Будянської СЗШ І-ІІІ ст., Тростянецької СЗШ І-ІІІ ст. №2 та гуртківці КО «Тростянецький Будинок дитячої творчості». Команди складалися з 3-х осіб: двох учасників та керівника.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4
  5. Частина 5
  6. Частина 6
  7. Частина 7

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше