ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

Музейна діяльність

Петро Пипа презентував дряпанки з портретами героїв Небесної сотні : [у Вінницькому краєзнавчому музеї розгорнулася експозиція «Козацької слави навік не здолати». На ній автор представив кілька панно з різьби по дереву, 101 портрет загиблих героїв під час Революції Гідності і 26 образів незламних українських кіборгів. Портрети у техніці дряпанки П. Пипа створює вже понад 20 років, перша колекція його творів була присвячена великому Кобзарю. Творчість Петра Пипи надзвичайно багатогранна: він і художник, і писанкар, і різьбяр по дереву. Оригінальність його робіт в тому, що на деревині він вирізблює сюжети з української історії та етнографії. За роки своєї творчої діяльності різьбяр презентував 14 персональних виставок] // Колос. – 2016. – 2 берез. – С. 1.

2 березня працівники Теплицького районного музею «Історії та етнографії Тепличчини» провели зустріч учасника АТО – земляка Віктора Володимировича Янчука з учнями 7-Б класу Теплицької ЗОШ № 1. Перебуваючи на мирній території, ми навіть не уявляємо, що насправді відбувається на Сході країни. У школярів з’явилась можливість поспілкуватись з очевидцем, який проходить службу в 41-му батальйоні територіальної оборони на Донецькому напрямку, а на даний час перебуває у відпустці.

Учням було показано відеоряд з фотоматеріалів та відеосюжетів , які особисто були зроблені Віктором на передових позиціях і передано для музейних фондів. Наприкінці заходу було розглянуто виставку з музейними предметами, які були привезені чи передані земляками із зони АТО для районного музею.

2 березня у Погребищенському районному краєзнавчому музеї ім. Н. Присяжнюк було відкрито виставку творчості «Жінка – мати, берегиня, майстриня», приурочену Міжнародному жіночому дню. Даний проект розрахований на те, щоб твори декоративно-прикладного мистецтва побачили не лише у вузькому колі, але й жителі та гості міста. Серед запрошених були й учні Погребищенської школи № 1.

Відкрила виставку, директор музею Л. Княжук.У тематичній експозиції були представлені роботи О. Басюк, С. Недошовенко, Г. Нечитайло, О. Лесик, В. Черниш, В. Мельник та Л. Свящук. На суд глядачів були представлені різноманітні техніки і жанри: вишивка бісером зі світськими та релігійними мотивами, мереживо, авторські та ляльки-мотанки тощо.

На відкриття завітав міський голова А. Білик. Майстриня С. Недошовенко презентувала власні вишивки, а юна майстриня В. Черниш поділилась секретами створення ляльки-мотанки. Справжньою родзинкою виставки став майстер-клас від Л. Свящук, яка поділилася з присутніми мистецтвом плетіння вишуканого мережива «фріволіте».

Підсумовуючи захід, завідувач сектору культури і туризму райдержадміністрації Г. Кравчук вручила майстриням відзнаки.

9 березня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки члена Національної спілки художників України Ірини Шостак-Орлової. Близько 30 представлених на виставці творів – декоративних панно, авторських ляльок, виконаних у багатокомпонентній авторській техніці, – створюють художній образ, що синтезує абстракцію, реалізм, традиційні народні прийоми з високопрофесійними класичними концептами. Назва виставки – «Знайди свою весну» відноситься одночасно і до змісту представлених творів, і до емоційного стану самої художниці, що знаходиться в постійному пошуку нових ідей та художніх рішень. Її тонкий,чутливий смак у поєднанні з вивіреним та раціональним мисленням справжнього фахівця дають блискучий результат, роблячи виставку органічною, образною, яскравою.

9 березня у Літинському районному краєзнавчому музеї ім. У. Кармалюка відбулася особлива подія: до музею з передової було передано прапор з підписами та гаслами учасників АТО. Старший сержант 26-ї бригади, літинчанин В. Микуш, вручив святе знамено директору музею В. Ткач у присутності заступника голови райдержадміністрації В. Захаревич, секретаря Літинської селищної ради М. Курочки, заступника голови Літинської районної спілки учасників АТО П. Рожанського та патріотів із Літина. Віталій Олександрович розповів, що на фронт був призваний 9 липня 2015 р., пройшов відповідне навчання, а нині захищає нас у Донецькій області.

Цей прапор зайняв чільне місце серед експонатів музею.

10 березня на Вінниччині за мільйон гривень реконструюють музей видатного композитора Миколи Леонтовича. Знаходиться він у с. Марківка Теплицького р-ну. Проект реставрованого музею вже готовий. Нова експозиція розповідатиме про життя та творчість подільського диригента та громадського діяча. Наразі мистецтвознавці шукають нові експонати та історичні факти про нашого земляка.

11 березня в Тиврівському районному краєзнавчому музеї відбулась ретро-виставка світлин «Руса коса дівоча краса», де було представлено біля 30 світлин тиврівчанок красунь.

Також майстер клас по заплітанню коси показали майстри Ю. Панченко та А.Тригуб.

Тиврівчанка – майстриня вишивки О. М. Юрчак до 202-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка подарувала музею вишитий портрет Кобзаря та вишитий рушник. Працівники музею та його відвідувачі вдячні майстрині за щирий подарунок!

18 березня у смт Браїлів Жмеринського району в приміщенні музею П. І. Чайковського та Н. Ф. фонн Мекк з ініціативи наукового співробітника музею Н. Тодосюк у теплій, дружній атмосфері відбувся вечір-зустріч під назвою «Животворяще слово поезії», на який було запрошено місцевих поетів. А їх є аж 18… Не всі із запрошених авторів змогли завітати на цю зустріч, але ті, хто були присутні, залишилися з гарними враженнями. Вони продовжують найкращі традиції своїх відомих земляків: В. Забаштанського, А. Загрійчука, В. Краснюка.

Куцак, Н. Мистецтво одного села : [у Шаргородському районному Музеї образотворчого мистецтва відбулася культурно-мистецька акція «Мистецто одного села». Метою акції є ознайомлення шаргородчан з творами образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва одного із населених пунктів району. Цьоро разу участь у такій акції взяли майстри – жителі с. Федорівка. В центрі виставки знаходився чотириметровий рушник територіальної громади, вишитий майстринями села під керівництвом Н. Бурденої] / Н. Куцак // Шаргородщина. – 2016. – 18 берез. – С. 5.

Осаволюк, С. Виріс на подільських краєвидах : польський композитор Петро Перковський родом із Овечачого : [у Вінницькому художньому музеї було проведено конференцію «Петро Перковський на Поділлі: сторінки життя», присвячену 115-й річниці від дня народження композитора. Петро Перковський – відомий польський композитор, педагог і громадський діяч, який народився в Овечачому (нині с. Дружне Калинівського р-ну)] / С. Осаволюк // Прапор перемоги. – 2016. – 18 берез. – С 3.

Мельник, В. Сердечних струн торкається весна : [12 березня у виставковій залі Муровано-Куриловецького районного краєзнавчого музею ім. Федора Коновалюка відбулось урочисте відкриття виставки творчих робіт самодіяльної художниці із с. Жван Антоніни Кремінник під назвою «Сердечних струн торкається весна». З привітаннями звернулися начальник відділу культури і туризму РДА В. М. Веклюк, Жванський, сільський голова Л. С. Марецька, директор централізованої бібліотечної системи Т. В. Тарановська, член спілки журналістів України Р. В. Крохмалюк. Ведучою дійства була директор Районного краєзнавчого музею В. Л. Мельник] / В. Мельник // Наше Придністров’я. – 2016. – 25 берез. – С. 4.

Бондарчук, А Витинанки, мої витинанки : [з метою розвитку та популяризації мистецтва витинанки в приміщенні Тульчинського районного будинку культури відбувся семінар-практикум клубних працівників Тульчинського р-ну з декоративно-прикладного мистецтва В семінарі взяли участь: науковий співробітник Тульчинського краєзнавчого музею Г. Луценко, викладач художнього відділу Кирнасівської дитячої музичної школи Н. Євстафієва та ін.] / А. Бондарчук // Тульчин. край. – 2016. – 25 берез. – С. 4.

28 березня в Тиврівському районному краєзнавчому музеї відбулося заняття гуртка «Меандрик», в якому кожен бажаючий міг навчитися виготовляти традиційну писанку. Писали писанки мешканці Тиврова та с. Пиляви. Учасниками гуртка А. Олімчук, О. Пшеничнюк, І. Малаховською було виготовлено писанки з символікою «Дерево життя», які демонструватимуться у м. Києві.

Дивовижну інкрустацію соломкою представила майстриня з с. Пиляви О. Шеванюк.

   

Куник, А. Створимо експозицію : [у музеї історії с. Вахнівка Липовецького р-ну зібрані цікаві експонати з історії декоративно-ужиткового мистецтва та побуту селян. Зокрема, «Речові», «Образотворчі», «Писемні», «Фото», «Природничі». У планах музею доповнити колекцію різноманітним народним вбранням, що є пам’яткою місцевої матеріальної культури. Працівники музею закликають місцевих жителів долучитися до зібрання цієї колекції, тим більше, що це єдиний подібний музей у районі] / А. Куник // Липовец. вісті. – 2016. – 30 берез. – С. 3

Театрально-концертна діяльність

Романюк, Г. Добра казка для маленьких барчан : [6 березня в Барському районному Центрі дозвілля відбулося справжнє свято добра. Двогодинним веселим дійством вражали малечу та дорослих актори дитячого театру ростових ляльок «Арлекін» м. Вінниці. Організував захід благодійний фонд «ДоброБар», голова фонду – А. О. Колос. Залу для проведення дитячого свята безкоштовно надав директор Барського районного Центру дозвілля М. Коваль] / Г. Романюк // Барчани. – 2016. – 18 берез. – С 4.

24 березня в залі Будинку культури учителя звітувала театральна студія «Игъра». Відбулася прем’єра композиції «Сны» – за творами відомого вінничанина, художника, літератора, драматурга Ігоря Шурова. Вірші поета супроводжувалися відеорядом з його картин і пластичних етюдів у стилі театру тіней.

 

25 березня Вінницький музично-драматичний театр ім. М. Садовського до Міжнародного дня театру презентував глядачам комедію для дорослих «Занадто одружений таксист». Режисер-постановник Т. Мазур взявся за цю роботу за твором англійського драматурга Рея Куні. У вінницькому театрі раніше не ставили твори цього автора, але Тарас Мазур, працюючи до цього у музично-драматичному театрі ім. П. К. Саксаганського у м. Біла Церква, вже ставив комедію сім років тому. Цього разу на сцені задіяні виключно молоді актори. Одну з дружин грає О. Буга, яка уславилась роллю Елізи у «Моя чарівна леді», другу – М. Козирєва. У ролі полісменів М. Коломієць та артистка балету Т. Фролова. У ролі друга таксиста – С. Бондарчук, у ролі сусіда Боббі – А. Константинов, у ролі репортера – А. Побережний. У вистави цікава сучасна сценографія та приємне музичне оформлення.

Музичне життя Вінниччини

1 березня знаком оклику в серії чудових концертів, що відбулись в рамках форуму молодої музики «Барви музики ХХІ сторіччя. Авангард. Класика. Джаз», став завершальний музичний вечір. У концертній залі філармонії свій восьмий день народження у тісному колі друзів та численних шанувальників святкував «ВінБенд».

Унікальний колектив, аналогів якому немає в жодному місті України, презентував велику та яскраву джазову програму. Місце за диригентським пультом займали то художній керівник оркестру, заслужений артист України В. Новосад, то головний диригент Р. Береговий. Звучала золота класика джазу, відомі мелодії, що зал підхоплював та наспівував з перших нот.

4 березня в приміщенні Шаргородського РБК відбувся святковий концерт «Горнусь до тебе мила, неповторна і єдина», присвячений Міжнародному дню прав жінок і миру. Концертну програму вели студенти-практиканти Тульчинського училища культури К. Присяжнюк, А. Борецький та А. Мазепа.

Усіх присутніх жінок у залі своїми теплими та щирими словами привітав голова Шаргородської РДА та голова районної ради Михайло Попов.

9 березня до Міжнародного жіночого дня в залі філармонії авторську програму «Для вас, жінки!» презентував Заслужений артист України, начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Станіслав Городинський у супроводі Академічного камерного оркестру «Арката» та резидентів Vinnytsia Jazz Fest – інструментального квартету «Експромт».

Особливість програми полягала в абсолютно новому форматі – улюблені та прем’єрні пісні С. Городинського прозвучали у симфо-поп та симфо-рок аранжуваннях.

Штонда, Т. Розвиток вокально-хорового жанру в районі : [на базі хору «Зачарована дитина» при Дмитрашківському сільському будинку культури Піщанського р-ну було проведено обласний семінар з вокально-хорового жанру. Семінар проводила провідний методист Обласного центру народної творчості з вокально-хорового жанру Н. І. Джус. Ніна Іванівна послухала твори у виконанні ансамблів та хору. Зробила слушні зауваження, провела майстер-клас з хором, долучивши до нього всіх працівників культури] / Т. Штонда // Піщан. вісті. – 2016. – 11 берез. – С. 5.

11 березня вінничани відвідали концерт оркестру Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського. Він продовжує цикл заходів Вінницької обласної філармонії «Слухай, співай, грай українське».

Колектив, очолюваний нині Героєм України, народним артистом України Мирославом Вантухом, з 1937 р. здобув собі славу в Україні і світі, як взірець української національної музики і танцю, її хранитель і продовжувач традицій. Він багато гастролює за кордоном, відвідавши понад 60 країн світу. З оркестром співпрацювало чимало видатних українських композиторів. А з 2001 р. на посаді головного диригента його очолює народний артист України О. Чеберко. В програмі концерту прозвучали твори Й. С. Баха, А. Вівальді, С. Рахманінова, П. Сарасате, Й. Штрауса, В. Грідіна, М. Чайкіна та ін.

11 березня Вінницькому обласному клінічному госпіталю ветеранів війни виповнилось 70 років. З цієї нагоди в актовій залі госпіталю відбувся шефський концерт учнів та викладачів Вінницької дитячої школи мистецтв.

Перед присутніми з привітаннями виступив директор школи мистецтв Я. Зінько. Всі присутні мали змогу подивитись концерт, на якому були представлені музичні та пісенні композиції у виконанні солістів – О. Мартиновської, О. Клітинської, В. Сауляка, Д. Данилюк, А. Білокінь. А також –вокального ансамблю «Мрія», камерного ансамблю викладачів, дуєту у складі Є. Павлишина (гітара), К. Горбатюк та О. Горбатюк (домра), вокального ансамблю «Мрія» (кер.Т. Дубецька) та ін.

11 березня в профспілковому закладі культури «Прометей» відбувся концерт Ладижинської дитячої музичної школи «Ритми серця, струни душі».

В концерті взяли участь учнівські колективи, вокальні та інструментальні ансамблі, солісти та викладачі школи. На сцені звучали твори української, класичної та джазової музики.

 

15 березня у місті Запоріжжі відбувся IV Всеукраїнський конкурс-фестиваль бандуристів «Хортицький кобзар – 2016». На ньому перше місце у номінації бандурист-вокаліст посіла вінничанка М. Петровська, яка навчається у Вінницькій дитячій школі мистецтв.

У IV Всеукраїнському конкурсі-фестивалі бандуристів «Хортицький кобзар – 2016» взяли участь 60 учнів початкових спеціалізованих навчальних закладів, музичних училищ з різних регіонів України. Виступи конкурсантів оцінювало високопрофесійне журі у складі провідних бандуристів України. Конкурс проводився у трьох вікових категоріях та двох номінаціях. Вінницьку дитячу школу мистецтв представляли четверо учнів. М. Петровська посіла перше місце у номінації бандурист-вокаліст у 2-й категорії. У цій же номінації але вже у третій віковій категорії друге місце посіла О. Клітинська. Незабутні враження учасники отримали від гала-концерту переможців конкурсу та майстрів бандурного мистецтва. Цікавим на конкурсі був майстер-клас лауреата міжнародних конкурсів Г. Матвієва на тему «Новітні прийоми гри на бандурі в контексті авторського сучасного бандурного репертуару». Діти побували на екскурсії в Національному заповіднику «Хортиця».

16 березня Академічний камерний оркестр «Арката» та його керівник, заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков, запросив всіх шанувальників музичного мистецтва до зали Вінницької обласної філармонії на черговий творчий експеримент. «Rock-barock» – таку назву отримала програма вечора, у якій пролунали «Пори року» А. Вівальді в обробці для електрогітари (О. Кумпан), бас-гітари (Р. Мельник), ударних (О. Марчук) та струнного оркестру.

Сікорська, А. Вже вдруге вас вітає «Родинна веселка» : [у Піщанській музичній школі ім. П. Муравського відбулося свято родинної творчості «Родинна веселка». На святі були присутні і брали участь 20 творчих родин музичної школи. Це безмежно талановиті матусі, татусі, тітоньки, дядечки, сестрички, братики. Під завершення свята на сцену були запрошені: перший заступник голови райдержадміністрації Денисов Д. Д,, заступник голови райради Міщенко В. В., які тепло і радо привітали родини. Також всі учасники концерту були нагороджені невеликими відзнаками] / А. Сікорська // Піщан. вісті. – 2016. – 18 берез. – С. 5.

23 березня у Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. Миколи Леонтовича відбувся заключний тур обласного конкурсу «Подільська весна – 2016».

Учасників конкурсу, їх викладачів привітав начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА С. Городинський та заступник директора училища А. Скрипник.

Ладижинську музичну школу представляли: вокальний ансамбль «Сонет» (керівник І. В. Мезеніна, концертмейстер М. О. Гнасько) у номінації «академічний вокал»; фольклорний ансамбль «Барвінок» (керівник Л. І. Бородавка) номінація «народний вокал»; Д. Перловська – 5 кл. (викладач В. М. Пегорькова) номінація «піаністи» І вікова категорія; В. Круць – 8 кл. (викладач Н. О. Нарожна) номінація «піаністи» ІІ вікова категорія; Х. Осадча – 4 кл. (викладач В. М. Недзельський, концертмейстер М. О. Гнасько) номінація «духові інструменти». Переможці отримали цінні подарунки, море позитивних вражень та бажання працювати і перемагати і надалі.

    

22 березня Академічний ансамбль пісні і танцю «Поділля» знову запросив на гостину. Цього разу презентуючи програму «Від «Щедрика» до «Besame Mucho»» на сцені Вінницької обласної філармонії. За основу взяті враження учасників колективу від їхніх гастрольних подорожей до різних куточків світу – Швейцарії, Монголії, Польщі, Молдови, Румунії. В програмі – мелодії, пісні і танці народів світу.

26 березня у арт-пабі «Beef Eater» відбулась презентація нового альбому вінницького гурту «Очеретяний кіт. 20 кроків». Хлопці презентували новий альбом, сповнений піснями подільських авторів та кількома обробками народних пісень. «Очеретяний кіт» – це особлива атмосфера. Завжди дружні та щирі, тож кожен їх концерт як маленьке сімейне свято. А зовсім нещодавно хлопці несли цю свою неповторну чарівність на передову – співали у Авдіївці, Красногорівці, Мар’їнці, Нетайловому Донецької області. Музиканти обіцяють, що продовжать створювати культурне середовище у Донецькій і Луганській областях. Простий та невимушений «маза-хата-лаунж» зрозумілий скрізь. Днями «Коти» відіграли великий святковий концерт у Києві повним складом та з друзями, а тепер вже їдуть Україною пропагуючи свій альбом-книжку «20 кроків». Всередині тексти пісень, картини та фото відомих художників, історії створення авторських композицій. Есе писали самі музиканти, а вичитував їх відомий письменник Т. Прохасько.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4
  5. Частина 5
  6. Частина 6
  7. Частина 7

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше