ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

1 березня в Інформаційному центрі «Вікно в Америку» Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулось урочисте відкриття Року англійської мови на Вінниччині. З вітальним словом виступила директор Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, Заслужений працівник культури України Н. Морозова, яка зробила анонс можливостей бібліотеки щодо реалізації програми Україна Speaking, ознайомила з річною програмою заходів з вивчення англійської мови. На зустріч завітали вчителі англійської мови міста та всі бажаючі вивчати іноземну у бібліотеці.

Свою інноваційну методику вивчення англійської мови сімейного типу за творами А. Екзюпері «Маленький принц» презентував О. Рябоконь, кандидат педагогічних наук. Студентки Донецького національного університету історичного факультету кафедри «Міжнародні відносини та зовнішня політика» К. Коржук та А. Линник ознайомили з веб-сайтами та програмами, що допоможуть самостійно вивчати англійську мову як іноземну. Це була чудова нагода презентувати ресурси і послуги Центру «Вікно в Америку» і можливості вивчати англійську разом. Завершилась зустріч дискусією «Роль англійської мови в глобалізації» у рамках Клубу спілкування англійською мовою та зустріччю з викладачами програми Microscholarship Access Program та обдарованою молоддю громади.

3 березня у секторі правової інформації відбулася зустріч з кандидатом наук з державного управління, радником міського голови з рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на громадських засадах, поетесою, самобутньою художницею Світланою Сулімовою «Я просто жінка…», присвячена Міжнародному дню прав жінок і миру.

3 березня у стінах Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся семінар-тренінг із залучення грантових коштів для представників громадських організацій Вінницької області. Захід проходив за підтримки Громадських рад при обласній раді та ОДА. Модератором заходу виступив голова громадської організації Єврорегіон «Дністер» С. Татусяк. Учасниками семінару-тренінгу стали Директор ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, Заслужений працівник культури України, голова Громадської ради при обласній раді Н. Морозова, директор Департаменту міжнародного співробітництва (Folkuniversitetet, Швеція) Алі Рашиді, заступник голови ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» А. Кавунець, голова Громадської ради при облдержадміністрації М. Бардин, голова правління громадської організації «Філософія серця» Ю. Грига, виконувач обов’язків директора Координаційного центру Єврорегіону «Дністер» Р. Джабраілов, а також депутати обласної ради, представники влади та громадських організацій області. Директор Департаменту міжнародного співробітництва Алі Рашиді поділився досвідом створення та реалізації проектів громадськими організаціями в Європі, а також наголосив на зростанні в останні роки ролі громадських організацій в нашій державі. Також він наголосив на тому, що європейські партнери готові надати всю необхідну допомогу громадським організаціям області. Організатори семінару-тренінгу сподіваються, що організація та проведення таких заходів сприятимуть розбудові громадянського суспільства в Україні, яке, як показує світова практика, повинно перебрати на себе частину функцій органів виконавчої влади.

12 березня у відділі рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва експонувалась виставка «З книгозбірні Марії Щербатової», на якій представлені книги, що належали родинам Потоцьких-Строганових-Щербатових. До революційних подій 1917–1920 рр. бібліотека Немирівського маєтку налічувала 20 тис. томів книжкового фонду, але з часом вона була розпорошена. На сьогодні у відділі РіЦ є на збереженні близько 400 томів.

12–13 березня у приміщенні Вінницької ОУНБ бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва пройшла серія відкритих лекцій, історичних дискусій та круглих столів у рамках Всеукраїнського проекту «Відкрита школа історії». «Відкрита школа історії» – громадська ініціатива, що спрямована на поширення історичної освіти шляхом проведення аналітично-освітніх заходів. Проект має на меті впровадження суспільного діалогу та поширення знань про проблеми історії України, міжнародних зв’язків та демократичних традицій серед широких верст населення. Проект реалізовується за підтримки львівської громадської організації «Патріотичні ініціативи» та пройде у 9 містах України протягом 2016 р. У вінницькій серії взяли участь фахівці з історії, представники провідних наукових та освітніх установ України, зокрема О. Струкевич, О. Дмитрук, О. Федоришин, О. Коляструк, К. Кобченко, К. Галушко, Г. Єфименко, а також відбулась презентація книги Є. Магди «Гібридна війна: вижити, щоб перемогти» та серії книг «Історія без цензури».

14 березня до Року англійської мови в Україні у найбільшій книгозбірні області презентували книжкову виставку «Англомовні видання ХVII – XIX ст.». На виставці особливе місце посіла «Біблія», що є одним з перших видань Святого Письма в англійському перекладі, зробленому за вказівкою короля Англії Якова І. Видання побачило світ у 1611 р. в Лондоні. Більшість книг, представлених на виставці, перебували в родових дворянських бібліотеках східного Поділля – Потоцьких, Руссановських, Грохольських, Строганових, Гейденів, Собанських, Ярошинських. У колекції рідкісних і цінних книг Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва є чимало прижиттєвих видань англійських поетів. Збірник Вільяма Ватсона датується 1899 р. Серед раритетів у книжковій експозиції є і великий королівський англо-французький і французько-англійський словник, який вийшов друком 1780 р. Не менш цінними серед англійської літератури є періодика ХІХ поч. ХХ ст. Серед них світські, наукові, пізнавальні видання.

16 березня відбувся перегляд та обговорення фільму українського режисера Л. Осики «Етюди про Врубеля», присвяченого 160-річчю великого художника.

Сценарій фільму був написаний режисером разом з С. Параджановим і розповідає про київський період життя Михайла Врубеля.

16 березня відділом рідкісних і цінних видань для викладачів дитячих музичних шкіл Вінницької області.було організовано День інформації «Творці музичної теорії». Бібліотекар І категорії І. М. Валігура представила та прокоментувала фахівцям збірники, методичні посібники, нотні видання ХVІІІ – початку ХХ ст.

Присутні мали можливість ознайомитися з науковим музичним трактатом англійського музикознавця XVII ст. Роберта Фладда, що був надрукований за життя автора у 1624 р. Вони почули цікаву розповідь про відомого піаніста, засновника професійної музичної освіти А. Г. Рубінштейна, уродженця с. Вихватинці Подільської губернії. Увагу фахівців привернули також прижиттєві публікації українських етнографів – К. Квітки, М. Драгоманова, В. Ємця та ін.

17 березня відбулося ювілейне, десяте, засідання Клубу творчої інтелігенції Вінниччини «Інтермеццо». У великій читальній залі Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва зібрались люди, небайдужі до української книги – письменники, краєзнавці, літературні критики, видавці, викладачі та студенти вінницьких навчальних закладів. Ведучий заходу, приуроченого 45-річчю Вінницької письменницької організації, голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України М. Каменюк у вступному слові підкреслив: «Головна мета нашої зустрічі – оглянути та оцінити книги, видані за рахунок обласного бюджету в 2015 р., представити окремих авторів, накреслити перспективи книговидання на Вінниччині в поточному 2016 р. та наступних роках». Про те, як діє на Вінниччині Регіональна програма сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства на 2016-2018 рр., про створення умов для розвитку книговидання, поліпшення забезпечення населення області книговидавничою продукцією розповіла присутнім директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації С. Василюк. За минулі десять років в області за рахунок обласного бюджету видано 232 книги (по 1000 примірників кожна) загальним тиражем понад 230 000 на суму більш як 3 млн грн. Особливо популярними стали видання вибраних творів вінницьких письменників в серії «Бібліотека літератури Вінниччини», книги серії «Шкільна бібліотека», альбоми, що представляють творчість провідних художників Вінниччини, краєзнавчі та наукові розвідки, літературні альманахи.

У 2015 р. за бюджетні кошти видано 21 книгу на суму 350,0 тис. грн., а на 2016 р. обласним бюджетом на видання творів місцевих авторів передбачено 400 тис. грн.

Завдяки Регіональній програмі, видано ряд альбомів, які репрезентують Вінницьку область, відтворюють культуру, звичаї та духовне життя вінничан. Це альбоми: «Вінниччина», «Чотири вінницькі броди», «Енциклопедія сакрального мистецтва Поділля», «Краса твоя, Вінниччино», а також альбоми робіт художників: «Мистецтво Вінниччини», «Немирівські пленери», «Декоративно-прикладне мистецтво Вінниччини», «Вінницький вернісаж», «Монументальне мистецтво», «Графіка», «Художники Вінниччини». Обласними краєзнавчим та художнім музеями підготовлено видання «Раритети Вінницького краєзнавчого музею», «Каталог художнього музею», «Графіка ХVIII-ХХ століть» та «Шедеври Вінниччини». У 2008 р. започатковано серію альбомів художників «Митці Вінниччини» Щороку видається 4-5 альбомів цієї серії. Цікавими та якісно ілюстрованими видано дитячі книги «Подільське перевеслечко», «Жниварик», «Пізнайчик-Подолянчик», підготовлені Вінницькою обласною краєзнавчою літературно-мистецькою громадською організацією «Велика рідня». До 200-річчя від дня народження Т. Шевченка видано книги Вінницької обласної універсальної бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва: «Т. Г. Шевченко і Вінниччина», «З іменем Кобзаря» (упорядник А. Подолинний), Коваля О. «Тарас Шевченко на Вінниччині» та Куцевол О. «Життя і творчість Т. Шевченка в художній рецепції українських письменників». Власний видавничий книжковий проект реалізовує редакція журналу «Вінницький край», де видано окремими книгами твори більше 10 авторів журналу. Значна частина названих книг була представлена у виставковій експозиції та доступна для ознайомлення учасникам заходу. У великій розмові про вінницьку книгу та її перспективи взяли участь: Ю. Легун – директор Державного архіву області; Н. Морозова – директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, Заслужений працівник культури України, президент Асоціації бібліотек Вінниччини; А. Подолинний – письменник, упорядник серії видань «Шкільна бібліотека» та довідника «Митці слова Вінниччини»; В. Борецький – письменник, головний редактор молодіжного альманаху «Експрес «Молодість». Свої твори читали поети Р. Мельничук, лауреат премії імені М. Стельмаха 2015 р. Н. Урсані, В. Борецький, студенти вузів, літстудійці. Також програма зустрічі включала художні номери від діячів культури Вінниччини.

17 березня у відділі мистецтв відбувся цікавий майстер-клас, де усі бажаючі під керівництвом талановитого гончаря Б. Ломоносова вчилися виготовляти з глини українські народні іграшки-свистунці. Майстер також розповів учасникам заходу про історію виникнення цих народних інструментів та їх різновиди. Увазі присутніх був запропонований перегляд літератури «Українська глиняна іграшка – неперевершений витвір народного мистецтва».

17 березня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся поетичний вечір «Вільна поезія» до Всесвітнього дня поезії. Цього року у вечорі поезії разом із молодими поетами, учасниками проекту «Поезія без купюр» Театру книги «Прочитання», студентською молоддю взяли участь і відомі письменники, члени Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України. У програмі вечора: презентація книги Юрія Прокопенка «Посвята жінкам» – В. П. Сторожук, письменниця, член НСПУ, заступник головного редактора літературно-мистецького журналу «Вінницький край», заслужений працівник культури України; літературно-музична композиція за власними віршами – В. П. Крупка, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української літератури Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського; Віра Ваганова – поетеса, композитор, виконавиця власних пісень, викладачка іноземних мов Вінницького кооперативного інституту, лауреат поетичного конкурсу «Золотая строфа»; Олександр Бальменко – поет, виконавець авторських пісень. Студенти Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, учасники літературного об’єднання «Вітрила», учасники Театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва та студентки бібліотечного факультету Тульчинського училища культури читали власні вірші.

На заході працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентували книжкову виставку «Вільна поезія».

21 березня – 14 квітня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відкрилась виставка авторських ляльок «Лялькове дефіле». Експозиція присвячена Міжнародному дню лялькаря, що відзначається в усьому світі 21 березня, і презентує близько трьох десятків ляльок, створених руками вінницьких майстринь, як відомих, так і тих, хто тільки опановує це мистецтво. Авторська лялька, як правило, створюється в одному екземплярі і є результатом копіткої і тривалої праці. Зазвичай, така лялька не призначена для гри, вона лише радує очі тих, хто її бачить.

23 березня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулась презентація творчості Олександри Бурбело. Захід підготовлено спільно з Асоціацією бібліотек Вінниччини, Вінницькою обласною організацією СПУ та Клубом творчої інтелігенції «Інтермеццо». Творчість юної поетеси високо оцінена відомими українськими письменниками – В. З. Нестайком, В. М. Вітковським, А. М. Подолинним. Учасники презентації читали твори Олександри, згадували її коротке, але світле життя, знайомились із виставкою книг. О. Бурбело народилась 1 січня 1998 р. у м. Вінниці у родині викладачів-науковців. Була вихованкою місцевої школи № 26. Пішла з життя через важку спадкову хворобу у 15-річному віці. Олександра є авторкою кількох книг поезії і прози українською та російською мовами. За життя вийшло друком чотири книги автора, решта – посмертні видання. Підготовлені до друку книги поезії та прози «Перемога над синіми водами» та «Гармонія».

Незавершеними лишилися роман в стилі фентезі «Тутанхамон» та детектив. Олександра Бурбело є лауреатом і дипломантом понад півсотні літературних конкурсів та фестивалів, знаковими серед яких є перемоги та здобутки у конкурсах «Україна через 20 років» журналу «Крилаті» (Київ, 2010), «Малахітовий носоріг» (Вінниця, 2010), журналів «Хімія для допитливих» та «Географія для допитливих» (Харків, 2011), «Я козацького роду» (Київ, 2011), інтернет-конкурсах ім. М. С. Гумільова (Санкт-Петербург, 2012), «Волшебное перышко» (Єкатеринбург, 2011, 2012), «Край п’яти січей» (Нікополь, 2012), «Зелене гроно» (Вінниця, 2013) та ін.

Як виняток, 2 липня 2015 р., Олександра була прийнята до Національної спілки письменників України (посмертно). Квиток № 02965 був виписаний 27 серпня і вручений батькам поетеси 5 жовтня у Вінниці під час відкриття IV Міжнародного літературно-мистецького свята «Русалка Дністрова». Нездійсненна мрія із безлічі рожевих мрій молодої поетеси – носити псевдонім – Олександра Таманська (від Тамані, краю запорізьких козаків).


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4
  5. Частина 5
  6. Частина 6
  7. Частина 7

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше