ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

Бібліотеки Вінниччини

1 березня у Томашпільському р-ні відбувся семінар бібліотечних працівників на тему «Дитяче читання – основа гармонійного розвитку та задоволення освітніх, комунікаційних та соціокультурних потреб особистості».

Бібліотекарі району ознайомилися з новими документами, що забезпечують розвиток дитячого читання в державі новими іноваційними формами юних користувачів.

Завідуючі Русавської, Кислицької, Борівської сільських бібліотек поділилися досвідом роботи з питань бібліотечного обслуговування читачів-дітей.

Під час семінару відбулася зустріч бібліотекарів з поетом-земляком О. Височанським, який презентував свою нову книгу «Дідів заповіт».

1–4 березня Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв у партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією було оголошено про проведення VI Всеукраїнської конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири», що проводилась, вже традиційно, у смт Славське Львівської області.

Метою конференції стало обговорення проблем підготовки фахівців зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та підвищення кваліфікації бібліотечних працівників з урахуванням необхідності отримання нових професійних знань у контексті євроінтеграційних процесів України.

Учасником VI Всеукраїнської конференції від Козятинщини стала бібліотекар-бібліограф Білінська В. Молодий спеціаліст бібліотечної справи була запрошена, як координатор проекту, що незабаром стартує в Козятинській бібліотечний системі «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації у бібліотеках» за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус+(Жан Моне)».

Рідна мова – у Лугах : [до Міжнародного дня рідної мови в Лузькій сільській бібліотеці Чечельницького р-ну відбувся дитячий ранок «Рідну мову буду знати, берегти і шанувати». Привітали дітей з чудовим святом рідної мови бібліотекар Л. Семенюк, яка презентувала книжкову виставку «Рідна мова духовності основа» та В. Снігур, директор сільського будинку культури, створивши дітям затишну атмосферу занурення в цікаві українські книги. На завершення заходу дітки отримали призи за участь у конкурсах] // Чечельниц. вісн. – 2016. – 3 берез. – С. 4.

3 березня в с. Березна відбулася презентація під назвою «Земля мого дитинства». Жителям Березнянської територіальної громади, творчій еліті Хмільницького району презентовано книгу Івана Пилиповича Паращука «Село над Бугом. Історія с. Березна Хмільницького р-ну Вінницької області».

Участь в урочистому заході взяли: заступник голови Хмільницької РДА М. Чикотун, голова Хмільницької районної ради З. Бонсевич, начальник відділу освіти райдержадміністрації А. Жук, сільський голова Н. Романюк, жителі Березнянської територіальної громади, зокрема Герої Праці, ветерани, діти та бібліотечні працівники Хмільниччини.

В ході урочистого заходу присутні вшанували пам’ять автора книги І. Паращука хвилиною мовчання, який на жаль не дочекався видання своєї праці, помер 2 березня 2013 р.

Привітала жителів Березни з виданням книги краєзнавець Хмільницької районної бібліотеки для дорослих О. Михалиця. Вона зауважила, що це вже 12-та книга з історії сіл Хмільниччини, яка побачила світ. Впорядкуванням і виданням зазначеної книги займалася бібліотекар Березнянської сільської бібліотеки Г. Паращук. Усього видано 50 примірників книги. Презентація книги про рідне село – це подія, яка також стане історією. Березна – споконвіку українське село, яке має свою історію та традиції. Саме цю місцевість обрали трипільці. Одна із перших дат села сягає у ХVІІІ ст.

Більше 60 років автор книги І. П. Паращук збирав історію села. І хоча книга невелика за розмірами, але багата на факти і події. Копітка робота проводилась в архівах та бібліотеках області.

У зверненні до читача, автор зазначив: «Я спробував написати історію нашого роду з найдавніших часів до 2006 р. розуміючи, що не всім вона буде до вподоби. Але це був мій час, час мого покоління. Ми вірили, що працювали для майбутнього, хотілось, щоб кожне прийдешнє покоління знало, в яких умовах ми виживали. Ніколи не був істориком, краєзнавцем, але впевнений, щоб знати свій родовід, треба його любити. Чому книга написана лише до 2006 р.? Відповідь проста – мій відлік підходить до кінця. Вірю, що майбутнє покоління допише історію березнянського роду».

Прикрасили свято піснями діти та творчий колектив учителів Березнянської школи.

 

Мельник, Ю. «Прозора й чиста, як гірська вода – то України мова барвінкова», – поетичний диліжанс : [у Тульчинській районній бібліотеці для дітей відбувся поетичний вечір, приурочений Дню рідної мови. Ведучими заходу були студенти 2-го бібліотечного курсу Тульчинського училища культури. Учні, котрі завітали на захід, виявилися дуже активними та доповнили захід виразним читанням віршів рідною мовою] / Ю. Мельник // Тульчин. край. – 2016. – 4 берез. – С. 4.

4 березня у Чернівецькій дитячій бібліотеці пройшла поетична година «Журавка з подільського жита», присвячена 75-й річниці від дня народження поетеси-землячки, авторки цікавих творів для дітей Ганни Чубач.

Діти, що завітали до бібліотеки читали вірші, скоромовки, відгадували загадки. З розповіді бібліотекаря дізналися, що вірші поетеси перекладені російською, англійською, німецькою та ін. мовами. Нині Г. Чубач – Заслужений діяч мистецтв України.

Поезії Ганни Чубач милодійні, задушевні, мабуть саме тому чимало композиторів створили пісні й романси на вірші поетеси.

10 березня в Теплицькій районній бібліотеці для дітей пройшов захід на тему «Здрастуй, Масляна!», мета якого – продовжити знайомство учнів з традиціями і звичаями українського народу, розширити світогляд школярів, формувати навички і звички, змістовно проводити дозвілля. Бібліотекар підготувала бесіду на тему: «Масляна, Масляна, яка ти красна!» та огляд літератури «Масляну гуляємо, весну зустрічаємо». На заході звучала музика. Діти гралися в «Пошту», «Дістань приз», «Гарна господарочка». Проводилися конкурси: «Прислів’я про Масляну», «Хто більше млинців з’їсть», «Хто знає більше пісень-веснянок». Завершилось свято частуванням дітей млинцями і пирогами.

«Мамину сорочку пригорну до серця, теплу, як дитинство сонячне моє» : [у Чечельницькій центральній районній бібліотеці створено клуб «Чарівний клубочок», де вивчають традиції українського вишивання. Керівник гуртка Н. А. Мулько, бібліотекар книгозбірні, яка об’єднала навколо книги і техніки вишивання небайдужих і вмілих чечельничан, що полюбляють прекрасне з метою творення і дарування людям краси своїх рук, всього прекрасного та самобутнього] // Чечельниц. вісн. – 2016. – 10 берез. – С. 6.

Куцкір, О. Кіноклуб – у бібліотеці : [Хмільницька районна бібліотека для дорослих стала переможцем спільного конкурсу міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudaus UA та Програми «Бібліоміст», «Кіноклуб Docudaus UA в бібліотеці», спрямованого на сприяння активізації діалогу про права людини в українському суспільстві шляхом надання бібліотекам медіа-інструментів та методології для підвищення рівня поінформованості громадян України в галузі прав людини. В читальному залі бібліотеки відбулося відкриття кіноклубу та перегляд  представленого на Міжнародному фестивалі «Docudaus UA» фільму «Коли-небудь ми станемо щасливими»] / О. Куцкір // Життєві обрії. – 2016. – 11 берез. – С. 9.

Мірчук, С. Дитяча бібліотека стала переможцем двох проектів : [Барська районна бібліотека для дітей стала переможцем двох різних грантових програм. Перший проект «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», організований Українською бібліотечною асоціацією за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»). Другий проект «Фотоісторія рідного міста» був підтриманий Британською Радою в рамках програми «Активні громадяни». Реалізовувати проекти бібліотека буде спільно з Молодіжною спільнотою «Актив. Бар»] / С. Мірчук // Барчани. – 2016. – 11 берез. – С. 5.

16 березня 2016 рік Президент України урочисто оголосив Роком англійської мови в Україні, підписавши Указ №641/2015 від 16 листопада 2015 р.

Липовецька районна бібліотека для дітей відкриває Рік англійської мови книжковою викладкою-порадою «Вчи англійську мову – виходь у світ», на якій представлені абетки, розваги, віршики англійською мовою для найменших читайликів і словники, довідники, розмовники, посібники для користувачів середнього і старшого шкільного віку.

В межах Року англійської мови в Україні бібліотека проведе вікторину «Казкова Англія відома і невідома» та цикл бібліографічних оглядів «На п’єдесталі – англійські письменники». А в літній період бібліотека організовуватиме перегляд цікавих мультиків англійською з українськими і англійськими субтитрами.

16 березня в читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих демонструвався черговий документальний фільм, де гості бібліотеки ще раз переглянули фільм українського режисера М. Бондарчука «Трудний», у якому йдеться про героя фільму – підлітка, у якого є мати і дід , але він живе в притулку для сиріт .

Після перегляду користувачі бібліотеки разом зі співробітниками бібліотеки обговорили проблеми, висвітлені у фільмі: Як таке могло статися? Чи існує така проблема в Україні – діти-сироти при живих батьках? Як допомагає держава, суспільство таким дітям? Дискусія була жвава, цікава та повчальна.

18 березня у Джуринській бібліотеці-філії Шаргородського р-ну для дорослих була організована виставка старовинних листівок. Колекція належить жительці села Г. Конверській. До неї увійшло понад 100 різних листівок. Протягом багатьох років їх збирала мати Ганни, а потім передала доньці. Виставку відвідали майже всі жителі територіальної громади.

Курилюк, Л. «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» : [Хмільницька районна бібліотека для дорослих стала переможцем конкурсу у проекті «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»). У конкурсі взяло участь 163 бібліотеки з усіх областей України. Метою проекту є створення та організація активної діяльності Пункту європейської інформації у бібліотеці для надання мешканцям місцевої громади інформаційно-просвітницьких послуг і популяризації знань про ЄС, європейські цінності та європейський вибір України, сприяння вивченню іноземних мов. Дія проекту розрахована на три роки] / Л. Курилюк // Життєві обрії. – 2016. – 18 берез. – С. 4.

Слободянюк, Г. Книги, що дарують радість : [у Піщанській районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч з поетами-земляками: Т. Стасюк, котра представила свою збірку поезій «Час вогню» та поетесою, композитором Н. Давискибу. Учні, котрі були запрошені на захід, мали можливість ознайомитися зі збіркою поезій та прослухати кілька пісень із неї] / Г. Слободянюк // Піщан. вісті. – 2016. – 18 берез. – С. 4.

18 березня, традиційно, у переддень Всесвітнього дня поезії у Козятинській районній бібліотеці збираються любителі поетичного слова, що об’єдналися в літературно-мистецький клуб «Обрій». Цього разу під гаслом «Поети Козятинщини: нові імена». На святі звучали твори майстрів поетичного слова Б. Сиваківського, П. Зарицького. Чарувала поезія поетів-аматорів О. Балецької, С. Левчук, Б. Зільбермана, Л. Дворніцької. Цікавим відкриттям стали поети початківці Д. Ланова, Жарська О. А. Чудновець, К. Коломійчук, К. Рибак, Л. Бевза.

Гість з Хмельниччини поет-пісняр, композитор, співак О. Стадник читав свої вірші і виконував авторські пісні.

19 березня в Козятинській районній бібліотеці пройшла творча зустріч прихильників творчості Ліни Костенко «Поезія – це завжди неповторність…». З цієї нагоди активним жителем міста Т. Єрмолаєвою спільно із депутатами міської ради Т. Радіною та Г. Панчуком був проведений літературний вечір, де великі шанувальники творчості письменниці змогли поринути у безмежний світ лірики та відчути глибину і силу поетичного слова. Участь у зустрічі взяли педагоги, учні шкіл району та міста: К Куліш, А. Ліщук, І. Мандебура, А. Цьох, А. Лопотюк та ін.

20 березня у Ладижині вперше відбувся Poetryslamпоетична битва володарів римованого слова. У центральній міській бібліотеці відбувся незвичний для міста поетичний турнір з поетичного слему. Захід провели у форматі, визначеному Південною лігою Поділля з поетичного слему. Організував та провів ці поетичні змагання А. Скакодуб, голова літературно-мистецького об’єднання «Стожари». У Ладижині подібна поетична битва відбувалася вперше і для учасників це стало несподіванкою. Оцінювало слемерів-дебютантів журі у складі А. Чигриної, директора міської центральної бібліотеки, Д. Самошевського та В. Іщука – відомих художників та Т. Макаревич, завідуючої краєзнавчим сектором Ладижинського БК «Лада». Спонсором конкурсу виступив приватний підприємець А. Патраманський. Слем (від англ. slam – ляскати (особливо дверима); в американському сленгу – різка критика; брутальна відповідь). Це манера читання віршів, у якому важливим є не лише те, що читається, а й те, як саме. Слем-турнір – химерне поєднання спорту та мистецтва, де поети змагаються в артистичному читанні. Своєрідний бунт проти цензури літературних читань, стандартів. Це змагання включає оцінки довільно обраного з-поміж глядачів журі, з чітко визначеним часом читання поетичного твору, та навіть штрафні санкції за порушення встановлених правил.

 

21 березня працівники бібліотечного відділу № 1 Ладижинської міської бібліотеки провели вечір поетичного настрою «Поезія і пісня – дві чарівні сили». На святі звучало багато поезії Л. Костенко, П. Тичини, В. Сосюри, М. Рильського тощо. Ведучі заходу розповіли присутнім про історію окремих пісень, таких як «Чорнобривці», «Черемшина», «Червона рута» і їх авторів. Учні мали можливість прослухати ці твори у виконанні відомих співаків – Д. Гнатюка, Н. Матвієнко, В. Зінкевича.

 

21 березня з нагоди Всесвітнього дня поезії, в Липовецькій центральній районній бібліотеці бібліотекар Інтернет-центру Т. Козел разом із учнями Липовецької ЗОШ № 2, здійснила віртуальну подорож у «Світ поезії».

21 березня Президентом України 2016 р. в Україні оголошено Роком англійської мови. Працівники Турбівської бібліотеки для дітей підготували для користувачів тематичну книжково-ілюстровану виставку «The English Language is the Queen of the Languages in the Modern World» («Англійська мова королева мов в сучасному світі»). Книжкова виставка складається з чотирьох розділів: «Шлях становлення та світове визнання», «Класики англійської літератури», «Веселе англо-читання», «Вивчаємо разом англійську мову».

21 березня Томашпільська центральна районна бібліотека стала переможцем конкурсу проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус+»).

У конкурсі взяли участь 163 бібліотеки з усіх областей України. Конкурсним журі було відібрано з Вінницької області 4 районних бібліотеки, які стали учасницями проекту.

Томашпільська центральна районна бібліотека розпочала роботу по створенню Пункту європейської інформації «Європа – наш спільний дім».

22 березня працівниками відділу з обслуговування дітей Бершадської центральної районної бібліотеки О. М. Струтинською та С. Ю. Єгоровою було проведено екологічну годину-тренінг «Чим дихаємо? Що п’ємо?» для учнів 6-б класу Бершадської ЗОШ № 1.

Під час проведення тренінгу учні передавали один одному блакитну кульку, яка символізувала краплину води і висловлювали думки, що вони зроблять для того, щоб зберегти на Землі цей безцінний дар – воду.

22 березня в Липовецькій дитячій бібліотеці відбувся День інформації «Наша преса – на всі інтереси». Впродовж дня користувачі різних вікових груп пізнавали таємничий світ преси.

Першокласники каталися на періодичній каруселі «Прес калейдоскоп». Учні 3-4 класів розширили свої знання на бібліотечному уроці «Пані Газета та його Величність Журнал». Особливо активними виявилися четвертокласники колегіуму ім. В.Липківського.

Дитячі журнали «Дзвіночок», «Крилаті», «ЗІН» порадували дітей чудовими казками, оповіданнями, легендами, переказами, веселими віршами, а журнал «Барвінок» познайомив юних користувачів з прикметами, прислів’ями та приказками. В захоплююче царство природи повели природничі журнали «Паросток», «Весёлые животные», «Яблунька», «Юний натураліст».

Всі із задоволенням брали участь в грі «Краща газета» та у вікторині «Таємничий словник школяра».

Дітям середнього віку бібліотека запропонувала огляд-рекламу «Подорож до Країни Журналії», а старшокласниці вчились бути стильними з корисними порадами від журналів «Юная Леди», «Полина», «Українська вишивка», «OOPS».

Колесник, Л. Серебрійчани пишуть вірші : [у Серебрійській сільській бібліотеці Могилів-Подільського р-ну відбулась година поетичного спілкування під назвою «Поезія –це завжди неймовірність». Завідюча бібліотекою М. Маковійчук запросила до книгозбірні місцевих поетів, учнівську молодь і дорослих читачів] / Л. Колесник // Слово Придністров’я. – 2016. – 25 берез. – С. 8.

Форпост до Східного Поділля : [«Замки і фортеці з-понад Кучманського шляху» – таку назву має видана торік краєзнавча книжка, що її підготували хмельницькі науковці В. Захар’єв та С. Шпаковський. Презентація книги відбулась в Барській районній бібліотеці. Видання, за задумом авторів, має неабияк прислужитися як фахівцям у галузі історії та археології, студентам, учням шкіл, так і всім шанувальникам давнього минулого Поділля й України] // Поділ. край. – 2016. – 25 берез. – С. 5.

Мірчук, С. Поезія – мрія, яка стала реальністю: [у Барській районній бібліотеці було проведено творчий захід «Поезія, що музикою стала». Подібні літературні дійства відбуваються в бібліотеці регулярно] / С. Мірчук // Барчани. – 2016. – 25 берез. – С. 4.

28 березня – 3 квітня до Всеукраїнського тижня книги бібліотеки-філії Іллінецької централізованої бібліотечної системи провели ряд заходів, зокрема: в районній бібліотеці для дітей тиждень книги відкрито турніром ерудитів, який проведено з учнями 8 класу Жорнищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Звання «Юний ерудит – 2016» виборов В. Житар. Учасники турніру взяли участь у відкритті виставки «Пісня щедрого поля», яке відбулося в цей день в центральній книгозбірні та стали учасниками майстер-класу по виготовленню виробів з соломи майстрині Тетяни Герасимець.

На гостину в районну дитячу бібліотеку завітали і наймолодші жителі міста - вихованці старшої групи дошкільного навчального закладу «Пролісок». Для них проведено пізнавальну екскурсію «Книжковий дім запрошує гостей» та вікторину «З якої казки ми прийшли?».

Увагу користувачів районної дитячої бібліотеки середнього та старшого шкільного віку привертала нова виставка «Іван Франко: життя, творчість, світогляд», приурочена 160-річчю з дня його народження. На виставці представлено нові матеріали, що розказують про життєвий та творчий шлях великого Каменяра, а також його безсмертні твори, зокрема і для наймолодших користувачів бібліотеки. Біля виставки були влаштовані поетичні хвилинки. Діти середнього шкільного віку із задоволенням переглянули бук-трейлер «Про Блеза Паскаля, Вольфі Моцарта...», створений працівниками бібліотеки.

28 березня – 3 квітня впродовж Всеукраїнського тижня книги в Липовецькій районній бібліотеці було проведено ряд заходів для прихильників книги та читання.

Найпершими на Книжкові іменини завітали першокласники загальноосвітньої школи В.Копитка. Багато хто з них прийшов у бібліотеку вперше. Всі з захопленням розглядали барвисту ілюстровану експозицію «Читаємо самі», яку презентувала бібліотекар Н. Кругляк.

Для першокласників бібліотека провела ерудит-лото «Затишно дітям в пазусі казок». Малюки з радістю мандрували сторінками улюблених казок, пройшлися «Вулицями казкового міста», побували в «Зачарованому замку»та на «Майдані знайомств», впізнавали казкових героїв, розплутували «Казковий Єралаш», повертали кожен предмет у свою казку з «Чаклунської торби Баби Яги». Діти розгадували казкові загадки, побували в сусідньому королівстві «Мультляндії».

Також в програмі тижня: День інформації «Наша преса – на всі інтереси», «Мультяшні посиденьки», бібліотечний десант до дитячого садка «Книженятка–для маляток», «Слово через віки від Володимира Мономаха», екскурсії, голосні читання від членів літературного гуртка «Криниця».

28 березня – 3 квітня до Всеукраїнського тижня книги в секторі обслуговування дітей Оратівської центральної районної бібліотеки під гаслом «Ми читаємо завзято, а читати нам – це свято» було проведено ряд заходів У цей період проходили різноманітні заходи, спрямовані на залучення підростаючого покоління до невичерпних джерел знань, прищеплювання дітям уміння самостійно працювати з книгою, аналізувати, робити висновки з прочитаного, виховування любові і поваги до книги.

29 березня у Гайсинській районній дитячій бібліотеці відбулася творча акція «Перлини дитячої творчості». У цей день гостинна зала зібрала найактивніших користувачів бібліотеки середнього та молодшого шкільного віку у дружнє сімейне коло –їх об’єднало чудове театралізоване свято «Давайте покличемо казку…» і велика любов до книги. Бібліотекарі влаштували для дітей справжнє дійство – казкові та музичні вікторини, дотепні загадки та ін.

Березень в рамках роботи Пункту європейської інформації, директором Центральної районної бібліотеки м. Козятин Дячук Т.В. та керівником Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Комаром О.С. підписано Меморандум про спільну діяльність щодо надання безоплатної правової допомоги. Безкоштовна Громадська приймальня працює кожен останній четвер місяця. Жителі сіл району отримують консультації засобом Skype.

  


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4
  5. Частина 5
  6. Частина 6
  7. Частина 7

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше