ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

10 березня фахівцями книгозбірні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва до 202-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка були підготовлені книжково-ілюстративна виставка «Тарас Шевченко: поет, художник, мислитель» (відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук) та перегляд публікацій «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» (сектор газетної періодики). Також було проведено літературно-мистецьке свято «Думи Кобзаря живуть між нами».

У програмі відкриття свята:

Виступи представників обласної та міської влади, управління культури і мистецтв Вінницької ОДА, директора ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, Заслуженого працівника культури України Н. І. Морозової

Письменники Вінниччини про Т. Шевченка: Сторожук В. П. – письменниця, член Національної спілки письменників України, заступник головного редактора літературно-мистецького журналу «Вінницький край», заслужений працівник культури України; Яковенко Т. В. – письменниця, член Національної спілки письменників України, Заслужений працівник культури України, Вітенко О. А. – письменниця, член Національної спілки письменників України.

Декламування віршів Т. Г. Шевченка у виконанні: учасників Театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, студентів театрального відділу Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича.

Музичні твори на слова Т. Шевченка виконали: ансамбль бандуристів (керівник А. В Москаленко) та фольклорний гурт «Мокоша» (керівник Ю. А Васюк) Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича. Перегляд уривків відеофільму «Тарас Шевченко «Заповіт»».

10 березня в читальній залі Гайсинської центральної бібліотеки відбувся вечір-портрет «Шевченка полум’яне слово на сторожі вічності стоїть», приурочений 202-й річниці від дня народження та 155-й річниці з дня смерті Т. Г. Шевченка. На заході були присутні учні та учителі СЗШ І-ІІІ ст. № 4 та СЗШ І-ІІІ ст. № 2 м. Гайсин.

Вдячні слухачі нагороджували кожного читця аплодисментами. Перед початком заходу всі присутні мали можливість оглянути виставку-вшанування «Творча спадщина великого поета», яка була представлена на абонементі центральної бібліотеки.

  

10 березня на Козятинщині відбулися заходи з відзначення 202-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Зокрема, вечори пам’яті під назвою «У світлицю до Тараса» пройшли в СБК с. Флоріанівка, СБК с. Гурівці і СБК с. Жежелів. Літературні вечори пам’яті «Вічна слава Кобзаря» пройшли в СК с. Комсомольське та в БК с. Сигнал.

Вечір-портрет «Живе у пам’яті Тарас» провели у СК с. Панасівка та с. Пузирки. Літературно-мистецький вечір «Кобзарева струна не вмирає» проведено в СК с. Непедівка.

Виставка дитячих малюнків проведена в СК с. Сестринівка та дитячий ранок «Без України не було б Тараса» в БК с. Куманівки.

Літературно-музичний вечір на честь Кобзаря «Чи то недоля, чи неволя» проведено в БК с. Махаринці, а літературна вікторина «Знавці творів Т. Г. Шевченка» в СК с. Селище.

Літературно-художні композиції пройшли в БК с. Вернигородок на тему «Тарасові шляхи» і в СК с. Садове – «Шевченкове слово в віках не старіє».

Народний хоровий колектив ветеранів війни і праці «Прометей» районного будинку культури взяв участь у тематичному заході «Кобзарева струна не вмирає» до 155-ї річниці від дня смерті Т. Г. Шевченка та 155-ї річниці з дня його перепоховання на Чернечій горі м. Канів.

У Центральній районній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Не згасне світло Кобзаря» та виставку-реквієм «Шевченка полум’яне слово на стражі вічності стоїть». Козятинська районна дитяча бібліотека на засіданні літературно-мистецького клубу «9 Муз» провела голосні читання «Вірші Шевченкові дзвенять по Україні».

  

10 березня з метою вшанування творчої спадщини Великого Кобзаря, виявлення творчо обдарованої молоді, в актовій залі Могилів-Подільського відділу освіти організовано та проведено районний конкурс читців поезії Т. Г. Шевченка, в якому взяли участь учні загальноосвітніх шкіл району. З вітальними словами до присутніх звернулася Н. В. Сушак, завідувач РМК, яка відкрила районний конкурс.

10 березня Оратівський р-н на обласному конкурсі читців «Кобзар і Україна», що проходив у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, представляли К. Грабовська та В. Іващенко.

В. Іващенко читала твір Т. Шевченка «Лілея» та вірш Л. Костенко «Доля». К. Грабовська презентувала уривки з послання «І мертвим, і живим...» в сучасній обробці, поєднавши актуальні слова Т. Шевченка для нашого сьогодення із піснею «Злива» у виконанні А Хливнюка, Джамали та Pianoboy. Пісня «Злива» та її виконавці були нагородженні музичною премією «YUNA 2016» в номінації «Краща пісня року» та «Кращий дует року».

Загалом у конкурсі читців взяли участь більше 40 учасників з різних куточків Вінниччини. Найпопулярнішими творами, що звучали на конкурсі стали поема «Тополя», «Сон», «Великий льох», вірші сучасних поетів про Україну та учасників АТО, власні твори конкурсантів про Україну.

10 березня у день вшанування пам’яті великого поета, в читальній залі Тульчинської центральної районної бібліотеки дослідники та знавці безсмертної спадщини Кобзаря організували та провели районний захід – брейн-ринг «Вшануймо пам’ять Кобзаря». Авторами творчої ідеї стали учителі та учні шкіл міста. З вітальним словом до учасників заходу звернувся начальник відділу освіти Тульчинської РДА М. М. Митрицан.

Учасників заходу завідуюча інформаційним відділом районної бібліотеки Т. П. Нурізянова ознайомила із новинками літератури, представленої на тематичній виставці, присвяченій творчості Кобзаря. У фондах бібліотеки є багато цінних творів Т. Шевченка, зокрема рідкісні видання, які вийшли друком ще за життя поета у 1860 р. і люб’язно подаровані бібліотеці земляками з Торонто, Нью-Йорка, Франції, Польщі.

Над визначенням команди переможців плідно працювало журі у складі учителів місцевих шкіл

У ході напруженої боротьби між командами було визначено переможців. Найкращими знавцями та переможцями стала команда «Запорожці». Однакову кількість балів набрали команди «Воля» та «Кобзарики». Цінними призами – книгами «Кобзар», нагороджено переможців та учасників заходу. Літературне свято відбулося завдяки спонсорській допомозі депутатів міської ради: Р. М. Остропольського, О. А. Нестеренко, Ю. І. Швейбиша.

 

10 березня у приміщенні ВОУНБ ім. К. А.Тімірязєва. відбувся обласний конкурс читців «Кобзар і Україна», присвячений 202-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.

Організатори конкурсу – Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА та Обласний центр народної творчості.

Учасниками конкурсу стали 65 читців із 21 району області. Крім творів Т. Шевченка дуже багато учасників читали вірші і прозу, присвячені воїнам АТО, героям Небесної сотні, патріотичну поезію, присвячену Україні. Також читці крім поезій Великого Кобзаря читали власні поезії. Авторські твори присвячені трагічним подіям на сході України виконували 8 учасників конкурсу. Зокрема: І. Задверняк із с. Бондурівка Чечельницького р-ну «Лист до солдата АТО», В. Гордецький із с. Сугаки Могилів-Подільського р-ну «Сльоза біжить», І. Дерен з м. Ямпіль «Гідність України», С. Колісник із смт Тростянець «Життя», Н. Горчинська «Присвята Михайлу Ричко» і А. Мінова з м. Хмільник, А. Апостол із с. Юрківці Могилів-Подільського р-ну «За тебе молюся Україно», І. Соломон із м. Немирова «Маленька дитина» та ін.

Наймолодшою учасницею конкурсу стала семирічна О. Якимець із смт Теплик.

Журі конкурсу очолила Народна артистка України Т. Славінська, режисер-постановник Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Садовського. Конкурсанти виступали у двох номінаціях (окремі виконавці та літературно-музичні композиції), та у двох вікових категоріях : 14-18 років та 19-35 років.

У І віковій категорії від 14 до 18 років І місце отримав І. Паламарчук із с. Слобода-Шаргородська Шаргородського р-ну, ІІ місце – Я. Костельна із смт Чернівці, ІІІ місце– М. Оцевич із м. Калинівка.

У ІІ віковій категорії від 19 до 35 років І місце виборов П. Кащук із смт Браїлів Жмеринського р-ну, ІІ місце – С. Бойчук із м. Ямпіль, ІІІ місце – Р. Монзолевський із с. Вороновиця Вінницького р-ну.

У ІІІ номінації «Літературно-музичні композиції» учасниками були три колективи із Козятинського, Могилів-Подільського та Шаргородського районів. ІІІ місце отримав колектив читців Хоньківської ЗОШ Могилів-Подільського р-ну (кер. Я. Короткова) за літературно-музичні композиції за твором Т.Шевченка «Тополя» та Посвяту героям Майдану – «Реквієм».

Переможці конкурсу нагороджені дипломами і книгами «Кобзар» Т. Шевченка. Всі учасники конкурсу були відзначені дипломами за участь та отримали літературу українських класиків у подарунок.

В рамках конкурсу була організована книжкова виставка присвячена Т. Шевченку, на якій було представлено понад 30 книг.

10 березня В Хмільницькому РБК відбулася презентація спільного мистецького проекту «Шевченко у творчості краян». Захід підготовлений та проведений Хмільницькою районною бібліотекою, літературно-мистецькими клубами «Золота троянда», «Читацьке коло» та школою мистецтв.

Розпочалися мистецькі заходи відкриттям виставки художників у Арт-галереї «Хмільник мистецький». Художники у своїх творах втілили власне бачення Шевченка. Кожен по-своєму прагнув відтворити образ Кобзаря, мотиви його творчості. Серед митців, які представили свої роботи на виставці В. Тимченко «Автопортрет зі свічкою», С. Антонюк «Тарас Шевченко», М. Загородній «Музей-садиба Т. Г. Шевченка у Каневі», М. Громов «Струни серця», «Мій Шевченко», «Нічого кращого немає, як тая мати молодая…», роботи майстра народної творчості Д. Власійчука «Шевченко у Хмільнику», «Думи мої, думи мої», «Шевченко – то незламний дух народу». Серію робіт на тему творів Шевченка створив у техніці інкрустації зерном В. Гальчевський. До роботи над Шевченківською темою долучились учні Хмільницької школи мистецтв.

У відкритті виставки взяли участь керівник громадської організації «Об’єднані ініціативи», «Арт-Лайф» С. Шмаль, завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки для дорослих М. Бабій , член спілки народних майстрів України Д. Власійчук.

Продовжилось Шевченківське свято у читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих. Тут зібралися шанувальники Великого Кобзаря, щоб висловити шану і любов до народного поета, прославити Кобзаря.

Літературно-музична композиція «Така її доля», розкрила образ жінки у творах Шевченка. Захід було підготовлено спільно з викладачами школи мистецтв. Пісні на слова Т. Шевченка виконували П. Дубовий, тріо бандуристок у складі В. Автодійчук, О. Андрощук, О. Кіщук.

Доповнила розповідь слайд-презентація «Ілюстрації до «Кобзаря» українських художників», підготовлена викладачем школи мистецтв І. Громовою.

Поети Хмільницького краю вплели свою квітку у вінок шани Кобзареві. Це – члени літературно-мистецького об’єднання «Золота троянда», любительського об’єднання «Читацьке коло». Ж. Жур, В. Шурман, О. Локтіонов, У. Мудь, О. Гавура, В. Паламарчук говорили своє слово до Кобзаря і про Кобзаря. Власні вірші читали учасниці обласного конкурсу «Шевченко і Україна», учениці Аграрного центру професійно-технічної освіти.

Велику зацікавленість і захоплення у глядачів викликав перегляд відеофільму «Хмільничани на Чернечій горі», знятий кіностудією «Гіпаніс». В обговоренні взяв участь громадський діяч, міський голова 2002-2010 рр. В. Мельничук.

Про митців Хмільницького краю, що здійснили свій внесок у шевченкіану розповіла виставка-вшанування «Ми єдині в Шевченкові».

Заходи зі святкування Шевченківського дня завершились покладанням квітів до підніжжя памятника Т. Г. Шевченку в Хмільнику.

Поцілуйко, Т. Живе слово Тараса : [у Чечельницькому будинку культури відбувся районний конкурс читців «Кобзар і Україна» з нагоди відзначення 202-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Членам журі непросто було визначитися з переможцями. Та все-таки, дійшли спільної думки, віддавши перевагу учениці 9 класу Чечельницької СЗШ I-II ст. № 2 Я. Ракшеєвій, яка зуміла зворушливо розкрити жертовність, страждання, біль героїні поеми «Наймичка». Справжньою творчою знахідкою стала обдарована учениця 10 класу Бондурівської СЗШ I-III ст. І. Задверняк, яка власними поезіями патріотичного змісту розбудила почуття присутніх, не залишивши байдужим нікого] / Т. Поцілуйко // Чечельниц. вісн. – 2016. – 10 берез. – С. 4.

Кордонська, А. Шевченківські літературні читання : [в Могилів-Подільській міській бібліотеці сімейного читання 4 березня відбувся конкурс читців, організований працівниками бібліотек міста, на тему «Безсмертне слово Кобзаря». До участі в заході були залучені учні загальноосвітніх шкіл та студенти коледжів міста, які продемонстрували майстерне виконання творів Тараса Шевченка, читали власні поезії] / А. Кордонська // Краяни. – 2016. – 10 берез. – С. 2.

Банул, Л. Слово Кобзаря : [у Літинському районному будинку культури відбувся конкурс читців «Шлях до Тараса». Цьогоріч у конкурсі взяли участь 55 учасників у трьох вікових категорій 7-10 років, 11-14 років, 15-18 років. Переможцями конкурсу декламаторів у І-й віковій категорії стали: А. Бабич (смт Літин) – I місце; А. Якимчук (смт Літин), Р. Медяний (с. Громадське) – II місце; В. Заїка (с. Селище) – III місце. У ІІ-й віковій категорії перемогу отримали: В. Любасюк (смт Літин) – I місце; Я. Шаламай (с. Громадське) – II місце; В. Дячинська, Ю. Годлевська (с. Селище) – III місце. Переможцями у ІІІ-й віковій категорії стали А. Іщенко (смт Літин) – I місце; Н. Матійчук (с. Бірків) – II місце; В. Махньов (с. Уладівка) – III місце] / Л. Банул // Літин. вісн. – 2016. – 10 берез. – С. 1.

Конкурс читців «Кобзар і Україна» : [1 березня в Крижопільському РБК відбувся районний конкурс читців «Кобзар і Україна». Конкурс є одним із багатьох заходів, які тривали в районі з нагоди 202-ї річниці від дня народження Т. Шевченка. До конкурсної програми входили твори Т. Г. Шевченка, твори сучасних українських письменників, поезії патріотичного спрямування – власні або інших авторів. Учасники конкурсу оцінювались за трьома віковими категоріями: молодша група (від 8 до 12 років), середня (від 13 до 17 років) та старша група (від 18 до 35 років). Виступи оцінювало журі у складі Л. Барановської – головного спеціаліста відділу культури і туризму райдержадміністрації та Г. Лагуни – директора районного будинку культури. Голова журі – О. Кройтор – начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації. Конкурс розпочався композицією «До Шевченка», яку виконали працівники районного будинку культури. Під час проведення конкурсу було розгорнуто виставку майстрів Крижопілля на тему : «Шевченко в народному мистецтві»] // Сільські новини. – 2016. – 11 берез. – С. 2.

11 березня з метою вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка, розширення знань про життя та творчість поета в Немирівській центральній районній бібліотеці розгорнуто озвучену книжкову виставку «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

Також організовано виставку вишивок на шевченківську тематику «Немирівські вишивальниці – Кобзарю» на якій було представлено роботи О. Січкар, С. Динінберг, К. Слюсарчук.

У читальній залі бібліотеки було проведено конкурс читців «Читаємо Кобзаря разом». Учениця 10-Б класу НВК № 1 К. Гончарук була ведучою конкурсу та однією з найактивніших його організаторів. Спонсорами конкурсу «Читаємо Кобзаря разом!» виступили Немирівська районна організація «Об’єднання САМОПОМІЧ», яку представляли С. Гончарук та В. Тимчишин, генеральний директор «Малина маркету» Л. А. Літовчук і Немирівська центральна районна бібліотека.

У конкурсі читців взяли участь діти різних вікових категорій з НВК № 1 та Немирівської шокли-інтернату. Призові місця зайняли: О. Місько – школа-інтернат, І. Костюк – НВК № 1, О. Остапенко, В. Федоров, А. Спринчак з НВК № 1. Переможці були нагороджені подарунками, всі учасники конкурсу пригощались солодощами.

Юні немирівчани взяли участь в обласному конкурсі читців «Кобзар і Україна», який проходив 10 березня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Учениці НВК № 2 Я. Чернілевська та І. Соломон нагороджені Дипломами за участь у конкурсі.

Правду кажуть: «Народ безсмертний своїми поетами, а поет безсмертний своїм народом, українським народом». Юні таланти передали свою любов до великого поета, котрий став душею і серцем України.

11 березня в сільській бібліотеці с. Козлів Могилів-Подільського р-ну відбулися масові заходи, присвячені Великому Кобзарю. Насамперед – це виставка його творів під назвою «Величне слово Кобзаря». Також було проведено вікторину за творчістю Т. Шевченка для учнів 8-9 кл.

Відбувся й літературний ранок «Жіночі долі у творчості Тараса Шевченка». Учасники читали вірші. Жвавий інтерес у присутніх викликали сценки «Тарас і мати», «Тарас і Яринка», з поеми «Наймичка».

Кобець, О. Пророк українського народу : [202-у річницю від дня народження Великого Кобзаря відзначили у Гайсинському р-ні. Біля погруддя Т. Шевченка відбувся урочистий мітинг, на який прийшли мешканці та керівництво міста. Шевченкові твори надихають наших сучасників на героїчні подвиги та вселяють віру у перемогу. Його вірші піднімали людей на Майдан, з його висловами, що вже стали крилатими, українські воїни захищають кордони нашої країни. Віддаючи шану Великому Кобзарю, гайсинчани долучились до Всеукраїнської акції на підтримку політув’язненої Надії Савченко. Адже вона теж є гідним прикладом патріотизму, саможертовності та незалежності сили духу] / О. Кобець // Трибуна праці. – 2016. – 11 берез. – С. 1.

Чернецька, Л. Любов до кобзаревого слова не вмирає : [у Тростянецькому районному будинку культури відбувся районний огляд-конкурс художнього читання «Кобзар і Україна». Звучали твори Великого Кобзаря, авторські вірші, прозові монологи, літературно-музичні композиції. У конкурсі взяли участь 22 читці. Проводився конкурс у двох номінаціях – художнє читання та літературно-музичні композиції, а також у двох вікових категоріях – 8-13 років та 14-19 років. У першій віковій категорії переможцями стали: I місце – І. Марко (с. Ілляшівка); II місце – З. Яцишина (с. Нова Ободівка) ; III місце – Т. Терепа (смт Тростянчик), у другій віковій категорії: I місце – С. Колісник (Тростянець); II місце – М. Ардикуца (с. Олександрівка) та Д. Рябокінь (Тростянець); III місце – Ю. Вецало (с. Савинці). Серед літературно-музичних композицій II місце виборили аматори Летківського сільського будинку культури, III місце – у аматорів Четвертинівського сільського будинку культури, керівник К. Д. Росохач] / Л. Чернецька // Тростянец. вісті. – 2016. – 11 берез. – С. 5.

14 березня до 202-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в Немирівській районній бібліотеці для дітей з учнями 2-А класу НВК № 2 (класовод Т. С. Дмитренко) пройшла година поезії «Вклонімося Великому Кобзарю».

З життєвим і творчим шляхом поета учнів ознайомила бібліограф дитячої бібліотеки Л. О. Петрова. До уваги другокласників була підготовлена книжково-ілюстративна виставка «Живий у правді вікові», де були представлені твори Великого Кобзаря, що є у дитячій книгозбірні та книги про життя і творчість видатного українського поета. Маленькі читачі намалювали малюнки до поезій Кобзаря, з яких було оформлено виставку «Садок вишневий коло хати», діти читали вірші Великого Кобзаря.

Тращук, В. З Кобзарем у серці : [у Липовецькій загальноосвітній школі № 3 відбувся цикл заходів, присвячених 202-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, які розпочалися з конкурсу читців Кобзаревих поезій. Бібліотекар шкільної бібліотеки організувала виставку за літературною творчістю Т. Шевченка, презентацію творів про його життя і діяльність, виставила кращі учнівські малюнки до них. Свого часу на території цієї школи зупинявся великий поет, письменник, публіцист, художник та громадський діяч] / В. Тращук // Липовец. вісті. – 2016. – 16 берез.

16 березня в Томашпільській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги «Живий Кобзарів силует» поета і письменника, земляка, уродженця с. Липівка А. Бойка. В своїй книзі автор досліджує історію перебування Тараса Григоровича Шевченка на Томашпільській землі.

Директор центральної районної бібліотеки В. Нагірняк провела презентацію «Тарасові шляхи на Вінниччині». Присутні на заході ознайомилися з книжковою виставкою «Геній, якому судилася вічність».

Войтенко, Н. Уклін тобі, великий Пророче : [у с. Човновиця Оратівського р-ну 9 березня ознаменувалося відкриттям пам’ятника генію української нації Т. Шевченку. 11 березня для всіх, хто любить поезію Т. Г. Шевченка в Оратівському районному будинку культури відбувся тематичний вечір «Єднаймо Україну Тарасовим словом». Зацікавлені творчістю Тараса Шевченка оглянули книжкову виставку, підготовлену працівниками центральної районної бібліотеки та виставку творчих робіт учасників дитячої зразкової студії «Юний майстер»] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2016. – 17 берез. – С. 3.

Мистецький захід до Шевченківських днів за участю колективу Хмільницької школи мистецтв : [з нагоди 202-ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка учнівсько-педагогічний колектив Хмільницької школи мистецтв долучився до спільного мистецького проекту «Шевченко у творчості краян». Захід підготували і провели: районна бібліотека, літературно-мистецький клуб «Золота троянда», «Читацьке коло» та школа мистецтв] // 13 Округ. – 2016. – 17 берез. – С 7.

18 березня напередодні Всеукраїнського дня поезії в Теплицькому районному будинку культури вже традиційно відбувся районний конкурс читців «І слово розумом святим – і оживи, і просвіти».

Організатори конкурсу – відділ культури і туризму та відділ освіти районної державної адміністрації. Вітали учасників конкурсу начальник відділу культури і туризму Теплицької РДА В. Прокопенко та головний спеціаліст відділу освіти Н. Вербовата.

Учасниками конкурсу стали 35 читців із 18 сіл району. Крім творів Т. Шевченка учасники декламували вірші і прозу, присвячену воїнам АТО, героям Небесної сотні, патріотичну поезію, присвячену Україні.

Захід розпочали учасники зразкового аматорського хорового колективу «Джерела» Теплицької ДМШ (кер. А. Грабова), ансамбль бандуристів Великомочульської філії Теплицької ДМШ (кер. Г. Стецюк), ансамбль бандуристів «Долонька» Теплицької ДМШ (кер. А. Грабова).

Читці крім поезій Великого Кобзаря декламували власні вірші. Авторські твори виконували 10 учасників конкурсу. Зокрема: А. Кобрин із с. Соболівка, О. Заїка, Я. Морванюк, А. Коберник, Р. Гарбуз з смт Теплик.

Переможців конкурсу нагородили дипломами і книгами «Кобзар» Т. Шевченка. Всі учасники конкурсу були відзначені дипломами за участь та отримали літературу українських класиків у подарунок.

В рамках конкурсу була організована виставка фотодокументів, де висвітлено творчий доробок Т. Г. Шевченка.

18 березня відкрита лекція-концерт з історії бандури проходила в Оратівській дитячій музичній школі в рамках відзначення 202-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.

Лектор – викладач ДМШ А. Левченко ознайомила усіх присутніх в залі з історією національних інструментів різних країн та особливо пізнавально представила наш національний – бандуру. Присутні чули не лише твори на бандурі у виконанні А. Левченко, Д. Турченюк, У. Бровій від минувшини до сучасності, а й мали нагоду оцінити розквіт інструментальної гри на бандурі Р. Гриньківа, О. Герасименко, Г. Матвієва, Я. Джуся, сучасних гуртів «Шпилястих кобзарів», «B&B», «DJ Dzhus». Очевидно, що не лише в Україні грають на бандурі, за кордоном теж поважають та знають бандуру. Втім, навіть сучасна музика без знання традицій нічого не варта.

Бондар, Т. Шлях Кобзаря – шлях до народу : [за такою назвою у Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбувся літературно-музичний захід, присвячений 202-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. Захід відвідали керівники місцевої влади. Твори Кобзаря звучали у виконанні дитячого вокального ансамблю «Кольорова парасолька (кер. К. Мураховська), жіночого ансамблю народного аматорського хорового колективу ветеранів праці міського будинку культури (кер. І. Варгоцький), солістів районного будинку культури та ветеранів праці. «Заповіт» Т. Шевченка читав В. Мороз, студент-практикант Тульчинського училища культури. Завершальним моментом заходу стало виконання твору «Реве та стогне Дніпр широкий…» зведеним хором викладачів музичної школи, РБК та жіночого ансамблю ветеранів праці разом з присутніми у залі. Працівники районної бібліотеки підготували книжкову виставку «Величне слово Кобзаря бринить у наших душах»] / О. Шевчук // Бершад. край. – 2016. – 18 берез. – С. 2.

18 березня в читальній залі Могилів-Подільської районної бібліотеки вшанували пам’ять великого сина українського народу, неперевершеного світоча української культури Тараса Шевченка.

В рамках проведення заходу відбулась конференція «Велич Тарасового слова» зі студентами Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу Вінницького Національного аграрного університету (куратор – А. В. Кордонська) та Державного вищого навчального закладу Могилів-Подільського монтажно-економічного коледжу (куратор – Трунова Н.А.).

Під час конференції присутнім були представлені мультимедійні презентації, відеоролики та зразки музичного і образотворчого мистецтва. Працівники бібліотеки презентували присутнім книжкову виставку до 202-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря.

Наші читці – молодці : [з нагоди 202-ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка в Ямпільській міській раді відбувся конкурс читців «Кобзар і Україна»] // Ямпіл. вісті. – 2016. – 23 берез. – С 2.

Іваницька, С. Шевченківське свято «Вінок Кобзареві» : [у бібліотеці с. Конищів Муровано Куриловецького р-ну відбулося Шевченківське свято «Вінок Кобзареві», яке підготували учні 9 класу під керівництвом учительки української мови та літератури Н. Й. Плиснюк та бібліотекаря С. В. Іваніцької. Бібліотекар підготувала тематичну виставку творів та композицій про Т. Г. Шевченка під назвою «Шевченківськими шляхами»] / С. Іваніцька // Наше Придністров’я. – 2016. – 25 берез. – С. 5.

Данилюк, О. Запрошує філателістична виставка, Великому Кобзареві присвячена : [на початку березня у Барському районному історичному музеї відкрилася філателістична виставка «Великий світ навколо величі Т. Шевченка », присвячена 202-й річниці від дня народження Кобзаря. Представив свою колекцію Заслужений філателіст України Євген Йосипович Меснянкін. На виставці можна побачити марки, блокноти, конверти, листівки, штемпелі першого дня та спеціальні, а також календарні пошти України та інших країн, а також Поштової Адміністрації ООН, в яких розкривається творчий шлях поета. Зовсім нещодавно ця колекція була представлена на 14-й Національній філателістичній виставці УКРФІЛЕКС-2015 у Львові, де здобула медаль у ранзі «Бронза»] / О. Данилюк // Поділ. край. – 2016. – 25 берез. – С. 4

У районній бібліотеці для дітей : [10 березня в Муровано Куриловецькій районній бібліотеці для дітей було проведено літературно-мистецьку годину «Об’єднаймо Україну Шевченковим словом» , присвячену 202-й річниці від народження Т. Г. Шевченка. Розпочала захід завідуюча бібліотекою З. В. Соболєва Про життєвий і творчий шлях Кобзаря мову вела бібліотекар Н. В. Коріневська. У бібліотеці було оформлено книжково-ілюстративну експозицію «Володар думи, Володар слова» та виставку української художньої вишивки майстрині А. М. Кирилюк] // Наше Придністров’я. – 2016. – 25 берез. – С. 4.

Березень у Вінниці нагородили переможців ІІ Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Шевченкова весна» . Церемонія нагородження дипломантів і лауреатів проходила у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського. За словами організаторів, конкурс започаткований з метою популяризація постаті та літературно-мистецької спадщини Т. Г. Шевченка, виявлення обдарованої талановитої молоді.

Голова журі, кандидат філологічних наук, доцент А. Віннічук відзначила: «Цьогоріч літературно-мистецький конкурс набув Всеукраїнського масштабу, адже перші конкурсні роботи почали надходити з інших областей України. Участь взяло 25 школярів, що представляли понад 10 областей України – Вінницька (Жмеринський, Калинівський, Тульчинський райони), Одеська, Луганська, Донецька, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Київська, Житомирська області. Нам вдалося зібрати поціновувачів творчості Великого Кобзаря до тієї дружної родини, про яку він так мріяв у своєму «Заповіті»». Перемогу здобуто у десяти номінаціях. Призерів ІІ Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Шевченкова весна» нагороджено сертифікатами і грамотами, фотоальбомами «Вінниччина» та пам’ятними подарунками.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4
  5. Частина 5
  6. Частина 6
  7. Частина 7

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше