ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Березень

 (за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

Вінниця, 2016


Загальний розділ

1 березня працівники закладів культури Калинівщини підвели підсумки роботи у 2015 р. В роботі наради брали участь перший заступник голови райдержадміністрації Ю. Слабчук, керуючий справами виконавчого апарату районної ради А. Пугач, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації А. Грибовченко, бібліотечні працівники, директори сільських будинків культури, завідувачі сільських клубів, директори районних установ культури. Перший заступник голови райдержадміністрації Ю. Слабчук наголосив, що в районі проводиться цілеспрямована робота з відродження, збереження та популяризації української культури. Створено сприятливі умови для розвитку аматорського мистецтва і народної творчості.

Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації А. Грибовченко детально прозвітував про підсумки творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури району у 2015 р. та планові завдання на 2016 р. Про культурно-дозвіллєву роботу клубних закладів в умовах сьогодення повідомила директор районного будинку культури М. Шелешко. Про роботу бібліотечних установ району у 2015 р. та планові завдання на 2016 р. інформувала директор Центральної районної бібліотеки О. Погорельська.

Під час заходу, відповідно до підсумків проведення районного огляду-конкурсу сучасного дизайну та облаштування прилеглої території закладів культури району, відзначено Дипломами за зайняте І місце: Люлинецький СБК (директор Стасюк Л.М.); Люлинецька сільська бібліотека-філія (бібліотекар Швець К. В. ). Відмічено роботу установ культури: Калинівської дитячої музичної школи (директор Баланчук П. Г.); Іванівської сільської бібліотеки-філії для дітей (бібліотекар Приліпко О. В.); Іванівської сільської бібліотеки-філії (бібліотекар Постернак Г. Л.); Кіровського СБК (директор Коваль В. М.); Кіровської сільської бібліотеки-філії (бібліотекар Федоришенко Л. О.); Павлівського СБК (директор Гуменчук К. А.); Павлівської сільської бібліотеки-філії для дітей (бібліотекар Слободянюк Л. П.); Павлівської сільської бібліотеки-філії (бібліотекар Жабченко О. В. ). За підсумками роботи у 2015 р. за зайняте І місце відзначено Іванівський СБК (директор Паньковецький О. Л.).

2 березня у 2016 р. минає 150 років від дня народження Д. К. Заболотного – видатного українського мікробіолога, епідеміолога, президента ВУАН (тепер Національна академія наук України) у 1928-1929 роках, засновника Інституту мікробіології та епідеміології в Києві.

Голова Крижопільської РДА В. Панчук підписав розпорядження від 1 березня 2016 р. №29 «Про відзначення в районі 150-ти річчя від дня народження Д. К. Заболотного».

Серед основних заходів з відзначення ювілею видатного вченого: мітинг на території Меморіального музею земляка в с. Заболотне, покладання квітів до його могили та могили дружини Л. В. Радецької-Заболотної. У районному будинку культури працівники Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України (з 1985 р. музей є підрозділом Інституту) проведуть наукову конференцію.

3 березня відбулася підсумкова нарада працівників культури Піщанського р-ну «Про підсумки діяльності закладів культури району за 2015 р. та перспективи діяльності у 2016 р.». Начальник відділу культури і туризму РДА С. Дреліховська прозвітувала про роботу галузі у 2015 р. У звіті проаналізовано питання: щодо стану існуючої мережі закладів культури району, структури управління, організаційно-творчих заходів, основних напрямків роботи організаційно-методичного відділу районного будинку культури, основних показників і заходів культурно-дозвіллєвої діяльності, стану музейної справи, діяльності бібліотек, а також фінансово-господарської діяльності установ культури району. Мережа закладів культури Піщанського району нараховує 43 заклади. Культосвітню діяльність галузі забезпечують 22 клубних установи (районний будинок культури, міський клуб, 12 сільських будинків культури, 4 сільські клуби, 4 сільські клуби-бібліотеки), музей, кінотеатр, дитяча музична школа ім. П. Муравського, 18 бібліотек. Мережа закладів культури району відповідає соціальним нормативам. Протягом 2015 р. в закладах культури проводились поточні ремонтні роботи, закуплено сценічні костюми, світомузику, комутаційний комплект. В районі працює 126 клубних формувань. В них проводять своє дозвілля 1315 учасників. Колективів художньої творчості нараховується 114, в тому числі оркестрів та інструментальних ансамблів – 12, вокально-хорових колективів – 51, хореографічних – 13, театральних – 25, фольклорних – 13. В районі працює 6 народних колективів: народний аматорський фольклорний ансамбль «Черемшина» Піщанського РБК, народний аматорський інструментальний гурт «Смерека» Піщанського РБК, народна самодіяльна хорова капела «Діброва» Піщанського РБК, народний аматорський гурт весільних музик «Дебют» Піщанського РБК, вокально-інструментальний ансамбль « Лаври» Піщанського РБК, народний вокальний ансамбль викладачів дитячої музичної школи «Колорит». Протягом 2015 р. колективи художньої самодіяльності неодноразово брали участь в різних культурно-мистецьких заходах.

8 березня до Міжнародного дня прав жінок і миру в усіх районних центрах та селах області відбулися урочисті заходи із вшанування жінок – матерів, дружин, коханих, жінок-ветеранів: «Жінка – берегиня роду», «А жінка в світ приходить для любові», «Бережи серце матері, дитино», «Жінку-матір славимо в віках», «Воістину небесна і земна – жінка» тощо.

Осаволюк, С. Роботу Іванівського будинку культури та Черепашинецької бібліотеки визнано найкращою : [це стало відомо після наради працівників культури Калинівського р-ну, на якій підбивалися підсумки роботи галузі за 2015 рік. Перше місце посів Іванівський сільський будинок культури (директор О. Паньковецький). На базі цього закладу культури діє два народних самодіяльних ансамблі, які постійно беруть участь у районних та обласних культурно-мистецьких заходах. Серед бібліотечних установ найкращою визнана робота Черепашинецької бібліотеки-філії (бібліотекар В. Баюк). У Калинівській дитячій музичній школі найкращим визнано відділ хореографії (зав. Т. Громико)] / С. Осаволюк // Прапор Перемоги. – 2016. – 11 берез. – С. 3.

12 березня у м. Ладижин, у книгарні «Тут», відбулася зустріч з відомою українською письменницею у стилі фентезі Дарою Корній. Мирослава Замойська – так насправді звуть письменницю. Приклад творчості Д. Корній свідчить, що сучасна українська література може успішно конкурувати з літературою закордонною. Сама ж Мирослава Іванівна є справжнім талантом сучасності, дуже щира людина, яка легка у спілкуванні, про що можна було пересвідчитись на літературній зустрічі з письменницею.

15 березня Глава держави підписав Указ № 94/2016 «Про відзначення 20-ї річниці Конституції України» з метою належного відзначення у 2016 р. Дня Конституції України та сприяння консолідації суспільства навколо ідеї проведення конституційної реформи. Президент постановив утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 20-ї річниці Конституції України та затвердити до 15 квітня 2016 р. план відповідних заходів. Указом визначено низку доручень органам виконавчої влади щодо проведення урочистостей з нагоди 20-ї річниці Конституції України та інформаційно-просвітницьких і патріотично-виховних заходів. Глава держави запропонував Верховній Раді України провести урочисте засідання, присвячене 20-й річниці Конституції України за участю членів Кабінету Міністрів України, представників Національної академії наук України, Конституційної Комісії, інституцій громадянського суспільства.

15 березня у Вінницькій ОДА відбулось засідання комісії з призначення персональних стипендій обласної державної адміністрації та обласної ради у 2016 р. в галузі культури і мистецтва. Головував на засіданні заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І. Івасюк. Члени комісії одноголосно підтримали 40 кандидатур на отримання стипендії, які були запропоновані на розгляд і зачитані начальником управління культури облдержадміністрації С. Городинським та головою Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України М. Каменюком. Члени комісії прийняли рішення направити звернення до профільних департаментів ОДА з метою щонайменше вдвічі збільшити преміальний фонд для виплати стипендій у сфері культури і мистецтва, оскільки розмір стипендії у 2016 р. складає всього 250 гривень (для студентів – 200 грн.). Всього ж на поточний рік преміальний фонд становить 117 тис. грн.

15 березня на базі Томашпільського районного будинку дитячої творчості відбулась нарада шкільних бібліотекарів на тему «Забезпечення підручниками учнів 4-х та 7-х класів згідно з новим державним стандартом». Методист районного методичного кабінету відділу освіти Є. А. Паламаренко ознайомила присутніх з документами Міністерства освіти і науки з даного питання.

Бібліотекарі поділились досвідом щодо розподілу 50 % отриманих підручників, зауважили про складність поділу через різноманітність авторів та видавництв.

16 березня відбулось перше засідання координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Теплицькій РДА, яку створено відповідно до стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 рр.

До складу координаційної ради увійшли: М. С. Мішін – керівник апарату РДА, Б. О. Чечельницький – начальник відділу освіти РДА, В. В. Прокопенко– начальник відділу культури і туризму РДА, О. П. Миронов – завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, Н. А. Вербовата – головний спеціаліст відділу освіти РДА, В. В. Тарасишин – завідувач сектору цивільного захисту і взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи РДА, Р. І. Трамбовецький – селищний голова смт Теплик, В. С. Мотузенко – голова районної ради організації ветеранів України та голова громадських організацій Г. В. Сафонова ( ТР ГПО «Тепличчина»), О. В. Литвинюк («Спілка ветеранів та учасників АТО Теплицького району»).

Під час засідання розглядались актуальні та проблемні питання щодо громадянсько-патріотичного, військово-патріотичного та духовно-морального виховання, що входять в основу системи національно-патріотичного виховання.

Маковецький, С. Барчани співали гімн на центральній площі міста : [10 березня в м. Бар пройшов чудовий захід за ініціативи ГО «Самопоміч-Бар» та активної підтримки Барської районної ради та Барського центру дозвілля з приводу 151-ї річниці з дня першого виконання Гімну України. У цій акції взяли участь хорові колективи міста. По завершенні було вирішено проводити День Гімну щорічно] / С. Маковецький // Барчани. – 2016. – 18 берез. – С 4.

Віншували ювілярів : [із 80-ти річним ювілеєм та 55-ти річчям творчої діяльності у приміщенні Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького вітали керівника народного аматорського хорового колективу ветеранів праці Бершадського міського будинку культури І. Варгоцького. Також лунали вітання із ювілеєм і на адресу солістки народного аматорського хорового колективу ветеранів, вишивальниці Я. Літвін. Вітали ювілярів керівники місцевої влади] // Бершад. край. – 2016. – 18 берез. – С. 2.

Оголошення про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2016 р. за рахунок коштів Вінницького обласного бюджету: [Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадскістю облдержадміністрації оголошує з 1 березня 2016 р. конкурс програм, розроблених громадськими організаціями та творчими спілками. Прийом заявок триватиме до 8 квітня 2016 р. включно за адресою: м. Вінниця, вул. Театральна, 14 кім. 414. Контактний телефон та електронна скринька: тел.: (0432) 56-1957, depinformcom@vin.gov.ua (у темі листування вказати: «Конкурс проектів ІГС»)] // Трудова слава. – 2016. – 24 берез. – С. 3.

Творчий вечір Заслуженого діяча мистецтв Віктора Грудіна : [в Гонтівській СЗШ І-ІІІ ст. Чернівецького р-ну, з нагоди ювілею Віктора Ароновича Грудіна відбувся творчий вечір. Теплі і щирі слова вітань ювіляру дарували: голова Чернівецької районної ради В. Мельничук, начальник відділу освіти В. Івахов, завідувачка РМК Т. Рибчук, головний спеціаліст районного відділу освіти С. Дідик, голова районної організації профспілок Н. Басенко, завідувач сектору культури РДА П. Соболевський, провідний методист центру народної творчості м. Вінниці З. Красуляк та вчителька Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. В. Мельник. Двері Гонтівської школи були гостинно відчинені для усіх поціновувачів талану В. Грудіна] // Чернівец. зоря. – 2016. – 25 берез. – С. 4.

31 березня в Томашпільському районному будинку культури відбулася нарада з працівниками закладів культури району. Перед працівниками висвітлено ряд питань:

1. Про Єдину комплексну програму розвитку галузі культури та духовного відродження у Томашпільському р-ні на 2016-2017 рр., затвердженої рішенням 3 сесії районної ради 7 скликання №42 від 19.02.2016 р.;

2. Про виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури»;

3. Про районну культурно-мистецьку акцію «З Україною в серці» присвячену 25 річниці незалежності України;

4. Про підготовку та проведення VI фестивалю народної культури «Одвічна Русава»;

5. Районний фестиваль фронтової пісні «Пісня обпалена війною»;

6. Про районну виставку образотворчого мистецтва «Розмалюю писанку, розмалюю»;

7. Про План національно-патріотичного виховання населення у 2016 р.

Березень за інформацією відділу культури та туризму Калинівської РДА з метою зменшення обсягів споживання природного газу та економії енергоносіїв в закладах культури Калинівського р-ну продовжується робота щодо встановлення котлів з альтернативним видом палива. Відтак у 2015 р. такі котли встановлено в Павлівському сільськом будинку культури та Калинівській дитячій музичній школі. В осінньо-зимовий період опалюються повністю 32 установи, з них: газове опалення (14), електроопалення (2), пічне (4), водяне (12 ). Частково (50): кімнати гурткової роботи – електрокалориферами.

Березень Азербайджанська національно-культурна спільнота Вінничини відсвяткувала стародавнє свято весни і пробудження природи – Новруз Байрам. Свято весни, що стало кілька років тому офіційною багатонаціональною спадщиною світу, святкують у багатьох країнах світу і називається воно майже однаково – Новруз, Навруз, Науроз, Нооруз, Науриз, Наврез. Глибинний його сенс – торжество народного оптимізму, перемоги життєдайних сил природи, її буйного цвітіння. У 2009 р. свято Новруз включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. В Азербайджані і сьогодні Новруз Байрам залишається наймасовішим і найпопулярнішим святом в народі. Право відкриття заходу було надано голові громадської організації «Вінницько обласної азербайджанської общини «Огуз» Абдуллаєву Намігу Закіфуогли та старійшині азербайджанської громади Рзаєву Фазілю. Від Вінницької ОДА зі святом Новруз Байрам представників азербайджанської спільноти привітав начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Салецький І.О. Голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини – Л. Станіславенко зазначила про схожість Новруза Байрам з Масляною.

До 145-річчя від дня народження Лесі Українки

Миті яскравого життя : [до 145-річчя від дня народження Лесі Українки в Чечельницькій центральній районній бібліотеці відбувся захід «Хотіла б я піснею стати». А. Монастирська, бібліотекар читального залу презентувала книжкову виставку «Горить зоря її поезії над краєм», Н. Мулько, бібліотекар закладу провела літературну вікторину для молоді «І матимеш у серці те, що не вмира». Знавці творчості Лесі Українки збагатилися прекрасною казкою про любов і гармонію волинської «лісової душі»] // Чечельниц. вісн. – 2016. – 3 берез. – С. 4.

Гривківська, В. Пам’яті геніальної поетеси : [шануючи пам’ять великої поетеси Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач), бібліотекар Осичнянської сільської бібліотеки Оратівського р-ну К. В. Панчук провела у бібліотеці літературну годину «Я маю в серці те, що не вмирає…» та конкурс на краще читання поезії Лесі Українки. Активну участь у конкурсі взяли учні місцевої школи] / В. Гривківська // Обрії Оратівщини. – 2016. – 3 берез. – С. 3.

Вінок шани Лесі Українці : [25 лютого Україна вшановувала найвизначнішу представницю української літератури, що стала символом незламності духу та волі до життя, борця за соціальну та національну свободу нашого народу – Лесю Українку. До 145-річчя від дня її народження в навчальних закладах та бібліотеках м. Могилів-Подільський були проведені виховні заходи] // Краяни. – 2016. – 3 берез. – С. 4.

«Ні, я жива, я буду вічно жити, Я маю в серці те, що не вмирає!» : [у Чечельницькій районній бібліотеці для дітей відбувся захід, приурочений 145-річчю від дня народження поетеси Лесі Українки. Зібралися найактивніші читачі бібліотеки, діти читали вірші, які їм найбільше сподобалися. Усі присутні ознайомилися з біографією та творчістю поетеси, захоплювалися її музичним талантом, знанням іноземних мов, а особливо мужністю] // Чечельниц. вісн. – 2016. – 3 берез. – С. 4.

Медведєв, В. Літературна година-декламація до ювілею Лесі Українки : [до 145-річчя від дня народження Лесі Українки у читальній залі Барської бібліотеки відбулась літературна година-декламація, що мала назву «Співачка досвітніх огнів». Декламації передувала розповідь бібліотекаря абонементу про Лесине виховання та була доповнена переглядом документального фільму і ознайомленням з виставкою-персоналією. Краєзнавець М. Йолтуховський висвітлив цікавий матеріал про перебування родини Косачів на Поділлі, зокрема у Барському краї] / В. Медведєв // Барчани. – 2016. – 4 берез. – С. 7.

4 березня до 145-ї річниці від дня народження Л. Українки у Чернівецькій дитячій бібліотеці було проведено годину поезії «Жива і вічно буде жити» та літературну вікторину «Тобі сьогодні красне слово твоя малеча принесла».

Їі таланти і серце для України : [25 лютого минула 145-та річниця від дня народження незламної і нескореної письменниці, поетеси Лесі Петрівни Косач, яку більшість знає під псевдонімом Леся Українка. У с. Чеснівка Хмільницького р-ну Вінницької обл. відбувся масштабний захід. Свято розпочала методист районного будинку культури Ю. Надкернична із читання уривків з творів Лесі Українки, лунали вірші, пісні у виконанні провідних методистів з обласного центру народної творчості З. Красуляк, Ж. Дмитренко, народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Первоцвіт» Уланівського будинку культури] // Життєві обрії. – 2016. – 4 берез. – С. 2.

Тузюк, Г. Жінка, що змінила світ : [у Тиврівській районній бібліотеці відбувся літературний вечір «Крилате слово – от моя стріла» до 145-річчя від дня народження Лесі Українки. Учасники мали змогу послухати пісні у виконанні народного аматорського хору «Пам’ять», насолодитися поезією Лесі Українки у виконанні учнів Тиврівської ЗОШ, ознайомитися з книжковою виставкою «Із мого серця квіти виростають»] / Г. Тузюк // Маяк. – 2016. – 18 берез. – С. 4.

Шевчук, О. В Курашовецькій сільській бібліотеці-філії… : [Муровано-Куриловецького р-ну відбулася літературна година за творчістю Лесі Українки. Бібліотекарка ознайомила учнів з життєвим і творчим шляхом видатної письменниці, діти читали вірші Лесі Українки] / О. Шевчук // Наше Придністров’я. – 2016. – 18 берез. – С. 5.

Щуришена, С. Вона жива і вічно буде жити : [до 145-ї річниці від дня народження Лесі Українки Носковецькою сільською бібліотекою Жмеринського р-ну разом з учителями української літератури та учнями 7–9-х класів місцевої школи було організовано літературне свято «Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я маю в серці те, що не вмирає!». Бібліотекар Т. С. Маковей підготувала книжкову виставку «Хотіла б я піснею стати».] / С. Щуришена // Жмерин. меридіан. – 2016. – 19 берез. – С.2.

До 202-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка

1 березня з метою популяризації жанру художнього читання та з нагоди відзначення 202-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в залі Гайсинського районного будинку культури відбувся районний конкурс читців «Кобзар і Україна». У конкурсі взяли участь 38 учасників.

 

1 березня в Крижопільському районному будинку культури пройшов районний конкурс читців «Кобзар і Україна». Конкурс є одним із багатьох заходів, які пройдуть в районі з нагоди 202-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. А ще з метою виявлення та підтримки талановитої молоді, сприяння розвитку їх творчих здібностей, популяризації в районі жанру художнього читання, збереження та відродження національної культурної спадщини.

Виступи конкурсантів оцінювало журі у складі Л. Барановської – головного спеціаліста відділу культури і туризму РДА, Ж. Тесмінецької – методиста районного методичного центру відділу освіти РДА та Г. Лагуни – директора районного будинку культури. Голова журі – О. Кройтор – начальник відділу культури і туризму РДА.

Всі учасники нагороджені грамотами за участь, дипломами та подарунками за призові місця.

Також було розгорнуто виставку майстрів Крижопілля на тему: «Шевченко в народному мистецтві», на якій були представлені портрети Т. Г. Шевченка, картини до його творів. Книжкову виставку «Ми тебе не забудемо, Тарасе» підготували працівники центральної районної бібліотеки.

   

1 березня в стінах Козятинської центральної районної бібліотеки пройшов 13-й районний конкурс читців «Без України не було б Тараса». 32 учасники змагалися у різних вікових категоріях. Кожен читав два літературні твори, Тараса Шевченка та сучасного автора патріотичного спрямування. Також присутні мали можливість побачити три літературно-мистецькі композиції, Широкогребельського СК (інсценізація уривку з поеми «Наймичка»); Комсомольського СК (інсценізація уривку з поеми «Відьма») та Самгородоцького СБК (містерія «Великий льох» та інсценізація уривку «Три ворони». Серед закладів клубного типу, які представили на конкурс літературно-мистецькі композиції за творами Т. Шевченка І місце посів Самгородоцький СБК.

1 березня в залі Ямпільської міської ради було проведено районний конкурс читців «Кобзар і Україна», присвячений 202-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. У конкурсній програмі взяв участь 41 учасник.

2 березня з нагоди відзначення 202-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка Липовецька районна бібліотека для дітей разом з користувачами різних вікових груп розпочала читацький поетичний марафон «І душу щирую свою, твоїй душі передаю», який відкрився спільним голосним читанням «Заповіту».

З дитячих уст натхненно і піднесено звучали вірші: «Заповіт», «За сонцем хмаронька пливе», «Зоре моя вечірняя», «Мені тринадцятий минало», «На Великдень, на соломі», «Садок вишневий коло хати», «Село і серце одпочине», «Тече вода з-під явора», «Учітеся, брати мої» та ін.

2 березня з нагоди відзначення 202-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка у Чечельницькому будинку культури розпочався районний конкурс читців «Кобзар і Україна» Члени журі, глядачі, уважно слухали кожного з 24-х учасників конкурсу у віковій категорії від десяти до сімнадцяти років із сіл: Берізки, Бондурівка, Вербка, Демівка, Жабокричка, Каташин, Ольгопіль, Тартак, Червона Гребля, смт Чечельник та однієї, зі Стратіївки, якій виповнилося 29 років (бібліотекар І. Безпалько).

Підсумовуючи проведення знакового заходу, голова журі, заступник голови Чечельницької РДА О. Беседа подякувала усім, хто взяв участь у конкурсі. Начальник відділу культури і туризму А. Шумило вручила учасникам подяки, грамоти та цінні подарунки від народного депутата України Ю. Македона.

3 березня на Шаргородщині пройшов районний конкурс читців «Кобзар і Україна» на вшанування пам’яті великого сина Українського народу, поета, художника, громадського і політичного діяча. У конкурсі взяли участь 32 учасники – читці та вихованці драматичних гуртків, клубних, бібліотечних та шкільних установ, яких уважно вислухало районне журі на чолі з начальником відділу культури і туризму РДА Т. Янчурською.

За участь у конкурсі всім учасникам було вручено подяки, а переможців нагороджено грамотами та пам’ятними сувенірами відділу культури і туризму РДА.

Фіналісти районного конкурсу «Кобзар і Україна» І. Паламарчук та гуртківці Козлівського СБК, представили Шаргородщину на обласному конкурсі читців.

  

Бондар, М. Районний конкурс читців «Кобзар і Україна» : [ІV Піщанський районний конкурс читців «Кобзар і Україна» був присвячений 202-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Учасниками конкурсу стали 26 читців з населених пунктів району. Метою конкурсу була широка пропаганда творів Т. Шевченка, утвердження краси українського слова, виявлення та підтримка декламантів] / М. Бондар // Піщан. вісті. – 2016. – 4 берез. – С. 5.

Посвалюк, І. Найкращими були Ангеліна Посвалюк і Альона Юрченко : [у Жмеринському районному будинку культури відбувся традиційний міськрайонний конкурс «Кобзар і Україна», присвячений 202-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.] / І. Посвалюк // Жмерин. газ. – 2016. – 4 берез. – С. 7 ; Жмерин. меридіан. – 2016. – 5 берез. – С. 2.

Традиційні Шевченківські дні : [до 202-ї річниці з дня народження поета і 155-річниці з дня його смерті відбулись зустрічі із залюбленими в Шевченкове слово представниками гайсинської молоді в районному будинку культури та бібліотеках] // Трибуна праці. – 2016. – 4 берез. – С. 4.

9 березня з нагоди 202-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря, на Музейній площі м. Вінниці відбулася урочиста церемонія покладанням квітів до скульптурної композиції Тараса Шевченка. У вшануванні пам’яті Великого Кобзаря взяли участь керівники області та міста, представники громадських організацій, студентська та учнівська молодь, громадськість міста.

9 березня в день 202-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря голова Вінницької ОДА В. Коровій та голова обласної ради А. Олійник зустрілися з представниками громадськості Вінниччини, які здійснили вагомий внесок у популяризацію творчості Тараса Григоровича Шевченка. У вітальному слові голова ОДА В. Коровій зазначив: «Коли в країні наступають важчі часи, ми завжди звертаємося до Шевченка. Насправді, дуже великі виклики стоять сьогодні перед Українською державою. І, як на мене, в історичному плані, в цей час ми проходимо надзвичайно важливий період становлення. Адже мова йде про те, наскільки ми, українці, зможемо згуртуватися перед тією загрозою, яка є і ззовні, і всередині нас». Голова ж обласної ради А. Олійник, у свою чергу, підкреслив, що вагу особистості Тараса Шевченка для нашої історії переоцінити важко, і та титанічна праця, яку він залишив після себе, – справжнє надбання для українського народу.

З нагоди знаменної події керівники Вінниччини вручили учасникам зустрічі Почесні грамоти ОДА та обласної ради, грошові винагороди та комплекти книг, присвячені творчості Тараса Шевченка.

9 березня Україна святкує 202-у річницю від дня народження видатного українського письменника і поета Тараса Шевченка. Цього дня по всій країні і за кордоном, де живуть українці, заплановане покладання квітів до пам’ятників Кобзареві, ряд культурно-освітніх заходів, поетичних вечорів, круглих столів тощо.

З цієї нагоди в бібліотечному відділі № 1 Ладижинської міської бібліотеки цього ж дня була організована виставка-подорож «Шляхами Тарасової долі».

9 березня в центрі м. Шаргород, по вулиці Героїв Майдану, відбулись урочисті заходи з нагоди відкриття пам’ятника Т. Г. Шевченку. У заходах взяли участь перший заступник голови РДА В. Роздоба, міський голова І. Винокур, заступник голови районної ради В. Федоришин, голова ВО «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка В. Пастушенко, керівники підприємств, установ та організацій району з членами їх колективів, представники політичних партій та громадських організацій району, учні місцевих загальноосвітніх навчальних закладів. Також в заходах взяв участь заслужений художник України, член Національної спілки художників України, скульптор, автор пам’ятника – В. Оврах. Урочисту частину відкрив Народний аматорський хоровий колектив районного будинку культури з твором Т. Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий». Міський голова І. Винокур, з ініціативи якого повстав в центрі міста величавий пам’ятник Великому Кобзарю, зазначив, що у всі найважчі часи нашої історії, Шевченкове слово допомагало українцям вистояти, надихало на боротьбу за свободу, незалежність і звільнення від поневолювачів.

9 березня до 202-ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка в Липовецькій центральній районній бібліотеці бібліотекар інтернет-центру Т. Козел провела слайд-бесіду для старшокласників загальноосвітніх шкіл міста під назвою «На вічному шляху до Шевченка».

9 березня у Літинській районній бібліотеці відбулися читання під гаслом: «Шевченко дужий є не силою, а словом». Також, окрім постійно діючої виставки творів поета і художника, у читальній залі бібліотеки було організовано книжково-ілюстративну виставку «Вдивляється Тарас у душу України», одним із експонатів якої є книга «Кобзар», видана англійською мовою.

Із доповіді бібліографа С. Красноголова присутні дізнались багато невідомих донині фактів з життя Тараса Григоровича, зокрема, про період його перебування на Кос-Аралі. У заходах взяли участь працівники бібліотеки та школярі, які читали вірші По закінченню читань до уваги присутніх був представлений фільм «Край, де народився геній».

9 березня в рамках відзначення 202-ї річниці з дня народження Т. Шевченка в актовій залі Оратівської музичної школи відбулася літературно-музична композиція «Нетлінне слово Кобзаря» для школярів старших класів загальноосвітньої школи смт. Оратів. Безсмертні твори Т. Шевченка, покладені на музику, виконували народний хоровий колектив районного будинку культури, народний чоловічий гурт «Оратаї», народний фольклорний колектив «Берегиня», учні музичної школи – Л. Шіпілюк та В. Ходак. Поезію читали К. Грабовська та В. Ситник

У фойє музичної школи була представлена виставка «Твори Шевченка руками дітей» дитячої художньої студії «Юний майстер». Також глядачі після заходу відвідали районний краєзнавчий музей та переглянули виставку творів декоративно-прикладного мистецтва, майстрів району «З Кобзарем у серці».

9 березня у с. Човновиця Оратівського р-ну відбулась церемонія відкриття пам’ятника Великому Генію українського народу. Відкрила урочистий захід сільський голова Г. Сокур, яка привітала односельців зі святом, подякувала меценату, директору фермерського господарства «Сур’я» Р. Захарчуку за ініціативу та організацію встановлення пам’ятника. В урочистостях з нагоди відкриття пам’ятника взяла участь голова Оратівської районної ради Г. Лошак. Вона вручила Грамоту районної ради за активну громадську позицію та вагомий внесок у розвиток села Р. Захарчуку.

Отець Віктор провів молебні освячення пам’ятника та за збереження здоров’я і життя односельців-учасників АТО, які в даний час перебувають на сході країни, а саме: О. Гудзь, О. Гаманюк, О. Онопа, О. Циба, М. Циба, М. Якобчук, М. Хруняк.

Всі учасники заходу відвідали виставку декоративно-прикладного мистецтва місцевих умільців.

Г. Лошак зустрілася з родинами учасників АТО та обговорили проблеми, що присутні у їхніх сім’ях.

9 березня в с.Уланів, що на Хмільниччині, відбулося вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка. Участь в урочистому заході взяли: голова Хмільницької РДА Є. Буткевич, перший заступник голови РДА П. Горбатюк, заступник керівника виконавчого апарату В. Нечипорук, сільський голова С. Голубенко, краєзнавці Хмільниччини, молодь, ветерани.

10 березня в Чернівецькій районній бібліотеці, традиційно, проводяться різноманітні вечори, конкурси, вікторини присвячені черговій річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.

В цьому році було організовано та оформлено книжково-ілюстративну виставку «Є в Шевченка народження дати, дати смерті в Шевченка нема» та проведено літературне читання «Шевченкове слово в віках не старіє».

9-16 березня відзначаючи день народження Великого Кобзаря, у світлиці Вінницького обласного центру народної творчості вже багато років поспіль відкривається виставка «Шевченко в народному мистецтві». Оскільки виставка стала традиційною, є певне коло народних майстрів, знаних і юних художників, які готуються до неї заздалегідь. В експозиції нинішньої виставки, з нагоди 202-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, представлено понад 80 робіт від 48 учасників.

Народне малярство та живопис представлені картинами: І. Горобчука, Ф. Панчука, О. Пелешка, І. Кравченко (м. Вінниця); В. Рижого (м. Ладижин); Л. Сорочинської, Т. Мороховець, А. Гопіної (м. Могилів-Подільський); Т. Дєдової (с. Клембівка Ямпільського р-ну); Л. Волчинець (смт Крижопіль); Л. Бурлаки (с. Демівка Чечельницького р-ну); А. Голобородова (с. Громадське Літинського р-ну).

Поряд з живописними картинами на виставці експонувалося чимало вишитих робіт, зокрема, це портрети Т. Г. Шевченка – В. Граєвської (с. Уладівка Літинського р-ну), В. Сандульської (с. Пороги Ямпільського р-ну), Г. Шрамко (м. Немирів), А. Юрченко (с. Попівка Липовецького р-ну) та О. Басюк (м. Погребище); рушники – М. Гоцуляк і Н. Скавронської (м. Моголів-Подільський), І. Любарець та О. Римар (смт Турбів Липовецького р-ну).

Різьбу по дереву на виставці представляли картини горельєфного різьблення Ю. Дяченка (м. Гайсин) та вирізьблені на деревині сюжетні композиції П. Пипи (с. Андрушівка Погребищенського р-ну).

Витинанки на виставку презентували Д. Власійчук (м. Хмільник); Р. Трейгер і В. Григораш (м. Могилів-Подільський). Експозицію виставки доповнили керамічні роботи М. Діденка та декоративний розпис Н. Філатової (м. Вінниця).

Вінничани ознайомилися також з роботами, виконаними в такій цікавій техніці, як гільєширування (випалювання на тканині), які представила І. Черній (с. Росоша Липовецького р-ну).

На відкритті виставки звучали вірші, присвячені Великому Кобзареві від поетів Вінниччини і пісні на слова Т. Г. Шевченка у виконанні вокального ансамблю «Перлина» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4
  5. Частина 5
  6. Частина 6
  7. Частина 7

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше