Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Липень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

 

Вінниця, 2015


Загальний розділ

Стебелєв, А. Чар-зялля від Василя Шевчука : [про відомого письменника, члена Національної спілки письменників України, лауреата подільської літературно-мистецької премії «Кришталева вишня», уродженця села Іванківці Тиврівського району Василя Шевчука] / А. Стебелєв // Маяк. – 2015. – 3 лип. – С. 5.

8 липня в рамках вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси-України та з нагоди 92-ї річниці Калинівського чуда, у м. Калинівка відбулася багатотисячна хресна хода. Духовенство та віряни пройшли чотирьохкілометровий шлях від храму преподобної Параскеви Сербської до Хреста, біля якого сталось диво. У хресній ході також взяли участь представники влади: начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І. Салецький та голова виконавчого комітету Калинівської міської ради А. Шамалюк. Завершилась хресна хода Божественою літургією, яку очолив митрополит Вінницький та Барський Симеон у співслужінні шістьох архієреїв сусідніх єпархій. Духовенство та паломники молились за мир та спокій в Україні, за припинення кровопролиття на сході країни.

10 липня, з ініціативи Чеського центру в Україні, на площі Тараса Шевченка у м. Вінниця встановили поезіомат. Це конструкція у вигляді металевої труби, натиснувши на кнопки якої можна прослуховувати переклад українською мовою віршів про війну авторів з різних країн світу у виконанні відомих українських поетів. Автором оригінального винаходу поезіомату є власник чеських кав’ярень Ондржей Кобза, який став відомий завдяки встановленню фортепіано та столів для гри в шахи у чеських містах.

14 липня на території військової частини А1231 у м. Вінниця відбулось відкриття пам’ятного комплексу загиблим на сході країни льотчикам літака Ан-26 №19 Д. Майбороді та Д. Шкарбуну. Почесті військовослужбовцям віддали воїни-авіатори Повітряних Сил Збройних Сил України та представники обласної і міської влади. Також на відкриття були запрошені рідні вінницьких героїв.

15 липня у м. Козятин відбулося відкриття меморіалу «Вічна пам’ять героям АТО». Встановили його перед дошкою пошани, навпроти портретів 7 загиблих земляків, що поклали свої життя за незалежність та цілісність України.

16 липня у приміщенні загальноосвітньої школи І-ІІ ст. с. Тараски Хмільницького району відбулася презентація книги «П’є журавка воду – воду п’є одна». Книга – данина пам’яті вдовам фронтовиків, які залишили по собі трагічний і героїчний слід в історії району. Видання здійснено за рішенням Хмільницької районної організації ветеранів України з нагоди 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Матеріали підготовлені за сприяння голови райдержадміністрації Є. Буткевича та голови районної ради В. Чмелюка. У заході взяли участь жителі с. Тараски, діти вдів, про яких згадується у книзі, педагогічний колектив та учні школи.

18 липня, на честь Героя України Володимира Чорноуса, у с. Перемога Козятинського району відкрито та освячено меморіальну дошку, яку встановили на фасаді житлового будинку, де проживав загиблий. Вшанувати пам’ять земляка зібралися представники райдержадміністрації, сільської влади, мешканці села, рідні та близькі.

Прус, М. Пам’ятник Великому Кобзарю встановили у Летківці : [21 липня у с. Летківка встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку. Пам’ятник встановлено за ініціативи територіальних громад с. Летківка та с. Северинівка Тростянецького району] / М. Прус // Тростянец. вісті. – 2015. – 23 лип. – С. 1.

У Вінниці встановили поезіомат : [на площі Т. Шевченка у м. Вінниця, перед обласним краєзнавчим музеєм встановлено пристрій, який читає поезію на замовлення. Бажаючі мають можливість прослухати з поезіомата європейські антивоєнні вірші у виконанні відомих українських письменників. Автором оригінального винаходу поезіомату є власник чеських кав’ярень Ондржей Кобза] // Тростянец. вісті. – 2015. – 23 лип. – С. 8.

23 липня під керівництвом заступника голови – директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації І. Івасюка відбулося перше засідання робочої групи по формуванню програми відзначення 24-ї річниці Незалежності України. В ході зібрання попередньо домовлено, що офіційні заходи за участю керівництва області та міста відбудуться 21 серпня у м. Вінниця. У цей день відбудеться урочиста церемонія нагородження Почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною». Далі урочисте дійство відбудеться в обласній філармонії, де будуть вітати переможців цьогорічного конкурсу «Людина року». На площі ім. В. Стуса традиційно відкриють оновлену Дошку пошани. В рамках відзначення 24-ї річниці Незалежності України заплановано покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків видатним діячам українського державотворення, борцям за незалежність України, вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні та осіб, які загинули , захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність держави. Вже традиційно до Дня Незалежності на Вінниччині стартуватимуть фестивалі народної творчості та сучасного українського мистецтва «Скарби Поділля», «Подільська пектораль», обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг» у с. Білопілля Козятинського району та мистецький фестиваль «Мамину сорочку пригорну до серця» у с. Клембівка Ямпільського району.

Кавунець, А. Вінничани вирушили в «Таємничі подорожі з Яном Потоцьким» : [наприкінці липня розпочалася реалізація міжнародного обміну молоддю «Таємничі подорожі з Яном Потоцьким в 200 річницю від його смерті». Проект присвячено історії життя та впливу на розвиток культури Польщі та України, який вніс Ян «Непомуцен» Потоцький – відомий польський письменник, історик та археолог, етнограф, автор багатьох наукових робіт. У рамках обміну заплановано низку візитів до місць історично пов’язаних з життям Яна Потоцького у Польщі. Українська та польська молодь, у рамках проекту, підготувала низку презентацій, пов’язаних з життям та культурним спадком Яна Потоцького] / А. Кавунець // Прапор Перемоги. – 2015. – 28 лип. – С. 2.

Працівники культури здали професійний іспит : [21-23 липня у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбулася чергова атестація працівників культури району. Очолила атестаційну комісію начальник відділу культури і туризму РДА В. Веклюк. У засіданні атестаційної комісії взяли участь: директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозова, голова районної ради Т. Кубов, заступник голови РЖА В. Козачишен та сільські голови територіальних громад] // Наше Придністров’я. – 2015. –31 лип. – С. 2.

Кабінет Міністрів схвалив розпорядження «Про підготовку та відзначення у 2015 році 50-річчя прем’єри художнього фільму «Тіні забутих предків». Відповідне розпорядження № 702-р прийнято з ініціативи Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка 26 червня та опубліковано 13 липня. Розпорядженням передбачено проведення у серпні реставрації звуку та зображення, а також тиражування відновленої версії художнього фільму «Тіні забутих предків». Оновлену стрічку буде продемонстровано у вересі під час урочистого вечора, присвяченого 50-річчю прем’єри. Держкіно та Держтелерадіо організують покази фільму в усіх областях країни. Також до ювілею виходу легендарного кінофільму буде відкрито виставку, підготовлено тематичний буклет про історію створення та відеоролик для демонстрації на загальнонаціональних телеканалах.

Бібліотеки Вінниччини

Тупчій, Л. Країна скарбів : [у КЗ «Жмеринська ЦРБ» відбувся бібліотечний квест «Країна скарбів» за участі учнів місцевих шкіл юнацького віку. Мета заходу – знайомство з бібліотекою і її структурою, можливостями] / Л. Тупчій // Жмерин. газ. – 2015. – 3 лип. – С. 8.

Тупчій, Л. Країна скарбів : [у КЗ «Жмеринська ЦРБ» відбувся бібліотечний квест «Країна скарбів» за участі учнів місцевих шкіл юнацького віку. Мета заходу – знайомство з бібліотекою і її структурою, можливостями] / Л. Тупчій // Жмерин. меридіан. – 2015. – 4 лип. – С. 4.

Мочарська, А. Сто тисяч книжок для сільських бібліотек : [у рамках акції до Козятинської районної бібліотеки надійшло 253 книги для поповнення фондів сільських бібліотек. Нову літературу отримали бібліотеки сіл Непедівка, Миколаївка, Білопілля, Зозулинці, Пиковець. Це різножанрова художня література, дитячі книги та література з різних галузей знань] / А. Мочарська // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 9 лип. – С. 5.

9 липня Томашпільська селищна бібліотека разом з селищною радою організували акцію «Вільна бібліотека для всієї родини». Акція спрямована на рекламу послуг бібліотеки, залучення читачів та корисного проведення літніх канікул. В програмі акції різноманітні конкурси та розваги.

Бушняк, М. Бібліотека – центр духовності : [на базі Піщанської центральної районної бібліотеки відбувся семінар для бібліотечних працівників району на тему: «Духовне виховання – запорука формування гармонійно розвинутої особистості». Для учасників відбулися консультації: «Бібліотека – центр духовності», «Книги і читання – важливі чинники духовності». Також відбувся бібліографічний огляд літератури духовної тематики: «Духовні цінності», «З духовної скарбниці», «Живемо в любові і радості», «Бережемо традиції», «Звичаї та традиції» та ін. Присутні взяли участь у масовому заході «Божі заповіді – моральна основа життя людини»] / М. Бушняк // Піщан. вісті. – 2015. – 10 лип. – С. 3.

Електронна звітність бібліотек як складова – урядування : [у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся зональний семінар за участі директорів, методистів, інженерів районних бібліотек з Чернівецького, Муровано-Куриловецького, Ямпільського, Могилів-Подільського районів. У заході взяли участь: директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозова, заступник директора Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Г. Слотюк та замісник голови РДА О. Кучер. Фахівці ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва на семінарі представили електронну систему моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР), ознайомили з новими послугами (вебінар, електронне дослідження, презентації, голосування, опитування, тощо). Заступник директора ВОУНБ Г. Слотюк ознайомила присутніх з презентацією «Розумна статистика для правильних рішень»] // Слово Придністров’я. – 2015. – 10 лип. – С. 5.

«Уся мудрість книг об’єднує родину» : [під такою назвою відбувся захід приурочений Українському дню родини, який організували працівники Жмеринської центральної районної бібліотеки. У ході заходу відбулися голосні читання, оформлено книжкову виставку «Уся мудрість книг об’єднує родину», викладку художньої літератури місцевих авторів «Золоті скарби душі», відбулися майстер-класи, флеш-моб, тощо] // Жмерин. газ. – 2015. – 10 лип. – С. 7.

10 липня у рамках творчого проекту «Шевченківські вечори», що проводиться з квітня на площі Тараса Шевченка у м. Вінниця, відбувся музично-поетичний захід «Золоті струни душі». Його презентував колектив працівників Вінницької міської централізованої бібліотечної системи за участю Громадської культурно-освітньої організації «Подільський народний університет культури», творчих колективів, окремих виконавців, читців та молодих авторів.

Куцкір, О. Про права та пільги для учасників АТО : [у фойє Хмільницького районного Будинку культури районною бібліотекою для дорослих представлено інформаційні стенди «Державна підтримка учасникам бойових дій» та «Державна гарантія військовослужбовцям, які брали безпосередньо участь в АТО», де представлені матеріали, документи про пільги для учасників АТО, права військовозабов’язаних під час мобілізації, телефони гарячих ліній усіх відомчих та громадських центрів допомоги учасникам АТО та члена їх родин. Також у рамках районного свята «Співуча родина» працівниками центральної районної бібліотеки для дорослих організовано перегляд інформаційних матеріалів «На допомогу захисникам Батьківщини»] / О. Куцкір // Я та місто. – 2015. – 14 лип. – С. 4.

Україну будує кожен із нас : [під такою назвою у Левківській сільській бібліотеці Крижопільського району відбувся тематичний вечір, присвячений Дню Конституції для учнівської молоді. Учасники заходу переглянули фільм-презентацію «Україну будує кожен з нас» та дізналися більше про Основний Закон України] // Сільські вісті. – 2015. – 14 лип. – С. 2.

Бібліотека до ваших послуг : [про діяльність і послуги які надає Іллінецька центральна районна бібліотека. У бібліотеці можна безкоштовно скористатися послугами інтернет-центру, отримати правову консультацію, різноманітні довідки, замовити квитки, тощо. Також працівники бібліотеки проводять екскурсії та тематичні заходи у клубах за інтересами. Протягом літніх канікул у бібліотеці діє кіноклуб «Контакт», де щотижня відбувається перегляд екранізованих творів шкільної програми] // Трудова слава. – 2015. – 16 лип. – С. 3.

У липні з метою відзначення 25-ої річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України та формування у дітей національної свідомості, патріотизму і відповідальності за долю України у бібліотеках-філіях Козятинського району влаштовані книжкові виставки та тематичні полички: «Від Конституції Пилипа Орлика до Конституції незалежної держави», «Конституція України – гарант захисту прав людини», «День Конституції», «Життя за Основним Законом України», «Є право – значить є надія», «Конституція – оберіг нашої держави». Проведено перегляди літератури «Правові джерела України», «Конституція – найважливіший закон держави», вікторину «Конституція – основний закон». У РК ЗОВ «Пролісок» с. Йосипівка Козятинського району відбулися бесіди «Конституція – основний закон України», «Етапи розвитку української державності»; брейн-ринг «Права і обов’язки громадянина», конкурс дитячих малюнків, плакатів, стінгазет «Люби, шануй, оберігай усе, що зветься Україною», тощо.

16 липня з метою відзначення 25-ої річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України та формування у дітей національної свідомості, патріотизму і відповідальності за долю України у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбулися бесіди та інформаційні хвилинки на тему: «Україно, твоя доля – єдність, злагода і воля», «Скарб одвічний і найбільший – вільна Україна», «Живи, моя держава, Україно» та ін.

16 липня перший заступник голови Могилів-Подільської районної державної адміністрації С. Григоренко, заступник голови О. Кучерук взяли участь у заходах приурочених 25-й річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України, які відбулися у приміщенні районної бібліотеки. В рамках заходів організовано тематичну виставку документів, друкованих видань, проведено історичну годину, в ході якої висвітлювались передумови, процес і наслідки прийняття 16 липня 1990 року Верховною Радою Української РСР Декларації про державний суверенітет у проекцію на актуальну ситуацію в країні.

Ковтун, М. Хрещення Київської Русі : [до 1027-річчя з Дня хрещення Київської Русі та вшанування пам’яті Володимира Великого у читальній залі Гайсинської центральної бібліотеки районного Будинку культури відбулася тематична зустріч за участю протоієрея Свято-Покровської церкви м. Гайсин Р. Сонцева, вчителів місцевих шкіл, громадськості міста. До заходу працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Рівноапостол Володимир»] / М. Ковтун // Трибуна праці. – 2015. – 17 лип. – С. 2.

Бріцова, Н. «Живи і міцній українська державо!» : [про діяльність Будинку культури та сільської бібліотеки с. Могилівка Жмеринського району. Наприкінці червня у бібліотеці відбувся тематичний вечір, присвячений Дню Конституції України «Живи і міцній українська державо!», організований директором Будинку культури Л. Марченко та завідуючою бібліотеки Н. Бріцовою. Учасники заходу більше дізналися про історії української Конституції] / Н. Бріцова // Жмерин. меридіан. – 2015. – 18 лип. – С. 4.

Щоб наблизитись до читача : [працівники Іллінецької центральної районної бібліотеки проводять різноманітні заходи для популяризації та пропаганди серед населення послуг бібліотеки, заохочення до читання. Щотижня бібліотекарі виходять у місто з новими періодичними виданнями та цікавими книгами, проводять пізнавальні заходи для дітей, тощо] // Трудова слава. – 2015. – 23 лип. – С. 3.

Присяжна, М. Бібліотека – провідник соціальної реклами : [у рамках виконання програми щодо соціальної реклами Чернівецька центральна районна бібліотека використовує різні типи соціальної реклами: плакати, демотиватори, відеоролики на теми: «Здоров’я та здоровий спосіб життя», «Навіщо куриш, ти скажи?», «Вплив шкідливих звичок на організм людини» та ін. Також Чернівецька центральна районна бібліотека та бібліотеки сільських філій проводять літературно-художні вечори, презентації тощо] / М. Присяжна // Чернівец. зоря. – 2015. – 24 лип. – С. 7.

Григор’єв, Р. У Барській районній бібліотеці пройшов захід, присвячений 1000-літтю успіння рівноапостольного князя Володимира : [з нагоди 1000-ліття успіння рівноапостольного князя Володимира та Дня Хрещення Русі у читальній залі Барської центральної районної бібліотеки відбувся захід. До заходу організована філателістична виставка Вільяма Козюка, де представлені як українські так і закордонні марки і конверти із зображенням князя Володимира, храмів, ікон його епохи] / Р. Григор’єв // Барчани. – 2015. – 24 лип. – С. 1.

Бевза, М. Про перші кроки на шляху до Незалежності України : [з нагоди 25-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України у Ямпільській районній бібліотеці для дорослих відбулася зустріч за «круглим столом». Також до заходу працівники бібліотеки підготували виставку літератури «Українська держава: історія і сучасність»] / М. Бевза // Ямпіл. вісті. – 2015. – 24 лип. – С. 2.

26 липня у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся творчий вечір Василя Кушніра (с. Кукавка) «Шана невтомному автору». На вечір були запрошені члени літературно-мистецького об’єднання «Ліра» та працівник бібліотеки з с. Кукавка. На заході В. Кушнір презентував свою нову книгу «Любов нескінчена» (2015).

27 липня у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці презентовано тематичну книжкову виставку «І знову іменем Хрестовим ми оновим наш тихий край», до дня Хрещення Київської Русі. Також проведено тематичну інформаційну годину «Володимир Великий – творець середньовічної європейської держави Руси-України».

До дня Хрещення Київської Русі-України у читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Джерела вічної духовності». Книжкова виставка представляє понад 30 джерел, які розповідають про історичну подію, що відбулася у 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі. Матеріали виставки згруповані за наступними розділами: «Хрещення Русі: історія віків», «Християнські святині», «Земне життя Ісуса Христа», «Шлях до істини». Книги дозволяють користувачам відчути подих історії, духовну спорідненість, знайти свій шлях у майбутнє.

28 липня до 1000-річчя упокоєння Великого князя київського, правителя і хрестителя Київської Русі Володимира у Козятинській центральній районній бібліотеці відбувся тематичний захід для прихожан Козятинської церкви Почаївської Ікони Божої Матері в рамках роботи «Недільної школи». До уваги відвідувачів бібліотеки був представлений документальний фільм «Хрещення», після перегляду відбулось його обговорення. До вшанування пам’яті князя київського Володимира Великого у бібліотеці оформлено книжкову виставку «Традиції української державності від Володимира князя київського до європейської держави України» та тематичну поличку «Тече в майбутнє чисте джерело». Районною дитячою бібліотекою проведено перегляд літератури «Князь Володимир Великий». В бібліотеках-філіях сіл Комсомольське, Ш.Гребля, Журбинці, Юрівка, Пиковець, Жежелів облаштовано тематичні полички, книжкові виставки: «Князь Володимир Великий», «Володимир Великий – людина, громадянин, державний діяч», «Володимир Великий – апостол святої віри», «Київська Русь Володимира Великого», «Хрещення русі та князь Володимир», «Хрещення Київської Русі Володимиром Великим». Літературні бесіди, перегляди літератури відбулися в бібліотеках: с. Йосипівка – «Із живої давнини», с. Сигнал – «Із святої давнини», с. Марківці – «Володимир Великий князь київський», с. Миколаївка – «І оживає лик святих», с. Вівсяники – «Історична постать Володимира Великого», с. Журбинці – «Ми є справжніми спадкоємцями Володимирового Хрещення Русі» та ін.

28 липня у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбулася інформаційна година «Слуга Божий – Андрій Шептицький», до 150-річчя від дня народження митрополита греко-католицької церкви, українського громадсько-політичного діяча. Користувачі за допомогою інтернет-ресурсу ознайомилися з постаттю Андрія Шептицького та його роллю в історії України. Патріотизм і сила волі митрополита Галицького, широта поглядів і щира любов до ближнього здобули йому загальну повагу й зробили однією з найвеличніших і найвпливовіших особистостей західноукраїнського суспільства першої половини ХХ ст. В бібліотеках району проведено бесіди з переглядом фільму «Кожне слово молитви – це двері чи віконце в небо» (с. Бронниця), історичну годину «Дерево життя» (смт Вендичани).

29 липня у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбувся літературно-музичний вечір з нагоди 55-річчя від дня народження Віри Шурман – поетки, самобутньої співачки і художниці, виконавиці оригінального автентичного співу, переможниці районного та лауреата Вінницького обласного конкурсу «Колискова пісня»; члена Всеукраїнського літературно-мистецького клубу «Золота троянда», почесного члена Старосинявського районного літературного об’єднання «Джерелинка» Хмельницька обл., дипломанта Всеукраїнського фестивалю «Підкова Пегаса». Працівники бібліотеки організували книжково-ілюстративну виставку «А мрія у слово вдяглася», на якій представленні збірники поезії В. Шурман, її малюнки, малюнки її дітей та онуків, також подяки, грамоти, дипломи.

29 липня у читальній залі Липовецької центральної районної бібліотеки відбувся вебінар «Державні соціальні гарантії військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції». Захід організовано Вінницьким обласним центром зайнятості спільно з Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К. А. Тімірязєва. Окрім користувачів бібліотеки та представника Липовецького центру зайнятості у вебінарі взяли участь користувачі бібліотек з 10 районів області. В ході зустрічі мобілізовані воїни АТО мали змогу отримати консультацію досвідченого юриста.

29 липня на базі Тростянецької центральної районної бібліотеки відбувся вебінар для учасників АТО «Державні соціальні гарантії військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції», що реалізований завдяки програмі «Бібліоміст» та організовано відповідно до угоди про співробітництво між ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва та Вінницьким обласним центром зайнятості. В роботі вебінару взяли участь 11 учасників. Провів вебінар голова правління громадської правової організації «Подільський центр прав людини», юрист М. Бардін. Учасники семінару мали можливість отримати відповіді на запитання, які їх цікавлять.

29 липня у Крижопільській центральній районній бібліотеці відбувся вебінар на тему: «Державні соціальні гарантії військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції». Захід організовано Вінницьким обласним центром зайнятості спільно з Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К. А. Тімірязєва на базі сільських та районних бібліотек Барського, Іллінецького, Козятинського, Крижопільського, Липовецького, Могилів-Подільського, Немирівського, Тростянецького, Тульчинського та Хмільницького районів. На захід були запрошені учасники АТО, які перебувають на обліку в Крижопільському районному центрі зайнятості. Голова правління громадської правозахисної організації «Подільський центр прав людини», юрист М. Бардин розповів про права та пільги для учасників АТО та членів їх сімей.

Сидоренко, З. Відбулася презентація : [на Оратівщині відбулася презентація книги В. О. Яковлєва та Г. Г. Бацальова «Художниця Атата та її музей Володимира Висоцького». Книга написана зі спогадів художниці, уродженки смт Оратів Галини Василівни Доценко (Агати) про її діяльність по збереженню пам’яті видатного поета Володимира Висоцького. У заході взяли участь: голова райдержадміністрації Н. Мельничук, голова міжрайонного краєзнавчого об’єднання «СОБ» з м. Липовець О. Роговий, завідуюча загальним відділом центральної районної бібліотеки Л. Волинець, директор районного Будинку культури Т. Ліванська та ін.] / З. Сидоренко // Обрії Оратівщини. – 2015. – 30 лип. – С. 3.

Гайсин, О. Митці, службовці і святі отці вшанували пам’ять князя Володимира : [у читальній залі Тростянецької центральної районної бібліотеки відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Великий князь Київський Володимир Святославович – творець середньовічної європейської держави Руси-України». Захід відбувся за участі заступників голів районної ради та райдержадміністрації, священнослужителів з Тростянця, Четвертинівки, Капустян, начальників відділів РДА, представників бібліотеки, музею, творчого об’єднання «Джерело» та благодійного фонду «Добродар»] / О. Гайсин // Тростянец. вісті. – 2015. – 30 лип. – С. 4.

Діденко, О. «Data Giraffe (Дата Жирафа) : розумна статистика для правильних рішень» : [в Тростянецькій центральній районній бібліотеці відбувся обласний зональний семінар бібліотечних працівників. Захід відбувся за участі директорів, методистів, бібліотекарів з Бершадського, Теплицького, Чечельницького, Гайсинського районів. Тренери з Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва О. Коновальчук та А. Гончарук ознайомили присутніх з програмним забезпеченням для використання у бібліотеках «Data Giraffe (Дата Жирафа), яке дозволяє відстежувати рівень використання комп’ютерів та конфіденційно й оперативно спілкуватися з користувачем] / О. Діденко // Тростянец. вісті. – 2015. – 30 лип. – С. 5.

Григор’єв, Р. Вебінар для учасників АТО : [на базі Барської центральної районної бібліотеки спільно з районним центром зайнятості відбувся вебінар для учасників АТО «Державні соціальні гарантії військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції», що реалізовано завдяки програмі «Бібліоміст» та організовано відповідно до угоди про співробітництво між Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва та Вінницьким обласним центром зайнятості. Провів вебінар голова правління громадської правової організації «Подільський центр прав людини», юрист М. Бардін. У заході взяли участь демобілізовані учасники АТО та їх родини, працівники сільських та районної бібліотек] / Р. Григор’єв // Барчани. – 2015. – 31 лип. – С. 2.

31 липня у Козятинській центральній районній бібліотеці відбувся вебінар «Державні соціальні гарантії військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції». Тема для обговорення запропонована громадською правозахисною організацією «Подільський центр з прав людини». Зустріч відбулася в режимі відео трансляції онлайн та включала 24 учасника з десяти районів Вінницької області. Учасники семінару, демобілізовані військовослужбовці, члени їх сімей, мали змогу отримати консультацію досвідченого юриста, голови правління громадської правової організації «Подільський центр прав людини» М. Бардіна.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

1 липня, з нагоди святкування Дня архітектури України та 155-річчя від дня народження вінницького цивільного інженера, міського архітектора Г.Г. Артинова відділ мистецтв підготував книжкову виставку «Перлини української архітектури».

3 липня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулася творча зустріч з Героєм України, народним депутатом Верховної Ради України ІІ-VІ скликань, кандидатом юридичних наук, генерал-лейтенантом Служби безпеки України Григорієм Омельченком. Тема заходу: «Народовладдя в Україні: проблеми і перспективи».

7 липня працівники відділу формування фонду, в рамках акції «Бібліотека виходить в місто», провели майстер-клас «Художні вироби з тіста». У заході мали можливість взяти участь всі бажаючі.

7 липня у відділі економіки та аграрного виробництва відбувся урок-подорож «Парки України» для вихованців ГО «Паросток».

7 липня у конференц залі ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся перший театралізований поетичний вечір нового формату проекту «Поезія без купюр» Театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

8 липня у вестибюлі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки, приуроченої до 1000-річчя з дня смерті Володимира Великого «Хрещення Руси-України Володимиром Великим: першооснови духовної традиції». Захід організовано Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з Управлінням у справах національностей та релігій обласної державної адміністрації та представниками духовенства. На виставці представлено 61 видання – це книги та журнальні публікації, присвячені постаті Володимира Великого та темі хрещення Руси-України. Експозиція складалася з трьох розділів: перший – «Напередодні: від язичництва до християнства» висвітлює історичні передумови запровадження християнства у Київській Русі та події, за яких відбувалось хрещення Руси-України. Матеріали другого розділу ілюструють культурний розквіт Русі після запровадження християнства. Третій розділ експозиції присвячений безпосередньо постаті самого Володимира Святославовича – Хрестителя Руси-України.

8 липня у відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури відбувся другий поетичний вечір нового формату проведення проекту «Поезія без купюр» Театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

12 липня відбулося виїзне заняття клубу «Садівник», що діє при відділі економіки та аграрного виробництва, на базі фермерського господарства «Сади Донченка». Керівник господарства, кандидат сільськогосподарських наук П. Донченко ознайомив учасників заходу з новітніми технологіями вирощування плодово-ягідних культур.

15 липня у відділі документів іноземними мовами, у Центрі польської книги та інформації представлена книжково-ілюстративна виставка «Чарівна скарбничка казок польських авторів». До уваги читачів як польські народні казки для дітей, так і літературні казки польських авторів.

15 липня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося засідання «круглого столу» під назвою: «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією» щодо реалізації заходів спільного зі Світовим банком інвестиційного субпроекту, метою якого є зниження смертності хворих Вінницької області від серцево-судинної патології. Участь у засіданні взяли: директор Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Т. Бабій, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Н. Марусяк, зав. кафедрою пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова Ю. Мостовий, а також лікарі та спеціалісти міських та обласних медичних установ.

15 липня у секторі журнальної періодики організовано виставку документів «Легендарний сокіл з Ображіївки», присвячену 95-й річниці від дня народження Івана Кожедуба – Тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації, радянського військового діяча, який був найбільш результативним льотчиком-винищувачем в авіації союзників за весь час Другої світової війни.

15 липня у відділі наукової інформації та бібліографії, у рамках проекту «Поезія без купюр» Театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А .Тімірязєва відбувся філософсько-поетичний вечір.

16 липня, з метою відзначення 25-ої річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України, у відділі документів з гуманітарних, технічних та природничих наук організовано виставку документів «Історичний шлях до суверенітету України».

16 липня у відділі мистецтв відбулося відкриття персональної виставки вінницького художника Анатолія Задворного «Космос і Я».

16 липня у відділі наукової інформації та бібліографії проект «Класичний четвер. 10 кращих книг» Театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва віддав шану великій український письменниці Ліні Костенко з нагоди її 85-річного ювілею. У рамках заходу відбулися відкриті читання творів Л. Костенко.

18 липня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулися установчі читання VІІІ Всеукраїнського фестивалю поезії на Поділлі «Підкова Пегаса-2015». У конкурсній програмі взяли участь близько 100 поетів з різних міст України, а також гості з Білорусі та США.

22 липня відділ документів з гуманітарних, технічних та природничих наук підготував виставку-портрет «Коли покликання стає життям», до 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького – видатного церковного, культурного і громадського діяча, глави української греко-католицької церкви, митрополита, мецената. На виставці представлені документи про його життя і діяльність.

24 липня у відділі економіки та аграрного виробництва відбувся «круглий стіл» на тему: «Добровільне об’єднання громад як основний принцип реформи місцевого самоврядування» з начальниками відділів (секторів) культури і туризму райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення та керівниками обласних закладів культури і мистецтва. В рамках заходу депутат Вінницької обласної ради, директор Ресурсно-інформаційного центру розвитку громад «Громади Вінниччини» А. Кавунець поінформував про Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та відносини, що виникають у процесі добровільних об’єднань територіальних громад, сіл, селищ та міст. Начальник управління культури і туризму облдержадміністрації С. Городинський ознайомив присутніх з польським досвідом децентралізації влади. Директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозова розповіла про оголошення Міністерства культури України щодо пошуку креативних ідей та проектів.

 

24 липня у відділі документів іноземними мовами організовано перегляд книжкової виставки «Сучасна американська художня література», на якій представлені найкращі твори американських авторів, які свого часу отримали N

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Чергова перемога народного хорового колективу АФ «Ольгопіль» : [у с. Чорнобаївка Херсонської області відбувся один з найстаріших фестивалів в Україні – «Чорнобаївський заспів». У цьому році у фестивалі взяли участь колективи з Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Вінницької та інших областей. Вінниччину представляв народний хоровий колектив АФ «Ольгопіль» Чечельницького району, під керівництвом В. Футимської. За виконання композиції за історичною піснею «Ой, Морозе-Морозенку» колектив здобув перемогу у фестивалі] // Чечельниц. вісн. – 2015. – 2 лип. – С. 5.

Шабельник, Л. Наші на святі фольклору ім. Гната Танцюри : [з нагоди відзначення 114-ї річниці від дня народження видатного земляка-фольклориста Гната Трохимовича Танцюри, на його батьківщині у с. Зятківці Гайсинського району відбулось обласне свято фольклору ім. Гната Танцюри. Тема цьогорічного свята – «Вишита сорочка – оберіг роду». Цьогоріч у святі взяли участь 33 фольклорних колективи з 17 районів області та м. Вінниці. Чечельницький район представляв народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Стратіївчанка» від Стратіївського СБК. За виконання української пісні «Зорі ясні нам світили» учасників колективу відзначено дипломом та подякою] / Л. Шабельник // Чечельниц. вісн. – 2015. – 2 лип. – С. 8.

Тріумф Жмеринки на обласному конкурсі : [наприкінці червня у м. Калинівка відбувся обласний конкурс сучасної популярної музики «Музика літа» за участі народних аматорських вокально-інструментальних ансамблів, диксилендів та рок-гуртів. Місто Жмеринку представляли: народний аматорський інструментальний колектив «Жмеринський диксиленд», народний аматорський інструментальний колектив «Ретро-класик», народний аматорський естрадний гурт «Кордон», квартет саксофоністів центру позашкільної роботи, рок-гурт «Психо» Жмеринського РБК. Гран-прі конкурсу отримав народний аматорський інструментальний колектив «Ретро-класик»] // Жмерин. газ. – 2015. – 10 лип. – С. 7.

Базюк, Л. «Українська сорочка – оберіг роду» : [з нагоди відзначення 114-ї річниці від дня народження видатного земляка-фольклориста Гната Трохимовича Танцюри, на його батьківщині у с. Зятківці Гайсинського району відбулось обласне свято фольклору ім. Гната Танцюри. Тема цьогорічного свята – «Вишита сорочка – оберіг роду». Томашпільщину представляли народний фольклорно-етнографічний колектив «Русава» та дитячий фольклорний ансамбль «Русавочка» Стінянського сільського Будинку культури, які виконували пісні весняно-літнього циклу. За участь у святі колективи нагороджено дипломами обласного управління культури і туризму ОДА та Вінницького центру народної творчості] / Л. Базюк // Томашпіл. вісн. – 2015. – 10 лип. – С. 2.

У липні до Могилів-Подільського району завітали директор обласного центру народної творчості Т. Цвігун, провідний методист Ж. Дмитренко та редактор журналу «Світлиця» Н. Сентемон, з метою висвітлення роботи закладів культури Могилів-Подільського району. Гості з м. Вінниці побували в с. Борщівці, де працює відомий в районі та області народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Борщівчанка». Також у с. Борщівці відвідали пам’ятник архітектури церкву Дмитра Солунського, архітектором якої був знаменитий російський художник В. Тропінін, та музей самого В. Тропініна в с. Кукавка. Також побували в районному музеї етнографії та народного мистецтва ім. Марії Руденко, директором якого є учениця знаменитої фольклористки – письменниця, поетеса, витинанкарка, писанкарка, лауреат премії ім. І. Огієнка, народна художниця М. Гоцуляк.

Декоративно-прикладне мистецтво

Про митця із Жорнищ : [в Іллінецькому районі готується проведення заходів приурочених відомому гончареві з с. Жорнищ Олександру Ганжі. Український майстер художньої кераміки Олександр Дорофійович Ганжа народився 1905 р. у с. Жорнище Іллінецький району. Його вироби – це своєрідний декоративно-фігурний посуд, переважно антропоморфні та анімалістичні вироби. Його роботи зберігаються в Національному музеї українського гончарства в Опішному] // Трудова слава. – 2015. – 2 лип. – C. 3, 4.

Дєдова, І. Одягни душу в вишиванку : [під такою назвою в методичному кабінеті Барського районного центру дозвілля відбулося відкриття виставки робіт майстринь А. Вітковської та Г. Плех] / І. Дєдова // Поділ. край. – 2015. – 10 лип. – С. 4.

Без митців не буде сьогодення : [про участь творчих робіт вихованців БДЮТ та гуртка «Умілі руки» Мазурівської ЗОШ І-ІІІ ст. Чернівецького району в обласній дитячій виставці «Світ очима дітей», яка відбулася у Вінницькому обласному центрі народної творчості] // Чернівец. зоря. – 2015. – 10 лип. – С. 7.

У липні у Крижопільському районному Будинку культури відбулася унікальна виставка аматорських ляльок-мотанок директора закладу Ганни Лагуни. За два місяці майстриня створила більше сімдесяти витворів мистецтва. У її колекції представлені ляльки-мотанки оберегові, ляльки-травниці, тематичні, обрядові, сучасні. Кожна з них має назву: «Весна», «Калина», «Берегиня», «Нерозлучники». Усі вони різні по розміру й конфігурації, одягнені у старовинні і сучасні вишиті тканини. Їх неповторні образи доповнюють коралі, стрічки, пояси, плетіння з бісеру.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Козятин вп’яте обрав свої таланти : [у Козятинському міському Будинку культури відбулося фінальне шоу «Козятин має таланти – 5» за участі 24 найкращих колективів та окремих виконавців. Перше місце розділили між собою еквілеблистка Ю. Атаназевич та вокалістка С. Слуцька, друге посів колектив воркаут «The best». Усі учасники конкурсу відзначені дипломами та подарунками] // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 2 лип. – С. 6.

Прокопенко, В. України без пісні не буває : [у с. Пологи на Тепличчині відбувся ІІІ районний фестиваль народної творчості «Пологівські обереги», присвячений 19-й річниці Конституції України та Дню молоді. З вітальними словами виступили: голова районної ради Л. Габінський, начальник відділу культури і туризму В. Прокопенко, голова Пологівської територіальної громади Т. Курко. Музичні вітання присутнім дарували аматори художньої самодіяльності: народний аматорський вокальний колектив «Любисток» Теплицького РБК, фольклорний колектив «Слупичка» Пологівського сільського Будинку культури, фольклорний колектив «Калина» Мишарівського клубу-бібліотеки, вокальний колектив «Горлиця» Орлівського СК, фольклорний колектив «Надія» Побірського СК, ансамбль «Україна» Соболівського СК та ін. Протягом заходу діяла виставка народного мистецтва майстрів Тепличчини] / В. Прокопенко // Вісті Тепличчини. – 2015. – 2 лип. – С. 1, 4.

2 липня, до Дня молоді, у мікрорайоні Сабарів у м. Вінниця відбувся концерт «Молодь – за світле майбутнє». Захід організував КЗ «Вінницький міський клуб» за підтримки департаменту культури Вінницької міської ради. У концерті взяли участь вихованці міського клубу, а також зразковий хореографічний колектив «Молодість» Вищого художнього професійно-технічного училища № 5. Родзинкою свята став виступ молодого вінницького музичного гурту «ZoreLit», учасники якого виконали власні твори, а також кавер-версії сучасних українських пісень.

«Калинове гроно» на поетичних гостинах у «Мурафських обріїв» : [у с. Букатинка Чернівецького району відбулося чергове засідання районного літературного об’єднання «Мурафські обрії». У заході взяли участь колеги з м. Жмеринка, члени літературного об’єднання «Калинове гроно» з керівником поетом, членом НСЖУ та НСПУ В. Горлеєм; письменник і композитор, член НСПУ В. Борецький та члени районного літературного об’єднання «Мурафські обрії»] // Чернівец. зоря. – 2015. – 3 лип. – С. 4.

5 липня, відповідно до плану роботи управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації та обласного центру народної творчості на 2015 рік, з метою підвищення ролі родини в духовному, естетичному, національно-патріотичному вихованні підростаючого покоління, збереження і розвитку родинної народної творчості та підтримки родинних аматорських колективів у с. Правилівка Оратівського району («Театр на городі» Ганни Секрет) відбувся мистецький проект творчих родинних колективів «Єднаймося, люба родино». До участі у заході запрошено 29 родинних ансамблів та вокальних, фольклорних, музичних колективів області, в репертуарі яких є твори на родинну тематику. Жмеринський район представив гурт «Мрія» Браїлівського Будинку культури. Всі учасники заходу відзначені подяками управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації та обласного центру народної творчості.

7 липня на березі р. Соб у м. Липовець відбулося театралізоване свято «Купальські вогні», приурочене до календарно-релігійного свята Івана Купала. Захід організували працівники Липовецького районного Будинку культури за підтримки міської ради. У концертній програмі взяли участь солісти районного Будинку культури Ю. Задоєнко, І. Сапожнік, А. Слободян, Я. Герасимчук, Ю. Іванченко, Я. Пшиворський та дитячий колектив Липовецької ДМШ.

7 липня у селищі Теплик відбулась розважальна програма «Ой на Івана та на Купала». Купальське дійство складалося з плетіння вінків, запалювання вогнища і стрибання через нього, прикрашання стрічками й віночками жіночого деревця (Марени, Купали) і водіння хороводів навколо неї, запалювання колеса і спалювання солом’яної чоловічої ляльки Купайла. Всі дії супроводжувалися українськими піснями у виконанні зразкової вокальної студії «Перлинка», солістів районного Будинку культури та талановитих жителів селища.

Покорнюк, П. Єднаймося, люба родино! : [у с. Правилівка Оратівського району у «Театрі на горді» Ганни Секрет відбувся обласний мистецький проект під гаслом: «Єднаймося, люба родино!» за участі творчих колективів районів області. Своєю майстерністю з глядачами ділилися самодіяльні артисти та професійні виконавці з Бершаді, Іллінців, Липовця, Тиврова, Хмільника, Калинівки, Мурованих Курилівців, Шаргорода, Жмеринки та м. Вінниці] / П. Покорнюк // Обрії Оратівщини. – 2015. – 9 лип. – С. 1.

Кареліна, О. В Уладівці започаткували новий фестиваль : [в Уладівському сільському Будинку культури відбувся перший фестиваль «Уладівські візерунки». У фестивалі взяли участь учасники районного свята української пісні «Співоче Поділля». На сцену Будинку культури виходили співочі колективи у яскравому етнічному одязі та виконували по два номери. Перед концертом у вестибюлі відбулася виставка-продаж виробів уладівських майстрів] / О. Кареліна // Літин. вісн. – 2015. – 9 лип. – С. 5.

Ой, на Івана, ой на Купала : [на початку липня на Броварському ставку у м. Тульчин відбулося святкування Івана Купала. Зі святом привітав гостей та мешканців міста Тульчинський міський голова В. Весняний. У концертній програмі взяли участь: чоловічий ансамбль «Водограй» м. Вінниця, народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Червона калина», учасники театральної студії «Котигорошко» дитячого міського центру гармонійного розвитку «Барвінок», зразковий дитячий колектив РБК «Росинка», циганський ансамбль «Теавен бахтале ромале» та ін.] // Тульчин. край. – 2015. – 10 лип. – С. 3.

Нагачевський, А. І співали, й танцювали, і цвіт-зілля шукали… : [в смт Тиврів відбулося відзначення свята Івана Купала під назвою: «Купальські розваги». Захід організували: Тиврівська селищна рада, районний відділ культури, районний Будинок культури. Присутні мали можливість почути про історію походження свята, народні Купальські пісні, а також взяти участь у хороводах та конкурсах] / А. Нагачевський // Маяк. – 2015. – 10 лип. – С. 8.

12 липня відділом культури і туризму Мурованокуриловецької райдержадміністрації проведено свято села Новосілки «Розквітни Новосілко, рідний краю!». З вітальним словом до жителів села звернулися: заступник голови районної державної адміністрації В. Козачишен, методист обласного центру народної творчості Ж. Дмитренко та начальник відділу культури і туризму РДА В. Веклюк. Святковий концерт підготували: народний хоровий гурт Бахтинського СБК, жіночий вокальний ансамбль «Калина» Знаменівського клубу-бібліотеки, жіночий вокальний ансамбль «Любисток», троїсті музики Дерешівського СБК та солісти РБК «Жовтень». До заходу організована виставка декоративно-прикладного мистецтва майстрів народної творчості с. Новосілки та навколишніх сіл.

 

Макотра, М. Святкування у Рахнах : [у с. Рахни Гайсинського району відбулося святкування Дня села з нагоди 560-річчя його заснування. Зі свято мешканців села привітали сільський голова Г. Штельмах та директор сільського Будинку культури В. Шмирога. До заходу організована виставка народної творчості, де представлені: дідухи, прадавні обереги, вишиті рушники, картини, вироби з дерева та соломи, тощо] / М. Макотра // Трибуна праці. – 2015. – 14 лип. – С. 4.

«Співуча родина» : [у клубі Хмільницького санаторію Міністерства оборони України відбулося традиційне пісенне свято «Співуча родина». У заході взяли участь голова РДА Є. Буткевич, заступник голови районної ради Ю. Дячко, керівник Хмільницької організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» О. Крученюк, учасники антитерористичної операції, місцеві мешканці та гості міста. Цьогоріч у святі взяло участь 15 творчих родин району, у виконанні яких прозвучали українські пісні] // Життєві обрії. – 2015. – 17 лип. – С. 4.

Сауляк, В. Новосілка приймала свято народної творчості : [у с. Новосілки Мурованокуриловецького району відбулося свято народної творчості «Розквітни Новосілко, рідний краю!». З вітальним словом до жителів села звернулися заступник голови районної державної адміністрації В. Козачишен, методист обласного центру народної творчості Ж. Дмитренко та начальник відділу культури і туризму РДА В. Веклюк. Святковий концерт підготували: народний хоровий гурт Бахтинського СБК, жіночий вокальний ансамбль «Калина» Знаменівського клубу-бібліотеки, жіночий вокальний ансамбль «Любисток», троїсті музики Дерешівського СБК та солісти РБК «Жовтень». До заходу організована виставка декоративно-прикладного мистецтва майстрів народної творчості с. Новосілки та навколишніх сіл] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2015. – 17 лип. – С. 4.

Савчук, Г. Свято у Кібличі : [у с. Кіблич Гайсинського району відбулося свято з нагоди Дня села та 50-річчя від дня відкриття Будинку культури. Після урочистого привітання сільським головою І. Пересунько, відбувся святковий концерт за участі: місцевого народного ансамблю «Калина», народного фольклорного колективу «Криниченька» Мелешківського сільського Будинку культури, також відбувся конкурс родинних обдарувань] / Г. Савчук // Трибуна праці. – 2015. – 17 лип. – С. 2.

18-19 липня у м. Вінниця відбувся Всеукраїнський фестиваль поезії «Підкова Пегаса». Організатор поетичного зібрання – вінницьке літературне угрупування «Лірики Transcendent’а». 18 липня у конференц-залі Вінницького універмагу та у філії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулися поетичний конкурсі, установчі читання фестивалю та поетичний концерт «Україна єдина», в рамках якого виступили учасники та почесні гості фестивалю: Л. Чернякова (США), Т. Шеїна (Білорусь), Н. Бельченко, Т. Череп-Пероганич (Київ), Б. Аулов (Крим), І. Ківа, Т. Ковалевич (Донбас), О. Бальменко, В. Байрак, Т. Яковенко, О. Вітенко, Н. Пудайло та І. Кирпічников (Вінниця) та ін. 19 липня поети присвятили подорожі до мальовничих містечок та огляду архітектурних пам’яток Поділля. Побували у с. Селищі (Черленківський замок), м. Гнивані (костел Св. Йосипа), с. Ворошилівці (могила композитора Ніщинського), с. Борсків (церква та музей старообрядництва), с. Шершні (будинок композитора Миколи Леонтовича). За два фестивальних дні кожен з учасників мав можливість представити свої тексти та послухати твори колег.

Котюжанська, Л. Квітне земля Голубечого талантом народу свого : [на базі Крижопільського районного Будинку культури відбувся районний конкурс «Зоряна криниця», приурочений пам’яті Дмитра Казанського – поета, композитора, соліста Крижопільського районного Будинку культури. Цьогоріч у пісенному конкурсі взяли участь представники з Будинку культури с. Голубече Крижопільського району] / Л. Котюжанська // Сільські вісті. – 2015. – 21 лип. – С. 3. 

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва Н.Ф. Гончар

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua