ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Вересень

Версія для друку

Музейна діяльність

Прокоф’єв, О. Краєзнавчому музею 20 років : [про історію Гайсинського міського краєзнавчого музею. На даний час фонди музею нараховують 3187 експонатів. Щороку музей відвідують майже 6000 екскурсантів. У музеї представлені вироби бубнівської кераміки, зразки українського декоративно-ужиткового мистецтва, ікони, предмети міського та сільського побуту XVIII-XX ст. Експозиції розповідають про природу, історію краю, зокрема про партизанський та підпільний рух на Гайсинщині 1941-1944 рр. Музей має зали: «Флора та фауна Гайсинщини», «Історія Гайсинщини», «Народна творчість», «Визвольний рух 1591-1920 рр.», «Гайсинщина в роки Великої Вітчизняної війни», «Партизанського та підпільного рухів 1941-1944 рр.», «Військово-морських сил», «Авіація та космонавтика» та ін.] / О. Прокоф’єв // Трибуна праці. – 2015. – 11 верес. – С. 4.

17 вересня Вінницький літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського запросив на літературно-мистецький захід з нагоди відзначення 151-ї річниці від дня народження М. М. Коцюбинського «Михайло Коцюбинський – гордість літературного Поділля». Під час свята відбулося урочисте нагородження володарки Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського за 2015 рік, науковця і поетки з Києва Оксани Шалак за монографію «Український фольклор Поділля в записах і дослідженнях ХІХ – початку ХХ століття» та збірку лірики «Молитва про сад». Напередодні урочистого свята у Світлиці літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського відбулося відкриття виставок «Квіти Сонцелюбу» та «Подільський рушник».

Макаревич, Л. На гостини до подільських містечок : завітали на запрошення своїх колег працівники Козятинського музею історії : [в обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку відтворення інтер’єрів міщанського житла, фотоательє та аптеки кінця ХІХ – поч. ХХ ст. З фондів Козятинського музею було доставлено для експозиції 7 фотографій місцевих фотомайстрів кінця ХІХ ст. Д. Шварцмана, Г. Нерона, І. Тітова, І Сафра, також в експозиції задіяні два фотоапарати 1923 та 1965 рр., які передав фотокореспондент щотижневика «Вісник Козятина» В. Жвакалюк та ін. ] / Л. Макаревич // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 24 верес. – С. 5.

24 вересня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею розпочала роботу Міжнародна наукова конференція краєзнавців «Міста і містечка Поділля від доби Середньовіччя до початку ХХ століття» за участі науковці з Польщі та міст України – Києва, Харкова, Рівного, Білої Церкви, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Вінниці та Вінницької області. Основні напрямки роботи конференції: історіографічні та джерелознавчі аспекти міської історії Поділля; археологічні дослідження міських осередків; історії заснування міських населених пунктів; здобуття селами містечкового статусу та зворотній процес; міста і містечка як промислові й торговельні осередки; фактори міського поступу в різні періоди; городяни: соціальний, національний і релігійний аспекти; міське управління та самоуправління, планування, забудова і благоустрій міст та містечок; розвиток медицини й освіти; культурно-етнографічні аспекти міського життя; архітектурна історія міст і містечок. Підготовлено понад 70 доповідей, які охоплюють багато аспектів міської історії та етнографії в досліджуваний період. Учасників конференції привітали і побажали плідної роботи: голова облдержадміністрації В. Коровій, заступник голови обласної ради Н. Солейко та начальник управління культури облдержадміністрації С. Городинський. Також відбулось нагородження кращих краєзнавців Поділля почесними грамотами та спеціальними відзнаками. До конференції відкрито три виставки: історико-мистецького проекту «Міста і містечка Вінниччини: героїчні віхи у плині буття» (спільно з Вінницькою міською організацією Національної спілки художників України), виставку інтер’єрів «На гостини до подільських міст і містечок» – з фондів музею і приватних збірок та матеріали археологічних досліджень 2013–2015 рр. «Знахідки в Мурах».

З 24 вересня у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею експонується виставка «Знахідки в Мурах», що приурочена до Міжнародної наукової конференції «Міста і містечка Поділля з доби Середньовіччя до початку ХХ ст.», яка відбувалася на базі краєзнавчого музею. На виставці представлені матеріали археологічних досліджень 2013-2015 рр. Розкопки проводились в межах Вінницьких Мурів під керівництвом Л. Виногродської (кандидат історичних наук, старший науковий співробітник інституту археології національної академії наук України, м. Київ). Відвідувачі мали змогу оглянути побутові речі, посуд, а також зразки будівельної кераміки ХV-ХХ ст.

 

Протягом вересня у конференц-залі торгового центру «Вінницький універмаг» тривала виставка «Вінничани – погляд у минуле», приурочена до Дня міста. Засновником ідеї та творцем цієї експозиції є вінницький митець, заслужений художник України та меценат В. Козюк. Частинку Вінниці кінця ХІХ – початку ХХ століття, її видатних постатей та найвизначніші події вмістила в собі колекція з 36-ти фотографій. Зображення кожної зі світлин було перенесено на шовк та створено 36 картин, які вже декілька років поспіль знайомлять вінничан та гостей міста з минулим.

Театрально-концертна діяльність

Гуменюк, Л. Благодійна вистава : [у Літинському районному Будинку культури відбулася вистава Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка «Кайдашева сім’я» за повістю І. С. Нечуя-Левицького. Благодійний гастрольний тур театру «Схід і Захід – разом» триває за сприяння спонсорів, а половину зібраних коштів буде направлено на підтримку української армії] / Л. Гуменюк // Літин. вісн. – 2015. – 17 верес. – С. 5.

17 вересня Вінницький академічний музично-драматичний театр ім. М. Садовського розпочав 82-й театральний сезон показом класичного життєствердного мюзиклу «Моя чарівна леді». Відкрив новий театральний сезон народний артист України, художній керівник театру В. Селезньов. У заході взяли участь голова облдержадміністрації В. Коровій та начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський.

19 вересня Вінницький академічний обласний театр ляльок «Золотий ключик» відкрив свій новий сезон. Юним глядачам показали виставу «Хоробра Іляна». Близько години актори театру розповідали дітям через ляльок історію про те, як хоробра маленька дівчинка наважилася самотужки врятувати свого брата з полону злої відьми. Режисер – заслужений діяч мистецтв України О. Свіньїн, художник – заслужений працівник культури України А. Гладкова, композитор – Г. Шепета. 20 вересня відбувся мюзикл для дітей «Теремок» С. Маршака. Сюжет добре відомої казки поєднали з популярними мелодіями сучасних виконавців. 26 вересня відбувся перегляд класичної казки «Золотий ключик». 27 вересня актори театру запросили на виставу-гру «Весела подорож». У ній чотири музиканти сперечаються чий інструмент кращий та відправляються у подорож щоб дізнатися про це.

25 вересня урочистий старт 79-го концертного сезону Вінницької обласної філармонії відбувся у кіноконцертній залі «Плеяда». Цього вечора в рамках відзначення світовим музичним товариством 330-річчя від дня народження Й. С. Баха, поціновувачам академічної музики було презентовано мистецький проект «Й. С. Бах – 330 – ексклюзиви: скрипкові концерти з електробандурою». Концертну програму складали відомі музичні твори у виконанні Академічного камерного оркестру «Арката», заслуженого артиста України К. Стеценка (скрипка, Київ) та Г. Матвіїва (електробандура, Одеса).

Музичне життя Вінниччини

Макух, Н. В Тростянці відбувся перший поетично-музичний фестиваль «100sliv» : [в смт Тростянець відбувся перший поетично-музичний фестиваль «100sliv» за участі творчої спільноти Тростянецького, Гайсинського, Теплицького, Бершадського, Тульчинського районів та міста Ладижин. Організаторами фестивалю стали літературно-мистецьке об’єднання «Стожари» м. Ладижин та «Джерело» смт Тростянець. В програмі заходу прозвучали авторські пісні, музика та поезія] / Н. Макух // Тростянец. вісті – 2015. – 17 верес. – С. 1, 2.

19-20 вересня у концертній залі ТРК «ВІНТЕРА» у м. Вінниця відбувся XІХ міжнародний фестиваль «Vinnytsia Jazzfest – 2015». Вже традиційний для Вінниці фестиваль джазової музики відбувся незважаючи на складну ситуацію у країні. Минулого року фестиваль був перенесений, але цього року організатори знайшли можливість його провести. Цьогоріч вінницькі глядачі мали можливість побачити виступи зірок світової джазової сцени з 9 країн світу, серед яких виконавці з Швейцарії, Австрії, Литви, Естонії, США, Литви та ін. Вінницький джаз представляла талановита вінницька співачка Оксана Славна. Ізюминкою фестивалю став виступ колективу «Freedom-jazz», які взяли участь за запрошенням С. Моргунова.

20 вересня у м. Вінниця на території СК «Локомотив» відбувся благодійний фестиваль «Rock Brama». Організатори фестивалю Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій і волонтерів АТО та благодійний фонд «Львівська Брама». Мета проведення заходу – збір коштів на придбання необхідної техніки для окремих підрозділів Збройних сил України, а саме 59-ої окремої механізованої бригади та 3-го полку Спеціального призначення, а також допомога пораненим бійцям та тим, хто проходить реабілітацію у військових госпіталях України. Захід відбувся за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації, в. о. голови Вінницької міської ради С. Моргунова, народного депутата України С. Кудлаєнко, депутата Вінницької міської ради І. Скоромного. На фестивалі вінничани та гості міста мали можливість зустріти найвідоміших музикантів країни, почути рок-версію гімну України, послухати вуличну музику, реп, українські патріотичні вірші у виконанні гуртів «Тартак», «Мотор’Ролла», «Відповідь to be», «От Vinta», «Cherry-merry», «MilkIt», «Rock-Feller», «Чорнобривці» та ін.

Кіномистецтво

З 12 по 21 вересня на площі Європейській у м. Вінниця, у рамках проекту «Відкритий кінопростір», відбулися перегляди фільмів просто неба. Проект «Відкритий кінопростір» проходить під патронатом в. о. міського голови С. Моргунова. Захід організовує департамент культури Вінницької міської ради та КП «Кінотеатр «Родина». Протягом десяти днів вінничани та гості міста мали можливість переглянути фільми: документально-біографічну стрічку «Довженко. Одеський світанок. Арсенал»; документальну стрічку вінницької режисерки Ю. Бурнацевої «Я – не герой», про екіпаж десантників 95-ї аеромобільної бригади; художній фільм українських режисерів О. Демяненко та Д. Томашпільського «Хвороба кохання»; анімацію, номінант на «Оскар» режисера Томма Мура «Пісня моря»; дитячий художній фільм режисера А. Матешко «Трубач»; художній фільм «Тіні незабутих предків» режисера Л. Левицького; короткометражні фільми альманаху «Місцеві», режисер Д. Ніколаєнко; український фільм «Звичайна справа»; художній фільм, дебют українського режисера В. Потруха «Загублене місто». Також відбулася конкурсна програма ІХ Міжнародного Вінниціанського фестивалю комедійного та пародійного кіно.

25 вересня у вінницькому кінотеатрі «Родина» стартував єдиний у світі глобальний інтерактивний кінофестиваль – Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів. Найбільший у світі інтерактивний Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів щорічно збирає заявки від режисерів усього світу і у вересні представляє чергову відбірку з 10 фіналістів. Цієї осені щорічний Манхеттенський кінофестиваль відбувся в 300 містах і зібрав понад 100 000 цінителів короткометражних фільмів. Кожен глядач мав можливість стати членом міжнародного журі і взяти участь у виборі кращої короткометражки року. У 2015 р. фестиваль розглянув 678 заявок з 52 країн. У десятку фіналістів увійшли фільми з Німеччини, Франції, США, Туреччини, Чилі, Швейцарії, Фінляндії, Данії, Косово і Великобританії. Протягом тижня вінничани, одночасно з глядачами в усьому світі, переглядали 10 картин-фіналістів і обирали серед них переможця.

25 вересня Бершадський кінотеатр «Космос» відзначив 50-літній ювілей. З нагоди півстолітнього ювілею у приміщенні кінотеатру відбулися святкові заходи, за участі делегації представників з області, заступника голови райдержадміністрації Н. Грицик, заступника голови районної ради В. Бондаренко, секретаря Бершадської міської ради Л. Літвіна, також зібралися ветерани кіногалузі району та громадськість міста. Обласною та районними грамотами нагороджено директора кінотеатру, працівників та ветеранів кіноіндустрії. В програмі заходу відбулася демонстрація фрагментів кращих фільмів з улюбленими артистами. У виконанні вихованців та викладачів Бершадської дитячої музичної школи та районного Будинку культури відбувся святковий концерт.

Образотворче мистецтво

3 вересня регіональний центр сучасного мистецтва «Арт-Шик» та ГО «Центр «Культурна стратегія – ХХІ» представили виставку художниці з м. Полтава Тетяни Кобзар «Експресія». Т. Кобзар дипломований художник декоративного оформлення та член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. У мистецьких колах відома як художниця жанру народної картини. Але їй вдалося зробити перехід від народності до імпресіонізму, французького шарму, виплеканого в полотнах Едуарда Мане, Ван Гога, Ренуара та ін. Автор близько 23 персональних виставок, її роботи входять до каталогів «Кращий твір року» та «Енциклопедії Сучасної України». Роботи художниці зберігаються в приватних колекціях: Америки, Канади, Німеччини, Росії, України, Франції, а також у музеях України.

 

Волинець, А. «Духовні острови Риженка-Янкового» : [про персональну виставку художника Анатолія Олексійовича Риженко-Янкового з Тепличчини, яка відбулася у Світлиці обласного центру народної творчості. У відкритті виставки взяли участь: директор Теплицької ЦБС П. Рибак, викладач Теплицької ДМШ, бандуристка А. Грабова, колектив ОЦНТ, вокальна студія «Рута-м’ята» та ін. В експозиції представлено 40 картин з понад 100 робіт, які написані автором в період з 1980-2015 рр.] / А. Волинець // Вісті Тепличчини. – 2015. – 17 верес. – С. 8.

У вересні на Чернівеччині відбувся мистецький симпозіум «Мальована хата», який покликаний не тільки відродити традиції українського народного малярства, зокрема, настінного розпису хат, який споконвіку був популярним у подільських селах, але й повернутися до своїх витоків, осмислити свою національну ідею, що формувалась під впливом національної культури, етнічних особливостей та побуту. Щороку на Вінниччину приїздять відомі художники з усієї країни та розмальовують старі та занедбані хати. Цьогоріч митці прикрасили Гонтівську сільську раду Чернівецького району, її стіни прикрасили зображеннями історичних подій України, народними символами, фігурою дерева роду, птахами й тваринами. Ініціатор і організатор мистецького симпозіуму «Мальована хата» – художник М. Крижанівський, матеріально захід підтримали місцеві меценати.

 

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Ліванська, Т. І оратівчани побували на Сорочинському ярмарку : [про участь аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Марічка» Животівського сільського Будинку культури та аматорського чоловічого гурту «Оратаї» Оратівського районного Будинку культури у Сорочинському ярмарку, який відбувся у серпні в с. Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області. На ярмарку продемонстрували свою майстерність творчі колективи з усіх областей України – більше 3000 учасників. За результатами оцінювання колективи з Оратівщини отримали перші місця] / Т. Ліванська // Обрії Оратівщини. – 2015. – 3 верес. – С. 3.

Дудник, І. Їх об’єднала любов до пісні : [у с. Івашківці Шаргородського району відбулося святкування з нагоди 50-річного ювілею утворення найкращого аматорського колективу Шаргородщини – народного фольклорно-етнографічного колективу «Берегиня». У заході взяли участь: голова Шаргородської районної ради В. Павельський, директор обласного центру народної творчості Т. Цвігун, провідний методист з фольклору обласного центру народної творчості Т. Гарбулінська, начальник відділу культури і туризму РДА Т. Янчурська, голова Івашковецької територіальної громади Н. Кримчук] / І. Дудник // Шаргородщина. – 2015. – 4 верес. – С. 3.

Діброва, П. Третій рік співає «Явір» : [днем народження чоловічого вокально-інструментального ансамблю «Явір» Уланівського Будинку культури можна вважати 15 вересня 2012 року, коли відбувся їх перший публічний виступ у день святкування 650-річчя с. Уланів Хмільницького району. В репертуарі колективу «Явора» більше двох десятків різнопланових пісень – військово-патріотичні, козацькі, ліричні, жартівливі українські пісні] / П. Діброва // Життєві обрії. – 2015. – 11 верес. – С. 5.

Бернадзіковська, В. «Добрянка сонячна моя, в суцвітті літ благословенна» : [у сільському Будинку культури с. Добрянка Ямпільського району відбулося святкування Дня села. До заходу у фойє оформлена виставка виробів місцевих майстрів – картини, вишивки, композиції, тощо. В програмі святкування відбулася концертна програма] / В. Бернадзіковська // Ямпіл. вісті. – 2015. – 23 верес. – С. 3.

Декоративно-прикладне мистецтво

«Боже, Україну збережи!» : [про виставку творчих робіт державних службовців із профспілкової організації управління праці та соціального захисту населення Липовецького району, яка відбулася під девізом «Боже, Україну збережи!», приурочену до Дня міста. В експозиції виставки представлено: вишивка, різьба по дереву, оригамі, м’яка іграшка, вироби з бісеру, витинанки, композиції з овочів та фруктів, випічка, тощо] // Липовец. вісті. – 2015. – 9 верес. – С. 3.

9 вересня на площі біля Крижопільського районного Будинку культури відбулося районне свято-конкурс квітів «Осіння фантазія». Мета свята – виявлення та підтримка талановитої молоді, сприяння розвитку їх творчих здібностей, популяризація у дитячо-юнацькому середовищі інтересу до природи, мистецтва та залучення якомога більше учнів до участі в конкурсах з метою збереження та підтримки екології у країні. У заході взяли участь: начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації О. Кройтор, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації О. Баліцка, методист відділу освіти райдержадміністрації Ж. Тесмінецька, голова райдержадміністрації В. Панчук. Свято-конкурс квітів «Осіння фантазія» відбулося за участі дітей та молоді району. В програмі заходу також відбулися виступи колективів художньої самодіяльності.

 

Мельник, О. Свято творчості та мрій : [у Хмільницькому міському Будинку культури відбулося свято для дітей, які вперше прийшли до центру дитячої та юнацької творчості. Крім концертної програми присутні мали можливість переглянути виставку творчих робіт вихованців центру дитячої та юнацької творчості, де були представлені: різноманітні картини, рамочки для фотографій, підставки, кошики, колекції моделей автомобілів та танків. тощо. Також бажаючі мали можливість взяти участь у майстер-класах] / О. Мельник // Я та місто. – 2015. – 21 верес. – С. 6.

Шимко, А. З думкою про мир : [у м. Могилів-Подільський, на батьківщині заслуженого майстра народної творчості М. Руденко, відбулося ІІ Міжнародне свято народного мистецтва «Українська витинанка». У святі народного мистецтва взяли участь 12 майстрів з Білорусії, Литви, Румунії, Молдови та Польщі, 24 майстри витинанки з 16 областей України, а саме: Київської, Запорізької, Луганської, Полтавської, Дніпропетровської, Хмельницької, Рівненської, Волинської, Миколаївської, Житомирської, Черкаської, Чернівецької, Херсонської, Харківської, Одеської та АР Крим. Вінниччину на святі народного мистецтва представили 10 майстрів. У програмі заходу відбулися: творчі майстерні, майстер-класи для початківців та учасників з виготовлення витинанки, святковий концерт. Всі учасники проекту взяли участь у виготовленні загальної витинанки «Ангел миру»] / А. Шимко // Краяни. – 2015. – 24 верес. – С. 4.

 

Протягом вересня у Світлиці обласного центру народної творчості працювала четверта персональна виставка майстра гончарного мистецтва з Ямпільщини Володимира Слубського. Митець є активним учасником обласних і всеукраїнських виставок та пленерів гончарів. З 1986 р. бере участь у всеукраїнських пленерах каменотесів «Подільський оберіг» (с. Буша Ямпільського району). Всього у творчому доробку майстра нараховується більше 2000 виробів, що вражають своєю формою і вишуканою графікою. Його вироби є відгуком духовної культури наших предків-трипільців, які майже шість тисячоліть тому розписували мінеральними фарбами глиняний посуд, оздоблювали його фігурками культових домашніх тварин та знаками вогню.

Протягом вересня у виставковій залі Вінницького обласного художнього музею тривала виставка вінницької дизайнерки Ірини Олонічевої. В експозиції представлені: ляльки, фото-картини, скульптури та декоративні панно. Найбільше захоплюють глядача ляльки – надзвичайно характерні фігурки з паперклею, прикрашені стрічками, ґудзиками, фарбами, камінням, тканинами. У кожної ляльки свій образ, індивідуальний характер, навіть постава та погляд, кожна розповідає свою власну історію. Крім авторських ляльок та декоративних панно у експозиції представлена також металева скульптура – це ще один вид мистецтва, яким захоплюється майстриня.

 

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

5 вересня місто Вінниця святкувало чергову річницю з Дня свого заснування. Заходи, за участю голови облдержадміністрації В. Коровія та в. о. Вінницького міського голови С. Моргунова, розпочалися з покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. Урочисте відкриття Дня міста відбулося на головній площі м. Вінниці – Майдані Незалежності. На центральній вулиці міста розгорнулися тематичні виставки, у чотирьох трамваях демонстрували фільми, розповідали про історію міста та проводили екскурсії. Одним з найгучніших місць заходу стала сцена перед Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, де виступали гурти O. Torvald, Ot-Vinta та німецька команда Wind And The Whaler. У Центральному міському парку ім. М. Горького, біля літнього театру, відбулися богатирські ігри, де 25 стронгменів визначали найсильнішого поміж себе. Чоловіки змагалися у вагових категоріях 95, до 110 та за 110 кілограм. Головним суддею змагань був Заслужений майстер спорту України, володар титулів «Найсильніша людина України» та «Найсильніша людина світу» Василь Вірастюк. На площі ім. Василя Стуса відбулися виступи гуртів «ТІК», Бумбокс та англомовного співака Haddaway. Працівники Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва також активно взяли участь у святкуванні Дня міста. Цього дня біля приміщення бібліотеки вони організували різноманітні конкурси, вікторини, майстер-класи тощо.

 

Корчманюк, Н. Свято села : (Токарівці виповнилося 290 років) : [у с. Токарівка Жмеринського району відбулося святкування Дня села, з нагоди 290-ї річниці його заснування. З нагоди свята у Будинку культури відбувся святковий концерт, де прозвучали українські народні пісні та патріотичні вірші] / Н. Корчманюк // Жмерин. меридіан. – 2015. – 12 верес. – С. 3.

Корінчук, Ф. Святкували день народження храму культури : [у Мітлинцях Гайсинського району відбулося святкування 50-річчя з дня заснування місцевого Будинку культури. Сільський голова А. Кравчук висловив слова подяки культпрацівникам, усім учасникам художньої самодіяльності, за роботу, яку вони проводять для розвитку культури на селі. Від імені начальника відділу культури і туризму РДА М. Ричкова вручено почесну грамоту директору Мітлинецького Будинку культури] / Ф. Корінчук // Трибуна праці. – 2015. – 15 верес. – С. 3.

Назарова, Н. У Сербинівцях «висадився» артистичний «десант» : [у с. Сербинівці Жмеринського району, біля Будинку культури відбувся концерт за участі заслуженого артиста України М. Янченка, переможця конкурсу «Голос України» І. Ганзери (Харків), композитора, аранжувальника М. Мода (Закарпаття) та ін.] / Н. Назарова // Жмерин. меридіан. – 2015. – 19 верес. – С. 4.

21 вересня в с. Правилівка Оратівського району у Театрі на городі Ганни Секрет відбувся IV Всеукраїнський фестиваль борщу. Цьогоріч в обласному фестивалі борщу брали участь творчі колективи з Київської, Полтавської, Черкаської та Вінницької областей. Учасники художньої самодіяльності продемонстрували не лише свої таланти, а й національну страву – український борщ, який міг скоштувати кожен присутній на святі. У фестивалі взяли участь: заступник голови Вінницької обласної ради Ю. Медвєдєв, генеральний директор обласної державної телерадіокомпанії «Вінтера» Л. Коваленко голова райдержадміністрації Г. Кириленко та голова районної ради І. Ковтун та ін. Усі учасники фестивалю нагороджені дипломами та цінними подарунками.

Ліванська, Т. «Осінь весільна» скликає гостей : [у Національному музеї народної архітектури та побуту України проходив Всеукраїнський фестиваль «Осінь весільна» за участі фольклорних колективів з Черкащини, Кіровоградщини, Рівненщини, Сумщини, Вінниччини, Київщини та Чернігівщини. Вони показали автентичні весільні обряди, супроводжуючи їх піснями, музикою та танцями. Вінниччину цьогоріч представляли колективи з Оратівського краю – це народні аматорські фольклорно-етнографічні колективи «Марічка» та «Кумасі»] / Т. Ліванська // Обрії Оратівщини. – 2015. – 24 верес. – С. 4.

Сліденко, В. Пісня єднає нас : [у м. Збараж Тернопільської області відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс патріотичного мистецтва «Калина червона». Конкурс провела творчо спілка «Асоціація діячів естрадного мистецтва України». У складі журі були композитори та заслужені діячі естрадного мистецтва України. У заході взяли участь творчо обдаровані діти з усіх областей України. Вінниччину представляли солісти зразкового вокального ансамблю «Домісолька» Тульчинського районного будинку дітей та юнацтва] / В. Сліденко // Тульчин. край. – 2015. – 25 верес. – С. 6.

Ніколаєва, Д. Барський клуб ветеранів «Надвечір’я» відзначив 8-ми річчя від початку своєї діяльності : [про діяльність Барського клубу ветеранів «Надвечір’я», який засновано у 2007 році. За час роботи у клубі створено гуртки за інтересами: хоровий, ліричний ансамбль «Мрія», фольклорний ансамбль «Джерело», дуети, гуртки сольного виконання, тощо. Постійно проводяться різноманітні зустрічі, вечори, цікаві подорожі, екскурсії тощо.] / Д. Ніколаєва // Барчани. – 2015. – 25 верес. – С. 6. 

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва Н.Ф. Гончар

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Вересень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше