ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Травень

Версія для друку

20 травня, до Міжнародного дня матері, у відділі № 2 Ладижинської центральної міської бібліотеки відбувся захід «Мамині рушники – лебеді сизокрилі». До заходу представлена виставка виробів майстрині Явдокії Янченкової. Під час заходу бібліограф Ладижинської центральної бібліотеки провела огляд літератури «Рушник – одвічний оберіг українського народу».

Шилюк, Л. Свято книги про Політанки в Політанках : [у сільському Будинку культури с. Політанки відбулася презентація книги А. Нагребецького «Політанки – життєві обрії». У заході взяли участь: голова РДА М. Попов, заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами районної ради В. Загороднюк, начальник відділу культури і туризму РДА Т. Янчурська, директор Шаргородської ЦБС Г. Волощук, сільський голова К. Єпур, настоятель місцевого храму Чуда Святого архістратига Михаїла о. Іоан] / Л. Шилюк // Шаргородщина. – 2015. – 22 трав. – С. 5.

Сауляк, В. Міцна сім’я – міцна держава : [під такою назвою у Мірованокуриловецькій районній дитячій бібліотеці відбувся «круглий стіл» присвячений Міжнародному дню сім’ї. Бібліотекар Н. Коріневська розповіла про роль і значення сім’ї для кожної людини, декламувала твори українських поетів, вислови та легенди про родину, матір, батька. Учні місцевої школи читали поезію про сім’ю та батьків] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2015. – 22 трав. – С. 4.

Никитюк, В. Бібліотека – громада: відкритий простір : [бібліотека селища Бар (Войнашівської громади) стала переможцем у проекті «Бібліотека – громада: відкритий простір» Української бібліотечної асоціації за підтримки Фонду «Монсанто». Завдяки цьому книгозбірня отримала комп’ютерне обладнання, офісну техніку та доступ до мережі Інтернет. Також бібліотека поповнила фонд новими книгами та періодичними виданнями] / В. Никитюк // Поділ. край. – 2015. – 22 трав. – С. 5.

Бачара, В. Цікавий світ професій : [у Лучинецькій сільській бібліотеці Мурованокуриловецького району відбулася година спілкування «Цікавий світ професій» для випускників школи. Учні ознайомилися з різними професіями та взяли участь у конкурсах та інтелектуальних іграх «Вибери професію», «Професія твоїх батьків» та ін.] / В. Бачара // Наше Придністров’я. – 2015. – 29 трав. – С. 5.

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

1 травня, до 75-ї річниці від дня народження відомого вінницького науковця, літературознавця, критика, письменника Анатолія Мусійовича Подолинного, відділ краєзнавства оформив книжкову виставку «Невтомний звитяжець на ниві духовності», а також працівниками відділу підготовлено біобібліографічний покажчик «Анатолій Подолинний – науковець, критик, письменник». Протягом багатьох років А. Подолинний плідно співпрацює з Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, бере активну участь у літературних вечорах, наукових конференціях, презентаціях, Стусівських читаннях, популяризуючи українську літературу, творчість письменників Вінниччини, рідне слово.

5 травня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва за ініціативи Народної Самооборони Вінницького району та працівників бібліотеки відбувся конкурс «Коса – українська краса». У заході взяли участь учениці Мізяківськохутірської та Хижинецької шкіл Вінницького району. Дівчата продемонстрували високу майстерність у заплітанні коси та створенню надзвичайних зачісок. По завершенню конкурсу, на площі Небесної Сотні відбулося нагородження переможниць.

7 травня, до 100-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу Іллі Ілліча Стратійчука, відділ краєзнавства підготував віртуальний перегляд «Безсмертя подвигу Іллі Ілліча Стратійчука». З віртуальним переглядом можна ознайомитися на сайті бібліотеки.

7 травня у відділі економіки та аграрного виробництва проведено тематичну годину «Птахи світу» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Цікаву відеоподорож про загадковий світ птахів підготувала провідний бібліотекар відділу О. В. Левінчук.

10 травня, до Міжнародного дня матері, відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував виставку-посвяту «Лиш мати вміє жити, аби світитися немов зоря».

11 травня, до Дня пам’яті жертв політичних репресій, відділ краєзнавства підготував виставку-пам’ять «Пам’ять буде жити вічно».

12 травня Вінницьку ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відвідала родина Грохольських з Польщі. Гостей приймали директор бібліотеки Н. Морозова та працівники відділу рідкісних і цінних видань. Бібліотекар відділу І. Валігура ознайомила нащадків подільського шляхетного роду з колекцією видань родових бібліотек п’ятничанського та стрижавського маєтків, що в дореволюційний період належали їхнім предкам. Кандидат історичних наук, доцент, докторант Вінницького державного педагогічного університету ім. М. М. Коцюбинського Т. Кароєва розповіла про трагічні історичні події, внаслідок яких книги потрапили до бібліотечних фондів. Члени родини мали можливість погортати книги, прочитати власноручні підписи графа Генрика Грохольського, його невістки Зофії, онуки Марії та ін. Від гостей працівники відділу отримали корисну інформацію, що стосується родоводу Грохольських, адже наймолодший представник роду Генрик та його батько Пьотр досконало досліджують родовід та систематично поповнюють родинний архів. Вшановуючи пам’ять своєї родини, власним коштом вони здійснили видання, яке містить безліч унікальних світлин та спогади про життя сім’ї у ХІХ-ХХ ст. Бібліотека отримала подарунок від сім’ї Грохольських – спогади Станіслава Замойського «Листи з Поділля».

12 травня, до Міжнародного дня свободи преси, у секторі журнальної періодики організовано перегляд публікацій з часописів «Журналіст: грані майстерності». Для детального ознайомлення з експозицією працівники сектору підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки.

12 травня, до Дня науки в Україні, у секторі журнальної періодики організовано прес-виставку «Дивовижні відкриття». Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято науковців – День науки, яке встановлено Указом Президента України від 14.02.1997 №145/97 «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…». Для детального ознайомлення з експозицією працівники сектору підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки.

12 травня, до 100-річчя перемоги Українських січових стрільців у битві за гору Маківку, відділ мистецтв підготував книжковий перегляд «Ми йдемо в бій». Це самобутні пісні УССів, які дають можливість переконатись у глибокій народності, багатому духовному світі галицьких легіонерів, що несли у молодих серцях відданість Україні, матері і коханій.

13 травня, у рамках загальнобібліотечного Дня інформації «Україна в європейському інтер’єрі», відділ краєзнавства підготував віртуальний бібліографічний список літератури «Європейські міста-побратими Вінниці». Віртуальний список можна переглянути на сайті бібліотеки.

14 травня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулась презентація книги «Рожденные страдать?». Свою працю представляв головний редактор і укладач Кор Роос (Нідерланди). Видання розповідає про трагічні історії євреїв, що проживали в 1941-1944 рр. на території Східної Європи, у тому числі України. Книга є дорогоцінним джерелом спогадів очевидців, що пережили Голокост.

15 травня минає 170 років від дня народження українського науковця, лауреата Нобелівської премії з фізіології та медицини – Іллі Ілліча Мечнікова. З нагоди цієї дати працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготували виставку-портрет «Український вчений зі світовим іменем». Для детального ознайомлення з експозицією працівники відділу підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки.

18 травня в Україні на державному рівні вшановують пам’ять кримських татар, яких 1944 р. радянська влада примусово депортувала з Криму. До 71-ї річниці від дня депортації кримських татар, сектор журнальної періодики підготував виставку матеріалів «Позбавлені Батьківщини». На виставці представлено витяги з книг та журналів, які свідчать про офіційну причину виселення татар з Криму, трагедію та біль кримськотатарського народу, розповідають про історію, релігію, освіту Криму. Для детального ознайомлення з експозицією працівники сектору підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки.

З 20 травня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук експонувалася виставка світлин із зони АТО. Окрім фотоілюстрацій на експозиції представлені дитячі малюнки, картини, стяг України з підписами українських бійців та ін. Координатор проекту – волонтерка, заступник керівника Вінницького районного штабу Вінницької обласної «Народної Самооборони» В. Погребняк.

21 травня Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва спільно з Управлінням у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації організували і провели ІІІ літературні читання до Дня слов’янської писемності і культури. Захід розпочався з покладання квітів до барельєфу святим рівноапостольним Кирилу і Мефодію (фасад ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва). У читаннях взяли участь: директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозова; заступник начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації А. Ратинська; науковець, письменник, літературознавець, член Національної спілки письменників України А. Подолинний; поетеса, заступник головного редактора літературно-мистецького журналу «Вінницький край» член Національної спілки письменників України В. Сторожук; поет, журналіст, член Національної спілки письменників України Ю. Сегеда; поет, перекладач, член Національної спілки письменників України В. Мельник. У виконанні студентів вищих навчальних закладів міста прозвучали тематичні пісні та вірші. До заходу представлено книжкові виставки та перегляди літератури з фондів ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва: «Шляхами святих Кирила і Мефодія – апостолів слов’ян»; «Діалог слов’янських спільнот», «Дорогами тисячоліть: про що розповідали письмена».

 

21 травня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося зібрання членів екологічного клубу «День Х». Тема зустрічі – «Використання дистанційних методів в екологічних дослідженнях». Про вінницький досвід з даного питання розповів начальник відділу цифрового аерофотознімання та картографування Державного науково-виробничого підприємства «Геосистема» А.Тетеря.

21 травня, до Дня слов’янської писемності і культури, відділ рідкісних і цінних видань підготував перегляд літератури «Шляхами святих Кирила і Мефодія – апостолів слов’ян». Представлені видання висвітлюють життєвий шлях братів-подвижників, їхню просвітницьку діяльність і містять списки житій та похвальних слів Кирилу й Мефодію XII-XV ст.

23 травня у відділі мистецтв відбулося відкриття персональної фотовиставки вінницького аматора Олега Швидюка «Там, де людина зайва…». Зі студентських років О. Швидюк захоплюється фотографуванням. Улюблений вид його відпочинку – подорожі, особливо мальовничими місцями Поділля, Прикарпаття, Волині, Одещини, що відображаються у його світлинах.

26 травня у відділі мистецтв відбувся День інформації «Культура вашої країни» для студентів-іноземців підготовчого відділення Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Також присутні мали можливість ознайомитися з виставкою світлин фотографа О. Швидюка «Там, де людина зайва…», яка експонувалася у відділі.

27 травня у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся показ та обговоренням стрічки культового франко-швейцарського режисера Ж.-Л. Годара «Безумный Пьеро». Фільм знятий за романом Л. Уайта «Одержимость» у 1965 р, але актуальним є і сьогодні. У головних ролях – Жан-Поль Бельмондо та Анна Каріна. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить та цікавиться кіно.

27 травня, до 100-річчя від дня народження двічі Героя Соціалістичної Праці, хлібороба, державного і громадського діяча О. В. Гіталова (1915-1994), у відділі економіки та аграрного виробництва організована виставка-ювілей «Великий хлібороб». Для детального ознайомлення з експозицією працівники відділу підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки.

Музейна діяльність

Зарицький, П. Настирливість і наснага долають хвороби : [у Музеї історії Козятина відбулося відкриття виставки робіт дітей з обмеженими можливостями «Рукотворна краса особливих дітей»] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 7 трав. – С. 12.

Православні хрести Поділля : [у Мурованокуриловецькому районному краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотовиставки «Православні хрести Поділля», метою якої було розширити уявлення про православну віру, про її основний символ – хрест та його значення для спасіння душі, виховувати бережливе і шанобливе ставлення до святині. На виставці було представлено 33 фотографії кам’яних хрестів Мурованокуриловецького та сусідніх районів. Організатор виставки Роман Крохмалюк – вчитель історії НВК с. Вербовець та керівник краєзнавчого гуртка на початку коротко розповів про історію окремих хрестів. У заході також взяли участь: протоієрей о. Василій Балан, поетеса О. Дорош, учні місцевих шкіл. Вагомим доповненням до свята стали пісні у виконанні учасників ансамблю «Дзвіночки»] // Наше Придністров’я. – 2015. – 8 трав. – С. 6.

Куник, А. 18 травня – День відкритих дверей у краєзнавчому музеї Вахнівки : [про діяльність Музею історії с. Вахнівка Липовецького району, який розпочав роботу у 1984 р. Організатором створення музею був фронтовик, педагог, історик О. Гук. Кожна зала музею відображає історичне минуле краю. У закладі постійно експонуються виставки з фондової збірки до визначних чи знаменних дат] / А. Куник // Липовец. вісті. – 2015. – 15 трав. – С. 3.

15 травня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, з нагоди Міжнародного дня музеїв та 110-ї річниці від дня народження знаного подільського гончара Олександра Ганжі відбулося відкриття VI Молодіжного бієнале українських традиційних ремесел. Керівник студії кераміки міського палацу дітей та юнацтва М. Діденко провів майстер-клас з гончарства. Одночасно відбувся майстер-клас з народного лялькарства, де діти виготовляли ляльки-мотанки, ляльки-травнички, вузлові ляльки та інші обереги. На виставці представлені також вироби з ткацтва, декоративного розпису, бісеру. Загалом у бієнале українських традиційних ремесел взяли участь 78 юних майстрів, які представили понад сотню робіт.

 

Колосенко, Є. 18 травня – День музеїв : [про діяльність Оратівського районного краєзнавчого музею. Музей створено у 1993 році за ініціативи Н. Білик. Фондова збірка музею розподілена по трьох основних розділах: етнографія, минуле та сучасність. За роки діяльності музею зібрано біля 2000 експонатів основного фонду і біля 600 – науково-допоміжного. У закладі постійно експонуються виставки робіт творчих людей Оратівщини. Систематично працівники музею влаштовують виставки з фондової збірки музею, персональні виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Працівники музею здійснюють для відвідувачів тематичні та оглядові екскурсії] / Є. Колосенко // Обрії Оратівщини. – 2015. – 21 трав. – С. 2.

Усатюк, В. Тиврівський районний краєзнавчий музей – у розквіті сил : [відзначення Міжнародного дня музеїв та 35-річчя заснування Тиврівського районного краєзнавчого музею ознаменувалося важливою подією – відкриттям нових експозиційних стендів, зокрема нових виставок: «Наші славні земляки», «Над Бугом рікою», «Вічною пам’яттю наповнимо серця» та колекцій писанок майстринь району. У заходу взяли участь: перший заступник голови РДА В. Бойко, заступник голови районної ради Ж. Сілко, начальник відділу культури та туризму РДА С. Мартиневич, які привітали працівників музею зі святом та вручили директору музею А. Олімчук Почесну грамоту] / В. Усатюк // Маяк. – 2015. – 22 трав. – С. 8.

Катічева, М. Молоде сузір’я : [у музеї-садибі Михайла Коцюбинського відбулося щорічне засідання членів обласного літературно-мистецького об’єднання «Стусове коло», яке очолює письменник Василь Кобець. На засідання були запрошені і члени поетичного клубу «Первоцвіт», який діє при юнацькому відділі Калинівської центральної районної бібліотеки. В ході заходу відбулася презентація літературно-мистецького альманаху «Голоси тривожної епохи», до якої увійшли твори двадцяти п’яти авторів] / М. Катічева // Прапор Перемоги. – 2015. – 26 трав. – С. 2.

Шаворська, Т. Обласна філателістична виставка – в Барі : [у Барському районному історичному музеї відбулася урочиста подія – відкриття Вінницької обласної пересувної філателістичної виставки, присвяченої 100-річчю української марки та Міжнародному дню музеїв. У відкритті взяли участь: голова РДА В. Саволюк, голова районної ради М. Піддубний, краєзнавець, заслужений нумізмат України, почесний громадянин м. Бар Є. Меснянкін, заступник голови Вінницької обласної асоціації філателістів України А. Городецький. В ході заходу відбулося святкове погашення конвертів і тематична вікторина] / Т. Шаворська. // Поділ. край. – 2015. – 29 трав. – С. 4.

Театрально-концертна діяльність

18-23 травня у м. Вінниця відбувся ІХ Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Подільська лялька – 2015», започаткований у 1999 році. Засновниками фестивалю є Міністерство культури України, Національна спілка театральних діячів України, Вінницька обласна державна адміністрація, Вінницька обласна рада, Вінницька міська рада, Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницький академічний обласний театр ляльок. Цьогоріч Україну представляли 8 лялькових театрів, серед яких 5 державних: Вінницький академічний обласний театр ляльок, Запорізький обласний театр ляльок, Кіровоградський академічний обласний театр ляльок, Черкаський академічний обласний театр ляльок, Рівненський академічний обласний театр ляльок та 3 професійних приватних театри: ІСТАРТ м. Миколаїв, Київський приватний театр ляльок «Равлик», Театр «Парашут» м. Київ. Від зарубіжних колективів представлені: «Dachteater» Кордули Носсек (Австрія), Мангистауський обласний театру ляльок (Казахстан), Паневежиський театр ляльок на колесах (Литва), Муніципальний театр ляльок «Ґуґуце» (м. Кишинів, Молдова), Sharlot Teatr (м. Маракайбо, Венесуела), Театр «Лучеаферул» (м. Ясси, Румунія), The Galilee Multicultural Theater (м. Галілея, Ізраїль). Цього року вперше учасниками конкурсу стали Вінницький обласний український академічний музично-драматичний театр ім. М. Садовського, Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім. І. Озаркевича, Державний професійний театр юного глядача ім. Н. Думбадзе (м. Тбілісі, Грузія). Метою фестивалю є активізація розвитку лялькового театрального мистецтва та театрального мистецтва для дітей, пропаганда та збереження кращих зразків світової та української класики театрального мистецтва, національних традицій, популяризація сучасного лялькового мистецтва та театрального мистецтва для дітей серед широких верств населення, пошук нових напрямів у сучасному театральному мистецтві, культурне і естетичне виховання підростаючого покоління на кращих здобутках світового і національного мистецтва.

На честь князя Київського Володимира Великого : [в актовій залі Тульчинського училища культури відбувся тематичний концерт з нагоди вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого. Мистецькі доробки представили: хорова капела ім. М. Д. Леонтовича, зразковий музичний театр «Росинка», народний вокальний жіночий ансамбль «Зірниця», ансамбль скрипалів дитячої музичної школи, учасниця недільної школи Свято-Миколаївського храму, хори Свято-Різдва Христового кафедрального собору, Свято-Успенського храму, Свято-Миколаївського храму] // Тульчин. край. – 2015. – 22 трав. – С. 1.

Музичне життя Вінниччини

10-15 травня на Вінниччині відбувся ХІІІ Міжнародний фестиваль класичної музики імені П. І. Чайковського та Н. Ф. фон Мекк, який проходив під гаслом «Мистецтво заради миру». Фестиваль, присвячений 175-річчю від дня народження П. І. Чайковського, зібрав у місті співаків та музикантів з семи країн трьох континентів. В програмі фестивалю відбулися: 10 травня Браїлівські музичні зустрічі (Браїлівський музей П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк та Храм Пресвятої Діви Марії Ангельської м. Вінниця); 11 травня – концерт Заслуженого академічного оркестру України та Зразково-показового оркестру Збройних Сил України (Вінницький військово-медичний клінічний центр та Вінницька обласна філармонія); 12 травня відбувся виступ Струнного квартету Національної філармонії України «Каприс-Класик» (Вінницька обласна філармонія); 13 травня – концерт Академічного камерного оркестру «Арката» (Вінницька обласна філармонія); 14 травня – концерт Камерно-інструментального ансамблю «Угорські мелодії» (Вінницька обласна філармонія); 15 травня – концерт Симфонічного оркестру Тернопільської обласної філармонії (Вінницька обласна філармонія).

Руда, М. «Квітневе Інтермеццо – 2015» розкриває таланти : [у приміщенні Ямпільської дитячої музичної школи відбувся інструментальний конкурс «Квітневе Інтермеццо», у якому взяли участь 53 юних музиканти. Кожен конкурсант намагався проявити високу виконавську майстерність, відтворити музичний зміст твору, сценічну культуру. Всі учасники конкурсу та викладачі відзначені подяками] / М. Руда // Ямпіл вісті. – 2015. – 13 трав. – С. 2.

«Настрій для калинівчан» : [фортепіанним концертом учні Калинівської дитячої музичної школи та колеги відзначили вихід збірки фортепіанних мініатюр «Настрій» викладача та композитора О. Кимлик. Збірка вже отримала схвальні відгуки музичних критиків та спеціалістів. На концерті прозвучали твори зі збірки у виконанні учнів музичної школи] //Прапор Перемоги. – 2015. – 19 трав. – С. 3.

24 травня у рамках циклу «Вечори національної музики і кухні» Вінницька обласна філармонія презентувала проект «Від Молдаванки до Єрусалиму». В програмі вечора прозвучали улюблені одеські та ідиш-пісні, сучасна ізраїльська музика та танці у виконанні київських гостей – композитора і співачки Н. Шпігельман (гітара, клавішні, бас-гітара, ударні, труба, саксофон) та ансамблю єврейського танцю «Лехайм».

Образотворче мистецтво

Протягом травня у Світлиці літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського тривала персональна виставка живопису відомого вінницького художника, заслуженого діяча мистецтв України Федора Панчука. Традиційно серед робіт автора чимало натюрмортів з квітами, але поруч з яскравими і теплими полотнами є й картини на злободенну тематику.

 

З 7 по 26 травня Вінницький регіональний центр сучасного мистецтва «Арт-Шик» презентував новий виставковий проект «Лаванда і кріп», відомої київської художниці Олени Дудніченко. Художниця навчалася у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Її творчі роботи нагадують знімки з макрокамери – чіткі, по-своєму прекрасні та високохудожні. Картини майстрині побували на виставках у Королівському музеї сучасного мистецтва в Йорданії та в галереї «Morgan» на Кайманових островах.

Шимко, А. «Світ, в якому я живу» : [у Могилів-Подільському Будинку народної творчості відбулося відкриття персональної виставки художниці Людмили Сорочинської «Світ, в якому я живу». В експозиції представлені пейзажі, натюрморти, роботи художниці відтворюють національний колорит життя українців, їх побуту. На відкриття виставки завітали колеги, вихованці школи мистецтв, друзі] / А. Шимко // Краяни. – 2015. – 21 трав. – С. 5.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Співочому чоловічому тріо з Порика – двадцять! : [у Кирилівському сільському клубі Хмільницького району відбулося відзначення учасників народного аматорського чоловічого гурту Порицького сільського Будинку культури з двадцятирічним ювілеєм. У заході взяли участь: провідний методист обласного Центру народної творчості З. Красуляк, директор районного Будинку культури А. Горбатюк, сільський голова О. Криницький та колеги. У виконанні учасників народного аматорського чоловічого гурту прозвучали пісенні твори] // Життєві обрії. – 2015. – 22 трав. – С. 4.

Петрик, В. Танцювальний ювілей : [з нагоди 10-річчя від дня заснування зразкового аматорського колективу спортивно-бального танцю «Шанс» Літинського районного Будинку культури відбулося святкування. У концерті взяли участь вихованці старшої, середньої та молодшої груп колективу, які презентували свої творчі досягнення] / В. Петрик // Літин. вісн. – 2015. – 28 трав. – С. 2.

Декоративно-прикладне мистецтво

6 травня у Світлиці обласного центру народної творчості відкрилась персональна виставка Людмили Сорочинської «Сповідь веселкової душі» (живопис, народне малярство, декоративний розпис, писанка). Майстриня є активною учасницею міських, обласних та всеукраїнських виставок. За роки творчої діяльності Л. Сорочинська презентувала 8 персональних виставок у Могилеві-Подільському та Вінниці. У своєму творчому доробку майстриня має понад 500 живописних картин, робіт декоративного розпису, народного малярства та більше 100 зразків писанок. Роботи майстрині знаходяться у приватних колекціях багатьох країн світу – Ізраїлі, Німеччині, Америці. В цьому році майстриня відзначатиме свій ювілей і саме цій події присвячується нинішня виставка, де майстриня представила картини живопису та народного малярства: «Кукавська осінь», «Весняна віхола», «Пташина розмова», «Спокій», «Сусідки», «Очікуваннія», «Весняний подих», «Різдвяні пустощі», «Вечір», «Від покоління до покоління» та ін., всього біля 90 робіт складають експозицію виставки.

 

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Вінницька багатодітна родина Білозорів перемогла у творчому конкурсі «Патріотична весна», де вони змагались у найбільш оригінальному виконанні Гімну України. Першість серед 23 багатодітних родин-учасників дісталась їм за результатами он-лайн голосування. Учасники обирались від кожного регіону України. За умовами конкурсу «Патріотична весна» змагатись у ньому могли дитячі будинки сімейного типу (5-10 дітей на вихованні) та прийомні сім’ї (1-4 дітей на вихованні). Кожен учасник намагався втілити свою оригінальну ідею виконання Гімну України. Вінниччину представляв дитячий будинок сімейного типу Білозорів. Це багатодітна родина, яка проживає у с. Руданське Шаргородського району. У родині Володимира і Галини Білозорів тринадцятеро дітей: найстаршій – 28 років, найменшому – 9. У інтерпретації Білозорів «Ще не вмерла Україна» прозвучала під акомпанемент сопілки і акордеона, а юні артисти були одягнені у національний одяг. Вінничани набрали 1873 голоси, обійшовши своїх конкурентів на понад 100 голосів. Церемонія нагородження відбулася 30 травня у м. Києві.

Бойта, А. Дух Старицького витає в Кричанівці : [протягом трьох місяців у с. Кричанівка Могилів-Подільського району проходив фестиваль присвячений видатному українцю Михайлу Старицькому – українському письменнику, театральному і культурному діячеві] / А. Бойта // Слово Придністров’я. – 2015. – 1 трав. – С. 5.

Ясинецька, О. Носиківська мадонна : [у Шаргородському районному Будинку культури відбувся тематичний вечір «Носиківська мадонна», присвячений 85-й річниці від дня народження народної художниці Марії Деркач. На вечір були запрошені жителі міста та району, гості з м. Вінниці: голова Вінницької організації майстрів народного мистецтва І. Горобчук, завідуюча сектором виставкової роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею Т. Журунова, науковий співробітник Вінницького обласного краєзнавчого музею О. Гордієнко, провідний методист Вінницького обласного центру народної творчості Ж. Дмитренко, учитель Носиківської ЗОШ Е. Пишняк, яка проводить дослідницьку роботу про життя та творчість народної художниці М. Деркач. У фойє районного Будинку культури працівники музею образотворчого мистецтва організували виставку творів самобутньої художниці, працівники відділу обслуговування районної бібліотеки підготували перегляд зібраних матеріалів про життя і творчість художниці «Світ фарб Марії Деркач». У виконанні народного аматорського театру мініатюр Джуринського сільського Будинку культури відбулася літературно-музичну композиція «Носиківська мадонна». Музичні вітання подарували глядачам аматорські колективи Шаргородського районного Будинку культури та вихованці Шаргородської та Джуринської дитячих музичних шкіл] / О. Ясинецька // Шаргородщина. – 2015. – 1 трав. – С. 4.

З 5 по 10 травня у м. Вінниця проходив X Міжнародний дитячий фестиваль народної хореографії «Барвінкове кружало», за участі кращих дитячих танцювальних колективів з м. Вінниці та Вінницької області, міст України, а також з Грузії, Польщі, Молдови, загалом більше тисячі дітей. Кращі номери учасники фестивалю представили у заключному гала-концерті. З нагоди завершення міжнародного творчого заходу до танцювальних колективів та шанувальників народної хореографії з вітальними словами звернулися голова обласної державної адміністрації В. Коровій, в. о. Вінницького міського голови С. Моргунов, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек.

Костенюк, В. Разом – до перемоги! : [наприкінці квітня заступник голови Літинської РДА В. Захаревич провела нараду з керівниками структурних підрозділів РДА, волонтерами та громадськими організаціями, щодо організації благодійної акції «Разом – до перемоги!», з метою збору коштів та гуманітарної допомоги військовим, які перебувають у зоні АТО. В ході зібрання вирішено 5 травня у м. Літин провести флешмоб дитячих малюнків. Учасники заходу мали змоги малювати малюнки для українських захисників як на папері так і на асфальті. Вихованці Літинського центру дитячої та юнацької творчості взяли участь у танцювальному флешмобі. Гуртківці ЦДЮТ разом з працівниками Будинку культури виступили з патріотичними піснями. Зібрані під час благодійної акції кошти будуть передані на передову у зону АТО] / В. Костенюк // Літин. вісн. – 2015. – 7 трав. – С. 1.

Кондратюк, Л. Творчий звіт музичної школи : [у приміщенні Іллінецького районного Будинку культури відбувся творчий звіт Іллінецької дитячої музичної школи «Я не – окраїна, Я – не руїна, Я – Україна», присвячений історії боротьби українського народу за державний суверенітет та територіальну цілісність України. У заході взяли участь ансамблі скрипалів, гітаристів, баяністів, трубачів, сопілкарів, які виконували класичні твори вітчизняних та світових композиторів] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2015. – 7 трав. – С. 8.

Мозгова, Т. Бенефіс талановитих школярів Козятинщини : [у актовій залі Козятинського залізничного училища відбувся фестиваль «Травневий зорепад». Фестиваль відбувся у номінаціях: «Кращий учень», «Кращий спортсмен», «Кращий науковець», «Кращий програміст», «Кращий художній колектив», «Кращий учасник художньої самодіяльності», «Дитина року – 2015», «Школа естетичного виховання», «Школа загартування учнів», «Школа інтелектуального розвитку», «Школа волонтерського руху» та ін.] / Т. Мозгова // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 7 трав. – С. 7.

Зарицький, П. Піснями славили Україну : [на Козятинщині відбувся Перший районний фестиваль виконавців української патріотичної пісні «України честь і слава». У фестивалі взяли участь вокальні ансамблі та окремі виконавці у трьох вікових категоріях. Проводиться фестиваль з метою відродження та популяризації української патріотичної пісні, виявлення талановитої молоді та сприяння її розвитку] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 7 трав. – С. 7.

7 травня у приміщення Томашпільського ДНЗ «Сонечко» з метою відродження народних традицій, естетичного розвитку і виховання дітей дошкільного віку, збагачення їх духовного світу відбувся районний етап фестивалю «Колискова пісня». У фестивалі взяли участь працівники дошкільної освіти, бабусі вихованців дошкільних закладів. Учасники фестивалю представили різноманітні за змістом народні та сучасні колискові пісні у живому виконанні та в супроводі фонограми.

«Таланти вітають таланти» : [у Хмільницькому районному Будинку культури відбулося свято «Таланти вітають таланти», за участі кращих учнів шкіл, переможців предметних олімпіад, конкурсів. Після офіційного вітання обдарованих дітей, їх вчителів та батьків відбулися творчі виступи у виконанні учасників художньої самодіяльності району] // Життєві обрії. – 2015. – 8 трав. – С. 4.

8 травня у м. Вінниця, на площі біля літнього театру відбувся обласний фестиваль військово-патріотичної пісні «Пісні, народжені війною» за участю професійних співаків, аматорських творчих колективів і окремих виконавців області. Організаторами заходу виступив Вінницький обласний центр народної творчості за сприяння Управління культури і туризму облдержадміністрації. У фестивалі взяли участь: заслужені артисти України – С. Городинський, М. Янченко, І. Швець; солісти вінницького обласного естрадно-духового оркестру «Подоляни» В. Полторацький, П. Пазюк та В. Батирєв у супроводі оркестру; автор-виконавиця З. Красуляк; учасники дуету «Коханий, кохана» В. Гуменчук і Н. Мельник та інші відомі співаки Вінниччини. А також кращі народні і зразкові аматорські творчі колективи Вінницького, Теплицького, Калинівського, Козятинського, Жмеринського, Тиврівського, Немирівського, Липовецького, Шаргородського районів та міста Ладижин. Всього 35 окремих виконавців і творчих колективів взяли участь в обласному фестивалі військово-патріотичної пісні «Пісні, народжені війною».

Стовбчата, Н. Повір у себе… : [у приміщенні Жмеринського районного Будинку культури відбувся фестиваль-конкурс творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». Цьогоріч 15 осіб даної категорії виявили бажання взяти участь у фестивалі. Учасники свята підготували картини, вишиті бісером, малюнки, оригамі, квілінг, а також художні номери] / Н. Стовбчата // Жмерин. меридіан. – 2015. – 9 трав. – С. 4.

9 травня у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбувся районний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Ранкова зірка». Захід присвячений Міжнародному дню матері та Міжнародному дню сім’ї. Фестиваль «Ранкова зірка» є культурно-мистецькою акцією, метою якої є залучення дітей та молоді Мурованокуриловецького район


Хроніка культурного життя Вінниччини
Травень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше