ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Травень

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Травень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

Вінниця, 2015


Загальний розділ

На початку травня пам’ять воїна-патріота, який загинув у зоні АТО, захищаючи територіальну цілісність України – Дмитра Майбороди увіковічнили у м. Вінниця. На фасаді школи № 26 Вінницької міської ради на честь Героя, колишнього випускника навчального закладу, відкрито меморіальну дошку. Ініціаторами встановлення меморіальної дошки стали педагогічний та батьківський колективи школи, в якій здобував середню освіту Д. Майборода. Указом Президента України № 917/2014 від 4 грудня 2014 року, за виняткову мужність і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі майору присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

9 травня у с. Купчинці Іллінецького району відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки воїну-патріоту Михайлу Ковалю, який загинув, виконуючи свій військовий обов’язок у зоні АТО. Вшанувати пам’ять М. Коваля зібралися майже усі жителі Купчинців, рідні та друзі, керівники району. Після урочистої церемонії відкриття меморіальної дошки відбулось її освячення настоятелем церкви Святої Покрови о. Ростиславом.

12 травня у с. Яланець Томашпільського району відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь героя-земляка Віктора Саванчука, який віддав життя за незалежність України у зоні бойових дій на сході. Пам’ятний знак встановлено на фасаді школи, де навчався юнак. В. Саванчук посмертно нагороджений орденом «За мужність III ступеня». В ході урочистого відкриття меморіальної дошки рідні, побратими, односельчани та районне керівництво вшанували пам’ять Героя хвилиною мовчання.

12 травня, на фасаді Немирівського палацу княгині Марії Щербатової, відбулося відкриття меморіальної дошки заслуженому художнику України Миколі Чулку, якому того дня мало б виповнитись 68 років. Захід відбувся за участі керівництва та творчої інтелігенції району. М. Чулко зробив великий вклад для розвитку українського образотворчого мистецтва і зміцнення діяльності Вінницької організації Спілки художників України. З 1996 р. і до останніх днів життя був організатором і керівником живописно-графічних пленерів, що відбувалися на базі санаторію «Авангард». Протягом існування Немирівського пленеру були створені сприятливі умови для плідної творчої праці більше 70 митців з Києва, Львова, Запоріжжя, Тернополя, Мукачева, Одеси, Харкова, Миколаєва, Сімферополя, Вінниці, а також з інших країн – Білорусії, Китаю, Польщі, Чехії, Норвегії, Литви, Росії.

Сіра, Г. Смак «Дністрового грона» : [у статті йдеться про нову книжку Ніни Юхимівни Гнатюк – української поетеси, прозаїка, журналіста, уродженки с. Безводне Ямпільського району Вінницької області «Дністрове гроно»] / Г. Сіра // Ямпіл. вісті. – 2015. – 15 трав. – С. 2.

19 травня, у рамках вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулась прес-конференція за участю начальника відділу у справах релігій Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Л. Шепель та співорганізатора Православної ярмарки В. Сініцина. В рамках заходів, щодо вшанування на Вінниччині пам’яті князя Володимира та «Єдиної комплексної програми розвитку галузі культури та духовного відродження Вінницької області на 2013-2017 роки» та з метою популяризації святинь Вінниччини, з червня 2015 р. будуть проводитись безкоштовні духовно-просвітницькі поїздки до Подільських святинь, які увійшли до Семи чудес Поділля та до переліку Перлин Подільського краю. Також з квітня проводяться заходи в музейних, бібліотечних та освітніх закладах області і триватимуть до серпня включно. За підтримки Вінницького обласного художнього музею, Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, єпархіальних управлінь УПЦ, УПЦ КП та УАПЦ в усіх загальноосвітніх навчальних закладах м. Вінниці проводяться виховні години на тему: «Князь Володимир – світоч християнської віри».

20 травня у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. Михайла Коцюбинського відбулася презентація проекту «VIN. Нова епоха Відродження». Ініціатор проекту – творче об’єднання «VIN» на чолі з вінничанином, випускником ВДПУ Л. Марущаком. Проект спрямований на відновлення історичної справедливості та формування нового, сучасного образу Вінниці як міста. Цього дня презентовано перший етап проекту – серію колажів «VINNYTSYA», присвячену відомому художнику-кубісту Натану Альтману. У подальшій реалізації проекту «VIN. Нова епоха Відродження» заплановано створення арт-об’єкту в історичній частині міста – розробка плану реконструкції та створення арт-скверу ім. Натана Альтмана; розробка оригінальної туристичної карти м. Вінниці; залучення широкого кола митців до роботи над ілюстраціями міських легенд і казок; благодійні проекти підтримки молодих художників; проведення фестивалю сучасного мистецтва та ін. Автором серії колажів, присвячених Натану Альтману та іншим знаковим постатям і локаціям міста, став відомий арт-дует братів-близнюків «Braty» – Василя та Івана Костенків. Постери і листівки створено ними на основі емоцій і вражень після відвідання Вінниці, знайомства з історією міста. Проект також існує в онлайн-версії: www.nathanaltman.com.ua

27 травня, на фасаді ЗОШ №10 у м. Вінниця, відбулося відкриття меморіальної дошки в пам’ять про випускника закладу, воїна-патріота Леоніда Шевчука, який 20 січня 2015 р. загинув у Донецькому аеропорту виконуючи свій військовий обов’язок. У заході взяли участь керівники міста, рідні та друзі, учнівський та педагогічний колективи школи. В ході урочистого відкриття меморіальної дошки присутні вшанували пам’ять воїна хвилиною мовчання.

Найкраще працюють сільські будинки культури в Іванові та Черепашенцях : [за підсумками роботи установ культури у 2014 р. Іванівський сільський Будинок культури знову визнано найкращим серед клубних закладів району. Перше місце також дісталися і Черепашинецькому СБК. Серед бібліотечних установ кращою визнано Калинівську районну бібліотеку для дітей] // Прапор Перемоги. – 2015. – 29 трав. – С. 2.

До 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі

та 70-ї річниці завершення Другої світової війни

5 травня, з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва за ініціативи Народної Самооборони Вінницького району та працівників закладу відбувся майстер-клас «Маківка – символ українського героїзму». У заході взяли участь учні Писарівської, Мізяківськохутріської, Хижинецької, Агрономічненської та Сокиринецької шкіл та студенти Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна». Учасники заходу мали змогу власноруч виготовити чудові квіти, які потім на площі Небесної Сотні прикріпили до 15-метрового українського знамена.

6 травня, до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, відбувся перегляд та обговорення фільму українського режисера Б. Івченка «Анничка». Романтична оповідь про кохання юної гуцулки і партизана, якому дівчина врятувала життя. Події відбуваються під час Другої світової війни. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить та цікавиться кіно.

6 травня у приміщенні Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбувся заключний Гала-концерт обласного фестивалю вчительської та учнівської творчості «Проліски надії – 2015», присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни. Гостей та учасників фестивалю вітали: голова оргкомітету, заступник директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації – начальник управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи А. Лисак та голова обласної Профспілки працівників освіти і науки С. Пугачов. Почесними гостями свята були ветерани Великої Вітчизняної війни та учасники АТО. Більше 400 найкращих учасників демонстрували своє музичне мистецтво.

 

6 травня, до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, у фойє Гайсинської районної державної адміністрації розгорнуто фотовиставку присвячену Перемозі, безсмертному подвигу, ратній звитязі рядових бійців і командирів, партизанів і підпільників. Виставку підготували працівники Гайсинської центральної районної бібліотеки.

6 травня, з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, Мурованокуриловецькою центральною районною бібліотекою спільно з районним краєзнавчим музеєм ім. Федора Коновалюка проведено літературно-мистецьку зустріч «70 років вдячної пам’яті» за участі ветеранів району. Музичні вітання прозвучали у виконанні аматорів районного Будинку культури і Будинку дитячої та юнацької творчості. До свята районним краєзнавчим музеєм ім. Федора Коновалюка організовано документальну експозицію «Шляхами пам’яті», на якій представлено світлини подій Другої світової війни і нинішніх подій на сході країни.

6 травня, з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, у читальній залі Бершадської центральної районної бібліотеки для учнів професійно-технічного ліцею проведено зустріч з ветеранами «Вклонімося величним тим рокам». На зустріч запрошено заступника голови районної організації ветеранів В. Сидоренко та учасника бойових дій, учасника форсування Дніпра О. Красіленко. Бібліографічний огляд тематичної літератури провела бібліотекар Н. Сидоренко. Працівниками Бершадської кіномережі продемонстровано документальну хроніку подій Другої світової війни.

6 травня для гуртківців Бершадського будинку дитячої творчості, з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, проведено виховний захід «Маки пам’яті». Учасники заходу дізналися більше про значення квітки маку в українській та європейській символіці, ознайомились з виставкою сучасних плакатів «Пам’ятаємо. Перемагаємо» та презентацією дитячих малюнків «Мій тато захищає Україну». Керівники гуртків Л. Чорна та Н. Попова провели майстер-клас по виготовленню символів пам’яті – маків.

Войтенко, Н. Естафета пам’яті завершилася : [на початку травня територіальна громада с. Юшківці Оратівського району завершила естафету пам’яті «Переможна хода рідним краєм», за активної участі сіл: Осична, Рожична, Оратівка, Угарове, Сабарівка, Заруддя, Гоноратка. У сільському Будинку культури відбулася урочиста передача гільз із землею, взятою з місць захоронень воїнів-визволителів та символів переможної весни – червоних маків. Учасники художньої самодіяльності підготували творчі виступи] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2015. – 7 трав. – С. 4.

7 травня, до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, в Департаменті інформаційної діяльності облдержадміністрації, автор історичного дослідження «Ратна слава Вінниччини: Час. Події. Особистості» Сергій Гальчак презентував свою нову книгу представникам ЗМІ та літературно-краєзнавчим колам області. У науково-краєзнавчому дослідженні йдеться про героїчні сторінки минулого Вінниччини, подвиги її уродженців, визволителів, захисників, які прославилися мужністю у битвах з ворогом, захищаючи Вітчизну. Автор розкриває чимало забутих і невідомих сторінок героїчного минулого, ратної слави цілих поколінь борців за рідну землю: від Івана Богуна і Максима Кривоноса, Гонти і гайдамаків, до героїв за визволення світу від фашизму часів Другої світової війни. У виданні подаються хроніки визволення кожного населеного пункту Вінницької області, згадуються імена усіх фронтовиків, удостоєних нагород за визволення Вінниччини. Особливу увагу приділено розповідям про 125 Героїв Радянського Союзу – уродженців Вінницької області та про героїв війни – повних кавалерів ордена Слави, що пов’язали свої долі з Вінниччиною. Завершується праця розповіддю про героїв Небесної Сотні та вінничан-сучасників, які віддали життя за незалежність і цілісність України під час проведення антитерористичної операції на сході.

7 травня у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрито виставку зброї «Музейний арсенал», приурочену до 70-річчя Великої Перемоги і Міжнародного дня музеїв. На виставці представлена зброя від доби пізнього палеоліту (40-10 тис. р тому) до сучасності. Особливість побудови виставки дозволяє простежити зміни окремих видів озброєння у їх історичному розвитку. Найдавнішим з представлених зразків зброї є ручне рубило доби пізнього палеоліту, яке в першу чергу було багатофункціональним знаряддям праці. Прямими нащадками рубила можна вважати сокири, які завдяки своїй універсальності, були популярним видом зброї протягом тисячоліть. На виставці представлено зразки від крем’яних сокир часів неоліту (VII-V тис. до н. е.) до чудових парадних металевих сокир доби пізнього середньовіччя та нового часу. В кам’яну добу з’являється вид зброї, що дозволяє уражати ціль на досить великій відстані – лук та стріли. В експозиції представлено крем’яні вістря стріл часів неоліту і трипілля (IV-III тис. до н. е.), бронзові наконечники, що належали скіфам – відомим з історії вправним лучникам, залізні вістря стріл різних типів часів Давньої Русі. На особливу увагу заслуговує композитний лук XVII-XVIII ст. і стріли цього ж періоду. Списи і дротики також належать до найдавніших видів зброї, вони з’являються ще за кам’яної доби. У новітній час списи вийшли з бойового застосування, проте їх своєрідним нащадком можна вважати багнет на вогнепальній зброї, який активно використовувався в ХХ ст. Загалом виставка презентує різні види озброєння – від найдавніших і до сучасних засобів ураження броньованої техніки.

7 травня, до 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, у читальній залі Липовецької центральної районної бібліотеки організовано книжкову виставку-експозицію «Під салютом Великої Перемоги». Література, представлена на виставці, розкриває сторінки найстрашнішої в історії людства війни, що забрала життя мільйонів людей. У першому розділі виставки «Не зітруть роки велич славного подвигу» представлені книги, що розкривають переможні та трагічні сторінки країни в роки Великої Вітчизняної війни, про вагомий внесок українського народу у перемогу над фашизмом, про тих, хто загинув на полях битви за честь і свободу Батьківщини. Другий розділ виставки «Липовеччина в роки війни» містить літературу про героїчні сторінки визволення Липовеччини, про партизанський рух на Поділлі. В ній зібрані спогади та біографічні матеріали про життєвий шлях фронтовиків, партизанів – уродженців Липовеччини. Третій розділ виставки «Героїка війни в літературних творах». Книги цього розділу виставки передають весь трагізм війни, зображують гіркоту поразок і відступу та героїзм народу в боротьбі за перемогу. Книжкову виставку доповнено інсталяціями і світлинами часів Великої Вітчизняної війни. Також до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні відділ культури і туризму районної державної адміністрації, центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та громадська організація ветеранів війни Липовеччини оголосили конкурс «Незгасаючий вогонь безсмертя». У конкурсі взяли участь 39 учасників, які представили 46 робіт. Журі конкурсу визначило переможців у 3-х номінаціях: за написання твору, за написання вірша та за малюнок.

7 травня, до 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, у Тульчинському районному Будинку культури центральною районною бібліотекою організовано книжково-ілюстративну виставку «Пам’ять – нескінченна книга». Документи, представлені в експозиції, розкривають історичну правду про переможні й трагічні дні, змальовують образи учасників воєнних подій. Окремими томами на виставці представлено Книгу пам’яті України – літопис боротьби і мужності українського народу, який здолав фашистську навалу і здобув Перемогу у травні 1945 року. Виставку доповнили експонати з фондів Тульчинського районного краєзнавчого музею. Також бібліотеками Тульчинської ЦБС проведено години-реквієми, уроки мужності на теми: «Про мужність, героїзм та Перемогу», «Спасибі, солдате, за подвиг століть, якому нема і не буде ціни», «Пам’ять серця, пам’ять сивини» та ін.

7 травня у фойє Тиврівської районної державної адміністрації та районної ради з ініціативи керівництва району розгорнуто виставку «День, що гуртує покоління», присвячену 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. На виставці представлені меморіальні видання «Книга пам’яті України», «Книга скорботи України» з поіменними списками полеглих військовослужбовців та мирних жителів в роки війни; історично-документальні видання: «Переможці», «Вони боролись за Україну», «Україна у Другій світовій війні», «Вінок слави», «Безсмертя», краєзнавче дослідження «Тиврівчани – творці Перемоги» та ін. Доповненням виставки стала експозиція військового спорядження та залишків боєприпасів воєнного часу.

7 травня, до 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі, у приміщенні Ладижинської центральної міської бібліотеки відбувся майстер-клас з виготовлення символу вічної пам’яті – квітки маку «Мак – символ пам’яті». Майстер-клас провела директор міського Будинку культури «Лада» І. Боднарчук. Усі бажаючі мали змогу власноруч виготовити символ свята.

7 травня у Жмеринському районному Будинку культури відбувся театралізований концерт присвячений Дню пам’яті та примирення та 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Ведучі заходу провели паралелі між подіями 70-річної давнини та сучасності, віддаючи шану всім хто героїчно захищає незалежність країни. Присутні вшанували хвилиною мовчання захисників України часів Другої світової війни та полеглих у військових діях на сході держави. Протягом заходу звучали вірші та пісні на військову тематику. Справжнім видовищем для глядачів стала музична вистава за мотивами драми Олеся Мохнача «Гавроші Брестської фортеці». Під час концерту в фойє Будинку культури діяла виставка «Знову вічний вогонь опікає серця».

 

Відбувся Гала-концерт фестивалю «Проліски надії – 2015» : [у Чернівецькому районному Будинку культури відбувся Гала-концерт фестивалю «Проліски надії – 2015», присвячений 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі та 70-річчю завершення Другої світової війни. У виконанні учасників художньої самодіяльності сільських та районних закладів культури відбулися тематичні творчі виступи] // Чернівец. зоря. – 2015. – 8 трав. – С. 4.

Бондар, Т. «У піснях – велика Перемога : [під такою назвою у Бершадському районному Будинку культури відбувся районний фестиваль-конкурс патріотичної пісні, присвячений 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі та 70-річчю завершення Другої світової війни. Учасники конкурсу демонстрували виконавську майстерність, творчу індивідуальність, сценічну культуру, артистизм у двох вікових категоріях. Переможці конкурсу візьмуть участь в обласному фестивалі патріотичної пісні «Пісні, обпалені війною»] / Т. Бондар // Бершад. край. – 2015. – 8 трав. – С. 2.

Відповідно до Указу Президента 8 травня в Україні оголошено Днем пам’яті і примирення. Свято встановлене з метою вшанування подвигу українського народу у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму. До відзначення цього дня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва презентувалася тематична добірка літератури «Пам’ять стукає у серце».

8 травня, до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни фахівці Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували бібліографічний покажчик «Роки ідуть – пам’ять живе». У виданні представлено багатоаспектну інформацію про участь Вінниччини та вінничан у Великій Вітчизняній війні. Покажчик орієнтовано на науковців, дослідників, краєзнавців, освітян, працівників культури, ЗМІ, студентську та учнівську молодь, широке коло читачів – усіх, хто цікавиться історією краю 40-х рр. ХХ ст. та героїчним подвигом земляків на полі битви і в тилу ворога.

8 травня у Будинку культури с. Вінницькі Хутори відбувся районний захід з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, а також 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни за участю голови районної державної адміністрації В. Шмігеля, голови районної ради С. Сітарського, голови районної організації ветеранів України П. Василинича, сільських та селищних голів, начальників управлінь, служб та відділів районної державної адміністрації, ветеранів Другої світової війни, учасників антитерористичної операції, делегацій трудових колективів району, шкільної молоді. Під час урочистостей відбулося покладання квітів до пам’ятника 163-м воїнам-односельчанам загиблим на фронтах Другої світової війни. Пам’ять про загиблих і тих, хто відійшов у вічність у післявоєнний час, учасників військових подій на територіях інших держав, учасників антитерористичної операції на сході України присутні вшановували хвилиною мовчання. Відділ культури та туризму РДА організував концертну програму, де лунали пісні часів Другої світової війни та відбулися тематичні хореографічні постановки.

8 травня у м. Вінниця відбувся молодіжний флешмоб «Ніколи знову». Захід приурочений Дню пам’яті та примирення та 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. До заходу долучилося близько 200 вінницьких студентів та учнів, а також учасники фестивалю «Барвінкове кружало». Флешмоб організували: Вінницька молодіжна рада, teens-club «Універ», відділ у справах молоді та туризму Вінницької міської ради. На Європейській площі молоді люди вишикувалися таким чином, щоб сформувати фразу «Ніколи знову» та розгорнули жовто-блакитний прапор. Таким чином молодь вшанувала пам’ять героїв, які захищали країну не шкодуючи власного життя.

8 травня у Тульчинському районному Будинку культури відбулись заходи з нагоди відзначення в Україні Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі за участю ветеранів Другої світової війни, голови райдержадміністрації М. Підболячного, голови районної ради О. Авраменка, міського голови В. Весняного, делегацій місцевих територіальних громад, підприємств, установ, організацій, представників районних ЗМІ, місцевих громадських та політичних осередків. Працівники культури району підготували концертну програму «Дорогами нашої пам’яті», також у фойє РБК діяла тематична виставка з нагоди свята.

8 травня у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» відбулися урочистості з нагоди Дня пам’яті і примирення та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі. В програмі святкування відбувся фестиваль солдатської пісні «Ходили ми походами» за участі аматорських колективів району.

8 травня, з нагоди Дня пам’яті та примирення, у смт Крижопіль відбулось урочисте відкриття пам’ятного знаку «Борцям за волю України». Пам’ятник став подякою і шаною героям, які загинули на Майдані, а також тим героям, які боронять кордони України на сході. Право відкрити пам’ятний знак було надано рідним загиблих героїв-земляків. Освячення пам’ятного знаку здійснили священнослужителі району.

8 травня, напередодні 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, у фойє Хмільницького районного Будинку культури бібліотекар абонементу для дорослих Хмільницької центральної районної бібліотеки О. Домбровська провела урок мужності «Стежками війни» для школярів місцевої школи.

8 травня, у рамках відзначення у Калинівському районі 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, у читальній залі Калинівського районного Будинку культури відбулося засідання «круглого столу». В заході взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації Ю. Слабчук, ветерани Великої Вітчизняної війни, вчителі історії навчальних закладів району, бібліотекарі, молодь та громадськість. Під час заходу присутні прослухали розповідь ветерана Великої Вітчизняної війни М. Маринчука про найбільш яскраві сторінки його бойового життя, викладач Калинівського технологічного технікуму С. Сакач проаналізував події Другої світової війни, вчитель Калинівської ЗОШ №2 – гімназії О. Ткачук відзначила діяльність українців Західної України на шляху до перемоги над нацизмом. Присутні мали змогу висловити власне бачення теми.

8 травня у м. Іллінці відбулися районні заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі під гаслом: «1939 – 1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Місцеві жителі долучилися до європейської та світової традицій вшанування пам’яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів символічним зображенням квітки червоного маку на одязі. Розпочалися заходи на площі біля районного Будинку культури музичним марафоном, який влаштували духові колективи Іллінецького районного Будинку культури, Леухівського сільського Будинку культури та Бабинського сільського клубу. Учасники заходу мали можливість ознайомитись з виставкою світлин бійців Другої світової війни, учасників Руху Опору, в’язнів фашистських концтаборів та воїнів, які сьогодні захищають територіальну цілісність та незалежність України. Особливу атмосферу свята створили духові колективи, учасники яких пройшлися центральною вулицею міста та спільно виконали марш В. Агапкіна «Прощання слов’янки».

 

9 травня, з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, в холі Вінницької міської ради, відбулася урочиста церемонія нагородження та святкове привітання ветеранів Другої світової війни. Зі словами вітань та вдячності за здобуту перемогу виступили: голова облдержадміністрації В. Коровій, голова обласної ради С. Свитко, секретар Вінницької міської ради, в. о. Вінницького міського голови С. Моргунов. В ході урочистостей ветеранів нагородили почесними грамотами Вінницької міської ради, грошовими преміями та квітами. Протягом заходу присутні мали змогу насолодитися патріотичними піснями та тематичними виступами у виконанні учасників музичних колективів міста.

9 травня, з нагоди 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, керівники області та м. Вінниці, ветерани війни, учасники антитерористичної операції, командування Повітряних Сил Збройних Сил України та представники військових частин Вінницького гарнізону, народні депутати України О. Домбровський, Г. Заболотний та С. Кудлаєнко, учасники Міжнародного дитячого фестивалю народного танцю, представники трудових та творчих колективів області, а також мешканці міста зібралися на площі Тараса Шевченка, аби спільно з представниками релігійних конфесій області звершити молебень за мир і злагоду в Україні. По звершенню спільної молитви учасники заходу пройшли Ходою миру та єднання до Меморіалу Слави на площі Європейській, де вшанували пам’ять загиблих у боях за Батьківщину. Церемонію покладання вінків та квітів до Вічного вогню і пам’ятного знаку Небесній Сотні та загиблим героям АТО супроводжували театралізовані композиції, поетичні та пісенні рядки воєнної тематики. На честь полеглих у роки Другої світової війни та під час бойових дій, що тривають на сході України, пролунали рушничні залпи. У знак скорботи присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто за волю рідного краю пожертвував власним життям.

 

9 травня, до Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, відділ наукової інформації та бібліографії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував бібліографічний список «Друга світова війна: український вимір». До списку включені монографії сучасних українських та зарубіжних істориків, статті з наукових збірників, загальноукраїнських періодичних видань, а також опубліковані спогади учасників подій Другої світової війни на території України, які вийшли з друку після 2000 р. Бібліографічний список призначений насамперед історикам, викладачам та студентам вищих навчальних закладів, працівникам бібліотек, а також усім, хто цікавиться історією України періоду Другої світової війни. Список можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

9 травня, з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, у вестибюлі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва представлено тематичну виставку документів з фонду бібліотеки «Війни герої, уклін вам до Землі».

9 травня сектор журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував прес-виставку «Таким було обличчя у війни», присвячену 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Для детальнішого ознайомлення з експозицією можна переглянути віртуальний список літератури, представлений на сайті бібліотеки.

9 травня у с. Писарівка Вінницького району відбувся урочистий мітинг-реквієм присвячений 70-й річниці Великої Перемоги, за участі гостей та жителів територіальної громади. З вітальним словом до присутніх звернулися: сільський голова Т. Аносова, очільниця ради ветеранів З. Бондар, директор Писарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів С. Творун, учитель історії В. Кравченко та ін. У своїх виступах вони подякували визволителям за здійснений подвиг, мужність, хоробрість та патріотизм. Побажали усім мирного неба, міцного здоров’я, радості та благополуччя. Продовжився захід святковим концертом за участі школярів та працівників Писарівського Будинку культури.

9 травня у Парку Слави м. Ладижин працівниками міського Будинку культури «Лада» за сприянням міського відділу культури та туризму проведено святковий концерт, присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі «Минуле – наше майбутнє». У святі взяли участь творчі колективи м. Ладижин: вокальний ансамбль «Заграва», фольклорний колектив «Родичі», театральна студії «Артеміда», ансамбль народних інструментів «Гармонія», ансамбль танцю «Акварель», танцювальний ансамбль «Перлинка», народний аматорський хор «Прометей», також солісти – учні місцевих шкіл.

9 травня голова Хмільницької районної державної адміністрації Є. Буткевич, голова Хмільницької районної ради В. Чмелюк, міський голова В. Грушко, ветерани, політичні та громадські об’єднання, духовенство, молодь взяли участь у заході «Перемога, свята Перемога», присвяченому 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. В програмі заходу відбулося покладання квітів до Вічного вогню, звучали патріотичні пісні, а також представлено тематичні танцювальні композиції.

9 травня, до 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, на центральній площі м. Калинівки відбулися урочистості за участі представників влади району та міста, трудових колективів та організацій, навчальних закладів, громадськості міста. Вперше на святі військову присягу урочисто склали військовослужбовці в/ч 3028 Національної Гвардії України. Урочисті заходи продовжились мітингом та святковим концертом, де учасники художньої самодіяльності району вітали присутніх піснями та хореографічними постановками військової тематики.

9 травня у м. Погребище відбулися районні заходи з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни. Заходи розпочалися зі святкової ходи та покладання квітів до монумента Слави та Алеї Героїв. Поряд з ветеранами, учасниками війни, свідками воєнних років, учасниками АТО крокували керівники району та міста, представники організацій та установ, громадських організацій, політичних партій, громадськість міста. Присутні вшанували пам’ять полеглих фронтовиків хвилиною мовчання. Перед учасниками заходу виступив ветеран Великої Вітчизняної війни М. Довгополюк. Продовжились урочистості тематичним концертом за участі учнів навчальних закладів міста, працівників районного Будинку культури, аматорів районної сцени.

9 травня на центральній площі м. Липовець біля Меморіалу Слави відбулися урочистості з нагоди 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни. З вітальними словами виступили: голова районної державної адміністрації І. Демихін, голова районної ради Ю. Науменко, міський голова М. Майданюк, голова районної організації ветеранів війни, праці та ЗСУ М. Грушко, гість міста, голова асоціації українців в Естонії В. Паламар та учасник АТО В. Щербанюк. По завершенню урочистої частини відбулася церемонія покладання вінків та квітів до Вічного вогню, яку супроводжували поетичні та пісенні рядки воєнної тематики. Продовжилося свято у районному Будинку культури, де відбувся тематичний концерт, підготовлений працівниками відділу культури та туризму райдержадміністрації.

9 травня, з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі у м. Іллінці відбулися урочисті заходи, за участі: голови районної державної адміністрації І. Булгакова, заступника голови районної ради Л. Змієвець, Іллінецького міського голови С. Яременко, представника об’єднаного районного військового комісаріату В. Тонкошкурого та ін. Продовжились урочистості на площі Партизанської слави у Шабелянському лісі, місці дислокації Другої партизанської бригади, де відбувся мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів. Учасники заходу мали можливість більше дізнатись про боротьбу партизан і підпільників з фашистськими окупантами відвідавши Партизанську землянку-музей. Про історію партизанського руху на Іллінеччині розповідали юні екскурсоводи – учні Дашівської загальноосвітньої школи. Завершились урочистості концертною програмою, яку підготували працівники та аматори районного Будинку культури, Шабельнянського клубу-бібліотеки, Білківського Будинку культури, Іллінецького державного аграрного коледжу.

9 травня, до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, у м. Гайсин відбувся мітинг та покладання квітів до Обеліску Слави. У мітингу взяли участь: представники влади району та міста, ветерани, представники ветеранських організацій, колективи підприємств, установ та організацій району, школярі і громадськість міста. У Гайсинському районному Будинку культури відбувся святковий концерт та флешмоб. У фойє Будинку культури організовано виставку декоративно-прикладного мистецтва та художньої творчості та фотовиставку «Свято П


Хроніка культурного життя Вінниччини
Травень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше