ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Січень

Версія для друку

15 січня у відділі рідкісних і цінних видань організовано книжкову виставку «Музика минулого», на якій представлені книги, періодичні та нотні видання XIX – поч. ХХ ст., що побачили світ не тільки в Україні, але й Німеччині, Англії, Франції, Польщі, Росії. До уваги користувачів монографії про видатних композиторів-класиків Й. Генделя, В. А. Моцарта, Ф. Шуберта, Ф. Шопена, Р. Вагнера, П. Чайковського. Нотні видання представлені творами А. Веделя, Д. Россіні, Ж. Офенбаха, Е. Гріга, К. Вебера, Т. Падури та ін.

15 січня у відділі рідкісних і цінних видань організовано виставку, присвячену 225-річчю від дня народження українського письменника, вченого, перекладача, поета Петра Петровича Гулака-Артемовського. В історію української культури Петро Петрович увійшов, насамперед, як просвітник, талановитий продовжувач народних традицій і реалістичних тенденцій, започаткованих в українській літературі І. Котляревським. Він заклав основи нової байки, дав перші зразки романтичної балади, збагатив літературну мову, показав приклад майстерного віршування. На виставці представлені твори П. Гулака-Артемовського, літературна критика його творчості та документи, які висвітлюють життєвий шлях письменника.

15 січня до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук організовано тематичну викладку літератури «Голокост. Пам’ять і біль» з циклу «Україні – правдиву історію».

19 січня у відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури організовано виставку-портрет «Поет, перекладач, педагог – Петро Гулак-Артемовський», присвячену 225-річчю від дня його народження. До уваги користувачів представлені книги, періодичні видання, що відображають життя і творчість митця.

21 січня до 95-річчя від дня народження генія світового кінематографу, італійського режисера, сценариста, продюсера Федеріко Фелліні у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення одного з найкращих фільмів режисера «Амаркорд», що був створений на основі спогадів про його дитинство. Фільм удостоєний 4-х кіно премій і досі вважається однією з кращих кінострічок ХХ століття. До уваги присутніх представлено підбірку матеріалів про життєвий і творчий шлях відомого режисера з фондів Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

24 січня до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту відділ краєзнавства підготував виставку-пам’ять «Історія Голокосту на теренах Вінниччини».

26 січня відділ попереднього замовлення, МБА та видачі літератури підготував перегляд виставки-персоналії «Дорослий друг дитячої фантазії», присвяченої 85-річчю від дня народження Всеволода Зіновійовича Нестайка.

26 січня у відділі мистецтв відбулося відкриття персональної художньої виставки вінницького майстра народної творчості, різьбяра Крутих Олександра Миколайовича «Поезія мережива в дереві».

 

27 січня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Виноград – культура прибуткова», яке провела О. А. Бурмістрова. Виноградарі-аматори М. П. Сергійчук і Л. А. Білоус ознайомили учасників заходу з новітніми технологіями вирощування винограду. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

27 січня до відзначення Дня пам’яті Героїв Крут (29 січня) у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук організовано виставку-вшанування «Подвиг хоробрих сердець».

28 січня у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера І. Сабо «Мефісто». Версія легенди про Фауста, яка знята за романом К. Манна, перенесена в нацистську Німеччину. Головний герой, провінційний актор, щоб досягнути слави, продає душу гестапо. Кінострічка отримала приз Канського кінофестивалю за кращий сценарій та премію «Оскар» за кращий іноземний фільм.

28 січня відділ документів іноземними мовами спільно з відділом рідкісних і цінних видань провели коментований перегляд «Медична тематика іноземними мовами – майбутнім лікарям нової доби». Слухачів-іноземців підготовчого факультету Вінницького національного медичного університету iм. М. І. Пирогова ознайомлено з історією обласної бібліотеки, можливостями доступу до інформації, виданнями з медицини відділу документів іноземними мовами. Учасники зустрічі мали нагоду дізнатися про культуру української сім’ї, переглянути відеоролик, у якому представлено експонати вишитих предметів ужитку й одягу, виконаних майстринями України ХІХ-ХХ ст.

 

28 січня у відділі рідкісних і цінних видань студентам Вінницького національного медичного університету iм. М. І. Пирогова представлені унікальні раритети з медицини, які друкувалися в Амстердамі, Кьольні, Копенгагені, Лейпцизі, Миколаєві, Санкт-Петербурзі та ін. протягом XVII-XIX ст. Серед них праця відомого німецького хірурга Лоренца Хейстерса «Хірургія» (Нюрберг, 1779 р.) оздоблена чисельними гравюрами, на яких є портрет автора та зображення хірургічних інструментів і перев’язочних матеріалів, схеми надання допомоги при травмах. Зацікавила гостей також прижиттєва праця першого головного лікаря Вінницької обласної лікарні ім. М.І. Пирогова Людвига Івановича Маліновського «Гнійна хірургія» (Вінниця, 1915 р.).

29 січня працівники відділу документів з гуманітарних, технічних та природних наук підготували урок мужності для вінницьких школярів «Згадаймо молодість, що горіла в Крутах», присвячений пам’яті воїнів, загиблих у бою під Крутами. Захід відбувся для учнів 10-х класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 ім. Д.І. Менделєєва м. Вінниця. У рамках заходу присутні прослухали лекцію завідуючої відділом документів з гуманітарних, технічних і природничих наук О. Зіньковської про події майже столітньої давнини.

29 січня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася презентація книги І. Волошенюка «Марія й Опанас, проза і Парнас» у рамках засідання науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю». Презентована книга є першою у Вінницькій області спробою розповісти про життя людини, яка волею долі стала нашою землячкою, адже розпочинала свій творчий шлях у Немирові як дружина вчителя тутешньої гімназії Опанаса Марковича. Саме тут сходив її неординарний талант, саме звідси вона пішла в космічну височінь літературної слави. У презентації взяли участь видатні місцеві науковці, письменники, журналісти та педагоги, серед яких: М. Каменюк, Ж. Дмитренко, А. Подолинний, М. Денисенко. Зустріч розпочалася з виступу голови спілки НСЖУ у Вінницькій області В. Паламарчука, котрий привітав автора та усіх присутніх з виходом книги. У свою чергу Іван Волошенюк коротко розповів про ідею свого твору та процес написання, який зайняв у нього більше двох років. Під час презентації присутні мали можливість побачити опубліковані твори автора та дізнатися більше про презентовану книгу зі слайд-фільму, який супроводжував зустріч.

Іван Волошенюк – вінницький прозаїк, публіцист, член Національної спілки письменників України та заслужений журналіст України. Він є автором понад двох десятків книг, оповідань та публіцистичних матеріалів, зокрема: «В ім’я хліба» (1940 р.), «Два ангели на велосипедах» (2003 р.), «Три пелюстки любові» (2012 р.), «Мій земляк матрос Кішка» (2013 р.) тощо. За оповіданнями «Магеланиха» (1986 р.) та «Сеньйора Грасселлі з Чернявки» (1997 р.) у минулому сторіччі було знято телевізійні фільми. У 1997 році Іван Волошенюк отримав Всеукраїнську літературну премію ім. Михайла Коцюбинського за книги «Алло! Пришліть кореспондента» та «Дорога через тишу».

 

Музейна діяльність

Напередодні Різдва Христового у приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею відбувся фестиваль різдвяних страв «Подільський Святвечір – 2015. Багата кутя». Зачарування красою різдвяних свят надихнуло музейних працівників відтворити звичаї своїх родин у стінах музею, доносячи до гостей фестивалю неповторність різдвяних традицій на Поділлі. Присутні на заході мали можливість долучитись до відродження традицій святкування Різдва не лише українцями-подолянами, але й представниками національних громад, що проживають на території Поділля. Серед гостей та активних учасників свята були викладачі та студенти Донецького національного університету, що у цьому році розпочав навчальну діяльність у Вінниці, а також запрошені воїни АТО, що перебувають на лікуванні у Вінницькому обласному госпіталі. У святковому дійстві взяли участь: заступник голови обласної ради Н. Солейко, начальник управління культури та туризму облдержадміністрації М. Скрипник, заступник начальника з медичної частини обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни В. Джигалюк. Розважали гостей колядками молодша група фольклорного гурту «Мокоша» Вінницького музичного училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, учениці Вінницької дитячої школи мистецтв О. Іродова та М. Кошельник, вихованка Вінницької школи мистецтв «Вишенька» О. Дуркалець та інші.

 

14 січня на базі Бершадського районного краєзнавчого музею відбулося театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік», в якому взяли участь вихованці Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького. Захід проведено з метою збереження та популяризації українських традицій та обрядів на Бершадщині. На святі звучали колядки та щедрівки.

15 січня у Салоні мистецтв Вінницького художнього музею відбулися поетичні читання «Нова радість стала, яка не бувала…». Організатор читань – поет, публіцист, драматург, перекладач, громадський діяч, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України Михайло Каменюк.

21 січня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки майстра художнього різьблення Руслана Кушніра (м. Жмеринка) «Вишивка на дереві: реальність чи фантазія». На виставці представлено більше трьох десятків робіт, створених в новій авторській техніці різьблення по дереву з розписом, де використовуються традиційні українські орнаменти та прийоми. Серед робіт, що експонуються на виставці портрети видатних українських поетів і письменників: Т. Шевченка, М. Коцюбинського, Лесі Українки, яскравого діяча науки М. Амосова, художника-сюрреаліста С. Далі, засновника компанії «Аpple» Стіва Джобса та інших. Особливе місце серед представлених робіт займає портрет Героя Небесної Сотні В. Брезденюка. Виставка доповнена прикладами української орнаментики, що прикрашає предмети побуту: декоративні різьблені дощечки, чайні столики та інше.

Васильченко, І. Досконалість не має меж : [у Жмеринському міському історичному музеї в рамках акції «Світ захоплень наших жмеринчан» відкрилася виставка унікальних вітрильників створених майстром Володимиром Сарафановим] / І. Васильченко // Інфо Жмеринка. – 2015. – 23 січ. – С. 8.

Дем’яненко, В. «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня» : [у музеї «Літературна Немирівщина» відбулося відкриття чергової виставки «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня», де представлені: вишиті сорочки, наволочки, старовинні рушники, скатертини, простирадла, різноманітні хустки, розмальований посуд, тощо] / В. Дем’яненко // Прибуз. новини. – 2015. – 29 січ. – С. 5.

Протягом січня у рамках проекту «Подаруй музею експонат», що діє у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї з 2003 року, відбулася акція «Давні скарби Поділля». За ініціативи археолога та історика М. Левади, який став куратором акції та активної участі В. Козюка й спонсорської підтримки В. Продивуса, для поповнення археологічної колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею протягом певного часу на інтернет-аукціонах відстежено і придбано 1317 предметів від ІІ до ХVІІІ ст., знайдені переважно на території Вінницької області.

Значна кількість експонатів презентує черняхівську культуру, яка датується ІІІ – ІV ст. н. е. Ця культура є одним з найцікавіших поліетнічних об’єднань, що колись існували на теренах нашого краю. Розквіт черняхівської культури припадає на добу «великого переселення народів». Тісні зв’язки з сусідами вплинули на розвиток ювелірної справи, як наслідок – найпоширеніші прикраси-фібули просто вражають різноманітністю форм (фібула – металева застібка, призначена для скріплення між собою окремих частин одягу). В експозиції представлена раритетна форма для виготовлення фібул. Серед черняхівських старожитностей також представленні предмети особистої гігієни: срібна копавушка, бронзові гребені, пінцет, срібне дзеркало. Надзвичайно цінним експонатом є футляр для зберігання свинцевої печатки, якою користувались в Римській імперії, що свідчить про зв’язки зі східними провінціями Риму. У слов’ян, які з ІІ половини І тис. н. е. розселяються по всіх теренах України, ювелірний набір істотно відрізнявся – срібні та бронзові підвіски, нашийні прикраси, зооморфна фібула, браслети, намиста з металевими підвісками, бронзові поясні пряжки та ґудзики. Період Київської Русі представлений озброєнням давньоруського воїна Х – ХІ ст. – це різнотипні вістря стріл, дротики, наконечники списів, сокири. Це знаряддя використовувалась як в бою так і в повсякденному житті. Особливий інтерес викликають підвіски-амулети, які пов’язані з заклинальною язичницькою магією. З поширенням на території Київської Русі християнства місце оберегів-амулетів займають натільні хрести різноманітних типів. Період ХVІІ – ХVІІІ ст. представлений козацькими люльками та натільними хрестами. Також експонується колекція кам’яних та залізних сокир від доби бронзи до ХVІІІ ст.

Театрально-концертна діяльність

У січні у Жмеринському районному Будинку культури до новорічно-різдвяних свят відбулася вистава для дітей «Зимова казка» за мотивами О. Антокальського. Виставу розробила і поставила режисер аматорського народного колективу С. Волуйко сумісно з підготовчою групою театрального колективу «Зернятко».

Затхей, Я. Різдвяна вистава у Конищеві : [у сільському Будинку культури с. Конищів Мурованокуриловецького району відбувся звітний концерт. Працівники культури та місцеві мешканці поставили виставу «Ніч перед Різдвом» за твором М. Гоголя] / Я. Затхей // Наше Придністров’я. – 2015. – 23 січ. – С. 8.

Музичне життя Вінниччини

15 січня концертом випускників Тульчинської ДМШ, студентів мистецьких навчальних закладів України, за підтримки благочинного Тульчинської єпархії, Настоятеля церкви св. Миколая Чудотворця протоієрея Романа Рудакова та за участі церковного хору розпочалася низка заходів, присвячена 60-річчю від дня відкриття Тульчинської дитячої музичної школи. В концерті прозвучала класична музика, а також народні та авторські українські твори.

Концерт юного музиканта : [у Піщанській дитячій музичній школі ім. П. Муравського відбувся сольний концерт духової музики Миколи Мізерій. Хлопець навчається на відділі духових інструментів, фах труба і паралельно на класі фортепіано. Він є переможцем конкурсу учнів початкових спеціалізованих мистецьких закладів «Подільська весна – 2011» м. Вінниця, брав участь в обласному конкурсі юних виконавців класичних творів ім. П. І. Чайковського та Н. Ф. фон Мек «Жмеринський камертон – 2013» тощо. З вітальним словом виступили голова райдержадміністрації П. Десятник та директор ДМШ А. Сікорська] // Піщан. вісті. – 2015. – 16 січ. – С. 4.

Дейшин, М. Ми знову і знову співаємо Леонтовича : [про народну хорову капелу «Відлуння» Томашпільського районного Будинку культури. До цьогорічного обласного фестивалю «Поділля співає Леонтовича», що відбувся у залі Вінницького училища культури ім. М. Леонтовича, народна хорова капела підготувала новий твір композитора «Легенда» на слова поета М. Вороного] / М. Дейшин // Томашпіл. вісн. – 2015. – 16 січ. – С. 2.

18 січня у концертній залі Вінницької обласної філармонії відбувся концерт польського струнного квінтету Vołosi.

Vołosi – це професійні музиканти, які легко вплітають класичні мелодії європейських композиторів у потоки балканських, трансильванських і карпатських мотивів, поєднуючи вишуканість і майстерність виконання з невимушеністю, спонтанністю та надзвичайною емоційністю. У складі групи є як класичні музиканти, так і талановиті жителі Татр. Віолончель, контрабас і скрипки в руках цих натхненних віртуозів народжують музику, в якій звучить щось дуже близьке і в той самий час абсолютно незвичайне та невідоме.

Різдвяна зустріч випускників у школі мистецтв : [у Хмільницькій школі мистецтв відбулася зустріч учнівсько-педагогічного колективу школи з випускниками минулих років. Захід відбувся у формі спілкування та концертних виступів. Виконавцями концертної частини зустрічі стали студенти різних навчальних закладів: Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича, Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Одеської музичної академії та ін.] // Я та місто. – 2015. – 22 січ. – С. 6.

Жовтун, В. Берегиня народної пісні : [про співачку, лауреата міжнародних та всеукраїнських фестивалів і пісенних конкурсів фольклору, керівника двох народних аматорських колективів гайсинського «Рідня» та ладижинського «Родичі» Лідію Горошко. З нагоди її 65-річчя у Гайсинському районному Будинку культури відбулася святкова концертна програма, де звучали музичні вітання працівників культури, колег та друзів] / В. Жовтун // Гайсин. вісн. – 2015. – 22 січ. – С. 2.

Різдвяні мелодії різних епох : [в актовій залі Жмеринської дитячої музичної школи відбувся концерт присвячений Новому року та Різдву Христовому. В програмі заходу звучали твори різних епох у виконанні вихованців та викладачів навчального закладу] // Жмерин. газ. – 2015. – 23 січ. – С. 7.

26 січня до 77-ї річниці від дня народження поета, актора, барда В. Висоцького у Гайсинському районному Будинку культури відбулася тематична зустріч «Молодь – майбутнє України» за участю бардів, солістів та шанувальників творчості В. Висоцького. Ведуча тематичної зустрічі Н. Бондарчук нагадала глядачам, що у житті В. Висоцького була і Гайсинська сторінка, адже він у юності неодноразово приїздив до м. Гайсин. Більш детально про це, розповів краєзнавець, людина, яка знає про перебування В. Висоцького у м. Гайсин Ю. Гуцалов. Поміж біографічною розповіддю, лунали пісні у виконанні О. Слюсарєва, військовослужбовця, заступника командира бригади по роботі з особовим складом, підполковника В. Глушука, члена волонтерської організації «Мальва» Л. Чаплій, учениці Кунянської СЗШ І. Іванової та солістів районного Будинку культури І. Дорца та А. Омельченко. До заходу у фойє РБК організована книжкова виставка «Я співаю, значить я живу», а також на мультимедійній дошці у глядацькій залі транслювалась добірка відеоматеріалів про відкриття Меморіальної дошки В. Висоцькому по вул. Енгельса, 11.

28 січня у м. Вінниця відбувся філармонійний концерт «І пісня в нас є, і мир у нас буде» з циклу «Об’єднаємо мистецтвом Україну» за участі легендарного вокально-інструментального ансамблю Житомирської обласної філармонії «Древляни» на чолі з народним артистом України Ю Градовським. В музичній програмі, присвяченій учасникам АТО та їх сім’ям прозвучали улюблені народні та естрадні пісні та авторські твори учасників колективу. Вокально-інструментальний ансамбль «Древляни» існує вже 33 роки, протягом цього часу колектив дав концерти у багатьох містах України та Європи. В їх репертуарі українські пісні у живому виконанні, частину з яких вже називають народними.

Кіномистецтво

3 січня у кінотеатрі «Мир» у м. Гайсин відбувся благодійний сеанс для дітей вимушено переміщених осіб, дітей, батьки яких загинули, постраждали чи беруть участь в антитерористичній операції. Сеанс організований відділом культури і туризму спільно з відділом освіти райдержадміністрації. Діти переглянути мультфільм «Снігова королева» в 3D проекції.

19 січня у вінницькій книгарні «Є» відбувся перегляд та обговорення кінострічки «Красна Маланка» (Україна, 2013 р.). Показ відбувся за участю автора фільму Д. Сухолиткого-Собчука, який розповів як знімався цей документальний фільм.

«Красна Маланка» – це історія жителів румунського села Красна, яке знаходиться на території України. Вони готуються до свята Маланки, свята, яке є знаковою подією для кожного місцевого мешканця. А для молодих краснянських хлопців – це взагалі своєрідний обряд ініціації у житті. Маланка – карнавал, де кожен бере участь і має свою роль у химерному язичницькому дійстві. Фільм складається з п’яти новел, у яких мова йде про долю головних героїв. Кожна з новел розкриває природу та сутність одного з персонажів свята Маланки на фоні різних подій та життєвих колізій.

23-29 січня у вінницькому кінотеатрі «Родина» тривали Дні документального кіно. У програмі відбулися покази двох кінофільмів українського «Сильніше, ніж зброя» від творчого об’єднання «Вавілон 13» та американського «Виклик безодні». У стрічці «Сильніше, ніж зброя» згадуються події та люди, які з часів Євромайдану до війни на Сході будують нову Україну. Фільм демонструє еволюцію українських реалій від стихійної спроби захоплення Адміністрації Президента першого грудня до кривавих боїв у руїнах донецького аеропорту. Фільм «Виклик безодні» вийшов в кінопрокат у 2014 р. і розповідає про надзвичайну експедицію, ініціатором якої став режисер Джеймс Кемерон. Він здійснив свою давню мрію і на власні очі побачив, як виглядає найглибше місце на планеті. Кемерон став першою у світі людиною, яка на підводному човні занурилася на дно Маріанської западини.

Образотворче мистецтво

«Два серця – любов одна» : [у Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості презентували своє мистецтво два талановитих майстри народного малярства О. Свіргун та Т. Філь, яких об’єднала любов до образотворчого мистецтва, природи, народних звичаїв і традицій рідного краю. На виставці «Два серця – любов одна» наставник та учениця разом представили 32 роботи, 21 з яких роботи О. Світуна з живопису, народного малярства та іконопису] // Прапор Перемоги. – 2015. – 9 січ. – С. 1.

20 січня за сприяння Міністерства культури України та управління у справах сім’ї, молоді та спорту Вінницької обласної державної адміністрації у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставкового проекту молодого вінницького художника Анатолія Гайструка «Миротворчість. Шлях надії», який 23 грудня 2014 року було презентовано у Національному музеї літератури України. «Миротворчість. Шлях надії» – це внесок молодого мистця у спільну для багатьох людей справу боротьби за мир не лише зброєю, а власними розумом, здібностями та талантом. Своє бачення миро творчості художник висловлює через мистецтво, сповнене світла, добра та надії. Це вже четвертий з початку 2014 р. виставковий проект А. Гайструка на тему миру та єдності народу України. До експозиції виставки «Миротворчість. Шлях надії» увійшли гобелени, олійний живопис, графічні аркуші із зображеннями українських та європейських міст.

Гайструк Анатолій (1996 р. н., м. Вінниця) – лауреат Міжнародного академічного рейтингу «Золота фортуна» (2010 р.), лауреат премії Кабінету Міністрів України для молоді за особливі досягнення у розбудові України (2012 р.), переможець обласного конкурсу «Молода людина року – 2012» в номінації «Відкриття року в області культури і мистецтва», стипендіат Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна», стипендіат Президента України в галузі народного мистецтва (2014 р.). Рекордсмен Національного реєстру рекордів України в номінації «Мистецтво» у 2013 р. – «Боксерська рукавичка з українською вишивкою ручної роботи», створена на честь перемоги української збірної з боксу на Олімпійських іграх 2012 р. у Лондоні. Мав персональні виставки у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, Музеї книги і друкарства України, Національному музеї Тараса Шевченка, Музеї видатних діячів української культури, Вінницькому обласному художньому музеї, Національному університеті ім. Т. Шевченка, «Gallery Sigvardson», Королівство Данія, Центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик», Вінниця; «Національному культурному центрі України», Москва Росія; Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції 2014 р.

 

23 січня у холі Вінницької міської ради відкрилася виставка дитячих картин, на яких зображена зимова Вінниця. На виставці представлено близько 20 найкращих робіт міського конкурсу юних художників «Малюємо новорічну Вінницю», який проводився серед учнів шкіл естетичного виховання.

 

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Мельник, Г. Щедрий ужинок талантів Могилів-Подільщини : [у Могилів-Подільському будинку народної творчості відбулося чергове засідання учасників об’єднання «Барви Поділля». Директор закладу О. Городинська підвела підсумки діяльності за 2014 рік та поділилася перспективами на майбутній рік. На заході звучала поезія, багато теплих слів, вітань та побажань на адресу керівника закладу та усіх її учасників. У виконанні чоловічого вокального ансамблю прозвучали колядки та щедрівки] / Г. Мельник // Слово Придністров’я. – 2015. – 1 січ. – С. 5.

7 січня фольклорний аматорський народний колектив Орлівського сільського клубу «Берегиня» та фольклорний аматорський колектив Удицького сільського клубу «Перлина» Теплицького району відвідали музей народної архітектури та побуту в с. Пирогово м. Київ. На Різдво приїхали колективи з різних куточків України та влаштували святкове театралізоване дійство: ходили від хати до хати, співали колядки, славили Христа й Діву Марію, бажали господарям і жита, й пшениці, й усякої пашниці, добра і статків на увесь рік усій родині. А господарі (співробітники музею) запрошували колядників до хати та частували.

12 січня у Резиденції Діда Мороза, що на Майдані Незалежності у м. Вінниця та біля головної ялинки міста у центральному парку культури та відпочинку ім. М. Горького відбулися змагання колядників з чотирьох областей України. На третій чемпіонат по колядкам до Вінниці приїхали учасники з Сумської, Київської та Черкаської областей, всього шість команд. Визначали переможця за кількістю наколядованих грошей. Цього року перемогла збірна Вінниччини, своїми колядками вона зібрали близько 1500 гривень. Загалом усі команди наколядували більше 4000 гривень. Учасниками чемпіонату вирішено частину отриманих коштів передати на потреби бійцям, які перебувають у зоні АТО.

Козовіта, І. «Народ без пісні – дерево без плоду. Немає пісні, то й нема народу» : [у Гайсинському районному Будинку культури відбулося святкування з нагоди ювілейного дня народження талановитої народної співачки Лілії Федорівни Горошко. Привітати ювілярку зі святом завітали: голова Гайсинської РДА С. Котенко, заступник голови райради О. Цвігун, міський голова А. Гук, начальник відділу культури і туризму РДА М. Ричков, директор районного Будинку культури С. Кузнецова, заслужений журналіст України Г. Секрет та колеги – працівники культури району] / І. Козовіта // Трибуна праці. – 2015. – 23 січ. – С. 2.

 

Декоративно-прикладне мистецтво

Подільський, Е. Митець, поцілований Богом : [про діяльність народного митця, майстра пензля і різьбяра з м. Погребище Олександра Шульганя] / Е. Подільський // Колос. – 2015. – 9 січ. – С. 2.

11 січня в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати відбувся фестиваль «Поділля-Крим». Даний проект розрахований на двостороннє ознайомлення з культурою кримських татар та жителів подільського краю. Завітали на захід представники обласної та міської влади, керівник відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва – Арсен Жумаділов. На фестивалі представлені роботи відомого кримськотатарського художника-кераміста Рустема Скибіна. До заходу виставковий стенд презентували також вихованці мистецьких шкіл Вінниці «Крим очима дітей», де представили свої художні і фотороботи.

 

15-25 січня в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати вже 17 років поспіль проводиться традиційна виставка вінницьких митців, які демонструють свої здобутки за останній рік. Цього разу майстри презентували живопис, графіку, скульптуру та вироби декоративно-прикладного мистецтва. Останні кілька років на «Арт-галері» живе традиція демонструвати творчість юних художників нарівні з картинами заслужених майстрів.

Сауляк, В. «Різдвяні візерунки» Катерини Дудак : [з нагоди святкування новорічно-різдвяних свят у Мурованокуриловецькому районному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки творчих робіт відомої вишивальниці з с. Житники, Петриманського сільського голови Катерини Дудак. Директор музею ознайомив присутніх з життєвим і творчим шляхом майстрині. З вітальним словом до землячки звернувся голова районної ради Тарас Кубов і вручив К. Дудак подяку райдержадміністрації та районної ради. Майстриня у свою чергу вручила у дарунок для районного краєзнавчого музею одну з власних картин] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2015. – 16 січ. – С. 4.

29 січня у Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відкрилась персональна виставка заслуженого майстра народної творчості України Галини Іванівни Данилюк «Рушникова доля вишита з любов’ю» з нагоди 75-річчя від дня народження майстрині. В експозиції виставки представлено 39 робіт (15 рушників, 12 картин, 12 панно). Всі роботи виконані майстерно і з великою любов’ю до рідної землі, людей і життя. Серед них такі рушники, як: «Родовід», «Небесний храм», «Берегиня»; панно – «Матінка земля», «Вічна Україна» «Веселкова писанка», картини – «Світове дерево», «Неопалена купина», «Із глибини віків» та ін. Створюючи роботи під такими назвами, вишивальниця несе на олтар української незалежності і свою невтомну працю, і свою невичерпну енергію любові. Г. Данилюк активна учасниця обласних та всеукраїнських виставок її роботи: «Пам’ять», «Урожай», «Подільське весілля» зберігаються у Державному музеї Т. Г. Шевченка у Каневі.

 

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Мартинов, А. Свято-казка для сільських дітей : [за організаційного сприяння директора Будинку культури с. Красне, ГО «Красне-Нове Місто» та Тиврівського РЦСССДМ у сільському Будинку культури відбулося свято-казка «По країні з краю в край ходить Святий Миколай» для дітей Новоміської територіальної громади. Усі учасники дійства брали активну участь в іграх та розвагах, співали пісні та розповідали вірші] / А. Мартинов // Маяк. – 2015. – 6 січ. – С. 4.

6 січня у Калинівському районному Будинку культури відбулась зустріч з земляками, учасниками АТО. Свою вдячність воїнам висловлювали народний депутат України П. Юрчишин, перший заступник голови райдержадміністрації М. Господарець, голова районної ради Ю. Браніцький, Калинівський міський голова А. Шамалюк, військовий комісар району О. Резедент та інші. Голова районної Спілки ветеранів Афганістану П. Шуманський прозвітував громаді про використання благодійних коштів для потреб військовослужбовців району. Теплі слова вдячність воякам адресували і аматори сцени району. В рамках заходу організовано благодійний ярмарок, на якому були представлені власноруч виготовлені вироби знаних майстрів району та школярів. Кошти зібрані під час ярмарку будуть направлені на потреби воїнів, що перебувають у зоні АТО.

Слободянюк Л. В. Звітний концерт в Попелюхах : [у Попелюхівському сільському клубі Мурованокуриловецького району відбувся звітний концерт «З Україною в серці». У виконанні тріо «Калина» та ансамблю «Берегиня» прозвучали українські пісні. На завершення заходу присутніх привітав сільський голова В. Фартушняк] / Л. В. Слободянюк // Наше Придністров’я. – 2015. – 9 січ. – С. 4.

9 січня в Іллінецькому районному Будинку культури відбувся районний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво». Учасники та гості фестивалю зазирнули у світ різдвяної казки через твори майстрів народної вишивки, живопису, витинанки, які були представлені на виставці, що розгорнулася у фойє районного Будинку культури. А сільські територіальні громади запрошували присутніх до щедро накритих столів з традиційною різдвяною випічкою. У рамках фестивалю проведено тематичний захід «І була радість на небі і на землі» з циклу «До куми на посиденьки». Щедрівними віншуваннями обдаровували глядачів: народний аматорський фольклорний театр пісні «Господині» Красненьківського сільського Будинку культури, народний аматорський ансамбль української пісні «Відлуння» та зразковий дитячий фольклорний колектив «Калинонька» Іллінецького районного Будинку культури, народний аматорський фольклорний колектив «Джерело» Білківського сільського Будинку культури, народний фольклорно-етнографічний колектив «Ластівка» Леухівського Будинку культури, народний аматорський фольклорний колектив «Хутірські молодиці» Романовохутірського клубу-бібліотеки, хореографічний колектив Іллінецької дитячої музичної школи, аматорські колективи сіл Павлівки, Слобідки, Жорнищ та ін. По завершенню фестивалю всі учасники відзначені подяками відділу культури і туризму райдержадміністрації та дипломами в різних номінаціях.

  

12 січня з метою збереження та відродження народних традицій і виявлення творчо-обдарованих дітей в Мурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» відбувся дитячий фестиваль-конкурс «Різдвяні дзвіночки». Концертна програма фестивалю відбулася за участі кращих дитячих колективів Мурованокуриловецького району. Ідея проведення фестивалю колядок та щедрівок належить настоятелю православного храму Різдва Святої Богородиці, протиєрею отцю Василію. По закінченні фестивалю о. Василій подякував дітям за чудові віншування, привітав зі святом Різдва Христового та Новим роком, а також вручив кожному маленькому учаснику фестивалю солодкий новорічний подарунок та право


Хроніка культурного життя Вінниччини
Січень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше