ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Січень

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

   

Хроніка культурного життя Вінниччини

Січень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 Вінниця, 2015


Загальний розділ

13 січня на базі Бершадського районного методичного кабінету відбулися педагогічні читання на тему: «…в тобі – великого народу ніжна і замріяна душа», присвячені життю і творчості Михайла Драгоманова. Учасниками педагогічних читань були молоді вчителі району. В ході заходу вчителі історії висвітлювали історичні, політичні, суспільні грані діяльності М. Драгоманова. Усі бажаючі мали можливість переглянути книжкову виставку по творчості М. Драгоманова, яку підготувала бібліотекар Бершадської школи №3. Літературний критик і публіцист, історик і фольклорист, патріот і непохитний борець за свободу своєї Вітчизни – Михайло Драгоманов написав понад дві тисячі праць, лише фольклористика складає майже 10 томів.

Шилюк, Л. Іменами багата земля Шаргородська : [у районному Будинку культури відбулась презентація книги письменника, журналіста, краєзнавця А. Нагребецького «Іменами багата земля Шаргородська». Керівником проекту та спонсором видання став уродженець села Ярове генерал-полковник міліції М. Джига. У заході взяли участь: голова районної ради В. Павельський, голова РДА М. Попов, історик, кандидат політичних наук професор С. Бабій, депутат обласної ради М. Слободянюк, поет-аматор з В. Симонишен і ін.] / Л.Шилюк // Шаргородщина. – 2015. – 16 січ. – С.1.

20 січня при Вінницькому обласному Будинку культури вчителя розпочала роботу літературно-мистецька вітальня «І музика, і слово, і сльоза...». У цьому своєрідному мистецькому клубі зустрілися письменники, котрі очолюють громадські літературно-мистецькі організації, студії, об’єднання, групи та асоціації міста Вінниці і Вінницької області, а також журналісти. Метою клубу є дружнє спілкування митців, поглиблення знань про формування та розвиток сучасного літературного процесу, знайомство з новими художніми творами, можливість творчого взаємонавчання та організації різноманітних спільних літературно-мистецьких свят, форумів та акцій. У заході взяли участь: директор Вінницького обласного Будинку культури вчителя Т. Мельник, поет Андрій Стєбєлєв – культуртрегер поетичної групи «Лірики Transcendent’a», член редколегії літературного сайту «Поезія та авторська пісня України (www.poezia.org), засновник з 2001 р. літературного конкурсу «Малахітовий носоріг», співорганізатор на Поділлі Всеукраїнського поетичного фестивалю «Підкова Пегаса», куратор громадської ініціативи «Вінницький Дім поета», поетеса, лауреат міжнародної літературно-мистецької премії ім. Івана Кошелівця О. Вітенко, засновник і фундатор Вінницької громадської літературно-мистецької організації «Велика рідня», поетеса і педагог, доцент Глухівського педагогічного університету, засновник і керівник літературно-мистецької студії при Барському гуманітарно-педагогічному коледжі «Інверсії серця» І. Зелененька, поет і композитор, доцент університету «Україна» і Донецького національного університету, упорядник літературно-мистецького альманаху «Експрес – молодість», керівник літературної студії В. Борецький та ін. Протягом заходу учасники читали свої нові поезії та обговорювали їх.

21 січня в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулась зустріч журналістської спільноти з відомими письменниками-краєзнавцями та книговидавцями області. В прес-конференції щодо розвитку та перспектив книгодрукування взяли участь: голова обласної організації Національної спілки письменників України М. Каменюк, головний редактор журналу «Вінницький край» В. Вітковський, письменник, генерал-майор у відставці, автор книг з історії краю І. Загородній. Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації С. Василюк ознайомила учасників зустрічі з результатами видавничої діяльності, яка здійснюється коштом обласного бюджету та презентувала виставку книг, спеціально відібраних для зустрічі такого формату. Вона представила презентаційні видання різних років: «Енциклопедія сакрального мистецтва Поділля», кольоровий альбом «Вінниччина – серце України» В. Козюка (яка нині виборює стипендію Президента України), книги «Вінниччина», «Визначні пам’ятки Вінниччини» (історія вінницького краю українською та англійською мовами), серії альбомів з репродукціями творів вінницьких художників і графіків. Також відзначила цілий ряд видань для дітей і про дітей: «Жниварик» О. Вітенко і Т. Яковенко, «Великодню писанку» (пізнавальну книжку-розмальовку), «Пізнайчик-подолянчик», «Барвінок» – презентаційний альбом про відомий дитячий танцювальний колектив та ін. На проблемних питаннях, які хвилюють письменницькі кола краю, а саме – популяризація місцевих видань та відомих проектів, таких як народна книга «Русалка Дністрова», журнал «Вінницький край» зупинились у своїх виступах М. Каменюк і В. Вітковський. На завершення С. Василюк запросила усю письменницьку і журналістську спільноту до співпраці та підтримки українського і вінницького книговидання.

22 січня у м. Вінниця біля Меморіалу Слави відбулося урочисте відкриття та освячення пам’ятного знаку на честь вінничан, які загинули у кривавих протистояннях під час Революції Гідності. Пам’ятний знак Небесній Сотні, авторами якого є архітектори В. Головащенко та О. Рекута, має вигляд тризуба з зображенням на ньому птаха, що падає. В урочистостях взяли участь: голова облдержадміністрації А. Олійник, заступник голови обласної ради Н. Солейко, в. о. міського голови, секретар міської ради С. Моргунов, представники виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, вінничани, учасники АТО, їхні близькі та рідні, волонтери. Урочистий захід розпочався з виконання Державного Гімну України, присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Представники релігійних конфесій освятили пам’ятний знак та помолились за загиблих воїнів і за мир та добробут в Україні.

23 січня вінницька книгарня «Є» та Українська видавнича спілка ім. Юрія Липи запросили на презентацію книги есеїв Ростислава Чопика «Менталітети».

Ростислав Чопик – літературознавець, есеїст, педагог, доцент кафедри української літератури ім. академіка М. Возняка Львівського національного університету ім. І. Франка. Автор книг «Переступний вік. Українське письменство на зламі ХІХ-ХХ ст.» (1998 р.) та «Ecce Homo! Добра звістка від Івана Франка» (2002 р.). Книга «Менталітети» стала фіналістом премії ім. Юрія Шевельова (2014 р.) та премії «Літакцент року – 2014» (номінація «Літературознавство й есеїстика»).

27 січня в с. Красне Новоміської сільської ради Тиврівського району в рамках відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту відбулось відкриття пам’ятного знаку в’язням і жертвам Краснянського гетто, в якому у роки Великої Вітчизняної війни утримувались мешканці місцевої єврейської громади та євреї, депортовані з Бессарабії, Буковини та Північної Молдови. Ініціатором спорудження пам’ятного знака виступило Вінницьке відділення міжнародного єврейського агентства «СОХНУТ-Україна».

27 січня книгарня «Є» і видавництво «Discursus» запросили на презентацію книжки Маргарити Сурженко «АТО. Історії зі Сходу на Захід». Герої книжки, вже маючи певні здобутки в житті, опинились на новому старті, тримаючи в руках лише невеликі рюкзаки. Із собою вдалося взяти небагато: свої мрії, страхи, стереотипи, комплекси, віру й надію. Саме це й стало їхньою цеглою для фундаменту нового життя, їхньою зброєю для боротьби з випробуваннями.

Мозгова, Т. У Козятині відкрито стенд пам’яті : [у м. Козятин відбулося урочисте відкриття стенда пам’яті «Вони загинули за Україну». Захід відбувся за участі голів райдержадміністрації О. Оркуши та районної ради С. Лановика, міського голови О. Гвелесіані, начальників відділів, структурних підрозділів РДА та міської ради, військовослужбовців, учнів навчальних закладів, педагогічних колективів, духовенства, громадськості району та міста. На стенді розміщено світлини п’ятьох Героїв-земляків, які віддали своє життя за суверенність та соборність Української Держави] / Т. Мозгова // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 29 січ. – С. 4.

«Об’єднаймося ж, брати мої!» : [до 25 лютого у школах Бершадського району триває Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням під гаслом : «Об’єднаймося ж, брати мої!». Конкурс проводиться з метою активізації патріотичного виховання серед учнівської молоді, вивчення спадщини Т. Шевченка, виявлення здібностей та обдарувань серед учнів] // Бершад. край. – 2015. – 30 січ. – С. 4.

Маринчук, І. Літературна майстерність «Сонцелюба українського народу» : [педагогічний колектив Тиврівського ліцею вирішив провести нетрадиційні педагогічні читання до 150-річчя від дня народження М. Коцюбинського у Вінницькому меморіальному музеї письменника-земляка. На початку заходу відбулася екскурсія по музею-садибі видатного Сонцепоклонника. Творчою групою у складі вчителів української мови та літератури розроблено питання педагогічних читань, підготовлено доповіді про життя та діяльність М. Коцюбинського, зокрема: «Маловідомі факти життя М. Коцюбинського», «Майстерність творів письменника-земляка – великого Сонцепоклонника українського народу», «Інтимна лірика М. Коцюбинського», «Спогади про зустріч з Олександрою Аплаксіною», «Значення творчості класика української літератури та відзначення 150-річчя від дня народження М. Коцюбинського» та ін.] / І. Маринчук // Маяк. – 2015. – 30 січ. – С. 8.

80-річчя від дня народження Василя Симоненка

77-річчя від дня народження Василя Стуса

3 січня у відділі наукової інформації та бібліографії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано перегляд-портрет «Симоненка голос» за матеріалами біобібліографічного нарису «Василь Симоненко: «Україно, ти моя молитва…», присвячений 80-річчю від дня народження українського поета і журналіста Василя Андрійовича Симоненка.

3 січня до 80-річчя від дня народження відомого українського письменника Василя Симоненка у відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва представлено виставку-ювілей «Василь Симоненко: філософія почуттів».

6 січня відділ краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував виставку-пам’ять «Не просто поет, а дух і совість народу (Василь Стус)», присвячену видатному земляку Василю Семеновичу Стусу (06.01.1938, с. Рахнівка Гайсин. р-ну – 04.09.1985, с. Кучино Чусовського р-ну Перм. обл., нині РФ, перепохований 19.11.1989 у м. Київ), поету, прозаїку, критику та літературознавцю, перекладачу, правозахиснику, лауреату Державної премії України ім. Тараса Шевченка (1991, посмертно), Герою України (2005, посмертно).

8 січня в читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбулася літературна година «Я хочу правді бути вірним другом», приурочена 80-й річниці від дня народження українського поета і журналіста Василя Симоненка. Ведучі заходу розповіли присутнім про творчий та життєвий шлях В. Симоненка, зачитали його вірші. До уваги користувачів бібліотеки оформлена виставка-портрет «Його душа світилася зорею». Літературні години і вечори з нагоди 80-річчя від дня народження В. Симоненка відбулися у бібліотеках-філіях Гайсинського району.

10 січня в Соколівській сільській бібліотеці Хмільницького району організовано літературний перегляд «Я син свого народу», присвячений 80-річчю від дня народження письменника, журналіста, вірного сина України Василю Симоненку. Також у бібліотеці відбувся відеоперегляд про життя і творчість поета «Василь Симоненко – Я на світі такий один».

12 січня у с. Рахнівка Гайсинського району у приміщенні сільської середньої загальноосвітньої школи, що носить ім’я В. Стуса відбулася літературно-музична композиція «Душа моя з тобою, Україно», присвячена 77-й річниці від дня народження українського поета, перекладача, прозаїка, літературознавця, правозахисника Василя Стуса. Вшанувати пам’ять видатного українського поета, одного з найактивніших представників українського культурного руху 1960-х років прибули: голова райдержадміністрації С. Котенко, заступник голови районної ради О. Цвігун, начальник відділу освіти райдержадміністрації В. Шрамко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Ричков, Чечелівський сільський голова М. Александрович, жителі села. Від імені усієї гайсинської громади представники влади поклали квіти до пам’ятника Василю Стусу.

15 січня до 77-ї річниці від дня народження талановитого поета, правозахисника та борця за українську незалежність, Героя України Василя Стуса сектор газетної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував перегляд публікацій «Великий Українець – Василь Стус». До уваги користувачів представлені спогади дружини поета Валентини, сина Дмитра, українського письменника, літературознавця та громадського діяча В. Овсієнка, а також інші цікаві газетні матеріали про життя та діяльність В. Стуса.

15 січня в читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбувся вечір, присвячений 77-й річниці від дня народження Героя України, великого українського поета, борця за свободу України, блискучого перекладача, патріота і правдолюба Василя Стуса. Ведучі заходу бібліограф ЦБ Т. Каращенко та учитель НВК: ЗСШ - інтернат-гімназії П. Голомовзий підкреслили, що Василь Стус став для українців неподільним символом єднання, визнання і слави. Супроводжувався вечір мультимедійною презентацією «Василь Стус: життя і творчість». Учасники вечора і гості мали змогу переглянути книжково-ілюстративну виставку «Сила духу, совісті і правди».

15 січня в Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся літературний вечір «Україно! Доки жити буду – доти відкриватиму тебе» з нагоди 80-річчя від дня народження Василя Симоненка. У заході взяли участь члени краєзнавчого гуртка «Поділля» технолого-економічного коледжу, які читали вірші поета та переглянули документальний фільм «Стежинами його життя». Наприкінці заходу працівники бібліотеки ознайомили присутніх з матеріалами книжкової виставки «Співець народного життя».

19 січня до 80-річчя від дня народження В. Симоненка» в Чернівецькій центральній бібліотеці для дорослих оформлено виставку творів поета під назвою: «Незгасна зоря Симоненка».

22 січня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір «Відлуння десятиліть», присвячений 80-річчю від дня народження В. Симоненка та 77-річчю від дня народження В. Стуса у рамках проведення чергових Стусівських читань. У програмі читань відбулися виступи: науковця, літературознавця, кандидата філологічних наук, письменника, члена НСПУ, заслуженого працівника культури України А. Подолинного; поетеси, літературознавця, члена НСПУ, кандидата філологічних наук, голови Вінницької обласної краєзнавчої літературно-мистецької організації «Велика рідня», заслуженого працівника культури України Т. Яковенко; письменниці, члена НСПУ, президента Вінницької обласної краєзнавчої літературно-мистецької громадської організації «Велика рідня», фундатора літературно-мистецької премії ім. Марка Вовчка, заслуженого працівника культури України О. Вітенко; письменниці, члена НСПУ, заступника головного редактора журналу «Вінницький край», заслуженого працівника культури України В. Сторожук; письменниці, радіо журналіста, лауреата міжнародної премії ім. О. Гончара, переможниці Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» В. Гальянової та творчої молоді міста (Д. Луняк, А. Бурдейна, О. Плюшко, О. Пугаченко, В. Іжак). Студенти Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича виконали музичні твори. Також присутні мали можливість переглянути фрагмент фільму «Пресвітлої дороги свічка чорна...», присвяченого пам’яті В. Стуса та ознайомитися з матеріалами виставки-посвяти «Подвижники духу: Василь Стус і Василь Симоненко», бібліотечними виставками: «Не просто поет, а дух і совість народу (Василь Стус)», «Симоненка голос» (за матеріалами бібліографічного нарису В. Симоненко: «Україно, ти моя молитва…»), «Василь Симоненко: філософія почуттів», «Поет найвищої ноти протесту» (Василь Стус).

 

Відзначення Дня Соборності України

15 січня до відзначення Дня Соборності України (22 січня) відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва презентував книжково-ілюстративну виставку «Народжена бути єдиною» та віртуальну виставку «Наша сила в нашій єдності» з циклу «Україні – правдиву історію». Представлені на експозиції матеріали висвітлюють історичну ходу нашої держави на шляху до соборності починаючи з часів Київської Русі і до наших днів. Також цього дня сектор правової інформації підготував книжкову виставку «Соборна Україна – від ідеї до сьогодення» до Дня Соборності України.

16 січня до Дня Соборності України, відділ мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував підбірку матеріалів про багатогранність українського мистецтва, яке здатне наповнити сенсом кожен день життя, надихнути на добро, людяність та любов до України.

21 січня в Мурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» відбувся благодійний концерт «Теплом своїх сердець зігріємо солдата», приурочений Дню Соборності України та на підтримку воїнів-земляків, які перебувають в зоні АТО. У заході взяли участь: голова районної державної адміністрації С. Ладан, голова районної ради Т. Кубов, помічник депутата обласної ради О. Некрицький, представники громадськості району. По завершенню офіційної частини свої вітання учасникам заходу дарував заслужений артист України, директор Вінницького училища культури і мистецтва ім. М. Леонтовича С. Городинський. Зібрані під час заходу кошти передано Координаційній раді по наданню адресної допомоги мобілізованим чоловікам району.

21 січня до Дня Соборності України відділ краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував перегляд літератури «У силі духу наша єдність».

22 січня в приміщенні Шаргородського районного Будинку культури відбувся святковий концерт з нагоди Дня Соборності України. В заході взяли участь: вихованці Шаргородської дитячої музичної школи, Шаргородського будинку дітей та юнацтва, гуртківці Шаргородського районного Будинку культури, народний чоловічий гурт «Джура» Джуринського СБК та ін. Усіх присутніх зі святом привітали голова Шаргородської РДА М. Попов та керівник виконавчого апарату районної ради В. Загороднюк.

22 січня в читальній залі Калинівського районного Будинку культури відбулося засідання «круглого столу» на тему: «День Соборності України у контексті сучасного бачення». В заході взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації М. Господарець, окремі керівники територіальних громад, вчителі історії навчальних закладів району, бібліотекарі, молодь та громадськість. Під час заходу присутні мали змогу висловити власне бачення стосовно теми соборності України. До заходу оформлено виставку під назвою: «Україна – Соборна, вільна, сильна», де представлено матеріали про історичні етапи становлення української держави та сучасні події в Україні.

22 січня у концертній залі Вінницької обласної філармонії відбулися урочисті збори громадськості Вінниччини з нагоди відзначення Дня Соборності України. У заході, присвяченому 96-й річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що утверджував ідею єдності держави і суспільства, взяли участь: голова обласної державної адміністрації А. Олійник, голова обласної ради С. Свитко, в. о. Вінницького міського голови С. Моргунов, представники громадськості регіону, учасники АТО, військові, волонтери, а також представники АР Крим та Донецького національного університету, що функціонує у місті Вінниці. Очільник регіону спільно з головою обласної ради вручив державні й урядові нагороди, а також почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної ради окремим вінничанам, у тому числі й учасникам АТО та волонтерам. По завершенню офіційної частини урочистостей свої вітання учасникам заходу презентували кращі творчі колективи та виконавці Вінниччини.

 

До Дня Соборності України у Шаргородській дитячій музичній школі відбувся святковий концерт за участі вихованців музичної школи. У заході взяли участь: вокальний ансамбль народної пісні «Орнамент Шаргородщини», вокальний ансамбль «Колорит», ансамбль цимбалістів, дует баяністів, вокальний дует сестер В. та А. Фесюк, солісти: О. Подолян, К. Сербіна, І. Ткачук, К. Кухаренко, А. Зімінська та ін.

22 січня з метою відзначення Дня Соборності України та патріотичного виховання молоді в анти-кафе «Бідняжкин дом» м. Вінниця, відбулося засідання молодіжного клубу вільного спілкування на тему: «Соборність – погляд крізь століття. Дежавю?». Модератор заходу – молодий вінницький історик Олександр Федоришен. Участь у засіданні взяли історики, політологи, журналісти, студенти історичних та юридичних факультетів вінницьких вищих навчальних закладів, громадськоактивна молодь. Це перше засідання молодіжного клубу вільного спілкування, яке започатковане управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації у 2015 році до всіх знаменних дат України.

22 січня у Вінницькому міському Палаці мистецтв відбувся концерт «Єднаймо Україну» присвячений Дню Соборності України, за участі бійців, які брали участь в АТО та вихованців Прибузької школи-інтернату, якими опікується міський Палац мистецтв. У концерті взяли участь: хорові колективи «Добродар» та «Дзвін», танцювальні колективи «Степ-компанія», «Болеро», «Квіти Поділля», а також юні вокалісти студії «Зоряна мрія» міського Палацу мистецтв.

22 січня до Дня Соборності України у Козятинській центральній районній бібліотеці організовано книжкову виставку «Соборність українського духу – навічно в серці та помислах» та проведено коментований перегляд літератури «Україно, соборна державо, сонценосна колиска моя». У Козятинській районній дитячій бібліотеці відбувся перегляд Інтернет-ресурсів «День Соборності: мовою фактів і документів». Аналогічні заходи відбулися в усіх бібліотечних закладах району.

22 січня у Бершадській дитячій музичній школі відбулося урочисте зібрання громадськості Бершадщини з нагоди Дня Соборності України. У заході взяли участь: голова районної державної адміністрації А. Головня, голова районної ради М. Грабчак, заступник міського голови В. Паламарчук, представники громадськості району, волонтери, молодь та студентство району. На початку заходу відбувся перегляд документального фільму про становлення української державності та її історичних особистостей. За активну участь у процесах розбудови української державності, суспільно-політичну діяльність і громадську позицію, розвиток волонтерського руху, широке впровадження української національної ідеї в процеси державотворення та з нагоди Дня Соборності України грамотами райдержадміністрації і районної ради нагороджено 7 активістів та волонтерів. По завершенню офіційної частини урочистостей свої вітання учасникам заходу презентували творчі колективи та виконавці Бершадщини.

22 січня до Дня Соборності України в Немирівській районній бібліотеці для дітей для учнів 5 класу НВК №2 проведено літературно-музичну композицію. Бібліотекар читального залу Л. Семенько розповіла присутнім історію свята, діти читали поезію, розповідали легенди про Україну. На завершення свята всі присутні виконали Гімн України. До заходу бібліотекарі підготували книжкову виставку-роздум «Хай цвіте у щасті Україна», яка складається з розділів: «Могутня ріка нашої історії», «Слався, Вітчизно, соборна і вільна!», «Подорож Україною у просторі і часі». Доповнили зміст книжкової виставки вислови відомих людей про Україну.

22 січня в Чернівецькій центральній районній бібліотеці відбувся захід до Дня Соборності України. В урочистостях взяли участь працівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськість. Протягом заходу звучали патріотичні вірші та лунали українські пісні у виконанні аматорів районного Будинку культури. Працівниками бібліотеки підготовлено книжково-ілюстративну виставку під назвою: «Єдина і неподільна Україна».

22 січня з нагоди Дня Соборності України в читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки відбувся захід «Задзвеніли срібні дзвони в Україні». На історичний урок були запрошені студенти місцевого медичного училища. Протягом заходу відбулася тематична доповідь та демонстрація фільму про Соборність України. Бібліограф О. Калашнікова провела бібліографічний огляд книжкової виставки «Так народжувалась Україна».

22 січня з нагоди Дня Соборності України за ініціативи районного громадського об’єднання «Майдан» у м. Бар відбувся Марш єдності, у якому разом з громадськістю взяли участь представники районної влади – голова районної ради М. Піддубний, перший заступник голови райдержадміністрації Н. Мельник. Учасники Маршу з національною символікою та лампадками у руках пройшли центральними вулицями міста до пам’ятника Т. Г. Шевченку, біля якого відбулося віче.

22 січня до Дня Соборності України в Іллінецькому районному Будинку культури відбулися урочистості за участі: голови райдержадміністрації І. Булгакова, заступника голови районної ради Л Змієвець, очільників територіальних громад, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, політичних формувань, громадських організацій, трудових колективів підприємств, організацій, установ, громадськості міста, молоді. З нагоди свята керівники району вручили почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради представникам громадськості Іллінеччини, які внесли вагомий внесок у розбудову незалежної демократичної соборної держави, які надають матеріальну підтримку воїнам АТО, займаються волонтерською діяльністю. Учасники урочистого зібрання вшанували пам’ять хвилиною мовчання усіх загиблих борців за незалежність і соборність України, пам’ять Героїв Небесної Сотні та воїнів-земляків, які загинули захищаючи рубежі держави, у ході антитерористичної операції на Сході України. По завершенню офіційної частини відбувся святковий концерт, який підготували творчі колективи Іллінеччини.

Плахотнюк, А. Відзначення Дня Соборності України : [до Дня Соборності України у Гайсинському районному Будинку культури відбулися урочистості. На початку заходу всі присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання загиблих Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО та поклали квіти до пам’ятника Т. Шевченку, Обеліску Слави та пам’ятному знаку Героям Небесної Сотні. З нагоди свята голова Гайсинської РДА С. Котенко вручив подяки за професійну майстерність, педагогічний талант у вихованні підростаючого покоління активістам ветеранського руху та вручив студентам медичного коледжу прапор, який передали бійці з зони АТО за постійну допомогу українським воїнам. Урочистості продовжив святковий концерт] / А. Плахотнюк // Трибуна праці. – 2015. – 23 січ. – С. 1.

23 січня відділом освіти Крижопільської районної державної адміністрації спільно з районним Будинком школярів за участі відділу культури проведено традиційний районний конкурс читців авторської патріотичної поезії, присвячений Дню Соборності України. У конкурсі взяли участь учні шести шкіл І-ІІ ступенів та восьми шкіл І-ІІІ ступенів (усього 50 учасників). На заході представлені авторські вірші, деякі з них супроводжувалися мультимедійними презентаціями, а також дві літературно-мистецькі композиції.

23 січня в Тульчинській районній бібліотеці відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Єдина і неподільна Україна» з нагоди Дня Соборності України. В заході взяли участь: голова райдержадміністрації М. Підболячний, перший заступник голови райдержадміністрації В. Побережник, начальник організаційного відділу районної ради В. Вільчинський, начальник відділу культури райдержадміністрації К. Третьякова, представники навчально-виховних закладів міста, громадських, волонтерських організацій, політичних партій, місцевих засобів масової інформації, працівники райдержадміністрації, бібліотеки тощо. У виконанні учнів навчальних закладів міста прозвучали тематичні мистецькі твори. Відбувся коментований перегляд нової літератури на тему: «Ти одна і неподільна, Україно моя вільна!». Учасники «круглого столу» завершили захід колективним виконанням Державного Гімну України і поклали корзину квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку.

27 січня на Бершадщині відбулася науково-практична конференція «Соборність як чинник українського державотворення». У конференції взяли участь учителі історії Джулинської, В. Киріївської, Баланівської, Флоринської, Устянської, Осіївської, Війтівської, Красносільської шкіл, Бершадської ЗОШ №3, сільський голова с. Флорино С. Рожкевич, начальник відділу внутрішньої політики Бершадської РДА Р. Руденко, головний спеціаліст відділу освіти О. Тартачна, завідуюча Бершадським РМК А. Філімонова, голова громадської ради при райдержадміністрації А. Андрейцов, директор музичної школи, член громадської ради К. Мураховська, науковий співробітник районного краєзнавчого музею О. Притула, представник організації «Правий сектор – Майдан» А. Григоращенко та учні шкіл. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих співвітчизників. Захід розпочали спільним виконанням Державного Гімну України. Історичний екскурс українськими землями провели учителі історії, доповнюючи свої виступи віршами, баладами та легендами, комп’ютерними презентаціями. Присутні дискутували на тему соборності на державному рівні, окреслювали плани, перспективи, надії щодо консолідації українського суспільства навколо ідеї єдиної держави. Окрасою заходу стали художні номери у виконанні учителя музичного мистецтва Устянської ЗОШ І-ІІІ ст. С. Швеця та учениці Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 А. Бурдейної, вірші Тараса Шевченка прозвучали у виконанні М. Джужука.

Макух, Н. Нам єдність потрібна : [до Дня Соборності України у Тростянецькій райдержадміністрації відбулися урочистості за участі голови РДА П. Руденко. Методист КУ «Тростянецький райметодкабінет» Н. Березюк для присутніх провела екскурс в історичні події минулого. На завершення заходу відбувся тематичний концерт учасників художньої самодіяльності в якому прозвучали патріотичні пісні та поезія. Учасники заходу поклали квіти до стели Пам’яті] / Н. Макух // Тростянец. вісті. – 2015. – 29 січ. – С. 1.

Ткаченко, О. До Дня Соборності України : [в Комсомольській бібліотеці для дітей відбулася бесіда «Моя єдина Україна» до Дня Соборності України. Протягом заходу діти читали вірші про Україну та мали можливість ознайомитися з тематичною виставкою літератури. У бібліотеці-філії для дорослих відбулася літературно-музична композиція «Соборність України – єдність нації», де присутні читали вірші та виконували патріотичні пісні. Працівники бібліотеки до заходу підготували перегляд літератури] / О. Ткаченко // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 29 січ. – С. 7.

В усіх районах Вінницької області відбулися урочисті заходи до Дня Соборності України за участі голів райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, начальників відділів, структурних підрозділів РДА та міських рад, учнів навчальних закладів, педагогічних колективів, духовенства, громадськості району та міста.

Бібліотеки Вінниччини

Загурна, Н. Під передзвін колосся писані рядки : [у Джуринській бібліотеці для дорослих відбулася творча зустріч з місцевим письменником Василем Симонишиним. Ініціатором зустрічі виступив товариш письменника В. Кащук, який подарував до бібліотеки книги В. Симонишина. Учасники художньої самодіяльності, аматори сільської сцени декламували патріотичні, громадянські поезії, а також інтимну лірику поета Симонишина] / Н. Загурна // Шаргородщина. – 2015. – 2 січ. – С. 3.

Якимцева, Т. Час вечорниць і посиденьок : [у Лучинецькій сільській бібліотеці Мурованокуриловецького району відбулися українські вечорниці. На заході звітували сільський бібліотекар Т. Якимцева та директор СБК С. Фурман. Присутні мали можливість переглянути книжкові виставки, представлені до знаменних дат 2014 р. та стенд з фотографіями масових заходів, які відбулися протягом року] / Т. Якимцева // Наше Придністров’я. – 2015. – 9 січ. – С. 5.

12 січня в Тульчинській центральній районній бібліотеці відбулись «Різдвяні зустрічі». У виконанні фольклорного гурту «Калинове гроно» Тиманівського музею прозвучали українські колядки та щедрівки, які є закликом до єднання та миру в Україні. Участь у заході взяли працівники сільських бібліотек-філій Тульчинської ЦБС.

13 січня в Іллінецькій районній бібліотеці для дітей відбувся літературно-музичний ранок «Щастя й радості багато принесли Різдвяні свята» для учнів місцевої школи. В програмі заходу для найменших читачів відбулася казкова Різдвяна подорож разом з учасниками лялькового клубу «Барвінок». Діти переглянули лялькову виставу «Різдво у лісі». Також на свято завітав різдвяний гурт колядників, які привітали присутніх піснями-колядками і розіграли жартівливу сценку.

13 січня на абонементі Томашпільської центральної районної бібліотеки проведено огляд літератури «Майстер веселого сміху», приурочений 115-річниці від дня народження Олександра Ковіньки. Присутні ознайомилися з творчістю письменника-гумориста з книг «Твори в 2-х томах», «І таке буває», «Гостріше гостріть пера» та ін., де представлені кращі сатиричні твори автора та спогади гумориста про колег-побратимів О. Вишню, В. Сосюру, М. Годованця.

Герасименко, О. Літературні посиденьки в Соболівці. «Колядини у Журби Галини» : [у Соболівській сільській бібліотеці відбувся творчий вечір. В програмі заходу звучали твори літературного колективу «Сонячне гроно» – В. Коваленко, Р. Гарбуз, С. Юлімбетової-Стадник, В. Тигіпко, О. Герасимчук. Під час зустрічі автори презентували свої нові книги: «Осіннє танго білих хризантем» В. Тигіпко, «Анекдоти в риму» Р. Гарбуз та «Приче


Хроніка культурного життя Вінниччини
Січень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше