ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва  

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Серпень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

  

 

 

Вінниця, 2015


Загальний розділ

Ковч, Ю. Нова книга гайсинчанки Ірини Косенко : [про нову книгу поетеси з Гайсинщини, учительки-методиста Гайсинської ЗОШ № 3 Ірини Косенко (Польової) «Православні святині Гайсина». На основі історико-архівних матеріалів, спогадів старожилів про церковне життя міста Гайсин і Гайсинщини, його минуле і сьогодення, авторка дослідила, зібрала й систематизувала унікальні відомості про християнські храми, їх зародження і руйнацію в епоху панівного атеїзму. А також зібрала відомості про перших духівників і мучеників за віру Христову на гайсинській землі] / Ю. Ковч // Трибуна праці. – 2015.– 14 серп. – С. 2.

Вийшла книга Володимира Мазура «Спочатку була залізниця…» : [саме таку назву має нова книга Володимира Мазура про рідне місто Жмеринку та залізницю. У книзі вміщено власні знання, цікаві матеріали, архівні документи, спогади залізничників, маловідомі матеріали з найдавніших часів до сьогодення] // Жмерин. газ. – 2015. – 14 серп. – С. 7.

14 серпня у с. Могилівка Жмеринського району урочисто відкрили пам’ятну дошку Герою АТО Петру Шептицькому. Пам’ятну дошку встановлено на фасаді школи, де навчався П. Шептицький. Вшанувати пам’ять Петра Шептицького прибули представники з обласного центру, керівництво Жмеринського району, педагогічний колектив школи, колишні співробітники, рідні та друзі загиблого. В ході урочистого відкриття духовенство району освятило пам’ятну дошку, односельчани вшанували пам’ять загиблого покладанням квітів.

Макух, Н. Слово Тараса на всіх континентах : [15 серпня перший заступник голови Тростянецької райдержадміністрації М. В. Оліянчук та заступник голови райдержадміністрації В. Г. Задорожний взяли участь у відкритті пам’ятника Т. Г. Шевченку у с. Летківка Тростянецького району. Ініціаторами встановлення пам’ятника Великому Кобзарю є Летківський осередок УРК, який очолює М.В. Прус. На заході були присутні представники районних товариств УРК, сільський голова Л.І. Драпак, жителі громади, комунальні ЗМІ району. У виконанні аматорів Тростянецького РБК та Летківського СБК відбувся святковий концерт] / Н. Макух // Тростянец. вісті. – 2015. – 21 серп. – С. 8.

23 серпня, у День Державного Прапора України, на Європейській площі м. Вінниці відбулась церемонія відкриття мультимедійної стели Небесній сотні та загиблим Героям АТО. У відкритті взяли участь: голова облдержадміністрації В. Коровій, голова обласної ради С. Свитко, в. о. міського голови С. Моргунов, представники виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, рідні та близькі загиблих, учасники АТО, вінничани. Захід розпочався вшануванням пам’ять загиблих Всеукраїнською хвилиною мовчання. Право відкрити стелу було надано дітям загиблих військових – А. Кулібабі-Бухову та А. Білошкурській. У рамках урочистостей відбулось покладання квітів до мультимедійної стели Небесній сотні та загиблим Героям АТО.

 

Юрчишина, О. Відкрито меморіальну дошку Степанові Руданському : [у м. Кам’янець Подільський, на фасаді колишньої духовної семінарії, відкрито меморіальну дошку з барельєфом поета й лікаря, великого українця, уродженця с. Хомутинці Калинівського району Степану Руданському] / О. Юрчишина // Прапор Перемоги. – 2015. – 28 серп. – С. 3.

Наприкінці серпня відбулася презентація спецвипуску літературного журналу «Вінницький край» – «Україна в огні», підготовленого за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА. У презентації взяли участь: головний редактор журналу «Вінницький край» В. Вітковський, заступник головного редактора журналу В. Буздиган, голова обласної організації спілки журналістів України В. Паламарчук, голова обласної організації Національної спілки письменників України М. Каменюк, професор, кандидат філологічних наук А. Подолинний, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації В. Лазаренко та боєць батальйону територіальної оборони «Вінниця» з позивним «Арізона». Спецвипуск журналу присвячено героям Майдану й АТО, їхнім родинам, волонтерам, патріотам. Поезія номера представлена добірками віршів М. Каменюка, В. Кобця, Ж. Дмитренко, В. Цимбала, В. Орр Скота, прозою М. Крижанівського, В. Тимчука, О. Герасименко.

З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України

та Дня Незалежності України

Свята земля на хліб і сіль багата : [до Дня Незалежності України у фойє Погребищенського районного Будинку культури представлена виставка дідухів «Свята земля на хліб і сіль багата», де представлено понад сто робіт. Творчі вироби стилізовані, виконані з мистецьким смаком та прикрашені патріотичними жовто-блакитними стрічками] // Колос. – 2015. – 12 серп. – С. 1.

12 серпня у виставкових залах Вінницького обласного художнього музею відкрилася виставка заслуженого художника України, фотомайстра, колекціонера та меценат Володимира Козюка «Моя Україна». Експозиція присвячена Дню Незалежності України та складається з понад двох десятків робіт, де зображені пейзажі різних куточків України. В урочистому відкритті виставки взяли участь голова облдержадміністрації В. Коровій та численні друзі митця.

14 серпня, з нагоди відзначення 24-ї річниці Незалежності України, у Музеї хліба с. Білопілля Козятинського району відбулося обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг». В урочистому відкритті свята взяли участь: заступник голови – директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації І. Івасюк, заступник голови обласної ради Н. Солейко, народний депутат України П. Юрчишин, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації С. Городинський, директор обласного центру народної творчості Т. Цвігун, голова Козятинської райдержадміністрації О. Оркуша та голова Козятинської районної ради С. Лановик. Обласне свято зібрало кращих самобутніх майстрів-умільців, які продовжують творити та відновлювати прадідівські ремесла. З усієї Вінниччини завітали майстри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з власними виробами. До уваги гостей свята також були представлені виставки обрядових хлібів та дідухів Калинівського, Хмільницького, Погребищенського, Жмеринського, Оратівського, Вінницького, Липовецького районів і всіх територіальних громад Козятинщини. У рамках свята відбулося підведення підсумків конкурсу на кращий коровай, дідух, виріб народної творчості та оголошення переможців. Свято супроводжувалось концертом за участі народних аматорських колективів Козятинського району, а також фольклорного гурту «Подільські музики» Вінницького РБК, фольклорного ансамблю «Кумасеньки» Калинівського РБК, гурту народних музик «Рій» Жмеринського РБК та ін.

 

Заслужений художник України презентував на Вінниччині виставку «Моя Україна : [у виставкових залах Вінницького обласного художнього музею відкрилася виставка заслуженого художника України фотомайстра, колекціонера та меценат Володимира Козюка «Моя Україна». Експозиція присвячена Дню Незалежності і складається з понад двох десятків робіт, де зображені пейзажі різних куточків України. Привітати талановитого художника, на урочисте відкриття виставки завітав голова облдержадміністрації В. Коровій та численні друзі митця] // Липовец. вісті. – 2015. – 14 серп. – С. 2.

17 серпня в облдержадміністрації відбулася щотижнева апаратна нарада, за участі директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю С. Василюк, яка презентувала план основних заходів з нагоди святкування 24-ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора України. В ході зібрання попередньо домовлено, що офіційні заходи за участю керівництва області та міста розпочнуться 21 серпня у м. Вінниця. У цей день відбудеться урочиста церемонія нагородження Почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною». Далі урочисте дійство відбудеться в обласній філармонії, де будуть вітати переможців цьогорічного конкурсу «Людина року». На площі ім. В. Стуса традиційно відкриють оновлену Дошку пошани. 24 серпня відбудеться обласна акція «Вшануй героїв. Молись за рідну Україну». Напередодні, у День прапора, заплановані також заходи із вшанування пам’яті загиблих в АТО. Передбачена урочиста церемонія відкриття інтерактивної стели Небесній сотні та загиблим Героям АТО, покладання квітів до Меморіалу Слави та пам’ятного знаку «Пам’яті Небесної сотні та Героїв АТО». На Алеї Героїв у м. Вінниці відкриють пам’ятники Героям України Дмитру Майбороді та Дмитру Шкарбуну. 25 серпня заплановано урочисте вручення паспортів вінничанам, яким у День Незалежності України виповниться 16 років.

17 серпня, до 24-ї річниці Незалежності України, у приміщенні Літинського районного краєзнавчого музею імені Устима Кармалюка відкрито документальну виставку «З історії державотворення України». На виставці представлено більше трьох десятків копій архівних документів з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України (ЦДАВО) за 1918-1991 роки, Державного архіву Вінницької області 1917-1918 рр., архівного відділу райдержадміністрації 1991-2005 рр., матеріали та документи краєзнавчого музею імені Устима Кармалюка, що розповідають про передумови та становлення Україна.

19 серпня у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки презентовано книжкову виставку до 24-ї річниці Незалежності України «Незалежний народ ми – одна українська родина». Книги, представлені на виставці, розкривають багатовікову історію становлення української державності.

20 серпня у районному Будинку культури с. Вінницькі Хутори відбувся районний захід присвячений 24-й річниці Незалежності України за участю голови районної державної адміністрації В. Шмігеля, голови районної ради С. Сітарського, заступників голови районної державної адміністрації О. Бегуса та Л. Грабової, начальників та працівників управлінь, відділів, служб, структурних підрозділів районної державної адміністрації, сільських та селищних голів, учасників АТО, громадськості району. Кращим представникам громадськості району за вагомий внесок у розбудову незалежної демократичної держави вручено почесні грамоти та грамоти районної державної адміністрації та районної ради. Відділ культури та туризму РДА організував для присутніх концертну програму за участю творчих колективів сіл та селищ району.

Народу вічний оберіг : [під такою назвою з нагоди відзначення 24-ї річниці Незалежності України у Музеї хліба с. Білопілля Козятинського району відбулося обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг». Обласне свято зібрало кращих самобутніх майстрів-умільців, які продовжують творити та відновлювати прадідівські ремесла. З усієї Вінниччини завітали на свято майстри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва зі своїми виробами. До уваги гостей свята також були представлені виставки обрядових хлібів та дідухів Калинівського, Хмільницького, Погребищенського, Жмеринського, Оратівського, Вінницького, Липовецького районів і всіх територіальних громад Козятинщини. У рамках свята відбулося підведення підсумків конкурсу на кращий коровай, дідух, виріб народної творчості та оголошено переможців. Свято супроводжувалось концертом, у якому взяли участь народні аматорські колективи районів Вінниччини] // Колос. – 2015. – 21 серп. – С. 4.

21 серпня, напередодні Дня Державного Прапора України та відзначення 24-ї річниці Незалежності України, у Хмільницькому районному Будинку культури відбулась церемонія відкриття інформаційного стенда «Герої не вмирають», присвяченого Героям Небесної сотні та загиблим Героям АТО. У відкритті взяли участь: голова райдержадміністрації Є. Буткевич, заступник голови районної ради Ю. Дячок, міський голова В. Грушко, представники органів місцевого самоврядування, рідні та близькі загиблих, учасники АТО, місцеві мешканці.

21 серпня у м. Погребище відбувся патріотичний флешмоб «Погребище дрогнуло ІІ. Єднаємо серця», присвячений 24-й річниці Незалежності України. Захід організовано неформальною молодіжною організацією – Спілка Активних Погребищан (САП) за сприяння органів місцевої влади при фінансовій підтримці підприємців та суб’єктів господарювання Погребищенського району. Цьогоріч у дійстві також взяли участь команди з м. Немирів та м. Турбів. Всі учасники заходу вшанували пам’ять полеглих у боротьбі за волю і незалежність України усіх часів.

21 серпня, напередодні відзначення Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України, з метою ознайомлення підростаючого покоління з історичними передумовами створення суверенної держави, працівники Гайсинської районної бібліотеки для дітей провели подорож в історію «Моя країна – Україна!» для користувачів бібліотеки. Учасники заходу більше дізналися про історію становлення української державності та взяли участь у вікторині, літературному конкурсі та конкурсі прислів’їв. Також у приміщені бібліотеки оформлено книжкові виставки «Моя країна – Україна» та «Українська держава та її національна символіка».

До Дня Незалежності України у читальних залах Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано книжкові виставки та перегляди, зокрема: відділ краєзнавства підготував виставку-дату «Україна суверенна: від витоків до сьогодення», відділ рідкісних і цінних видань презентував виставку «Шлях до Незалежності», на якій представлені документи, що описують історію становлення держави починаючи з Київської Русі і до Акту проголошення незалежності України 1991 р. У відділі економіки та аграрного виробництва експонувалася книжкова виставка «Економічний простір України: вектори розвитку». У секторі правової інформації організована тематична книжкова виставка «Святе ім’я твоє, Вкраїно незалежна!». У секторі журнальної періодики представлена прес-виставка «Україна – це ми». Матеріали експозиції розкривають цікаві факти з життя непересічних українців, які творять сьогодення держави та прославляють її у світі. Виставка-подія видань «Читай українське» експонувалася у вікнах відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури центрального приміщення бібліотеки. У вестибюлі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва була представлена книжково-ілюстративна виставка «Україна таки буде, і в Україні будемо ми!». Матеріали експозиції розкривають історичний поступ держави на шляху до незалежності, ілюструють культуру, звичаї та традиції українців – все те, що визначає нас як націю. Також, до свята, відділ наукової інформації та бібліографії підготував бібліографічний список «Незалежна Україна: новий етап націотворення», який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

 

23 серпня, до Дня Незалежності України, у Хмільницькому районному Будинку культури відбулася виставка творчих робіт читачів районної бібліотеки для дітей «Ми – українці!». Також ця виставка була доповнена роботами читачів сільських бібліотек району та представлена під час святкування Дня Незалежності України у м. Вінниця на святі «Скарби Поділля».

23 серпня на площі Фонтанів у м. Ладижин відбулись урочисті заходи до Дня Державного Прапору України та Дня Незалежності України. В програмі заходів відбулися: покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку, конкурс малюнку на асфальті на тему: «Моя Батьківщина – мій рідний край», дитячі розважальні програми «Ми ладижинці, ми діти сонячного міста» та «Народ кмітливий та веселий, ладижинці малі». На центральній площі міста відбувся танцювальний флешмоб приурочений до Дня Незалежності України та Дня міста. В ПКВС «Прометей» відбулося урочисте зібрання та святковий концерт. З вітальним словом перед місцевими жителями та гостями свята виступили міський голова В. Коломєйцев та народний депутат України М. Кучер. В ході заходу почесними грамотами міської ради нагороджені найкращі представники трудових колективів та переможці міського конкурсу з благоустрою території міста.

23 серпня у м. Тульчин відбулися районні заходи з нагоди 24-ї річниці Незалежності України за участю керівництва району і міста, представників трудових колективів, громадсько-партійних формувань, учасників АТО та ін. Цього дня відбулося відкриття і освячення «Дошки пам’яті» на честь загиблих вінничан – учасників Революції Гідності та АТО. Присутні мали можливість переглянути мистецьку виставку «Обереги нашого народу». Працівники культури району підготували тематичну концертну програму «Є на світі така країна», під час якої була оголошена Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими у боротьбі за незалежність України. Також відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, Меморіалу Слави та могил загиблих воїнів у роки Другої світової війни.

23 серпня в Муровано-Куриловецькому районному Будинку культури відбулися заходи з нагоди Дня Державного Прапора та 24-ї річниці Незалежності України, які розпочалися підняттям Державного Прапора біля районної державної адміністрації. В програмі святкування відбувся концерт «Україно, цвіти у любові й добрі», за участі кращих творчих аматорських колективів району. Також присутні мали можливість переглянути виставку декоративно-прикладного мистецтва та взяти участь у майстер-класах.

 

23 серпня на майдані Незалежності у м. Вінниця відбулася офіційна церемонія підняття Державного Прапора України. На цей захід були запрошені військові вінницького гарнізону, в тому числі й ті, хто брав участь у антитерористичній операції на Сході країни. Цього дня на Європейській площі відбулася Загальнодержавна хвилина мовчання за загиблими в зоні АТО та відкриття мультимедійної стели Небесній сотні та загиблим Героям АТО. Стела пам’яті являє собою гранітну конструкцію з вмонтованим мультимедійним екраном, на якому транслюється інформація про всіх загиблих земляків в період 2014-2015 років.

24 серпня у м. Вінниця відбулося чимало заходів пронизаних національними традиціями, патріотизмом, творчістю та колоритом. Так, на майдані Незалежності відбувся вже традиційний фестиваль сучасного українського мистецтва «Подільська пектораль». На площі Європейській цього дня відбувся обласний фестиваль народної творчості «Скарби Поділля». Фестиваль об’єднав у собі музичні, виставкові та культурні дійства. Протягом дня усі бажаючі мали змогу взяти участь у безкоштовних майстер-класах з петриківського розпису, виготовлення патріотичної символіки. Протягом дня для вінничан та гостей міста виступали Академічний ансамбль пісні і танцю Вінницької обласної філармонії «Поділля», академічний камерний хор «Вінниця», дитячі хореографічні колективи області, народний ансамбль танцю «Барвінок», дует Сузір’я Ірини та Катерини Грицюк. За традицією фестиваль завершився концертною програмою заслуженого артиста України С. Городинського «Я з роду українців!» та спільним виконанням Гімну України. У кінодворику можна було переглянути сучасний український фільм «Поводир», а проїхавшись у історичному трамвайчику, – потрапити на тематичну екскурсію за участю клубів історичної реконструкції.

 

24 серпня у концертній залі Будинку офіцерів м. Вінниці відбувся благодійний концерт ромських колективів Вінницької області, присвячений Дню Незалежності України. Ідея проведення благодійної акції на підтримку бійців АТО належить керівнику циганського шоу-гурту «Барон» Петру Огли за підтримки управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації та обласного центру народної творчості. У концерті також взяли участь відомі в області циганський шоу-театр Наталії та Андрія Сенченків Вінницького регіонального центру культури і мистецтва циганського народу «Девлеса, ромале!» та родинний циганський ансамбль «Ягорі» с. Іванівки Калинівського району. Гостями заходу стали учасники АТО з родинами, багаточисельна ромська громада та мешканці міста.

24 серпня в Іллінецькому районі відбулося святкування з нагоди Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України. В програмі заходів відбулися фестиваль народної творчості «До України серцем пригорнусь» та відкриття районної Дошки пошани. Площею міста пройшов парад рушників «Вишивана доля Іллінеччини» та дефіле в українських головних уборах, також відбулися показові виступи спортсменів. До заходу організовано виставку рушників, короваїв, дідухів, ляльок-мотанок майстрів району та фото-сушку «Перлини Іллінеччини». Колектив Іллінецької ЦБС активно долучився до районного святкування Дня Незалежності України. Працівники ЦБС організували виставку-продаж домашньої випічки, виручені кошти від якої передані бійцям АТО.

 

24 серпня у м. Липовець відбулися урочистості з нагоди Дня Незалежності України. Цього дня біля Меморіалу Слави відбулося урочисте відкриття пам’ятника воїнам – загиблим за незалежність України. Новозведений пам’ятник з тризубом доповнює Меморіал Слави загиблим у роки Другої світової війни.

До 24-ї річниці Незалежності України у Бершадській райдержадміністрації відбулася виставка картин баланівської майстрині Євгенії Луговацької, яка виготовляє з натуральної шкіри справжні витвори мистецтва. Зі шматка шкіри в руках майстрині народжуються яскраві польові квіти: маки, волошки та ромашки, які здаються справжніми та живими на картинах.

До Дня Незалежності України у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка історико-мистецького проекту «Міста і містечка Вінниччини: героїчні віхи у плині буття», проведеного спільно з Вінницькою обласною організацією Національної спілки художників України. Проект присвячений багатогранній історії і культурі Вінниччини, яка славиться своїми унікальними пам’ятками, серед яких залишки давніх оборонних замків, палаци видатних архітекторів Європи, культові споруди різних конфесій. У проекті взяли участь вінницькі художники, члени Національної спілки художників України: Л. Гринюк, К. Жілінскайте, В. Оврах, В. Постернак, О. Рожков, І. Ященко, І. Горобчук, І. Попенко, І. Шостак-Орлова та ін.

В усіх районах Вінницької області відбулися заходи з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та 24-ї річниці Незалежності України за участі голів райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, начальників відділів, структурних підрозділів РДА та міських рад, учнів навчальних закладів, педагогічних колективів, духовенства, громадськості району та міста.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше