ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Листопад

Версія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Листопад

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

Вінниця, 2015


Загальний розділ

5-7 листопада у м. Вінниця відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Обласні центри народної творчості та культурно-освітньої роботи як інституції народної культури у процесі децентралізації державного управління». Організаторами цьогорічного заходу виступив Вінницький обласний центр народної творчості за підтримки Міністерства культури України та обласної державної адміністрації. Протягом трьох днів фахівці галузі з усієї України, за виключенням чотирьох областей: Донецької, Житомирської, Івано-Франківської та Чернігівської, під головуванням представників з Міністерства культури України обговорювали актуальні питання розвитку сфери культурно-дозвільної діяльності, проблеми нормативно-правової бази, удосконалення роботи обласних центрів народної творчості та закладів клубного типу. Піднімалися питання співпраці територіальних громад з закладами культури в контексті викликів сьогодення, а також охорони нематеріальної культурної спадщини за Конвенцією ЮНЕСКО.

5 листопада у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 21 у м. Вінниця відбулося відкриття меморіальної дошки загиблому на сході працівнику міліції Д. Жембровському, який загинув під час обстрілу м. Краматорськ 10 лютого 2015 р. На заході були присутні батьки правоохоронця, рідні, колеги. Під час мітингу учні школи читали вірші, колеги виступали з промовами. Підполковника міліції Д. Жембровського посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеню.

Вийшла друком книга про талановитих дітей Вінниччини : [на Вінниччині вийшла друком перша книга про талановитих дітей – «Майбутнє Вінниччини – талановиті діти». На початку листопада у м. Вінниця відбувся святковий концерт і церемонія нагородження дітей, про який йдеться у книзі] // Жмерин. газ. – 2015. – 6 листоп. – С. 6.

6 листопада у приміщенні Літинської райдержадміністрації відбулось засідання Літинського організаційного комітету з питань встановлення пам’ятника Т.Г. Шевченку під головуванням заступника голови райдержадміністрації В. Захаревич. На засіданні обговорювались питання фінансування та строки виготовлення пам’ятника, а також прийнято рішення провести громадські слухання 18 листопада з наступних питань: місце встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку та вибір робочої моделі пам’ятника.

У Жмеринці презентували книгу про родину Левченків : [у концерт-холі Жмеринського культурно-розважального комплексу «Ермітаж» відбулася презентація книги «Сяйво Віри. Портрет простої, але воістину глибоко державної людини в інтер’єрі епохи». Художньо-публіцистичний нарис відомого українського письменника Михайла Каменюка, присвячений життю і трудовій діяльності знаної у місті людини Михайла Левченка] // Жмерин. газ. – 2015. – 13 листоп. – С. 6.

13 листопада у конференц-залі готелю «Франція» у м. Вінниця відбулась знаменна подія – історик Олександр Федоришен презентував свою першу науково-популярну книжку, великий ілюстрований путівник містом «Вінниця. Історія іншого часу». Це своєрідний паперовий хроноскоп, це мить історії м. Вінниці, де за відправну точку слугує кінець літа 1914 року. Презентація хроноскопу «Вінниця. Історія іншого часу» проходила в формі питання-відповідь. Модератором і співрозмовником автора був його давній друг, літературознавець Олександр Велешені. На презентацію книжки зібралось чимало зацікавлених людей.

17 листопада вінницька книгарня «Є» та видавництво «Віват» запрошували на презентацію роману Олексія Чупи «Акваріум».

Чупа Олексій народився 1986 р. у м. Макіївка. Учасник великої кількості мистецьких заходів, що відбулись в період з 2008 по 2014 рр. у Львові, Києві, Донецьку, Кривому Розі, Харкові, Гуляйполі, Бахмуті, Ужгороді, Івано-Франківську, Чернівцях та ін. Лауреат конкурсу Ноосфера (2010). Автор поетичних збірок: «Українсько-російський словник» (2011), «69» (2011), «Кома» (2014); прозових книг: «Акваріум» (2011, друге видання – 2015), «Вишня і Я» (2013), «Десять слів про Вітчизну» (2013), «Бомжі Донбасу (Homo Profugos)» (2014), «Казки мого бомбосховища» (2014).

18 листопада вінницька книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошували на авторську зустріч з Тарасом Прохаськом та презентацію творів «Хто зробить сніг», «Куди зникло море» і «Як зрозуміти козу», а також українського перекладу роману Анджея Стасюка «Схід».

Зарицький, П. Творимо історію разом : [у Будинку культури с. Зозулинці відбувся творчий вечір «Родинне коло гріє нашу душу». Приводом для зустрічі стала презентація книги Станіслава Кочубейника «Син солдата» про с. Зозулинці та його мешканців] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 19 листоп. – С. 3.

21 листопада вінницька книгарня «Є» запрошувала на авторський вечір Віталія Рибка з нагоди виходу поетичної книги «Колатералі». Це перша збірка віршів молодого поета, яка входить до серії книг «Бібліотека Нового шинка». Книга про пошуки обхідних і потаємних ходів, якими можна досягнути непомітних і невідчутних глибин. Знайти забуті шляхи, або ж відкрити нові.

Шевчук, Ф. Власна книга – подарунок на ювілей : [про презентацію книги спогадів та роздумів Дмитра Гуменного «На рушнику моєї долі». Книга вийшла до 90-річного ювілею Д. Гуменного. Учасники художньої самодіяльності супроводжували захід виконанням пісень, а учні місцевої школи зачитали декілька розділів з книги земляка] / Ф. Шевчук // Бершад. край. – 2015. – 27 листоп. – С. 5.

З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури

та майстрів народного мистецтва

5 листопада у Жмеринському районному Будинку культури відбулося святкування Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. На захід зібралась творча еліта району: завідуючі та працівники клубних, бібліотечних установ, музеїв, народні аматорські колективи художньої самодіяльності, артисти районного Будинку культури. З вітальними словом до присутніх звернулися: очільник галузі культури району Ю. Рубан, перший заступник голови райдержадміністрації О. Монастирський, голова районної профспілки працівників культури Г. Луценко та ін.

6 листопада в малій залі Хмільницького районного Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. З професійним святом представників культури та народного мистецтва Хмільницького краю привітали голова Хмільницької районної державної адміністрації Є. Буткевич, заступник голови Хмільницької районної ради Ю. Дячок, начальник відділу культури та туризму районної державної адміністрації М. Стукан, аматори та творчі колективи Хмільниччини. Найкращим працівникам галузі району вручено почесні грамоти райдержадміністрації і районної ради.

6 листопада, напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва, у Липовецькому районному Будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт. З професійним святом працівників культури привітали голова райдержадміністрації І. Демихін та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Г. Терлецький. Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації та голови районної ради, кращих працівників галузі нагороджено почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради. Постановою ради відділу культури і туризму, за високий професіоналізм, добросовісну та сумлінну працю, клубних, бібліотечних працівників та викладачів дитячої музичної школи відзначено грамотами і подяками відділу культури і туризму райдержадміністрації. У святковому концерті взяли участь кращі аматорські колективи та солісти районного Будинку культури: Ю. Задоєнко, Ю. Іванченко, дует у складі О. та Г. Навроцьких, Р. Загородній, В. Губрій, Я. Пшиворський, К. Дяченко, І. Сапожнік, зразковий дитячий танцювальний колектив «Зернятко».

6 листопада, з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва, у Гайсинському районному Будинку культури відбувся святковий концерт. На урочистості завітали: заступник голови райдержадміністрації С. Несвятий, міський голова А. Гук, колишні начальники відділу культури і туризму В. Руденко, А. Качановецький, Є. Рижак та ветерани галузі культури. У виконанні учасників художньої самодіяльності районного Будинку культури відбувся святковий концерт.

6 листопада у залі засідань Томашпільської райдержадміністрації відбулись урочистості з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. У заході взяли участь: заступник голови райдержадміністрації Д. Коритчук, голова районної ради Л. Нароган та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації О. Сікал. Кращих працівників галузі культури та народного мистецтва району відзначено почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради, подяками районного відділу культури. Завершилося свято концертними номерами у виконанні майстрів художньої самодіяльності району.

6 листопада у Чернівецькій дитячій музичній школі відбулися урочистості з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. З професійним святом присутніх привітали голова районної ради В. Мельничук та заступник голови райдержадміністрації К. Николайчук. Кращим працівникам від райдержадміністрації, районної ради, а також сектору культури райдержадміністрації вручено почесні грамоти та цінні подарунки. Святковий концерт відбувся за участі працівників галузі культури району.

9 листопада, з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, концертна зала Вінницької обласної філармонії зібрала на урочистостях кращих представників мистецької еліти Вінниччини, справжніх ентузіастів своєї справи та ветеранів галузі. З професійним святом тих, хто береже, пропагує і примножує культурні багатства Поділля та України привітали голова обласної державної адміністрації В. Коровій, голова обласної ради С. Свитко, начальник управління культури і мистецтв ОДА С. Городинський. Керівники Вінниччини вручили кращим представникам галузі державні нагороди, грамоти профільного міністерства, почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної ради. А творчим дарунком для усіх присутніх стала концертна програма за участю юних вокалістів регіону та начальника управління культури і мистецтв ОДА, Заслуженого артиста України С. Городинського.

 

10 листопада у кінотеатрі ім. В. Терлецького у м. Погребище відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. З нагоди свята присутніх привітали: голова райдержадміністрації І. Вінник, заступник голови районної ради С. Волинський, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Г. Кравчук. Керівники району вручили кращим представникам галузі почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради і грошові винагороди. Творчим дарунком для присутніх стала концертна програма за участю вокального ансамблю Смаржинецького сільського клубу «Чарівна квітка».

10 листопада в Іллінецькому районному Будинку культури відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. З вітальним словом до присутніх звернулися: голова районної державної адміністрації А. Лисак, голова районної ради С. Семенюк, завідувач сектору культури і туризму райдержадміністрації О. Письменна, голова профспілкової організації працівників культури Ю. Весна, заслужений працівник культури України, ветеран праці М. Романов. Найактивніших працівників культури та аматорів народного мистецтва району нагороджено почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради, сектору культури і туризму райдержадміністрації. У концертній програмі взяли участь працівники районного та сільських будинків культури.

10 листопада у Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті заходи та святковий концерт з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Своє професійне свято відзначили понад 200 працівників галузі району: бібліотекарі, клубні працівники, викладачі музичних шкіл та працівники музеїв. У заході взяли участь: голова районної ради М. Грабчак, перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський, бершадський міський голова М. Кольченко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Н. Герасимчук. Святковий експрес-концерт підготовлено працівниками районного Будинку культури, викладачами Бершадської дитячої музичної школи, народним аматорським колективом «Берегиня» с. Бирлівки.

10 листопада у Тростянецькому районному Будинку культури відбулися святкові урочистості з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. З вітальним словом до присутніх звернулися: заступник голови районної державної адміністрації В. Задорожний, заступник голови районної ради В. Тарасенко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Дворський. З нагоди професійного свята кращим колективам та працівникам закладів культури району вручено почесні грамоти та квіти. Завершилося свято концертними номерами у виконанні майстрів художньої самодіяльності району.

11 листопада у Чечельницькому районному Будинку культури зібралися викладачі дитячої музичної школи, клубні, музейні, бібліотечні працівники, щоб відзначити своє професійне свято – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. У заході взяли участь: заступник голови райдержадміністрації О. Беседа, заступник голови районної ради П. Гук, новообраний голова селища С. Палісіка, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації А. Шумило. Концертна програма відбулася за участі майстрів районної сцени.

Сидоренко, З. «Людина без пісні, як пташка без крил» : [з нагоди Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва, у концертній залі Оратівського районного Будинку культури відбулися урочистості. У своєму привітанні начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації О. Заквацька висловила велику шану і подяку майстрам народної творчості, аматорським колективам, самодіяльним художникам, дослідникам рідного краю. Кращі працівники галузі Оратівського району нагороджені почесними грамотами районного та обласного рівнів та подарунками. У виконанні аматорів районної сцени відбувся святковий концерт] / З. Сидоренко // Обрії Оратівщини. – 2015. – 12 листоп. – С. 4.

12 листопада в актовій залі Тульчинської дитячої музичної школи відбулись урочистості з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Працівників закладів культури клубного типу, бібліотечних та музейних працівників, спеціалістів дитячих музичних шкіл та кіномережі вітали: перший заступник голови Тульчинської районної державної адміністрації В. Побережник, начальник організаційного відділу Тульчинської районної ради В. Вільчинський, Тульчинський міський голова В. Весняний та головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації Н. Справник, які кращим працівникам галузі вручили почесні грамоти та подяки. Гості та учасники свята мали нагоду переглянути виставку творчих робіт, виконаних працівниками закладів культури району. На завершення офіційної частини відбувся святковий концерт за участі аматорських колективів та окремих виконавців Тульчинського районного, Кирнасівського міського, Бортницького, Левківського, Торківського, Холодівського, Юрківського сільських будинків культури та Тульчинського училища культури.

До Дня Гідності та Свободи

2 листопада у м. Іллінці відбувся мітинг з нагоди відкриття пам’ятного знаку Героям Небесної сотні. На знакову подію зібралися керівники району та міста, учасники революційних подій, організатори проекту, керівники та представники місцевих організацій і освітніх закладів, студентська та учнівська молодь. Ідея встановлення пам’ятного знаку Героям Небесної сотні належить голові профспілки підприємців та підприємницьких структур Іллінецького району Ю. Котощуку та голові спілки підприємців району Г. Шапшаю. Кошти на створення пам’ятника надходили від підприємців міста й небайдужих мешканців. Священики УПЦ КП освятили пам’ятний знак, а учасники заходу поклали квіти до його підніжжя.

18 листопада відділ краєзнавства Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва підготував виставку-досьє «Вінниччина: шлях у свободі», приурочену до Дня Гідності та Свободи, який відзначається щорічно згідно з Указом Президента України 21 листопада.

18 листопада, до Дня Гідності та Свободи, відділ документів з гуманітарних, технічних та природничих наук спільно з сектором журнальної періодики Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва підготували виставку документів «Україна – Революція гідності». На експозиції представлені книги та журнальні публікації про Помаранчеву революцію, Євромайдан, Героїв Небесної сотні. Це свідчення та спогади очевидців, розповіді про учасників та героїв Майдану, вірші та ін.

19 листопада у читальній залі відділу документів з гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва відбувся вечір патріотизму до Дня Гідності та Свободи «Нащо слова? Ми діло несемо!». У заході взяли участь: директор Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, заслужений працівник культури України Н. Морозова; прес-секретар голови Вінницької обласної ради В. Барцьось; літературознавець, аспірант Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України В. Василенко. Вірші про Україну та Майдан прозвучали у виконанні учасниці Театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва та театру-студії «Сьоме небо» ВНМУ ім. М. І. Пирогова «Україні» В. Гурської; студентки ІІ курсу Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу І. Чорнобай; студентки ІІ курсу Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу Л. Плахотнюк; учасників літературно-мистецької студії «Вітрила» Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського. Виконання музичних композицій про Україну та Євромайдан: прозвучали у виконанні: гітариста, співака Ю. Кулеміна; бібліотекаря І категорії відділу документів з гуманітарних, технічних та природничих наук Л. Циби; викладачів Джуринської дитячої музичної школи Шаргородського району Л. Гребельської та В. Француз. Присутні мали можливість ознайомитися з матеріалами книжково-ілюстративної виставки «21 листопада – День Гідності та Свободи», переглядом літератури «Україна. Революція Гідності» та переглядом газетних публікацій «Євромайдан. Як це було».

19 листопада, з нагоди відзначення другої річниці початку подій Революції Гідності (2013-2014 рр.) у приміщенні Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки відбувся урок мужності «Україна – територія гідності та свободи». Учасники заходу мали змогу ознайомитись з передумовами подій на майдані, зустрітися і почути розповіді свідків подій, які брали активну участь у подіях на Майдані Незалежності у Києві. Присутні переглянули документальне відео про події того періоду та вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні. На заході прозвучали твори Марії Гоцуляк «Посвята сину» і «Щоденник», які вона присвятила своєму синові, який з перших і до останніх днів був учасником Революції Гідності.

19 листопада, напередодні відзначення Дня Гідності та Свободи, у читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книги, знаного в Україні та за її межами письменника, політика, дипломата, ученого, візіонера Василя Базіва «Армагеддон на Майдані». Присутні мали можливість переглянути фрагмент програми «На слуху» за участі Василя Базіва. До заходу працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Україна – територія гідності і свободи». У Томашпільській районній бібліотеці для дітей, до Дня Гідності та Свободи, організовано книжкову виставку «Україна понад усе!».

20 листопада, напередодні відзначення Дня Гідності та Свободи, у м. Вінниця відбулося урочисте покладання вінків та квітів до Меморіалу Слави, пам’ятного знаку Героям Небесної сотні та загиблим героям АТО. Віддати шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 р. та у листопаді 2013 р. – лютому 2014 р. постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору прийшли представники керівництва області та міста, представники релігійних конфесій, структурних підрозділів облдержадміністрації, трудових та творчих колективів міста, громадськість краю. На честь загиблих патріотів пролунав військовий салют, пам’ять героїв вшановано хвилиною мовчання. Церемонія покладання завершилася спільним проходженням урочистим маршем почесної варти, військових та оркестру ЗСПС України.

20 листопада, з нагоди Дня Гідності та Свободи, у приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Герої нашого часу», яка присвячена пам’яті Героїв Небесної сотні. У заході взяли участь батьки, друзі загиблого Героя України, вінничанина, учасника клубу історичної реконструкції «Білий вовк» Максима Шимка, студенти Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, студенти Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, учні Вінницького технічного ліцею. В музейній експозиції представлені листівки, газети, документальні світлини про національно-патріотичні акції протесту євромайданівців 2013-2014 рр., як у Києві, так і Вінниці. Окремий розділ присвячений землякам – бійцям Вінницького куреня, які були активістами Євромайдану з першого до останнього днів революції. По завершенню заходу глядачам демонструвалися документальні кадри з історії легендарних, буремних подій Майдану під час Революції Гідності.

20 листопада, до Дня Гідності та Свободи, в Іллінецькому районному Будинку культури відбувся тематичний захід «Молитва за Україну». Це вечір-реквієм, озвучений у віршах, музиці, щоденниках очевидців, спогадах учасників подій осені-зими 2013-2014 рр. Учасники заходу вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні, загиблих земляків, учасників антитерористичної операції хвилиною мовчання. У виконанні працівників районного Будинку культури відбувся тематичний концерт.

20 листопада у сесійній залі Ладижинської міської ради відбулось урочисте зібрання з нагоди Дня Гідності та Свободи. У залі зібралися представники громадських організацій, трудових колективів та установ міста. На початку урочистостей присутнім продемонстрували документальний фільм, який нагадав про важливість подій, що відбулись два роки тому на Майдані. В знак подяки та поваги учасники зібрання поклали квіти до погруддя Великого Кобзаря та пам’ятної дошки Героям Небесної сотні. По закінченню офіційної частини відбувся тематичний концерт за участі творчих колективів міста.

20 листопада, до Дня Гідності та Свободи, у Козятинській центральній районній бібліотеці організовано тематичну викладку літератури «Майдан – кривава стежка до свободи», присвячену другій річниці початку революційних подій на Майдані Незалежності у Києві. Також в усіх шкільних бібліотеках району оформлено тематичні виставки «Борці за гідність і свободу України», організовано перегляд документальних відеофільмів, присвячених тим подіям, проведено виховні години, оформлено фотовиставки та стенди тощо.

20 листопада у Калинівській центральній районній бібліотеці, в рамках відзначення Дня Гідності та Свободи, відбувся тематичний захід за участі першого заступника голови райдержадміністрації Ю. Слабчук, представників політичних партій та громадських організацій, молоді. До заходу організовано книжкову виставку «Україна – вільна країна, суверенна і вільна держава». Бібліотекар Л. Левандовська детально розповіла основний зміст представлених на виставці видань, тематику яких висвітлено в рубриках «Влада – це зобов’язаність, свобода і відповідальність», «Майдан – шлях до свободи», «Пам’ятаємо подвиг Героїв Небесної сотні», «Хроніка подій про Майдан і АТО», «У боротьбі за Українську державу».

20 листопада, з нагоди Дня Гідності та Свободи, в Оратівській центральній районній бібліотеці відбувся «круглий стіл» на тему: «Україна – це територія вільності та свободи». У заході взяли участь: учасники Євромайдану і антитерористичної операції на сході України, представники громадської організації «Громадський рух Оратівщини», представники районної влади, духовенство та представники місцевих ЗМІ.

20 листопада у Соболівському СБК Теплицького району відбувся патріотичний концерт присвячений Дню Гідності та Свободи. Концертна програма розпочалася з промови голови села В. Асауленко, яка запалила свічу пам’яті. У виконанні вокального та танцювального колективів та гуртківців СБК відбулися творчі виступи.

20 листопада у Тростянецькому районному Будинку культури за участю заступника голови райдержадміністрації В. Задорожного, делегацій від трудових колективів, учасників Революції Гідності, учасників АТО, волонтерів, громадськості селища та молоді відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи. Перед присутніми також виступила голова благодійного фонду «Тростянеччина», учасниця Помаранчевої революції 2004 р. та Революції Гідності 2013 р., волонтер, активний громадський діяч Т. Комар. Учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання загиблих у Другій світовій війні, Героїв Небесної сотні, учасників антитерористичних операцій на сході України. Присутні переглянули документальний фільм «Майдан» та літературно-музичну композицію «Хроніка Майдану».

20 листопада, з нагоди Дня Гідності та Свободи, у Чернівецькій центральній районній бібліотеці проведено урок патріотизму «Україна – це територія гідності і свободи». Також читачі мали змогу ознайомитися з викладкою літератури на тему: «У серці моїм, Україно моя».

До Дня пам’яті жертв голодоморів

19 листопада у фойє обласної державної адміністрації відбулося відкриття історичної виставки «Спротив геноциду»,  присвяченої до Дня пам’яті жертв голодоморів, який щорічно відзначається в Україні у четверту суботу листопада. Організатором виставочних стендів став Вінницький обласний краєзнавчий музей спільно з Українським інститутом національної пам’яті, галузевим державним архівом Служби безпеки України, Центром досліджень визвольного руху та громадським комітетом з вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років в Україні. На виставці представлено зібрання тематичних стендів до Дня пам’яті жертв голодоморів, зокрема: «Українська жокерія 1930 року», «Великий перелом» Сталіна 1928-1933 роки», «Від України незалежної до України радянської 1920-ті роки», «Пробудження України 1917-1921 роки», «Наростання опору 1927-1929 роки», «Павлоградське повстання 1920 року», «Збройні повстання на Чернігівщині 1931 року», «Напередодні геноциду 1931-1932 роки», «Між репресіями і голодом: трагедія місцевого керівництва 1932-1933 роки», «Вбивство голодом», «Протести 1932-1933 років», «Голос народу 1932-1933 років», «Людяність у нелюдяний час», «Жнива геноциду». На стендах виставки представлені унікальні документи та фото, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів, представлених на виставці, оприлюднені вперше.

20 листопада, до Дня пам’яті жертв голодоморів, у секторі правової інформації Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва організовано перегляд літератури «Злочин без строку давності». Матеріали тематичного перегляду, надавали можливість ознайомитися з результатами розслідування кримінальних справ про Голодомор-геноцид 1932-1933 рр. в Україні та усвідомити масштаби цієї трагедії. Для детального ознайомлення з експозицією працівники сектору підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

23 листопада у відділі рідкісних і цінних видань Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва організовано виставку «Пам’ятаємо про це», присвячену роковинам Голодомору в Україні. До уваги користувачів представлені книги, що містять архівні матеріали про причини, перебіг і наслідки національної катастрофи українців, розкривають жахливі факти цієї трагедії на Подільській землі.

25 листопада працівники відділу обслуговування Тростянецької центральної районної бібліотеки спільно з учителем історії Тростянецької СЗОШ І–ІІІ ст. №2 С. Маснюк провели реквієм пам’яті «Українська голгофа голоду» для учнів старших класів. Провідний бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ О. Барчук провела бібліографічний огляд документальних та художніх книг, які розкривають секретні документи з архівних фондів та тему голодомору в українській художній літературі.

26 листопада юнацьким відділом Іллінецької центральної районної бібліотеки проведено годину скорботи «Трагічні сторінки історії. Голодомор 1932-33 років», присвячену Дню пам’яті жертв голодоморів. На захід завітали старшокласники ЗОШ №1 з вчителем історії, також були запрошені активісти клубу за інтересами «Затишок». Присутнім демонструвалися кадри з документальних стрічок про Голодомор на Україні, зокрема з циклу Нова Енциклопедія Поділля – «Голодомор на Вінниччині» від Вінницької ОДТРК. На завершення зустрічі відбувся огляд книги «Національна Книга Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Вінницька область». Також працівники бібліотеки підготували книжкові виставки: «Чорна тінь 1932-1933 років», «Голодомор – віхи історії», «Пам’ятати – наш обов’язок».

26 листопада у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся вечір-реквієм «Голод 1932-33 рр. в Україні: мовою документів, очима істориків та письменників». У заході взяли участь студенти технолого-економічного коледжу та куратор, які зачитали вірші присвячені страшним подіям тих років. Науковий співробітник краєзнавчого музею Г. Бантюк, мовою документів розповіла про штучний Голодомор – найжахливіший спосіб винищення народу. Завдяки мультимедійним засобам присутні мали змогу почути свідчення очевидців у запису. На завершення студентам було презентовано дві нові книги, які поповнили фонд бібліотеки – Н. Доляк «Чорна дошка» та С. Талан «Розколоте небо».

26 листопада, напередодні вшанування пам’яті жертв голодоморів, у читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки проведено цикл заходів, зокрема: оформлено книжкову виставку «Голодомор – віхи історії», яка широко висвітлює події Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, проведено віртуальну екскурсію по Національному музею меморіальної пам’яті жертв голодоморів в Україні та презентацію книги Олеся Волі «Завірюха».

26 листопада, до Дня пам’яті жертв голодоморів, відділ документів з гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва підготував виставку «Пам’ять людська не забуде повік».

27 листопада, з метою гідного вшанування Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, у м. Вінниця відбувся мітинг-реквієм та церемонія покладання квітів до пам’ятного знаку «Жертвам голодомору 1932-1933 років». У заході взяли участь керівники області та міста, зокрема: заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І. Івасюк, міський голова С. Моргунов, представники структурних підрозділів ОДА, релігійних громад, трудових колективів, військовослужбовці та мешканці міста. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні, запалили пам’ятні свічки та поклали квіти.

27 листопада, вшановуючи пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр., в Мурованокуриловецькій центральній районній бібліотеці проведено годину історичної правди «Злочин проти нації». З вступним словом виступила завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Т. Левінчук, яка розповіла присутнім про трагічні сторінки історії українського народу. Книжково-ілюстративну експозицію «Палає свічка пам’яті» презентувала бібліограф-краєзнавець З. Петравчук. Вона ознайомила учасників заходу з літературою, представленою на книжковій інсталяції. Під час проведення історичної години демонструвалися слайди документальної хроніки про події тих років.

27 листопада у Літинському районному Будинку культури відбувся мітинг-реквієм з вшанування пам’яті жертв голодоморів. Учні старших класів місцевої школи представили до уваги глядачів тематичну літературно-музичну композицію. У холі райдержадміністрації працівниками районної бібліотеки та музею ім. У. Кармалюка організовано книжково-ілюстративну виставку «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни».

27 листопада в смт Чечельник відбулись урочисті заходи з нагоди вшанування Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, за участі керівництва району, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, установ, організацій, громадських об’єднань, духовенства, ЗМІ. У районному Будинку культури відбувся вечір-реквієм «Засвітимо свічку пам’яті в кожному серці». У фойє приміщення присутні мали нагоду оглянути виставку вжиткових виробів 1932-33 рр., світлин, документів, яка була організована дослідником голодоморів, завідувачем музею історії с. Бондурівка В. Коваленком. Також була представлена тематична книжково-ілюстративна виставка, підготовлена працівниками центральної районної бібліотеки.

27 листопада у Тростянецькому районному Будинку культури відбувся мітинг-реквієм з нагоди вшанування Дня пам’яті жертв голодоморів. До присутніх звернувся заступник голови райдержадміністрації В. Задорожний та очевидець голодоморів, ветеран праці, активний громадський діяч, член районного літературно-мистецького об’єднання «Джерело», член районної редакційної колегії з підготовки Книги пам’яті Тростянеччини М. Яровий, якого в ході заходу нагороджено почесною грамотою обласної державної адміністрації та обласної ради. Присутні вшанували пам’ять жертв голодоморів хвилиною мовчання та поклали квіти до Меморіалу пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.

27 листопада у Немирівському районному Будинку культури відбувся захід з вшанування Дня пам’яті жертв голодоморів за участі представників районної та місцевої влади, учні шкіл, громадськості міста. До заходу працівники центральної районної бібліотеки підготували тематичну виставку книг, брошур, документів «Голодомор – 33. Мовою книг і документів».

27 листопада у приміщенні Ямпільської центральної районної бібліотеки відбувся вечір-реквієм з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. У заході взяла участь дире


Хроніка культурного життя Вінниччини
Листопад

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше