ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

Версія для друку

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

4 лютого у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Д. Джармуша «Зламані квіти». Фільм – дивна історія, розказана одним з лідерів американського незалежного кіно. Наскрізна ідея кінострічки – «Минуле не повернеш, майбутнього треба дочекатись, все, що в нас є – це сьогодення». Фільм отримав головний приз Канського кінофестивалю, а головна роль спеціально написана для актора Білла Мюррея.

10 лютого у відділі документів іноземними мовами відбувся майстер-клас з акторської майстерності під керівництвом заслуженої артистки України, лауреата Премії Кабінету Міністрів ім. Лесі Українки, режисера-постановника Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського Таїси Славінської. Молодь ознайомилася з основами акторської та режисерської майстерності, мізансценуванням вистави, а також розіграли уривок з твору М. Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки».

 

10 лютого у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Вирощування цибулі та часнику за сучасною технологією», яке провели президент клубу Г.Г. Мінова та голова Асоціації «Картопля та овочі Поділля» Ф.Г. Палазюк. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

11 лютого відділ рідкісних і цінних видань підготував книжкову виставку «Козацький літописець Самійло Величко», присвячену 345-річчю від дня народження українського літописця та історіографа. Доля не подарувала Самійлові Величку особистого щастя та матеріальних благ, а щодо можливостей історичних досліджень – була щедрою. Сторінки його літопису просякнуті любов’ю до України, він називає її «матка наша, милая отчизна». Докоряє, що її керманичі так і не змогли ні зупинити Руїну, ані потім її повністю подолати. Величко дивується, чому на відміну від більшості європейських народів, українська історія не була ретельно описана та осмислена, і завзято долає прогалину. Видання, представлені в експозиції, знайомлять користувачів з біографією літописця та його унікальними працями.

11 лютого до 125-річчя від дня народження письменника і поета Б. Пастернака у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Д. Кампіотті «Доктор Живаго». Англійська стрічка, створена італійським режисером – одна з найбільш вдалих екранізацій головного твору письменника. У головних ролях – зірки світового кіно Сем Ніл, Кіра Найтлі, Олександра Марія Лара та інші.

11 лютого у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання клубу молодого підприємця «Твій бізнес від А до Я». У заході взяли участь кандидат економічних наук, доцент, завідувач лабораторії економічних досліджень та маркетингу Інституту кормів і сільського господарства Поділля НААН І. Воронецька та викладач О. Лимар, а також студенти гуманітарно-фінансового відділення Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. Для студентської молоді І. Воронецька підготувала презентацію «Напрямки підготовки фахівців спеціальності «Фінанси і кредит» в умовах європейської інтеграції». Завідувач відділу В. Середюк ознайомила учасників заходу з новинками літератури за темою засідання.

12 лютого у вестибулі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся благодійний ярмарок виробів ручної роботи та кулінарних виробів працівників бібліотек м. Вінниці. Вилучені кошти будуть перераховані на підтримку учасників АТО.

 

12 лютого у відділі наукової інформації та бібліографії відбулася чергова зустріч молодих поетів у рамках проекту «Поезія без купюр» Театру книги «Прочитання». Зустріч присвячена темі кохання, учасники читали гарні вірші, дарували подарунки.

12 лютого, напередодні Дня закоханих, у відділі документів іноземними мовами відбувся мистецький майстер-клас з виготовлення вітальних листівок «валентинок». Провела майстер-клас завідуюча відділом Інтернет-центр Л. Біла. Під час майстер-класу учасники створили авторські «валентинки», декоративно прикрасили та оформили побажання для своїх коханих.

14 лютого у відділі краєзнавства організовано виставку «Ювілей подільської берегині», до 100-річчя від дня народження Марії Оксентіївни Руденко. Видатний майстер народної творчості, заслужений працівник культури України, талановитий педагог, знаменита фольклористка, художній керівник фольклорно-етнографічного ансамблю «Горлиця» Марія Оксентіївна Руденко зі Слободи-Яришівської Могилів-Подільського району записала понад 3000 народних пісень, тисячі прислів’їв та приказок, казок, легенд, переказів, замовлянь, голосінь, виготовила не одну тисячу оригінальних витинанок, відомих в усьому світі.

14 лютого до Дня Святого Валентина у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук представлена книжкова виставка «Любові незбагненна таїна». Матеріали першого розділу виставки «Є в коханні і будні, і свята…» висвітлюють категорію «любов» з точки зору філософії, психології, мистецтва. У другому розділі «Любов їх з величчю єдналась» представлені історії кохання відомих людей.

14 лютого, у День усіх закоханих, відділ Інтернет-центр в рамках гуртка «Кімната ідей» провів майстер-клас для дітей «Подарунок з любов’ю». Під час майстер-класу учасники створили з соленого тіста авторські «сердечка» та «поцілунки», декоративно прикрасили та оформили їх.

 

15 лютого відділ краєзнавства підготував віртуальний перегляд «Безсмертя подвигу Василя Никифоровича Баранюка», до 100-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу, який можна переглянути на сайті бібліотеки http://old.library.vn.ua.

15 лютого у ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва учасники Школи молодих лідерів на базі Центру європейської інформації у м. Вінниця провели майстер-клас з виготовлення орігамі та мандали для молоді з Луганської області. Захід відбувся у рамках міні-проекту «Проводимо дозвілля разом», розробленого учасниками школи та спрямованого на інтеграцію дітей з зони АТО. Учасники майстер-класу чудово провели час, разом створили лебедя та пінгвіна з орігамі та одну картинку-мандалу.

 

16 лютого у секторі правової інформації відбулася інформаційна година для студентів Вінницького відділення Київського фінансово-економічного коледжу. Лекцію на тему: «Державна мова як складник державотворення» прочитала студентка 4-го курсу Харківського національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого О. Шевчук. Також учасники заходу ознайомилися з виставкою книг та журнальних публікацій «Державна мова: правовий статус».

16 лютого Вінницький обласний центр народної творчості спільно з Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва провели обласне свято народного мистецтва з нагоди 100-річчя від дня народження заслуженого працівника культури України, заслуженого майстра народної творчості Марії Руденко. На свято завітала делегація з міста Могилів-Подільського начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Л. Хухлей; директор музею етнографії та народного мистецтва ім. М.О. Руденко – учениця Марії Оксентіївни, майстриня витинанки, писанки, вишивки та народного малярства М. Гоцуляк. Також в рамках заходу організована виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва з експонатів Могилів-Подільського музею етнографії і народного мистецтва ім. М. О. Руденко та робіт Марії Руденко з Вінницького обласного краєзнавчого музею. Крім того презентовано експозицію «Ювілей подільської берегині» (до 100-річчя від дня народження Марії Руденко), з фондів Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготовлену фахівцями відділу краєзнавства.

Марія Оксентіївна Руденко (14.02.1915, с. Слобода-Яришівська, нині Могилів-Подільського р-ну – 14.05.2003,), педагог, фольклористка, етнограф, краєзнавець, майстриня ужитково-декоративного мистецтва, авторка сценаріїв народних обрядів, керівник самодіяльного народного ансамблю «Горлиця». Заслужений працівник культури УРСР (1970 р.), лауреат премії ім. П. Чубинського (1992 р.). Марія Оксентіївна записала понад 3000 народних пісень, тисячі прислів’їв та приказок, казок, легенд, переказів, замовлянь, голосінь, виготовила не одну тисячу оригінальних витинанок, відомих у всьому світі. Її запис «Весілля у Слободі-Яришівській» було опубліковано у двотомнику «Весілля» (К., «Наукова думка», 1970), друкувалися в різноманітних збірниках й інші, зібрані нею фольклорні матеріали. А вишиті неперевершеною майстринею рушники, сорочки, скатерки та картини отримали високу оцінку не лише в Україні, але й експонувалися і зберігаються в багатьох країнах світу: США, Канаді, Австралії, Болівії та ін.

 

17 лютого у відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури представлено жанрову виставку «Ти мові низько в ноги поклонись...», присвячену Міжнародному дню рідної мови. Це свято було проголошено на Генеральній конференції ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року, а відзначають його 21 лютого, починаючи з 2000 року.

17 лютого в рамках циклу «Кроки назустріч мистецтву», який започаткований у відділі мистецтв, відбувся музичний ранок для вихованців Вінницького реабілітаційного центру «Обрій» присвячений 205-й річниці великого музиканта, піаніста-віртуоза, педагога Ф. Шопена. Цікава розповідь про його життя, вірші, присвячені майстру та музичні твори композитора прозвучали у виконанні викладачів та учнів ДМШ №2, працівників відділу.

17 лютого, до 110-річчя від дня народження українського письменника, журналіста, публіциста Уласа Олексійовича Самчука (20 лютого) у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук представлена виставка-ювілей «Пишався тим, що українець» з циклу «Літературний календар».

19 лютого в читальній залі відділу із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулося літературно-мистецьке свято «Мови різні – душа одна» до Міжнародного дня рідної мови. Організаторами заходу виступила Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва спільно з Обласним центром народної творчості та Управлінням у справах національностей та релігій обласної державної адміністрації. Цьогорічне літературно-мистецьке свято відбулося в новому форматі. Присутні мали змогу ознайомитись з творчістю різних колективів, а також почути, як мова одного народу збагачує і доповнює іншу. Протягом заходу учасники заслухали пісенні виступи на українській, єврейській, польській, білоруській, грузинській, ромській мовах.

 

20 лютого в приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося навчання для громадських активістів Вінниччини з практичного застосування нового антикорупційного законодавства під час протидії корупції у взаємодії з органами влади та кримінальної юстиції. Зустріч організована для громадських активістів та представників органів влади Всеукраїнською громадською організацією «Правозахисна організація «Спільна Мета», за підтримки експертів Transparencу International Ukraine та Всеукраїнської Спеціальної колегії з питань боротьби з корупцією. В ході навчання заслухано інформації представників спеціальних суб’єктів протидії корупції, юстиції, органів влади, представників громадськості про механізми правового вирішення питань протидії корупції, фіксації корупційних правопорушень, громадського контролю за притягненням винних осіб до відповідальності. В ході зустрічі експертами презентувалась Стратегія та концепція проекту, розповідалось про взаємодію органів влади і кримінальної юстиції з громадськістю, розкривались можливості участі громадськості в антикорупційних ініціативах. Учасникам тренінгу надані методичні матеріали щодо алгоритму громадських антикорупційних розслідувань та вручені сертифікати про участь у підготовці фахівців з протидії корупції.

20 лютого до 110-річчя від дня народження українського письменника Уласа Олексійовича Самчука бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Л. Циба провела літературно-патріотичну годину «Літописець українського простору» для студентів ВСЕІ Університету «Україна».

21 лютого до Міжнародного дня рідної мови в секторі правової інформації оформлено книжкову виставку «Державна мова: правовий статус». Для детальнішого ознайомлення з даною темою працівники сектору підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки.

23 лютого до 145-річчя від дня народження українського вченого Євгена Оскаровича Патона, відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував виставку-посвяту «Блискучий вчений і надзвичайна людина» з циклу «Життя видатних людей». На виставці представленні відібрані праці автора, а також цікаві біографічні матеріали.

23 лютого до 160-річчя від дня народження Явдохи Зуїхи відділ краєзнавства підготував перегляд літератури «Безцінний скарб Явдохи Зуїхи». Євдокія Микитівна Сивак, більше відома як Явдоха Зуїха (1 березня 1855, село Кущинці Гайсинського району – померла 1935 р., село Зятківці Гайсинського району) – українська народна співачка, фольклористка. Володіла феноменальною пам’яттю, хорошим природним голосом і своєрідною манерою виконання. Фольклорист Гнат Танцюра записав зі слів Явдохи 1008 народних пісень, близько 400 прислів’їв і приказок, 156 казок та інші фольклорно-етнографічні матеріали. Її пісенний репертуар опублікований окремою збіркою.

23 лютого у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Підвищення врожайності картоплі», яке провели президент клубу Г.Г. Мінова та О.М. Чеботарьов. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

24 лютого у секторі правової інформації на засіданні клубу «Я+Ти=Ми» відбулася презентація підручника з гендерної теорії для факультетів журналістики та інших соціогуманітарних спеціальностей «Гендер для медій» (Київ, 2013). Підручник видано в рамках наукової програми Інституту народознавства НАН України та громадської організації «Центр культурно-антропологічних студій» за фінансової та координаційної підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. Презентацію провела тренер ГО ІПЦ «Вісь» А. Савчинська за участі голови клубу «Я+Ти=Ми» С. Дубини та психолога Н. Сергієнко для студентів Інституту філології й журналістики ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського.

25 лютого у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера І. Миколайчука «Вавилон XX», створений за мотивами роману В. Стаднюка «Лебедина зграя» про перші кроки колективізації в українському селі. Народно-романтична небилиця з яскравих замальовок побуту, сцен сільського життя поєднується з образом філософа Фабіяна.

З 26 лютого у відділі краєзнавства експонується виставка-ювілей «На вістрі часу», присвячена 55-річчю від дня народження відомого далеко за межами не тільки Вінниччини, але й України – Вадима Миколайовича Вітковського, письменника, публіциста-документаліста, журналіста, краєзнавця. Він є автором і співавтором цілої низки художньо-документальних книг, краєзнавчих розвідок, основаних на архівних джерелах. Здійснює велику громадську діяльність. Лауреат літературних премій: ім. М. Трублаїні, М. Стельмаха, М. Коцюбинського. Нагороджений Орденом Святого Апостола Андрія Первозванного УАПЦ (2011 р.). Від 2012 р. працює головним редактором журналу «Вінницький край». Член НСЖУ (1983 р.), НСПУ (2012 р.).

26 лютого у рамках проекту «Класичний четвер. 10 кращих книг» Театру книги «Прочитання», відбулися відкриті читання та обговорення творів письменника, художника, лауреата Нобелівської премії з літератури Германа Гессе.

У лютому у відділі документів іноземними мовами Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва відбулися чергові інтегровані майстер-класи в рамках проекту «ART-TIME без обмежень» за участю молоді з особливими потребами та зацікавленої студентської аудиторії. Проект «ART-TIME без обмежень» реалізує громадська організація «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» спільно з народним театром-студією «Сьоме небо» Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова та Театром книги «Прочитання» Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва. Метою проекту є сприяння розвитку інтегрованого театрального мистецтва через залучення людей з обмеженими фізичними можливостями до творчих майстерень та театральних постановок народного театру-студії «Сьоме небо» у Вінниці, Києві, Хмельницькому та Житомирі.

Музейна діяльність

Герасименко, О. «Сонячне гроно» на садибі М. Коцюбинського : [у Вінницькому меморіальному музеї Михайла Коцюбинського відбулося засідання літературно-мистецького об’єднання Теплицького району «Сонячне гроно». Зустріч відбулася на тлі двох виставок: картин майстра випалювання по дереву Ю Березіна та літературних здобутків колективу. Протягом заходу звучали вірші та пісні у авторському виконанні] / О. Герасименко // Вісті Тепличчини. – 2015. – 5 лют. – С. 5.

«Мистецтво одного села» : [культурно-мистецька акція села Політанки проходить протягом січня, лютого в Шаргородському районному музеї образотворчого мистецтва] // Шаргородщина. – 2015. – 6 лют. – С.5.

Зарицький, П. Краса і юність поєдналися : [у музеї історії міста Козятин відбулася виставка юної художниці, місцевої жительки, учениці десятого класу школи №1 А. Бабур. На виставці представлені як графічні роботи (чорно-білі) так і кольорові у різних напрямах та стилях: «Гангстери», «У бібліотеці», «Натюрморт», «Світанок, «Після дощу», «Кольори життя» та ін.] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 12 лют. – С. 6.

12 лютого у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася підсумкова фотовиставка «Поділля – 2014», яка є звітом десятого пленеру, започаткованого Вінницькою обласною організацією Національної спілки фотохудожників. Виставка зібрала 70 робіт на яких презентовано стріт-фото, філософські фотоетюди та експериментальні фото. Загальна кольорова гамма переважно тьмяна, осіння, меланхолійна. Кожна з робіт створює свій настрій, демонструє особисте творче бачення фотохудожника.

19 лютого у Вінницькому обласному художньому музеї відбулася презентація випуску журналу «Вінницький край» за участю популярних авторів та героїв публікацій та спільно з Вінницькою організацією Національної спілки письменників України «Вінницький край» собі обирай». Участь у заході взяли: заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА В. Лазаренко, прозаїк, публіцист-документаліст, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів, головний редактор журналу «Вінницький край» В. Вітковський, відомий український поет, публіцист, драматург, перекладач, громадський діяч, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України М. Каменюк, а також творча інтелігенція області. В ході заходу відбулося нагородження лауреатів премії ім. Михайла Стельмаха, відзначення лауреатів обласного літературного конкурсу «З Шевченком по життю», присвяченого 200-річчю Тараса Шевченка. А також зустріч з в’язнем сталінських концтаборів О. Степовим, одним з героїв книги О. Солжніцина «Архипелаг ГУЛАГ». Окрім того відбулася презентація книги І. Загороднього «Накувала та сива зозуля» (з серії «Бібліотечка журналу «Вінницький край»»). Учасники заходу заслухали виступи письменників, журналістів, артистів, художників. На завершення заходу присутні мали нагоду обмінятися думками та неформально поспілкуватися.

20 лютого у Салоні мистецтв Вінницького обласного художнього музею відбулася презентація антології «Дністрове гроно», присвяченої літературно-мистецькому життю Ямпільщини. Упорядники антології «Дністрове гроно» – Н. Гнатюк і Т. Ковальський. До видання увійшли також розповіді про найвидатніших художників, вишивальниць, гончарів Ямпільщини, роботи яких можна побачити на кольорових ілюстраціях. Антологія продовжить серію видань Міжнародного Вінницького земляцтва, книги безкоштовно будуть передані бібліотекам і школам.

26 лютого за сприяння Управління культури і туризму облдержадміністрації у Вінницькому обласному художньому музеї відбулася презентація мистецької програми «Шевченко художник» з циклу заходів «Шевченко. Феномен актуальності» з нагоди відзначення 201-річниці від дня народження Великого Кобзаря. Головна мета заходу висвітлення художньої спадщини Шевченка у контексті сьогодення. Звернення до найвиразніших сторінок творчої біографії митця – періодів творчості до арешту 1830-47 рр., заслання 1847-57 рр. та останніх років життя. Також у програмі заходу відбулася трансляція фільму «Обличчя Української історії Т. Шевченко», перегляд і мистецтвознавчий аналіз окремих творів у відеослайдах. Яскравим доповненням мистецької програми стала розповідь англійською мовою про живописний твір Ф. Коновалюка за мотивом однойменної поеми «Катерина».

Колесник, Л. Зоря, що не згасне в серцях : [в Могилів-Подільському музеї етнографії та народного мистецтва ім. Марії Руденко відбувся тематичний вечір з нагоди 100-річчя від дня народження заслуженого майстра народної творчості Марії Авксентіївни Руденко. Директор музею М. Гоцуляк та ведучі окреслили життєвий шлях ювілярки. А заступник голови РДА О. Кучер, провідний методист по фольклору з обласного центру народної творчості Т. Горбулінська, директор міського Будинку народної творчості О. Городинська доповнили розповідь своїми спогадами про спілкування з М. Руденко. Свої вірші їй присвятили місцеві поети В. Колесник та С. Ротар] / Л. Колесник // Слово Придністров’я. – 2015. – 27 лют. – С. 8.

Музичне життя Вінниччини

На Вінниччині презентовано книгу Ольги Янушкевич: «Величайся, родинонько, у піснях» : [про презентацію нового доробку композиторки Ольги Янушкевич – збірку вокальних творів «Величайся, родинонько, у піснях». До збірки увійшло 18 як нових, так і раніше створених пісень на родинну тематику. Переважна більшість пісень, які написані на твори: М. Ясакової, Н. Погребняк, О. Вітенко, В. Кобця, Ж. Дмитренко, О. Дунської, В. Крищенка, а також на вірші Т. Шевченка є переможцями цілої низки міжнародних та всеукраїнських пісенних конкурсів] // Вісті Тепличчини. – 2015. – 5 лют. – С. 5.

12 лютого у великій залі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича відбувся творчий вечір-концерт на честь ювілею Ярослава Кушки, керівника вокального ансамблю «Бревіс». Чоловічий вокальний ансамбль «Бревіс» при Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. Миколи Леонтовича заснував у 1997 р. викладач училища Я. Кушка. Назва колективу походить від старовинної ноти – «бревіс». Ансамбль «Бревіс» концертує у місті Вінниці та області, а також бере участь у різних фестивалях та конкурсах, на багатьох з яких здобував звання лауреата: Міжнародний фестиваль-конкурс «Artpremium», м. Київ (1 премія); Міжнародний фестиваль-конкурс «Музичні зустрiчi в маєтку Браницьких», м. Бiла Церква (2 премія); Фестиваль-конкурс iм. Д. Бортнянського (дипломант), Дитячо-юнацький фестиваль мистецтв «Сурми звитяги» м. Львiв (1 премія - тричi), Фестиваль «Свято у княжому мiстi», м. Теребовля. У програмі вечору прозвучали хіти «Бревісу», музичні привітання від випускників минулих років та численних друзів колективу.

19-27 лютого відбулися концерти фестивалю «Барви музики 20 сторіччя. Авангард. Класика. Джаз», які цьогоріч проходять в рамках благодійної акції «Митці країни за вільну Україну». Концерти відбулися під гаслом «Слухай українське». Виручені кошти з циклу заходів будуть направлені на підтримку бійців у зоні АТО. Організатори проекту: департамент культури міської ради, Вінницька обласна філармонія, Центр концертних та фестивальних програм та Школа естетичного виховання м. Вінниці спільно з БФ «Сприяння розвитку талантів Поділля» та БФ «Подільська громада».

Мазур, Л. Пісня – їх чиста життєдайна криниця… : [про народний аматорський хоровий колектив ветеранів війни і праці Хмільницького районного Будинку культури. У колективі налічується близько сорока учасників, їх програма складає понад сто пісень: військово-патріотичні, духовні, українські народні, жартівливі та авторські. З нагоди тридцятирічного ювілею хору ветеранів війни та праці районного Будинку культури своїх підопічних привітав художній керівник колективу П. Дубовий] / Л. Мазур// Життєві обрії. – 2015. – 20 лют. – С. 4.

Налужний, І. Вечір пам’яті в клубі «Надвечір’я» : [у музичному відділенні Могилів-Подільської школи мистецтв відбувся вечір пам’яті, організований клубом «Надвечір’я» та присвячений пам’яті колишніх учасників хору. Майже усі учасники клубу пережили події Великої Вітчизняної війни, серед них бойові ветерани і діти війни. Учасники хору вшанували кожного, хто полишив їхні ряди, на згадку про них виконали улюблену пісню чи авторський вірш] / І. Налужний // Краяни. – 2015. – 26 лют. – С. 4.

28 лютого у антикафе «Бідняжкін Дім» у м. Вінниця відбувся майстер-клас присвячений грі на етнічних ударних інструментах. Присутні дізналися історію виникнення різноманітних барабанів і ритмів, їх роль в ансамблі, освоїли ази гри на різних ударних інструментах. Майстер клас провели: соліст Вінницької обласної філармонії, барабанщик гуртів «Jazz atmosphere» і «La Grange», викладач з ударних інструментів О. Марчук та перкусіоніст гурту «MORJ», лідер проектів «ДомЪплот» та «Balagula Projekt» М. Щур.

Кіномистецтво

З 27 лютого – до 5 березня у вінницькому кінотеатрі «Родина» відбувся перегляд збірки українських короткометражних фільмів від молодіжного творчого об’єднання «Вільні». У перший альманах увійшло 4 фільми молодих українських режисерів. Серед запропонованих фільмів – «Сироїд», «Чотири півня», «До гармонії», «Як Шевченко шукав роботи». Молодіжне творче об’єднання «Вільні» – це випускники майстерні В. Вітра, які закінчили університет КНУТКТ ім. Карпенка-Карого.

Образотворче мистецтво

Герасимчук, В. На контрасті з реальністю : [у музеї історії міста Козятин відбулася виставка юної художниці, місцевої жительки, учениці десятого класу школи №1 А. Бабур. На виставці представлені як графічні роботи (чорно-білі) так і кольорові. Ця широка палітра використання матеріалів дає змогу зрозуміти внутрішній світ юної художниці, та деякі її містичні роботи] / В. Герасимчук // RIA Козятин. – 2015. – 12 лют. – С. 8.

Налужний, І. Рідні стежки, увічнені в пейзажах : [у виставкових залах Могилів-Подільського міського Будинку творчості відбулося дебютне відкриття виставки картин Василя Кушніра «Рідними стежками». У відкритті виставки взяли участь: директор Будинку народної творчості О. Городинська, художники, письменники, народні майстри та друзі митця. Музичні вітання прозвучали у виконанні членів хору ветеранів] / І. Налужний // Краяни. – 2015. – 19 лют. – С. 4.

Мельник, Г. Шана невтомному автору : [про відкриття персональної виставки картин Василя Кушніра «Рідними стежками», яке відбулося у виставкових залах Могилів-Подільського міського Будинку творчості] Г. Мельник // Слово Придністров’я. – 2015. – 20 лют. – С. 8.

Протягом лютого у галереї «Арт-Шик» у м. Вінниця демонструвалася виставка «Крим очима вінницьких художників». Свої роботи для експозиції подали вінничани М. Бабій, Л. Бондар, М. Бондар, С. та А. Жукови, Р. Іваненко, С. Іжицький, О. Кульчицька, С. Окуленко, Ю. Присяжна, О. Рожков, М. Сілагіна, О. Ступніков, М. Чекурда, І. Шостак-Орлова та хмельничанин О. Куркчі. У художників кримська тематика віддзеркалена розмаїттям граней сприйняття – як ностальгічні спогади часів навчання, археологічних практик чи пленерів, ґрунтовні культурологічні та суто мистецькі студії, філософські та символіко-асоціативні відгуки на болючі питання сучасного стану чи яскраві емоційні сплески першовідкриття, викликані недавнім знайомством з вражаючою і чаруючою глибиною символіки кримського орнаменту. Ця виставка є дружнім жестом підтримки вінницькими художниками своїх кримськотатарських співгромадян, вона покликана зблизити народи, згуртуватися перед спільною проблемою та продемонструвати єдність у різноманітності.

 

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Березуцька, Л. Життєдайні джерела народного танцю : [«Наддністрянські дзвіночки» – таку назву носить хореографічний колектив народно-сценічного танцю Дзигівської дитячої музичної школи Ямпільського району, який у жовтні 2014 року удостоєний звання «Зразковий». Колектив існує 4 роки і об’єднує 32 учасники трьох вікових категорій. Ансамбль неодноразовий призер районного конкурсу «Весняна парасолька та постійний учасник обласних заходів] / Л. Березуцька // Ямпіл. вісті. – 2015. – 11 лют. – С. 3.

Декоративно-прикладне мистецтво

Сметана, С. Мистецтво одного села : [у Шаргородському районному музеї образотворчого мистецтва відбулася чергова культурно-мистецька акція «Мистецтво одного села». Цього разу твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва представили майстри села Політанки Шаргородського району. Велику роботу по збору експонатів провели директор сільського Будинку культури В. Смалюх та завідувач бібліотеки Н. Цмокалюк. Вони представили більше ста творів односельців] / С. Сметана // Шаргородщина. – 2015. – 6 лют. – С. 5.

Протасевич, А. Народна майстриня вишивки : [про діяльність народної майстрині вишивки Галини Бернадівни Очеретної. Майстриня вишиває скатертини, рушники, серветки, ікони, сорочки, тощо. Нещодавно у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулася 69-та виставка народного образотворчого мистецтва, на якій була представлена одна з вишитих робіт майстрині – п’ятиметровий рушник родини Очеретних] / А. Протасевич // Маяк. – 2015. – 6 лют. – С. 8.

«Рушникова доля, вишита з любов’ю» : [у Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відкрилась персональна виставка заслуженого майстра народної творчості України Галини Іванівни Данилюк «Рушникова доля вишита з любов’ю» з нагоди 75-річчя від дня народження майстрині. Г. Данилюк активна учасниця обласних та всеукраїнських виставок, її роботи: «Пам’ять», «Урожай», «Подільське весілля» зберігаються у Державному музеї Т. Г. Шевченка у Каневі. За вагомий особистий внесок у розвиток традиційної подільської вишивки та високу майстерність вишивання у 2007 році Галина Данилюк удостоєна звання «Заслуженого майстра народної творчості України». Вона є автором ескізу Подільського рушника, якого вишивали учасники обласної культурно-мистецької акції «Вишивана доля Вінниччини»] // Прапор Перемоги. – 2015. – 10 лют. – С. 3.

Євчук, К. З любов’ю в серці : [вихованці та вчителі Мурованокуриловецького районного Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь у акції «Діти Мурованокуриловеччини воїнам АТО». Діти намалювали малюнки, написали листи воїнам АТО, а також виготовили аплікації та обереги] / К. Євчук // Наше Придністров’я. – 2015. – 13 лют. – С. 1.

Козовіта, І. Ляльки-мотанки Надії Бровчик : [про діяльність майстрині з с. Тимар Гайсинського району Надію Бровчик. Майстриня крім створення ляльок у традиційному вбранні українського народу, спробувала виготовити інших ляльок використавши підручні засоби: листя кукурудзи, солому, серветки, нитки, тощо. Також Н. Бровчик проводить для дітей дитячого садочку та учнів місцевої школи лялькові вистави з власно виготовленими ляльками, майстер-класи з виготовлення ляльок-оберегів] / І. Козовіта // Трибуна праці. – 2015. – 27 лют. – С. 2.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Кондратюк, Л. «І була видна радість на небі і на землі» : [в Іллінецькому районному Будинку культури відбувся районний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво». У рамках фестивалю проведено тематичний захід «І була радість на небі і на землі» з циклу «До куми на посиденьки». Щедрівними віншуваннями обдаровували глядачів: народний аматорський фольклорний театр пісні «Господині» Красненьківського сільського Будинку культури, народний аматорський ансамбль української пісні «Відлуння» та зразковий дитячий фольклорний колектив «Калинонька» Іллінецького районного Будинку культури, народний аматорський фольклорний колектив «Джерело» Білківського сільського Будинку культури, народний фольклорно-етнографічний колектив «Ластівка» Леухівського Будинку культури, народний аматорський фольклорний колектив «Хутірські молодиці» Романовохутірського клубу-бібліотеки, хореографічний колектив Іллінецької дитячої музичної школи, аматорські колективи сіл Павлівки, Слобідки, Жорнищ та ін. По завершенню фестивалю всі учасники відзначені подяками відділу культури і туризму райдержадміністрації та дипломами в різних номінаціях] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2015. – 5 лют. – С. 5.

Варварук, Л. «Мир нашому дому» : [під такою назвою відбувся творчий звіт учасників зразкового дитячого музичного театру «Росинка» Тульчинського районного Будинку культури у рамках благодійної акції на підтримку поранених бійців. Активну участь у підготовці до святкового концерту взяли: зразковий ансамбль гітаристів «Новий день», оркестр народних інструментів «Любисток», зразкові танцювальні колективи «Вітерець» та «Сюрприз», народний колектив бального танцю «Сузір’я», народний жіночий ансамбль «Зірниця» та ін. ] / Л. Варварук // Тульчин. край. – 2015. – 6 лют. – С. 1.

Урок історії, присвячений подвигу героїв Крут : [до Дня пам’ять Героїв Крут в Тульчинському училищі культури відбулися заходи за участі голови райдержадміністрації М. Підболячного, викладача історії ВПУ № 41 А. Кривцун, працівника ЦРБС, краєзнавця В. Вігуржинського, студентів та викладачів Тульчинського училища культури і Дитячої музичної школи. В програмі заходу прозвучала тематична поезія, патріотичні пісні, театралізовані сцени, тощо. Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Крут і загиблих воїнів АТО, які віддали життя за незалежність України] // Тульчин. край. – 2015. – 11 лют. – С. 3.

Прийми участь у фестивалі «Веселка миру» : [Всеукраїнс


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше