ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Лютий

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

Вінниця, 2015


Загальний розділ

5 лютого у Гайсинському районному Будинку культури відбулась підсумкова виробнича нарада про роботу відділу культури і туризму Гайсинської райдержадміністрації у 2014 році, за участі клубних, музейних та бібліотечних працівників. По закінченню наради працівники районного Будинку культури організували та провели літературно-музичну композицію «Краса врятує світ» за участі: народного чоловічого тріо РБК «На добро», народного фольклорного колективу «Рідня», народного інструментального ансамблю «Дивограй», народного танцювального колективу спортивно-естрадного танцю «Посмішка», соліста РБК І. Левицького У фойє Будинку культури, до заходу, організовано фотовиставку «Таланти твої Гайсинщино!».

6 лютого відбулася підсумкова нарада відділу культури та туризму Бершадської райдержадміністрації за участі голови районної державної адміністрації О. Лободовського. На початку наради присутні вшанували пам’ять загиблих в зоні АТО земляків, а також переглянули документальний фільм Р. Храновського «Герої не вмирають». У ході наради начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Н. Герасимчук проінформувала про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і туризму району у 2014 р. та основні завдання на 2015 рік. В обговоренні взяли участь: директор Бершадської кіномережі О. Писанецький, директор Баланівського сільського Будинку культури В. Клапатюк, молодший науковий співробітник районного краєзнавчого музею О. Притула, бібліотекар сільської бібліотеки с. Серединка Г. Гомеля.

12 лютого відбулася підсумкова нарада працівників галузі культури Чернівецького району. На нараду були запрошені голова райдержадміністрації О. Антонюк та заступник голови райдержадміністрації К. Николайчук. На підсумкову нараду виносилися питання звітності сектору культури Чернівецької райдержадміністрації та закладів культури районної та сільської мережі.

Сауляк, В. Про здобутки і проблеми культури : йшлося на підсумковій нараді щодо роботи галузі культури району у 2014 році : [у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбулася підсумкова нарада працівників культури району. У заході взяли участь: начальник управління культури і туризму облдержадміністрації М. Скрипник, голова РДА С. Ладан, голова районної ради Т. Кубов, керівники закладів культури району. Після доповідей та їх обговорення кращих працівників культури, сільських голів нагороджено грамотами РДА та відділу культури і туризму] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2015. – 13 лют. – С. 4.

13 лютого у Донецькому національному університеті відбулася посвята першокурсників у студенти. Урочисту церемонію, яка за 78 років існування навчального закладу, стала традиційною, довелося відтермінувати через події на Сході України. У грудні представники Клубу творчої інтелігенції Вінниччини «INTERMEZZO» взяли культурно-мистецьке шефство над Донецьким національним університетом, що діє у м. Вінниця. Чергове засідання об’єднання стало виїзним й провели його у приміщені ВУЗу в рамках урочистої церемонії посвяти першокурсників у студенти. Клуб «Інтермеццо» запропонував цікаву та змістовну програму студентам та викладачам Донецького університету, який активно входить в громадсько-суспільне життя краю. У зустрічі, яку вів президент Клубу, письменник і журналіст, заслужений працівник культури України, голова Вінницької письменницької організації М. Каменюк, взяли участь: президент Асоціації бібліотек Вінниччини Н. Морозова, місцеві письменники та артисти. В авторському виконанні прозвучала лірика дебютантів літератури: І. Шолохова, сторінки майбутньої книги «До и после счастья», А. Мартинюка, футуристично-символістські шкіци з книги «Мелодія для нот Анни» та інше; Л. Любацької, сторінки майбутньої книги «Кровообіг»; модерна лірика Л. Борозенцева. Власну пісенну лірику з циклу «Повертайтесь, лебеді, в Україну» подарувала слухачам поетеса, композитор і виконавець З. Красуляк, а відомий бард А. Сенченко виконав власні твори з нового альбому «Пісні для фронту». У виконанні студенів та директора Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, заслуженого артиста України, композитора і співака С. Городинського прозвучали музичні вітання.

 

Руда, М. «Паростки у вічність» з серця проросли : [у приміщенні Піщанської РДА відбулася презентація нової книги знаної поетеси, заслуженого працівника культури, члена Національної спілки журналістів України, вченого агронома, почесного громадянина м. Ямполя Галини Сірої «Паростки у вічність», за участі представників влади, учнів та вчителів місцевих шкіл та шанувальників поетичного слова письменниці. До заходу оформлена виставка творів Г. Сірої, де присутні мали можливість ознайомитися з творчістю письменниці та матеріалами про неї] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2015. – 18 лют. – С. 2.

Козятинщина готуватиме святкування ювілею першого Президента України : [з метою вшанування та утвердження традицій боротьби за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, засвідчення вдячності всім творцям і захисникам Української держави , виявлення поваги до унікального наукового доробку здійсненого в руслі європейської інтелектуальної традиції та у зв’язку з 150-річчям від дня народження видатного українського державного та політичного діяча Михайла Грушевського на Вінниччині у с. Сестринівка Козятинського району, де знаходиться музей Михайла Грушевського відбудуться святкові заходи] // Ніхто крім нас. – 2015. – 18 лют. – С. 3.

18 лютого у кіноконцертній залі «Плеяда» Вінницької обласної філармонії відбулося розширене засідання підсумкової колегії управління культури і туризму обласної державної адміністрації. В колегії взяли участь: начальник управління М. Скрипник, заступники начальника управління Г. Куделя та С. Гарбулінський, начальники відділів культури і туризму райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, керівники обласних закладів культури, директори районних будинків культури, бібліотек, музеїв, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, районних кіновідеомереж, керівники творчих спілок, громадських організацій, структурних підрозділів управління культури і туризму облдержадміністрації, засоби масової інформації. З доповіддю «Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і мистецтв в 2014 році та завдання на 2015 рік» виступила начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, заслужена артистка України М. Скрипник. За результатами засідання прийнято відповідну постанову, якою визначено першочергові завдання.

Бабій, О. Підсумкова нарада галузі культури району : [відбулася підсумкова нарада галузі культури Чернівецького району за 2014 рік за участю голови РДА О. Антонюка, заступника голови К. Ніколайчук, керівників закладів культури району та бібліотечних установ] / О. Бабій // Чернівец. зоря. – 2015. – 20 лют. – С. 5.

Усатюк, В. Важка дорога до Д. Нечая… : І ще: де ви, козацькі «полковники»-тиврівчани? : [на Тиврівщині на могилі Д. Нечая відбувся мітинг-вшанування за участю голови райдержадміністрації Л. Мачая, районної ради М. Бузіна, заступника начальника департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА В. Лазаренко, отамана Вінницького козацького полку ім. І. Богуна В. Воловодюка, сільських голів, представників козацтва та громадськості. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні та воїнів загиблих у зоні АТО. На кургані звучали козацькі вірші, пісні, а вихованці Школи козацького гарту ім. Д. Нечая продемонстрували бойовий танець] / В. Усатюк // Маяк. – 2015. – 27 лют. – С. 8.

«Літописець краю рідного» – під такою назвою побачила світ книга відомого жмеринського автора Володимира Горлея. До книги увійшли матеріали славетного жмеринського краєзнавця, талановитого учителя, майстра літературного слова Михайла Солоненка. Книга присвячена до 150-річчя від дня народження українського письменника М.М. Коцюбинського. Дослідженням його перебування у с. Станіславчик Михайло Солоненко присвятив багато часу та зусиль. Крім того, неоціненний його внесок і у дослідження перебування російського поета С.Я. Надсона у Носківцях, російського композитора П.І. Чайковського у Браїлові і Сьомаках, життя народного месника Устима Кармалюка. Матеріали краєзнавчих досліджень та художніх творів письменника лягли в основу книги «Літописець краю рідного».

З нагоди Дня вшанування учасників

бойових дій на території інших держав

та 26-ї річниці виведення військ колишнього

СРСР з Республіки Афганістан

5 лютого сектор журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував прес-виставку «Опалені долею», присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, який відзначається щорічно 15 лютого.

11 лютого до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва оформлено виставку-дату «Відлуння Афганістану».

12 лютого у Козятинському міському Будинку культури відбулися заходи з нагоди 26-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав за участі голови райдержадміністрації О. Оркуша, заступника голови районної ради І. Булавського, міського голови О. Гвелесіані. З нагоди свята керівництво районну та міста відзначило 10 учасників бойових дій на території інших держав почесними грамотами райдержадміністрації та міської ради за мужність та відвагу, стійкість характеру, силу духу, відданість Батьківщині. Урочистості супроводжувалися концертними номерами ансамблю військово-патріотичної пісні «Аскер» з м. Вінниці. По закінченню свята воїни-інтернаціоналісти поклали квіти та вінки до пам’ятних знаків загиблих воїнів.

Шаповал, Н. Афган-Афган, біль наших ран : [до Дня виведення військ з Афганістану у Саїнській сільській бібліотеці Чернівецького району представлено стенд про воїнів-афганців, які пройшли пекло війни. Цього дня було запрошено до бібліотеки двох воїнів-інтернаціоналістів, які проживають у селі – В. Будняк та І. Кирик, де вони зустрілися з учнями місцевої школи] / Н. Шаповал // Чернівец. зоря. – 2015. – 13 лют. – С. 5.

13 лютого в залі засідань облдержадміністрації відбулись урочистості з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У заході взяли участь: голова облдержадміністрації А. Олійник, голова обласної ради С. Свитко, голова Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Афганістані П. Кирилішин, а також ветерани – учасники бойових дій. Пам’ять про полеглих, які не повернулися з війни в Афганістані та про тих, хто віддав життя за рідну землю у наші дні, вшанували хвилиною мовчання. В рамках заходу делеговано уповноважених представників для покладання гірлянд до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані, до пам’ятного знаку Небесної Сотні та загиблим воїнам АТО. В ході урочистостей воїнів-інтернаціоналістів нагородили почесними грамотами облдержадміністрації та обласної ради, квітами та грошовими винагородами. Присутні мали змогу заслухати творчі виступи та переглянути тематичні відеоматеріали.

13 лютого у Липовецькому районному Будинку культури відбувся урок пам’яті присвячений вшануванню воїнів-афганців. У тематичному заході взяли участь: керівник апарату райдержадміністрації О. Скоцький, воїн-афганець, житель міста Липовець Г. Асаулюк, вчительський та учнівський колективи загальноосвітніх шкіл міста. Працівниками бібліотеки підготовлено виставку-інсталяцію «Афганістан – біль і мужність».

14 лютого у Бершадській дитячій музичній школі відбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У заходах взяли участь: голова районної ради М. Грабчак, перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський та міський голова М. Кольченко, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану В. Плахотнюк, військовий комісар Бершадсько –Теплицького ОРВК С. Іванюк, голова районної організації ветеранів війни і праці В. Крамар, воїни-афганці, представники управлінь, які здійснюють соціальне забезпечення даної категорії людей, молодь та громадськість міста. За мужність і відвагу, проявлені під час виконання інтернаціонального обов’язку у Республіці Афганістан, вагомий особистий внесок у патріотичне виховання молоді, активну громадську позицію та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав п’ятьох учасників нагороджено грамотами райдержадміністрації та районної ради з наданням одноразової нецільової благодійної допомоги. Воїни-афганці відвідали районний краєзнавчий музей, де розпочала роботу тематична виставка «Ціною життя». Працівниками районної бібліотеки розгорнуто тематичну книжкову виставку.

14 лютого з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Крижопільському районному Будинку культури відбулася зустріч керівництва району з ветеранами бойових дій в Афганістані та на території інших держав. Голова райдержадміністрації В. Панчук та голова районної ради А. Стратієвський вручили адресну допомогу сім’ям загиблих та померлих воїнів-афганців, інвалідам війни в Афганістані. Урочистості продовжилися тематичною концертною програмою.

15 лютого з нагоди 26-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівництво області та міста, ветерани та члени Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Афганістані та громадськість краю вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів. Під час церемонії відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих побратимів. В приміщенні Вінницької обласної філармонії відбувся обласний фестиваль військово-патріотичної та афганської пісні «Дорогами надії – 2015», де прозвучали патріотичні пісні.

 

15 лютого в Іллінецькому районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, на які були запрошені учасники бойових дій на території інших держав, члени сімей загиблих та померлих воїнів-інтернаціоналістів. Розпочався урочистий захід з вшанування пам’яті хвилиною мовчання полеглих в Республіці Афганістан та тих патріотів, які віддали життя за Україну у наші дні. Участь у заході взяли: голова районної державної адміністрації І. Булгаков та заступник голови районної ради Л. Змієвець, заступник військового комісара Іллінецького об’єднаного районного військового комісаріату М. Мочульський, голова районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) В. Білозор. Учасників бойових дій на території інших держав відзначено почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради, Іллінецького об’єднаного районного військового комісаріату, ради районної спілки ветеранів Афганістану. Завершилися урочисті заходи тематичним концертом, який підготували працівники районного Будинку культури. Мітинги-реквієми, церемонії покладання квітів до меморіальних знаків, місць поховань земляків, які не повернулися з війни в Афганістані, відбулися в селах району: Городок, Жадани, Красненьке, Леухи, Слободище.

15 лютого в Тростянецькій дитячій музичній школі відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В заході взяли участь представники райдержадміністрації Р. Заставнюк, районної ради В. Задорожний, ветерани – учасники бойових дій. Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання. В ході урочистостей учасників бойових дій Афганістану нагородили грамотами райдержадміністрації та районної ради. По завершенню урочистої частини відбувся тематичний концерт.

15 лютого з нагоди 26-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відділ обслуговування Тростянецької центральної районної бібліотеки для дорослих представив для користувачів тематичний перегляд літератури «Афганістан – це і наш біль». До уваги читачів документальна і художня література на сторінках якої висвітлені історичні події, поезія, листи, спогади солдат і офіцерів, які пройшли Афганістан, які повернулись і які навічно залишились героями Афганської війни.

15 лютого з нагоди 26-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Хмільницький районній дитячій бібліотеці відбулася година мужності «Афганістан: біль і пам’ять».

15 лютого у Веселівському сільському клубі Теплицького району відбувся «круглий стіл» за участі учнів 10-го класу місцевої школи та колишніх учасників бойових дій в Афганістані А. Кибальчуком та А. Бондурівським. Під час заходу старшокласники слухали розповіді афганців про ті трагічні сторінки історії, задавали запитання та читали тематичні вірші. До заходу організовано тематичну виставку.

15 лютого у м. Тульчин відбулися районні урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану. У заходах взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації В. Побережник, голова районної ради О. Авраменко, заступник міського голови О. Овчарук, голова районної організації Спілки ветеранів Афганістану О. Гордійчук, активісти цієї громадської організації, рідні загиблих та померлих афганців, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної та міської рад, громадсько-політичних формувань, делегації державних установ, представники районних ЗМІ та ін. До уваги учасників зібрання відбувся тематичний концерт, підготовлений працівниками культури району.

Дудко, С. Афганістан… те, що болить : [під такою назвою в приміщенні Чернівецької райдержадміністрації відбулася бібліографічна виставка присвячена 26-й річниці виведення військ з Афганістану. В актовій залі прозвучали пісні, вірші та спогади про страшне лихоліття у виконанні працівників районного Будинку культури] / С. Дудко // Чернівец. зоря. – 2015. – 20 лют. – С. 3.

Мітинг-реквієм: [15 лютого з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у райцентрі біля пам’ятника воїнам-афганцям відбувся мітинг-реквієм. Перед його учасниками виступили голова районної державної адміністрації М. Попов і голова районної ради В. Павельський] //Шаргородщина. – 2015. – 20 лют. – С.2.

Панасюк, Т. У війни одне обличчя : [на базі Могилів-Подільського краєзнавчого музею спільно з бібліотекою сімейного читання відбувся захід «У війни одне обличчя» присвячений подіям в Афганістані. В ході заходу прозвучали вірші присвячені темі війни в Афганістані, відбулася презентація книги про Афганістан А. Крижанівської. Завершився захід виступом директора музею С. Вікторович, яка подякувала усім учасникам заходу та закликала до єдності] / Т. Панасюк // Краяни. – 2015. – 26 лют. – С. 4.

З нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності

та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

2 лютого у відділі наукової інформації та бібліографії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано книжкову виставку «Герої не вмирають: в пам’ять про загиблих на Майдані», приурочену вшануванню пам’яті загиблих учасників Євромайдану у лютому 2014 р. та тематична добірка віршів сучасних українських поетів «Герої не вмирають».

 

Парасунько, О. «Їм у віках судилося безсмертя…» : [під таким гаслом у Могилів-Подільській гімназії відбулися літературні читання, приурочені пам’яті загиблих на Майдані та в зоні проведення АТО. Учні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та воїнів, що загинули у зоні АТО та зачитали власні вірші присвячені їм] / О. Парасунько // Краяни. – 2015. – 12 лют. – С. 4.

16 лютого працівники бібліотеки села Кивачівки Теплицького району підготували фотоілюстративну виставку-розповідь «Ми пам’ятаємо. Слава героям». Також для учнів 6-11 класів місцевої школи продемонстровано відеоролик «Небесна Сотня. Десяток юних ангелів».

17 лютого до Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у вестибулі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва розгорнуто виставку «Дні, що змінили історію». Представлені книги, журнальні публікації, фотоматеріали розповідають про подвиг людей, які змогли встати, розправивши плечі і голосно сказати: «Я не згоден!».

19 лютого на честь Героїв Небесної Сотні, за ініціативи Студпарламенту Вінниччини, вінницькі студенти організували марш. На акцію вийшли студенти всіх державних університетів міста – медичного, педагогічного, політехнічного, аграрного та торгово-економічного. Долучилися до акції й студенти Донецького національного університету. Молодь з плакатами, українською символікою та смолоскипами рушили від своїх університетів до пам’ятника Героям Майдану у центральному сквері міста, дорогою скандували «Герої не вмирають». Біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні виступили організатори акції – висловлювали співчуття за загиблими на Майдані та у війні на Сході. Учасники виклали з лампадок напис «Герої Небесної Сотні» та тризуб. Закінчилася акція хвилиною мовчання та загальним виконанням Гімну України.

19 лютого з нагоди роковин трагічних подій на Майдані, у зв’язку з кривавими подіями, що точаться на Сході України в кімнаті-музеї Томашпільського районного Будинку дитячої творчості відбулося відкриття нової експозиції «Я єсть народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була». Підготували експозицію директор кімнати-музею на громадських засадах В. Нагірняк та директор БДТ М. Олійник. У відкритті експозиції взяли участь: народний депутат України І. Спориш, заступник голови райдержадміністрації Д. Коритчук, заступник голови районної ради В. Залюбівська, учителі місцевої школи, учасники АТО Є. П’єцух та І. Лущак, працівники відділу освіти.

19 лютого у Теплицькій центральній районній бібліотеці районного Будинку культури відбувся захід за участю учнів аграрного ліцею з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Бібліотекарі ЦРБ розповіли присутнім про трагічні події на Майдані, який став символом боротьби за свободу й оновлення. Розповідь супроводжували кадри з відеоролика подій на Майдані та пісні у запису. До заходу оформлено перегляд літератури «Сто хвилин пам’яті». По завершенню присутні поклали квіти до пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні.

20 лютого символічний мітинг-реквієм з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні зібрав на площі Європейській у м. Вінниця керівників області та міста, представників релігійних конфесій, структурних підрозділів облдержадміністрації, трудових та творчих колективів міста. Під час заходу члени Ради Церков та релігійних організацій області звершили заупокійну молитву за загиблими Героями Небесної Сотні і в зоні проведення АТО та молитву за мир в Україні. У знак скорботи усі присутні вшанували пам’ять полеглих у боротьбі за Українську державу хвилиною мовчання. На честь загиблих пролунали рушничні залпи. Учасники мітингу-реквієму поклали квіти та вінки до пам’ятного знаку Небесній Сотні та Героям АТО.

20 лютого в рамках проведення заходів з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у Крижопільській СЗШ І-ІІІ ст. №2 відбулось відкриття меморіальної дошки на честь Олександра Савченка, який загинув влітку минулого року в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України. Так учительський та учнівський колективи вирішили вшанувати пам’ять про колишнього випускника цього навчального закладу. У відкритті взяли участь: голова райдержадміністрації В. Панчук, голова районної ради А. Стратієвський, батьки загиблого героя, представники військового комісаріату, громадськість селища та району.

20 лютого з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні відділ обслуговування Тростянецької центральної районної бібліотеки представив прем’єру книги Антіна Мухарського «Майдан. (Р)еволюція духу». Книга розрахована на коло читачів, яким цікава контраверсійна точка зору на українську історію, політику і культуру.

20 лютого в Іллінецькій центральній районній бібліотеці відбулася веб-година пам’яті «А сотню вже зустріли небеса...» з переглядом фільму «Зима, що нас змінила. Небесна Сотня». До річниці трагічних подій на Майдані у бібліотеці організовано виставку публікацій «Історії ж бо пишуть на столі. Ми ж пишем кров’ю на своїй землі».

20 лютого в Іллінецькому районному Будинку культури відбувся вечір-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні під назвою «Герої не вмирають». Подвиг учасників Революції Гідності та пам’ять Героїв Небесної Сотні прийшли вшанувати учасники Євромайдану, представники трудових колективів організацій, установ, небайдужі жителі міста. Працівники Іллінецької центральної бібліотеки у фойє Будинку культури оформили виставку періодичних видань «Події, які нас змінили». Вечір-реквієм розпочався спільним виконанням Гімну України та вшануванням пам’яті Героїв Небесної Сотні, патріотів України, які загинули в АТО хвилиною мовчання.

20 лютого у приміщенні Шаргородської РДА на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської громадянської національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищали ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє проведена акція пам’яті. У заході взяли участь голова Шаргородської РДА М. Попов та голова районної ради В. Павельський. В ході заходу присутні переглянули документальний фільм «Коктейлі Грушевського» та вшанували пам’ять хвилиною мовчання загиблих учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні.

20 лютого у рамках вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у Ямпільській центральній районній бібліотеці проведено ряд заходів, зокрема: в читальній залі бібліотеки організована виставка-огляд «Пам’яті Небесної Сотні» та відбулася година-реквієм «Небесна Сотне, ви тепер святі». Учні читали патріотичні вірші та вірші присвячені пам’яті Героїв Небесної Сотні. Під час заходу прозвучали пісні «Мамо не плач, я повернуся весною», «Плине кача по тисині», «Мальви», «Боже, я молюсь за Україну» та ін.

20 лютого у Березівській сільській бібліотеці Чернівецького району до річниці Революції Гідності оформлено куточок «Слава Героям Небесної Сотні» та проведено урок пам’яті «Герої не вмирають». Протягом заходу учасники читали патріотичні вірші, виконували пісні та вшанували пам’ять борців за волю, незалежність та територіальну цілісність країни хвилиною мовчання.

20 лютого у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбувся мітинг-реквієм в пам’ять за загиблими Героями Небесної Сотні. В картинній галереї оформлено документальну фото-експозицію Героїв Небесної Сотні. Учасники мітингу молитвою та хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та українських військових, які загинули на Сході України. У мітингу взяли участь: голова районної державної адміністрації С. Ладан, голова районної ради Т. Кубов, Мурованокуриловецький селищний голова Г. Цибульська.

Герої на малюнках школярів : [найкращі малюнки школярів присвячені Героям Небесної Сотні представлені на виставці у Калинівському районному Будинку культури та під час віче на центральній площі міста] // Прапор перемоги. – 2015. – 24 лют. – С. 1.

Реквієм-вистава «Небесна Сотня» : [у Козятинському Будинку культури відбулася вистава-реквієм «Небесна Сотня». Під час заходу бажаючі мали можливість долучитися до благодійного збору коштів  козятинському бійцю В. Шевцову] // Ніхто крім нас. – 2015. – 25 лют. – С. 4.

Ліщинська, С. День Героїв Небесної Сотні : [у сільській бібліотеці с. Сокіл Чернівецького району відбувся захід з вшанування Героїв Небесної Сотні. Учасники зустрічі переглянули матеріали на стенді за темами: «Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні», «Пам’ять єднає», «В єдності сила» та відео добірку присвячену пам’яті Героїв Небесної Сотні. Протягом заходу лунали патріотичні вірші та пісні у запису] / С. Ліщинська // Чернівец. зоря. – 2015. – 27 лют. – С. 4.

В усіх районах Вінницької області відбулися заходи з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні за участі голів райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, начальників відділів, структурних підрозділів РДА та міських рад, учнів навчальних закладів, педагогічних колективів, духовенства, громадськості району та міста.

Бібліотеки Вінниччини

2-6 лютого у приміщенні Теплицької центральної районної бібліотеки представлена обласна мобільна фотовиставка «Я пишаюсь. Я – батько!» до Всенародного дня батька. Захід спрямований на популяризацію сімейних цінностей та відповідального батьківства, підвищення престижу сім’ї, посилення орієнтацій на шлюб. Прекрасні моменти сімейного життя відображені на світлинах мобільної фотовиставки в змозі привернути увагу до виховання дітей на партнерських засадах і сприятимуть підняттю авторитету батьківства.

2 лютого Чернівецькою районною бібліотекою для дітей проведено літературну подорож по творчості В. Нестайка «Неповторна Країна Дитинства створена В. Нестайком» присвячена 85-й річниці від дня народження письменника. Працівники бібліотеки ознайомили дітей з творами дитячого українського письменника і казкаря.

Слободянюк, Г. Бібліотечна планета : [у Піщанській районній бібліотеці для дітей відбувся захід присвячений 85-річчю від дня народження видатного дитячого письменника Всеволода Нестайка. Учні ознайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника, збірками його творів та переглянули художній фільм «Тореадори з Васюківки»] / Г. Слободянюк // Піщан. вісті. – 2015. – 6 лют. – С. 4.

Ткачук, Т. В читацький всесвіт світлий крок : [під такою назвою Сказинецькою сільською бібліотекою Могилів-Подільського району проведено бібліотечний захід присвячений 85-річчю від дня народження дитячого письменника Всеволода Нестайка за участі школярів середніх класів місцевої школи. Учні ознайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника, збірками його творів, взяли участь у вікторинах та конкурсах на знання творчості письменника. До заходу працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Сонячний казкар»] / Т. Ткачук // Слово Придністров’я. – 2015. – 6 лют. – С. 8.

Якимцева, Т. Екскурсія до Лучинецької бібліотеки : [до Лучинецької сільської бібліотеки Мурованокуриловецького району завітали учні молодших класів місцевої школи на екскурсію. У бібліотеці діти ознайомилися з матеріалами краєзнавчого куточка «Благословенна земля моя Вінниччина», де представлена література про рідний край та книги письменників-земляків. Бібліотекар Т. Якімцева ознайомила учнів з правилами поведінки у бібліотеці та з новою літературою, що надійшла до бібліотеки] / Т. Якімцева // Наше Придністров’я. – 2015. – 6 лют. – С. 5.

Козовіта, І. [Книжково-ілюстративна-виставка «Є в серці ти єдиний, мій рідний краю»] : [з нагоди 470-річчя заснування міста Гайсин в центральній районній бібліотеці організовано книжково-ілюстративну-виставку «Є в серці ти єдиний, мій рідний краю», на якій представлено матеріали з історії міста, його розвитку у різні періоди, про відомих людей] / І. Козовіта // Трибуна праці. – 2015. – 10 лют. – С. 4.

Осьмірко, Л. Подорож до країни книги і казки : [здійснили вихованці Кордицівського ДНЗ «Веселка», вперше переступивши поріг сільської бібліотеки. Бібліотекар провела дітям цікаву екскурсію, ознайомила з правилами поводження у бібліотеці, розповіла про письменників-земляків, тощо] / Л. Осьмірко // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 12 лют. – С. 7.

Катеринич, Л. Щоб пам’ятали : [у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся вечір пам’яті «Збудуймо пам’яті незаснучий собор», присвячений вшануванню пам’яті земляка, воїна-прикордонника старшого сержанта О. Глущака, який загинув захищаючі державні кордони на сході України. У заході взяли участь рідні загиблого, товариші по службі, друзі] / Л. Катеринчак // Слово Придністров’я. – 2015. – 13 лют. – С. 5.

Маршук, Ю. «Майстриня слова і числа» : [під такою назвою у читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація збірки поетеси Р. Руденко «Слово в одежині». Розпочався захід з презентації про життя і творчість, яку підготувала авторка. З творчим доробком письменниці ознайомила присутніх провідний бібліотекар Н. Сидоренко. У заході взяли участь заступник голови районної ради В. Бондаренко, директор бібліотеки Л. Білодід, колеги по освітянській ниві, рідні. Від працівників та учнів дитячої музичної школи ім. Р Скалецького прозвучали музичні вітання] / Ю. Маршук // Бершад. край. – 2015. – 13 лют. – С. 5.

Сидоренко, Н. Персональна виставка Юлії та Олесі : [у читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація малюнків учениць місцевих шкіл Ю. Петей та О. Ланецької. Персональна виставка творчості юних художниць засвідчує своєрідне їх світосприйняття та графічне бачення навколишнього світу. Можливість передати думки на папір дівчатам допомагає навчання на відділі образотворчого мистецтва Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького] / Н. Сидоренко // Бершад. край. – 2015. – 13 лют. – С. 3.

13 лютого до Дня Святого Валентина в Гайсинській районній бібліотеці для дітей відбувся вечір ліричного настрою «Під знаком Купідона». Гостями бібліотеки були учні 10-го класу місцевої школи-ліцею. Ведучі заходу Н. Лопатюк та А. Онофрійчук провели е


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше