ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Лютий

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

Вінниця, 2015


Загальний розділ

5 лютого у Гайсинському районному Будинку культури відбулась підсумкова виробнича нарада про роботу відділу культури і туризму Гайсинської райдержадміністрації у 2014 році, за участі клубних, музейних та бібліотечних працівників. По закінченню наради працівники районного Будинку культури організували та провели літературно-музичну композицію «Краса врятує світ» за участі: народного чоловічого тріо РБК «На добро», народного фольклорного колективу «Рідня», народного інструментального ансамблю «Дивограй», народного танцювального колективу спортивно-естрадного танцю «Посмішка», соліста РБК І. Левицького У фойє Будинку культури, до заходу, організовано фотовиставку «Таланти твої Гайсинщино!».

6 лютого відбулася підсумкова нарада відділу культури та туризму Бершадської райдержадміністрації за участі голови районної державної адміністрації О. Лободовського. На початку наради присутні вшанували пам’ять загиблих в зоні АТО земляків, а також переглянули документальний фільм Р. Храновського «Герої не вмирають». У ході наради начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Н. Герасимчук проінформувала про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і туризму району у 2014 р. та основні завдання на 2015 рік. В обговоренні взяли участь: директор Бершадської кіномережі О. Писанецький, директор Баланівського сільського Будинку культури В. Клапатюк, молодший науковий співробітник районного краєзнавчого музею О. Притула, бібліотекар сільської бібліотеки с. Серединка Г. Гомеля.

12 лютого відбулася підсумкова нарада працівників галузі культури Чернівецького району. На нараду були запрошені голова райдержадміністрації О. Антонюк та заступник голови райдержадміністрації К. Николайчук. На підсумкову нараду виносилися питання звітності сектору культури Чернівецької райдержадміністрації та закладів культури районної та сільської мережі.

Сауляк, В. Про здобутки і проблеми культури : йшлося на підсумковій нараді щодо роботи галузі культури району у 2014 році : [у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбулася підсумкова нарада працівників культури району. У заході взяли участь: начальник управління культури і туризму облдержадміністрації М. Скрипник, голова РДА С. Ладан, голова районної ради Т. Кубов, керівники закладів культури району. Після доповідей та їх обговорення кращих працівників культури, сільських голів нагороджено грамотами РДА та відділу культури і туризму] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2015. – 13 лют. – С. 4.

13 лютого у Донецькому національному університеті відбулася посвята першокурсників у студенти. Урочисту церемонію, яка за 78 років існування навчального закладу, стала традиційною, довелося відтермінувати через події на Сході України. У грудні представники Клубу творчої інтелігенції Вінниччини «INTERMEZZO» взяли культурно-мистецьке шефство над Донецьким національним університетом, що діє у м. Вінниця. Чергове засідання об’єднання стало виїзним й провели його у приміщені ВУЗу в рамках урочистої церемонії посвяти першокурсників у студенти. Клуб «Інтермеццо» запропонував цікаву та змістовну програму студентам та викладачам Донецького університету, який активно входить в громадсько-суспільне життя краю. У зустрічі, яку вів президент Клубу, письменник і журналіст, заслужений працівник культури України, голова Вінницької письменницької організації М. Каменюк, взяли участь: президент Асоціації бібліотек Вінниччини Н. Морозова, місцеві письменники та артисти. В авторському виконанні прозвучала лірика дебютантів літератури: І. Шолохова, сторінки майбутньої книги «До и после счастья», А. Мартинюка, футуристично-символістські шкіци з книги «Мелодія для нот Анни» та інше; Л. Любацької, сторінки майбутньої книги «Кровообіг»; модерна лірика Л. Борозенцева. Власну пісенну лірику з циклу «Повертайтесь, лебеді, в Україну» подарувала слухачам поетеса, композитор і виконавець З. Красуляк, а відомий бард А. Сенченко виконав власні твори з нового альбому «Пісні для фронту». У виконанні студенів та директора Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, заслуженого артиста України, композитора і співака С. Городинського прозвучали музичні вітання.

 

Руда, М. «Паростки у вічність» з серця проросли : [у приміщенні Піщанської РДА відбулася презентація нової книги знаної поетеси, заслуженого працівника культури, члена Національної спілки журналістів України, вченого агронома, почесного громадянина м. Ямполя Галини Сірої «Паростки у вічність», за участі представників влади, учнів та вчителів місцевих шкіл та шанувальників поетичного слова письменниці. До заходу оформлена виставка творів Г. Сірої, де присутні мали можливість ознайомитися з творчістю письменниці та матеріалами про неї] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2015. – 18 лют. – С. 2.

Козятинщина готуватиме святкування ювілею першого Президента України : [з метою вшанування та утвердження традицій боротьби за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, засвідчення вдячності всім творцям і захисникам Української держави , виявлення поваги до унікального наукового доробку здійсненого в руслі європейської інтелектуальної традиції та у зв’язку з 150-річчям від дня народження видатного українського державного та політичного діяча Михайла Грушевського на Вінниччині у с. Сестринівка Козятинського району, де знаходиться музей Михайла Грушевського відбудуться святкові заходи] // Ніхто крім нас. – 2015. – 18 лют. – С. 3.

18 лютого у кіноконцертній залі «Плеяда» Вінницької обласної філармонії відбулося розширене засідання підсумкової колегії управління культури і туризму обласної державної адміністрації. В колегії взяли участь: начальник управління М. Скрипник, заступники начальника управління Г. Куделя та С. Гарбулінський, начальники відділів культури і туризму райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, керівники обласних закладів культури, директори районних будинків культури, бібліотек, музеїв, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, районних кіновідеомереж, керівники творчих спілок, громадських організацій, структурних підрозділів управління культури і туризму облдержадміністрації, засоби масової інформації. З доповіддю «Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і мистецтв в 2014 році та завдання на 2015 рік» виступила начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, заслужена артистка України М. Скрипник. За результатами засідання прийнято відповідну постанову, якою визначено першочергові завдання.

Бабій, О. Підсумкова нарада галузі культури району : [відбулася підсумкова нарада галузі культури Чернівецького району за 2014 рік за участю голови РДА О. Антонюка, заступника голови К. Ніколайчук, керівників закладів культури району та бібліотечних установ] / О. Бабій // Чернівец. зоря. – 2015. – 20 лют. – С. 5.

Усатюк, В. Важка дорога до Д. Нечая… : І ще: де ви, козацькі «полковники»-тиврівчани? : [на Тиврівщині на могилі Д. Нечая відбувся мітинг-вшанування за участю голови райдержадміністрації Л. Мачая, районної ради М. Бузіна, заступника начальника департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА В. Лазаренко, отамана Вінницького козацького полку ім. І. Богуна В. Воловодюка, сільських голів, представників козацтва та громадськості. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні та воїнів загиблих у зоні АТО. На кургані звучали козацькі вірші, пісні, а вихованці Школи козацького гарту ім. Д. Нечая продемонстрували бойовий танець] / В. Усатюк // Маяк. – 2015. – 27 лют. – С. 8.

«Літописець краю рідного» – під такою назвою побачила світ книга відомого жмеринського автора Володимира Горлея. До книги увійшли матеріали славетного жмеринського краєзнавця, талановитого учителя, майстра літературного слова Михайла Солоненка. Книга присвячена до 150-річчя від дня народження українського письменника М.М. Коцюбинського. Дослідженням його перебування у с. Станіславчик Михайло Солоненко присвятив багато часу та зусиль. Крім того, неоціненний його внесок і у дослідження перебування російського поета С.Я. Надсона у Носківцях, російського композитора П.І. Чайковського у Браїлові і Сьомаках, життя народного месника Устима Кармалюка. Матеріали краєзнавчих досліджень та художніх творів письменника лягли в основу книги «Літописець краю рідного».

З нагоди Дня вшанування учасників

бойових дій на території інших держав

та 26-ї річниці виведення військ колишнього

СРСР з Республіки Афганістан

5 лютого сектор журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував прес-виставку «Опалені долею», присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, який відзначається щорічно 15 лютого.

11 лютого до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва оформлено виставку-дату «Відлуння Афганістану».

12 лютого у Козятинському міському Будинку культури відбулися заходи з нагоди 26-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав за участі голови райдержадміністрації О. Оркуша, заступника голови районної ради І. Булавського, міського голови О. Гвелесіані. З нагоди свята керівництво районну та міста відзначило 10 учасників бойових дій на території інших держав почесними грамотами райдержадміністрації та міської ради за мужність та відвагу, стійкість характеру, силу духу, відданість Батьківщині. Урочистості супроводжувалися концертними номерами ансамблю військово-патріотичної пісні «Аскер» з м. Вінниці. По закінченню свята воїни-інтернаціоналісти поклали квіти та вінки до пам’ятних знаків загиблих воїнів.

Шаповал, Н. Афган-Афган, біль наших ран : [до Дня виведення військ з Афганістану у Саїнській сільській бібліотеці Чернівецького району представлено стенд про воїнів-афганців, які пройшли пекло війни. Цього дня було запрошено до бібліотеки двох воїнів-інтернаціоналістів, які проживають у селі – В. Будняк та І. Кирик, де вони зустрілися з учнями місцевої школи] / Н. Шаповал // Чернівец. зоря. – 2015. – 13 лют. – С. 5.

13 лютого в залі засідань облдержадміністрації відбулись урочистості з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У заході взяли участь: голова облдержадміністрації А. Олійник, голова обласної ради С. Свитко, голова Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Афганістані П. Кирилішин, а також ветерани – учасники бойових дій. Пам’ять про полеглих, які не повернулися з війни в Афганістані та про тих, хто віддав життя за рідну землю у наші дні, вшанували хвилиною мовчання. В рамках заходу делеговано уповноважених представників для покладання гірлянд до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані, до пам’ятного знаку Небесної Сотні та загиблим воїнам АТО. В ході урочистостей воїнів-інтернаціоналістів нагородили почесними грамотами облдержадміністрації та обласної ради, квітами та грошовими винагородами. Присутні мали змогу заслухати творчі виступи та переглянути тематичні відеоматеріали.

13 лютого у Липовецькому районному Будинку культури відбувся урок пам’яті присвячений вшануванню воїнів-афганців. У тематичному заході взяли участь: керівник апарату райдержадміністрації О. Скоцький, воїн-афганець, житель міста Липовець Г. Асаулюк, вчительський та учнівський колективи загальноосвітніх шкіл міста. Працівниками бібліотеки підготовлено виставку-інсталяцію «Афганістан – біль і мужність».

14 лютого у Бершадській дитячій музичній школі відбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У заходах взяли участь: голова районної ради М. Грабчак, перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський та міський голова М. Кольченко, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану В. Плахотнюк, військовий комісар Бершадсько –Теплицького ОРВК С. Іванюк, голова районної організації ветеранів війни і праці В. Крамар, воїни-афганці, представники управлінь, які здійснюють соціальне забезпечення даної категорії людей, молодь та громадськість міста. За мужність і відвагу, проявлені під час виконання інтернаціонального обов’язку у Республіці Афганістан, вагомий особистий внесок у патріотичне виховання молоді, активну громадську позицію та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав п’ятьох учасників нагороджено грамотами райдержадміністрації та районної ради з наданням одноразової нецільової благодійної допомоги. Воїни-афганці відвідали районний краєзнавчий музей, де розпочала роботу тематична виставка «Ціною життя». Працівниками районної бібліотеки розгорнуто тематичну книжкову виставку.

14 лютого з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Крижопільському районному Будинку культури відбулася зустріч керівництва району з ветеранами бойових дій в Афганістані та на території інших держав. Голова райдержадміністрації В. Панчук та голова районної ради А. Стратієвський вручили адресну допомогу сім’ям загиблих та померлих воїнів-афганців, інвалідам війни в Афганістані. Урочистості продовжилися тематичною концертною програмою.

15 лютого з нагоди 26-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівництво області та міста, ветерани та члени Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Афганістані та громадськість краю вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів. Під час церемонії відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих побратимів. В приміщенні Вінницької обласної філармонії відбувся обласний фестиваль військово-патріотичної та афганської пісні «Дорогами надії – 2015», де прозвучали патріотичні пісні.

 

15 лютого в Іллінецькому районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, на які були запрошені учасники бойових дій на території інших держав, члени сімей загиблих та померлих воїнів-інтернаціоналістів. Розпочався урочистий захід з вшанування пам’яті хвилиною мовчання полеглих в Республіці Афганістан та тих патріотів, які віддали життя за Україну у наші дні. Участь у заході взяли: голова районної державної адміністрації І. Булгаков та заступник голови районної ради Л. Змієвець, заступник військового комісара Іллінецького об’єднаного районного військового комісаріату М. Мочульський, голова районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) В. Білозор. Учасників бойових дій на території інших держав відзначено почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради, Іллінецького об’єднаного районного військового комісаріату, ради районної спілки ветеранів Афганістану. Завершилися урочисті заходи тематичним концертом, який підготували працівники районного Будинку культури. Мітинги-реквієми, церемонії покладання квітів до меморіальних знаків, місць поховань земляків, які не повернулися з війни в Афганістані, відбулися в селах району: Городок, Жадани, Красненьке, Леухи, Слободище.

15 лютого в Тростянецькій дитячій музичній школі відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В заході взяли участь представники райдержадміністрації Р. Заставнюк, районної ради В. Задорожний, ветерани – учасники бойових дій. Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання. В ході урочистостей учасників бойових дій Афганістану нагородили грамотами райдержадміністрації та районної ради. По завершенню урочистої частини відбувся тематичний концерт.

15 лютого з нагоди 26-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відділ обслуговування Тростянецької центральної районної бібліотеки для дорослих представив для користувачів тематичний перегляд літератури «Афганістан – це і наш біль». До уваги читачів документальна і художня література на сторінках якої висвітлені історичні події, поезія, листи, спогади солдат і офіцерів, які пройшли Афганістан, які повернулись і які навічно залишились героями Афганської війни.

15 лютого з нагоди 26-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Хмільницький районній дитячій бібліотеці відбулася година мужності «Афганістан: біль і пам’ять».

15 лютого у Веселівському сільському клубі Теплицького району відбувся «круглий стіл» за участі учнів 10-го класу місцевої школи та колишніх учасників бойових дій в Афганістані А. Кибальчуком та А. Бондурівським. Під час заходу старшокласники слухали розповіді афганців про ті трагічні сторінки історії, задавали запитання та читали тематичні вірші. До заходу організовано тематичну виставку.

15 лютого у м. Тульчин відбулися районні урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану. У заходах взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації В. Побережник, голова районної ради О. Авраменко, заступник міського голови О. Овчарук, голова районної організації Спілки ветеранів Афганістану О. Гордійчук, активісти цієї громадської організації, рідні загиблих та померлих афганців, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної та міської рад, громадсько-політичних формувань, делегації державних установ, представники районних ЗМІ та ін. До уваги учасників зібрання відбувся тематичний концерт, підготовлений працівниками культури району.

Дудко, С. Афганістан… те, що болить : [під такою назвою в приміщенні Чернівецької райдержадміністрації відбулася бібліографічна виставка присвячена 26-й річниці виведення військ з Афганістану. В актовій залі прозвучали пісні, вірші та спогади про страшне лихоліття у виконанні працівників районного Будинку культури] / С. Дудко // Чернівец. зоря. – 2015. – 20 лют. – С. 3.

Мітинг-реквієм: [15 лютого з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у райцентрі біля пам’ятника воїнам-афганцям відбувся мітинг-реквієм. Перед його учасниками виступили голова районної державної адміністрації М. Попов і голова районної ради В. Павельський] //Шаргородщина. – 2015. – 20 лют. – С.2.

Панасюк, Т. У війни одне обличчя : [на базі Могилів-Подільського краєзнавчого музею спільно з бібліотекою сімейного читання відбувся захід «У війни одне обличчя» присвячений подіям в Афганістані. В ході заходу прозвучали вірші присвячені темі війни в Афганістані, відбулася презентація книги про Афганістан А. Крижанівської. Завершився захід виступом директора музею С. Вікторович, яка подякувала усім учасникам заходу та закликала до єдності] / Т. Панасюк // Краяни. – 2015. – 26 лют. – С. 4.

З нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності

та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

2 лютого у відділі наукової інформації та бібліографії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано книжкову виставку «Герої не вмирають: в пам’ять про загиблих на Майдані», приурочену вшануванню пам’яті загиблих учасників Євромайдану у лютому 2014 р. та тематична добірка віршів сучасних українських поетів «Герої не вмирають».

 

Парасунько, О. «Їм у віках судилося безсмертя…» : [під таким гаслом у Могилів-Подільській гімназії відбулися літературні читання, приурочені пам’яті загиблих на Майдані та в зоні проведення АТО. Учні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та воїнів, що загинули у зоні АТО та зачитали власні вірші присвячені їм] / О. Парасунько // Краяни. – 2015. – 12 лют. – С. 4.

16 лютого працівники бібліотеки села Кивачівки Теплицького району підготували фотоілюстративну виставку-розповідь «Ми пам’ятаємо. Слава героям». Також для учнів 6-11 класів місцевої школи продемонстровано відеоролик «Небесна Сотня. Десяток юних ангелів».

17 лютого до Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у вестибулі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва розгорнуто виставку «Дні, що змінили історію». Представлені книги, журнальні публікації, фотоматеріали розповідають про подвиг людей, які змогли встати, розправивши плечі і голосно сказати: «Я не згоден!».

19 лютого на честь Героїв Небесної Сотні, за ініціативи Студпарламенту Вінниччини, вінницькі студенти організували марш. На акцію вийшли студенти всіх державних університетів міста – медичного, педагогічного, політехнічного, аграрного та торгово-економічного. Долучилися до акції й студенти Донецького національного університету. Молодь з плакатами, українською символікою та смолоскипами рушили від своїх університетів до пам’ятника Героям Майдану у центральному сквері міста, дорогою скандували «Герої не вмирають». Біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні виступили організатори акції – висловлювали співчуття за загиблими на Майдані та у війні на Сході. Учасники виклали з лампадок напис «Герої Небесної Сотні» та тризуб. Закінчилася акція хвилиною мовчання та загальним виконанням Гімну України.

19 лютого з нагоди роковин трагічних подій на Майдані, у зв’язку з кривавими подіями, що точаться на Сході України в кімнаті-музеї Томашпільського районного Будинку дитячої творчості відбулося відкриття нової експозиції «Я єсть народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була». Підготували експозицію директор кімнати-музею на громадських засадах В. Нагірняк та директор БДТ М. Олійник. У відкритті експозиції взяли участь: народний депутат України І. Спориш, заступник голови райдержадміністрації Д. Коритчук, заступник голови районної ради В. Залюбівська, учителі місцевої школи, учасники АТО Є. П’єцух та І. Лущак, працівники відділу освіти.

19 лютого у Теплицькій центральній районній бібліотеці районного Будинку культури відбувся захід за участю учнів аграрного ліцею з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Бібліотекарі ЦРБ розповіли присутнім про трагічні події на Майдані, який став символом боротьби за свободу й оновлення. Розповідь супроводжували кадри з відеоролика подій на Майдані та пісні у запису. До заходу оформлено перегляд літератури «Сто хвилин пам’яті». По завершенню присутні поклали квіти до пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні.

20 лютого символічний мітинг-реквієм з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні зібрав на площі Європейській у м. Вінниця керівників області та міста, представників релігійних конфесій, структурних підрозділів облдержадміністрації, трудових та творчих колективів міста. Під час заходу члени Ради Церков та релігійних організацій області звершили заупокійну молитву за загиблими Героями Небесної Сотні і в зоні проведення АТО та молитву за мир в Україні. У знак скорботи усі присутні вшанували пам’ять полеглих у боротьбі за Українську державу хвилиною мовчання. На честь загиблих пролунали рушничні залпи. Учасники мітингу-реквієму поклали квіти та вінки до пам’ятного знаку Небесній Сотні та Героям АТО.

20 лютого в рамках проведення заходів з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у Крижопільській СЗШ І-ІІІ ст. №2 відбулось відкриття меморіальної дошки на честь Олександра Савченка, який загинув влітку минулого року в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України. Так учительський та учнівський колективи вирішили вшанувати пам’ять про колишнього випускника цього навчального закладу. У відкритті взяли участь: голова райдержадміністрації В. Панчук, голова районної ради А. Стратієвський, батьки загиблого героя, представники військового комісаріату, громадськість селища та району.

20 лютого з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні відділ обслуговування Тростянецької центральної районної бібліотеки представив прем’єру книги Антіна Мухарського «Майдан. (Р)еволюція духу». Книга розрахована на коло читачів, яким цікава контраверсійна точка зору на українську історію, політику і культуру.

20 лютого в Іллінецькій центральній районній бібліотеці відбулася веб-година пам’яті «А сотню вже зустріли небеса...» з переглядом фільму «Зима, що нас змінила. Небесна Сотня». До річниці трагічних подій на Майдані у бібліотеці організовано виставку публікацій «Історії ж бо пишуть на столі. Ми ж пишем кров’ю на своїй землі».

20 лютого в Іллінецькому районному Будинку культури відбувся вечір-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні під назвою «Герої не вмирають». Подвиг учасників Революції Гідності та пам’ять Героїв Небесної Сотні прийшли вшанувати учасники Євромайдану, представники трудових колективів організацій, установ, небайдужі жителі міста. Працівники Іллінецької центральної бібліотеки у фойє Будинку культури оформили виставку періодичних видань «Події, які нас змінили». Вечір-реквієм розпочався спільним виконанням Гімну України та вшануванням пам’яті Героїв Небесної Сотні, патріотів України, які загинули в АТО хвилиною мовчання.

20 лютого у приміщенні Шаргородської РДА на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської громадянської національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищали ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє проведена акція пам’яті. У заході взяли участь голова Шаргородської РДА М. Попов та голова районної ради В. Павельський. В ході заходу присутні переглянули документальний фільм «Коктейлі Грушевського» та вшанували пам’ять хвилиною мовчання загиблих учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні.

20 лютого у рамках вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у Ямпільській центральній районній бібліотеці проведено ряд заходів, зокрема: в читальній залі бібліотеки організована виставка-огляд «Пам’яті Небесної Сотні» та відбулася година-реквієм «Небесна Сотне, ви тепер святі». Учні читали патріотичні вірші та вірші присвячені пам’яті Героїв Небесної Сотні. Під час заходу прозвучали пісні «Мамо не плач, я повернуся весною», «Плине кача по тисині», «Мальви», «Боже, я молюсь за Україну» та ін.

20 лютого у Березівській сільській бібліотеці Чернівецького району до річниці Революції Гідності оформлено куточок «Слава Героям Небесної Сотні» та проведено урок пам’яті «Герої не вмирають». Протягом заходу учасники читали патріотичні вірші, виконували пісні та вшанували пам’ять борців за волю, незалежність та територіальну цілісність країни хвилиною мовчання.

20 лютого у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбувся мітинг-реквієм в пам’ять за загиблими Героями Небесної Сотні. В картинній галереї оформлено документальну фото-експозицію Героїв Небесної Сотні. Учасники мітингу молитвою та хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та українських військових, які загинули на Сході України. У мітингу взяли участь: голова районної державної адміністрації С. Ладан, голова районної ради Т. Кубов, Мурованокуриловецький селищний голова Г. Цибульська.

Герої на малюнках школярів : [найкращі малюнки школярів присвячені Героям Небесної Сотні представлені на виставці у Калинівському районному Будинку культури та під час віче на центральній площі міста] // Прапор перемоги. – 2015. – 24 лют. – С. 1.

Реквієм-вистава «Небесна Сотня» : [у Козятинському Будинку культури відбулася вистава-реквієм «Небесна Сотня». Під час заходу бажаючі мали можливість долучитися до благодійного збору коштів  козятинському бійцю В. Шевцову] // Ніхто крім нас. – 2015. – 25 лют. – С. 4.

Ліщинська, С. День Героїв Небесної Сотні : [у сільській бібліотеці с. Сокіл Чернівецького району відбувся захід з вшанування Героїв Небесної Сотні. Учасники зустрічі переглянули матеріали на стенді за темами: «Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні», «Пам’ять єднає», «В єдності сила» та відео добірку присвячену пам’яті Героїв Небесної Сотні. Протягом заходу лунали патріотичні вірші та пісні у запису] / С. Ліщинська // Чернівец. зоря. – 2015. – 27 лют. – С. 4.

В усіх районах Вінницької області відбулися заходи з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні за участі голів райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, начальників відділів, структурних підрозділів РДА та міських рад, учнів навчальних закладів, педагогічних колективів, духовенства, громадськості району та міста.

Бібліотеки Вінниччини

2-6 лютого у приміщенні Теплицької центральної районної бібліотеки представлена обласна мобільна фотовиставка «Я пишаюсь. Я – батько!» до Всенародного дня батька. Захід спрямований на популяризацію сімейних цінностей та відповідального батьківства, підвищення престижу сім’ї, посилення орієнтацій на шлюб. Прекрасні моменти сімейного життя відображені на світлинах мобільної фотовиставки в змозі привернути увагу до виховання дітей на партнерських засадах і сприятимуть підняттю авторитету батьківства.

2 лютого Чернівецькою районною бібліотекою для дітей проведено літературну подорож по творчості В. Нестайка «Неповторна Країна Дитинства створена В. Нестайком» присвячена 85-й річниці від дня народження письменника. Працівники бібліотеки ознайомили дітей з творами дитячого українського письменника і казкаря.

Слободянюк, Г. Бібліотечна планета : [у Піщанській районній бібліотеці для дітей відбувся захід присвячений 85-річчю від дня народження видатного дитячого письменника Всеволода Нестайка. Учні ознайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника, збірками його творів та переглянули художній фільм «Тореадори з Васюківки»] / Г. Слободянюк // Піщан. вісті. – 2015. – 6 лют. – С. 4.

Ткачук, Т. В читацький всесвіт світлий крок : [під такою назвою Сказинецькою сільською бібліотекою Могилів-Подільського району проведено бібліотечний захід присвячений 85-річчю від дня народження дитячого письменника Всеволода Нестайка за участі школярів середніх класів місцевої школи. Учні ознайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника, збірками його творів, взяли участь у вікторинах та конкурсах на знання творчості письменника. До заходу працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Сонячний казкар»] / Т. Ткачук // Слово Придністров’я. – 2015. – 6 лют. – С. 8.

Якимцева, Т. Екскурсія до Лучинецької бібліотеки : [до Лучинецької сільської бібліотеки Мурованокуриловецького району завітали учні молодших класів місцевої школи на екскурсію. У бібліотеці діти ознайомилися з матеріалами краєзнавчого куточка «Благословенна земля моя Вінниччина», де представлена література про рідний край та книги письменників-земляків. Бібліотекар Т. Якімцева ознайомила учнів з правилами поведінки у бібліотеці та з новою літературою, що надійшла до бібліотеки] / Т. Якімцева // Наше Придністров’я. – 2015. – 6 лют. – С. 5.

Козовіта, І. [Книжково-ілюстративна-виставка «Є в серці ти єдиний, мій рідний краю»] : [з нагоди 470-річчя заснування міста Гайсин в центральній районній бібліотеці організовано книжково-ілюстративну-виставку «Є в серці ти єдиний, мій рідний краю», на якій представлено матеріали з історії міста, його розвитку у різні періоди, про відомих людей] / І. Козовіта // Трибуна праці. – 2015. – 10 лют. – С. 4.

Осьмірко, Л. Подорож до країни книги і казки : [здійснили вихованці Кордицівського ДНЗ «Веселка», вперше переступивши поріг сільської бібліотеки. Бібліотекар провела дітям цікаву екскурсію, ознайомила з правилами поводження у бібліотеці, розповіла про письменників-земляків, тощо] / Л. Осьмірко // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 12 лют. – С. 7.

Катеринич, Л. Щоб пам’ятали : [у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся вечір пам’яті «Збудуймо пам’яті незаснучий собор», присвячений вшануванню пам’яті земляка, воїна-прикордонника старшого сержанта О. Глущака, який загинув захищаючі державні кордони на сході України. У заході взяли участь рідні загиблого, товариші по службі, друзі] / Л. Катеринчак // Слово Придністров’я. – 2015. – 13 лют. – С. 5.

Маршук, Ю. «Майстриня слова і числа» : [під такою назвою у читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація збірки поетеси Р. Руденко «Слово в одежині». Розпочався захід з презентації про життя і творчість, яку підготувала авторка. З творчим доробком письменниці ознайомила присутніх провідний бібліотекар Н. Сидоренко. У заході взяли участь заступник голови районної ради В. Бондаренко, директор бібліотеки Л. Білодід, колеги по освітянській ниві, рідні. Від працівників та учнів дитячої музичної школи ім. Р Скалецького прозвучали музичні вітання] / Ю. Маршук // Бершад. край. – 2015. – 13 лют. – С. 5.

Сидоренко, Н. Персональна виставка Юлії та Олесі : [у читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація малюнків учениць місцевих шкіл Ю. Петей та О. Ланецької. Персональна виставка творчості юних художниць засвідчує своєрідне їх світосприйняття та графічне бачення навколишнього світу. Можливість передати думки на папір дівчатам допомагає навчання на відділі образотворчого мистецтва Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького] / Н. Сидоренко // Бершад. край. – 2015. – 13 лют. – С. 3.

13 лютого до Дня Святого Валентина в Гайсинській районній бібліотеці для дітей відбувся вечір ліричного настрою «Під знаком Купідона». Гостями бібліотеки були учні 10-го класу місцевої школи-ліцею. Ведучі заходу Н. Лопатюк та А. Онофрійчук провели е

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

4 лютого у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Д. Джармуша «Зламані квіти». Фільм – дивна історія, розказана одним з лідерів американського незалежного кіно. Наскрізна ідея кінострічки – «Минуле не повернеш, майбутнього треба дочекатись, все, що в нас є – це сьогодення». Фільм отримав головний приз Канського кінофестивалю, а головна роль спеціально написана для актора Білла Мюррея.

10 лютого у відділі документів іноземними мовами відбувся майстер-клас з акторської майстерності під керівництвом заслуженої артистки України, лауреата Премії Кабінету Міністрів ім. Лесі Українки, режисера-постановника Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського Таїси Славінської. Молодь ознайомилася з основами акторської та режисерської майстерності, мізансценуванням вистави, а також розіграли уривок з твору М. Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки».

 

10 лютого у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Вирощування цибулі та часнику за сучасною технологією», яке провели президент клубу Г.Г. Мінова та голова Асоціації «Картопля та овочі Поділля» Ф.Г. Палазюк. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

11 лютого відділ рідкісних і цінних видань підготував книжкову виставку «Козацький літописець Самійло Величко», присвячену 345-річчю від дня народження українського літописця та історіографа. Доля не подарувала Самійлові Величку особистого щастя та матеріальних благ, а щодо можливостей історичних досліджень – була щедрою. Сторінки його літопису просякнуті любов’ю до України, він називає її «матка наша, милая отчизна». Докоряє, що її керманичі так і не змогли ні зупинити Руїну, ані потім її повністю подолати. Величко дивується, чому на відміну від більшості європейських народів, українська історія не була ретельно описана та осмислена, і завзято долає прогалину. Видання, представлені в експозиції, знайомлять користувачів з біографією літописця та його унікальними працями.

11 лютого до 125-річчя від дня народження письменника і поета Б. Пастернака у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Д. Кампіотті «Доктор Живаго». Англійська стрічка, створена італійським режисером – одна з найбільш вдалих екранізацій головного твору письменника. У головних ролях – зірки світового кіно Сем Ніл, Кіра Найтлі, Олександра Марія Лара та інші.

11 лютого у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання клубу молодого підприємця «Твій бізнес від А до Я». У заході взяли участь кандидат економічних наук, доцент, завідувач лабораторії економічних досліджень та маркетингу Інституту кормів і сільського господарства Поділля НААН І. Воронецька та викладач О. Лимар, а також студенти гуманітарно-фінансового відділення Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. Для студентської молоді І. Воронецька підготувала презентацію «Напрямки підготовки фахівців спеціальності «Фінанси і кредит» в умовах європейської інтеграції». Завідувач відділу В. Середюк ознайомила учасників заходу з новинками літератури за темою засідання.

12 лютого у вестибулі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся благодійний ярмарок виробів ручної роботи та кулінарних виробів працівників бібліотек м. Вінниці. Вилучені кошти будуть перераховані на підтримку учасників АТО.

 

12 лютого у відділі наукової інформації та бібліографії відбулася чергова зустріч молодих поетів у рамках проекту «Поезія без купюр» Театру книги «Прочитання». Зустріч присвячена темі кохання, учасники читали гарні вірші, дарували подарунки.

12 лютого, напередодні Дня закоханих, у відділі документів іноземними мовами відбувся мистецький майстер-клас з виготовлення вітальних листівок «валентинок». Провела майстер-клас завідуюча відділом Інтернет-центр Л. Біла. Під час майстер-класу учасники створили авторські «валентинки», декоративно прикрасили та оформили побажання для своїх коханих.

14 лютого у відділі краєзнавства організовано виставку «Ювілей подільської берегині», до 100-річчя від дня народження Марії Оксентіївни Руденко. Видатний майстер народної творчості, заслужений працівник культури України, талановитий педагог, знаменита фольклористка, художній керівник фольклорно-етнографічного ансамблю «Горлиця» Марія Оксентіївна Руденко зі Слободи-Яришівської Могилів-Подільського району записала понад 3000 народних пісень, тисячі прислів’їв та приказок, казок, легенд, переказів, замовлянь, голосінь, виготовила не одну тисячу оригінальних витинанок, відомих в усьому світі.

14 лютого до Дня Святого Валентина у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук представлена книжкова виставка «Любові незбагненна таїна». Матеріали першого розділу виставки «Є в коханні і будні, і свята…» висвітлюють категорію «любов» з точки зору філософії, психології, мистецтва. У другому розділі «Любов їх з величчю єдналась» представлені історії кохання відомих людей.

14 лютого, у День усіх закоханих, відділ Інтернет-центр в рамках гуртка «Кімната ідей» провів майстер-клас для дітей «Подарунок з любов’ю». Під час майстер-класу учасники створили з соленого тіста авторські «сердечка» та «поцілунки», декоративно прикрасили та оформили їх.

 

15 лютого відділ краєзнавства підготував віртуальний перегляд «Безсмертя подвигу Василя Никифоровича Баранюка», до 100-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу, який можна переглянути на сайті бібліотеки http://old.library.vn.ua.

15 лютого у ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва учасники Школи молодих лідерів на базі Центру європейської інформації у м. Вінниця провели майстер-клас з виготовлення орігамі та мандали для молоді з Луганської області. Захід відбувся у рамках міні-проекту «Проводимо дозвілля разом», розробленого учасниками школи та спрямованого на інтеграцію дітей з зони АТО. Учасники майстер-класу чудово провели час, разом створили лебедя та пінгвіна з орігамі та одну картинку-мандалу.

 

16 лютого у секторі правової інформації відбулася інформаційна година для студентів Вінницького відділення Київського фінансово-економічного коледжу. Лекцію на тему: «Державна мова як складник державотворення» прочитала студентка 4-го курсу Харківського національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого О. Шевчук. Також учасники заходу ознайомилися з виставкою книг та журнальних публікацій «Державна мова: правовий статус».

16 лютого Вінницький обласний центр народної творчості спільно з Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва провели обласне свято народного мистецтва з нагоди 100-річчя від дня народження заслуженого працівника культури України, заслуженого майстра народної творчості Марії Руденко. На свято завітала делегація з міста Могилів-Подільського начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Л. Хухлей; директор музею етнографії та народного мистецтва ім. М.О. Руденко – учениця Марії Оксентіївни, майстриня витинанки, писанки, вишивки та народного малярства М. Гоцуляк. Також в рамках заходу організована виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва з експонатів Могилів-Подільського музею етнографії і народного мистецтва ім. М. О. Руденко та робіт Марії Руденко з Вінницького обласного краєзнавчого музею. Крім того презентовано експозицію «Ювілей подільської берегині» (до 100-річчя від дня народження Марії Руденко), з фондів Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготовлену фахівцями відділу краєзнавства.

Марія Оксентіївна Руденко (14.02.1915, с. Слобода-Яришівська, нині Могилів-Подільського р-ну – 14.05.2003,), педагог, фольклористка, етнограф, краєзнавець, майстриня ужитково-декоративного мистецтва, авторка сценаріїв народних обрядів, керівник самодіяльного народного ансамблю «Горлиця». Заслужений працівник культури УРСР (1970 р.), лауреат премії ім. П. Чубинського (1992 р.). Марія Оксентіївна записала понад 3000 народних пісень, тисячі прислів’їв та приказок, казок, легенд, переказів, замовлянь, голосінь, виготовила не одну тисячу оригінальних витинанок, відомих у всьому світі. Її запис «Весілля у Слободі-Яришівській» було опубліковано у двотомнику «Весілля» (К., «Наукова думка», 1970), друкувалися в різноманітних збірниках й інші, зібрані нею фольклорні матеріали. А вишиті неперевершеною майстринею рушники, сорочки, скатерки та картини отримали високу оцінку не лише в Україні, але й експонувалися і зберігаються в багатьох країнах світу: США, Канаді, Австралії, Болівії та ін.

 

17 лютого у відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури представлено жанрову виставку «Ти мові низько в ноги поклонись...», присвячену Міжнародному дню рідної мови. Це свято було проголошено на Генеральній конференції ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року, а відзначають його 21 лютого, починаючи з 2000 року.

17 лютого в рамках циклу «Кроки назустріч мистецтву», який започаткований у відділі мистецтв, відбувся музичний ранок для вихованців Вінницького реабілітаційного центру «Обрій» присвячений 205-й річниці великого музиканта, піаніста-віртуоза, педагога Ф. Шопена. Цікава розповідь про його життя, вірші, присвячені майстру та музичні твори композитора прозвучали у виконанні викладачів та учнів ДМШ №2, працівників відділу.

17 лютого, до 110-річчя від дня народження українського письменника, журналіста, публіциста Уласа Олексійовича Самчука (20 лютого) у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук представлена виставка-ювілей «Пишався тим, що українець» з циклу «Літературний календар».

19 лютого в читальній залі відділу із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулося літературно-мистецьке свято «Мови різні – душа одна» до Міжнародного дня рідної мови. Організаторами заходу виступила Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва спільно з Обласним центром народної творчості та Управлінням у справах національностей та релігій обласної державної адміністрації. Цьогорічне літературно-мистецьке свято відбулося в новому форматі. Присутні мали змогу ознайомитись з творчістю різних колективів, а також почути, як мова одного народу збагачує і доповнює іншу. Протягом заходу учасники заслухали пісенні виступи на українській, єврейській, польській, білоруській, грузинській, ромській мовах.

 

20 лютого в приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося навчання для громадських активістів Вінниччини з практичного застосування нового антикорупційного законодавства під час протидії корупції у взаємодії з органами влади та кримінальної юстиції. Зустріч організована для громадських активістів та представників органів влади Всеукраїнською громадською організацією «Правозахисна організація «Спільна Мета», за підтримки експертів Transparencу International Ukraine та Всеукраїнської Спеціальної колегії з питань боротьби з корупцією. В ході навчання заслухано інформації представників спеціальних суб’єктів протидії корупції, юстиції, органів влади, представників громадськості про механізми правового вирішення питань протидії корупції, фіксації корупційних правопорушень, громадського контролю за притягненням винних осіб до відповідальності. В ході зустрічі експертами презентувалась Стратегія та концепція проекту, розповідалось про взаємодію органів влади і кримінальної юстиції з громадськістю, розкривались можливості участі громадськості в антикорупційних ініціативах. Учасникам тренінгу надані методичні матеріали щодо алгоритму громадських антикорупційних розслідувань та вручені сертифікати про участь у підготовці фахівців з протидії корупції.

20 лютого до 110-річчя від дня народження українського письменника Уласа Олексійовича Самчука бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Л. Циба провела літературно-патріотичну годину «Літописець українського простору» для студентів ВСЕІ Університету «Україна».

21 лютого до Міжнародного дня рідної мови в секторі правової інформації оформлено книжкову виставку «Державна мова: правовий статус». Для детальнішого ознайомлення з даною темою працівники сектору підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки.

23 лютого до 145-річчя від дня народження українського вченого Євгена Оскаровича Патона, відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував виставку-посвяту «Блискучий вчений і надзвичайна людина» з циклу «Життя видатних людей». На виставці представленні відібрані праці автора, а також цікаві біографічні матеріали.

23 лютого до 160-річчя від дня народження Явдохи Зуїхи відділ краєзнавства підготував перегляд літератури «Безцінний скарб Явдохи Зуїхи». Євдокія Микитівна Сивак, більше відома як Явдоха Зуїха (1 березня 1855, село Кущинці Гайсинського району – померла 1935 р., село Зятківці Гайсинського району) – українська народна співачка, фольклористка. Володіла феноменальною пам’яттю, хорошим природним голосом і своєрідною манерою виконання. Фольклорист Гнат Танцюра записав зі слів Явдохи 1008 народних пісень, близько 400 прислів’їв і приказок, 156 казок та інші фольклорно-етнографічні матеріали. Її пісенний репертуар опублікований окремою збіркою.

23 лютого у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Підвищення врожайності картоплі», яке провели президент клубу Г.Г. Мінова та О.М. Чеботарьов. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

24 лютого у секторі правової інформації на засіданні клубу «Я+Ти=Ми» відбулася презентація підручника з гендерної теорії для факультетів журналістики та інших соціогуманітарних спеціальностей «Гендер для медій» (Київ, 2013). Підручник видано в рамках наукової програми Інституту народознавства НАН України та громадської організації «Центр культурно-антропологічних студій» за фінансової та координаційної підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. Презентацію провела тренер ГО ІПЦ «Вісь» А. Савчинська за участі голови клубу «Я+Ти=Ми» С. Дубини та психолога Н. Сергієнко для студентів Інституту філології й журналістики ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського.

25 лютого у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера І. Миколайчука «Вавилон XX», створений за мотивами роману В. Стаднюка «Лебедина зграя» про перші кроки колективізації в українському селі. Народно-романтична небилиця з яскравих замальовок побуту, сцен сільського життя поєднується з образом філософа Фабіяна.

З 26 лютого у відділі краєзнавства експонується виставка-ювілей «На вістрі часу», присвячена 55-річчю від дня народження відомого далеко за межами не тільки Вінниччини, але й України – Вадима Миколайовича Вітковського, письменника, публіциста-документаліста, журналіста, краєзнавця. Він є автором і співавтором цілої низки художньо-документальних книг, краєзнавчих розвідок, основаних на архівних джерелах. Здійснює велику громадську діяльність. Лауреат літературних премій: ім. М. Трублаїні, М. Стельмаха, М. Коцюбинського. Нагороджений Орденом Святого Апостола Андрія Первозванного УАПЦ (2011 р.). Від 2012 р. працює головним редактором журналу «Вінницький край». Член НСЖУ (1983 р.), НСПУ (2012 р.).

26 лютого у рамках проекту «Класичний четвер. 10 кращих книг» Театру книги «Прочитання», відбулися відкриті читання та обговорення творів письменника, художника, лауреата Нобелівської премії з літератури Германа Гессе.

У лютому у відділі документів іноземними мовами Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва відбулися чергові інтегровані майстер-класи в рамках проекту «ART-TIME без обмежень» за участю молоді з особливими потребами та зацікавленої студентської аудиторії. Проект «ART-TIME без обмежень» реалізує громадська організація «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» спільно з народним театром-студією «Сьоме небо» Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова та Театром книги «Прочитання» Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва. Метою проекту є сприяння розвитку інтегрованого театрального мистецтва через залучення людей з обмеженими фізичними можливостями до творчих майстерень та театральних постановок народного театру-студії «Сьоме небо» у Вінниці, Києві, Хмельницькому та Житомирі.

Музейна діяльність

Герасименко, О. «Сонячне гроно» на садибі М. Коцюбинського : [у Вінницькому меморіальному музеї Михайла Коцюбинського відбулося засідання літературно-мистецького об’єднання Теплицького району «Сонячне гроно». Зустріч відбулася на тлі двох виставок: картин майстра випалювання по дереву Ю Березіна та літературних здобутків колективу. Протягом заходу звучали вірші та пісні у авторському виконанні] / О. Герасименко // Вісті Тепличчини. – 2015. – 5 лют. – С. 5.

«Мистецтво одного села» : [культурно-мистецька акція села Політанки проходить протягом січня, лютого в Шаргородському районному музеї образотворчого мистецтва] // Шаргородщина. – 2015. – 6 лют. – С.5.

Зарицький, П. Краса і юність поєдналися : [у музеї історії міста Козятин відбулася виставка юної художниці, місцевої жительки, учениці десятого класу школи №1 А. Бабур. На виставці представлені як графічні роботи (чорно-білі) так і кольорові у різних напрямах та стилях: «Гангстери», «У бібліотеці», «Натюрморт», «Світанок, «Після дощу», «Кольори життя» та ін.] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 12 лют. – С. 6.

12 лютого у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася підсумкова фотовиставка «Поділля – 2014», яка є звітом десятого пленеру, започаткованого Вінницькою обласною організацією Національної спілки фотохудожників. Виставка зібрала 70 робіт на яких презентовано стріт-фото, філософські фотоетюди та експериментальні фото. Загальна кольорова гамма переважно тьмяна, осіння, меланхолійна. Кожна з робіт створює свій настрій, демонструє особисте творче бачення фотохудожника.

19 лютого у Вінницькому обласному художньому музеї відбулася презентація випуску журналу «Вінницький край» за участю популярних авторів та героїв публікацій та спільно з Вінницькою організацією Національної спілки письменників України «Вінницький край» собі обирай». Участь у заході взяли: заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА В. Лазаренко, прозаїк, публіцист-документаліст, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів, головний редактор журналу «Вінницький край» В. Вітковський, відомий український поет, публіцист, драматург, перекладач, громадський діяч, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України М. Каменюк, а також творча інтелігенція області. В ході заходу відбулося нагородження лауреатів премії ім. Михайла Стельмаха, відзначення лауреатів обласного літературного конкурсу «З Шевченком по життю», присвяченого 200-річчю Тараса Шевченка. А також зустріч з в’язнем сталінських концтаборів О. Степовим, одним з героїв книги О. Солжніцина «Архипелаг ГУЛАГ». Окрім того відбулася презентація книги І. Загороднього «Накувала та сива зозуля» (з серії «Бібліотечка журналу «Вінницький край»»). Учасники заходу заслухали виступи письменників, журналістів, артистів, художників. На завершення заходу присутні мали нагоду обмінятися думками та неформально поспілкуватися.

20 лютого у Салоні мистецтв Вінницького обласного художнього музею відбулася презентація антології «Дністрове гроно», присвяченої літературно-мистецькому життю Ямпільщини. Упорядники антології «Дністрове гроно» – Н. Гнатюк і Т. Ковальський. До видання увійшли також розповіді про найвидатніших художників, вишивальниць, гончарів Ямпільщини, роботи яких можна побачити на кольорових ілюстраціях. Антологія продовжить серію видань Міжнародного Вінницького земляцтва, книги безкоштовно будуть передані бібліотекам і школам.

26 лютого за сприяння Управління культури і туризму облдержадміністрації у Вінницькому обласному художньому музеї відбулася презентація мистецької програми «Шевченко художник» з циклу заходів «Шевченко. Феномен актуальності» з нагоди відзначення 201-річниці від дня народження Великого Кобзаря. Головна мета заходу висвітлення художньої спадщини Шевченка у контексті сьогодення. Звернення до найвиразніших сторінок творчої біографії митця – періодів творчості до арешту 1830-47 рр., заслання 1847-57 рр. та останніх років життя. Також у програмі заходу відбулася трансляція фільму «Обличчя Української історії Т. Шевченко», перегляд і мистецтвознавчий аналіз окремих творів у відеослайдах. Яскравим доповненням мистецької програми стала розповідь англійською мовою про живописний твір Ф. Коновалюка за мотивом однойменної поеми «Катерина».

Колесник, Л. Зоря, що не згасне в серцях : [в Могилів-Подільському музеї етнографії та народного мистецтва ім. Марії Руденко відбувся тематичний вечір з нагоди 100-річчя від дня народження заслуженого майстра народної творчості Марії Авксентіївни Руденко. Директор музею М. Гоцуляк та ведучі окреслили життєвий шлях ювілярки. А заступник голови РДА О. Кучер, провідний методист по фольклору з обласного центру народної творчості Т. Горбулінська, директор міського Будинку народної творчості О. Городинська доповнили розповідь своїми спогадами про спілкування з М. Руденко. Свої вірші їй присвятили місцеві поети В. Колесник та С. Ротар] / Л. Колесник // Слово Придністров’я. – 2015. – 27 лют. – С. 8.

Музичне життя Вінниччини

На Вінниччині презентовано книгу Ольги Янушкевич: «Величайся, родинонько, у піснях» : [про презентацію нового доробку композиторки Ольги Янушкевич – збірку вокальних творів «Величайся, родинонько, у піснях». До збірки увійшло 18 як нових, так і раніше створених пісень на родинну тематику. Переважна більшість пісень, які написані на твори: М. Ясакової, Н. Погребняк, О. Вітенко, В. Кобця, Ж. Дмитренко, О. Дунської, В. Крищенка, а також на вірші Т. Шевченка є переможцями цілої низки міжнародних та всеукраїнських пісенних конкурсів] // Вісті Тепличчини. – 2015. – 5 лют. – С. 5.

12 лютого у великій залі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича відбувся творчий вечір-концерт на честь ювілею Ярослава Кушки, керівника вокального ансамблю «Бревіс». Чоловічий вокальний ансамбль «Бревіс» при Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. Миколи Леонтовича заснував у 1997 р. викладач училища Я. Кушка. Назва колективу походить від старовинної ноти – «бревіс». Ансамбль «Бревіс» концертує у місті Вінниці та області, а також бере участь у різних фестивалях та конкурсах, на багатьох з яких здобував звання лауреата: Міжнародний фестиваль-конкурс «Artpremium», м. Київ (1 премія); Міжнародний фестиваль-конкурс «Музичні зустрiчi в маєтку Браницьких», м. Бiла Церква (2 премія); Фестиваль-конкурс iм. Д. Бортнянського (дипломант), Дитячо-юнацький фестиваль мистецтв «Сурми звитяги» м. Львiв (1 премія - тричi), Фестиваль «Свято у княжому мiстi», м. Теребовля. У програмі вечору прозвучали хіти «Бревісу», музичні привітання від випускників минулих років та численних друзів колективу.

19-27 лютого відбулися концерти фестивалю «Барви музики 20 сторіччя. Авангард. Класика. Джаз», які цьогоріч проходять в рамках благодійної акції «Митці країни за вільну Україну». Концерти відбулися під гаслом «Слухай українське». Виручені кошти з циклу заходів будуть направлені на підтримку бійців у зоні АТО. Організатори проекту: департамент культури міської ради, Вінницька обласна філармонія, Центр концертних та фестивальних програм та Школа естетичного виховання м. Вінниці спільно з БФ «Сприяння розвитку талантів Поділля» та БФ «Подільська громада».

Мазур, Л. Пісня – їх чиста життєдайна криниця… : [про народний аматорський хоровий колектив ветеранів війни і праці Хмільницького районного Будинку культури. У колективі налічується близько сорока учасників, їх програма складає понад сто пісень: військово-патріотичні, духовні, українські народні, жартівливі та авторські. З нагоди тридцятирічного ювілею хору ветеранів війни та праці районного Будинку культури своїх підопічних привітав художній керівник колективу П. Дубовий] / Л. Мазур// Життєві обрії. – 2015. – 20 лют. – С. 4.

Налужний, І. Вечір пам’яті в клубі «Надвечір’я» : [у музичному відділенні Могилів-Подільської школи мистецтв відбувся вечір пам’яті, організований клубом «Надвечір’я» та присвячений пам’яті колишніх учасників хору. Майже усі учасники клубу пережили події Великої Вітчизняної війни, серед них бойові ветерани і діти війни. Учасники хору вшанували кожного, хто полишив їхні ряди, на згадку про них виконали улюблену пісню чи авторський вірш] / І. Налужний // Краяни. – 2015. – 26 лют. – С. 4.

28 лютого у антикафе «Бідняжкін Дім» у м. Вінниця відбувся майстер-клас присвячений грі на етнічних ударних інструментах. Присутні дізналися історію виникнення різноманітних барабанів і ритмів, їх роль в ансамблі, освоїли ази гри на різних ударних інструментах. Майстер клас провели: соліст Вінницької обласної філармонії, барабанщик гуртів «Jazz atmosphere» і «La Grange», викладач з ударних інструментів О. Марчук та перкусіоніст гурту «MORJ», лідер проектів «ДомЪплот» та «Balagula Projekt» М. Щур.

Кіномистецтво

З 27 лютого – до 5 березня у вінницькому кінотеатрі «Родина» відбувся перегляд збірки українських короткометражних фільмів від молодіжного творчого об’єднання «Вільні». У перший альманах увійшло 4 фільми молодих українських режисерів. Серед запропонованих фільмів – «Сироїд», «Чотири півня», «До гармонії», «Як Шевченко шукав роботи». Молодіжне творче об’єднання «Вільні» – це випускники майстерні В. Вітра, які закінчили університет КНУТКТ ім. Карпенка-Карого.

Образотворче мистецтво

Герасимчук, В. На контрасті з реальністю : [у музеї історії міста Козятин відбулася виставка юної художниці, місцевої жительки, учениці десятого класу школи №1 А. Бабур. На виставці представлені як графічні роботи (чорно-білі) так і кольорові. Ця широка палітра використання матеріалів дає змогу зрозуміти внутрішній світ юної художниці, та деякі її містичні роботи] / В. Герасимчук // RIA Козятин. – 2015. – 12 лют. – С. 8.

Налужний, І. Рідні стежки, увічнені в пейзажах : [у виставкових залах Могилів-Подільського міського Будинку творчості відбулося дебютне відкриття виставки картин Василя Кушніра «Рідними стежками». У відкритті виставки взяли участь: директор Будинку народної творчості О. Городинська, художники, письменники, народні майстри та друзі митця. Музичні вітання прозвучали у виконанні членів хору ветеранів] / І. Налужний // Краяни. – 2015. – 19 лют. – С. 4.

Мельник, Г. Шана невтомному автору : [про відкриття персональної виставки картин Василя Кушніра «Рідними стежками», яке відбулося у виставкових залах Могилів-Подільського міського Будинку творчості] Г. Мельник // Слово Придністров’я. – 2015. – 20 лют. – С. 8.

Протягом лютого у галереї «Арт-Шик» у м. Вінниця демонструвалася виставка «Крим очима вінницьких художників». Свої роботи для експозиції подали вінничани М. Бабій, Л. Бондар, М. Бондар, С. та А. Жукови, Р. Іваненко, С. Іжицький, О. Кульчицька, С. Окуленко, Ю. Присяжна, О. Рожков, М. Сілагіна, О. Ступніков, М. Чекурда, І. Шостак-Орлова та хмельничанин О. Куркчі. У художників кримська тематика віддзеркалена розмаїттям граней сприйняття – як ностальгічні спогади часів навчання, археологічних практик чи пленерів, ґрунтовні культурологічні та суто мистецькі студії, філософські та символіко-асоціативні відгуки на болючі питання сучасного стану чи яскраві емоційні сплески першовідкриття, викликані недавнім знайомством з вражаючою і чаруючою глибиною символіки кримського орнаменту. Ця виставка є дружнім жестом підтримки вінницькими художниками своїх кримськотатарських співгромадян, вона покликана зблизити народи, згуртуватися перед спільною проблемою та продемонструвати єдність у різноманітності.

 

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Березуцька, Л. Життєдайні джерела народного танцю : [«Наддністрянські дзвіночки» – таку назву носить хореографічний колектив народно-сценічного танцю Дзигівської дитячої музичної школи Ямпільського району, який у жовтні 2014 року удостоєний звання «Зразковий». Колектив існує 4 роки і об’єднує 32 учасники трьох вікових категорій. Ансамбль неодноразовий призер районного конкурсу «Весняна парасолька та постійний учасник обласних заходів] / Л. Березуцька // Ямпіл. вісті. – 2015. – 11 лют. – С. 3.

Декоративно-прикладне мистецтво

Сметана, С. Мистецтво одного села : [у Шаргородському районному музеї образотворчого мистецтва відбулася чергова культурно-мистецька акція «Мистецтво одного села». Цього разу твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва представили майстри села Політанки Шаргородського району. Велику роботу по збору експонатів провели директор сільського Будинку культури В. Смалюх та завідувач бібліотеки Н. Цмокалюк. Вони представили більше ста творів односельців] / С. Сметана // Шаргородщина. – 2015. – 6 лют. – С. 5.

Протасевич, А. Народна майстриня вишивки : [про діяльність народної майстрині вишивки Галини Бернадівни Очеретної. Майстриня вишиває скатертини, рушники, серветки, ікони, сорочки, тощо. Нещодавно у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулася 69-та виставка народного образотворчого мистецтва, на якій була представлена одна з вишитих робіт майстрині – п’ятиметровий рушник родини Очеретних] / А. Протасевич // Маяк. – 2015. – 6 лют. – С. 8.

«Рушникова доля, вишита з любов’ю» : [у Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відкрилась персональна виставка заслуженого майстра народної творчості України Галини Іванівни Данилюк «Рушникова доля вишита з любов’ю» з нагоди 75-річчя від дня народження майстрині. Г. Данилюк активна учасниця обласних та всеукраїнських виставок, її роботи: «Пам’ять», «Урожай», «Подільське весілля» зберігаються у Державному музеї Т. Г. Шевченка у Каневі. За вагомий особистий внесок у розвиток традиційної подільської вишивки та високу майстерність вишивання у 2007 році Галина Данилюк удостоєна звання «Заслуженого майстра народної творчості України». Вона є автором ескізу Подільського рушника, якого вишивали учасники обласної культурно-мистецької акції «Вишивана доля Вінниччини»] // Прапор Перемоги. – 2015. – 10 лют. – С. 3.

Євчук, К. З любов’ю в серці : [вихованці та вчителі Мурованокуриловецького районного Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь у акції «Діти Мурованокуриловеччини воїнам АТО». Діти намалювали малюнки, написали листи воїнам АТО, а також виготовили аплікації та обереги] / К. Євчук // Наше Придністров’я. – 2015. – 13 лют. – С. 1.

Козовіта, І. Ляльки-мотанки Надії Бровчик : [про діяльність майстрині з с. Тимар Гайсинського району Надію Бровчик. Майстриня крім створення ляльок у традиційному вбранні українського народу, спробувала виготовити інших ляльок використавши підручні засоби: листя кукурудзи, солому, серветки, нитки, тощо. Також Н. Бровчик проводить для дітей дитячого садочку та учнів місцевої школи лялькові вистави з власно виготовленими ляльками, майстер-класи з виготовлення ляльок-оберегів] / І. Козовіта // Трибуна праці. – 2015. – 27 лют. – С. 2.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Кондратюк, Л. «І була видна радість на небі і на землі» : [в Іллінецькому районному Будинку культури відбувся районний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво». У рамках фестивалю проведено тематичний захід «І була радість на небі і на землі» з циклу «До куми на посиденьки». Щедрівними віншуваннями обдаровували глядачів: народний аматорський фольклорний театр пісні «Господині» Красненьківського сільського Будинку культури, народний аматорський ансамбль української пісні «Відлуння» та зразковий дитячий фольклорний колектив «Калинонька» Іллінецького районного Будинку культури, народний аматорський фольклорний колектив «Джерело» Білківського сільського Будинку культури, народний фольклорно-етнографічний колектив «Ластівка» Леухівського Будинку культури, народний аматорський фольклорний колектив «Хутірські молодиці» Романовохутірського клубу-бібліотеки, хореографічний колектив Іллінецької дитячої музичної школи, аматорські колективи сіл Павлівки, Слобідки, Жорнищ та ін. По завершенню фестивалю всі учасники відзначені подяками відділу культури і туризму райдержадміністрації та дипломами в різних номінаціях] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2015. – 5 лют. – С. 5.

Варварук, Л. «Мир нашому дому» : [під такою назвою відбувся творчий звіт учасників зразкового дитячого музичного театру «Росинка» Тульчинського районного Будинку культури у рамках благодійної акції на підтримку поранених бійців. Активну участь у підготовці до святкового концерту взяли: зразковий ансамбль гітаристів «Новий день», оркестр народних інструментів «Любисток», зразкові танцювальні колективи «Вітерець» та «Сюрприз», народний колектив бального танцю «Сузір’я», народний жіночий ансамбль «Зірниця» та ін. ] / Л. Варварук // Тульчин. край. – 2015. – 6 лют. – С. 1.

Урок історії, присвячений подвигу героїв Крут : [до Дня пам’ять Героїв Крут в Тульчинському училищі культури відбулися заходи за участі голови райдержадміністрації М. Підболячного, викладача історії ВПУ № 41 А. Кривцун, працівника ЦРБС, краєзнавця В. Вігуржинського, студентів та викладачів Тульчинського училища культури і Дитячої музичної школи. В програмі заходу прозвучала тематична поезія, патріотичні пісні, театралізовані сцени, тощо. Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Крут і загиблих воїнів АТО, які віддали життя за незалежність України] // Тульчин. край. – 2015. – 11 лют. – С. 3.

Прийми участь у фестивалі «Веселка миру» : [Всеукраїнс


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше