ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

Версія для друку

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

1 квітня, до Міжнародного дня сміху, у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Джона Лендіса «Оскар» (1991) з Сильвестром Сталлоне у головній ролі. Це одна з кращих екранізацій однойменної п’єси Клода Маньє, легка і приємна кінострічка з величезною кількістю кумедних моментів, чудовим акторським виконанням та режисурою. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить та цікавиться кіно.

1 квітня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував книжковий перегляд «Найвища бездоганність – це природа» та експозицію «Скринька екологічної мудрості», де представлені висловлювання відомих людей та афоризми про природу та екологію. Заходи організовані в рамках екологічного місячника «Людина і природа: етичний діалог».

2 квітня, до Міжнародного дня дитячої книги, відділ Інтернет-центр презентував книжкову виставку «Про комп’ютер малятам…». Книги про комп’ютер для дітей – це незвичайна література, барвиста, яскрава, на перший погляд проста, але яка несе в собі великий навчальний зміст.

3 квітня відбулася виставка-ярмарок, організована редакцією газети «Вінниччина» та садівниками-городниками. У рамках заходу відділ економіки та аграрного виробництва Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва презентував виїзну книжкову виставку «Плекають сад, а з ним – надії». Учасники акції ознайомилися з новинками літератури з питань новітніх технологій вирощування плодових культур.

4 квітня у читальній залі відділу економіки та аграрного виробництва відбулася презентація альманаху поезій «Сєтєаріум у подільському ландшафті». Поети, що стали відомі завдяки мережі Інтернет, зібралися разом заради представлення якісного літературного продукту. У програмі взяли участь: поети Богдан Куценко, Леонід Борозєнцев, Василь Пастушина, Сергій Татчин, Андрій Стебелєв, а також спеціальні гості – Оксана Боровець (Київ), Денис Майданюк (Одеса), Милослава Черній, Олександр Горчиньский.

4 квітня, до Великодніх свят, сектор газетної періодики підготував перегляд газетних публікацій «Писанка чарівна – символ України».

6 квітня у рамках місячника популяризації екологічних знань «Людина і природа: етичний діалог» відділ наукової інформації та бібліографії підготував віртуальний бібліографічний список «Опустелення земель – екологічна проблема», який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

6 квітня у відділі рідкісних і цінних видань для викладачів музично-теоретичних дисциплін дитячих музичних шкіл Вінницької області відбувся День інформації «Музичні раритети відділу РіЦ». Бібліотекар І. Валігура ознайомила спеціалістів з книгами, часописами, альманахами і збірниками, нотними виданнями ХІX – поч. ХХ ст.

6 квітня у секторі журнальної періодики відбувся перегляд публікацій з часописів «Провісники української ідеї», присвячений 170-річчю Кирило-Мефодіївського товариства. До Дня довкілля у секторі журнальної періодики оформлено прес-виставку «Екологічне життя людей». До Всесвітнього дня здоров’я представлено прес-виставку «Країна здоров’я». Для більш детального ознайомлення з експозиціями працівники сектору підготували віртуальні списки літератури, які можна переглянути на сайті бібліотеки.

6 квітня відділ краєзнавства, вшановуючи пам’ять вінничан, полеглих на фронтах Великої Вітчизняної війни та в боях АТО на Сході України, запропонував користувачам книжкову виставку «Герої забуття не знають». Експозиція складається з двох розділів: «Вінниччина у Великій Вітчизняній війні» і «Їхня провина – любов до України, їхня плата – життя».

7 квітня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася пізнавальна година «Зоряні мрійники» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Захід присвячено Всесвітньому дню авіації та космонавтики. Присутні з цікавістю послухали розповідь бібліотекаря про перших космонавтів Землі та ознайомились з книгами про космонавтику та авіацію з фонду бібліотеки.

7 квітня до Міжнародного дня ромів (8 квітня) відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував книжково-ілюстративну виставку «Роми: спосіб життя, традиції, міфи». Матеріали виставки розповідають про самобутній народ ромів, їхню особливу культуру та ментальність.

8 квітня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулося засідання Клубу сімейного дозвілля та розвитку «Родинне сонцеколо» на тему: «Гостини у колі ромської родини». В рамках засідання відбулася зустріч з творчими ромськими сім’ями, приурочена Міжнародному дню ромів. Партнерами бібліотеки у реалізації даного проекту виступили: Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації, Вінницька громадська організація «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ», «Вінницька газета», спортивний клуб «Максимус». Участь у заході взяли: заступник начальника Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації, начальник відділу у справах національностей А. Ратинська, працівники бібліотеки, а також учнівська та студентська молодь. У присутніх була можливість не лише дізнатися багато нового про звичаї, традиції народу, який став невід’ємною частиною народу України, а й поринути у світ творчого розмаїття ромської національної культури. Присутні мали можливість ознайомитись з виставкою книг та періодичних видань за темою: «Роми: спосіб життя, традиції, міфи», а також ромською атрибутикою.

 

8 квітня у рамках екологічного місячника «Людина і природа: етичний діалог» у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму Т. Кітано «Сцени біля моря». Проста і красива історія про взаємовідносини людей і навколишнього світу, знята сучасним японським кінокласиком. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить і цікавиться кіно.

8 квітня у рамках традиційного місячника популяризації екологічних знань «Людина і природа: етичний діалог» у відділі рідкісних і цінних видань організована тематична виставка «Рідкісні видання з природознавства». До уваги користувачів природничо-наукові видання, історичні нариси про природу, учбові посібники, що вийшли друком у ХІХ – на початку ХХ століть.

9 квітня відділ рідкісних і цінних видань запропонував користувачам бібліотеки ознайомитись з виставкою «Вінницька колекція з родової бібліотеки Грохольських». В експозицію включені матеріали, що розповідають про родовід Грохольських, видання з автографами власника П’ятничанського маєтку Генріка Грохольського та книги з бібліотек його нащадків.

9 квітня у рамках екологічного місячника «Людина і природа: етичний діалог», з метою поширення екологічних знань серед населення, у відділі краєзнавства оформлено перегляд літератури «Вінницький край і екологія». В експозиції представлено довідники, путівники, науково-популярні видання про Вінниччину та літературу про взаємодію людини й довкілля. Також працівники відділу підготували інформаційну довідку «Заповідні куточки Вінниччини», яку можна переглянути на блозі відділу краєзнавства.

12 квітня, до Великодніх свят, відділ краєзнавства підготував виставку-калейдоскоп «Великдень на Поділлі», де представлено матеріали з історії свята та писанкарства на Вінниччині, рецепти пасок українських, козацьких і зокрема подільських, а також різноманітних великодніх страв.

15 квітня, до Всесвітнього дня рок-н-ролу, у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера В. Тодоровського «Стиляги». Фільм-свято висвітлює характерні риси молодіжної субкультури 50-х років ХХ ст. Особливістю кінострічки є її музичний ряд, складений з хітів рок-н-ролу. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить і цікавиться кіно.

16 квітня до дитячої кімнати «Пізнайко», що працює у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва завітали вихованці старшої групи ДНЗ № 31 «Сонечко». Під час подорожі бібліотекою діти відкрили для себе книжковий світ, зокрема побачили найцінніші та найстаріші книги з фонду бібліотеки, відповіли на питання вікторини та отримали багато корисної та цікавої інформації.

 

16 квітня у секторі правової інформації відбувся День інформації, приурочений Всесвітньому дню книги та авторського права, який щорічно відзначається 23 квітня. Бібліотекар сектору О. Громова розповіла присутнім про День книги та авторського права, який відзначають у 190 країнах світу. Вперше це свято відбулося у 1996 р. в Каталонії (Іспанія). Учасники Дня інформації також ознайомилися з матеріалами книжкової виставки «Право на творчість». На виставці представлені нормативно-правові акти України в галузі охорони та захисту авторських та суміжних прав, документи, що висвітлюють спеціальні механізми та засоби захисту авторського та суміжних прав, а також представлені статті з досвіду зарубіжних країн у цій сфері.

18 квітня, до Дня пам’яток історії та культури сектором наукової інформації з питань культури і мистецтва підготовлено віртуальний бібліографічний список «Безмежний світ краси і мудрості народу». Міжнародний день пам’яток і визначних місць встановлений в 1983 р. Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 р. В Україні він має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлений відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 р. № 1062/99 на підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії та культури. Віртуальний бібліографічний список можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

20 квітня до Дня довкілля у секторі правової інформації організовано виставку книг та журнальних публікацій за темою: «Екологічні права та обов’язки людини і громадянина», яка розрахована на викладачів та студентів навчальних закладів відповідного профілю, науковців, юристів-практикантів та всіх хто цікавиться питаннями екологічного права.

21 квітня у рамках загальнобібліотечного Дня інформації «Інформаційне суспільство і авторське право», до Всесвітнього дня книги та авторського права, відділ краєзнавства підготував віртуальний список посилань «Авторські електронні версії творів вінницьких науковців, письменників на сайті Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва». Віртуальний список можна переглянути на сайті бібліотеки.

21 квітня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулося чергове зібрання членів екологічного клубу «День Х», присвячене Дню довкілля. Тема зустрічі – забруднення земельних ресурсів Вінницької області.

22 квітня, до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Р. Поланського «Піаніст». Фільм, який отримав 3 премії «Оскар» та Золоту пальмову гілку Канського кінофестивалю, розповідає про долю видатного польського піаніста, який у роки Другої світової війни опиняється в польському гетто. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить і цікавиться кіно.

22 квітня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося засідання клубу молодого підприємця «Твій бізнес від А до Я» за темою: «Розвиток комунікативних здібностей». У рамках заходу Т. В. Міхновець провела тренінг для студентів гуманітарно-фінансового відділення Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

23 квітня, до Всесвітнього дня книги та авторського права у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся загальнобібліотечний День інформації «Інформаційне суспільство і авторське право». У програмі заходу відбулися: День інформації «Право на творчість», який підготував сектор правової інформації; інформаційна година «Сучасна бібліотека – це книги і не тільки…», літературна дефіляда «Наодинці з улюбленою книгою» та лекція «Авторське право у бібліотечній діяльності» організована працівниками відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук; відділ краєзнавства підготував віртуальний бібліографічний список «Авторські електронні версії творів вінницьких науковців, письменників на сайті Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва»; відділ мистецтв провів інформаційну годину «Етика і права при використанні кінопростору»; інформаційний куточок «Захист авторського права: європейський досвід» оформив відділ документів іноземними мовами; відділ економіки та аграрного виробництва організував перегляд-повідомлення «Економічна інформація – виробництву».

23 квітня, до Всесвітнього дня книги та авторського права у рамках загальнобібліотечного Дня інформації «Інформаційне суспільство і авторське право» відділ наукової інформації та бібліографії підготував віртуальний рекомендаційний список «Історія та еволюція авторського права». Віртуальний список можна переглянути на сайті бібліотеки.

23 квітня, до Всесвітнього дня книги і авторського права у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук представлена літературна дефіляда «Наодинці з улюбленою книгою». У першому розділі експозиції зібрані найкращі книги за версією читачів відділу, другий розділ присвячений книгам-ювілярам 2015 року.

25 квітня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася презентація книги про легендарну льотчицю Надію Савченко «Живи Надіє». У заході взяли участь автори ессе, опублікованих в збірці, представники громадськості та побратими Надії Савченко.

26 квітня, до 125-річчя від дня народження українського поета, літературознавця, лідера «неокласиків» Миколи Костянтиновича Зерова у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук представлена виставка-портрет «Перекладач, учений, критик, закоханий в Елладу і поетів Риму».

27-29 квітня у рамках Днів Америки у Вінниці, у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулися лекції та семінари для бібліотекарів, зокрема: 27 квітня відбулася лекція «Американські бібліотеки очима українського бібліотекаря», яку провели директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, віце-президент УБА В. Пашкова та провідний бібліограф Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Ю. Кашпрук. 28 квітня відбувся семінар «Позичання е-книжок: виклики для українських бібліотекарів», який провела директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, віце-президент УБА В. Пашкова, також цього дня відбулася вистава «Над часом» (режисер-постановник Марина Ревенко). 29 квітня директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, віце-президент УБА В. Пашкова провела лекцію «Етичні питання в американських бібліотеках».

 

27 квітня у рамках проведення Днів Америки у Вінниці у відділі наукової інформації та бібліографії відбувся міжобласний дебатний турнір, під час якого шкільна і студентська молодь змагалася у мистецтві аргументації зі своїми ровесниками на тему спільних цінностей та єдиної України. Участь у дебатах взяли 40 студентів та старшокласників, які вже пройшли тренінг з дебатної майстерності та стали переможцями регіональних дебатів у м. Вінниця, Львів, Суми та Полтава. Захід проходить в рамках проекту «Молодіжні дебати: чи є в регіонах України спільні цінності, які здатні об’єднати країну?». Проект спрямований на покращення порозуміння, налагодження діалогу та зв’язків молоді чотирьох регіонів України.

27 квітня у відділі наукової інформації та бібліографії репрезентовано виставку-біографію «Видатні бібліографи України», яка знайомить з творчими біографіями українських бібліографів, що стояли біля витоків вітчизняної бібліографії, і тих, котрі працюють сьогодні. Кожен з них посідає почесне місце у безперервній шерензі творців бібліографічної науки та практики.

29 квітня у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера А. Іньярріту «Бердмен». Чорна комедія з Майклом Кітоном у головній ролі була визнана однією з кращих 10 картин 2014 року, а у 2015 р. отримала премію «Оскар» за кращий фільм. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить і цікавиться кіно.

Музейна діяльність

Княжук, Л. Радість зустрічі з прекрасним : [у Погребищенському районному краєзнавчому музеї ім. Н. А. Присяжнюк відбулася виставка «Майстрині з міста над Россю», присвячена Міжнародному жіночому дню. В експозиції представлені роботи вишиті хрестиком та бісером місцевих майстринь О. Басюк, С. Недошовенко, Ж. Поліщук] / Л. Княжук // Колос. – 2015. – 1 квіт. – С. 2.

2 квітня у Вінницькому літературно-меморіальному музеї М. М. Коцюбинського відбулося відкриття виставки, на якій представлено біля двох десятків мініатюр майстра народного малярства Олександра Машталєра.

Олександр Машталєр народився та зробив перші мистецькі кроки у селі Пустоха Козятинського району. Чарівна природа Поділля завжди приваблювала художника своїми зеленими берегами та розлогими верболозами і спонукала взятись за малярство. Першу гарну оцінку власної творчості він отримав від відомого майстра декоративного розпису Сергія Танадайчука. Нині художник живе у м. Бердичів і успішно працює у напрямку народного малярства. Завдяки самобутньому почерку мініатюрки Машталєра «Свати прийшли», «У корчмі», «Не пощастило», «Не легка козацька доля, коли дружина оре у полі» та інші просякнуті легким народним гумором.

 

8 квітня у приміщенні Вороновицького музею історії авіації та космонавтики представлено виставку майстрів писанкарства Вінницького району. Свою майстерність демонстрували знані майстри своєї справи: В. Кушніренко та Ю. Посмітюха з Луки-Мелешківської, Г. Антонюк з с. Широка Гребля, О. Кузишиної з с. Сокиринець, також на виставці представлені писанки вихованців гуртка писанкарства с. Агрономічне.

10 квітня у приміщенні Вороновицького музею історії авіації та космонавтики відбулося відкриття виставки «Український космос», присвяченої Всесвітньому дню авіації та космонавтики, Міжнародному дню польоту людини в космос. На виставці представлено матеріали про видатних творців ракетно-космічної галузі, серед яких було і є багато українських фахівців і космонавтів. Виставка складається з трьох розділів (50 експонатів з фондів музею): «Історія космонавтики» (книги, ілюстрації, фото, фотокартини, вироби учнів); «Українці – космонавти» (матеріали про Г. Берегового, П. Поповича, Л. Каденюка, представлено стенд фотографій космонавтів вихідців з України) та «Сьогодення України космічної» (ілюстрації МКС (космічна станція), ракет, космічних комплексів, фото визначних конструкторів ракет).

14 квітня у Шаргородському музеї образотворчого мистецтва відбувся тематичний вечір «Носиківська мадонна», присвячений 85-й річниці від дня народження народної художниці Марії Деркач. На вечір були запрошені жителі міста і району та гості з м. Вінниці: голова Вінницької організації майстрів народного мистецтва І. Горобчук, завідуюча сектором виставкової роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею Т. Журунова, науковий співробітник Вінницького обласного краєзнавчого музею О. Гордієнко, провідний методист Вінницького обласного центру народної творчості Ж. Дмитренко, учитель Носиківської ЗОШ Е. Пишняк, яка проводить дослідницьку роботу про життя та творчість народної художниці М. Деркач. У фойє районного Будинку культури працівники музею образотворчого мистецтва організували виставку творів самобутньої художниці, працівники відділу обслуговування районної бібліотеки підготували перегляд зібраних матеріалів про життя і творчість художниці «Світ фарб Марії Деркач». У виконанні народного аматорського театру мініатюр Джуринського сільського Будинку культури відбулася літературно-музична композиція «Носиківська мадонна». Музичні вітання подарували глядачам аматорські колективи Шаргородського районного Будинку культури та вихованці Шаргородської та Джуринської дитячих музичних шкіл.

Марія Деркач народилася 14 квітня 1930 р. у с. Носиківка, Шаргородського району Вінницької області. Учасниця районних, обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок образотворчого мистецтва. Картина «Після весілля» у 1987 р. була представлена на виставці у Парижі, картина «Затишок» – на виставці у Нью-Йорку, картина «У церкві» побувала на виставці у м. Києві.

27 квітня у Мурованокуриловецькій районній картинній галереї відбулося відкриття фотовиставки під назвою: «Православні хрести Поділля», метою якої було розширити уявлення про православну віру, про її основний символ – хрест та його значення для спасіння душі, виховувати бережливе і шанобливе ставлення до святині. На виставці було представлено 33 фотографії кам’яних хрестів Мурованокуриловецького та сусідніх районів. Організатор виставки Роман Крохмалюк – вчитель історії НВК с. Вербовець та керівник краєзнавчого гуртка на початку коротко розповів про історію окремих хрестів. У заході також взяли участь: протоієрей о. Василій Балан, поетеса О. Дорош, учні місцевих шкіл. Вагомим доповненням до свята стали пісні у виконанні учасників ансамблю «Дзвіночки».

28 квітня в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття персональної виставки професора, кандидата географічних наук Івана Максимовича Півошенка (1935-2003), до вісімдесятої річниці від дня його народження під назвою: «Іван Півошенко – науковець і митець».

Іван Максимович Півошенко народився 5 травня 1935 р. в с. Косаново Ситковецького р-ну Вінницької області. Закінчив Одеський гідрометеорологічний інститут. Наукова діяльність І. Півошенка була направлена на вивчення клімату та екології Поділля, екологічного стану повітряного басейну м. Вінниці і підземних вод Вінниччини, проблеми озону й озонотерапії. Під його редакцією в 1995 р. опублікована монографія «Клімат Вінниці» – перший системний опис клімату міста. Через два роки вийшла друком монографія «Клімат Вінницької області». Важливою складовою життя І. Півошенка було захоплення живописом. Його доробок як художника складає більше 10 графічних і 60 робіт, виконаних в техніці олійного живопису, більшість з яких представлені на виставці. Також експонуються наукові роботи, фото та особисті речі, які висвітлюють життя, науковий доробок та творчість відомого земляка.

29 квітня у Вінницькому обласному художньому музеї відкрилась виставка «Родина Чебикіни», яка представляє творчість видатної династії митців України, стрижнем якої є Андрій Чебикін, президент Національної академії мистецтв України, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, видатний графік. На виставці представлені роботи всіх чотирьох представників династії, які відображають широкий тематизм, художні прийоми, різноманітні техніки, змістовні концепції визнаних митців. Учасники заходу мали змогу насолодитися роботами майстра та поділитися враженнями від побаченого.

29 квітня у рамках проведення Днів Америки у м. Вінниця у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Історія трьох племен: мистецтво та ремесло американських індіанців Південного Заходу». Виставка надана Посольством США в Україні й презентує історію, культуру та традиції індіанських племен Сполучених Штатів Америки. В експозиції представлено понад 120 унікальних предметів – прикраси, зокрема зі срібла, оздоблені камінням, емаллю, ткацтво, вишивка, гончарство, елементи одягу, культові і обрядові речі, тощо.

Театрально-концертна діяльність

22 квітня у вінницькому Будинку офіцерів відбулася вистава «Крик душі» від українського театру тіней Teulis, який став відомим у світі завдяки своїй участі у талант-шоу в Італії, Туреччині, Росії, Чехії та Словаччини. Театр тіней Teulis – це сучасне мистецтво, вільне від шаблонів і рамок. Постановка театру Teulis – це оригінальне поєднання висококласної акробатики, театру, оптичних ілюзій, відмінного звукового супроводу і приголомшливих відеопроекцій.

Музичне життя Вінниччини

Завдяки спільним зусиллям ми стали переможцями : [про діяльність хорового колективу Соколівського Будинку культури «Перлина». На Першому національному каналі колектив представляв Хмільницький район у передачі «Фольк-musik» з Оксаною Пекун] // Життєві обрії. – 2015. – 3 квіт. – С. 5.

3 квітня Вінницька обласна філармонія запросила усіх поціновувачів мистецтва на мюзикл «Привид-опера». Це абсолютно новий формат мюзиклу, що містить ключові особливості оперного та естрадного вокального мистецтва. У програмі прозвучали арії з великих опер, класичних музичних творів італійською, англійською та іншими мовами та найпопулярніші пісні з всесвітньовідомих мюзиклів «Чікаго», «Мулен Руж», «Нотердам де Парі», «Привид опери», «Юнона та Авось», «Ромео та Джульєта». Все це у поєднанні з сучасними популярними піснями. Всі твори виконували солісти Київського академічного театру опери та балету.

7 квітня в актовій залі Барської дитячої музичної школи відбулася лекція-концерт «Танцювальна музика». Ведуча заходу – викладач Т. Лаврова розповіла про історію та музичні особливості народних, старовинних і сучасних танців. У концерті взяли участь учні – дипломанти та лауреати різноманітних конкурсів та викладачі школи.

Вихованці Хмільницької школи мистецтв успішно виступили на регіональному конкурсі «Струни Поділля» : [на базі Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу відбувся регіональний конкурс інструментально-вокального мистецтва «Струни Поділля». Цьогоріч у конкурсі взяли участь 100 солістів з мистецьких та освітніх навчальних закладів області. Виступи відбулися у номінаціях: інструментальне мистецтво та сольний спів] // Я та місто. – 2015. – 9 квіт. – С. 5.

Досягнення вихованців дитячої музичної школи : [у м. Тульчин відбувся Х обласний конкурс юних виконавців ім. О. Петрова. Від Жмеринщини у конкурсі взяли участь ансамбль саксофоністів, створений при Жмеринській дитячій музичній школі у 2014 р. та новостворений ансамбль народних інструментів. Ансамбль саксофоністів Жмеринської ДМШ у конкурсі зайняв І місце] // Жмерин. газ. – 2015. – 10 квіт. – С. 6.

15 квітня в Лука-Мелешківській дитячій школі мистецтв Вінницького району відбулася лекція-концерт «Краще виконання твору з «Дитячого альбому» П.І. Чайковського» для учнів фортепіанного відділу. У концерті прозвучали п’єси: «Мама», «Полька», «Старовинна французька пісенька», «Німецька пісенька», «Баба Яга», «Солодка мрія», «Неаполітанська пісенька» та ін.

Марчук, В. Фестиваль-конкурс «Пісня над Бугом» : [у м. Хмельницький відбувся IV Всеукраїнський конкурс юних вокалістів «Пісня над Бугом». Цього року у заході взяли участь 180 вокалістів у п’яти вікових категорій з усіх областей України. Вінницьку область представляли вихованки Теплицького районного Будинку дитячої творчості – учасниці зразкової вокальної студії «Перлинка». У номінації «Народний спів» юні учасниці отримали перемогу у своїй віковій категорії] / В. Марчук // Вісті Тепличчини. – 2015. – 16 квіт. – С. 4.

17 квітня Чернівецьким районним Будинком культури на базі Моївського Будинку культури організовано та проведено районний семінар з музичного жанру. У семінарі взяли участь директори сільських Будинків культури та завідуючі сільськими клубами. В програмі семінару прозвучали твори у виконанні зразкового ансамблю народних інструментів «Пролісок». Працівники культури мали можливість обмінятись досвідом роботи.

18 квітня у кав’ярні-музеї «Вітальня щасливого часу» при магазині-музеї «Панъ Заваркінъ та синъ» у м. Вінниця відбувся концерт квартету «Four corners»: скрипка – Валерія Котик, альт – Марія Панчук, контрабас – Олександр Міщук, кахон – Захар Кондратюк. В програмі прозвучали популярні класичні твори, кавери сучасної музики та багато пісень про кохання.

22 квітня Вінницька обласна філармонія презентувала заключний концерт з циклу «Браво, Маестро». Цього разу відбулася зустріч з прославленою піаністкою не лише в Україні, а й за кордоном, солісткою Львівської обласної філармонії та постійною учасницею канадського ансамблю LesAMIS Маріанною Гумецькою.

Маріанна Гумецька народилася у місті Львів. Розпочала музичне навчання в школі ім. Соломії Крушельницької. Співачка стала лауреатом І Міжнародного юнацького конкурсу ім. Петра Чайковського у Москві та отримала Гран-прі на Міжнародному фестивалі «Віртуози 2000 року» в Санкт-Петербурзі, перемогла на конкурсах Дваріонаса у Вільнюсі та Дягілева у Москві. У Канаді М. Гумецька перемогла в престижному концертному конкурсі Школи Глена Гульда і згодом отримала Артистичний Диплом Школи Глена Гульда Королівської консерваторії Торонто (2003). З 2007 р. – викладач факультету фортепіано Королівської консерваторії Торонто (Royal Conservatory of Music in Toronto), а також член журі музичних конкурсів. Активно виступає як солістка та артистка камерних ансамблів.

24 квітня на сцені Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбувся концерт секстету «Піккардійська терція». Улюбленці публіки В. Якимець, А. Капраль, С. Нудик, Р. Турянин, А. Шавала та Б. Богач завітали до м. Вінниці з музичною програмою «На біс!».

24 квітня у приміщення Ямпільської дитячої музичної школи відбувся інструментальний конкурс «Квітневе інтермецо», у якому взяли участь 53 юних музиканти. Кожен конкурсант намагався виявити високу виконавську майстерність, відтворити музичний зміст твору, сценічну культуру. Всі учасники конкурсу та викладачі відзначені подяками.

27-29 квітня вперше у м. Вінниця відбувся триденний культурний фестиваль «Дні Америки у Вінниці». Серед заходів – концерти музичного фольклорного гурту у стилі блюграс «Тамблін Боунс» з Портленду, штат Мен і Львівського молодіжного симфонічного оркестру INSO з програмою «Музика Бродвею і Голлівуду».

Наприкінці квітня у м. Вінниця відбувся Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Юний концертмейстер». У ньому взяли участь більше ста вихованців мистецьких шкіл Вінницької області та м. Кривий Ріг. Конкурс «Юний концертмейстер» започаткований Вінницькою дитячою школою мистецтв «Вишенька» у минулому році. У квітні конкурс набув статусу Всеукраїнського конкурсу-фестивалю.

Кіномистецтво

1 квітня, до Всесвітнього дня сміху, книгарня «Є» та об’єднання «Сучасне Українське Кіно» запросили на показ веселих українських короткометражних стрічок: «Светка» (режисер І. Устеленцева), «Отроцтво» (режисер Д. Сухолиткий-Собчук), «Хабар» (режисер А. Максим’юк), «Чобітки» (режисер О. Фещенко), «Мума» (режисери К. Танащук та А. Міськів), «Вага» (режисер Ю. Шилов), «Скажи Кукурудза» (режисер В. Кальченко), «Мама хоче їсти» (режисер О. Войтенко), «Пиріг» (режисер Ю. Ковальов).

10 квітня у вінницькому кінотеатрі «Родина» відбувся показ українського документального фільму «Все палає» про події на Майдані у Києві взимку 2013-2014 рр. Режисери О. Течинський, О. Солодунов та Д. Стойков запропонували глядачеві особливий погляд на українську революцію. Автори кінострічки з камерами супроводжували учасників Майдану упродовж декількох місяців – по обидві сторони площі. Світова прем’єра стрічки відбулася 29 жовтня 2014 року на Лейпцизькому міжнародному кінофестивалі документального та анімаційного кіно, де фільм отримав спеціальну нагороду від телеканалу Mitteldeutscher Rundfunk (MDR) за видатний східноєвропейський фільм. Цей фільм не лише про революцію, яка змінила Україну взимку 2013-2014 рр., він демонструє універсальну схему певного роду повстань і протестів, які закінчуються кровопролиттям.

Вже традиційно навесні, за сприяння кінофестивалю «Молодість», в українських кінотеатрах презентують найцікавіші фільми з палкої та яскравої Іспанії, країни, що стабільно продукує незвичне й нешаблонне різножанрове кіно. У вінницькому кінотеатрі «Родина» відбулися покази чотирьох стрічок впродовж семи днів, починаючи з 10 квітня. Всі фільми демонструвалися мовою оригіналу з українськими субтитрами. В програмі Тижня іспанського кіно відбулися покази: однойменного історичного епосу «Дон Кіхот» режисер Мануель Ґутьєрес Араґон; драми «Магнітне дерево» дебютантки Ізабель де Аугував’є; найбільш титулованого фільму «Легко жити з заплющеними очима» Давіда Труеби; драматичної комедії «Люди на місцях», режисер Хуан Кавестані та комедії Еміліо Мартінеса Ласаро «Вісім баскських прізвищ».

З 17 квітня у вінницькому кінотеатрі «Родина» проходив ювілейний десятий фестиваль «Дні польського кіно». Розпочався фестиваль з представлення стрічки «Іда» Павла Павліковсього, яка цього року здобула «Оскара» Американської кіноакадемії в номінації «Найкращий фільм іноземною мовою», європейського «Оскара» і британську премію BAFTA. Традиційно у програмі були представлені найкращі польські фільми, створені впродовж останніх двох років. Глядачі мали змогу ознайомитись з найновішими роботами режисерів, чиї фільми свого часу були представлені в Україні у рамках «Днів польського кіно» та на інших кінофестивалях, зокрема фільми Яцека Борцуха, Бориса Ланкоша, Єжи Штура. В програмі Тижня відбулися покази фільмів: «Хочеться жити», «Невловиме», «Громадянин», «Боги», «Варшавське повстання».

З 28 квітня у вінницькому кінотеатрі «Родина» відбувся триденний показ американського хронікально-документального кіно в рамках проекту «Дні Америки у Вінниці». Також у холі кінотеатру представлено другу частину виставки американських політичних карикатур. Завдяки виставці можна поглянути на віхи американської історії у іронічних картинках. Загалом презентовано кілька десятків малюнків, що датовані XIX – початком XX століття.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше