ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Квітень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

Вінниця, 2015


Загальний розділ

Відповідно до Указу Президента України від 4 квітня 2015 року № 200/2015 «Про призначення стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2015 рік», відповідно до Указу Президента України від 27 вересня 2011 року № 928 «Про стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва» постановлено призначити на 2015 рік стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва: Гайструку Анатолію – 1996 р. н., вінничанину, майстру художнього текстилю та Діденку Михайлу – 1992 р. н., вінничанину, студенту Вінницького національного технічного університету, майстру гончарства та художньої кераміки.

З 7 по 23 квітня у м. Вінниця відбувся мистецький проект «Ре:Візія – до і після». Мистецький проект «Ре:Візія» проводиться у Вінниці вже п’ятий рік поспіль. Організатором проекту є Департамент культури Вінницької міської ради, а партнерами – ГО «Лабораторія актуальної творчості», ГО «Культурна стратегія XХІ», ГО «Ліга розвитку мистецтва» та регіональний Центр сучасного мистецтва «Арт-Шик». В програмі проекту відбувся масштабний мультимедійний артпроект «Колайдер – 100» провідного фахівця Інституту проблем сучасного мистецтва України О. Чепелик. Проект складався з двох відеоінсталяцій, одна з яких демонструє Сараєво 1914 року, де вбивство ерцгерцога Фердинанда стало приводом для початку Першої світової війни, інша – Київський Євромайдан 2014 року. Це – розповідь про два міста та дві драматичні події, що відбулись у серці Європи з різницею у сто років. У регіональному Центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбулися майстер-класи з ресайклінгу – перетворення військової атрибутики у мистецтво. Над ними працювали як вінницькі художники, так і креативні люди з інших міст України. Також відбувся творчий проект «Майбутнє твориться сьогодні», його учасники – творчі колективи Вінницької дитячої музичної школи №1 та Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. Завершився проект «Ре:Візія» благодійним аукціоном та мистецьким проектом «Пробудження» від Вінницької дитячої школи мистецтв, де були представлені унікальні мистецькі роботи, створені художниками з військової атрибутики. Всі отримані кошти від аукціону направлені на підтримку українських військових.

12 квітня у м. Вінниця, з нагоди Великодня, відбулась традиційна хресна хода в п’яти напрямках, яка об’єдналася біля храму Воскресіння Христового. За участю митрополита Вінницького і Барського Симеона відбулось велике богослужіння, у якому взяли участь духовенство і парафіяни з понад тридцяти міських храмів. Привітати вінничан зі святом Пасхи завітали голова обласної державної адміністрації В. Коровій, голова обласної ради С. Свитко, керуючий справами Вінницької міської ради С. Чорнолуцький.

16 квітня книгарня «Є» та ЛА «Discursus» запросили на презентацію роману Ольги Деркачової «Коли прокинешся».

Ольга Деркачова – українська письменниця, яка 2014 р. отримала премію «Коронація слова» у номінації «Найкращий твір про кохання» за рукопис роману «Коли прокинешся». Раніше у письменниці вийшли збірки оповідань та два романи – «Крамниця щастя» та «Повидло з яблук».

17 квітня книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запросили на презентацію книги Франсуази Барб-Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво». Як зацікавити дітей мистецтвом і чи потрібно це? Як розмовляти з ними про живопис? Якими словами і з якого віку? Чим відрізняється мистецька освіта в Україні від європейської практики? Та й чи існує вона в Україні? На ці та інші питання дала відповідь перекладачка книги Франсуази Барб-Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво» Софія Рябчук. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, але й для тих допитливих читачів, які ніяк не знаходили часу його пізнати.

Франсуаза Барб-Ґалль – французький мистецтвознавець. Вивчала мистецтво у Сорбонні та Школі Лувру, у якій сама зараз викладає. Очолює асоціацію CORETA («Comment regarder un tableau» – «Як дивитися на картину»), де читає лекції та проводить майстер-класи.

Де ходив Коцюбинський : [туристична Вінниччина поповнюється двома новими проектами: маршрутом «Вінниця Коцюбинського» та гастрономічною пропозицією «Меню Коцюбинського». Дві туристичні новинки презентують 22 квітня – за місяць до Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo», який відбудеться у Вінниці 22-24 травня. Маршрут «Вінниця Коцюбинського» стане першою повноцінною літературною екскурсією міста, під час якої кожен зможе побачити обличчя міста кінця ХІХ ст., поринути у буденні клопоти Михайла Коцюбинського, тощо] // Прапор Перемоги. – 2015. – 21 квіт. – С. 2.

22 квітня книгарня «Є» та видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» запросили на презентацію роману Дари Корній і Тали Владмирової «Крила кольору хмар».

Дара Корній і Тала Владмирова вже не вперше виступають у творчому тандемі: перший їх роман у співавторстві «Зозулята зими», мав чималий успіх. Письменниці віднайшли власний шлях у світі вітчизняного фентезі і створюють сучасну магію.

23 квітня книгарня «Є» та видавництво «Книги – ХХІ» запросили на презентацію збірки Ірини Мороз «Якби ти просто був».

Ірина Мороз – журналіст, поетеса, прозаїк, музикант. Пише під псевдонімом morozOvych.

25 квітня у м. Вінниця стартував новий сезон найбільшого в Європі світломузичного фонтану. Участь у масштабному святі взяли тисячі вінничан та гостей м. Вінниці. Цьогорічне відкриття роботи водограю відбулося у форматі благодійного концерту для воїнів АТО, а нова програма – створена на основі документальних кадрів подій на Майдані та Сході України. У заході взяли участь: дружина Президента України, директор «Фонду Петра Порошенка» М. Порошенко, народний депутат України О. Порошенко, голова облдержадміністрації В. Коровій, в. о. міського голови, секретар міської ради С. Моргунов. На відкриття нового сезону фонтану було запрошено бійців, які сьогодні перебувають на лікуванні у Вінницькому військово-медичному клінічному центрі, демобілізованих військових, які нещодавно повернулися зі Сходу та рідних і дітей тих, хто зараз боронить кордони держави. Благодійний концерт відбувся за участі відомого гурта «BRUTTO» на чолі з екс-солістом групи «Ляпіс Трубецкой» С. Міхалковим. Всіх небайдужих до долі держави об’єднала пісня «Воїни світла», яка стала неформальним гімном Революції Гідності. Кульмінацією дійства став запуск фонтану з патріотичними програмами.

28 квітня у м. Вінниця відбулася зустріч з відомим українським поетом, письменником та перекладачем Сергієм Жаданом та презентація-дискусія з приводу виходу його нової книжки «Життя Марії». Протягом березня-травня Сергій Жадан разом із президентом MERIDIAN CZERNOWITZ Святославом Померанцевим подорожують по обласних центрах України. У кожному з міст відбуваються три заходи – виступ перед студентами, прес-конференція для регіональних ЗМІ, а також дискусія-презентація книжки. Ці події відбуваються у рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів?», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

«Життя Марії» – нова книжка віршів та перекладів Сергія Жадана. Вона містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Вірші написані та перекладені переважно протягом останнього року.

Йолтуховський, М. Він Поділлю творить молитви… : до 75-річчя від дня народження А. М. Подолинного : [про життєвий і творчий шлях Анатолія Мусійовича Подолинного – наyковця, есеїста, поета, громадського діяча. Члена Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України Національної спілки письменників України] / М. Йолтуховський // Поділ. край. – 2015. – 30 квіт. – С. 4.

У квітні одразу дві меморіальні дошки на честь героїв-земляків Сергія Бойка та Андрія Долейка, які віддали життя за незалежність України у зоні бойових дій на Сході, відкрито на фасаді їх рідної Крижопільської школи №1. В урочистому відкритті взяли участь: учні та вчителі навчального закладу, керівники району, Крижопільський селищний голова В. Косташенко, військовий комісар Крижопільсько-Піщанського об’єднаного військового комісаріату, підполковник О. Стецюк, представники підприємств, організацій, громадськість району. Після мітингу, пам’ять Героїв – С. Бойка та А. Долейка присутні вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки.

У квітні одразу дві меморіальні дошки на честь героїв-земляків Юрія Коваленка та В’ячеслава Дремлюха, які віддали життя за незалежність України у зоні бойових дій на Сході, відкрито на фасаді їх рідної Бершадської школи №3. Урочисте відкриття пам’ятних дошок загиблим у зоні АТО відбулося за участю рідних та близьких Героїв, учнів та вчителів навчального закладу, керівників району, представників підприємств, організацій, духовенства та громадськості краю. Після мітингу, пам’ять Героїв – Ю. Коваленка та В. Дремлюха присутні вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальних дошок.

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури». Про це повідомив під час засідання Уряду Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко. Документ розроблено Міністерством культури України в рамках здійснення реформ у галузі. Законопроектом передбачено, що керівники державних та комунальних закладів культури призначатимуться на посаду виключно за результатами проведення конкурсу шляхом укладення з засновником закладу культури контракту строком на п’ять років. Художній та артистичний персонал державних та комунальних закладів культури (актори театрів, артисти філармоній, творчих ансамблів, цирків тощо) призначатиметься на посаду за результатами проведення конкурсу шляхом укладення контрактів строком до трьох років. Прийняття законопроекту дасть можливість оновити керівний склад державних та комунальних закладів культури, упорядкувати трудові відносини з професійними творчими працівниками закладів культури, стимулювати їх творчу діяльність, забезпечити ефективне застосування керівництвом закладу їх творчого потенціалу, приведення у відповідність даної сфери суспільних відносин до західноєвропейської практики.

До 201-ї річниці від дня народження

Тараса Шевченка

Метельська, Т. «Не вмре повік твоє святе ім’я» : Шевченківські дні в Михайлівському навчально-виховному комплексі : [у Михайлівському навчально-виховному комплексі Ямпільського району відбулися урочистості присвячені 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка. Учні школи підготували творчі виступи та композиції. У початкових класах відбулися Шевченківські читання «Не вмре повік твоє святе ім’я». Також до заходу було організовано конкурс листівок і сценнівок за творами та біографією Т. Шевченка] / Т. Метельська // Ямпіл. вісті. – 2015. – 1 квіт. – С. 4.

Ткаченко, О. Поезія, що стала піснею : [вшановуючи пам’ять Т. Шевченка та його творче надбання у бібліотеках Козятинського району відбулися тематичні заходи присвячені 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка. Зокрема: в Комсомольській бібліотеці для дітей відбулася вікторина та ігри за творами Т. Шевченка. В Йосипівській сільській бібліотеці проведено літературний ранок для учнів місцевої школи, де вони детальніше ознайомилися з сторінками біографії та творчої спадщини Кобзаря. В Непедівській школі відбувся Урок мужності, де школярі читали вірші Т. Шевченка, сучасних поетів про нього, інсценізували уривок з твору «Тарасові шляхи», малювали малюнки за творами видатного письменника, тощо] / О. Ткаченко // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 2 квіт. – С. 7.

Бачара, В. Один – єдиний на всі епохи : [у Лучинецькій сільській бібліотеці відбулися Шевченківські читання під назвою: «Погляд Шевченка». Ведучі заходу ознайомили присутніх зі сторінками життя і творчості письменника, а учасники заходу читали вірші Кобзаря] / В. Бачара // Наше Придністров’я. – 2015. – 3 квіт. – С. 5.

Косянчук, Л. Шевченківської поезії «Безсмертне слово Кобзаря» : [на базі Тиврівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся сьомий районний конкурс Шевченківської поезії «Безсмертне слово Кобзаря», за участі шкіл району. Конкурс відбувся у номінаціях «Виразне читання» та «Інсценізація з твору». Переможці конкурсу нагороджені дипломами відділу освіти, а всі учасники відзначені подяками за участь] / Л. Косянчук // Маяк. – 2015. – 3 квіт. – С. 8.

До Кобзаря любов безмежна в народі житиме в віках… : [у Бабчинецькій сільській бібліотеці №1 Чернівецького району відбувся Шевченківський урок « До Кобзаря любов безмежна в народі житиме в віках», який підготувала завідуюча бібліотекою М. Лупол. До заходу працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Живлять серце Тарасові джерела»] // Чернівец. зоря. – 2015. – 10 квіт. – С. 5.

15 квітня у Жмеринському районному Будинку культури Станіславчицька дитяча музична школа зібрала шанувальників різних видів мистецтв на творчий звіт за 2014-2015 рр. Захід присвячений генію українського народу, щирому патріоту України – Т. Шевченку. Творчий звіт оцінювала комісія у складі: заступника начальника відділу культурно-мистецьких установ Управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації В. Троян, начальника навчально-організаційного відділу навчально-методичного центру Ю. Ковальова, заступника директора обласного навчально-методичного центру С. Гарбулінського. У концертній програмі виступили: ансамбль народних інструментів, хореографічний дует, вокальний ансамбль викладачів та учнів, солісти-вокалісти. У вестибулі Будинку культури бажаючі мали можливість ознайомитися з роботами учнів художнього відділу школи.

Караулан, М. Приурочено Кобзарю : [у Гніванській міській бібліотеці №1 відкрилася виставка присвячена життю і творчості великого сина українського народу Т. Шевченку, з нагоди його 201-ї річниці від дня народження. На виставці представлені твори Великого Кобзаря, дослідницько-аналітична література про його творчість, тощо] / М. Караулан // Маяк. – 2015. – 17 квіт. – С. 4.

18 квітня Вінницькою центральною районною бібліотекою, на базі бібліотеки-філії с. Стадниця проведено бібліокафе під назвою: «Українська кухня у творах Т. Шевченка», до річниці видання першої поетичної збірки Т.Г. Шевченка – «Кобзар». Запрошені на Шевченківський обід мали можливість прослухати уривки з творів, а також скуштувати страви, про які письменник згадує у своїх творах. Гостей розважав народний жіночий ансамбль «Мрія» Стадницького Будинку культури, у їх виконанні прозвучали українські народні пісні: «Сало», «А мій милий вареничків хоче», «Борщ» та ін.

23 квітня на площі Тараса Шевченка у м. Вінниця відбулось урочисте відкриття мистецького проекту «Шевченківські вечори», який був започаткований у минулому році за ініціативи Департаменту культури Вінницької міської ради. Впродовж чотирьох місяців, щочетверга, до 27 серпня, на площі Кобзаря відбуватимуться концерти, виставки, виступи вінницьких письменників, тощо. На відкритті проекту виступили творчі колективи міського Палацу мистецтв – вихованці зразкової творчої майстерні естрадного мистецтва «Зоряна мрія», а також аматорські хорові колективи «Дзвін» та «Добродар». На заході прозвучали твори на слова Т. Шевченка. Площу прикрасили тематичні виставки: «Шевченко у кожному серці», «Шевченко – художник» та «У далеку дорогу життя ми візьмемо Шевченкове слово».

23 квітня, у рамках літературно-мистецького проекту «Шевченківські вечори» до 201-річчя від дня народження Великого Кобзаря, Вінницький обласний художній музей представив виставку «Шевченко – художник». Захід організовано за сприяння Управління культури і туризму облдержадміністрації та Департаменту культури Вінницької міської ради. В експозиції виставки представлено репродукції живописних і графічних творів видатного митця – всього 17 робіт – від перших самостійних композицій, в яких відчуваються пошуки власного стилю, до репродукцій офортів, які були створені ним протягом 1840-1860-х років уже в статусі академіка гравірування Петербурзької академії мистецтв. Виставка дала можливість відвідувачам ознайомитись з творчістю Великого Кобзаря з маловідомих сторін його творчого обдарування.

До 70-річчя Перемоги

у Великій Вітчизняній війні

Гончарук, К. Проліски надії – 2015 : [у приміщенні Крижопільського районного Будинку культури відбувся зональний етап обласного фестивалю вчительської та учнівської творчості «Проліски надії – 2015», присвячений 71-й річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. У заході взяли участь представники Крижопільського, Ямпільського та Піщанського районів. Фестиваль проводиться з метою виховання у підростаючого покоління патріотизму, національної гідності та гордості за свою країну, опанування кращих зразків українського народного і сучасного мистецтва, світової класики, підтримки розвитку творчого потенціалу вчителів та учнів. Протягом свята відбулися творчі виступи у вокальному, інструментальному, хореографічному та розмовному жанрах] / К. Гончарук // Сільські новини. – 2015. – 3 квіт. – С. 2.

3 квітня до 70-річчя Великої Перемоги працівники Вінницькохутірської сільської бібліотеки організували захід «І знову приходить свято Перемоги». В програмі заходу присутні прослухали розповідь про події Другої світової війни, вірші та пісні на військову тематику, переглянули літературно-музичну композицію у виконанні зразкового хореографічного колективу «Мальви». До заходу представлена тематична виставка книг та стенд «Обличчя війни» з фотографіями односельчан, які воювали на фронтах Другої світової війни.

Войтенко, Н. Переможна хода у Підвисокому : [у день 71-ї річниці визволення Оратівського району від фашистських загарбників стартував заключний етап історико-краєзнавчої естафети пам’яті, присвяченої 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні «Переможна хода рідним краєм», у рамках фестивалю-огляду «Ти не зникнеш із карти село». У виконанні учасників заходу прозвучали вірші та пісні на воєнну тематику] / Н. Войтенко // Маяк. – 2015. – 9 квіт. – С. 4.

9 квітня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття ювілейної стаціонарної виставки «На шляху до Перемоги», присвяченої 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Виставку створено на основі раритетів з колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею та матеріалів, що надали родини ветеранів. Головна ідея проекту – збереження святої пам’яті про покоління, яке прийняло на себе всю жорстокість війни, відстояло Батьківщину та свої життєві ідеали. На виставці представлені унікальні предмети періоду Другої світової війни. Серед них – комплекси матеріалів (однострої, фото, нагороди, особисті речі тощо): І. Павлова – учасника оборони Вінниччини в 1941 р., підпільника, Почесного громадянина м. Вінниці; Т. Кузьміна – керівника підпільної групи «Україна»; М. Сищикова – Героя Радянського Союзу; К. Москаленко – командувача 38-ї армії, бійці якої звільняли м. Вінницю та область; П. Арабея – командира 241-ї стрілецької дивізії, що визволяла м. Вінницю; В. Богушинського – учасника визволення м. Вінниці; Ф. Бруя – Героя Радянського Союзу, першого коменданта визволення м. Вінниці; В. Батченка – учасника звільнення м. Козятин та м. Вінниця та інших. Особливу увагу відвідувачів викликала ретроспектива нагород воєнного періоду та ювілейних медалей. Вдалим доповненням експозиції є приватна колекція моделей радянських та німецьких танків, виготовлена вінничанином Д. Стаднійчуком. Матеріали виставки всебічно розповідають про події війни, її учасників та спонукають сучасників вшанувати подвиг героїв минулого і берегти мир сьогодення.

 

Войтенко, Н. Естафета пам’яті пройшла у Кошланах : [до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні у с. Кошлани Оратівського району відбулося вшанування пам’яті воїнів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни. Учасники художньої самодіяльності підготували тематичний концерт] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2015. – 16 квіт. – С. 2.

24 квітня у Хмільницькому районному Будинку культури відбулося районне свято української пісні, приурочене Дню пам’яті та примирення і великого свята 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі, в якому взяло участь 40 колективів народної творчості, 236 учасників, з них 13 дітей. Учасників свята привітали: голова Хмільницької районної державної адміністрації Є. Буткевич, заступник голови районної ради Ю. Дячок, провідний методист з хорового мистецтва ОЦНТ Н. Джус та начальник відділу культури і туризму Хмільницької районної державної адміністрації М. Стукан. На районному святі української пісні проведена Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця».

27 квітня у Томашпільській та Вапнярській дитячих музичних школах відбулися творчі звіти в рамках відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни. На творчому звіті Томашпільської ДМШ у виконанні солістів та ансамблів духового, народного, струнного, фортепіанного відділів прозвучали класичні твори та твори українських композиторів: «Україно моя», «Занадився журавель», «Сюїта», «Побачимось завтра», «Була собі Гандзя», «Налетіли журавлі», «Вони прилетять, ангелами з небес», «Їхав козак за Дунай». У фіналі творчого звіту прозвучали твори Й. Брамс «Угорський Танець», В. Шаїнський «Веселий Настрій», І. Чава «Козацький рід» у виконанні дитячого зразкового духового оркестру Томашпільської ДМШ.

27 квітня з нагоди 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся районний семінар «Національно-патріотичне виховання дітей, молоді, громадян України». Відкриття зібрання розпочалось з музично-літературного привітання молодих читачів бібліотеки – членів громадської організації «Подільські православні скаути» Могилів-Подільського осередку. Учасники семінару ознайомились з методичними рекомендаціями щодо роботи з літературою даної тематики з акцентом на теми: «Бойові дороги українських фронтів», «Міста-герої в Україні», «Українці в Європейському русі опору в роки Другої світової війни», «Громадяни України – воїни-герої», «Книга пам’яті України розповідає», тощо.

28 квітня у Гайсинському районному Будинку культури розпочався цикл заходів, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вперше на Гайсинській землі започатковано фестиваль патріотичної пісні «Пісні, опалені війною». Відділом культури і туризму райдержадміністрації та районним Будинком культури проведена відповідна робота щодо підготовки та проведення фестивалю-конкурсу, в якому взяли участь солісти, дуети, вокальні ансамблі Гайсинщини. У конкурсі змагалися 30 учасників художньої самодіяльності, які представили на розсуд журі та глядацької аудиторії патріотичні пісні. Підсумки конкурсу підвів голова журі – начальник відділу культури і туризму Гайсинської РДА М. Ричков та вручив учасникам дипломи за участь у конкурсі.

До річниці аварії на Чорнобильській АЕС

23 квітня з нагоди річниці аварії на Чорнобильській АЕС у Липовецькому районному Будинку культури зібралися представники органів виконавчої влади, районних організацій, учні шкіл, громадськість міста, щоб вшанувати пам’ять тих хто загинув від наслідків аварії. Учасники заходу переглянули документальні кадри ліквідації аварії на ЧАЕС. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів. Зі словами вдячності до присутніх учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС звернулися: перший заступник голови райдержадміністрації О. Дмитрів, голова районної ради Ю. Науменко, голова районної організації «Союз Чорнобиль Україна» В. Войнаровський. На знак поваги і вдячності, ліквідаторів Липовеччини відзначили почесними грамотами райдержадміністрації, районної ради та грошовими винагородами. З нагоди відзначення річниці трагедії у Будинку культури відбувся тематичний захід «Над Прип’яттю журавлі летіли». Працівники центральної районної бібліотеки підготували розгорнутий перегляд літератури «Чорний біль над білим цвітом», де були представлені альбоми, фотокниги: М. Загреба «Пропусти Чорнобиль крізь серце», «Під Полиновою зорею», «Біль і тривоги Чорнобиля» та ін.

24 квітня, напередодні відзначення 29-ї річниці Чорнобильської трагедії, біля пам’ятника ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС і жертвам радіаційних катастроф у м. Вінниця відбувся мітинг-реквієм. У жалобній церемонії взяли участь: керівники області та міста, ліквідатори аварії, представники громадських організацій, духовенство та громадськість міста. На площі біля пам’ятника відбулось театралізоване дійство, в ході якого усі присутні вшанували пам’ять загиблих чорнобильців хвилиною мовчання. Під звуки духового оркестру учасники мітингу-реквієму поклали квіти до підніжжя пам’ятника ліквідаторам-чорнобильцям. Урочисте вручення почесних грамот обласної державної адміністрації та обласної ради учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулось в приміщенні облдержадміністрації за участю заступника голови – директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І. Івасюка та голови обласної ради С. Свитка.

24 квітня у Дзигівській сільській бібліотеці Ямпільського району до річниці Чорнобильської трагедії відбувся вечір пам’яті «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс», за участі учнів місцевої школи. Бібліотекар А. Баран презентувала книжкову виставку «Полин – сльозою омивається душа».

24 квітня до 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС в приміщенні Літинського районного центру дитячої та юнацької творчості відбувся мітинг-реквієм «Мужність і біль Чорнобиля». В заході взяли участь голова райдержадміністрації Я. Чернега та голова районної ради В. Мельник. В знак вшанування пам’яті загиблих та померлих героїв Чорнобиля від імені учасників зібрання учні Літинської загальноосвітньої школи № 1 поклали корзини з квітами до пам’ятного знаку учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Солісти Літинського районного Будинку культури виконали тематичні музичні номери.

24 квітня у м. Калинівка відбувся мітинг-реквієм, присвячений 29-й річниці Чорнобильської трагедії. Участь у заході взяли: голова райдержадміністрації В. Гаврилюк, голова районної ради Ю. Браніцький, Калинівський міський голова А. Шамалюк, представники трудових колективів, районної громадської організації «Союз Чорнобиль Україна». Живі квіти лягли до підніжжя пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії. У скорботній тиші хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих під час Чорнобильської катастрофи. За особистий внесок у ліквідацію аварії на ЧАЕС, активну життєву позицію та з нагоди 29-ї річниці Чорнобильської трагедії подякою райдержадміністрації та районної ради з врученням грошової винагороди нагороджено п’ятнадцять чорнобильців району. Концертні номери підготували працівники районного Будинку культури.

24 квітня, напередодні 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС у Гайсинському районному Будинку культури відбувся концерт-реквієм «Чорнобиль – наш біль». Відзначити героїв-чорнобильців та висловити їм свою повагу прийшли: голова Гайсинської райдержадміністрації С. Котенко, заступник голови районної ради О. Цвігун, міський голова А. Гук, заступник голови райдержадміністрації С. Несвятий, керівники різних структурних підрозділів, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, їх сім’ї. Після офіційної частини учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури представили сольні, інструментальні та танцювальні номери.

26 квітня до 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва презентував виставку документів «Біль Чорнобиля з роками не зникає» та віртуальну виставку за однойменною назвою.

26 квітня до 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС відділ краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва оформив перегляд літератури «Чорнобиль: чорний спомин, вічний біль».

Княжук, Л. «Чорнобиль – вічний біль нашої землі» : [з нагоди 29-ї річниці від дня трагедії на Чорнобильській АЕС у Погребищенському районному краєзнавчому музеї ім. Н. Писяжнюк відбулася зустріч з учасниками ліквідації наслідків вибуху на ЧАЕС. Присутні мали можливість ознайомитися з тематичною виставкою «Чорнобиль – вічний біль нашої землі»] / Л. Княжук // Колос. – 2015. – 29 квіт. – С. 4.

В усіх районах Вінницької області відбулися заходи з нагоди 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС за участі голів райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, начальників відділів, структурних підрозділів РДА та міських рад, учнів навчальних закладів, педагогічних колективів, духовенства, громадськості району та міста.

Бібліотеки Вінниччини

За ініціативи Міністерства культури України протягом року в Україні діятиме Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна». Мета акції: сприяння морально-психологічному забезпеченню бойової і мобілізаційної готовності військ, патріотичному вихованню у Збройних Силах України, підвищенню освітнього рівня військовослужбовців, організації їх змістовного дозвілля. Координатор акції – Національна парламентська бібліотека України. Співкоординатори акції – обласні універсальні наукові бібліотеки, публічна бібліотека ім. Лесі Українки м. Києва. Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» реалізовуватиметься на постійній основі. Усі бажаючі мають можливість принести книги до Національної парламентської бібліотеки України або до бібліотек у своєму місті.

Бабій, Н. Вдячні читачі : [про діяльність Нестерварської сільської бібліотеки Тульчинського району. Працівники бібліотеки постійно організовують виставки дитячої літератури, виробів ручної роботи дітей, тощо. Школярі мають можливості відпочити у бібліотеці, переглянути мультфільми, знайти корисну інформацію у мережі Інтернет] / Н. Бабій // Тульчин. край. – 2015. – 1 квіт. – С. 4.

Кожан, Ю. Їхня пісня стала гімном спорту Козятинщини. Презентували збірку «Моє Поділля» : [у Козятинській районній бібліотеці відбулася презентація книги «Моє Поділля». Автори збірки пісень – музичний педагог С. Тетенко та вчитель української мови та літератури О. Шамра, які працюють у школі с. Кашперівка. У збірку увійшли 15 авторських творів, які неодноразово виконувалися на різних дійствах у районі. Протягом заходу звучали музичні твори, які увійшли до даної збірки] / Ю. Кожан // RIA Козятин. – 2015 – 2 квіт. – С. 3.

Кондратюк, Л. «В кожній людині спить талант, але не всі його будять» : [у читальній залі Іллінецької центральної районної бібліотеки відбулася перша виставка місцевої художниці, учениці десятого класу гімназії № 2 Юлії Федорової. Більшість представлених робіт виконано простим олівцем. На відкриття виставки завітали однокласники, друзі, вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Дитячий вернісаж», класний керівник юної художниці та рідні] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2015. – 2 квіт. – С. 5.

Фещук, Л. Театралізований конкурс кращий читачів : [у Козятинській районній бібліотеці відбувся районний конкурс читців «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає». Мета конкурсу – заохочення до систематичного читання, популяризації української та світової літератури для дітей. У конкурсі взяли участь 18 читачів бібліотек філій району. Учасники продемонстрували знання, читацьку активність, артистизм та творчий підхід до презентації улюбленої книги] / Л. Фещук // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 2 квіт. – С. 7.

2 квітня до Всеукраїнського тижня дитячого читання у Немирівській районній бібліотеці для дітей відбулося Свято книги «Хай вся Україна читає, бо книга усіх нас єднає». Напередодні Тижня книги у бібліотеці відбулася акція «Поверни прочитану книгу». В програмі Тижня дитячої книги відбулася низка заходів, зокрема: засідання історико-краєзнавчого гуртка «Кліо» на тему: «Ви чуєте: до Вас говорять Книги», літературний колаж «Ці книги варто прочитати», літературна дегустація «Запорізькі козаки – наша слава навіки». Протягом тижня юні користувачі отримали багато корисної інформації, здійснили своєрідну мандрівку до неосяжного всесвіту цікавих та захоплюючих книжок.

2 квітня з метою оптимізації роботи бібліотек-філій Вінницької ЦБС по обслуговуванню дітей та популяризації творів українських письменників-ювілярів 2015 року, Вінницькою районною бібліотекою для дітей в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання проведено районний конкурс на кращий дитячий фанфікшен «Світ автора у моїй фантазії». Завдання конкурсу – виявлення обдарованих дітей та подальший розвиток їх творчих здібностей, прищеплення дітям інтересу до читання та залучення нових читачів. Конкурсантам пропонувалося подати на розгляд журі фанфікшен до творів: Р. Кіплінг «Рікі-Тікі-Таві», В. Нестайко «П’ятірка з хвостиком», «Чарівні окуляри», Л. Вороніна «Прибулець з країни Нямликів» та «У пошуках золотого кенгуру». За креативність мислення переможці конкурсу нагороджені цінними подарунками, а їх роботи представлені на закритті Всеукраїнського тижня дитячого читання у районі.

2 квітня у дитячому відділі Ладижинської ЦМБ для школярів молодших класів ЗОШ № 3 відбулася літературна вікторина «Серце, повне казок», до 210-річчя від дня народження знаменитого казкаря Ганса Християна Андерсена. Діти із задоволенням брали участь у конкурсі «Бюро знахідок», вікторині «Дізнайся казку за малюнком», конкурсах «Вгадай казку» та «Портрети героїв». Також переглянули мультфільми за казками Ганса Християна Андерсена «Ангел» та «Ялина».

Григораш, І. Книги дружать з дітворою : [під час Тижня дитячої та юнацької книги у Мурованокуриловецькій районній бібліотеці для дітей відбулася літературна гра «Книги дружать з дітворою». Бібліотекар Н. Ткачук провела з дітьми цікаву гру з загадками, прислів’ями та висловами про книгу. До заходу працівники бібліотеки підготували виставки «Барвистий світ дитячої книги» та «Книгу читай – розуму набирай»] / І. Григораш // Наше Придністров’я. – 2015. – 3 квіт. – С. 8.

Дзямулич, К. Міжнародний день дитячої книги святкували у Барській дитячій районній бібліотеці : [у Барській дитячій районній бібліотеці для учнів початкових класі місцевої школи відбувся захід посвячений Міжнародному дню дитячої книги. Працівники бібліотеки провели для школярів екскурсію по книгозбірні та підготували розважальну програму] / К. Дзямулич // Барчани. – 2015. – 3 квіт. – С. 8.

Тращук, В. Хвилююча зустріч : [у читальній залі Липовецької центральної районної бібліотеки відбулася зустріч мецената-земляка, історика А. Зінченко з учнями старших класів місцевої школи, вчителями, працівниками органів місцевого самоврядування. Учасники заходу мали можливість ознайомитися з виставкою книг про митрополита В. Липк


Хроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше