ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Квітень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

Вінниця, 2015


Загальний розділ

Відповідно до Указу Президента України від 4 квітня 2015 року № 200/2015 «Про призначення стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2015 рік», відповідно до Указу Президента України від 27 вересня 2011 року № 928 «Про стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва» постановлено призначити на 2015 рік стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва: Гайструку Анатолію – 1996 р. н., вінничанину, майстру художнього текстилю та Діденку Михайлу – 1992 р. н., вінничанину, студенту Вінницького національного технічного університету, майстру гончарства та художньої кераміки.

З 7 по 23 квітня у м. Вінниця відбувся мистецький проект «Ре:Візія – до і після». Мистецький проект «Ре:Візія» проводиться у Вінниці вже п’ятий рік поспіль. Організатором проекту є Департамент культури Вінницької міської ради, а партнерами – ГО «Лабораторія актуальної творчості», ГО «Культурна стратегія XХІ», ГО «Ліга розвитку мистецтва» та регіональний Центр сучасного мистецтва «Арт-Шик». В програмі проекту відбувся масштабний мультимедійний артпроект «Колайдер – 100» провідного фахівця Інституту проблем сучасного мистецтва України О. Чепелик. Проект складався з двох відеоінсталяцій, одна з яких демонструє Сараєво 1914 року, де вбивство ерцгерцога Фердинанда стало приводом для початку Першої світової війни, інша – Київський Євромайдан 2014 року. Це – розповідь про два міста та дві драматичні події, що відбулись у серці Європи з різницею у сто років. У регіональному Центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбулися майстер-класи з ресайклінгу – перетворення військової атрибутики у мистецтво. Над ними працювали як вінницькі художники, так і креативні люди з інших міст України. Також відбувся творчий проект «Майбутнє твориться сьогодні», його учасники – творчі колективи Вінницької дитячої музичної школи №1 та Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. Завершився проект «Ре:Візія» благодійним аукціоном та мистецьким проектом «Пробудження» від Вінницької дитячої школи мистецтв, де були представлені унікальні мистецькі роботи, створені художниками з військової атрибутики. Всі отримані кошти від аукціону направлені на підтримку українських військових.

12 квітня у м. Вінниця, з нагоди Великодня, відбулась традиційна хресна хода в п’яти напрямках, яка об’єдналася біля храму Воскресіння Христового. За участю митрополита Вінницького і Барського Симеона відбулось велике богослужіння, у якому взяли участь духовенство і парафіяни з понад тридцяти міських храмів. Привітати вінничан зі святом Пасхи завітали голова обласної державної адміністрації В. Коровій, голова обласної ради С. Свитко, керуючий справами Вінницької міської ради С. Чорнолуцький.

16 квітня книгарня «Є» та ЛА «Discursus» запросили на презентацію роману Ольги Деркачової «Коли прокинешся».

Ольга Деркачова – українська письменниця, яка 2014 р. отримала премію «Коронація слова» у номінації «Найкращий твір про кохання» за рукопис роману «Коли прокинешся». Раніше у письменниці вийшли збірки оповідань та два романи – «Крамниця щастя» та «Повидло з яблук».

17 квітня книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запросили на презентацію книги Франсуази Барб-Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво». Як зацікавити дітей мистецтвом і чи потрібно це? Як розмовляти з ними про живопис? Якими словами і з якого віку? Чим відрізняється мистецька освіта в Україні від європейської практики? Та й чи існує вона в Україні? На ці та інші питання дала відповідь перекладачка книги Франсуази Барб-Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво» Софія Рябчук. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, але й для тих допитливих читачів, які ніяк не знаходили часу його пізнати.

Франсуаза Барб-Ґалль – французький мистецтвознавець. Вивчала мистецтво у Сорбонні та Школі Лувру, у якій сама зараз викладає. Очолює асоціацію CORETA («Comment regarder un tableau» – «Як дивитися на картину»), де читає лекції та проводить майстер-класи.

Де ходив Коцюбинський : [туристична Вінниччина поповнюється двома новими проектами: маршрутом «Вінниця Коцюбинського» та гастрономічною пропозицією «Меню Коцюбинського». Дві туристичні новинки презентують 22 квітня – за місяць до Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo», який відбудеться у Вінниці 22-24 травня. Маршрут «Вінниця Коцюбинського» стане першою повноцінною літературною екскурсією міста, під час якої кожен зможе побачити обличчя міста кінця ХІХ ст., поринути у буденні клопоти Михайла Коцюбинського, тощо] // Прапор Перемоги. – 2015. – 21 квіт. – С. 2.

22 квітня книгарня «Є» та видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» запросили на презентацію роману Дари Корній і Тали Владмирової «Крила кольору хмар».

Дара Корній і Тала Владмирова вже не вперше виступають у творчому тандемі: перший їх роман у співавторстві «Зозулята зими», мав чималий успіх. Письменниці віднайшли власний шлях у світі вітчизняного фентезі і створюють сучасну магію.

23 квітня книгарня «Є» та видавництво «Книги – ХХІ» запросили на презентацію збірки Ірини Мороз «Якби ти просто був».

Ірина Мороз – журналіст, поетеса, прозаїк, музикант. Пише під псевдонімом morozOvych.

25 квітня у м. Вінниця стартував новий сезон найбільшого в Європі світломузичного фонтану. Участь у масштабному святі взяли тисячі вінничан та гостей м. Вінниці. Цьогорічне відкриття роботи водограю відбулося у форматі благодійного концерту для воїнів АТО, а нова програма – створена на основі документальних кадрів подій на Майдані та Сході України. У заході взяли участь: дружина Президента України, директор «Фонду Петра Порошенка» М. Порошенко, народний депутат України О. Порошенко, голова облдержадміністрації В. Коровій, в. о. міського голови, секретар міської ради С. Моргунов. На відкриття нового сезону фонтану було запрошено бійців, які сьогодні перебувають на лікуванні у Вінницькому військово-медичному клінічному центрі, демобілізованих військових, які нещодавно повернулися зі Сходу та рідних і дітей тих, хто зараз боронить кордони держави. Благодійний концерт відбувся за участі відомого гурта «BRUTTO» на чолі з екс-солістом групи «Ляпіс Трубецкой» С. Міхалковим. Всіх небайдужих до долі держави об’єднала пісня «Воїни світла», яка стала неформальним гімном Революції Гідності. Кульмінацією дійства став запуск фонтану з патріотичними програмами.

28 квітня у м. Вінниця відбулася зустріч з відомим українським поетом, письменником та перекладачем Сергієм Жаданом та презентація-дискусія з приводу виходу його нової книжки «Життя Марії». Протягом березня-травня Сергій Жадан разом із президентом MERIDIAN CZERNOWITZ Святославом Померанцевим подорожують по обласних центрах України. У кожному з міст відбуваються три заходи – виступ перед студентами, прес-конференція для регіональних ЗМІ, а також дискусія-презентація книжки. Ці події відбуваються у рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів?», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

«Життя Марії» – нова книжка віршів та перекладів Сергія Жадана. Вона містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Вірші написані та перекладені переважно протягом останнього року.

Йолтуховський, М. Він Поділлю творить молитви… : до 75-річчя від дня народження А. М. Подолинного : [про життєвий і творчий шлях Анатолія Мусійовича Подолинного – наyковця, есеїста, поета, громадського діяча. Члена Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України Національної спілки письменників України] / М. Йолтуховський // Поділ. край. – 2015. – 30 квіт. – С. 4.

У квітні одразу дві меморіальні дошки на честь героїв-земляків Сергія Бойка та Андрія Долейка, які віддали життя за незалежність України у зоні бойових дій на Сході, відкрито на фасаді їх рідної Крижопільської школи №1. В урочистому відкритті взяли участь: учні та вчителі навчального закладу, керівники району, Крижопільський селищний голова В. Косташенко, військовий комісар Крижопільсько-Піщанського об’єднаного військового комісаріату, підполковник О. Стецюк, представники підприємств, організацій, громадськість району. Після мітингу, пам’ять Героїв – С. Бойка та А. Долейка присутні вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки.

У квітні одразу дві меморіальні дошки на честь героїв-земляків Юрія Коваленка та В’ячеслава Дремлюха, які віддали життя за незалежність України у зоні бойових дій на Сході, відкрито на фасаді їх рідної Бершадської школи №3. Урочисте відкриття пам’ятних дошок загиблим у зоні АТО відбулося за участю рідних та близьких Героїв, учнів та вчителів навчального закладу, керівників району, представників підприємств, організацій, духовенства та громадськості краю. Після мітингу, пам’ять Героїв – Ю. Коваленка та В. Дремлюха присутні вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальних дошок.

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури». Про це повідомив під час засідання Уряду Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко. Документ розроблено Міністерством культури України в рамках здійснення реформ у галузі. Законопроектом передбачено, що керівники державних та комунальних закладів культури призначатимуться на посаду виключно за результатами проведення конкурсу шляхом укладення з засновником закладу культури контракту строком на п’ять років. Художній та артистичний персонал державних та комунальних закладів культури (актори театрів, артисти філармоній, творчих ансамблів, цирків тощо) призначатиметься на посаду за результатами проведення конкурсу шляхом укладення контрактів строком до трьох років. Прийняття законопроекту дасть можливість оновити керівний склад державних та комунальних закладів культури, упорядкувати трудові відносини з професійними творчими працівниками закладів культури, стимулювати їх творчу діяльність, забезпечити ефективне застосування керівництвом закладу їх творчого потенціалу, приведення у відповідність даної сфери суспільних відносин до західноєвропейської практики.

До 201-ї річниці від дня народження

Тараса Шевченка

Метельська, Т. «Не вмре повік твоє святе ім’я» : Шевченківські дні в Михайлівському навчально-виховному комплексі : [у Михайлівському навчально-виховному комплексі Ямпільського району відбулися урочистості присвячені 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка. Учні школи підготували творчі виступи та композиції. У початкових класах відбулися Шевченківські читання «Не вмре повік твоє святе ім’я». Також до заходу було організовано конкурс листівок і сценнівок за творами та біографією Т. Шевченка] / Т. Метельська // Ямпіл. вісті. – 2015. – 1 квіт. – С. 4.

Ткаченко, О. Поезія, що стала піснею : [вшановуючи пам’ять Т. Шевченка та його творче надбання у бібліотеках Козятинського району відбулися тематичні заходи присвячені 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка. Зокрема: в Комсомольській бібліотеці для дітей відбулася вікторина та ігри за творами Т. Шевченка. В Йосипівській сільській бібліотеці проведено літературний ранок для учнів місцевої школи, де вони детальніше ознайомилися з сторінками біографії та творчої спадщини Кобзаря. В Непедівській школі відбувся Урок мужності, де школярі читали вірші Т. Шевченка, сучасних поетів про нього, інсценізували уривок з твору «Тарасові шляхи», малювали малюнки за творами видатного письменника, тощо] / О. Ткаченко // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 2 квіт. – С. 7.

Бачара, В. Один – єдиний на всі епохи : [у Лучинецькій сільській бібліотеці відбулися Шевченківські читання під назвою: «Погляд Шевченка». Ведучі заходу ознайомили присутніх зі сторінками життя і творчості письменника, а учасники заходу читали вірші Кобзаря] / В. Бачара // Наше Придністров’я. – 2015. – 3 квіт. – С. 5.

Косянчук, Л. Шевченківської поезії «Безсмертне слово Кобзаря» : [на базі Тиврівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся сьомий районний конкурс Шевченківської поезії «Безсмертне слово Кобзаря», за участі шкіл району. Конкурс відбувся у номінаціях «Виразне читання» та «Інсценізація з твору». Переможці конкурсу нагороджені дипломами відділу освіти, а всі учасники відзначені подяками за участь] / Л. Косянчук // Маяк. – 2015. – 3 квіт. – С. 8.

До Кобзаря любов безмежна в народі житиме в віках… : [у Бабчинецькій сільській бібліотеці №1 Чернівецького району відбувся Шевченківський урок « До Кобзаря любов безмежна в народі житиме в віках», який підготувала завідуюча бібліотекою М. Лупол. До заходу працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Живлять серце Тарасові джерела»] // Чернівец. зоря. – 2015. – 10 квіт. – С. 5.

15 квітня у Жмеринському районному Будинку культури Станіславчицька дитяча музична школа зібрала шанувальників різних видів мистецтв на творчий звіт за 2014-2015 рр. Захід присвячений генію українського народу, щирому патріоту України – Т. Шевченку. Творчий звіт оцінювала комісія у складі: заступника начальника відділу культурно-мистецьких установ Управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації В. Троян, начальника навчально-організаційного відділу навчально-методичного центру Ю. Ковальова, заступника директора обласного навчально-методичного центру С. Гарбулінського. У концертній програмі виступили: ансамбль народних інструментів, хореографічний дует, вокальний ансамбль викладачів та учнів, солісти-вокалісти. У вестибулі Будинку культури бажаючі мали можливість ознайомитися з роботами учнів художнього відділу школи.

Караулан, М. Приурочено Кобзарю : [у Гніванській міській бібліотеці №1 відкрилася виставка присвячена життю і творчості великого сина українського народу Т. Шевченку, з нагоди його 201-ї річниці від дня народження. На виставці представлені твори Великого Кобзаря, дослідницько-аналітична література про його творчість, тощо] / М. Караулан // Маяк. – 2015. – 17 квіт. – С. 4.

18 квітня Вінницькою центральною районною бібліотекою, на базі бібліотеки-філії с. Стадниця проведено бібліокафе під назвою: «Українська кухня у творах Т. Шевченка», до річниці видання першої поетичної збірки Т.Г. Шевченка – «Кобзар». Запрошені на Шевченківський обід мали можливість прослухати уривки з творів, а також скуштувати страви, про які письменник згадує у своїх творах. Гостей розважав народний жіночий ансамбль «Мрія» Стадницького Будинку культури, у їх виконанні прозвучали українські народні пісні: «Сало», «А мій милий вареничків хоче», «Борщ» та ін.

23 квітня на площі Тараса Шевченка у м. Вінниця відбулось урочисте відкриття мистецького проекту «Шевченківські вечори», який був започаткований у минулому році за ініціативи Департаменту культури Вінницької міської ради. Впродовж чотирьох місяців, щочетверга, до 27 серпня, на площі Кобзаря відбуватимуться концерти, виставки, виступи вінницьких письменників, тощо. На відкритті проекту виступили творчі колективи міського Палацу мистецтв – вихованці зразкової творчої майстерні естрадного мистецтва «Зоряна мрія», а також аматорські хорові колективи «Дзвін» та «Добродар». На заході прозвучали твори на слова Т. Шевченка. Площу прикрасили тематичні виставки: «Шевченко у кожному серці», «Шевченко – художник» та «У далеку дорогу життя ми візьмемо Шевченкове слово».

23 квітня, у рамках літературно-мистецького проекту «Шевченківські вечори» до 201-річчя від дня народження Великого Кобзаря, Вінницький обласний художній музей представив виставку «Шевченко – художник». Захід організовано за сприяння Управління культури і туризму облдержадміністрації та Департаменту культури Вінницької міської ради. В експозиції виставки представлено репродукції живописних і графічних творів видатного митця – всього 17 робіт – від перших самостійних композицій, в яких відчуваються пошуки власного стилю, до репродукцій офортів, які були створені ним протягом 1840-1860-х років уже в статусі академіка гравірування Петербурзької академії мистецтв. Виставка дала можливість відвідувачам ознайомитись з творчістю Великого Кобзаря з маловідомих сторін його творчого обдарування.

До 70-річчя Перемоги

у Великій Вітчизняній війні

Гончарук, К. Проліски надії – 2015 : [у приміщенні Крижопільського районного Будинку культури відбувся зональний етап обласного фестивалю вчительської та учнівської творчості «Проліски надії – 2015», присвячений 71-й річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. У заході взяли участь представники Крижопільського, Ямпільського та Піщанського районів. Фестиваль проводиться з метою виховання у підростаючого покоління патріотизму, національної гідності та гордості за свою країну, опанування кращих зразків українського народного і сучасного мистецтва, світової класики, підтримки розвитку творчого потенціалу вчителів та учнів. Протягом свята відбулися творчі виступи у вокальному, інструментальному, хореографічному та розмовному жанрах] / К. Гончарук // Сільські новини. – 2015. – 3 квіт. – С. 2.

3 квітня до 70-річчя Великої Перемоги працівники Вінницькохутірської сільської бібліотеки організували захід «І знову приходить свято Перемоги». В програмі заходу присутні прослухали розповідь про події Другої світової війни, вірші та пісні на військову тематику, переглянули літературно-музичну композицію у виконанні зразкового хореографічного колективу «Мальви». До заходу представлена тематична виставка книг та стенд «Обличчя війни» з фотографіями односельчан, які воювали на фронтах Другої світової війни.

Войтенко, Н. Переможна хода у Підвисокому : [у день 71-ї річниці визволення Оратівського району від фашистських загарбників стартував заключний етап історико-краєзнавчої естафети пам’яті, присвяченої 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні «Переможна хода рідним краєм», у рамках фестивалю-огляду «Ти не зникнеш із карти село». У виконанні учасників заходу прозвучали вірші та пісні на воєнну тематику] / Н. Войтенко // Маяк. – 2015. – 9 квіт. – С. 4.

9 квітня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття ювілейної стаціонарної виставки «На шляху до Перемоги», присвяченої 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Виставку створено на основі раритетів з колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею та матеріалів, що надали родини ветеранів. Головна ідея проекту – збереження святої пам’яті про покоління, яке прийняло на себе всю жорстокість війни, відстояло Батьківщину та свої життєві ідеали. На виставці представлені унікальні предмети періоду Другої світової війни. Серед них – комплекси матеріалів (однострої, фото, нагороди, особисті речі тощо): І. Павлова – учасника оборони Вінниччини в 1941 р., підпільника, Почесного громадянина м. Вінниці; Т. Кузьміна – керівника підпільної групи «Україна»; М. Сищикова – Героя Радянського Союзу; К. Москаленко – командувача 38-ї армії, бійці якої звільняли м. Вінницю та область; П. Арабея – командира 241-ї стрілецької дивізії, що визволяла м. Вінницю; В. Богушинського – учасника визволення м. Вінниці; Ф. Бруя – Героя Радянського Союзу, першого коменданта визволення м. Вінниці; В. Батченка – учасника звільнення м. Козятин та м. Вінниця та інших. Особливу увагу відвідувачів викликала ретроспектива нагород воєнного періоду та ювілейних медалей. Вдалим доповненням експозиції є приватна колекція моделей радянських та німецьких танків, виготовлена вінничанином Д. Стаднійчуком. Матеріали виставки всебічно розповідають про події війни, її учасників та спонукають сучасників вшанувати подвиг героїв минулого і берегти мир сьогодення.

 

Войтенко, Н. Естафета пам’яті пройшла у Кошланах : [до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні у с. Кошлани Оратівського району відбулося вшанування пам’яті воїнів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни. Учасники художньої самодіяльності підготували тематичний концерт] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2015. – 16 квіт. – С. 2.

24 квітня у Хмільницькому районному Будинку культури відбулося районне свято української пісні, приурочене Дню пам’яті та примирення і великого свята 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі, в якому взяло участь 40 колективів народної творчості, 236 учасників, з них 13 дітей. Учасників свята привітали: голова Хмільницької районної державної адміністрації Є. Буткевич, заступник голови районної ради Ю. Дячок, провідний методист з хорового мистецтва ОЦНТ Н. Джус та начальник відділу культури і туризму Хмільницької районної державної адміністрації М. Стукан. На районному святі української пісні проведена Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця».

27 квітня у Томашпільській та Вапнярській дитячих музичних школах відбулися творчі звіти в рамках відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни. На творчому звіті Томашпільської ДМШ у виконанні солістів та ансамблів духового, народного, струнного, фортепіанного відділів прозвучали класичні твори та твори українських композиторів: «Україно моя», «Занадився журавель», «Сюїта», «Побачимось завтра», «Була собі Гандзя», «Налетіли журавлі», «Вони прилетять, ангелами з небес», «Їхав козак за Дунай». У фіналі творчого звіту прозвучали твори Й. Брамс «Угорський Танець», В. Шаїнський «Веселий Настрій», І. Чава «Козацький рід» у виконанні дитячого зразкового духового оркестру Томашпільської ДМШ.

27 квітня з нагоди 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся районний семінар «Національно-патріотичне виховання дітей, молоді, громадян України». Відкриття зібрання розпочалось з музично-літературного привітання молодих читачів бібліотеки – членів громадської організації «Подільські православні скаути» Могилів-Подільського осередку. Учасники семінару ознайомились з методичними рекомендаціями щодо роботи з літературою даної тематики з акцентом на теми: «Бойові дороги українських фронтів», «Міста-герої в Україні», «Українці в Європейському русі опору в роки Другої світової війни», «Громадяни України – воїни-герої», «Книга пам’яті України розповідає», тощо.

28 квітня у Гайсинському районному Будинку культури розпочався цикл заходів, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вперше на Гайсинській землі започатковано фестиваль патріотичної пісні «Пісні, опалені війною». Відділом культури і туризму райдержадміністрації та районним Будинком культури проведена відповідна робота щодо підготовки та проведення фестивалю-конкурсу, в якому взяли участь солісти, дуети, вокальні ансамблі Гайсинщини. У конкурсі змагалися 30 учасників художньої самодіяльності, які представили на розсуд журі та глядацької аудиторії патріотичні пісні. Підсумки конкурсу підвів голова журі – начальник відділу культури і туризму Гайсинської РДА М. Ричков та вручив учасникам дипломи за участь у конкурсі.

До річниці аварії на Чорнобильській АЕС

23 квітня з нагоди річниці аварії на Чорнобильській АЕС у Липовецькому районному Будинку культури зібралися представники органів виконавчої влади, районних організацій, учні шкіл, громадськість міста, щоб вшанувати пам’ять тих хто загинув від наслідків аварії. Учасники заходу переглянули документальні кадри ліквідації аварії на ЧАЕС. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів. Зі словами вдячності до присутніх учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС звернулися: перший заступник голови райдержадміністрації О. Дмитрів, голова районної ради Ю. Науменко, голова районної організації «Союз Чорнобиль Україна» В. Войнаровський. На знак поваги і вдячності, ліквідаторів Липовеччини відзначили почесними грамотами райдержадміністрації, районної ради та грошовими винагородами. З нагоди відзначення річниці трагедії у Будинку культури відбувся тематичний захід «Над Прип’яттю журавлі летіли». Працівники центральної районної бібліотеки підготували розгорнутий перегляд літератури «Чорний біль над білим цвітом», де були представлені альбоми, фотокниги: М. Загреба «Пропусти Чорнобиль крізь серце», «Під Полиновою зорею», «Біль і тривоги Чорнобиля» та ін.

24 квітня, напередодні відзначення 29-ї річниці Чорнобильської трагедії, біля пам’ятника ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС і жертвам радіаційних катастроф у м. Вінниця відбувся мітинг-реквієм. У жалобній церемонії взяли участь: керівники області та міста, ліквідатори аварії, представники громадських організацій, духовенство та громадськість міста. На площі біля пам’ятника відбулось театралізоване дійство, в ході якого усі присутні вшанували пам’ять загиблих чорнобильців хвилиною мовчання. Під звуки духового оркестру учасники мітингу-реквієму поклали квіти до підніжжя пам’ятника ліквідаторам-чорнобильцям. Урочисте вручення почесних грамот обласної державної адміністрації та обласної ради учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулось в приміщенні облдержадміністрації за участю заступника голови – директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І. Івасюка та голови обласної ради С. Свитка.

24 квітня у Дзигівській сільській бібліотеці Ямпільського району до річниці Чорнобильської трагедії відбувся вечір пам’яті «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс», за участі учнів місцевої школи. Бібліотекар А. Баран презентувала книжкову виставку «Полин – сльозою омивається душа».

24 квітня до 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС в приміщенні Літинського районного центру дитячої та юнацької творчості відбувся мітинг-реквієм «Мужність і біль Чорнобиля». В заході взяли участь голова райдержадміністрації Я. Чернега та голова районної ради В. Мельник. В знак вшанування пам’яті загиблих та померлих героїв Чорнобиля від імені учасників зібрання учні Літинської загальноосвітньої школи № 1 поклали корзини з квітами до пам’ятного знаку учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Солісти Літинського районного Будинку культури виконали тематичні музичні номери.

24 квітня у м. Калинівка відбувся мітинг-реквієм, присвячений 29-й річниці Чорнобильської трагедії. Участь у заході взяли: голова райдержадміністрації В. Гаврилюк, голова районної ради Ю. Браніцький, Калинівський міський голова А. Шамалюк, представники трудових колективів, районної громадської організації «Союз Чорнобиль Україна». Живі квіти лягли до підніжжя пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії. У скорботній тиші хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих під час Чорнобильської катастрофи. За особистий внесок у ліквідацію аварії на ЧАЕС, активну життєву позицію та з нагоди 29-ї річниці Чорнобильської трагедії подякою райдержадміністрації та районної ради з врученням грошової винагороди нагороджено п’ятнадцять чорнобильців району. Концертні номери підготували працівники районного Будинку культури.

24 квітня, напередодні 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС у Гайсинському районному Будинку культури відбувся концерт-реквієм «Чорнобиль – наш біль». Відзначити героїв-чорнобильців та висловити їм свою повагу прийшли: голова Гайсинської райдержадміністрації С. Котенко, заступник голови районної ради О. Цвігун, міський голова А. Гук, заступник голови райдержадміністрації С. Несвятий, керівники різних структурних підрозділів, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, їх сім’ї. Після офіційної частини учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури представили сольні, інструментальні та танцювальні номери.

26 квітня до 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва презентував виставку документів «Біль Чорнобиля з роками не зникає» та віртуальну виставку за однойменною назвою.

26 квітня до 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС відділ краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва оформив перегляд літератури «Чорнобиль: чорний спомин, вічний біль».

Княжук, Л. «Чорнобиль – вічний біль нашої землі» : [з нагоди 29-ї річниці від дня трагедії на Чорнобильській АЕС у Погребищенському районному краєзнавчому музеї ім. Н. Писяжнюк відбулася зустріч з учасниками ліквідації наслідків вибуху на ЧАЕС. Присутні мали можливість ознайомитися з тематичною виставкою «Чорнобиль – вічний біль нашої землі»] / Л. Княжук // Колос. – 2015. – 29 квіт. – С. 4.

В усіх районах Вінницької області відбулися заходи з нагоди 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС за участі голів райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, начальників відділів, структурних підрозділів РДА та міських рад, учнів навчальних закладів, педагогічних колективів, духовенства, громадськості району та міста.

Бібліотеки Вінниччини

За ініціативи Міністерства культури України протягом року в Україні діятиме Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна». Мета акції: сприяння морально-психологічному забезпеченню бойової і мобілізаційної готовності військ, патріотичному вихованню у Збройних Силах України, підвищенню освітнього рівня військовослужбовців, організації їх змістовного дозвілля. Координатор акції – Національна парламентська бібліотека України. Співкоординатори акції – обласні універсальні наукові бібліотеки, публічна бібліотека ім. Лесі Українки м. Києва. Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» реалізовуватиметься на постійній основі. Усі бажаючі мають можливість принести книги до Національної парламентської бібліотеки України або до бібліотек у своєму місті.

Бабій, Н. Вдячні читачі : [про діяльність Нестерварської сільської бібліотеки Тульчинського району. Працівники бібліотеки постійно організовують виставки дитячої літератури, виробів ручної роботи дітей, тощо. Школярі мають можливості відпочити у бібліотеці, переглянути мультфільми, знайти корисну інформацію у мережі Інтернет] / Н. Бабій // Тульчин. край. – 2015. – 1 квіт. – С. 4.

Кожан, Ю. Їхня пісня стала гімном спорту Козятинщини. Презентували збірку «Моє Поділля» : [у Козятинській районній бібліотеці відбулася презентація книги «Моє Поділля». Автори збірки пісень – музичний педагог С. Тетенко та вчитель української мови та літератури О. Шамра, які працюють у школі с. Кашперівка. У збірку увійшли 15 авторських творів, які неодноразово виконувалися на різних дійствах у районі. Протягом заходу звучали музичні твори, які увійшли до даної збірки] / Ю. Кожан // RIA Козятин. – 2015 – 2 квіт. – С. 3.

Кондратюк, Л. «В кожній людині спить талант, але не всі його будять» : [у читальній залі Іллінецької центральної районної бібліотеки відбулася перша виставка місцевої художниці, учениці десятого класу гімназії № 2 Юлії Федорової. Більшість представлених робіт виконано простим олівцем. На відкриття виставки завітали однокласники, друзі, вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Дитячий вернісаж», класний керівник юної художниці та рідні] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2015. – 2 квіт. – С. 5.

Фещук, Л. Театралізований конкурс кращий читачів : [у Козятинській районній бібліотеці відбувся районний конкурс читців «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає». Мета конкурсу – заохочення до систематичного читання, популяризації української та світової літератури для дітей. У конкурсі взяли участь 18 читачів бібліотек філій району. Учасники продемонстрували знання, читацьку активність, артистизм та творчий підхід до презентації улюбленої книги] / Л. Фещук // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 2 квіт. – С. 7.

2 квітня до Всеукраїнського тижня дитячого читання у Немирівській районній бібліотеці для дітей відбулося Свято книги «Хай вся Україна читає, бо книга усіх нас єднає». Напередодні Тижня книги у бібліотеці відбулася акція «Поверни прочитану книгу». В програмі Тижня дитячої книги відбулася низка заходів, зокрема: засідання історико-краєзнавчого гуртка «Кліо» на тему: «Ви чуєте: до Вас говорять Книги», літературний колаж «Ці книги варто прочитати», літературна дегустація «Запорізькі козаки – наша слава навіки». Протягом тижня юні користувачі отримали багато корисної інформації, здійснили своєрідну мандрівку до неосяжного всесвіту цікавих та захоплюючих книжок.

2 квітня з метою оптимізації роботи бібліотек-філій Вінницької ЦБС по обслуговуванню дітей та популяризації творів українських письменників-ювілярів 2015 року, Вінницькою районною бібліотекою для дітей в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання проведено районний конкурс на кращий дитячий фанфікшен «Світ автора у моїй фантазії». Завдання конкурсу – виявлення обдарованих дітей та подальший розвиток їх творчих здібностей, прищеплення дітям інтересу до читання та залучення нових читачів. Конкурсантам пропонувалося подати на розгляд журі фанфікшен до творів: Р. Кіплінг «Рікі-Тікі-Таві», В. Нестайко «П’ятірка з хвостиком», «Чарівні окуляри», Л. Вороніна «Прибулець з країни Нямликів» та «У пошуках золотого кенгуру». За креативність мислення переможці конкурсу нагороджені цінними подарунками, а їх роботи представлені на закритті Всеукраїнського тижня дитячого читання у районі.

2 квітня у дитячому відділі Ладижинської ЦМБ для школярів молодших класів ЗОШ № 3 відбулася літературна вікторина «Серце, повне казок», до 210-річчя від дня народження знаменитого казкаря Ганса Християна Андерсена. Діти із задоволенням брали участь у конкурсі «Бюро знахідок», вікторині «Дізнайся казку за малюнком», конкурсах «Вгадай казку» та «Портрети героїв». Також переглянули мультфільми за казками Ганса Християна Андерсена «Ангел» та «Ялина».

Григораш, І. Книги дружать з дітворою : [під час Тижня дитячої та юнацької книги у Мурованокуриловецькій районній бібліотеці для дітей відбулася літературна гра «Книги дружать з дітворою». Бібліотекар Н. Ткачук провела з дітьми цікаву гру з загадками, прислів’ями та висловами про книгу. До заходу працівники бібліотеки підготували виставки «Барвистий світ дитячої книги» та «Книгу читай – розуму набирай»] / І. Григораш // Наше Придністров’я. – 2015. – 3 квіт. – С. 8.

Дзямулич, К. Міжнародний день дитячої книги святкували у Барській дитячій районній бібліотеці : [у Барській дитячій районній бібліотеці для учнів початкових класі місцевої школи відбувся захід посвячений Міжнародному дню дитячої книги. Працівники бібліотеки провели для школярів екскурсію по книгозбірні та підготували розважальну програму] / К. Дзямулич // Барчани. – 2015. – 3 квіт. – С. 8.

Тращук, В. Хвилююча зустріч : [у читальній залі Липовецької центральної районної бібліотеки відбулася зустріч мецената-земляка, історика А. Зінченко з учнями старших класів місцевої школи, вчителями, працівниками органів місцевого самоврядування. Учасники заходу мали можливість ознайомитися з виставкою книг про митрополита В. Липк

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

1 квітня, до Міжнародного дня сміху, у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Джона Лендіса «Оскар» (1991) з Сильвестром Сталлоне у головній ролі. Це одна з кращих екранізацій однойменної п’єси Клода Маньє, легка і приємна кінострічка з величезною кількістю кумедних моментів, чудовим акторським виконанням та режисурою. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить та цікавиться кіно.

1 квітня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував книжковий перегляд «Найвища бездоганність – це природа» та експозицію «Скринька екологічної мудрості», де представлені висловлювання відомих людей та афоризми про природу та екологію. Заходи організовані в рамках екологічного місячника «Людина і природа: етичний діалог».

2 квітня, до Міжнародного дня дитячої книги, відділ Інтернет-центр презентував книжкову виставку «Про комп’ютер малятам…». Книги про комп’ютер для дітей – це незвичайна література, барвиста, яскрава, на перший погляд проста, але яка несе в собі великий навчальний зміст.

3 квітня відбулася виставка-ярмарок, організована редакцією газети «Вінниччина» та садівниками-городниками. У рамках заходу відділ економіки та аграрного виробництва Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва презентував виїзну книжкову виставку «Плекають сад, а з ним – надії». Учасники акції ознайомилися з новинками літератури з питань новітніх технологій вирощування плодових культур.

4 квітня у читальній залі відділу економіки та аграрного виробництва відбулася презентація альманаху поезій «Сєтєаріум у подільському ландшафті». Поети, що стали відомі завдяки мережі Інтернет, зібралися разом заради представлення якісного літературного продукту. У програмі взяли участь: поети Богдан Куценко, Леонід Борозєнцев, Василь Пастушина, Сергій Татчин, Андрій Стебелєв, а також спеціальні гості – Оксана Боровець (Київ), Денис Майданюк (Одеса), Милослава Черній, Олександр Горчиньский.

4 квітня, до Великодніх свят, сектор газетної періодики підготував перегляд газетних публікацій «Писанка чарівна – символ України».

6 квітня у рамках місячника популяризації екологічних знань «Людина і природа: етичний діалог» відділ наукової інформації та бібліографії підготував віртуальний бібліографічний список «Опустелення земель – екологічна проблема», який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

6 квітня у відділі рідкісних і цінних видань для викладачів музично-теоретичних дисциплін дитячих музичних шкіл Вінницької області відбувся День інформації «Музичні раритети відділу РіЦ». Бібліотекар І. Валігура ознайомила спеціалістів з книгами, часописами, альманахами і збірниками, нотними виданнями ХІX – поч. ХХ ст.

6 квітня у секторі журнальної періодики відбувся перегляд публікацій з часописів «Провісники української ідеї», присвячений 170-річчю Кирило-Мефодіївського товариства. До Дня довкілля у секторі журнальної періодики оформлено прес-виставку «Екологічне життя людей». До Всесвітнього дня здоров’я представлено прес-виставку «Країна здоров’я». Для більш детального ознайомлення з експозиціями працівники сектору підготували віртуальні списки літератури, які можна переглянути на сайті бібліотеки.

6 квітня відділ краєзнавства, вшановуючи пам’ять вінничан, полеглих на фронтах Великої Вітчизняної війни та в боях АТО на Сході України, запропонував користувачам книжкову виставку «Герої забуття не знають». Експозиція складається з двох розділів: «Вінниччина у Великій Вітчизняній війні» і «Їхня провина – любов до України, їхня плата – життя».

7 квітня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася пізнавальна година «Зоряні мрійники» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Захід присвячено Всесвітньому дню авіації та космонавтики. Присутні з цікавістю послухали розповідь бібліотекаря про перших космонавтів Землі та ознайомились з книгами про космонавтику та авіацію з фонду бібліотеки.

7 квітня до Міжнародного дня ромів (8 квітня) відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував книжково-ілюстративну виставку «Роми: спосіб життя, традиції, міфи». Матеріали виставки розповідають про самобутній народ ромів, їхню особливу культуру та ментальність.

8 квітня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулося засідання Клубу сімейного дозвілля та розвитку «Родинне сонцеколо» на тему: «Гостини у колі ромської родини». В рамках засідання відбулася зустріч з творчими ромськими сім’ями, приурочена Міжнародному дню ромів. Партнерами бібліотеки у реалізації даного проекту виступили: Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації, Вінницька громадська організація «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ», «Вінницька газета», спортивний клуб «Максимус». Участь у заході взяли: заступник начальника Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації, начальник відділу у справах національностей А. Ратинська, працівники бібліотеки, а також учнівська та студентська молодь. У присутніх була можливість не лише дізнатися багато нового про звичаї, традиції народу, який став невід’ємною частиною народу України, а й поринути у світ творчого розмаїття ромської національної культури. Присутні мали можливість ознайомитись з виставкою книг та періодичних видань за темою: «Роми: спосіб життя, традиції, міфи», а також ромською атрибутикою.

 

8 квітня у рамках екологічного місячника «Людина і природа: етичний діалог» у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму Т. Кітано «Сцени біля моря». Проста і красива історія про взаємовідносини людей і навколишнього світу, знята сучасним японським кінокласиком. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить і цікавиться кіно.

8 квітня у рамках традиційного місячника популяризації екологічних знань «Людина і природа: етичний діалог» у відділі рідкісних і цінних видань організована тематична виставка «Рідкісні видання з природознавства». До уваги користувачів природничо-наукові видання, історичні нариси про природу, учбові посібники, що вийшли друком у ХІХ – на початку ХХ століть.

9 квітня відділ рідкісних і цінних видань запропонував користувачам бібліотеки ознайомитись з виставкою «Вінницька колекція з родової бібліотеки Грохольських». В експозицію включені матеріали, що розповідають про родовід Грохольських, видання з автографами власника П’ятничанського маєтку Генріка Грохольського та книги з бібліотек його нащадків.

9 квітня у рамках екологічного місячника «Людина і природа: етичний діалог», з метою поширення екологічних знань серед населення, у відділі краєзнавства оформлено перегляд літератури «Вінницький край і екологія». В експозиції представлено довідники, путівники, науково-популярні видання про Вінниччину та літературу про взаємодію людини й довкілля. Також працівники відділу підготували інформаційну довідку «Заповідні куточки Вінниччини», яку можна переглянути на блозі відділу краєзнавства.

12 квітня, до Великодніх свят, відділ краєзнавства підготував виставку-калейдоскоп «Великдень на Поділлі», де представлено матеріали з історії свята та писанкарства на Вінниччині, рецепти пасок українських, козацьких і зокрема подільських, а також різноманітних великодніх страв.

15 квітня, до Всесвітнього дня рок-н-ролу, у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера В. Тодоровського «Стиляги». Фільм-свято висвітлює характерні риси молодіжної субкультури 50-х років ХХ ст. Особливістю кінострічки є її музичний ряд, складений з хітів рок-н-ролу. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить і цікавиться кіно.

16 квітня до дитячої кімнати «Пізнайко», що працює у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва завітали вихованці старшої групи ДНЗ № 31 «Сонечко». Під час подорожі бібліотекою діти відкрили для себе книжковий світ, зокрема побачили найцінніші та найстаріші книги з фонду бібліотеки, відповіли на питання вікторини та отримали багато корисної та цікавої інформації.

 

16 квітня у секторі правової інформації відбувся День інформації, приурочений Всесвітньому дню книги та авторського права, який щорічно відзначається 23 квітня. Бібліотекар сектору О. Громова розповіла присутнім про День книги та авторського права, який відзначають у 190 країнах світу. Вперше це свято відбулося у 1996 р. в Каталонії (Іспанія). Учасники Дня інформації також ознайомилися з матеріалами книжкової виставки «Право на творчість». На виставці представлені нормативно-правові акти України в галузі охорони та захисту авторських та суміжних прав, документи, що висвітлюють спеціальні механізми та засоби захисту авторського та суміжних прав, а також представлені статті з досвіду зарубіжних країн у цій сфері.

18 квітня, до Дня пам’яток історії та культури сектором наукової інформації з питань культури і мистецтва підготовлено віртуальний бібліографічний список «Безмежний світ краси і мудрості народу». Міжнародний день пам’яток і визначних місць встановлений в 1983 р. Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 р. В Україні він має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлений відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 р. № 1062/99 на підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії та культури. Віртуальний бібліографічний список можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

20 квітня до Дня довкілля у секторі правової інформації організовано виставку книг та журнальних публікацій за темою: «Екологічні права та обов’язки людини і громадянина», яка розрахована на викладачів та студентів навчальних закладів відповідного профілю, науковців, юристів-практикантів та всіх хто цікавиться питаннями екологічного права.

21 квітня у рамках загальнобібліотечного Дня інформації «Інформаційне суспільство і авторське право», до Всесвітнього дня книги та авторського права, відділ краєзнавства підготував віртуальний список посилань «Авторські електронні версії творів вінницьких науковців, письменників на сайті Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва». Віртуальний список можна переглянути на сайті бібліотеки.

21 квітня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулося чергове зібрання членів екологічного клубу «День Х», присвячене Дню довкілля. Тема зустрічі – забруднення земельних ресурсів Вінницької області.

22 квітня, до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Р. Поланського «Піаніст». Фільм, який отримав 3 премії «Оскар» та Золоту пальмову гілку Канського кінофестивалю, розповідає про долю видатного польського піаніста, який у роки Другої світової війни опиняється в польському гетто. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить і цікавиться кіно.

22 квітня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося засідання клубу молодого підприємця «Твій бізнес від А до Я» за темою: «Розвиток комунікативних здібностей». У рамках заходу Т. В. Міхновець провела тренінг для студентів гуманітарно-фінансового відділення Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

23 квітня, до Всесвітнього дня книги та авторського права у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся загальнобібліотечний День інформації «Інформаційне суспільство і авторське право». У програмі заходу відбулися: День інформації «Право на творчість», який підготував сектор правової інформації; інформаційна година «Сучасна бібліотека – це книги і не тільки…», літературна дефіляда «Наодинці з улюбленою книгою» та лекція «Авторське право у бібліотечній діяльності» організована працівниками відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук; відділ краєзнавства підготував віртуальний бібліографічний список «Авторські електронні версії творів вінницьких науковців, письменників на сайті Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва»; відділ мистецтв провів інформаційну годину «Етика і права при використанні кінопростору»; інформаційний куточок «Захист авторського права: європейський досвід» оформив відділ документів іноземними мовами; відділ економіки та аграрного виробництва організував перегляд-повідомлення «Економічна інформація – виробництву».

23 квітня, до Всесвітнього дня книги та авторського права у рамках загальнобібліотечного Дня інформації «Інформаційне суспільство і авторське право» відділ наукової інформації та бібліографії підготував віртуальний рекомендаційний список «Історія та еволюція авторського права». Віртуальний список можна переглянути на сайті бібліотеки.

23 квітня, до Всесвітнього дня книги і авторського права у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук представлена літературна дефіляда «Наодинці з улюбленою книгою». У першому розділі експозиції зібрані найкращі книги за версією читачів відділу, другий розділ присвячений книгам-ювілярам 2015 року.

25 квітня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася презентація книги про легендарну льотчицю Надію Савченко «Живи Надіє». У заході взяли участь автори ессе, опублікованих в збірці, представники громадськості та побратими Надії Савченко.

26 квітня, до 125-річчя від дня народження українського поета, літературознавця, лідера «неокласиків» Миколи Костянтиновича Зерова у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук представлена виставка-портрет «Перекладач, учений, критик, закоханий в Елладу і поетів Риму».

27-29 квітня у рамках Днів Америки у Вінниці, у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулися лекції та семінари для бібліотекарів, зокрема: 27 квітня відбулася лекція «Американські бібліотеки очима українського бібліотекаря», яку провели директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, віце-президент УБА В. Пашкова та провідний бібліограф Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Ю. Кашпрук. 28 квітня відбувся семінар «Позичання е-книжок: виклики для українських бібліотекарів», який провела директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, віце-президент УБА В. Пашкова, також цього дня відбулася вистава «Над часом» (режисер-постановник Марина Ревенко). 29 квітня директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, віце-президент УБА В. Пашкова провела лекцію «Етичні питання в американських бібліотеках».

 

27 квітня у рамках проведення Днів Америки у Вінниці у відділі наукової інформації та бібліографії відбувся міжобласний дебатний турнір, під час якого шкільна і студентська молодь змагалася у мистецтві аргументації зі своїми ровесниками на тему спільних цінностей та єдиної України. Участь у дебатах взяли 40 студентів та старшокласників, які вже пройшли тренінг з дебатної майстерності та стали переможцями регіональних дебатів у м. Вінниця, Львів, Суми та Полтава. Захід проходить в рамках проекту «Молодіжні дебати: чи є в регіонах України спільні цінності, які здатні об’єднати країну?». Проект спрямований на покращення порозуміння, налагодження діалогу та зв’язків молоді чотирьох регіонів України.

27 квітня у відділі наукової інформації та бібліографії репрезентовано виставку-біографію «Видатні бібліографи України», яка знайомить з творчими біографіями українських бібліографів, що стояли біля витоків вітчизняної бібліографії, і тих, котрі працюють сьогодні. Кожен з них посідає почесне місце у безперервній шерензі творців бібліографічної науки та практики.

29 квітня у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера А. Іньярріту «Бердмен». Чорна комедія з Майклом Кітоном у головній ролі була визнана однією з кращих 10 картин 2014 року, а у 2015 р. отримала премію «Оскар» за кращий фільм. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить і цікавиться кіно.

Музейна діяльність

Княжук, Л. Радість зустрічі з прекрасним : [у Погребищенському районному краєзнавчому музеї ім. Н. А. Присяжнюк відбулася виставка «Майстрині з міста над Россю», присвячена Міжнародному жіночому дню. В експозиції представлені роботи вишиті хрестиком та бісером місцевих майстринь О. Басюк, С. Недошовенко, Ж. Поліщук] / Л. Княжук // Колос. – 2015. – 1 квіт. – С. 2.

2 квітня у Вінницькому літературно-меморіальному музеї М. М. Коцюбинського відбулося відкриття виставки, на якій представлено біля двох десятків мініатюр майстра народного малярства Олександра Машталєра.

Олександр Машталєр народився та зробив перші мистецькі кроки у селі Пустоха Козятинського району. Чарівна природа Поділля завжди приваблювала художника своїми зеленими берегами та розлогими верболозами і спонукала взятись за малярство. Першу гарну оцінку власної творчості він отримав від відомого майстра декоративного розпису Сергія Танадайчука. Нині художник живе у м. Бердичів і успішно працює у напрямку народного малярства. Завдяки самобутньому почерку мініатюрки Машталєра «Свати прийшли», «У корчмі», «Не пощастило», «Не легка козацька доля, коли дружина оре у полі» та інші просякнуті легким народним гумором.

 

8 квітня у приміщенні Вороновицького музею історії авіації та космонавтики представлено виставку майстрів писанкарства Вінницького району. Свою майстерність демонстрували знані майстри своєї справи: В. Кушніренко та Ю. Посмітюха з Луки-Мелешківської, Г. Антонюк з с. Широка Гребля, О. Кузишиної з с. Сокиринець, також на виставці представлені писанки вихованців гуртка писанкарства с. Агрономічне.

10 квітня у приміщенні Вороновицького музею історії авіації та космонавтики відбулося відкриття виставки «Український космос», присвяченої Всесвітньому дню авіації та космонавтики, Міжнародному дню польоту людини в космос. На виставці представлено матеріали про видатних творців ракетно-космічної галузі, серед яких було і є багато українських фахівців і космонавтів. Виставка складається з трьох розділів (50 експонатів з фондів музею): «Історія космонавтики» (книги, ілюстрації, фото, фотокартини, вироби учнів); «Українці – космонавти» (матеріали про Г. Берегового, П. Поповича, Л. Каденюка, представлено стенд фотографій космонавтів вихідців з України) та «Сьогодення України космічної» (ілюстрації МКС (космічна станція), ракет, космічних комплексів, фото визначних конструкторів ракет).

14 квітня у Шаргородському музеї образотворчого мистецтва відбувся тематичний вечір «Носиківська мадонна», присвячений 85-й річниці від дня народження народної художниці Марії Деркач. На вечір були запрошені жителі міста і району та гості з м. Вінниці: голова Вінницької організації майстрів народного мистецтва І. Горобчук, завідуюча сектором виставкової роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею Т. Журунова, науковий співробітник Вінницького обласного краєзнавчого музею О. Гордієнко, провідний методист Вінницького обласного центру народної творчості Ж. Дмитренко, учитель Носиківської ЗОШ Е. Пишняк, яка проводить дослідницьку роботу про життя та творчість народної художниці М. Деркач. У фойє районного Будинку культури працівники музею образотворчого мистецтва організували виставку творів самобутньої художниці, працівники відділу обслуговування районної бібліотеки підготували перегляд зібраних матеріалів про життя і творчість художниці «Світ фарб Марії Деркач». У виконанні народного аматорського театру мініатюр Джуринського сільського Будинку культури відбулася літературно-музична композиція «Носиківська мадонна». Музичні вітання подарували глядачам аматорські колективи Шаргородського районного Будинку культури та вихованці Шаргородської та Джуринської дитячих музичних шкіл.

Марія Деркач народилася 14 квітня 1930 р. у с. Носиківка, Шаргородського району Вінницької області. Учасниця районних, обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок образотворчого мистецтва. Картина «Після весілля» у 1987 р. була представлена на виставці у Парижі, картина «Затишок» – на виставці у Нью-Йорку, картина «У церкві» побувала на виставці у м. Києві.

27 квітня у Мурованокуриловецькій районній картинній галереї відбулося відкриття фотовиставки під назвою: «Православні хрести Поділля», метою якої було розширити уявлення про православну віру, про її основний символ – хрест та його значення для спасіння душі, виховувати бережливе і шанобливе ставлення до святині. На виставці було представлено 33 фотографії кам’яних хрестів Мурованокуриловецького та сусідніх районів. Організатор виставки Роман Крохмалюк – вчитель історії НВК с. Вербовець та керівник краєзнавчого гуртка на початку коротко розповів про історію окремих хрестів. У заході також взяли участь: протоієрей о. Василій Балан, поетеса О. Дорош, учні місцевих шкіл. Вагомим доповненням до свята стали пісні у виконанні учасників ансамблю «Дзвіночки».

28 квітня в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття персональної виставки професора, кандидата географічних наук Івана Максимовича Півошенка (1935-2003), до вісімдесятої річниці від дня його народження під назвою: «Іван Півошенко – науковець і митець».

Іван Максимович Півошенко народився 5 травня 1935 р. в с. Косаново Ситковецького р-ну Вінницької області. Закінчив Одеський гідрометеорологічний інститут. Наукова діяльність І. Півошенка була направлена на вивчення клімату та екології Поділля, екологічного стану повітряного басейну м. Вінниці і підземних вод Вінниччини, проблеми озону й озонотерапії. Під його редакцією в 1995 р. опублікована монографія «Клімат Вінниці» – перший системний опис клімату міста. Через два роки вийшла друком монографія «Клімат Вінницької області». Важливою складовою життя І. Півошенка було захоплення живописом. Його доробок як художника складає більше 10 графічних і 60 робіт, виконаних в техніці олійного живопису, більшість з яких представлені на виставці. Також експонуються наукові роботи, фото та особисті речі, які висвітлюють життя, науковий доробок та творчість відомого земляка.

29 квітня у Вінницькому обласному художньому музеї відкрилась виставка «Родина Чебикіни», яка представляє творчість видатної династії митців України, стрижнем якої є Андрій Чебикін, президент Національної академії мистецтв України, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, видатний графік. На виставці представлені роботи всіх чотирьох представників династії, які відображають широкий тематизм, художні прийоми, різноманітні техніки, змістовні концепції визнаних митців. Учасники заходу мали змогу насолодитися роботами майстра та поділитися враженнями від побаченого.

29 квітня у рамках проведення Днів Америки у м. Вінниця у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Історія трьох племен: мистецтво та ремесло американських індіанців Південного Заходу». Виставка надана Посольством США в Україні й презентує історію, культуру та традиції індіанських племен Сполучених Штатів Америки. В експозиції представлено понад 120 унікальних предметів – прикраси, зокрема зі срібла, оздоблені камінням, емаллю, ткацтво, вишивка, гончарство, елементи одягу, культові і обрядові речі, тощо.

Театрально-концертна діяльність

22 квітня у вінницькому Будинку офіцерів відбулася вистава «Крик душі» від українського театру тіней Teulis, який став відомим у світі завдяки своїй участі у талант-шоу в Італії, Туреччині, Росії, Чехії та Словаччини. Театр тіней Teulis – це сучасне мистецтво, вільне від шаблонів і рамок. Постановка театру Teulis – це оригінальне поєднання висококласної акробатики, театру, оптичних ілюзій, відмінного звукового супроводу і приголомшливих відеопроекцій.

Музичне життя Вінниччини

Завдяки спільним зусиллям ми стали переможцями : [про діяльність хорового колективу Соколівського Будинку культури «Перлина». На Першому національному каналі колектив представляв Хмільницький район у передачі «Фольк-musik» з Оксаною Пекун] // Життєві обрії. – 2015. – 3 квіт. – С. 5.

3 квітня Вінницька обласна філармонія запросила усіх поціновувачів мистецтва на мюзикл «Привид-опера». Це абсолютно новий формат мюзиклу, що містить ключові особливості оперного та естрадного вокального мистецтва. У програмі прозвучали арії з великих опер, класичних музичних творів італійською, англійською та іншими мовами та найпопулярніші пісні з всесвітньовідомих мюзиклів «Чікаго», «Мулен Руж», «Нотердам де Парі», «Привид опери», «Юнона та Авось», «Ромео та Джульєта». Все це у поєднанні з сучасними популярними піснями. Всі твори виконували солісти Київського академічного театру опери та балету.

7 квітня в актовій залі Барської дитячої музичної школи відбулася лекція-концерт «Танцювальна музика». Ведуча заходу – викладач Т. Лаврова розповіла про історію та музичні особливості народних, старовинних і сучасних танців. У концерті взяли участь учні – дипломанти та лауреати різноманітних конкурсів та викладачі школи.

Вихованці Хмільницької школи мистецтв успішно виступили на регіональному конкурсі «Струни Поділля» : [на базі Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу відбувся регіональний конкурс інструментально-вокального мистецтва «Струни Поділля». Цьогоріч у конкурсі взяли участь 100 солістів з мистецьких та освітніх навчальних закладів області. Виступи відбулися у номінаціях: інструментальне мистецтво та сольний спів] // Я та місто. – 2015. – 9 квіт. – С. 5.

Досягнення вихованців дитячої музичної школи : [у м. Тульчин відбувся Х обласний конкурс юних виконавців ім. О. Петрова. Від Жмеринщини у конкурсі взяли участь ансамбль саксофоністів, створений при Жмеринській дитячій музичній школі у 2014 р. та новостворений ансамбль народних інструментів. Ансамбль саксофоністів Жмеринської ДМШ у конкурсі зайняв І місце] // Жмерин. газ. – 2015. – 10 квіт. – С. 6.

15 квітня в Лука-Мелешківській дитячій школі мистецтв Вінницького району відбулася лекція-концерт «Краще виконання твору з «Дитячого альбому» П.І. Чайковського» для учнів фортепіанного відділу. У концерті прозвучали п’єси: «Мама», «Полька», «Старовинна французька пісенька», «Німецька пісенька», «Баба Яга», «Солодка мрія», «Неаполітанська пісенька» та ін.

Марчук, В. Фестиваль-конкурс «Пісня над Бугом» : [у м. Хмельницький відбувся IV Всеукраїнський конкурс юних вокалістів «Пісня над Бугом». Цього року у заході взяли участь 180 вокалістів у п’яти вікових категорій з усіх областей України. Вінницьку область представляли вихованки Теплицького районного Будинку дитячої творчості – учасниці зразкової вокальної студії «Перлинка». У номінації «Народний спів» юні учасниці отримали перемогу у своїй віковій категорії] / В. Марчук // Вісті Тепличчини. – 2015. – 16 квіт. – С. 4.

17 квітня Чернівецьким районним Будинком культури на базі Моївського Будинку культури організовано та проведено районний семінар з музичного жанру. У семінарі взяли участь директори сільських Будинків культури та завідуючі сільськими клубами. В програмі семінару прозвучали твори у виконанні зразкового ансамблю народних інструментів «Пролісок». Працівники культури мали можливість обмінятись досвідом роботи.

18 квітня у кав’ярні-музеї «Вітальня щасливого часу» при магазині-музеї «Панъ Заваркінъ та синъ» у м. Вінниця відбувся концерт квартету «Four corners»: скрипка – Валерія Котик, альт – Марія Панчук, контрабас – Олександр Міщук, кахон – Захар Кондратюк. В програмі прозвучали популярні класичні твори, кавери сучасної музики та багато пісень про кохання.

22 квітня Вінницька обласна філармонія презентувала заключний концерт з циклу «Браво, Маестро». Цього разу відбулася зустріч з прославленою піаністкою не лише в Україні, а й за кордоном, солісткою Львівської обласної філармонії та постійною учасницею канадського ансамблю LesAMIS Маріанною Гумецькою.

Маріанна Гумецька народилася у місті Львів. Розпочала музичне навчання в школі ім. Соломії Крушельницької. Співачка стала лауреатом І Міжнародного юнацького конкурсу ім. Петра Чайковського у Москві та отримала Гран-прі на Міжнародному фестивалі «Віртуози 2000 року» в Санкт-Петербурзі, перемогла на конкурсах Дваріонаса у Вільнюсі та Дягілева у Москві. У Канаді М. Гумецька перемогла в престижному концертному конкурсі Школи Глена Гульда і згодом отримала Артистичний Диплом Школи Глена Гульда Королівської консерваторії Торонто (2003). З 2007 р. – викладач факультету фортепіано Королівської консерваторії Торонто (Royal Conservatory of Music in Toronto), а також член журі музичних конкурсів. Активно виступає як солістка та артистка камерних ансамблів.

24 квітня на сцені Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбувся концерт секстету «Піккардійська терція». Улюбленці публіки В. Якимець, А. Капраль, С. Нудик, Р. Турянин, А. Шавала та Б. Богач завітали до м. Вінниці з музичною програмою «На біс!».

24 квітня у приміщення Ямпільської дитячої музичної школи відбувся інструментальний конкурс «Квітневе інтермецо», у якому взяли участь 53 юних музиканти. Кожен конкурсант намагався виявити високу виконавську майстерність, відтворити музичний зміст твору, сценічну культуру. Всі учасники конкурсу та викладачі відзначені подяками.

27-29 квітня вперше у м. Вінниця відбувся триденний культурний фестиваль «Дні Америки у Вінниці». Серед заходів – концерти музичного фольклорного гурту у стилі блюграс «Тамблін Боунс» з Портленду, штат Мен і Львівського молодіжного симфонічного оркестру INSO з програмою «Музика Бродвею і Голлівуду».

Наприкінці квітня у м. Вінниця відбувся Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Юний концертмейстер». У ньому взяли участь більше ста вихованців мистецьких шкіл Вінницької області та м. Кривий Ріг. Конкурс «Юний концертмейстер» започаткований Вінницькою дитячою школою мистецтв «Вишенька» у минулому році. У квітні конкурс набув статусу Всеукраїнського конкурсу-фестивалю.

Кіномистецтво

1 квітня, до Всесвітнього дня сміху, книгарня «Є» та об’єднання «Сучасне Українське Кіно» запросили на показ веселих українських короткометражних стрічок: «Светка» (режисер І. Устеленцева), «Отроцтво» (режисер Д. Сухолиткий-Собчук), «Хабар» (режисер А. Максим’юк), «Чобітки» (режисер О. Фещенко), «Мума» (режисери К. Танащук та А. Міськів), «Вага» (режисер Ю. Шилов), «Скажи Кукурудза» (режисер В. Кальченко), «Мама хоче їсти» (режисер О. Войтенко), «Пиріг» (режисер Ю. Ковальов).

10 квітня у вінницькому кінотеатрі «Родина» відбувся показ українського документального фільму «Все палає» про події на Майдані у Києві взимку 2013-2014 рр. Режисери О. Течинський, О. Солодунов та Д. Стойков запропонували глядачеві особливий погляд на українську революцію. Автори кінострічки з камерами супроводжували учасників Майдану упродовж декількох місяців – по обидві сторони площі. Світова прем’єра стрічки відбулася 29 жовтня 2014 року на Лейпцизькому міжнародному кінофестивалі документального та анімаційного кіно, де фільм отримав спеціальну нагороду від телеканалу Mitteldeutscher Rundfunk (MDR) за видатний східноєвропейський фільм. Цей фільм не лише про революцію, яка змінила Україну взимку 2013-2014 рр., він демонструє універсальну схему певного роду повстань і протестів, які закінчуються кровопролиттям.

Вже традиційно навесні, за сприяння кінофестивалю «Молодість», в українських кінотеатрах презентують найцікавіші фільми з палкої та яскравої Іспанії, країни, що стабільно продукує незвичне й нешаблонне різножанрове кіно. У вінницькому кінотеатрі «Родина» відбулися покази чотирьох стрічок впродовж семи днів, починаючи з 10 квітня. Всі фільми демонструвалися мовою оригіналу з українськими субтитрами. В програмі Тижня іспанського кіно відбулися покази: однойменного історичного епосу «Дон Кіхот» режисер Мануель Ґутьєрес Араґон; драми «Магнітне дерево» дебютантки Ізабель де Аугував’є; найбільш титулованого фільму «Легко жити з заплющеними очима» Давіда Труеби; драматичної комедії «Люди на місцях», режисер Хуан Кавестані та комедії Еміліо Мартінеса Ласаро «Вісім баскських прізвищ».

З 17 квітня у вінницькому кінотеатрі «Родина» проходив ювілейний десятий фестиваль «Дні польського кіно». Розпочався фестиваль з представлення стрічки «Іда» Павла Павліковсього, яка цього року здобула «Оскара» Американської кіноакадемії в номінації «Найкращий фільм іноземною мовою», європейського «Оскара» і британську премію BAFTA. Традиційно у програмі були представлені найкращі польські фільми, створені впродовж останніх двох років. Глядачі мали змогу ознайомитись з найновішими роботами режисерів, чиї фільми свого часу були представлені в Україні у рамках «Днів польського кіно» та на інших кінофестивалях, зокрема фільми Яцека Борцуха, Бориса Ланкоша, Єжи Штура. В програмі Тижня відбулися покази фільмів: «Хочеться жити», «Невловиме», «Громадянин», «Боги», «Варшавське повстання».

З 28 квітня у вінницькому кінотеатрі «Родина» відбувся триденний показ американського хронікально-документального кіно в рамках проекту «Дні Америки у Вінниці». Також у холі кінотеатру представлено другу частину виставки американських політичних карикатур. Завдяки виставці можна поглянути на віхи американської історії у іронічних картинках. Загалом презентовано кілька десятків малюнків, що датовані XIX – початком XX століття.

Образотворче мистецтво

«Жіноча доля, вишита нитками» : [у Ямпільському районному музеї образотворчого мистецтва протягом березня відкрилося три виставки, зокрема: «Тарас Шевченко – поет і художник», «Берегиня роду людського», «Жіноча доля, вишита нитками». Картини представлені на виставках – найкращі роботи талантів Ямпільщини] // Ямпіл. вісті. – 2015. – 3 квіт. – С. 4.

17 квітня у регіональному Центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбулося відкриття виставки, ініційованої Інститутом проблем сучасного мистецтва НАМ України, Програмою імені Фулбрайта в Україні, Київським офісом Інституту Кеннана та Міжнародним центром підтримки науковців ім. Вудро Вілсона. Тематика виставки – мистецтво, яке створювалось до, під час, та після подій української революції і передає передчуття та настрої великих змін, а також спонукає відчути подих Майдану знову і знову, як відчували його люди, які відкинули страх заради спільної мети. Назва експозиції: «Правдиві свідчення: від Революції Гідності до сьогодення». Серед робіт експозиції привертають увагу вишиті іронічні «Бандерики» художника І. Семесюка, плакати авторства А. Некипіли, триптих І. Хованець «Білий птах. Сірий птах. Чорний птах», яскраве та образне «Нове середньовіччя» О. Манна, символічні, розідрані та скривавлені традиційні українські хустки з робіт Т. Русецької, тощо. Виставку вдало доповнили фотографії зроблені на Майдані взимку минулого року.

19 квітня у Творчій студії Немирівського районного Будинку культури відбувся перший з трьох запланованих благодійних майстер-класів для дітей, що прагнуть навчитись малювати. Заняття відбулися на громадських засадах під керівництвом тренера Т. Оцупок. Витинанка, малюнок, графіка, батик, ткацтво – цими вміннями молода майстриня з задоволенням ділилася з присутніми.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

1 квітня в Іллінецькому районному Будинку культури відбувся вечір відпочинку «Сміємось, отже, не здаємось». Гучними оплесками зустріли глядачі знану в районі поетесу-гумористку С. Бортнюк, яка першою виступила з гуморесками. Також у заході взяли участь: фольклорні аматорські колективи з сіл Павлівки та Слобідки, учасники народного аматорського чоловічого гурту «Завзяті холостяки» Іллінецького районного Будинку культури, юні танцюристи зразкового дитячого хореографічного колективу «Фантазія» районного Будинку культури, дитячого хореографічного колективу «Ілляночка» Іллінецької дитячої музичної школи, дитячого танцювального колективу «Сузір’я» Іллінецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №2» та ін.

Вже стало доброю традицією проводити на Іллінецькій районній сцені культурно-мистецькі заходи з циклу «До куми на посиденьки». Декілька років поспіль такий захід організовується саме до Великодня. Цьогоріч дійство «Великдень на гостини просить» відбулось 13 квітня. Усіх присутніх у залі привітали зі святом священнослужителі Української Православної Церкви Київського Патріархату Іллінецького, Липовецького та Оратівського благочинь. Про традиції святкування Великодня в Україні, що символізує перемогу над силами темряви і зла, про символіку писанок, ритуал їх створення розповідала ведуча заходу – методист з фольклору та збереження нематеріальної культурної спадщини районного Будинку культури Л. Левченко. Святковий настрій під час проведення заходу створювали для присутніх учасники дитячого танцювального колективу «Ілляночка» Іллінецької дитячої музичної школи, зразковий аматорський фольклорний колектив «Калинонька» районного Будинку культури, народний аматорський фольклорний колектив «Джерело» і його підготовча група «Джерельце» Білківського Будинку культури, аматорський колектив «Горлиця» з с. Жорнище, народний аматорський колектив української пісні «Відлуння» районного Будинку культури, народний аматорський фольклорний колектив «Хутірські молодиці» Романовохутірського клубу-бібліотеки, ансамбль Бабинського Будинку культури, фольклористка з с. Жадани Л. Любенко, поетеси-гумористки з Бабина С. Бортнюк та ін.

Декоративно-прикладне мистецтво

1 квітня у фойє Хмільницького районного Будинку культури відбулося відкриття Великодньої виставки «Краса Великодньої писанки», організованої працівниками районного Будинку культури, бібліотеки для дорослих, бібліотеки для дітей та працівниками культурно-освітніх закладів району. До заходу представлені: книжково-ілюстративна виставка «Великдень в Україні», виставка вишивок «Христос Воскрес!», виставка виробів «Великодня радість», світлини  витинанок «Писанка – Великоднє диво», хмільницького майстра народної творчості, члена Національної спілки народних майстрів України Д. Власійчука.

1 квітня в Іллінецькій центральній районній бібліотеці організовано Великодню виставку «Христос Воскрес!». В експозиції виставки представлено більше 54 предметів. Цікавою є композиція Великодніх рушників, яку підготували бібліотекарі дитячої районної бібліотеки, також привертають увагу серветки, виготовлені майстринею В. Когут в техніці «гільоширування».

1 квітня у Ямпільському районі відбулася виставка писанок та предметів декоративно-ужиткового мистецтва майстрів району. На виставці представлено ікони вишиті хрестиком та бісером, а також писанки виконані в різних техніках, зокрема традиційні, витравлені, розписані петриківським розписом. Також відбулися майстер-класи по писанкарству, де було виготовлено 10 писанок з символами берегинь на конкурс «Народна писанка».

Чернецька, Л. Намалюю писанку : [до Великодніх свят у світлиці Тростянецького районного Будинку культури відбувся майстер-клас з писанкарства. Провела його методист РБК Л. Косенко для місцевих мешканців] / Л. Чернецька // Тростянец. вісті. – 2015. – 3 квіт. – С. 5.

3 квітня у Липовецькому районному Будинку культури та центральній районній бібліотеці відбулося відкриття Великодніх виставок «Великодня радість землю обіймає», «Воскресни писанко, воістину воскресни». На виставках представлені книги і матеріали, які знайомлять з історією і традиціями свята. А також представлені декоративно-ужиткові предмети, які використовуються українцями на Великдень – писанки, вишиті серветки та свічки з великодньою символікою.

3 квітня у приміщенні Тульчинської райдержадміністрації відбулось урочисте відкриття тематичної виставки з нагоди святкування Великодня «Христос Воскрес – воскресне Україна». На виставці представлені експонати з фондів Тульчинського краєзнавчого музею, роботи майстрів народної творчості району, роботи учнів художнього відділу Тульчинської дитячої музичної школи та вихованців районного Будинку дітей та юнацтва, роботи студентів відділу декоративно-прикладного мистецтва Тульчинського училища культури. Тульчинська центральна районна бібліотека представила тематичну ілюстровану книжкову виставку, а майстриня-писанкарка С. Мала провела для відвідувачів виставки майстер-клас.

Груба, Н. Великоднє диво : [у Тростянецькому районному Будинку культури організовано виставку-конкурс майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Великоднє диво». На виставці представлені вироби майстринь писанкарок сіл району, роботи вихованців районного Будинку дитячої творчості та учнів місцевих шкіл] / Н. Груба // Тростянец. вісті. – 2015. – 7 квіт. – С. 8.

7 квітня у приміщенні Вінницької облдержадміністрації відбулося відкриття виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Великодня писанка». На виставці представлені писанки, дряпанки, мальованки, як відомих майстринь Вінниччини так і юних писанкарів області, а також твори на великодню тематику майстрів народного малярства, різьби по дереву, витинанкарів, гончарів та вишивальниць. Участь у відкритті виставки взяли: перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І. Івасюк, начальник Управління національностей та релігій облдержадміністрації І. Салецький, митрополит Вінницький і Барський Симеон, а також працівники облдержадміністрації, духовенство та громадськість області. В рамках відкриття виставки провідні писанкарі Вінниччини: Т. Пірус, М. Верхова-Юрченко, О. Верхова-Єднак, І. Громова, В. Ніколаєва та Н. Сентемон провели майстер-клас. У виконанні фольклорного гурту «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича прозвучали веснянки та гаївки.

 

7 квітня у виставковій залі Теплицького районного краєзнавчого музею відбулася екскурсія і майстер-клас по виготовленню писанок-мальованок для дітей та державних службовців району.

Хмільничани пишуть писанку : [у Хмільницькій школі мистецтв відбувся майстер-клас з писанкарства для завідуючих сільськими клубами Хмільницького району. Учасниці заходу ознайомилися з різними видами пасхальних яєць, символікою та кольоровою гамою подільської писанки, технологією виготовлення писанок, тощо] // Я та місто. – 2015. – 9 квіт. – С. 5.

Великодня виставка дитячих робіт : [у Чечельницькому районному Будинку дитячої творчості та бібліотеці для дітей відбулися виставки, присвячені Великоднім святам. На виставках представлені тематичні малюнки з книг, ілюстрації юних користувачів бібліотеки та писанки вихованців Будинку дитячої творчості, оформлені фарбами, бісером та паперопластикою] // Чечельниц. вісн. – 2015. – 9 квіт. – С. 5.

Дивоцвіти писанки : [у Козятинському міському Будинку культури за сприяння міського відділу культури і міського центру соціальних служб СДМ відбувся майстер-клас з писанкарства, де близько десятка майстрів цього мистецтва навчали бажаючих створювати писанки. Пізніше на центральні площі міста з виготовлених на майстер-класі писанок створено писанкове дерево] // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 9 квіт. – С. 12.

У рамках проекту «Folk Ukraine», 9 квітня у м. Києві (заповідник «Софія Київська») відбулося відкриття ІV Всеукраїнського фестивалю писанок – 2015, в якому взяла участь Вінницька область. Цьогорічною тематикою Всеукраїнського фестивалю писанок став образ Богині-Берегині – богині добра і захисту людини. В рамках фестивалю відбулись конкурси, виставки та майстер-класи. Вінницький обласний центр народної творчості представив писанку Вінниччини «Життєдайна берегиня», яка зайняла ІІ місце серед областей України (поступившись Коломиї Івано-Франківської області). Розписували писанку працівники ОЦНТ – майстри народної творчості С. Бугай і Н. Христинюк. У виставці авторських робіт «Писанка від майстра» з проведенням майстер-класу з написання писанок від Вінницької області взяла участь майстриня народної творчості, заслужений працівник культури України О. Городинська з м. Могилів-Подільський.

 

Хилюк, О. Малюємо символ Сонця : [у приміщенні Антонівського сільського клубу Барського району відбувся майстер-клас з написання писанок. Серед присутніх були члени народного аматорського колективу «Горлиця», односельчани та всі бажаючі. Кожен розписав писанку за власним уподобанням, використовуючи традиційні орнаменти писанкарства] / О. Хилюк // Поділ. край. – 2015. – 10 квіт. – С. 4.

Ковальчук, Л. «Великодня радість» : [для працівників культури Хмільницького району відбувся майстер-клас з писанкарства. Писанки виготовлені на майстер-класі були представлені на Великодній виставці у фойє районного Будинку культури, загалом 200 виробів] / Л. Ковальчук // Життєві обрії. – 2015. – 10 квіт. – С. 5.

Писанковий диво грай в музеї : [у Могилів-Подільському районному музеї етнографії та народного мистецтва ім. Марії Руденко відбувся майстер-клас для студентів технолого-економічного коледжу. Захід провела директор музею М. Гоцуляк та майстриня з с. Серебрії О. Ковальська. У музеї постійно діють виставки, де можна побачити традиційні писанки, дряпанки, мотанки, а також писанки інкрустовані природними матеріалами, тощо] // Слово Придністров’я. – 2015. – 10 квіт. – С. 1.

Заливадна, Л. Котились дряпанками із гори ясні сонця в майстринь долоні : [у Крижопільському районному Будинку культури відбувся майстер-клас з візерунку на фарбованій поверхні яйця. Провела захід керівник народного аматорського фольклорного етнографічного гурту «Лада» О. Вовк. Учасники майстер-класу мали можливість оглянути вже готові вироби майстрині] / Л. Заливадна // Сільські новини. – 2015. – 10 квіт. – С. 1.

Кулібаба, Г. Великоднє диво власноруч : [у Калиновському технологічному технікумі відбувся майстер-клас з виготовлення писанок, який провела майстриня А. Тимчик. Майстриня завітала до студентів з колекцією вже готових писанок, а також фарбами, писачками для виготовлення Великодніх оберегів. Під час майстер-класу студенти власноруч виготовляли писанку, оздоблюючи її сакральними малюнками] / Г. Кулібаба // Прапор Перемоги. – 2015. – 10 квіт. – С. 1.

Мельник, Л. Завітайте у «Відроджені джерела» або у «Писанкарство» : [щороку Тиврівська районна бібліотека спільно з районним краєзнавчим музеєм проводять майстер-класи з виготовлення Великодньої писанки. У заході взяли участь учасники клубу за інтересами «Відроджені джерела». Також присутні мали можливість ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Кошики заквітнуть писанками»] / Л. Мельник // Маяк. – 2015. – 10 квіт. – С. 1, 2.

10 квітня заступник голови Погребищенської райдержадміністрації П. Шафранський та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації взяли участь у відкритті Великодньої виставки «Пасхальна радість на землі й на небі. Пасхальна радість у серцях людей», яка відбулася у Погребищенському районному кінотеатрі ім. В. Терлецького. На виставці представлені тематичні роботи працівників культури кожної територіальної громади району.

14 квітня у Гайсинському районному Будинку культури відбулася районна конкурс-виставка «Великодня писанка – 2015». На виставці представленні писанки, крашанки, шкрябанки, вишиті рушники, витинанки, святкова випічка. Зі словами привітання до жителів району звернулися голова районної державної адміністрації С. Котенко та начальник відділу культури та туризму Гайсинської райдержадміністрації М. Ричков. Весняні гаївки всім присутнім подарували жіночі вокальні ансамблі Митківського СБК та Крутогорбського СК. Талановита майстриня Н. Дубіцька провела майстер-клас з писанкарства. Конкурс відбувся у номінаціях: «Краща майстриня Великодньої випічки», «Краща писанкарка Гайсинщини», «Краща майстриня витинанки», «Краща Великодня експозиція». Всі сільські територіальні громади району відзначенні дипломами за збереження та відродження народних звичаїв і обрядів та активну участь в районному конкурсі-виставці «Великодня писанка – 2015».

Тиждень перед Великоднем був насичений на мистецькі заходи : [про культурно-мистецькі заходи присвячені Великоднім святам, які відбулися на Вінниччині та у Хмільницькому районі. У Вінницькому обласному центрі народної творчості відкрилася обласна виставка народного мистецтва «Великодня писанка», у фойє Вінницької обласної ради та облдержадміністрації відкрились виставки народного мистецтва «Великодня писанка», у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих відбувся майстер-клас з писанкарства, тощо] // Я та місто. – 2015. – 16 квіт. – С. 4.

Колупаєва, Р. А. Диво-писанка : [у приміщенні Букатинського сільського клубу Чернівецького району відбувся майстер-клас з писанкарства. У заході взяли участь члени гуртків, вчителі місцевої школи, завклубом, бібліотекар та бажаючі місцеві жителі. Учасники створювали власні писанки, шкрябанки, мальованки і крапанки] / Р. А. Колупаєва // Чернівец. зоря. – 2015. – 17 квіт. – С. 1.

Криворучко, М. Мистецтво оригамі : [у березні на базі Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний конкурс «Майстри оригамі», за участі представників 25 позашкільних закладів. Конкурс складався з трьох етапів: презентація конкурсу «Домашнє завдання», конкурс «Чарівні кулі кусудами», конкурс «Творча майстерня». Тростянецький район представляли учасниці – вихованки Будинку дитячої творчості Д. Посторонок та А. Сагайдак, які отримали у конкурсі ІІІ призове місце] / М. Криворучко // Тростянец. вісті. – 2015. – 23 квіт. – С. 5.

Мазур, М. «Поділля. Творчість. Діти» : [з метою популяризації, розвитку умінь і навичок учнівської молоді з декоративно-ужиткового мистецтва на базі Тульчинської районної станції юних натуралістів проведено районний конкурс юних майстрів народних ремесел. У конкурсі взяли участь учні та вихованці загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району. Учасники конкурсу представили майстер-класи, де продемонстрували свої вміння, майстерність, талант у номінаціях: «Народна вишивка», «Лозоплетіння», «Різьба по дереву», «Декоративний розпис», «Писанкарство», «Витинанки»] / М. Мазур // Тульчин. край. – 2015. – 29 квіт. – С. 4.

Кравченко, О. Багатий Погребищенський край молодими талантами! : [у Погребищенському районному Будинку художньо-технічної творчості дітей відбулася виставка «Знай і люби свій край!». На виставці представлені вироби учнів та вихованців загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району] / О. Кравченко // Колос. – 2015. – 29 квіт. – С. 2.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

1 квітня у приміщенні Погребищенського районного кінотеатру ім. В. Терлецького відбулося свято сміху «Вінігрет шоу». На запрошення відділу культури та туризму райдержадміністрації до Надросся завітали КВНівські команди з м. Хмельницького та м. Вінниці. Вони представили розважальну програму, з якою в рамках благодійного марафону з психологічної реабілітації учасників АТО розпочали тур з м. Погребище. Головними глядачами шоу були учасники АТО та їхні сім’ї, які проживають на території району.

2 квітня відділ культури і туризму Томашпільської райдержадміністрації та районний Будинок культури організували фестиваль-конкурс фронтової пісні «Пісні обпалені війною – 2015», який відбувся у Томашпільському районному Будинку культури. У фестивалі взяли участь 37 учасників художньої самодіяльності сільських закладів культури і представили виступи у номінаціях: «Кращий соліст», «Краща глядацька симпатія», «Краща сценічна культура», «Кращий дует», «Краще тріо», «Кращий вокальний ансамбль», «Краще художнє читання».

2 квітня з метою популяризації творчих здобутків переможців міжнародних, всеукраїнських фестивалів, конкурсів та утвердження громадянської позиції дітей та молоді у Тульчинському районному Будинку культури відбувся мистецький захід «Я люблю Україну». Концертну програму підготували та провели керівники районного Будинку дітей та юнацтва. У заході взяли участь дитячі хореографічні та вокальні колективи: народний танцювальний колектив «Лілея», зразковий ансамбль бального танцю «Елегія», зразковий вокальний ансамбль «Домісолька». Учасників концерту привітали депутат обласної ради О. Новіцький та в. о. начальника відділу освіти Тульчинської районної державної адміністрації С. Кошелап.

Піхачек, М. Гості з Немирова : [у Піщанській дитячій музичній школі відбулася творча зустріч викладачів та вихованців школи з колегами з міста Немирів. В програмі зустрічі відбувся звітний концерт учнів Немирівської дитячої музичної школи] / М. Піхачек // Піщан. вісті. – 2015. – 3 квіт. – С. 4.

«Подільська весна – 2015»: тріумф талановитих учнів музичної школи : [у Вінницькому училищі культури і мистецтва ім. М. Д. Леонтовича відбувся заключний ІІІ тур традиційного обласного конкурсу ансамблевої гри «Подільська весна – 2015». Усі 54 музичних школи Вінниччини представили 3-4 творчих колективи. Представники Барської дитячої музичної школи вибороли усі призові місця] // Поділ. край. – 2015. – 3 квіт. – С. 4.

3 квітня у м. Тульчин відбувся обласний конкурс ім. О. Петрова. У конкурсі взяли участь 22 солісти та 28 ансамблів з Вінницької області. Ладижинську дитячу музичну школу представили ансамблі саксофоністів та домристів, в якості концертмейстера виступила М.О. Гнасько. Серед духових ансамблів саксофоністи з Ладижинської дитячої музичної школи посіли ІІ місце.

3 квітня у с. Кордишівка та с. Побережне Вінницького району відбулося відзначення 95-ї річниці від дня народження відомого письменника-земляка, кіносценариста, військового журналіста Івана Фотійовича Стаднюка.

Осаволюк, С. «Наша родина – єдина Україна» : [у Калинівському районному Будинку культури відбувся районний фестиваль родинної творчості «Наша родина – єдина Україна». Захід відбувся з метою зібрання благодійних коштів на великодні подарунки учасникам АТО. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів. Творчі родини району представили свої найкращі номери] / С. Осаволюк // Прапор Перемоги. – 2015. – 7 квіт. – С. 2.

7 квітня в Іллінецькому районному Будинку культури проведено благодійний концерт на підтримку земляків, які брали участь в АТО, а нині перебувають на лікуванні у Вінницькому військово-медичному центрі. У благодійному концерті взяли участь: народний аматорський камерний хор районного Будинку культури, народний аматорський фольклорний колектив «Іллінецькі візерунки» районного Будинку культури, зразковий дитячий хореографічний колектив «Фантазія» районного Будинку культури та хореографічний колектив «Ілляночка» Іллінецької дитячої музичної школи. Зібрані під час концерту кошти будуть направлені на лікування й реабілітацію воїнів-земляків.

Руда, М. Проводжали в армію синів : [у Ямпільському районному Будинку культури відбулися урочисті проводи призовників на службу до лав Збройних Сил України. З вітальними словом до призовників звернулися заступник голови районної ради А. Розумик, керівник апарату РДА М. Колодніцький, військовий комісар Ямпільсько-Томашпільського комісаріату О. Бойко, воїн АТО С. Онуфрієв. Старшокласники місцевих шкіл подарували кожному майбутньому солдату власноруч виготовлені обереги. Працівники Будинку культури підготували святковий концерт] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2015. – 8 квіт. – С. 1.

Турченюк, Л. «Музичні кроки в майбутнє» : [в актовій залі Оратівської школи естетичного виховання відбувся творчий звіт Оратівської дитячої музичної школи, який є своєрідним конкурсом серед музичних шкіл області, де відзначаються кращі школи, колективи, виконавці. У заході взяли участь заступник начальника Управління культури і туризму Вінницької області С. Горбулінський та начальник навчально-організаційного відділу Вінницького обласного центру підвищення кваліфікації Ю. Ковальов. До заходу у фойє школи організована виставка старовинних і сучасних музичних інструментів] / Л. Турченюк // Маяк. – 2015. – 9 квіт. – С. 4.

Урочисті проводи юнаків району : [у Піщанському районному Будинку культури відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних Сил України. З вітальними словами до призовників звернулися: заступник військового комісара К. Присяжнюк, заступник голови РДА Д. Денисов, заступник голови районної ради В. Міщенко та ін. Працівники культури району підготували концертну програму] // Піщан. вісті. – 2015. – 10 квіт. – С. 3.

Дудко, С. Творчий звіт музичної школи : [у рамках творчих звітів початкових класів спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області відбувся творчий звіт Чернівецької дитячої музичної школи. Оцінювало якість творчого звіту журі у складі: заступника начальника відділу Управління культури і туризму обласної державної адміністрації В.Троян, заступника директора Вінницького училища культури і туризму ім. М. Леонтовича А. Скрипник, заступника голови Чернівецької РДА К. Ніколайчук та ін.] / С. Дудко // Чернівец. зоря. – 2015. – 10 квіт. – С. 5.

10 квітня у приміщенні Вінницької районної ради відбувся фестиваль-конкурс «Повір у себе» для дітей з інвалідністю. Організували захід фахівці Вінницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки Вінницької РДА та районної ради. Мета заходу – виявлення творчообдарованих дітей з особливими потребами, залучення їх до культурного та духовного життя громади, привернення уваги суспільства до даної категорії людей. На виставці представлено чимало робіт виконаних в різноманітних техніках: живопис, бісероплетіння, аплікація, орігамі, вишиті або оздоблені бісером ікони та картини, вирізьблення з дерева, дивовижні квіти та композиції сплетені з бісеру, ляльки-мотанки, декупаж, квілінг, топіарії. До складу журі конкурсу увійшли: керівник апарату Вінницької районної державної адміністрації О. Орловська, начальник районного ЦСССДМ Л. Бондар, очільник служби у справах дітей Вінницької РДА Т. Багрій та ін.

14 квітня з метою відзначення Всенародного дня батька, створення умов для формування самодостатньої сім’ї, відповідального батьківства, спрямованих на підвищення престижу сім’ї, відділ у справах сім’ї та молоді Томашпільської райдержадміністрації прийняв естафету обласної мобільної фотовиставки «Я пишаюсь! Я – батько!». Фотовиставка організована у районному Будинку дитячої творчості, де представлені професійні роботи фотографів регіону, які зафіксували неповторні моменти спілкування батька зі своєю дитиною.

15 квітня у Самгородоцькому Будинку культури Козятинського району відбувся урочистий захід для героїв-захисників – військовослужбовців та їх родин «Життя є! І мир в нас буде!». Патріотичний захід організували та провели учні та вчителі Самгородоцької середньої загальноосвітньої школи, спецшколи-інтернату, працівники Будинку культури. У заході взяли участь: голова Козятинської райдержадміністрації О. Оркуша, перший заступник голови РДА П. Пойда, заступник директора товариства «Арчі» Д. Савенець, заступник голови християнської благодійної місії С. Полякевич, призовники, волонтери ГО «Ніхто крім нас», волонтери ГО «Суспільні ініціативи Козятинщини». Також учні місцевих шкіл виготовили маскувальну сітку та обереги для військових, які знаходять в зоні АТО.

15 квітня у залі Стрижавської селищної ради відбувся творчий звіт класу вокалу та хореографії Стрижавської дитячої музичної школи. У програмі концерту представлено 15 номерів. Учні класу вокалу виконували твори українських авторів та народні пісні, клас хореографії представив народні та естрадні танці.

Знай наших : [з перемогою повернулися юні учасники зразкового аматорського хореографічного колективу «Фантазія» Іллінецького районного Будинку культури та аматорського хореографічного колективу «Ілляночка» Іллінецької дитячої музичної школи з Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацького мистецтва «Музичний олімп», що відбувся на початку квітня у м. Вінниця] // Трудова слава. – 2015. – 16 квіт. – С. 5.

Писанкове дерево від козятинців : [перед Великоднем у м. Козятин відбулася соціально-естетична акція «Зустрінемо Великдень разом!», ініційована міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом культури та територіальним центром міста Козятин. У рамках акції на центральній площі міста відбулося створення писанкового дерева] // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 16 квіт. – С. 5.

16 квітня на центральній площі селища Крижопіль, біля районного Будинку культури, відбувся Ш районний фестиваль народної творчості «Пасхальна радість», за участі народних та зразкових аматорських колективів і окремих виконавців районного Будинку культури та сільських клубних установ. Також була організована виставка дитячих виробів школи естетичного виховання та районного Будинку школярів, вироби майстрів сільських громад. У святі взяли участь: фольклорно-етнографічний ансамбль обрядової пісні районного Будинку культури «Лада», вихованці недільної школи Жабокрицького храму, жіночий вокальний ансамбль «Елегія» районного Будинку культури, фольклорний ансамбль Героя Соціалістичної Праці О. Ф. Десяк Тернівського сільського Будинку культури, фольклорний ансамбль «Любисток» Жабокрицького сільського Будинку культури, ансамбль народної пісні «Молодички» районного Будинку культури, танцювальні колективи районного Будинку культури «Грація» та районного Будинку школярів «Натхнення» та ін.

Мартишева, Л. Великодня радість землю обіймає : [до Великодніх свят у Барському коледжі транспорту та будівництва НТУ відбувся ряд заходів, зокрема: майстер-клас з писанкарства. У музеї народного мистецтва, що функціонує при коледжі відбувся конкурс на кращий Великодній кошик серед студентів першокурсників] / Л. Мартишева // Поділ. край. – 2015. – 17 квіт. – С. 1.

Козовіта, І. «Великодня писанка – 2015» : [у Гайсинському районному Будинку культури відбулася виставка-конкурс з нагоди Воскресіння Христового – «Великодня писанка – 2015». На виставці представлено усе багатство народного мистецтва: святкова випічка, крашанки, писанки, шкрябанки, витинанки, вишиті рушники, тощо. Народна майстриня з писанкарства Н. Дубіцька провела для усіх бажаючих майстер-клас. Музичні вітання дарував жіночий вокальний ансамбль Митківського сільського Будинку культури] / І. Козовіта // Трибуна праці. – 2015. – 17 квіт. – С. 1.

17 квітня у вінницькому Будинку офіцерів відбувся звітний концерт народного ансамблю танцю «Барвінок». Цей відомий вінницький танцювальний колектив за роки свого існування став переможцем багатьох всесоюзних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів. Народний ансамбль танцю «Барвінок» створено у 1984 р., засновником та незмінним керівником ансамблю є народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, відмінник народної освіти України П. Бойко. Протягом останніх років ансамбль носить почесне звання найкращого дитячого танцювального колективу України.

20 квітня у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбувся звітний творчий вечір художніх колективів Вінницького міського центру художньо-хореографічної творчості «Барвінок». Свій талант, хореографічну та вокальну майстерність вихованці Центру протягом всього вечора дарували шанувальникам танцювального мистецтва та фольклору, демонструючи кращі концертні номери з усього різноманіття свого репертуару. Голова обласної державної адміністрації В. Коровій вручив директору та художньому керівнику центру «Барвінок» П. Бойку орден «За заслуги» ІІІ ступеня, яким народний артист та заслужений діяч мистецтв України відзначений згідно з Указом Глави держави.

22 квітня за ініціативи ромської спільноти для бійців Національної гвардії України в/ч 3028 у Калинівському районному Будинку культури відбувся обласний фестиваль ромської культури «Девлеса, ромале!» («З Богом, цигани!»). Організаторами фестивалю виступили Управління культури і туризму облдержадміністрації, Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації, обласний Центр народної творчості, відділ культури і туризму Калинівської райдержадміністрації та ромські товариства Вінниччини. З привітанням до Міжнародного дня ромів виступили: начальник Управління культури і туризму облдержадміністрації М. Скрипник, начальник Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І. Салецький, голова Калинівської райдержадміністрації В. Гаврилюк та голова Калинівської районної ради Ю. Браніцький. Концертна програма розпочалась хвилиною мовчання пам’яті всіх загиблих у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України та музичною композицією «Молитва-сповідь» у виконанні сімейного ромського дуету. Перед глядачами виступили аматорські творчі колективи ромських національно-культурних товариств: народний родинний циганський ансамбль пісні і танцю «Ягорі» Іванівського СБК Калинівського району, циганський шоу-театр «Андо Шатро» сім’ї Сенченків, народний циганський ансамбль пісні і танцю «Братство» Вінницької обласної громадської організації «Чачуно алав», ансамбль східного та індійського танцю «Наргіз» м. Гнівань Тиврівського району, народний хореографічний колектив «Дружба» Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова, дует індійського танцю сім’ї Журавльових «Сур-Сангам» та народний ансамбль танцю «Намисто» Тульчинського училища культури.

Слюсар, І. «…Якби не ти, село моє, вкраїни б не було» : [у рамках акції «Село – колиска нації, країни оберіг», ініційованої відділом культури і туризму Теплицької РДА відбувся творчий звіт аматорських колективів та майстрів народної творчості Бджільнянської територіальної громади] / І. Слюсар // Вісті Тепличчини. – 2015. – 23 квіт. – С. 4.

23 квітня у приміщенні Жмеринського районного Будинку культури відбувся фестиваль-конкурс творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». Цьогоріч 15 осіб даної категорії виявили бажання взяти участь у фестивалі. Учасники свята підготували картини, вишиті бісером, малюнки, орігамі, квілінг, а також художні номери.

Мартинюк, Ю. Живе на Шаргородщині театральне мистецтво : [у Шаргородському районному Будинку культури відбувся семінар-практикум працівників закладів культури клубного типу на тему: «Розвиток, пропаганда та проблеми театрального мистецтва у Шаргородському районі». Захід відбувся за участі провідних методистів Вінницького обласного центру народної творчості З. Красуляк та Т. Гарбулинської. У заході взяли участь: завідувач сектором культурної роботи Будинку культури Н. Фурман, директор БДЮТ Ю. Буряк, начальник відділу культури і туризму РДА Т. Янчурська, директор РБК Р. Підпалюк, народний аматорський «Театр мініатюр» Джуринського СБК, аматорський дитячий драматичний колектив Козловського СБК, дитячий зразковий драматичний колектив Будинку дитячої та юнацької творчості] / Ю. Мартинюк // Шаргородщина. – 2015. – 24 квіт. – С. 4.

Райчук, М. «Молюсь за тебе, Україно» : [у Жмеринському районному Будинку культури відбувся благодійний концерт «Молюсь за тебе, Україно». Захід відбувся під патронатом голови РДА О. Легези та голови районної ради А. Паламарчука. У фойє Будинку культури працювала виставка народних ремесел] / М. Райчук // Жмерин. меридіан. – 2015. – 25 квіт. – С. 3.

«І без війни хай буде світ» : [у Калинівській дитячій музичній школі відбувся творчий звіт колективів закладу. Концертна програма носила назву: «Світ без війни!». У заході взяли участь: естрадно-симфонічний оркестр «Експромт», духовий оркестр «Молодість», жіночий вокальний ансамбль «Елегія», танцювальний колектив «Квіточка» та ін.] // Прапор Перемоги. – 2015. – 28 квіт. – С. 2.

28 квітня відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю «Молодь обирає здоров’я». Участь в заході взяли 26 команд з 16 професійно-технічних навчальних закладів Вінниччини. Учасники презентували літературно-музично-спортивні композиції «Молодь Вінниччини обирає здоров’я» та плакати, що пропагують здоровий спосіб життя. Захід є щорічним і проводиться з метою формування у підлітків позитивної мотивації на збереження та поліпшення власного здоров’я. Цьогоріч фестиваль проходив без визначення першості – всі команди-учасниці заходу нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації та Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів.

29 квітня у виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею, відбулося відкриття XXІІІ обласного фестивалю талантів і творчості дітей та молоді з функціон


Хроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше