ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Червень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

Вінниця, 2015


Загальний розділ

Созанська, С. Ямпільчани смакували «Дністрове гроно» : [про презентацію нової книжки «Дністрове гроно» Ніни Юхимівни Гнатюк – української поетеси, прозаїка, журналіста, уродженки с. Безводне Ямпільського району Вінницької області. До книги увійшли літературні, публіцистичні та прозові твори ямпільчан про рідний край. Захід відбувся у залі Ямпільської РДА за участі: голови Вінницької організації спілки письменників М. Каменюка, директора Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозової, письменника М. Вдовцова, творчих людей, школярів та вчителів місцевих шкіл] / С. Созанська // Ямпіл. вісті. – 2015. – 3 черв. – С. 2.

Сауляк, В. «Зелений рай» Степана Нешика : [Мурованокуриловецькою центральною районною бібліотекою спільно з відділом культури і туризму РДА проведено презентацію книги краєзнавчих нарисів про села Млинівка і Плоске Мурованокуриловецького району «Зелений рай» Степана Нешика. Презентація відбувалась за участю автора книги. У заході взяли участь: голова райдержадміністрації С. Ладан, голова районної ради Т. Кубов, сільський голова с. Плоске І. Шевчук, член Національної спілки письменників України В. Гарвасюк, громадський діяч М. Мельник, народний аматорський фольклорний ансамбль «Млинівські молодиці» та ін.] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2015. – 5 черв. – С. 1, 2.

Маніленко, П. «… Хочеться, щоб добро таки переважало…» : до 65-річчя від дня народження Василя Думанського : [у Бершадському медичному коледжі відбулася літературна конференція присвячена 65-річчю від дня народження письменника Василя Думанського. Також присутні мали можливість ознайомитися з виставкою творів В. Думанського та фоторозготкою «Серединка – сонячне село»] / П. Маніленко // Бершад. край. – 2015. – 5 черв. – С. 3.

Презентували книги легенди хорового співу : [в Українському фонді культури у м. Київ відбулася презентація книг П. І. Муравського «Моя хорова школа» та «Тарас Шевченко. Пісенний Кобзар». Видання мають загальнокультурне значення, своєю духовною спрямованістю й мудрою проникливістю в саму суть мистецтва й життя, спонукають до осягнення й плекання самобутньої української співочої культури. Пісенну Шевченкіану представляли зразковий хор «Мелодія» Школи мистецтв ім. М. Д. Леонтовича та вокальний гурт «Жайворонок». З мальовничим рідним краєм Павла Муравського знайомила виставка живопису Федора Ущаповського «Чисті джерела»] // Піщан. вісті. – 2015. – 5 черв. – С. 3.

11 червня книгарня «Є» та видавництво «КСД» і «Брайт Букс» запрошували на авторську зустріч з лауреаткою конкурсу «Коронація слова» Т. Белімовою, яка отримала ІІІ премію Міжнародного конкурсу «Коронація слова» за роман «Київ.ua» у 2013 році та І премію за роман «Вільний світ» у 2014 році.

Остапенко, Т. Краєзнавець Володимир Мороз видав нову книгу про односельців : [«Червоняни на дорогах війни» – так називається нова книга В. Морозова з с. Червоне Немирівського району. Дослідження включає в себе декілька розділів: розповіді про фронтовиків, які повернулися з Другої світової війни, про тих, хто загинув, солдатських вдів та остарбайтерів. У книзі представлені фотографії воєнних і післявоєнних років] / Т. Остапенко // Прибуз. новини. – 2015. – 11 черв. – С. 8.

Ясинецька, О. Його словом оспіваний край : [у приміщенні Плебанівського сільського Будинку культури відбувся вечір-зустріч, приурочений до 70-ї річниці від дня народження журналіста, краєзнавця А. Нагребельного. Привітати ювіляра на свято завітали представники району, друзі, родина] / О. Ясинецька // Шаргородщина. – 2015. – 12 черв. – С. 4.

15 червня Уряд України затвердив План заходів щодо вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси-України. Про це повідомив під час брифінгу віце-прем’єр-міністр, Міністр культури В. Кириленко. Документ розроблено Міністерством культури України. В рамках заходів заплановано проведення Всеукраїнського конкурсу творчих робіт школярів і студентів, присвячених життю й діяльності князя Київського Володимира Великого.

19 червня відділом культури і туризму Мурованокуриловецької райдержадміністрації на базі Немерченського сільського Будинку культури Мурованокуриловецького району проведено районний семінар-практикум на тему: «Перспективи розвитку аматорського мистецтва в сучасних умовах, формування репертуару аматорських вокально-хорових та театральних колективів». Під час проведення семінару відбулося обговорення наступних питань: основні завдання розвитку аматорського мистецтва та діяльність творчих колективів в клубних закладах району; особливості формування репертуару, як засіб музичного виховання, ознайомлення з методичним посібником; відродження та збереження вокально-хорового жанру, як основа пісенної народної творчості; розвиток театрального мистецтва на Вінниччині. На завершення районного семінару-практикуму працівниками Немерченського сільського Будинку культури та учасниками художньої самодіяльності представлено культурно-мистецький захід «Моє село – в історії держави».

22 червня у м. Вінниця та в усіх районах Вінницької області відбулися заходи з нагоди Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні за участі голів райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, начальників відділів, структурних підрозділів РДА та міських рад, учнів навчальних закладів, педагогічних колективів, духовенства, громадськості району та міста.

На Вінниччині створять мобільні культурно-мистецькі та інформаційно-просвітницькі групи : [сьогодні на Вінниччині 611 сіл не мають бібліотек, 441 населений пункт – клубів. Відтак, пріоритетним напрямком у вирішенні цієї проблеми – запровадження мобільних культурно-просвітницьких груп, які будуть створені на базі районних закладів культури. Дані об’єднання хоча б раз на два місяці проводитимуть культурно-дозвіллєві та освітні заходи в сільських населених пунктах, де немає стаціонарних закладів культури] // Піщан. вісті. – 2015. – 26 черв. – С. 3.

26 червня Держкомтелерадіо оголосив прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського. Премія присуджується до дня народження Максима Рильського – 19 березня – письменникам і поетам за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів, а також за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу.

26 червня у Національному заповіднику «Софія Київська» у м. Київ відбулася презентація конкурсу статей та фотографій про культурне надбання Криму. У заході взяли участь: Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В. Кириленко, виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Н. Тимків, директор ДП «Кримський дім» О. Скорик, директор заповідника Н. Куковальська, координатор громадської ініціативи «КримSOS» Т. Ташева, голова громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім» А. Щекун, кінорежисер і телеведучий А. Сейтаблаєв та ін.

До Дня Конституції України

24 червня, напередодні відзначення 19-ї річниці Конституції України у приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А.Тімірязєва, за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації проведено засідання «круглого столу» на тему: «Основний Закон – як відображення демократичного розвитку України». Під час засідання обговорювались питання конституційно-правового статусу людини і громадянина в Україні, особливостей розвитку української держави від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської республіки; переходу від політичного до правового конституціоналізму в Україні, сучасного конституційного процесу, захисту Конституції та сприяння виконанню її положень всіма суб’єктами державної влади, визначення основоположних законів для українського суспільства, доцільності деполітизації державних службовців та конституційних процесів в контексті децентралізації влади; соціального захисту українських громадян в умовах сучасних викликів.

26 червня у Вінницькій облдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди відзначення в області 19-ї річниці Конституції України. Участь в урочистих заходах взяли: перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, голова обласної ради С. Свитко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та представники громадськості Вінниччини. В рамках відзначення річниці Конституції України були делеговані представники громадськості Вінниччини для покладання гірлянд до історично важливих місць, а саме до Меморіальної дошки першому Уряду Української Народної Республіки та до Меморіальної дошки Дмитра Марковича, який був Міністром юстиції в Уряді директорії та головою Подільської і членом Центральної Ради УНР. В ході урочистостей за значний внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм кращих вінничан нагороджено почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради, грошовими винагородами та квітами.

26 червня у Теплицькій центральній районній бібліотеці ім. Галини Журби презентовано тематичні виставки присвячені 19-й річниці Конституції України «Оберіг нашої держави» та Дню молоді «Молодь-майбутнє держави». У відкритті виставок взяли участь: перший заступник голови районної державної адміністрації В. Дзюбенко, заступник голови районної державної адміністрації Л. Марцин та начальник відділу культури і туризму В. Прокопенко.

26 червня в залі засідань Могилів-Подільської районної державної адміністрації за участю: голови районної державної адміністрації О. Китасюка, голови районної ради В. Сіранта та представників громадськості відбулись урочисті збори з нагоди відзначення 19-ї річниці Конституції України. Також до Дня Конституції України у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці для студентської молоді проведено урок Державності «Конституція України – гарант громадянських прав».

26 червня у Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті заходи та святковий концерт з нагоди 19-ї річниці Конституції України. В урочистостях взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський, заступник голови районної ради В. Бондаренко, заступник Бершадського міського голови В. Менюк, представники установ, організацій та підприємств, делегації трудових колективів, громадськість міста.

26 червня у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» відбулися урочистості та тематичний концерт з нагоди Дня Конституції України. У заході взяли участь представники районної ради та районної державної адміністрації, установ та організацій району. З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради Т. Кубов.

28 червня, до Дня Конституції України, у відділі рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва репрезентовано тематичну виставку «Конституція України: історичний екскурс». До уваги користувачів представлено перше найповніше факсимільне видання «Пакти і Конституції» Української козацької держави (до 300-річчя укладення), у якому відтворено тексти оригіналу староукраїнською мовою та відомих на сьогодні списків «Пактів і Конституцій законів і вольностей Війська Запорозького», укладених 1710 р.; Конституцію незалежної України, а також матеріали про одного з перших авторів цього історичного документу – гетьмана Пилипа Орлика. Також до Дня Конституції України у секторі правової інформації відкрита тематична книжкова виставка «Верховенство Конституції у правовій системі держави». У відділі краєзнавства представлена книжкова виставка «Стабільність Конституції – стабільність держави (до Дня Конституції України)». У відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентувалася книжково-ілюстративна виставка «Маніфест наших прав і свобод».

28 червня у с. Пологи на Тепличчині відбувся ІІІ районний фестиваль народної творчості «Пологівські обереги», присвячений 19-й річниці Конституції України та Дню молоді. З вітальними словами виступили: голова районної ради Л. Габінський, начальник відділу культури і туризму В. Прокопенко, голова Пологівської територіальної громади Т. Курко. Музичні вітання присутнім дарували аматори художньої самодіяльності: народний аматорський вокальний колектив «Любисток» Теплицького РБК, фольклорний колектив «Слупичка» Пологівського сільського Будинку культури, фольклорний колектив «Калина» Мишарівського клубу-бібліотеки, вокальний колектив «Горлиця» Орлівського СК, фольклорний колектив «Надія» Побірського СК, ансамбль «Україна» Соболівського СК та ін. Протягом заходу діяла виставка народного мистецтва майстрів Тепличчини.

В усіх районах Вінницької області за участі керівництва районів, представників органів виконавчої влади району, керівників (представників) підприємств, установ, організацій району, та представників громадськості відбулися урочисті заходи з нагоди 19-ї річниці Дня Конституції України. Для учасників звучали тематичні вокальні номери, патріотичні пісні, діяли тематичні виставки, проходили різноманітні майстер-класи, ігри, конкурси тощо.

Бібліотеки Вінниччини

3 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та початку літніх канікул Козятинська центральна районна бібліотека провела соціальну рекламну акцію читання «Сучасна бібліотека – сучасні послуги». Мета акції – звернути увагу молоді і людей старшого віку на книгу, яка робить життя цікавішим, різноманітнішим і успішнішим.

3 червня Чернівецька центральна районна бібліотека отримала книги від фундації Дарини Жолдак, яка започаткувала Всеукраїнську акцію «100 тисяч книжок для сільських бібліотек».

Тращук, В. «Ліки» від Миколи Пасічника : [у Липовецькій центральній районній бібліотеці відбувся захід «Творчий портрет гумориста Миколи Пасічника». Письменник-гуморист М. Пасічник – член Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України. На зустрічі з його вуст прозвучали недавно написані гуморески. В ході заходу присутні прослухали інформацію про життєвий і творчий шлях М. Пасічника, задавали питання, які їх цікавлять, а також взяли участь у конкурсі читців гуморесок М. Пасічника] / В. Тращук // Липовец. вісті. – 2015. – 3 черв. – С. 3.

Херовимчук, А. Над Собом-рікою : [про діяльність читацького клубу «Над Собом-рікою», що діє при Липовецькій центральній районній бібліотеці] / А. Херовимчук // Липовец. вісті. – 2015. – 3 черв. – С. 3.

Моя сім’я – моя родина : [під такою назвою у Мурованокуриловецькій районній бібліотеці для дітей відбулося родинне свято, присвячене Міжнародному дню сім’ї, для учнів молодших класів місцевої школи. Завідуюча бібліотекою З. Соболєва розповіла про роль і значення сім’ї для кожної людини. У виконанні бібліотекарів прозвучали твори українських поетів, вислови та легенди про родину, матір, батька. Учні читали поезію про сім’ю та батьків та взяли участь у тематичних конкурсах та вікторинах] // Наше Придністров’я. – 2015. – 5 черв. – С. 4.

Зустріч з книгою : [у Піщанській районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч з книгою для школярів з с. Гонорівка Піщанського району. Завідуюча бібліотекою Г. Слободянюк та бібліотекар Р. Самохвал провели екскурсію по бібліотеці, ознайомили дітей з новими надходженнями, енциклопедіями, періодичними виданнями та провели тематичну вікторину. Учні розповідали прислів’я та приказки, відгадували загадки та ребуси] // Піщан. вісті. – 2015. – 5 черв. – С. 4.

8 червня у приміщенні Гайсинської районної дитячої бібліотеки для учнів пришкільного табору з денним перебуванням «Лідер» при НВК: СЗШ І-ІІІ ст. – ліцею м. Гайсин мовного напрямку проведено літературно-пізнавальну мандрівку «В гостях у Краплинки», до Всесвітнього дня навколишнього середовища.

Єгорова, С. «Бібліотечне літо – 2015» : [щороку у відділі обслуговування дітей Бершадської центральної районної бібліотеки діє клуб літнього читання. Цього року він відкрився флеш-мобом «Бібліотечне літо – 2015». Також проведено презентацію бібліотеки, книжкову виставку «Хай буде сонце, небо, діти, хай буде мир у всьому світі», лялькову виставу] / С. Єгорова // Бершад. край. – 2015. – 12 черв. – С. 2.

15 червня у бібліотеках Чернівецького району відбулись заходи з національно-патріотичного виховання молоді. У бібліотеках створено інформаційні куточки Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають» та героїв АТО «Ми – за єдину Україну», які щоденно поповнюються новими газетними матеріалами про події на Сході, про героїв України, які захищають державу від терористів.

18 червня для корисного відпочинку дітей під час літніх канікул, працівники Гайсинської бібліотеки для дітей започаткували проведення заходів в рамках літніх читань під назвою: «Літо на книжкових вітрилах». Відвідуючи бібліотеку у літній період, діти поринають в море цікавих книг і яскравих журналів, захоплюючі інтелектуальні та розвиваючі комп’ютерні ігри. У бібліотеці, діти знаходять друзів, однодумців, цікавих співрозмовників, з якими цікаво читати, грати, розгадувати ребуси, загадки, малювати, творити, розважатися. Для юних читачів оформлені книжкові виставки: «З книгою за 90 днів літа навколо світу», «Розпочались канікули – нам сумувати ніколи», виставка-хобі «Літо на книжкових вітрилах», виставка-рекомендація «Перепливти літо допоможе бібліотека й книга» та ін.

25 червня, до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні у Козятинській центральній районній бібліотеці відбувся ІІ етап районної краєзнавчої конференції «Усна історія – незаперечна правда про війну». Бібліотечні працівники району продовжували представляти пошуково-дослідницькі роботи з історії своїх населених пунктів того періоду. Матеріали зібрані за спогадами дітей війни представили: В. Волковінської (смт Бродецьке), І. Панасюк (с. Пляхова), спогади про розстріли у «Жежелівському лісі» Н. Фурман (с. Жежелів), свідчення остарбайтерів села Блажіївка О. Михальчук. В цікавій формі представили свої виступи бібліотекарі: Ю. Кирилюк (с. Самгородок), А. Миколайчук (с. Вернигородок). О. Гнітецька (с. Марківці). Завдяки використанню у своїй діяльності методу усної історії, багатьом бібліотекарям вдалося розкрити справжню суть пережитого в часи воєнного лихоліття, передати жорстоку і бездушну дійсність, про яку і досі з великим болем і тривогою згадують учасники і очевидці.

У червні в читальній залі Іллінецької центральної районної бібліотеки відбувся семінар бібліотечних працівників на тему: «Сучасна бібліотека – центр інформації, духовного розвитку та організації дозвілля». В ході семінару було обговорено чимало цікавих, хвилюючих проблем сучасного життя сільської бібліотеки. Учасники заходу поділилися власним досвідом по темі семінару. В програмі заходу також відбулася презентація поетичної збірки Ольги Зварко «Вернись живим, я заклинаю». Поетеса-початківець читала власні патріотичні вірші зі збірки, а також нові вірші, написані під враженням останніх подій в державі.

 

У червні Іллінецька районна бібліотека для дітей започаткувала акцію «Бібліотечна пісочниця». Щовівторка, протягом місяця, працівники бібліотеки відвідували дитячий майданчик в центрі міста, де знайомили дітей та їх батьків з дитячою літературою, що надходить до бібліотеки. Також працівники бібліотеки підготували для дітей лялькову виставу та інсценізацію популярних дитячих творів.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

1 червня, до Міжнародного дня захисту дітей відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував книжкову виставку-заклик «Щасливі діти – майбутнє могутньої держави» та бібліографічний список літератури, присвячений вихованню дітей.

3 червня у відділі рідкісних і цінних видань відбувся День інформації «Ноти та книжкові раритети відділу РіЦ» для викладачів дитячих музичних шкіл Вінницької області. Бібліотекар І категорії І. Валігура ознайомила спеціалістів з книгами та часописами у яких висвітлено життєвий та творчий шлях відомих композиторів і музикантів, а також альманахами, збірниками, нотними виданнями ХІX – поч. ХХ ст.

5-6 червня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося заняття Клубу ділових зустрічей методистів ЦБС, центральних районних (міських) бібліотек області. Тему зустрічі в клубі «Креативні панянки, дружні колежанки» визначено як: «Сучасні методичні орієнтири для розвитку та діяльності бібліотек».

8 червня у відділі рідкісних і цінних видань представлено виставку, присвячену 210-й річниці від дня народження видатного українського історика, археолога, етнографа, письменника та літописця Києва – Миколи Васильовича Закревського.

9 червня працівники відділу документів іноземними мовами, в рамках акції «Бібліотека виходить у місто» знайомили вінничан з темою: «Історія поштової листівки: минуле і сучасне». Захід відбувся у сквері Козицького, а слухачами виступили вихованці та викладачі Вінницької художньої школи та всі, кого зацікавила дана тема.

16 червня у секторі журнальної періодики організовано прес-виставку «Трагічна правда війни», присвячену Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Для детального ознайомлення з експозицією можна переглянути віртуальний список літератури, представлений на сайті бібліотеки http://old.library.vn.ua

18 червня, до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні (1941-1945), у секторі правової інформації відбувся вечір-роздум «Вічний Уклін» за участю ветеранів Другої світової війни, дітей війни, колишніх в’язнів фашизму, миротворців, науковців, представників громадських організацій м. Вінниці – ВОО «Вічний пам’ятник», Вінницьке обласне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів.

18 червня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання Клубу творчої інтелігенції Вінниччини, засновниками якого є Асоціація бібліотек Вінниччини та Вінницька організація Національної спілки письменників України. В програмі засідання відбулася презентація книги жительки смт Браїлів Жмеринського району Галини Задерейчук «Женская судьба. Книга моей жизни». Ведучий презентації, заслужений працівник культури України, президент Клубу «Інтермеццо», голова Вінницької письменницької організації М. Каменюк у вступному слові зазначив, що усі читачі автобіографічної сповіді Г. Задерейчук є свідками народження нового літературного жанру, близького до белетристики зразка «народної літератури».

 

23 червня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулася тематична година «Квіти – окраса землі» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».

24 червня у відділі економіки та аграрного виробництва представлена книжкова виставка «Інновації – шлях до економічного зростання України».

24 червня у відділі документів іноземними мовами презентовано книжково-ілюстративну виставку «Історія поштової листівки». Величезна розмаїтість листівок, що з’явилися на межі ХІХ – ХХ століть надихнули філокартистів називати цей період часу «золотим». Галерея листівок, датована 1895-1922 роками, що представлена на виставці, дає змогу глядачам ознайомитися з різноманітними сюжетами – любовної, пейзажної, соціально-побутової і релігійної тематики.

25 червня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася презентація збірника матеріалів V Міжнародної науково-теоретичної конференції «Художнє слово Василя Стуса в контексті української та світової літератури», що відбулася у м. Донецьк у 2013 р. за участю науковців з Польщі, Австрії, Росії та всіх куточків України. Матеріали конференції видані у м. Вінниця. Ця обставина знакова, адже Поділля дало поету путівку в життя, а Донбас сформував його як творчу особистість, поета-інтелектуала. У презентації матеріалів V Міжнародної науково-теоретичної конференції взяли участь учені з Києва, Хмельницького, Донецька, Вінниці, творча інтелігенція міста, викладачі і студенти Донецького національного університету.

Музейна діяльність

На початку червня працівниками Вінницького обласного краєзнавчого музею, завідуючою науково-методичним відділом М. Кошельник та старшим науковим співробітником О. Гордієнко розпочато роботу по створенню нової експозиції музею Миколи Леонтовича в с. Марківка Теплицького району та продовжено роботу по створенню експозиції музею історії та етнографії Тепличчини у селищі Теплик.

2 червня у Музеї історії міста Козятин відкрито виставку картин «Творче майбутнє України» випускників художнього класу Інги Загайкевич. Відкриття виставки відбулося за участі: керівника музичної школи Н. Бригадир, начальника міського відділу культури С. Рибінської, радника народного депутата П. Юрчишина Л. Крилової, начальника відділу у справах сім’ї та молоді міської ради Л. Зарічної, відомого художника та дизайнера В. Кльоц, директора музею Л. Макаревич. У виконанні місцевої співачки О. Пантєлєєвої прозвучали музичні вітання.

Савченко, А. Про нас почують Україна та світ : [на позачерговій тридцять восьмій сесії Тростянецької районної ради шостого скликання винесено питання «Про клопотання надання згоди щодо передачі у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області комунального закладу «Музей «Батозька битва» с. Четвертинівка» Тростянецького району] / А. Савченко // Тростянец. вісті. – 2015. – 5 черв. – С. 1.

5-8 червня у рамках багаторічного виставкового проекту «Молоді митці Вінниччини» в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею репрезентовано виставку «Країна мистецьких чар» юної художниці Катерини Лагоди, учениці ліцею № 7, вихованки Арт-майстерні «Скриня». На виставці представлено тридцять шість робіт у техніці живопису, графіки, художнього текстилю, декоративної композиції.

 

Тупчій, Л. На гостини до Михайла Стельмаха : [делегація зі Жмеринщини на чолі з керівником міськрайонного літературного об’єднання «Калинове гроно» В. Горлеєм відвідали Літературний музей Михайла Стельмаха у с. Дяківці Літинського району. Захід відбувся з нагоди 103-ї річниці від дня народження видатного земляка, за участі представників місцевої влади, вінницьких поетів, лауреатів літературної премії ім. М. Стельмаха, рідних, односельчан, учнів та вчителів місцевої школи. У фойє музею організовано першу персональну виставку місцевого художника, першого директора музею В. Головащенка «На лебединих крилах натхнення»] / Л. Тупчій // Жмерин. меридіан. – 2015. – 6 черв. – С. 3.

9 червня у Бершадському районному краєзнавчому музеї відбулася презентація оновленої експозиції в розділі «Бершадщина в період становлення незалежності України». На захід були запрошені начальник відділу культури і туризму Н. Герасимчук, директор ТОВ «Прогрес» О. Кавун, волонтери І. та О. Климнюки, учасники АТО, журналісти газети «Бершадський край», працівники культури району, гості міста.

10 червня свій 70-ий ювілей від дня народження відзначив заслужений діяч мистецтв України, директор Вінницького обласного художнього музею – Ілля Безбах. З нагоди свята у стінах головної художньої галереї Вінниччини відбувся урочистий захід за участі родини, друзів, колег та поціновувачів творчості відомого подільського митця. За вагомий внесок у розвиток музейної справи у регіоні Іллі Безбаху вручили найвищу відзнаку Національної академії мистецтв України – Золоту медаль.

Петрик, В. Музей святкував 35-річчя : [Літинському краєзнавчому музею ім. Устима Кармелюка виповнилося 35 років. На ювілей до музею завітало чимало шанованих гостей, друзів та прихильників, поціновувачів історичної спадщини Літинського краю. Музичні вітання на адресу ювілярів виконали вихованці Літинської дитячої музичної школи та фольклорний ансамбль «Джерело»] / В. Петрик // Літин. вісн. – 2015. – 11 черв. – С. 2.

Музею «Батозька битва» – 25 : [15 червня виповнюється 25 років з дня заснування музею «Батозька битва» села Четвертинівка Тростянецького району. За ці роки музей змінив кілька назв, підпорядкування, пережив і кращі, і гірші часи, але завжди був багатий на вдячних відвідувачів з усієї України і з-за кордону] // Тростянец. вісті. – 2015. – 11 черв. – С. 4.

17 червня у рамках проведення тематично-оздоровчого семінару для голів ветеранських організацій та активістів ветеранського руху Вінниччини, на базі обласного клінічного госпіталю для інвалідів війни та у вінницькому Музеї пам’яті воїнів, які загинули під час війни в Афганістані, відбулось відкриття оновлених розділів експозиції. У заході взяли участь: заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації В. Лазаренко, голова Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Афганістані П. Кирилішин, голови та активісти обласних, районних, міських організацій української Спілки ветеранів війни в Афганістані. Учасники заходу ознайомились з оновленими музейними експозиціями у п’яти оглядових залах музею.

17 червня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття художньої виставки та урочиста церемонія нагородження переможців ХVІ обласного дитячого фестивалю-конкурсу «Арт-Олімп – 2015». У заході взяли участь: директор художнього музею І. Безбах, директор фестивалю, заслужений працівник культури України Н. Безбах, представники загальноосвітніх та художніх шкіл, шкіл естетичного виховання, творчих студій, майстерень м. Вінниці та 11 районів Вінницької області. Основною метою конкурсу є виявлення талановитих дітей, створення умов для творчого спілкування, знайомство з вищими досягненнями майстрів минулих століть. На виставці представлені роботи 300 учасників з 18 шкіл.

 

17-19 червня на базі Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського відбувся майстер-клас актриси, режисера, художниці Анастасії Любченко «Фізичний тренінг актора». Захід організовано ГО «Інститут культурного менеджменту» і Департаментом культури Вінницької міської ради в рамках проектів Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo». Усі бажаючі мали змогу прослухати лекцію А. Любченко про сучасну театральну систему в Європі, зокрема в Нідерландах та Бельгії.

Шибалова, С. Трагічна гніванська «сторінка» у Другій світовій війні : [22 червня у Гніванськму історичному музеї до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни репрезентовано композиції: «Земляки, які не повернулися з поля бою», «Слава Небесній Сотні», «Пошукова робота», «Учасники громадянської війни», «Місто сьогодні» та багато ін.] / С. Шибалова // Маяк. – 2015. – 19 черв. – С. 2.

Черемош, В. Овсій Дріз пам’ятав «рідне містечко Красне» : [у бібліотеці с. Красного Тиврівського району проведено масовий захід з вшанування пам’яті Овсія Дріза – відомого дитячого письменника. Була представлена книжкова виставка «Світ поезій Василя Дріза», діти декламували твори поета, в сільському Будинку культури переглядали мультфільми, написані за творами письменника, – «Зелена карета», «Пластилінова ворона», «Гра»] / В. Черемош // Маяк. – 2015. – 19 черв. – С. 5.

Костецька, К. Унікальна виставка Руслана Кушніра : [у Жмеринському історичному музеї 12 червня відкрилась персональна виставка «Вишивка по дереву» майстра художнього різьблення Руслана Кушніра. Жмеринчанин представив понад три десятки робіт, які створені в новій авторській техніці різьблення по дереву з розписом. де використовуються монохромні українські орнаменти і малюнки. Важливе місце серед робіт майстра займають портрети героїв Небесної Сотні – жмеринчан В. Брезденюка і В. Полянського] / К. Костецька // Жмерин. газ. – 2015. – 19 черв. – С. 12.

23 червня у Музеї гончарного мистецтва О. Г. Луцишина у м. Вінниця відбулося урочисте відкриття виставки кераміки «Від трипілля до сьогодення» з приватного музею сім’ї Півтораків с. Березівки. На презентації представлено понад сто експонатів домашнього ужитку, які датуються 3-4 тис. до н.е. і до початку 20 ст. Виставку відкрила заступник директора по науковій роботі художнього музею І. Левицька. Відвідали виставку представники Чернівецької РДА, Чернівецького відділу культури та Березівської громади.

З 24 червня до 19 липня у Вінницькому обласному художньому музеї проходить виставка творчих робіт аспірантів та професорів інституту образотворчого мистецтва університету Яна Кохановського з міста Кельце (Польща). Впродовж року ця виставка подорожує Україною. Вінничани мають унікальну нагоду побачити експозицію, що складається з живописних та графічних творів молодих польських художників, багато з яких сьогодні здобули міжнародне визнання. Виставка поєднує картини виконані у різних техніках: акриловий та олійний живопис, графіка, малюнки тушшю, цифрова фотографія, загалом експозиція складається з робіт 23 авторів.

«Наша єдність – у пісні» : [саме під таким гаслом 18 червня перед Погребищенським районним краєзнавчим музеєм ім. Н. Присяжнюк відбулася благодійна акція за ініціативи відділу культури та туризму районної державної адміністрації. У заході взяли участь фольклорні та вокальні ансамблі, майстри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва міста та району. Загалом у ході благодійної акції було зібрано 3175 гривень. Ці кошти передано координатору волонтерського руху в Погребищенському районі С. Скарбовійчуку для підтримки військовослужбовців району, які знаходяться в зоні АТО] // Колос. – 2015. – 24 черв. – С. 3.

27 червня у Вінницькому літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського під 300-літньою липою відбулися літературні читання «Intermezzo. Симфонія мов і голосів». Захід організовано Департаментом культури Вінницької міської ради та ГО «Інститут культурного менеджменту» в рамках проектів Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo». Вінничани, уродженці інших українських міст та іноземні волонтери читали найвідомішу новелу Михайла Коцюбинського вісьмома європейськими мовами, підкресливши універсальність та актуальність шедевру класика. Фрагменти тексту звучал

Кіномистецтво

5 червня стартував проект «Ніч в кіно», організований Департаментом культури Вінницької міської ради та кінотеатром «Родина». Вінничани заповнили зал найстарішого кінотеатру міста, щоб переглянути кумедні короткометражні фільми Вінниціанського фестивалю комедійного та пародійного кіно – найкращий оскарівський короткометражний фільм «OSСAR SHORTS 2015» та комедію «Міс Переполох».

13 червня, у рамках проекту «Кінодворик», на площі Європейській у м. Вінниця організовано безкоштовний перегляд кращих українських фільмів останніх років. «Кінодворик» – це кінотеатр під відкритим небом, де кожен зацікавлений перехожий має змогу насолодитись стрічками українського кінематографу. Організатори проекту – Департамент культури Вінницької міської ради та кінотеатр «Родина».

 

27-28 червня у м. Вінниця відбувся унікальний Фестиваль сучасного українського короткометражного кіно «Відкрита ніч – Дубль 18». Фестиваль покликаний відкривати нові українські імена у галузі кінематографу та телевізійного виробництва, а також спрямований об’єднати творчу молодь з усієї країни.

Образотворче мистецтво

1-16 червня, за підтримки Українського кризового медіа-центу, у вінницькому Будинку офіцерів експонувалася фотовиставка «Аеропорт». Автори виставки – С. Лойко та Герої-Кіборги з 74-го окремого розвідувального батальйону та 79-ї окремої аеромобільної бригади Збройних сил України.

 

Налужний, І. Звітує школа мистецтв : [у виставкових залах Могилів-Подільського Будинку творчості відбулася виставка картин випускників художнього відділу школи мистецтв. Кожен з випускників представляв по три роботи: малюнок, живопис та композиція. Картини виконані у різних техніках: батік, розпис на склі, петриківський розпис, натюрморт, тощо] / І. Налужний // Краяни. – 2015. – 4 черв. – С. 5.

Дячук, С. Петриківський розпис – нематеріальна спадщина ЮНЕСКО : [в Тростянецькому районі популяризації петриківського розпису приділяється особлива увага вчителями образотворчого мистецтва та керівником гуртка декоративно-ужиткового мистецтва Будинку дитячої творчості В. Бачинською. Щороку на художніх конкурсах в районі та області діти займають призові місця. Впродовж певного часу талановиті діти розробляли свої ескізи та боролись за право участі в районному конкурсі соціального плакату «Петриківський розпис – нематеріальна спадщина людства»] / С. Дячук // Тростянец. вісті. – 2015. – 5 черв. – С. 8.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

3 червня на сцені Тульчинського районного Будинку культури відбувся творчий звіт вихованців зразкового аматорського колективу «Сюрприз», з нагоди 25-річчя присвоєння колективу звання «зразковий».

6 червня у с. Чорнобаївка Херсонської області відкрився один з найстаріших фестивалів в Україні – «Чорнобаївський заспів». У фестивалі взяв участь народний хоровий колектив АФ «Ольгопіль» Чечельницького району, під керівництвом В. Футимської. За виконання композиції за історичною піснею «Ой, Морозе-Морозенку» колектив здобув перемогу у фестивалі.

13 червня, з нагоди відзначення 114-ї річниці від дня народження видатного земляка-фольклориста Гната Трохимовича Танцюри, на його батьківщині у с. Зятківці Гайсинського району відбулось обласне свято фольклору ім. Гната Танцюри. Тема цьогорічного свята – «Вишита сорочка – оберіг роду». Головна мета – збереження і розвиток багатовікової пісенної спадщини українського народу та звернення до традицій рідного краю на Вінниччині. Цьогоріч у святі взяли участь 33 фольклорних колективи з 17 районів області та м. Вінниці. Головний приз імені Г. Т. Танцюри обласного фольклорного свята заслужено отримав народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Кумасі» Чагівського сільського Будинку культури Оратівського району, керівник Н. Бистріцька, за майстерне виконання народних українських пісень та пропагування Вінниччини на обласних, міжнародних та всеукраїнських фестивалях.

 

Налужний, І. «Дерева, як люди…» – дивосвіт Олійниченка : [у Будинку народної творчості в Могилів-Подільську комбіновану виставку картин і різьби по дереву представив місцевий художник Микола Олійниченко. Виставка «Дерева, як люди…» включає 34 картини, що відображають чудові пейзажі рідного краю, і 42 дерев’яні композиції різноманітної тематики] / І. Налужний // Краяни. – 25 черв. – 2015. – С. 4.

Мельник, Г. У Ляльці – душа народу : [відродити мистецтво створення ляльки-мотанки вирішила Ольга Прудиус, раніше відома як літератор Могилів-Подільщини. Тепер в її колекції зверх семи десятків ляльок, які бажаючі могли побачити на виставці в музеї етнографії і народного мистецтва ім. Марії Руденко. Директор музею М. Гоціляк розповідає, що майстриня готує до виходу художній альбом та календар, а ще планує провести творчий вечір] / Г. Мельник // Слово Приністров’я. – 25 черв. – 2015. – С. 8.

Декоративно-прикладне мистецтво

2 червня у Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відкрилася обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, присвячена Міжнародному дню захисту дітей. В експозиції нинішньої виставки представлені: традиційна народна іграшка, живописні картини на дитячу тематику у виконанні знаних подільських майстрів, дитячі вироби у різних видах народного мистецтва (керамічна іграшка, живопис, рогозоплетіння, лялька-мотанка, декоративний розпис, художнє випилювання, витинанка, різьба по дереву, малярство на склі, вишивка, батік), загалом більше 200 робіт.

2-6 червня у приміщенні Експоцентру торгово-промислової палати вінничани та гості міста мали змогу відвідати IV фестиваль подарунків ручної роботи VinArtFest. Прикрасами, косметикою, іграшками, сувенірами, солодощами та ще багато чим можна було помилуватись, придбати цікаву річ та познайомитися з авторами робіт. Також впродовж фестивалю тривали майстер-класи з розпису пряників, миловаріння, створення м’якої іграшки, оберегу, тощо.

 

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

1 червня у приміщенні Тростянецького районного Будинку культури, в рамках Міжнародного дня захисту дітей, відбувся районний конкурс-фестиваль дитячої та юнацької творчості «Тростянецькі самоцвіти». 12 хореографічних колективів та 25 юних співаків змагалися за призові місця. Мета фестивалю – розвиток сучасного естрадного та народного мистецтва, заснованого на кращих традиціях української національної культури; створення умов для підвищення естетичного виховання дітей та юнацтва; підтримка талановитих юних виконавців у розвитку та розкритті їх творчого потенціалу.

2 червня, до Міжнародного дня захисту дітей, у Жмеринському районному Будинку культури відбувся традиційний вокальний конкурс «Тобі, співає молодь, Україно!» та майстер-класи з виготовлення листівок, м’яких іграшок, ангеляток та браслетів-оберегів для учасників АТО та поранених бійців. Цього разу участь у конкурсі виявили бажання взяти 36 дітей, у різних вікових категоріях. Переможців визначало компетентне журі у складі: провідного методиста з вокально-хорового мистецтва обласного Центру народної творчості Н. Джус, начальника відділу культури і туризму Жмеринської райдержадміністрації Ю. Рубан, керівника народного аматорського колективу троїстих музик «Рій» Є. Грубського, керівника гуртка Жмеринського районного Будинку творчості школярів та юнацтва В. Головняк, вчителя фортепіано-теоретичного відділу Станіславчицької дитячої музичної школи Т. Кулібаби, художника районного Будинку культури А. Лазнюк.

2 червня, до Міжнародного дня захисту дітей, працівники Козятинської центральної районної бібліотеки перетворили на кілька годин центральний міський сквер м. Козятин на справжнє Бібліомісто, де презентували свої послуги, провели майстер-клас з виготовлення закладок та акцію «Дитяча долонька підтримує бібліотеку». Діти малювали, гралися та розгадували загадки, для них організовано перегляд дитячих книг та журналів. Родзинкою свята стала лялькова вистава «Поросятко Чок», а на відеопроекторі транслювалися ролики, що рекламували бібліотеку та читання. Для дорослих представлена цікава виставка «Візьми книгу у відпустку».

2 червня, на Тепличчині, у рамках благодійного патріотичного проекту «Тепличчина за мир та єдність України» відбулася культурно-патріотична акція «Миру тобі, земле моя!», присвячена 71-й річниці визволення Тепличчини від фашистських загарбників, 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, завершення Другої світової війни та в підтримку воїнів-земляків АТО.

2 червня, до Міжнародного дня захисту дітей, у Крижопільському районному Будинку культури, службою у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з районним Будинком школярів, Будинком культури та відділом освіти райдержадміністрації організовано районне свято «Щасливий світ дитинства». У заході взяли участь діти пільгових категорій.

2 червня, до Міжнародного дня захисту дітей, у Піщанському районному Будинку культури відбулася святкова програма «Подаруй дитині щастя». Її організатором виступив сектор сім’ї, молоді і спорту райдержадміністрації. Зі святом та з початком літніх канікул дітей привітали перший заступник голови Піщанської райдержадміністрації Д. Денисов та заступник голови районної ради В. Міщенко.

Ковтун, М. Подаруй радість дітям : [до Міжнародного дня захисту дітей у м. Гайсин відбулося свято радості для маленьких мешканців міста. В ході заходу відбулася розважальна програма, насичена різноманітними конкурсами та святковий концерт «Хай сонцю і квітам всміхаються діти!», під час якого були відзначені переможці районних та обласних конкурсів, фестивалів та акцій] / М. Ковтун // Трибуна праці. – 2015. – 3 черв. – С. 4.

3 червня, до Міжнародного дня захисту дітей, у Соболівському сільському Будинку культури Теплицького району відбулося свято дитинства «Ми діти твої, Україно!». В програмі свята також відбувся парад вишиванок, на якому діти святковою ходою пройшли від Будинку культури до пам’ятника «Жертвам голодомору та політичних репресій», де положили квіти і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Кондратюк, Л. З давніх часів вишивана сорочка служила оберегом. Зігріта теплом душі і руками близької людини, вона захищала від злого ода та хвороб : [в Іллінецькому аграрному коледжі відбулося святкування Дня вишиванки. В ході свята відбулася концертна програма за участі: хореографічного колективу «Ілляночка», народного фольклорного аматорського колективу «Хутірські молодиці» Романово-Хутірського сільського Будинку культури. Присутні мали можливість дізнатися більше про історію походження вишитого одягу, а також взяти участь у конкурсі на кращу вишиванку] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2015. – 4 черв. – С. 5.

Корольова, Т. Тобі Вкраїно – наші самоцвіти! : [в Могилів-Подільському районному Будинку культури до Міжнародного дня захисту дітей проведено районне свято «Витинанки дитячого сміху». На свято прибули 300 дітей з району. Дітей привітав заступник голови районної державної адміністрації О. Г. Кучерук] / Т. Корольова // Слово Придністров’я. – 2015. – 5 черв. – С. 8.

Свято дітей : [до Міжнародного дня захисту дітей у Чернівецькому районному Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося святкування. Концертна програма відбулася за участі переможців обласного фестивалю вчительської та технічної творчості «Проліски надії – 2015» та вихованців районного Будинку дитячої та юнацької творчості, загалом 150 учасників] // Чернівец. зоря. – 2015. – 5 черв. – С. 2.

Караулан, М. …І міський голова заримував! (з літературно-мистецької зустрічі з поетами Вінниччини) : [у Гніванському міському Будинку культури відбулася літературно-мистецька зустріч з поетами Вінниччини. У заході взяли участь майстри пера В. Кобець, Ж.. Дмитренко, П. Гордійчук, В. Цимбал, С. Блонська, головний редактор журналу «Вінницький край» В. Вітковський, міський голова В. Кулешов, учні та вчителі місцевих шкіл. Під час зустрічі звучали патріотичні вірші, вірші присвячені Україні, Героям Євромайдану, бійцям АТО та лірична поезія] / М. Караулан // Маяк. – 2015. – 5 черв. – С. 8.

«Твої таланти, Хмільник» : [у Хмільницькому районному Будинку культури відбулося свято «Твої таланти, Хмільник» за участі міських очільників, учнівської молоді, вчителів, батьків. В ході свята відбулося нагородження переможців ІІІ та IV етапів всеукраїнських предметних олімпіад, мистецьких конкурсів, спортивних змагань. У фойє закладу відбулася виставка робіт школярів міста та вихованців Центру дитячої та юнацької творчості] // Життєві обрії. – 2015. – 5 черв. – С. 3.

Гонта, В. Веселе свято для дітей : [з нагоди Міжнародного дня захисту дітей у Крижопільському районному Будинку культури відбулося свято «Щасливий світ дитинства», для дітей пільгових категорій. Для присутніх організована концертна програма за участі працівників та вихованців закладів культури району] / В. Гонта // Сільські новини. – 2015. – 5 черв. – С. 1.

Осаволюк, С. Україна співає і плаче : [у с. Гущинці Калинівського району відбувся районний фестиваль фольклору «Чопова криниця – душі моєї джерело». На сцену районного фестивалю вийшло дев’ятнадцять творчих колективів району та гості з Погребищенського та Козятинського районів, яких об’єднала любов до української пісні] / С. Осаволюк // Прапор Перемоги. – 2015. – 5 черв. – С. 3.

5 червня у залі засідань Вінницької міської ради відбулося нагородження переможців та призерів загальноміського конкурсу юних виконавців «Кришталева нота». Також в ході заходу відзначили представників сфери культури міста, які долучилися до проведення Дня Європи в Україні та відзначення 70-ї річниці Великої Перемоги.

6 червня на Майдані Незалежності у м. Вінниця відбулося відкриття «Мистецьких вихідних» – творчого проекту започаткованого кілька років тому для приємного, корисного, а головне пізнавального відпочинку та творчої реалізації вінничан. Організатори проекту – Департамент культури Вінницької міської ради та Центр концертних та фестивальних програм. Захід відбувся під патронатом в. о. міського голови С. Моргунова.

6 червня у м. Вінниця відбувся Всеукраїнський багатожанровий фестиваль-конкурс інструментального, вокального, хореографічного та театрального мистецтва «Зірковий тріумф». Цьогоріч у заході представлено шістдесят хореографічних композиції учасників зі всіх областей України. Танцювальний колектив «Перлинка» Ладижинського міського Будинку культури «Лада», представив дві хореографічні композиції «Мамо пробач» та «Екібано» та здобув ІІІ місце в середній віковій категорії та ІV місце у старшій віковій категорії у номінації «Сучасна хореографія». Колектив нагороджено відповідними дипломами, медаллю, кубком та подарунками.

«Веселка над Бугом» : [у районному Будинку культури м. Хмільник, до Міжнародного дня захисту дітей, відбулося свято дитячої та юнацької творчості «Веселка над Бугом». На святкове дійство були запрошені діти з пришкільних таборів міста, вчителі, батьки. Гості мали змогу ознайомитися з виставкою дитячих робіт вихованців Центру дитячої творчості, взяти участь у майстер-класах з випалювання на тканині, бісероплетіння, малої пластики та квілінгу] // Я та місто. – 2015. – 11 черв. – С.4.

Войтенко, Н. «Колискова пісня у дитинство кличе» : [під такою назвою в Оратівському районному Будинку культури відбувся традиційний районний фестиваль-конкурс колискової пісні. Учасники фестивалю представили різноманітні за змістом народні та сучасні колискові пісні. Цьогоріч всі учасники фестивалю були відзначені дипломами, а гран-прі отримала найменша учасниця з с. Правилівка К. Катрага] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2015. – 11 черв. – С. 3.

Войтенко, Н. На оденки до «Кумась» : [у Чагівському сільському Будинку культури Оратівського району відбулося святкування 30-річчя від дня створення народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Кумасі». Від імені директора обласного Центру народної творчості Т. Цвігун та Управління культури і туризму Вінницької ОДА за значний внесок у збереження і примноження кращих традицій народної творчості вручила подяки колективу та подарувала нову авторську поетичну збірку «Іменем Майдану». З вітальними словами до учасників колективу звернулися: сільський голова Д. Грицай та директор місцевої школи Н. Поліщук. У виконанні народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Марічка» (с. Животівка) та «Берегиня» (районний краєзнавчий музей), народного гурту «Оратаї» (районний Будинок культури) прозвучали музичні вітання] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2015. – 11 черв. – С. 3.

Шабельник, Л. Діти мріють про мир на землі : [2 червня на центральному стадіоні селища Чечельник відбулося святкування з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей. У заході взяли участь вихованці дитячої установи «Калинка», працівники  районного Будинку культури керівники району та всі бажаючі. Було проведено розважально-ігрову програму та різноманітні майтер-класи, благодійні акції приурочені Міжнародному дню захисту дітей. Зібрані кошти та подарунки виготовлені дітьми, було передано у районну волонтерську організацію «Мирна Україна»] / Л. Шабельник // Чечельниц. вісн. – 2015. – 11 черв. – С. 4.

Таранюк, Н. Цікаві вечори Людмили Левченко : [методист з фольклору Іллінецького районного Будинку культури Л. Г. Левченко готує цікаві програми приурочені до різноманітних свят. На ці заходи з’їжджаються аматори сцени із сіл, демонструючи щось новеньке, колоритне і неповторне. Один із останніх заходів проведено під заголовком «Великдень на гостини просить»] / Н. Таранюк // Трудова слава. – 2015. – 11 черв. – С. 8.

Романова, Н. «Зірковий тріумф» Комсомольського «Водограю» : [хореографічний колектив «Водограй» представив Козятинщину на Всеукраїнському багатожанровому конкурсі мистецтв, здобувши перше, друге та два треті місця. Мистецький захід проходив 6 червня у м. Вінниця, об’єднавши 61 колектив із різних куточків України] / Н. Романова // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 11 черв. – С. 12.

Андронатій, Д. Свято дружньої спортивної родини : [6 червня. на місцевому стадіоні в смт Піщанка відбулося спортивне свято «Піщанський мундіаль-2015». На урочистому відкритті заходу з вітальними словами виступили голова Піщанської РДА П. Десятник спонсор свята А. Рибчинський, почесний магістр спорту України М. Тютрин. У спортивно-масовому заході взяли участь 12 команд району. Захід супроводжувався художніми номерами районного Будинку культури та аматорів сцени сіл району. Переможці та учасники свята були нагороджені грамотами й призами за досягнуті результати] / Д. Андронатій // Піщан. вісті. – 2015. – 12 черв. – С. 2

Піхачек, М. Її величність – музика! : [у Піщанському районному Будинку культури відбувся творчий звіт учнівського й викладацького колективів музичної школи імені Павла Муравського, на якому були присутні односельці й гості з області] / М. Піхачек // Піщан. вісті. – 2015. – 12 черв. – С. 4

Вихованці «Данс-Мрії» з Хмільника здивували Львів : [30 травня в м. Львів відбулися відкриті Міжнародні змагання з танцювального спорту «FOXTROT CUP-2015», в якому брали участь вихованці клубів з м. Львів, м. Київ, м. Житомир, м. Одеса, м. Хуст, м. Чернівці, м. Стрій та «Данс-Мрія» м. Хмільник на чолі з тренером В. Соломко. Юні таланти з м. Хмільник чудово виступили та здобули нагороди] // Життєві обрії . – 2015. – 12 черв. – С. 5.

Максимчук, М. Патріотична хода на чолі з керівником району, вручення подарунків дітям загиблим в АТО, конкурси, флешмоб, відзнаки : [в перші дні літа в Тиврівському районі проведено низку заходів приурочених Міжнародному Дню захисту дітей. Основні заходи відбулися на центральній площі райцентру біля районного Будинку культури. Майже 100 юних художників взяли участь у конкурсі дитячого малюнку на асфальті та тему: «Моє щасливе дитинство». Голова райдержадміністрації Л. Мачай із своїми заступниками В. Бойом, А. Ковалем, представником обласної державної адміністрації В. Моісеєвим вручали дітям загиблих воїнів Антитерористичної операції подарунки та матеріальну допомогу. Були організовані різноманітні майстер-класи, флешмоби тощо] / М. Максимчук // Маяк. – 2015. – 12 черв. – С. 5.

З 13 червня по 1 серпня у м. Вінниця триває четвертий сезон загальноміського конкурсу «Творча битва районів». Взяти участь у заході мають можливість всі бажаючі та захистити честь свого району, продемонструвавши творчі таланти.

Собчук, Т. «Тобі, співає молодь, Україно!» : [у Жмеринському районному Будинку культури відбувся традиційний вокальний конкурс «Тобі, співає молодь, Україно!», присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Цьогоріч у конкурсі взяли участь 36 дітей у різних вікових категоріях. Переможців визначало компетентне журі у складі провідного методиста з вокально-хорового мистецтва обласного центру народної творчості Н. Джус, начальник відділу культури і туризму РДА Ю. Рубан, керівник народного аматорського колективу троїстих музик «Рій» Є. Грубський, керівник гуртка Жмеринського районного Будинку творчості школярів та юнацтва В. Головняк та ін.] / Т. Собчук // Жмерин. меридіан. – 2015. – 13 черв. – С. 3.

13-14 червня у Вінницькому міському палаці мистецтв «Зоря» ввосьме відбувся Всеукраїнський фестиваль східних танців «Сафіна». Організувала захід хореограф Т. Чистякова спільно зі студією танцю «Болеро». Гості та професійні судді фестивалю: Д. Константинова (Хмельницький), М. Леус (Київ), М. Ничипорук та А. Коновал (Вінниця), Л. Бабак (Жмеринка), М. Сосницька (Дніпропетровськ) та ін. Також в рамках фестивалю східного танцю «Сафіна» відбулися майстер-класи від провідних фахівців світового рівня: Д. Константинової, М. Леус, Т. Чистякової.

«Веселка над Бугом» : [в Хмільницькому районному Будинку культури відбувся фестиваль дитячої та юнацької творчості «Веселка над Бугом», присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Для гостей свята у фойє Будинку культури було представлено виставку дитячих робіт та концертну програму за участю колективів «Джерельце» та ЦДЮТ «Вірерунок»] // Життєві обрії. – 2015. – 19 черв. – С. 5.

Осадча, Л. Життя у ритмі танцю : [хореографічна студія Анни Дембовської, що діє при жмеринському районному Будинку культури охоплює хореографію різних стилів та напрямків, а її вихованці взяли участь у багатьох Всеукраїнських конкурсах. Діти разом зі своєю наставницею запрошені взяти участь та представити рідну Жмеринку на міжнародних фестивалях, що пройдуть у Греції та Хорватії] / Л. Осадча // Жмерин. газ. – 2015. – 19 черв. – С. 6.

Підкорити столицю : [у Міжнародному конкурсі-фестивалі «Зоряні мости», що відбувся у м. Київ за підтримки Міністерства культури України, вокальний ансамбль «Зорецвіт» м. Жмеринка отримав нагороду за друге місце] // Жмерин. газ. – 2015. – 19 черв. – С. 6.

«Перлина Жмеринки» : [вихованці хореографічної студії «Фламінго» Тетяни Слюсар змагалися у конкурсі спортивного бального танцю «Перлина Жмеринки». Всім учасникам конкурсу вручено грамоти, медалі та подарунки] // Жмерин. газ. – 2015. – 19 черв. – С. 6.

20 червня на Вишенському озері у м. Вінниця відбувся традиційний етнофестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь», який багато років поспіль проводиться козацьким полком ім. Івана Богуна. В програмі благодійного фестивалю «Живий вогонь», спрямованого на підтримку українських бійців на Сході країни, відбулися: народний ярмарок, козацька кухня, майстер-класи з виготовлення оригінальних виробів, фотовиставки. Майстри народної творчості проводили майстер-класи з виготовлення виробів з глини, соломи, дерева, плели обереги та віночки, робили ляльки-мотанки та навчали учасників фестивалю грі на сопілці та волинці. Добровільні внески на підтримку воїнів АТО урочисто передали родичам воїнів, що знаходяться на передовій.

23 червня у Літинському районному Будинку культури відбулося святкування Дня Літина. Під час урочистого засідання громадськості голова Літинської райдержадміністрації Я. Чернега та голова районної ради В. Мельник привітали мешканців та гостей містечка зі святом та нагородили почесною грамотою райдержадміністрації та районної ради Літинського селищного голову А. Бичка.

25 червня у м. Вінниця відбувся Всеукраїнський інтегрований етнофестиваль «Кохання з першого погляду». Мета фестивалю – адаптація людей з інвалідністю до повноцінного життя у суспільстві. Організатори фестивалю – Всеукраїнська організація інвалідів. На захід запросили людей з особливими потребами, загалом понад 50 учасників. Трьом парам-переможцям організатори вручили подарункові сертифікати.

Золотий тріумф «Райдуги» : [у с. Сутиски Тиврівського району відбувся звітний концерт дитячого танцювального колективу «Райдуга», який відбувся в селищному Будинку культури і став подією в мистецько-молодіжному житті. Захід розпочався виступом старшої групи колективу хореографічною постановкою «Весняна фантазія»] // Маяк. – 2015. – 26 черв. – С. 5.

28 червня з нагоди Дня молоді у м. Вінниця відбулося урочисте святкування. У Центральному парку культури та відпочинку ім. М. Горького та на площі Театральній відбулася святкова програма, зокрема: квести, творчі зустрічі, танцювальні програми, виступи вокалістів, флешмоби та багато іншого. Родзинкою програми став виступ латвійського гурту Бірути Озолині. Концерт відбувся за підтримки Посольства Латвії в Україні та Вінницької міської ради і став ще однією культурною подією в рамках програми головування Латвії в Раді ЄС. Також святкові заходи до Дня молоді відбулися в усіх районах області.

 

Підготувала провідний бібліограф

сектору наукової інформації з питань

культури і мистецтва Л. Ю. Колосова

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Червень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше