ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

Музейна діяльність

Шаворська, Т. «Хто хоче – знайде шлях до мистецтва» : [в Барському історичному музеї директор музею Н. Коваль, науковий співробітник Л. Бершова спільно з керівником гуртка «Молодіжний клуб» Центру позашкільної роботи з дітьми та підлітками організували і провели творчу зустріч учнів гуртка з художником, почесним мешканцем м. Бар, колишнім редактором районної газети П. Тимошенком. Художник розповів присутнім про свій життєвий і творчий шлях, найцікавіші події, які відбулися у житті, про подорожі по Україні та за її межами. Також присутні мали можливість переглянути картини, які на даний час знаходяться на виставці у музеї] / Т. Шаворська // Поділ. край. – 2015. – 6 берез. – С. 5.

11 березня, у виставкових залах Вінницького обласного художнього музею відбулося відкриття виставки «Натюрморт сучасних українських класиків», яка представляє частину колекції натюрмортів з фондів Вінницького обласного художнього музею і Дирекції художніх виставок Міністерства культури України. Організаторами заходу виступили Вінницький обласний художній музей та Дирекція художніх виставок Міністерства культури України, за сприяння управління культури і туризму облдержадміністрації. Церемонія відкриття проходила у форматі арт-медіа акції, що мала на меті невимушене спілкування організаторів з гостями вернісажу та представниками ЗМІ. Участь у спілкуванні взяли: директор Вінницького обласного художнього музею, заслужений діяч мистецтв України І. Безбах, заступник голови Вінницької обласної організації Національної спілки художників України Г. Пилипенко, член Вінницької обласної організації Національної спілки художників України І. Попенко та заслужений діяч мистецтв України Л. Гринюк. На виставці представлено близько 30 унікальних творів сучасних українських класиків: Т. Н. Яблонської, О. В. Одайник, Ф. З. Коновалюка, О. М. Лопухова, К. М. Ломикіна, В. Д. Чегодара, Г. В. Бородая, В. Є. Чуйкова, І. О. Маляренко, М. М. Романишина, О. П. Шеремета, Г. С. Васецького, Ф. З. Захарова та багатьох інших, імена яких давно входять у перший ряд української національної живописної школи. Різноманітні за колоритом, композицією, філософським і психологічним контентом, експонати виставки представляють собою єдине високохудожнє явище, що вражає міццю мистецької виразності, високою авторською самобутністю, любов’ю і захопленням красою, що створена природою.

Макаревич, Л. Виставка до 8 березня : [у фойє Музею історії міста Козятина організовано виставку найпопулярнішого виду декоративно-прикладного мистецтва – вишивки. 33 пейзажі, картини з мультиплікаційними героями, декоративні доріжки та рушнички представила майстриня – мешканка м. Козятин І. Чашківська] / Л. Макаревич // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 12 берез. – С. 6.

12 березня у Вінницькому обласному художньому музеї відбувся творчий вечір письменника, публіциста, головного редактора журналу «Вінницький край» Вадима Вітковського з нагоди його 55-річчя та 35-річчя творчої праці. Літературно-мистецький проект творчого вечора мав назву «Спочатку було Слово…». На вечір запрошені керівники області та міста, письменники, журналісти, художники, артисти, громадські й церковні діячі. Захід провів голова Вінницької обласної Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України М. Каменюк.

20 березня у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка знаного українського гончара Романа Чмерука, присвячена річниці з дня смерті талановитого земляка. Виставка «Пам’яті майстра» проникнута особливою аурою приязні і шани до майстра, що відійшов у вічність. В експозиції представлено твори майстра з фондової колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею, Погребищенського районного краєзнавчого музею ім. Н. А. Присяжнюк, збірки Вінницького обласного центру народної творчості, а також кераміка, надана друзями і знайомими з родинних колекцій. Кожен з власників виробів приніс на виставку часточку своєї любові і поваги до обдарованого земляка. Вдалим доповненням експозиції стали роботи друзів – пейзажі О. Шульганя і дряпанки П. Пипи.

Роман Васильович Чмерук народився 19 квітня 1957 р. у м. Погребище. Закінчив Київський будівельний технікум та Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова у Львові. Впродовж 27 років працював за гончарним кругом, створюючи неповторні за своєю виразністю і глибоким за змістом керамічні вироби. У творчому доробку Р. Чмерука більше 2000 робіт та 5 персональних виставок. Майстер брав участь у районних, обласних виставках і святах, фестивалях народного мистецтва.

26 березня у Вінницькому обласному художньому музеї відкрито виставку цікавих сучасних зразків сакрального мистецтва – яскравих вишитих ікон авторства майстрині Ірини Сталіді. У експозиції представлено 14 творів, виконаних у оригінальній авторській техніці, що поєднує в собі живопис з вишивкою бісером та іншими видами напівкоштовного каміння (агат, бірюза, перли, яшма). Всі ікони створені у візантійській техніці, якій художниця навчалась при Церкві Святої Трійці в місті Ореокастро (Греція).

31 березня у виставкових залах Вінницького обласного художнього музею відбулося відкриття персональної виставки Ігоря Зозулі «Майдан гідності». Організаторами виставки виступили Управління культури і туризму облдержадміністрації та Вінницький обласний художній музей. Митець презентував 15 картин, присвячених національно-патріотичним акціям на майдані Незалежності взимку 2013-2014 рр. Картини ніби переносять в епіцентр революції, допомагають інакше подивитись на українську історію, по-інакшому сприймати різні історичні факти. Серед картин І. Зозулі особливу увагу привертають «Беркут проти народу», «Козаки пишуть листа», «Перша допомога», «Закохана пара», «Чаю всім вистачить» та інші.

Протягом березня в залах музею м. Ямполя відбулися виставки: «Тарас Шевченко – поет і художник» – виставка предметів з фонду музею, присвячена 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка. На виставці представлені роботи українських художників: В. Наконечного «Ілюстрації до творів Т. Шевченка», І. Селіванова «Кобзар», І. Принцевського «Шевченко слухає кобзаря», І. Стаханова «Останній шлях Кобзаря», В. Касіяна «Тарас Шевченко» та ряд репродукцій з картин Т. Шевченка. До Міжнародного жіночого дня представлена виставка «Берегиня роду людського» – картини з фондів музею: А. Сороки «Директор радгоспу ім. Суворова Г. С. Сіра», Н. Марченко «Квіти весни», Е. Скульбишевського «Подруги» та ін. Виставка «Жіноча доля вишита нитками» – роботи майстрів народного аматорського колективу подільської вишивки «Солов’їні вічка». На виставці представлені вишиті роботи майстрів: М. Гринчик, Н. Васюкова, А. Болгарська, А. Мруг, Г.Посунько.

Театрально-концертна діяльність

12 березня у Вінницькій обласній філармонії відбувся концерт «Мій краю Одеський – спасибі тобі!» з циклу «Слухай, співай та грай українське». На сцену вийшли Академічний ансамбль української музики, пісні і танцю «Чайка» (м. Одеса). Художній керівник та головний балетмейстер колективу – заслужений діяч мистецтв України Ю. Саакянц. Головний диригент – заслужений артист України Д. Притула, балетмейстер – А. Малиновський.

26 березня, напередодні Міжнародного дня театру, творчим колективом Гайсинського драматичного театру представлена комедія на 2 дії В. Канівця «Витівки шинкарки Феськи». У переддень свята працівників театру привітав начальник відділу культури і туризму Гайсинської РДА М. Ричков та відзначив подяками відділу культури і туризму ветеранів народного аматорського театру за творчу працю та вагомий особистий внесок у розвиток театрального мистецтва, а також талановитих молодих акторів.

27 березня до Міжнародного дня театру у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбувся культурно-мистецький проект «Театральні автографи часу» та зібрав справжніх шанувальників сценічного мистецтва. Режисер-постановник – Г. Сиротюк. Балетмейстер – заслужена артистка України Д. Калакай. Диригент – О. Близнюк. Хормейстер – О. Марчук. У виставі-концерті «І все життя – театр…» представлені уривки з відомих вистав та окремі музичні номери.

30 березня театр-студія «ИгѢра», що діє при вінницькому обласному Будинку культури вчителя запросив всіх, хто цінує поезію та мистецтво театру на особливий вечір. У виконанні молодих акторів театру-студії під керівництвом заслуженого артиста України О. Немченко представлена поетична композиція на вірші поетів Срібного Віку «Если тебе голос дан…». В програмі вечора прозвучали вірші М. Цвєтаєвої, А. Ахматової, С. Єсеніна, М. Гумільова, С. Чорного, О. Мандельштама, О. Блока, З. Гіппіус та К. Бальмонта та ін.

31 березня у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбувся творчий вечір-бенефіс народної артистки України Лідії Бєлозьорової. В програмі заходу відбулася вистава «У неділю рано зілля копала».

Бєлозьорова (Вакула) Лідія Олексіївна народилася 31 березня 1945 р. в Херсоні. У 1968 р. закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. З 1964 р. – актриса Херсонського музично-драматичного театру. У 1968-1969 рр. – актриса Рівненського обласного українського драматичного театру. У 1969-1972 рр. – актриса Львівського українського драматичного театру ім. М. Заньковецької. З 1972 р. – актриса Вінницького обласного музично-драматичного театру ім. М. Садовського. На сцені Вінницького театру зіграла понад 100 ролей. Найбільш відомі з них: Одарка («Запорожець за Дунаєм»), Наталка Полтавка («Наталка Полтавка»), Марія («Дванадцята ніч»), дружина Тев’є («Поминальна молитва»), Баядера («Баядера»), Мірандоліна («Мірандоліна»), Ханума («Ханума»), Любов Хведоровна («Мазепа»), Бобренчиха («Маруся Чурай»), Памела («Дорога Памела»), Бернарда Альба («Дім Бернарди Альби»), Марія Василівна («Дядя Ваня»), Марселін («Божевільний день, або Одруження Фігаро») та ін.

Музичне життя Вінниччини

3 березня у Ладижинській дитячій музичній школі відбулась лекція-концерт «Музична мандрівка навколо світу». Ведучі концерту Н. Пупко та Т. Недзельська запросили гостей, батьків та учнів школи на музичну мандрівку дивовижними куточками землі: Україною, Росією, країнами Європи, Азії та Америки.

4 березня у Ямпільській дитячій музичній школі відбувся «Вечір вокальної музики». В концерті взяли участь викладачі Ямпільської ДМШ, викладач Качківської ДМШ Т. Собко та В. Побережний з Гальжбіївського Будинку культури. В програмі вечору прозвучали твори українських композиторів, обробки українських народних пісень, романси, арії з опер.

«Пісня для нас – молитва, ми живемо нею» : [про народний аматорський хоровий колектив ветеранів війни і праці Хмільницького районного Будинку культури. У колективі налічується близько сорока учасників, їх програма складає понад сто пісень: військово-патріотичні, духовні, українські народні, жартівливі та авторські. З нагоди тридцятирічного ювілею хору ветеранів війни та праці районного Будинку культури своїх підопічних привітав художній керівник колективу П. Дубовий, голова районної ради В. Чмелюк, перший заступник голови РДА П. Горбатюк, міський голова В. Грушко та ін.] // Життєві обрії. – 2015. – 6 берез. – С. 3.

6 березня у музичній світлиці Стрижавської дитячої музичної школи, у рамках шкільного фестивалю творчих звітів «Одна єдина Україна», проведено концерт «Матусю ми вітаємо». Програма концерту створена з сольних та ансамблевих номерів учнів. Поряд з музичними номерами прозвучали поетичні рядки про весну, написані українськими поетами: М. Рильським, О. Пчілкою, О. Олесем, А. Костецьким, Ю. Турчиним та ін.

15 березня у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського прозвучали всесвітньо відомі хіти у виконанні дніпропетровського тріо «S-Klass» та камерної групи естрадно-симфонічного оркестру. В одному концерті, у живому виконанні, присутні мали можливість почути улюблені світові хіти – Scorpions, Louis Armstrong, Frank Sinatra, Bon Jovi, Queen, Michael Jackson, Sting, Tom Jones, The Beatles та інші.

21 березня у концертній залі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича відбувся заключний тур обласного конкурсу «Подільська весна – 2015» за участі найкращих мистецьких колективів та окремих виконавців шкіл естетичного виховання області.

25 березня у концертній залі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича відбувся творчий звіт учнів Вінницької дитячої музичної школи №2, присвячений 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. До участі у святковому дійстві залучені найкращі учнівські художні, хореографічні колективи, різноманітні ансамблі, солісти-лауреати міжнародних, всеукраїнських конкурсів. В програмі концерту презентовані колоритні твори, які охоплюють різноманітні стилі, направлення та мистецькі жанри. По завершенню концерту присутні мали можливість переглянути мистецьку виставку юних художників, де представлені роботи різних жанрів образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та скульптури малих форм.

Кіномистецтво

6 березня у вінницькому кінотеатрі «Родина» відбувся показ документального фільму «Добровольці Божої Чоти», який зняли режисери Леонід Кантер та Іван Ясній. Героями фільму стали бійці «Добровольчого українського корпусу» та сам провідник «Правого Сектору» Дмитро Ярош. Стрічка демонструє як з руїн і попелу Майдану постає українська армія. «Добровольці Божої Чоти» – фільм про щоденну реальність, правдиву чоловічу дружбу, взаємопідтримку, переосмислення власного патріотизму і героїчні вчинки.

Леонід Кантер – відомий мандрівник та режисер, записавшись на початку війни до лав Нацгвардії, зняв фільм «Війна за свій рахунок».

З 13 березня у вінницькому кінотеатрі «Родина» розпочався «Тиждень італійського кіно» – фестиваль найяскравіших киноновинок з Італії. Організаторами фестивалю виступають Італійський інститут культури в Києві і компанія Arthouse Traffic. У програмі цього року: кінороман виховання «Зрозумій мене, якщо зможеш» з Шарлоттою Генсбур, загадкова мелодрама «Золотий хлопчик» з Шерон Стоун, епічна фамільна драма Паоло Вірдзі «Людський капітал» і класична італійська амурна комедія «Ось так подружка». Фільми демонструвалися мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Образотворче мистецтво

Караулан, М. Пейзажі, що «торкаються»… душі! : [у Гніванському міському Будинку культури відбулося відкриття виставки картин гніванського художника Віктора Киржі. Крім картин художник презентував свої фото світлини] / М. Караулан // Маяк. – 2015. –6 берез. – С. 8.

12-30 березня у холі Вінницької міської ради тривала виставка картин «Вітрила творчості». На виставці представлено більше 30 робіт у різних техніках: акварель, графіка тощо. Авторами картин є дві учениці Вінницької художньої школи: В. Щекало та О. Самійленко.

 

13 березня у фойє головного корпусу ДонНУ у м. Вінниця відбулося відкриття персональної фотовиставки вінницького художника, випускника ДонНУ 1965 р. Анатолія Машевцева. Основна тематика робіт – історія подільського краю, життя вінничан та їх відомих земляків. На відкритті виставки фотохудожник особисто спілкувався з відвідувачами та розповідав про свої роботи, особливо про ті, які присвячені темі Великої Вітчизняної війни. Фотовиставка «Вінниця і Вінничани» – це подарунок А. Машевцева до 50-річчя від дня заснування Донецького державного університету.

Косенко, Л. Картини Віталія Пітика не залишили нікого байдужими : [у Тростянецькому районному Будинку культури відкрилася друга персональна виставка Віталія Пітика «Занурення в живопис». На виставці представлені пейзажі парків та скверів, краєвид річки Нетеки, натюрморти, портрети, тощо] / Л. Косенко // Тростянец. вісті. – 2015. – 19 берез. – С. 4.

Михалиця, О. Кулькова ручка і пластика ліній… : [у Хмільницькому районному Будинку культури представлена виставка Григорія Шамрая «Виклик часу». Це галерея портретів відомих телевізійних акторів, ведучих, виконаних кульковою ручкою та аквареллю] / О. Михалиця // Життєві обрії. – 2015. – 20 берез. – С. 5.

26 березня у Вінницькому регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбулося відкриття чергової персональної виставки заслуженого художника, відомого фотографа та мецената Володимира Козюка «Вікна у простір». Під час презентації В. Козюк намалював невелику картину, яка разом з книгами художника, була розіграна на аукціоні на користь 14-річного хворого хлопчика К. Подоляна. Художник малював пальцями і присутні могли вільно слідкувати за процесом створення полотна.

Сауляк, В. Відзначили 125-річчя Федора Зотиковича Коновалюка : [у залі Конищівського сільського Будинку культури відбулося мистецьке свято з нагоди 125-ї річниці від дня народження українського художника Федора Коновалюка. Директор Мурованокуриловецького районного краєзнавчого музею ім. Ф. Коновалюка А. Драганюк розповів присутнім про пошукову і дослідницьку роботу з вивчення творчості художника та збереження його спадщини. Окрасою свята стали творчі виступи солістів районного Будинку культури, учасників художньої самодіяльності Конищівського сільського Будинку культури, вихованців місцевої школи та дитячого садка] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2015. – 27 берез. – С.4.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Успіх Надії Білобаби та її вихованців : [про дитячий зразковий танцювальний колектив «Сюрприз» Тульчинського районного Будинку культури, який багато років очолює педагог Н. Білобаба. Учасники колективу постійно беруть участь у різних конкурсах та фестивалях. Нещодавно юні танцюристи взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі естрадного мистецтва «Кришталева зірка – 2015», де молодша група отримала гран-прі, а учасники середньої і старшої груп отримали призові місця] // Тульчин. край. – 2015. – 4 берез. – С. 4.

Ястребова, К. Іскриться Жмеринка талантами : [у Жмеринському Будинку науки і техніки відбувся конкурс спортивного бального танцю «Перлина Жмеринки» хореографічної студії «Фламінго». У конкурсі взяли участь 130 учасників віком від 5 до 18 років, які продемонстрували майстерність у двох номінаціях: європейські танці (вальс, танго, віденський вальс, квікстеп) та латино-американські танці (ча-ча-ча, самба, драйв, румба, пасадобль)] / К. Яструбова // Жмерин. газ. – 2015. – 6 берез. – С. 7.

Кондратюк, Л. Колективу всього лиш три роки, а результати вже є : [про діяльність аматорського фольклорного колективу «Слобідчанка» с. Слобідки Іллінецького району. Колектив бере активну участь у районних фольклорних театралізованих святах, був запрошений на обласне мистецьке свято «Мамині обереги», на районний фестиваль фольклорного мистецтва «Липовеччино, рідна моя» та ін.] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2015. – 12 берез. – С. 8.

Колісніченко, Л. «Миру нашій багатодітній тиврівській родині!» : [під таким гаслом відбувся конкурс-фестиваль «Таланти багатодітної родини». Цього року у конкурсі взяли участь 32 творчих дитини з 16 шкіл району. У програмі заходу прозвучали патріотичні вірші та пісні] / Л. Колісніченко // Маяк. – 2015. – 13 берез. – С. 8.

Таранюк, Н. Підтвердили звання народного : [у с. Красненському Іллінецького району відбувся творчий звіт – концерт аматорів сільської сцени. З вітальним словом до присутніх звернулися сільський голова Л. Шеревера та депутат районної ради Л. Дубова] / Н. Таранюк // Трудова слава. – 2015. – 19 берез. – С. 8.

Мосендз, О. Творець співаної поезії : [у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбулася творча зустріч з самодіяльною поетесою-пісняркою, місцевою жителькою Валентиною Дембою. Її пісенні твори лунають на районних фестивалях, мистецьких творчих акціях. Вана стала переможцем районного конкурсу «Колискова пісня». Окрасою заходу стали пісні В. Демби у власному виконанні] /О. Мосендз // Наше Придністров’я. – 2015. – 20 берез. – С. 5.

Декоративно-прикладне мистецтво

3 березня у Вінницькому регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відкрилась персональна виставка вінницької майстрині художнього текстилю Ірини Шостак-Орлової, відомої також як керівника дитячої творчої студії «Арт-майстерня «Скриня»». На відкриття завітали привітати майстриню колеги-художники, мистецтвознавці та вдячні учні. Експозиція виставки складається з робіт останніх кількох років, але найбільш вражаючою є спеціально підготована до виставки неймовірна інсталяція «На часі». Вона займає центральну стіну виставкового залу, приковує погляд, дивує цілою філософією виказаною мовою ниток, полотен, п’ялець та котушок. За допомогою символів та знаків майстриня відображає страшну реалію держави, у якій іде війна, де страждають люди.

Ірина Шостак-Орлова розпочала творчу діяльність у галузі декоративно-прикладного мистецтва і зараз працює в техніці ручного ткацтва, батику, вишивки, колажу, у авторській техніці, займається народною та авторською лялькою. Творчість Ірини Шостак-Орлової яскраво ілюструє, як на підґрунті традиційних видів українського декоративно-прикладного мистецтва проростає мистецтво індивідуальне, авторське, експериментальне та сучасне. Майстриня – учасниця багатьох мистецьких заходів по всьому світу, дипломант всеукраїнських та міжнародних триєнале з текстилю. Її твори зберігаються у Чернігівському музеї декоративного мистецтва, Львівському музеї етнографії та художнього промислу, Вінницькому обласному художньому музеї та у приватних колекціях.

Григораш, І. Творчий дивосвіт Надії Чубач : [інтерв’ю з майстринею Надією Чубач. У творчому доробку рукодільниці 27 ікон вишитих нитками, 6 – вишитих бісером, портрети Т. Шевченка, Л. Українки, вишиті рушники, скатертини, тощо] / І. Григора // Наше Придністров’я. – 2015. – 6 берез. – С. 5.

Сидоренко, Н. Вишивки Оксани Шуляр : [у читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулося відкриття виставки сучасної вишивки «З любов’ю в серці» майстрині Оксани Шуляр з м. Бершадь. На виставці представлені картини, одяг, предмети побуту вишиті хрестиком, окремі роботи вишиті бісером та стрічками] / Н. Сидоренко // Бершад. край. – 2015. – 6 берез. – С. 4.

Олімчук, А. Лялька-мотанка – прадавній оберіг : [у Тиврівському районному краєзнавчому музеї відкрилась виставка відомої майстрині з Гнівані Лариси Поворознюк «Лялькова енциклопедія українського костюму», на якій представлено ляльок в історичних костюмах від доби палеоліту до українського народного костюму, який дійшов до нашого часу] / А. Олімчук // Маяк. – 2015. – 6 берез. – С. 8.

Пам’яті майстра : [у Погребищенському районному краєзнавчому музеї ім. Н. А. Присяжнюк відбувся вечір пам’яті гончара Романа Чмерука, який передчасно відійшов у вічність. У заході взяли участь шанувальники великого майстра, рідні, друзі, громадськість міста. Вечір відкрила начальник відділу культури і туризму Погребищенської РДА Г. Кравчук, яка розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях майстра. Р. Чмерук постійно брав участь в районних та обласних виставках, пленерах святах та фестивалях народного мистецтва. Учасники заходу переглянули відеофільм «Роман Чмерук», підготовлений синами майстра. Директор музею Л. Княжук презентувала експозицію робіт талановитого майстра] // Колос. – 2015. – 11 берез. – С. 4.

Шевчук, І. … І розлилася вишивка майстрині Ірини Чашовської : [у Музеї історії міста Козятин відкрилася виставка майстрині Ірини Чашовської «Вишивка – джерело душі». Майстриня володіє 60-ма видами вишивальних технік. На відкриття завітали близькі та друзі майстрині а також вихованці дитячого реабілітаційного центру «Промінь, керівник організації інвалідів «Дом» Т. Яковлєва та працівники дитячої бібліотеки] / І. Шевчук // RIA Козятин. – 2015. – 12 берез. – С. 9.

12 березня на базі Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний конкурс «Майстри оригамі», в якому взяли участь представники районів Вінницької області. Конкурс складався з трьох етапів: презентація конкурсу «Домашнє завдання», конкурс «Чарівні кулі кусудами» та конкурс «Творча майстерня».

12 березня в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки Лариси Смашнюк «Шляхами писанкових галактик». Молода майстриня з с. Радівка Калинівського району презентувала серію поєднаних тематично композицій з писанок. Майстриня торкається переважно вічних тем взаємодії людини і навколишнього світу, проте вона не оминула і актуальних подій в Україні в роботах, присвячених Героям Небесної Сотні та незламній витримці Надії Савченко. Особиста манера Л. Смашнюк включає володіння давньою технікою розпису за допомогою воску з використанням композиційних прийомів і сюжетних мотивів писанкарства різних регіонів України. Стародавній оберіг в роботах майстрині перетворюється на мистецький твір, через який вона прагне донести до глядача свої думки і почуття.

 

16 березня у рамках проекту «ART-TIME без обмежень» студентська молодь з вадами слуху та обмеженими фізичними можливостями Вінницького соціально-економічного інституту університету «Україна», завітала до справжньої художньої майстерні члена Національної спілки художників України – Ірини Попенко. Зустріч у художній майстерні стала восьмою і заключною з циклу майстер-класів, які відбулися протягом листопада 2014 р. – березня 2015 р. На базі партнерів проекту: Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна» та громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» вже відбулися майстер-класи з театрального і акторського мистецтва, з майстерності актора-лялькаря, виготовлення театральних масок та валентинок.

Сидоренко, З. «Петриківка – частинка моєї душі» : [під такою назвою у Оратівському районному краєзнавчому музеї експонувалася персональна виставка майстра петриківського розпису, жителя с. Човновиця Оратівського району Сергія Бугая. Розписані тарілки, картини, кухонні дощечки, скриньки, писанки та ін., усього у творчому доробку майстра до 1000 робіт. Для усіх бажаючих майстер провів майстер-клас з петриківського розпису] / З. Сидоренко // Обрії Оратівщини. – 2015. – 19 берез. – С. 4.

20 березня у Флоринській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. Бершадського району для учнів шостого класу працівник Бершадського районного краєзнавчого музею Г. Шевчук провела майстер-клас «Лялька-мотанка, як оберіг роду», де діти власноруч вчились виготовляти ляльки-мотанки, які з давніх-давен вважалися оберегами в українській родині. Захід проведено з метою популяризації та збереженню народних традицій на Бершадщині.

Кравченко, О. Мистецтво, що захоплює… : [у Погребищенському Будинку художньо-технічної творчості дітей відбувся районний конкурс орігамі, до якого були запрошені юні майстри шкіл району] / О. Кавченко // Колос. – 2015. – 25 берез. – С. 2.

Протягом березня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею тривала виставка студії петриківського розпису «Скарб» під назвою: «Свята у подільській світлиці», на якій представлено майже 400 робіт 40 авторів.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

На початку березня на базі Погребищенських ЗОШ №1, №2 І-ІІІ ст, Дзюньківського, Новофастівського, Плисківського, Степанківського освітніх округів відбувся зональний огляд мистецького фестивалю вчительської та учнівської творчості «Проліски надії – 2015». Фестиваль присвячений 71-й річниці визволення Вінниччини від фашистських загарбників та 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Захід відбувся з метою виховання у підростаючого покоління патріотизму, національної гідності, гордості за свою країну, опанування кращих зразків українського народного та сучасного мистецтва, підтримки розвитку творчого потенціалу вчителів та учнів.

2 березня у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбувся благодійний захід на підтримку дітей-сиріт та дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій. В програмі заходу відбулися: презентація збірки віршів для учасників АТО «Захисник, повернись живим!», виставка-продаж «Обереги України», майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок, фотовиставка «Моє омріяне майбутнє», презентація різноманітних соціальних проектів.

Зарванська, Р. «Проліски надії – 2015» : [у Тростянецькій НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» відбувся районний мистецький фестиваль вчительської та учнівської молоді «Проліски надії – 2015», присвячений 70-й річниці Перемоги і Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Мета проведення фестивалю – пропаганда українського народного мистецтва, світової класики, кращих творів місцевих авторів, презентація імен молодих виконавців, активізації творчої діяльності учнів та вчителів. У програмі заходу представлені вокальний, розмовний, фольклорний та хореографічний жанри] / Р. Зарванська // Тростянец. вісті. – 2015. – 5 берез. – С. 8.

Іванченко, Т. «Проліски надії – 2015» : [в Оратівському районному Будинку культури відбувся районний мистецький фестиваль вчительської та учнівської молоді «Проліски надії – 2015». Мета проведення фестивалю – патріотичне вихованні, пропаганда українського народного мистецтва, світової класики, кращих творів місцевих авторів, презентація імен молодих виконавців, активізації творчої діяльності учнів та вчителів. У програмі заходу представлені вокальний, розмовний, фольклорний та хореографічний жанри, загалом понад 60 номерів. Привітали учасників фестивалю головний спеціаліст відділу освіти О. Нагорна, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки М. Дубінецька] / Т. Іванченко // Обрії Оратівщини. – 2015. – 5 берез. – С. 4.

6 березня у Томашпільському районному Будинку культури відбулися святкові урочистості з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня. Офіційну частину урочистостей відкрили голова районної державної адміністрації О. Закорченний та заступник голови районної ради В. Залюбівська. Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради нагороджено матерів-героїнь, кращих жінок-трудівниць району, які працюють в промисловості, сільському господарстві, тваринництві, освітній та культурній сфері, медицині, представниць інших галузей і напрямків. Святковий настрій жінкам району подарували вихованці дитячого садочка «Сонечко» та артисти районного Будинку культури.

Рябоконь, О. Любові вам, наші берегині! : [у Гайсинському районному Будинку культури відбулася концертна програма «Жінка – берегиня роду» присвячена Міжнародному жіночому дню. До заходу організовано виставку прикладного мистецтва народних майстринь Гайсинщини. Голова райдержадміністрації С. Котенко привітав жінок та нагородив грамотами райдержадміністрації та районної ради 35 представниць прекрасної статі. У виконанні аматорів районної сцени прозвучали музичні вітання] / О. Рябоконь // Трибуна праці. – 2015. – 11 берез. – С.1.

 

11 березня виїзна бригада Теплицького районного Будинку культури та колектив «Рапсодія» Теплицької дитячої музичної школи з концертною програмою побували в селах Удич та Саша Теплицького району. Жителів громад вітали сільські голови В. Лянний та О. Сніцар та побажали весняного настрою, благополуччя, здоров’я та миру на землі. Гості свята представили на суд глядачів нові творчі композиції, а місцевий фольклорний колектив «Перлина» виконував твори з української пісенної спадщини.

11 березня у приміщенні Кордишівського сільського Будинку культури Козятинського району відбувся заключний концерт фестивалю учнівської та вчительської самодіяльної творчості «Перлини Козятинщини – 2015». В ході заходу відбулися різножанрові виступи у виконанні: ансамблю «Струмочок» (Комсомольська СЗШ), «Криниченька» (Миколаївська СЗШ), хору Козятинської СЗШ № 9, ансамблю «Спокуса» (Кордишівська СЗШ), тріо «Камертон», зразкового ансамблю «Зірки Арчі» (Самгородоцька СЗШ), ансамблю «Вітерець» (Глуховецька СЗШ), ансамблю «Цукерочки» (Бродецька СЗШ) і «Дивограй» (Широкогребельська СЗШ) та ін. Учасників фестивалю привітали: голови райдержадміністрації О. Оркуша, голова районної ради С. Лановик та начальник відділу освіти А. Діденко.

11 березня на Жмеринщині відбувся мистецький фестиваль «Проліски надії – 2015». Цьогоріч колективи Жмеринського району представили творчу програму, художні номери, якої спрямовувалися на вшанування подвигу захисників минулого і сьогодення: ветеранів Великої Вітчизняної війни, Героїв Небесної Сотні, героїв Майдану та відважних бійці за незалежність України.

Родина як зірка єдина : [у с. Комсомольське Козятинського району відбувся фестиваль родинної пісні «Родина як зірка єдина». Участь у заході взяли родини, які мають спільне хобі – спів. По завершенню фестивалю всі учасники отримали пам’ятні подарунки від місцевих підприємців] // Ніхто крім нас. – 2015. – 12 берез. – С. 7.

Гуцалюк, Т. «Проліски» об’єднують людей : [у Немирівському районному Будинку культури відбувся мистецький фестиваль-огляд «Проліски надії – 2015». В програмі фестивалю відбулися творчі виступи вчителів та учнів навчально-виховних закладів району. Під час заходу відбувся збір благодійних коштів на підтримку українських військових] / Т. Гуцалюк // Прибуз. новини. – 2015. – 12 берез. – С. 4.

Вшанували оратівчанок : [до Міжнародного жіночого дня – 8 березня, на сцені районного Будинку культури відбувся тематичний концерт. Присутніх жінок привітав голова Оратівської РДА В. Палюра. Концертна програма відбулася за участі працівників районного Будинку культури, учасниць зразкового ансамблю «Веселкова мрія», народного гурту «Весільні музики», народного аматорського чоловічого гурту «Оратаї», юних солістів] // Обрії Оратівщини. – 2015. – 12 берез. – С. 1.

12 березня виїзна бригада Теплицького районного Будинку культури разом з народним фольклорним колективом «Берегиня» та вокальним жіночим ансамблем «Горлиця» Орлівського сільського клубу побували в Метанівському сільському Будинку культури з концертною програмою. Дійство приурочене 71-й річниці визволення Тепличчини від німецько-фашистських загарбників та відбувалося в рамках акції «Миру тобі, Земле моя». Також до уваги глядачів у фойє Будинку культури діяла виставка декоративно-прикладного мистецтва. Під час концерту відбувся збір благодійних коштів для бійців, які перебувають у зоні АТО.

Дєдова, І. Поезія любить не всіх, поезія всім не дається… : [у Барському районному центрі дозвілля відбувся ХІ районний конкурс читців «Землі моєї слово невмируще». У заході взяли участь 50 учасників майже з кожного закладу культури району. В програмі конкурсу звучала поезія та проза про Майдан, АТО, поезія Василя Симоненка та гумор. Всі учасники нагороджені дипломами, а переможці – грамотами відділу культури Барської РДА] / І. Дєдова // Поділ. край. – 2015. – 13 берез. – С. 5.

Дудко, С. Благоді


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше